Setari Cookie-uri

mai merita un astfel de baiat sa ii spui "te iubesc "?

buna,fetelor ! ce spunetzi,imi dati si mie un sfat ?


iata ecuatia:


suntem impreuna de ceva timp,insa el s`a skimbat foarte tare...de cate ori ii cer sa redevina cel care a fost si de care m`am indragostit promite ca asa va face,dar cand ne certam iar si ii reprosez ca nu se tzine de promisiune zice ca nu vrea sa se skimbe,care`i problema?bun...l`am iertat de N ori,am facut tot ce mi`a cerut,i`am aratat in fiecare secunda ca il iubesc,dar pentru el asta nu are importanta,parca ar vrea mereu sa imi scoata okii cu cele mai marunte lucruri. zilele astea m`am simtit singura asa...(el nu prea ma suna ) pentru ca situatia mea in familie e mai komplikata si mai tot timpul sunt trista si plang...asa ca akum cateva zile i`am dat un mesaj si i`am zis k ma simt trista si singura si k imi lipseste..bineinteles ca nu am primit niciun raspuns:-j m`a sunat in dimineata asta si mi`a zis ca ce ii dau eu lui mereu mesaje din astea? ca ce sunt asa trista? in fine,mai mult m`a luat la misto...ca nu ii place ca sunt trista mereu...in fine ,a ajuns sa tipe la mine si sa inkida telefonul in cele din urma. eu am fost mereu langa el si l`am sprijinit,dar de cate ori am eu nevoie de el nu e niciodata langa mine,niciodata nu ma crede daca ii spun ca mi`e rau..ca am ceva....nu mi se pare corect. cred ca intr`o relatie partenerii ar trebui sa se sprijine unul pe celalat,daca unul e trist celalalt sa il inveseleasca nu sa tzipe...in fine...am luat decizia sa ne despartzim...problema e ca eu il iubesc :( si daca el ar incerca iar sa ma abureasca poate as ceda din nou si m`as impaca cu el...dar stiu ca nu ma merita :( voi ce parere aveti? mai merita un astfel de om inka o sansa ? avand in vedere ca e la a nu stiu cata sansa :D
maramalos
Postat pe 4 August 2009 14:12
parerea mea este sa nu te impaci cu el,poate are pe alcineva si de aceea se comporta asa cu tine si daca s-a comportat o data se va intampla mereu,si eu am fost in situatia ta si am avut de suferit asa ca eu te sfatuiesc sa nu o faci,incearca sa-ti faci o alta relatie cu timpul il vei uita si sunt sigura ca nu o sa-ti para rau.este o vorba foarte adevarata. "indiferenta doare cel mai tare".fate indiferenta,incearca sa iesi sa te distrezi si chiar daca il vezi cu alta fate ca nu-ti pasa.ai grija de tine si sper sa-mi urmezi sfatul.daca vrei sa vb mai multe ma gasesti pe id-ul delia_scripciuc
delia_scripciuc
Postat pe 4 August 2009 14:49
De la: maramalos, la data 2009-08-04 14:12:25buna,fetelor ! ce spunetzi,imi dati si mie un sfat ?


iata ecuatia:


suntem impreuna de ceva timp,insa el s`a skimbat foarte tare...de cate ori ii cer sa redevina cel care a fost si de care m`am indragostit promite ca asa va face,dar cand ne certam iar si ii reprosez ca nu se tzine de promisiune zice ca nu vrea sa se skimbe,care`i problema?bun...l`am iertat de N ori,am facut tot ce mi`a cerut,i`am aratat in fiecare secunda ca il iubesc,dar pentru el asta nu are importanta,parca ar vrea mereu sa imi scoata okii cu cele mai marunte lucruri. zilele astea m`am simtit singura asa...(el nu prea ma suna ) pentru ca situatia mea in familie e mai komplikata si mai tot timpul sunt trista si plang...asa ca akum cateva zile i`am dat un mesaj si i`am zis k ma simt trista si singura si k imi lipseste..bineinteles ca nu am primit niciun raspuns:-j m`a sunat in dimineata asta si mi`a zis ca ce ii dau eu lui mereu mesaje din astea? ca ce sunt asa trista? in fine,mai mult m`a luat la misto...ca nu ii place ca sunt trista mereu...in fine ,a ajuns sa tipe la mine si sa inkida telefonul in cele din urma. eu am fost mereu langa el si l`am sprijinit,dar de cate ori am eu nevoie de el nu e niciodata langa mine,niciodata nu ma crede daca ii spun ca mi`e rau..ca am ceva....nu mi se pare corect. cred ca intr`o relatie partenerii ar trebui sa se sprijine unul pe celalat,daca unul e trist celalalt sa il inveseleasca nu sa tzipe...in fine...am luat decizia sa ne despartzim...problema e ca eu il iubesc :( si daca el ar incerca iar sa ma abureasca poate as ceda din nou si m`as impaca cu el...dar stiu ca nu ma merita :( voi ce parere aveti? mai merita un astfel de om inka o sansa ? avand in vedere ca e la a nu stiu cata sansa :D


citind printre randuri cred ca baiatul asta s-a cam saturat de smiorcaiala ta........................este prietenul tau si da este normal sa fie langa tine dar asta nu inseamna ca trebuie tot timpul sa-l impovarezi cu problemele tale familiale....................crezi ca urmatorul daca vei proceda la fel va sta prea mult cu tine............................
anybody
Postat pe 4 August 2009 14:52
Sunt mari sanse sa aiba pe alticineva, atentia lui fiind indreptata catre acea persoana in detrimentul tau. Asta poate fi unul dintre motivele pentru care nu este langa tine acum, cand ai nevoie de el. Sau un alt motiv ar putea fi ca-l sufoci cu problemele tale, lucru care, pana la un punct, n-ar trebui sa-l deranzeje, ci sa-l motiveze sa te asculte si sa te ajute. Dar ai grija totusi, nimanui nu-i place ca cel de langa el sa i se planga tot timpul, sa-l impovareze zi de zi cu noi probleme.
alexalex241
Postat pe 5 August 2009 11:28
De la: maramalos, la data 2009-08-04 14:12:25buna,fetelor ! ce spunetzi,imi dati si mie un sfat ?


iata ecuatia:


suntem impreuna de ceva timp,insa el s`a skimbat foarte tare...de cate ori ii cer sa redevina cel care a fost si de care m`am indragostit promite ca asa va face,dar cand ne certam iar si ii reprosez ca nu se tzine de promisiune zice ca nu vrea sa se skimbe,care`i problema?bun...l`am iertat de N ori,am facut tot ce mi`a cerut,i`am aratat in fiecare secunda ca il iubesc,dar pentru el asta nu are importanta,parca ar vrea mereu sa imi scoata okii cu cele mai marunte lucruri. zilele astea m`am simtit singura asa...(el nu prea ma suna ) pentru ca situatia mea in familie e mai komplikata si mai tot timpul sunt trista si plang...asa ca akum cateva zile i`am dat un mesaj si i`am zis k ma simt trista si singura si k imi lipseste..bineinteles ca nu am primit niciun raspuns:-j m`a sunat in dimineata asta si mi`a zis ca ce ii dau eu lui mereu mesaje din astea? ca ce sunt asa trista? in fine,mai mult m`a luat la misto...ca nu ii place ca sunt trista mereu...in fine ,a ajuns sa tipe la mine si sa inkida telefonul in cele din urma. eu am fost mereu langa el si l`am sprijinit,dar de cate ori am eu nevoie de el nu e niciodata langa mine,niciodata nu ma crede daca ii spun ca mi`e rau..ca am ceva....nu mi se pare corect. cred ca intr`o relatie partenerii ar trebui sa se sprijine unul pe celalat,daca unul e trist celalalt sa il inveseleasca nu sa tzipe...in fine...am luat decizia sa ne despartzim...problema e ca eu il iubesc :( si daca el ar incerca iar sa ma abureasca poate as ceda din nou si m`as impaca cu el...dar stiu ca nu ma merita :( voi ce parere aveti? mai merita un astfel de om inka o sansa ? avand in vedere ca e la a nu stiu cata sansa :D


Da-i papucii dragalasa,e marlan .Nu mai face pe trista indiferent ca ai motive sau nu.Barbatilor nu le place sa aduci in relatie bagajul tau de probleme,vor femei puternice si tari,istete si descurcarete,nu ofilite plangacioase.

Postat pe 5 August 2009 16:15
off...nu`i asa cum cred unii...desigur ca nu il bat la cap cu asta mereu. ar trebui sa mentionez ca niciodata atunci cand suntem face to face nu zic nimic de probleme,nu`s trista...sunt mereu fresh pentru el. problema vine uneori cand stau singura si nu prea am cu cine sa vorbesc:( si nu inteleg daca ar avea pe alta...de ce nu ma lasa sa il parasesc ? tot timpul face el in asa fel inkat sa para ca eu gresesc...si ca el ma iubeste..in fine...om fi amandoi dificili in felul nostru. multzumesc oricum pentru sfaturile bune sau mai putzin bune . va pup:*
maramalos
Postat pe 5 August 2009 22:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ma umilesc in fata iubitului 0 De la: 10 Aprilie 2011 23:07
iubirea 12 De la: anamaria_brunetik 7 Mai 2010 11:17
merita sau nu? 0 De la: 7 Iunie 2010 16:47
Ce ar fi mai bine sa fac? 10 De la: ella_pustoaik 25 Iunie 2010 14:24
fostul meu iubit ma vrea ca si amanta! ajutooooooor!!!!!!!! 45 De la: kudika029282 8 Septembrie 2010 21:02