Pentru toate persoanele parasite! ... deceptionate, inselate &CO

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent Pentru toate persoanele parasite! ... deceptionate, inselate &CO: (5 din 2 voturi)

Pagini: 1 2 3 4 >> Sari la pagina:
Fosta membra Kudika.ro
Nu pot sa va zic decat ... CAPUL SUS~!!!
am destule exemple in jurul meu...cand...tot "raul" a fost spre BINE.
de ce sa plangeti ca s-a terminat?
si ce daca il iubeai "la maxim" si te-a inselat?!
de ce l-ai pus pe el, inaintea ta? - asta e cea mai mare greseala
trb sa te iubesti mai mult pe tine decat pe el. nu ajungi nicaieri daca l lasi sa faca ce vrea din tine.

daca ati patit de mai multe ori ceva rau, si apoi...ceva bun, ins ca sunteti de acord cu mine!
VA ASTEAPTA CEVA MAI BUN!...desprinde ti va de acel EL ...care nu va lasa sa va bucurati de ce va veni...si ...enjoy life@!
n-are sens sa stagnati. sa fiti intr-o stare in care sa va intrebati in continuu, DE CE?
CONTINUATI!

IMPOSSIBLE IS NOTHING!
Raporteaza abuz de limbaj
_iluzie_ Avatarul lui _iluzie_

930 mesaje

Multumesc draga Ioana, ca te-ai gindit si la altele... Mult adevar in vorbele tale.
trebuie sa ne iubim mai mult....e drept....si sa asteptam sa se intimple si acele lucruri bune.
Cred ca tie ti-i s-au intimplat ! Fericito !

'Natura umana tinde sa vada lucrurile pe care se astepta sa le vada...!"
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

sa stii k adevarat graieste gurutza ta....... .......trebuie sa fim mai optimiste daca vrem sa atragem binele asupra noastra...kiss girls
Fosta membra Kudika.ro
si eu am trecut prin multe despartiri...si de fiecare data intram in depresie,ma invinovateam pe mine... credeam k am eu ceva...pot sa spun k sunt si acum cateva persoane de care ink imi pare rau k nu le mai am,dar poate asta a fost sa fie...am avut si o relatie de 3 ani si parka imi e dor de clipele alea knd eram copil,knd simteam de fiecare data firi si fluturasi in stomac..:(
iris_4_ever Avatarul lui iris_4_ever

6666 mesaje
Oras: bucuresti

De la: joana_rise, la data 2009-01-17 11:41:00Nu pot sa va zic decat ... CAPUL SUS~!!!
trb sa te iubesti mai mult pe tine decat pe el. nu ajungi nicaieri daca l lasi sa faca ce vrea din tine.

daca ati patit de mai multe ori ceva rau, si apoi...ceva bun, ins ca sunteti de acord cu mine!
VA ASTEAPTA CEVA MAI BUN!...desprinde ti va de acel EL ...care nu va lasa sa va bucurati de ce va veni...si ...enjoy life@!
n-are sens sa stagnati. sa fiti intr-o stare in care sa va intrebati in continuu, DE CE?
CONTINUATI!

IMPOSSIBLE IS NOTHING!

Bravo pentru initiativa !!! desi.....
madalinutzza Avatarul lui madalinutzza

151 mesaje

Ai dreptate! Si eu am patit-o de 2 ori! Am crezut ca am invatat ceva de prima data, dar m-am inselat!
Acum sunt in aceeasi situatie - trebuie sa-mi adun ultima farama de mandrie si sa realizez ca eu sunt cea mai importanta si sa ma despart de el! Cand se va intampla lucrul acesta inca nu stiu, nu am puterea sa ma rup!
Sper sa reusesc pana la urma!
elli_dy Avatarul lui elli_dy

21 mesaje

Si toate astea pt ca nu esti inca pregatita draga madalinutzza. Posibil ca te gandesti ca va suferi sau ca nu stii ce reactie va avea sau ce vor spune cei din jurul tau. Crede-ma ca in momentul in care vei fii pregatita nu iti va mai pasa de nimeni si nimic si vei avea o senzatie uimitoare. NU ai decat 2 variante:1: Inca il mai iubesti si nu vrei sa accepti iar daca crezi ca ar mai exista o scapare lupta ca totul sa mearga ideal, ori 2: Daca chiar nu mai are nici un rost sfatul meu e sa o termini cat mai curand pt ca nu faci altceva decat sa iti pierzi timpul, iar viata e scurta. Si nu numai al tau, insa il pierzi si pe al lui. Lasa-l ! E barbat. O sa planga o luna doua si ii trece. Gandeste-te la tine. Fericirea ta e mai inainte de toate. Succes!!
madalinutzza Avatarul lui madalinutzza

151 mesaje

Sunt hotarata sa ma despart, insa nu am posibilitatea financiara momentan de a pleca de acolo! Sper ca in cel mai scurt timp posibil sa rezolv si gata! El inca nu crede ca sunt capabila sa plec, dar o sa aiba o surpriza!
Mersi mult pt. sfat!
Fosta membra Kudika.ro
citeam intr-o carte:
"MULTUMESC PT CA MI AI FRANT INIMA SI ASTFEL M AI AJUTAT SA STIU CE IMI DORESC CU ADEVARAT. MULTUMESC PT EXPERIENTA DUREROASA DE A DA NASTERE UNOR DORINTE ATAT DE PUTERNICE INCAT, M-AM PUTUT INTOARCE IN DIRECTIA OPUSA. SPER CA INTERACTIUNEA TA CU MINE SA-TI FI ADUS ACELASI MINUNAT BENEFICIU."

desi ce, irisi? ...
zi "pe fatza"
Fosta membra Kudika.ro
am o stare ciudata de cateva zile.
ma simt BINE
fara vreo stare de depresie, fara nervi d-aiurea..
calma! ..
si-mi place..
stiu ca...in viata asta mi se intampla lucrurile pe care le caut..
dar, cum imi place sa vad esenta si nu aparenta..imi pun uneori si intrebari.

oricum, ideea de baza in acest topic este:
suntem PUTERNICE ...si putem trece peste mult mai multe lucruri decat ne-am putea imagina.
chiar si un lucru minor ca un barbat care ori si-a batut joc ori n-a stiut sa aprecieze adevarata valoare.
asa ca..
tot raul spre bine. am castigat o experienta ... ne-am cunoscut mai bine pe noi.. si stim ca putem continua..si cu siguranta meritam pe cineva mai bun!!!

1400 mesaje

Asta e un fel de 'curaj gaina, ca te tai !' sau ce?
Fosta membra Kudika.ro
auzi?!
vezi ca ne suparam

1400 mesaje

Da si tu o forma continutului din primul post, sa poata intelege si d'astia inceti la minte ca mine.

Ce sarisi de fund in sus asa imediat !?
Fosta membra Kudika.ro
pai eu vad ca toti au inteles in afara de tine..
nu am sarit "cu fundu-n sus" ..inca mai stau jos.
veta_13 Avatarul lui veta_13

128 mesaje

Cum se zice :
"Tot patitu-i priceput"
"Cine se frige cu ciorba, sufla si-n iaurt"...
Dar.. unii nu se invata minte niciodata.
OOFFFFFFFFF....!!!!! cu mii de F.
Cine stie cum e bine pt fiecare dintre noi?
Ce unitate de masura se foloseste pt bunul- simt?

1400 mesaje

De la: joana_rise, la data 2009-01-22 00:32:10pai eu vad ca toti au inteles in afara de tine..
nu am sarit "cu fundu-n sus" ..inca mai stau jos.

Scuze, am asa momente...cand nu inteleg. Ma asteptam sa-mi explici, dar tu sari la beregata...

Mi-ar fi placut sa sari !
Fosta membra Kudika.ro
daca te exprimai frumos, nu numai iti explicam-ba chiar iti si desenam!
dar asa...ti-am raspuns dupa cum a fost intrebarea ta.
nu sar la beregata nimanui, oricat ar vrea...sunt deosebit de calma , mai ales cu necunoscutii ;)

1400 mesaje

De la: joana_rise, la data 2009-01-28 18:11:37nu sar la beregata nimanui,

Dar la ce sari?
Fosta membra Kudika.ro

de obicei nu sar...sari tu si pt mine

1 mesaj

Ai avut intentii bune cand ai deschis acest topic, este corect ceea ce ai spus, insa, sa fim seriosi, multi stau bine la teorie, dar la practica...PAS !
Eu de ex cred ca sunt cam insensibila, trec destul de repede peste astfel de dezamagiri, consider ca viata este prea scurta pt a mi-o irosi astfel
Fosta membra Kudika.ro
desigur. nu ai fi singura pers care e asa.

depinde de felul tau de a fi, cum ai fost crescut, cata incredere ai in tine, cat de dependent esti de altii...uneori e vb si de cat de inferior/superior te vezi fata de altii(vb in general)

ideea e ca traim sa invatam, nu?

teoria devine practica daca tu ii permiti sa devina! ....si uneori niste cuvinte repetate in gand... ca poti sa faci ceva , ca vrei sa faci ceva....devin realitate. depinde doar de persoana noastra:daca vrem sa le facem sa devina sau nu.

mai greu, mai usor...dar cu munca, se poate!

Fosta membra Kudika.ro

parerea mea

atata timp cat esti sensibil/a din fire, nu prea ai cum sa treci repede peste
si nici nu te poti invata minte pentru data viitoare
oricat te-ai gandi si iti propui sa faci alfel, nu ai cum
asa este sufletul tau, si nu poti reactiona altfel
Nu cauta persoana cu care poti sa stai, caut-o pe cea fara de care nu poti sa stai !
Fosta membra Kudika.ro
De la: joana_rise, la data 2009-01-17 11:41:00Nu pot sa va zic decat ... CAPUL SUS~!!!

CONTINUATI!

IMPOSSIBLE IS NOTHING!

acu am dat peste topic...
buna la toate "parasitele" dar despre cele care parasesc...ce spuneti??? pe cand un topic????
citesc tot si mai vb....
you can kiss my kitty ass
Fosta membra Kudika.ro
De la: Roco, la data 2009-01-20 21:52:19Asta e un fel de 'curaj gaina, ca te tai !' sau ce?

daaaaa.... asa este
te supara cu ceva ????

1400 mesaje

Niet.
Fosta membra Kudika.ro
De la: vas25, la data 2009-02-05 17:18:25
parerea mea

atata timp cat esti sensibil/a din fire, nu prea ai cum sa treci repede peste
si nici nu te poti invata minte pentru data viitoare
oricat te-ai gandi si iti propui sa faci alfel, nu ai cum
asa este sufletul tau, si nu poti reactiona altfel

cand vrei sa faci ceva...cu adevarat!! ...de ce ai nevoie? (tu personal)
Fosta membra Kudika.ro
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-05 17:48:16

CONTINUATI!

IMPOSSIBLE IS NOTHING!

buna la toate "parasitele" dar despre cele care parasesc...ce spuneti??? pe cand un topic????
citesc tot si mai vb....

pai alea n au nevoie de incurajari :P se descurca singure:P
Fosta membra Kudika.ro
De la: joana_rise, la data 2009-02-06 13:15:58
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-05 17:48:16

CONTINUATI!

IMPOSSIBLE IS NOTHING!

citesc tot si mai vb....

pai alea n au nevoie de incurajari :P se descurca singure:P

corect dar te-ai intrebat vreodata cat costa sa dai papucii unui om pe care il iubesti????
Fosta membra Kudika.ro
Costa de te ustura...dar mai bine fara, decat in pat cu dusmanul.
I have an angel on my shoulder, but a devil in my hand ;)
Fosta membra Kudika.ro
pai n ai precizat din 1
oricum...........a facut el ceva urat de ii dai papucii, nu?
cred ca fiecare om are o limita si odata atinsa acea limita , gasesti taria sa faci ceea ce trebuie si sa mergi mai departe.
tu ce spui...?
Pagini: 1 2 3 4 >> Sari la pagina: