Setari Cookie-uri

Cum si cand trece?

M-am despartit...pentru a nu stiu cata oara de baiatul cu care am impartit aproape doi ani din viata. La fel ca si datile trecute spunand ca de data asta este definitiv. Suntem doua persoane foarte diferite, care nu se potrivesc, insa care s-au iubit, sau cel putin asta am vrut eu sa cred...altfel nu ne-am fi impacat de atat de multe ori. A gresit cu multe lucruri fata de mine, mi-a aratat ca poate sa fie rau, nepasator, mincinos, ascuns dar si tandru, iubitor, cu un suflet cald si bun. Nu spun ca nu am si eu la randul meu greseli fata de el, insa consider ca el mi-a facut mult mai mult rau decat eu lui, asta daca poate exista un astfel de "contor" in relatii de iubire.
A facut multe lucruri peste care am considerat ca nu trebuie sa trec insa ce s-a intamplat ultima oara intre noi ma face sa fiu sigura de hotararea pe care a luat-o si anume sa rup orice contact cu el. M-a lovit atat cu palma cat si cu cuvintele, nefiind prima oara cand se intampla. Nu stiu ce o fi in sufletul lui, daca mai simte ceva pentru mine, el spune ca da insa eu spun ca nicio fata nu merita sa fie lovita sub niciun motiv. Sunt constienta de asta, la fel cum sunt constienta ca trebuie sa pun punct, de data asta intr-adevar definitiv si sa o iau de la capat. Insa cine a trecut prin asa ceva stie ca nu este deloc usor. Doare ingrozitor de rau...ultima perioada ajunsesem sa ne petrecem tot timpul liber impreuna. Nu ne mutasem impreuna insa nu trecea nicio noapte fara sa dormim ori el la mine ori eu la el. Cu tot ce s-a intamplat inca tin la el, sentimentele nu pot sa dispara de pe o zi pe alta. Imi lipseste ingrozitor de mult, ma doare ca nu il mai am langa mine, stiu ca si daca ne vom impaca nu vom fi fericiti impreuna insa durerea e aceeasi. Am incercat toate metodele scrise pe toate site-urile, forumurile si in toate revistele...sa imi ocup timpul cu altceva, sa nu ma gandesc la el..etc. Repet: oricine a trecut printr-o despartire de persoana iubita stie ca niciuna din "metodele" astea NU ajuta...sau poate ajuta pe moment, dar seara cand pui capul pe perna tot el e persoana care iti vine in minte, tot pe el il vrei langa tine, tot el iti lipseste...si adevarul asta e...imi lipseste ENORM de mult ...Totul avea sens langa el, toate lucrurile meritau facute, traite, fara el parca totul si-a pierdut sensul. Incerc sa imi aduc aminte numai momentele urate, sa le uit pe cele frumoase, dar nici macar asta nu ma ajuta. MI-E DOR DE EL!! SI MA DOARE!! :(
laura_grem
Postat pe 21 Decembrie 2010 14:04
presupun ca iti este dor si sa iti dea una peste bot,nu?
size_back
Postat pe 21 Decembrie 2010 14:10
Evident ca nu :| Mi-e dor de toate momentele frumoase pe care le-am avut cu el...ca au fost destule...
laura_grem
Postat pe 21 Decembrie 2010 14:19
oricate momente frumoase ar fi existat cand incepi sa te loveasca este game over!acum tu stii mai bine!
size_back
Postat pe 21 Decembrie 2010 14:20
Asa este...stiu asta si sunt de acord. dar nu poti spune STOP si sa fie intr-adevar gata. De durut tot o sa te doara...daca ai iubit si a fost o relatie in care te-ai implicat si o persoana de care ti-a pasat...
laura_grem
Postat pe 21 Decembrie 2010 14:23
De la: laura_grem, la data 2010-12-21 14:23:10Asa este...stiu asta si sunt de acord. dar nu poti spune STOP si sa fie intr-adevar gata. De durut tot o sa te doara...daca ai iubit si a fost o relatie in care te-ai implicat si o persoana de care ti-a pasat...


............si ti-a "rupt cocoasa"! cat de slabe puteti fi! mda si bataia este tot o dovada de iubire, la naiba!
vitamina_c
Postat pe 21 Decembrie 2010 14:26
De la: laura_grem, la data 2010-12-21 14:23:10Asa este...stiu asta si sunt de acord. dar nu poti spune STOP si sa fie intr-adevar gata. De durut tot o sa te doara...daca ai iubit si a fost o relatie in care te-ai implicat si o persoana de care ti-a pasat...

tot ce pot sa iti spun este sa iti canalizezi gandurile si energia pentru ceva ce iti place tie..nu poti uita niciodata...doar inveti sa traiesti fara el langa tine!
size_back
Postat pe 21 Decembrie 2010 14:26
De la: laura_grem, la data 2010-12-21 14:04:07M-am despartit...pentru a nu stiu cata oara de baiatul cu care am impartit aproape doi ani din viata. La fel ca si datile trecute spunand ca de data asta este definitiv. Suntem doua persoane foarte diferite, care nu se potrivesc, insa care s-au iubit, sau cel putin asta am vrut eu sa cred...altfel nu ne-am fi impacat de atat de multe ori. A gresit cu multe lucruri fata de mine, mi-a aratat ca poate sa fie rau, nepasator, mincinos, ascuns dar si tandru, iubitor, cu un suflet cald si bun. Nu spun ca nu am si eu la randul meu greseli fata de el, insa consider ca el mi-a facut mult mai mult rau decat eu lui, asta daca poate exista un astfel de "contor" in relatii de iubire.
A facut multe lucruri peste care am considerat ca nu trebuie sa trec insa ce s-a intamplat ultima oara intre noi ma face sa fiu sigura de hotararea pe care a luat-o si anume sa rup orice contact cu el. M-a lovit atat cu palma cat si cu cuvintele, nefiind prima oara cand se intampla. Nu stiu ce o fi in sufletul lui, daca mai simte ceva pentru mine, el spune ca da insa eu spun ca nicio fata nu merita sa fie lovita sub niciun motiv. Sunt constienta de asta, la fel cum sunt constienta ca trebuie sa pun punct, de data asta intr-adevar definitiv si sa o iau de la capat. Insa cine a trecut prin asa ceva stie ca nu este deloc usor. Doare ingrozitor de rau...ultima perioada ajunsesem sa ne petrecem tot timpul liber impreuna. Nu ne mutasem impreuna insa nu trecea nicio noapte fara sa dormim ori el la mine ori eu la el. Cu tot ce s-a intamplat inca tin la el, sentimentele nu pot sa dispara de pe o zi pe alta. Imi lipseste ingrozitor de mult, ma doare ca nu il mai am langa mine, stiu ca si daca ne vom impaca nu vom fi fericiti impreuna insa durerea e aceeasi. Am incercat toate metodele scrise pe toate site-urile, forumurile si in toate revistele...sa imi ocup timpul cu altceva, sa nu ma gandesc la el..etc. Repet: oricine a trecut printr-o despartire de persoana iubita stie ca niciuna din "metodele" astea NU ajuta...sau poate ajuta pe moment, dar seara cand pui capul pe perna tot el e persoana care iti vine in minte, tot pe el il vrei langa tine, tot el iti lipseste...si adevarul asta e...imi lipseste ENORM de mult ...Totul avea sens langa el, toate lucrurile meritau facute, traite, fara el parca totul si-a pierdut sensul. Incerc sa imi aduc aminte numai momentele urate, sa le uit pe cele frumoase, dar nici macar asta nu ma ajuta. MI-E DOR DE EL!! SI MA DOARE!! :(
De ce a dat in tine????
Valy90
Postat pe 21 Decembrie 2010 14:32
E posibil sa ai dreptate ca cei care au trecut printr-o despartire, sa stie cum e "sa nu poti".
In rest, orice argument ai aduce, din momentul in care ai spus ca ai fost lovita NU DOAR O DATA si inca iti lipseste, deja nu mai esti in categoria celor care "au iubit si stiu cum e". Este de neimaginat si ne neinteles sa iubesti un barbat dupa ce te-a lovit. E de-a dreptul gretos sa-i mai si simti lipsa si sa spui. "si voi ati trecut prin asta". Care voi? Iti imaginez ca asta inseamna iubire si dor de cineva? Bleah!
Zau, impaca-te, cine a suportat sa fie lovit in numele iubirii, o va face si cu altul. Macar cu palma astuia deja te-ai obisnuit.

ps. NU, n-am niciun fel de compasiune pentru cele ca tine, asa ca sa nu-mi vii cu povesti ca sunt rea, ca nu inteleg, ca am uitat cum e.
rashela
Postat pe 21 Decembrie 2010 14:34
e greu de trecut peste nu zice nimeni ca e usor fiecare poveste e diferita fiecare iubeste in felul lui unii cu multa pasiune ei sufera cel mai mult dupa o despartire dar cu timpul trece dar de uitat daca l-ai iubit o sa iti amintesti toata viata de el fie ca vrei fie ca nu asta e si eu am trecut printr-o despartire dupa 3 ani si ceva si recunosc a fost foarte greu la inceput dar a inceput sa treaca sper sa si uit vreodata asta e viata mergem mai departe ...... si uite iti pot zice cum a inceput sa treaca la mine ... am inceput sa fac lucruri pe care vroiam sa le fac si nu le-am facut cu ea si a mers din fericire daca trec si de sarbatori sunt tare totul o sa fie bine o sa vezi toate se intampla in viata cu un motiv nimic nu e intamplator .....
crayzel
Postat pe 21 Decembrie 2010 20:15
si noaptea daca gandul te duce la el gandestete la palma primita si o sa iti treaca doar nu vroiai sa iti petreci viata cu unu care sa te bata toata ziua asa ca o sa vina si baiatul pt tine care o sa te respecte si nu o ridice nici macar un deget asupra ta atunci o sa vezi ce fericita o sa fiii.....
crayzel
Postat pe 21 Decembrie 2010 20:18
De la: valy90, la data 2010-12-21 14:32:21
De la: laura_grem, la data 2010-12-21 14:04:07M-am despartit...pentru a nu stiu cata oara de baiatul cu care am impartit aproape doi ani din viata. La fel ca si datile trecute spunand ca de data asta este definitiv. Suntem doua persoane foarte diferite, care nu se potrivesc, insa care s-au iubit, sau cel putin asta am vrut eu sa cred...altfel nu ne-am fi impacat de atat de multe ori. A gresit cu multe lucruri fata de mine, mi-a aratat ca poate sa fie rau, nepasator, mincinos, ascuns dar si tandru, iubitor, cu un suflet cald si bun. Nu spun ca nu am si eu la randul meu greseli fata de el, insa consider ca el mi-a facut mult mai mult rau decat eu lui, asta daca poate exista un astfel de "contor" in relatii de iubire.
A facut multe lucruri peste care am considerat ca nu trebuie sa trec insa ce s-a intamplat ultima oara intre noi ma face sa fiu sigura de hotararea pe care a luat-o si anume sa rup orice contact cu el. M-a lovit atat cu palma cat si cu cuvintele, nefiind prima oara cand se intampla. Nu stiu ce o fi in sufletul lui, daca mai simte ceva pentru mine, el spune ca da insa eu spun ca nicio fata nu merita sa fie lovita sub niciun motiv. Sunt constienta de asta, la fel cum sunt constienta ca trebuie sa pun punct, de data asta intr-adevar definitiv si sa o iau de la capat. Insa cine a trecut prin asa ceva stie ca nu este deloc usor. Doare ingrozitor de rau...ultima perioada ajunsesem sa ne petrecem tot timpul liber impreuna. Nu ne mutasem impreuna insa nu trecea nicio noapte fara sa dormim ori el la mine ori eu la el. Cu tot ce s-a intamplat inca tin la el, sentimentele nu pot sa dispara de pe o zi pe alta. Imi lipseste ingrozitor de mult, ma doare ca nu il mai am langa mine, stiu ca si daca ne vom impaca nu vom fi fericiti impreuna insa durerea e aceeasi. Am incercat toate metodele scrise pe toate site-urile, forumurile si in toate revistele...sa imi ocup timpul cu altceva, sa nu ma gandesc la el..etc. Repet: oricine a trecut printr-o despartire de persoana iubita stie ca niciuna din "metodele" astea NU ajuta...sau poate ajuta pe moment, dar seara cand pui capul pe perna tot el e persoana care iti vine in minte, tot pe el il vrei langa tine, tot el iti lipseste...si adevarul asta e...imi lipseste ENORM de mult ...Totul avea sens langa el, toate lucrurile meritau facute, traite, fara el parca totul si-a pierdut sensul. Incerc sa imi aduc aminte numai momentele urate, sa le uit pe cele frumoase, dar nici macar asta nu ma ajuta. MI-E DOR DE EL!! SI MA DOARE!! :(
De ce a dat in tine????

din dragoste! evident!
size_back
Postat pe 21 Decembrie 2010 20:19
O palma nu sterge o relatie intreaga in care evident au fost mai multe momente si mai multe sentimente frumoase decat urate, altfel nu dura atat. Si el ca persoana nu se rezuma doar la cearta aia, doar la lovitura aia...nu pot sa-l iau pe el si relatia pe care noi doi am avut-o si sa o rezum la o singura seara. Nu incerc sa-i gasesc scuze. Incerc doar sa gasesc motive pentru mine insami ca sa inteleg de ce inca imi lipseste si de ce inca mai simt ceva pentru el.
Nu am nevoie de compasiune. Iti inteleg parerea si ti-o respect si faptul ca o impartasesti sau o sustii nu ii da dreptul nimanui sa te catalogheze drept "rea".
laura_grem
Postat pe 21 Decembrie 2010 23:16
Pentru ca m-am uitat in telefonul lui in timp ce dormea si i-am citit mesajele. Am gasit un mesaj de la fosta lui prietena in care ii spunea ca il iubeste si l-am trezit spunandu-i ca vreau sa ne despartim. Si raspunsul este NU, nu ma insela cu ea...asta stiu sigur. Este o poveste mai lunga pe care nu am cum sa o spun aici, dar mesajul mi-a confirmat faptul ca inca tine legatura cu ea, desi stia cat de mult ma doare pe mine lucrul asta...am avut nenumarate discutii pe tema asta. Stiu ca o s sinteleaga gresit....gen fraiera de mine dupa ce ca da in mine ma mai si inseala cu fosta lui prietena. Repet: nu este asa. Stiu sigur ca nu m-a inselat cu ea ...nu am cum sa povestesc aici..
laura_grem
Postat pe 21 Decembrie 2010 23:22
Merci frumos pentru sfaturi. Asta incerc si eu sa fac...sa trec peste...daca scriind pe un forum simt ca ma mai ajuta putin am ales sa fac si asta.
Ai spus ca ai inceput sa faci lucruri pe care cu ea nu le puteai face. Problema e ca eu aproape toate lucrurile le faceam impreuna cu el. Aveam o relatie apropiata, in care aproape tot timpul ni-l petreceam impreuna. Si nu, nu mi-am uitat toate prietenele doar pentru el, pentru ca probabil asa ar crede majoritatea. Mi-am pastrat langa mine toate prietenele pe care le aveam dinainte sa-l cunosc pe el, doar ca lui i-am dedicat intr-adevar foarte mult timp. De asta imi lipseste acum atat de mult...
laura_grem
Postat pe 21 Decembrie 2010 23:30
De la: crayzel, la data 2010-12-21 20:18:01si noaptea daca gandul te duce la el gandestete la palma primita si o sa iti treaca doar nu vroiai sa iti petreci viata cu unu care sa te bata toata ziua asa ca o sa vina si baiatul pt tine care o sa te respecte si nu o ridice nici macar un deget asupra ta atunci o sa vezi ce fericita o sa fiii.....

Asta caut sa fac..de fiecare data cand imi vine in minte, odata cu el sa-mi vina si amintirile urate...
laura_grem
Postat pe 21 Decembrie 2010 23:32
pana sa il cunosti pe el viata ta a fost frumoasa...acuma ca nu mai esti cu el incerca sa faci ca viata ta sa fie frumoasa...ai invatat multe in ultimii 2 ani asa ca capul sus
bestiutza_
Postat pe 21 Decembrie 2010 23:44
De la: laura_grem, la data 2010-12-21 23:30:51Merci frumos pentru sfaturi. Asta incerc si eu sa fac...sa trec peste...daca scriind pe un forum simt ca ma mai ajuta putin am ales sa fac si asta.
Ai spus ca ai inceput sa faci lucruri pe care cu ea nu le puteai face. Problema e ca eu aproape toate lucrurile le faceam impreuna cu el. Aveam o relatie apropiata, in care aproape tot timpul ni-l petreceam impreuna. Si nu, nu mi-am uitat toate prietenele doar pentru el, pentru ca probabil asa ar crede majoritatea. Mi-am pastrat langa mine toate prietenele pe care le aveam dinainte sa-l cunosc pe el, doar ca lui i-am dedicat intr-adevar foarte mult timp. De asta imi lipseste acum atat de mult...


Dupa parerea mea i-ai dedicat foarte mult timp inutil.Atata timp cat creierasul tau nu proceseaza despartirea si visezi frumos la o impacare si la o relatie minunata cu el,nu ai sanse de izbanda.Nici nu e indicat sa te fortezi sa uiti,trebuie sa pastrezi momentele frumoase care sunt o parte din viata ta si sa intelegi ce e de inteles dar mergand mai departe.
Barbie30_
Postat pe 22 Decembrie 2010 02:18
[
Dupa parerea mea i-ai dedicat foarte mult timp inutil.Atata timp cat creierasul tau nu proceseaza despartirea si visezi frumos la o impacare si la o relatie minunata cu el,nu ai sanse de izbanda.Nici nu e indicat sa te fortezi sa uiti,trebuie sa pastrezi momentele frumoase care sunt o parte din viata ta si sa intelegi ce e de inteles dar mergand mai departe.[/quote]

Asta incerc sa fac acum..sa merg mai departe obisnuindu-ma fara el pentru ca intr-adevar i-am dedicat PREA mult timp si fara sa merite. Si ma straduiesc ca acum, dupa ce s-a terminat, "sa-i acord" cat mai putin timp pana in momentul in care sa nu ma mai gandesc deloc la el...
laura_grem
Postat pe 23 Decembrie 2010 19:34
acele momente frumoase s-au spulberat atunci cand te-a lovit !nu merita sa te mai gandesti la el!
roz5blue6lila7
Postat pe 23 Decembrie 2010 20:12
poate ca nu o sa treaca niciodata sau poate peste o luna, depinde de tine.
roz5blue6lila7
Postat pe 23 Decembrie 2010 20:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oare sa ma impac cu el? 11 De la: _Cryssa_ 4 Martie 2011 09:01
Ne iubim dar fiecare isi vede de viata lui... 8 De la: Eva32 23 Mai 2011 23:57
Am avut un vis 33 De la: Cristinell_Snickers_1 23 Aprilie 2013 14:19
Sufar si nu pot sa stau fara ea.... 91 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 1 August 2010 00:42
Am ranit-o atat de mult.. 11 De la: Popa_Victor_1 22 Decembrie 2015 00:12