Setari Cookie-uri

Cred ca este o iubire imposibila intre mine si el,am nevoie de sfaturi dar fara mistouri va rog

Buna tuturor,sunt noua in comunitate Kudika si totusi am decis scriu primul meu subiect aici,destul de tulburator pentru mine desi pare a fi o poveste clasica de iubire imposibila intre o studenta si un asistent universitar de la facultatea unde studiez eu.Pentru inceput am sa precizez ca am 20 de ani pentru ca multi dintre voi o sa se intrebe asta mai ales pentru ca sunt indragostita de un barbat mai in varsta decat mine respectiv cu 10 ani,probabil nu destul de matura pentru el.Asadar inevitabilul s-a produs nu a fost dragoste la prima vedere,pentru ca in primul rand nu cred in asa ceva,m-am indragostit de el treptat nu m-a dat peste cap aspectul lui fizic chiar daca nu e de neglijat ci felul lui de-a fi,ce fel de persoana este.Povestea se complica pentru ca nici macar n-am vorbit o data cu el ci doar l-am asculat cu atentie la fiecare curs,i-am ascultat glumele si sfaturile care ni le dadea noua.Ok acum o sa ziceti ce fel de iubire e asta daca nu a existat comunicare intre noi daca nu i-am pus nici macar o data o intrebare strict legata chiar de curs?E simplu n-am curaj,asa sunt eu mai lasa sa spun,poate totusi visez cu ochii deschisi cine stie.Am uitat sa precizez ca e necasatorit si am aflat din niste surse ca n-ar avea nici prietena poate asta mi-a starnit si interesul ca un tanar de 30 de ani matur,inteligent ca el sa nu-si gaseasca sufletul pereche pana acum.Si acum poate va intrebati ce ma face pe mine atat de speciala incat ca eu sa fiu bagata in seama de unul ca el pana la urmaeu, o pustoaica...ce sa fac visez si eu,asa ca vo rog niste sfaturi ceva daca ati mai intalnit o astfel de situatie in care o studenta se indragoste de un profesor sau daca a trecut cineva prin asa ceva nu ezitati sa-mi scrieti dar fara baza,cred ca pana la urma am nevoie si de-o vorba buna.Va multumesc voua celor care ati avut rabdarea de-a citi articolul meu.
kudika336939
Postat pe 23 Decembrie 2010 00:54
tot sunt sarbatorile astea de iarna, baga niste felicitari sugestive, da-ta la el cu tupeu pai!? ce faci? daca la 30 de ani n-are prietena inseamna ca e timid sau are alte preocupari vezi cu ce se ocupa, ce-i place, studiaza-l, fa-l sa te acosteze el pe tine ,atrage-i atentia in asa fel sa te descopere el.poate nu-i place sa fie agatzat mai citeste si carti de psihologie, ai 20 de ani totusi
pickard
Postat pe 23 Decembrie 2010 07:06
De la: pickard, la data 2010-12-23 07:06:31 tot sunt sarbatorile astea de iarna, baga niste felicitari sugestive, da-ta la el cu tupeu pai!? ce faci? daca la 30 de ani n-are prietena inseamna ca e timid sau are alte preocupari vezi cu ce se ocupa, ce-i place, studiaza-l, fa-l sa te acosteze el pe tine ,atrage-i atentia in asa fel sa te descopere el.poate nu-i place sa fie agatzat mai citeste si carti de psihologie, ai 20 de ani totusi



Neata Pickard!
Barbie30_
Postat pe 23 Decembrie 2010 07:21
barbiutooooooo...la multi ani !
BEL_AMY1
Postat pe 23 Decembrie 2010 09:39
De la: BEL_AMY1, la data 2010-12-23 09:39:12barbiutooooooo...la multi ani !


Fuc*,te-am scapat Sarbatori fericite Alfre! Ai grija sa nu te destrabalezi prea mult.
Barbie30_
Postat pe 24 Decembrie 2010 08:13
De la: Barbie30_, la data 2010-12-24 08:13:55
De la: BEL_AMY1, la data 2010-12-23 09:39:12barbiutooooooo...la multi ani !


Fuc*,te-am scapat Sarbatori fericite Alfre! Ai grija sa nu te destrabalezi prea mult.

Caciun Fericit !
nu stiu io ce este destrabalarea...
BEL_AMY1
Postat pe 24 Decembrie 2010 09:10
De la: Barbie30_, la data 2010-12-24 08:13:55
De la: BEL_AMY1, la data 2010-12-23 09:39:12barbiutooooooo...la multi ani !


Fuc*,te-am scapat Sarbatori fericite Alfre! Ai grija sa nu te destrabalezi prea mult.
sarbatori de groaza sa ai mai dudie barbie ceea ce mi-ai dorit mie asta iti doresc si eu dumitale..tot raul din lume sa il ai...
kudika029282
Postat pe 24 Decembrie 2010 14:20
De la: kudika336939, la data 2010-12-23 00:54:12Buna tuturor,sunt noua in comunitate Kudika si totusi am decis scriu primul meu subiect aici,destul de tulburator pentru mine desi pare a fi o poveste clasica de iubire imposibila intre o studenta si un asistent universitar de la facultatea unde studiez eu.Pentru inceput am sa precizez ca am 20 de ani pentru ca multi dintre voi o sa se intrebe asta mai ales pentru ca sunt indragostita de un barbat mai in varsta decat mine respectiv cu 10 ani,probabil nu destul de matura pentru el.Asadar inevitabilul s-a produs nu a fost dragoste la prima vedere,pentru ca in primul rand nu cred in asa ceva,m-am indragostit de el treptat nu m-a dat peste cap aspectul lui fizic chiar daca nu e de neglijat ci felul lui de-a fi,ce fel de persoana este.Povestea se complica pentru ca nici macar n-am vorbit o data cu el ci doar l-am asculat cu atentie la fiecare curs,i-am ascultat glumele si sfaturile care ni le dadea noua.Ok acum o sa ziceti ce fel de iubire e asta daca nu a existat comunicare intre noi daca nu i-am pus nici macar o data o intrebare strict legata chiar de curs?E simplu n-am curaj,asa sunt eu mai lasa sa spun,poate totusi visez cu ochii deschisi cine stie.Am uitat sa precizez ca e necasatorit si am aflat din niste surse ca n-ar avea nici prietena poate asta mi-a starnit si interesul ca un tanar de 30 de ani matur,inteligent ca el sa nu-si gaseasca sufletul pereche pana acum.Si acum poate va intrebati ce ma face pe mine atat de speciala incat ca eu sa fiu bagata in seama de unul ca el pana la urmaeu, o pustoaica...ce sa fac visez si eu,asa ca vo rog niste sfaturi ceva daca ati mai intalnit o astfel de situatie in care o studenta se indragoste de un profesor sau daca a trecut cineva prin asa ceva nu ezitati sa-mi scrieti dar fara baza,cred ca pana la urma am nevoie si de-o vorba buna.Va multumesc voua celor care ati avut rabdarea de-a citi articolul meu.


Eu nu as sfatui pe nimeni aflat intr-o asemenea situatie sa treaca la atac "cu tupeu". Profesorii, asistentii si ce mai vreti voi, cei care lucreaza in invatamant, pe langa niste reguli bine scrise, sunt invatati sa fie placuti de elevii lor. Si stiu ca toate vin si trec. Nu-i suficent sa bati din gene in ultima banca si sa visezi la el in timp ce rozi capatul creionului. E foarte posibil sa se nasca o poveste intre voi, DUPA terminarea scolii, cand drumurile va aduc din nou impreuna.
A-l ataca acum, indiferent de mijlocul de seductie folosit, te poate costa inclusiv scoala. Habar n-ai ce tip de om e, dincolo de profesie care, repet, are regluile ei. Si nu isi va risca nimeni job-ul pentru o alta studenta indragostita.
rashela
Postat pe 24 Decembrie 2010 15:26
De la: rashela, la data 2010-12-24 15:26:15
De la: kudika336939, la data 2010-12-23 00:54:12Buna tuturor,sunt noua in comunitate Kudika si totusi am decis scriu primul meu subiect aici,destul de tulburator pentru mine desi pare a fi o poveste clasica de iubire imposibila intre o studenta si un asistent universitar de la facultatea unde studiez eu.Pentru inceput am sa precizez ca am 20 de ani pentru ca multi dintre voi o sa se intrebe asta mai ales pentru ca sunt indragostita de un barbat mai in varsta decat mine respectiv cu 10 ani,probabil nu destul de matura pentru el.Asadar inevitabilul s-a produs nu a fost dragoste la prima vedere,pentru ca in primul rand nu cred in asa ceva,m-am indragostit de el treptat nu m-a dat peste cap aspectul lui fizic chiar daca nu e de neglijat ci felul lui de-a fi,ce fel de persoana este.Povestea se complica pentru ca nici macar n-am vorbit o data cu el ci doar l-am asculat cu atentie la fiecare curs,i-am ascultat glumele si sfaturile care ni le dadea noua.Ok acum o sa ziceti ce fel de iubire e asta daca nu a existat comunicare intre noi daca nu i-am pus nici macar o data o intrebare strict legata chiar de curs?E simplu n-am curaj,asa sunt eu mai lasa sa spun,poate totusi visez cu ochii deschisi cine stie.Am uitat sa precizez ca e necasatorit si am aflat din niste surse ca n-ar avea nici prietena poate asta mi-a starnit si interesul ca un tanar de 30 de ani matur,inteligent ca el sa nu-si gaseasca sufletul pereche pana acum.Si acum poate va intrebati ce ma face pe mine atat de speciala incat ca eu sa fiu bagata in seama de unul ca el pana la urmaeu, o pustoaica...ce sa fac visez si eu,asa ca vo rog niste sfaturi ceva daca ati mai intalnit o astfel de situatie in care o studenta se indragoste de un profesor sau daca a trecut cineva prin asa ceva nu ezitati sa-mi scrieti dar fara baza,cred ca pana la urma am nevoie si de-o vorba buna.Va multumesc voua celor care ati avut rabdarea de-a citi articolul meu.


Eu nu as sfatui pe nimeni aflat intr-o asemenea situatie sa treaca la atac "cu tupeu". Profesorii, asistentii si ce mai vreti voi, cei care lucreaza in invatamant, pe langa niste reguli bine scrise, sunt invatati sa fie placuti de elevii lor. Si stiu ca toate vin si trec. Nu-i suficent sa bati din gene in ultima banca si sa visezi la el in timp ce rozi capatul creionului. E foarte posibil sa se nasca o poveste intre voi, DUPA terminarea scolii, cand drumurile va aduc din nou impreuna.
A-l ataca acum, indiferent de mijlocul de seductie folosit, te poate costa inclusiv scoala. Habar n-ai ce tip de om e, dincolo de profesie care, repet, are regluile ei. Si nu isi va risca nimeni job-ul pentru o alta studenta indragostita.


cand am zis cu tupeu m-am gandit la curaj si Da rosul creionului si clipitul din gene plus un oftat sugestiv i-ar atrage atentia
pickard
Postat pe 24 Decembrie 2010 15:32
:) Ia imagineaza-ti tu cum bat zeci de fete din gene, sute de fete in anii cat preda el. Desigur ca le vede. Si probabil ca se amuza teribil, mai ales daca intr-adevar e un tip care arata bine.

Eu n-am avut norocul de un tinerel, frumusel in facultate. Doar batranei care mureau unul dupa altul, cum trecea anul.
rashela
Postat pe 24 Decembrie 2010 15:39
De la: pickard, la data 2010-12-24 15:32:13
De la: rashela, la data 2010-12-24 15:26:15
De la: kudika336939, la data 2010-12-23 00:54:12Buna tuturor,sunt noua in comunitate Kudika si totusi am decis scriu primul meu subiect aici,destul de tulburator pentru mine desi pare a fi o poveste clasica de iubire imposibila intre o studenta si un asistent universitar de la facultatea unde studiez eu.Pentru inceput am sa precizez ca am 20 de ani pentru ca multi dintre voi o sa se intrebe asta mai ales pentru ca sunt indragostita de un barbat mai in varsta decat mine respectiv cu 10 ani,probabil nu destul de matura pentru el.Asadar inevitabilul s-a produs nu a fost dragoste la prima vedere,pentru ca in primul rand nu cred in asa ceva,m-am indragostit de el treptat nu m-a dat peste cap aspectul lui fizic chiar daca nu e de neglijat ci felul lui de-a fi,ce fel de persoana este.Povestea se complica pentru ca nici macar n-am vorbit o data cu el ci doar l-am asculat cu atentie la fiecare curs,i-am ascultat glumele si sfaturile care ni le dadea noua.Ok acum o sa ziceti ce fel de iubire e asta daca nu a existat comunicare intre noi daca nu i-am pus nici macar o data o intrebare strict legata chiar de curs?E simplu n-am curaj,asa sunt eu mai lasa sa spun,poate totusi visez cu ochii deschisi cine stie.Am uitat sa precizez ca e necasatorit si am aflat din niste surse ca n-ar avea nici prietena poate asta mi-a starnit si interesul ca un tanar de 30 de ani matur,inteligent ca el sa nu-si gaseasca sufletul pereche pana acum.Si acum poate va intrebati ce ma face pe mine atat de speciala incat ca eu sa fiu bagata in seama de unul ca el pana la urmaeu, o pustoaica...ce sa fac visez si eu,asa ca vo rog niste sfaturi ceva daca ati mai intalnit o astfel de situatie in care o studenta se indragoste de un profesor sau daca a trecut cineva prin asa ceva nu ezitati sa-mi scrieti dar fara baza,cred ca pana la urma am nevoie si de-o vorba buna.Va multumesc voua celor care ati avut rabdarea de-a citi articolul meu.


Eu nu as sfatui pe nimeni aflat intr-o asemenea situatie sa treaca la atac "cu tupeu". Profesorii, asistentii si ce mai vreti voi, cei care lucreaza in invatamant, pe langa niste reguli bine scrise, sunt invatati sa fie placuti de elevii lor. Si stiu ca toate vin si trec. Nu-i suficent sa bati din gene in ultima banca si sa visezi la el in timp ce rozi capatul creionului. E foarte posibil sa se nasca o poveste intre voi, DUPA terminarea scolii, cand drumurile va aduc din nou impreuna.
A-l ataca acum, indiferent de mijlocul de seductie folosit, te poate costa inclusiv scoala. Habar n-ai ce tip de om e, dincolo de profesie care, repet, are regluile ei. Si nu isi va risca nimeni job-ul pentru o alta studenta indragostita.


cand am zis cu tupeu m-am gandit la curaj si Da rosul creionului si clipitul din gene plus un oftat sugestiv i-ar atrage atentia



intrebarea e daca el e atras de tine. asta e ce trebuie sa stii. daca nu stii daca e atras, pai probabil ca NU e atras. ai vedea-o. asa ca las-o balta. suna ca m-am indragostit de singurul barbat cu care am avut ocazia sa stau de vorba mai mult. si sa mai stii (ca si eu am trecut de 30 de ani) ca un barbat la 30 de ani nu e neaparat atras de fete la 20 de ani din cauza diferentei de maturitate. in schimb tinerele de 20 de ani cad in fund dupa un tip de 30 daca arata cat de cat bine. asa ca mai bine lasa-l si iesi la petreceri cu colegii de varsta ta.
Histria
Postat pe 24 Decembrie 2010 15:40
De la: rashela, la data 2010-12-24 15:39:35:) Ia imagineaza-ti tu cum bat zeci de fete din gene, sute de fete in anii cat preda el. Desigur ca le vede. Si probabil ca se amuza teribil, mai ales daca intr-adevar e un tip care arata bine.

Eu n-am avut norocul de un tinerel, frumusel in facultate. Doar batranei care mureau unul dupa altul, cum trecea anul.


ghinioi iliescu!
pickard
Postat pe 24 Decembrie 2010 15:46
De la: pickard, la data 2010-12-24 15:32:13
De la: rashela, la data 2010-12-24 15:26:15
De la: kudika336939, la data 2010-12-23 00:54:12Buna tuturor,sunt noua in comunitate Kudika si totusi am decis scriu primul meu subiect aici,destul de tulburator pentru mine desi pare a fi o poveste clasica de iubire imposibila intre o studenta si un asistent universitar de la facultatea unde studiez eu.Pentru inceput am sa precizez ca am 20 de ani pentru ca multi dintre voi o sa se intrebe asta mai ales pentru ca sunt indragostita de un barbat mai in varsta decat mine respectiv cu 10 ani,probabil nu destul de matura pentru el.Asadar inevitabilul s-a produs nu a fost dragoste la prima vedere,pentru ca in primul rand nu cred in asa ceva,m-am indragostit de el treptat nu m-a dat peste cap aspectul lui fizic chiar daca nu e de neglijat ci felul lui de-a fi,ce fel de persoana este.Povestea se complica pentru ca nici macar n-am vorbit o data cu el ci doar l-am asculat cu atentie la fiecare curs,i-am ascultat glumele si sfaturile care ni le dadea noua.Ok acum o sa ziceti ce fel de iubire e asta daca nu a existat comunicare intre noi daca nu i-am pus nici macar o data o intrebare strict legata chiar de curs?E simplu n-am curaj,asa sunt eu mai lasa sa spun,poate totusi visez cu ochii deschisi cine stie.Am uitat sa precizez ca e necasatorit si am aflat din niste surse ca n-ar avea nici prietena poate asta mi-a starnit si interesul ca un tanar de 30 de ani matur,inteligent ca el sa nu-si gaseasca sufletul pereche pana acum.Si acum poate va intrebati ce ma face pe mine atat de speciala incat ca eu sa fiu bagata in seama de unul ca el pana la urmaeu, o pustoaica...ce sa fac visez si eu,asa ca vo rog niste sfaturi ceva daca ati mai intalnit o astfel de situatie in care o studenta se indragoste de un profesor sau daca a trecut cineva prin asa ceva nu ezitati sa-mi scrieti dar fara baza,cred ca pana la urma am nevoie si de-o vorba buna.Va multumesc voua celor care ati avut rabdarea de-a citi articolul meu.


Eu nu as sfatui pe nimeni aflat intr-o asemenea situatie sa treaca la atac "cu tupeu". Profesorii, asistentii si ce mai vreti voi, cei care lucreaza in invatamant, pe langa niste reguli bine scrise, sunt invatati sa fie placuti de elevii lor. Si stiu ca toate vin si trec. Nu-i suficent sa bati din gene in ultima banca si sa visezi la el in timp ce rozi capatul creionului. E foarte posibil sa se nasca o poveste intre voi, DUPA terminarea scolii, cand drumurile va aduc din nou impreuna.
A-l ataca acum, indiferent de mijlocul de seductie folosit, te poate costa inclusiv scoala. Habar n-ai ce tip de om e, dincolo de profesie care, repet, are regluile ei. Si nu isi va risca nimeni job-ul pentru o alta studenta indragostita.


cand am zis cu tupeu m-am gandit la curaj si Da rosul creionului si clipitul din gene plus un oftat sugestiv i-ar atrage atentia



Desigur niciodata sa nu renuntam la tehnicile de agatat clasice
kudika336939
Postat pe 26 Decembrie 2010 23:12
De la: kudika029282, la data 2010-12-24 14:20:07
De la: Barbie30_, la data 2010-12-24 08:13:55
De la: BEL_AMY1, la data 2010-12-23 09:39:12barbiutooooooo...la multi ani !


Fuc*,te-am scapat Sarbatori fericite Alfre! Ai grija sa nu te destrabalezi prea mult.
sarbatori de groaza sa ai mai dudie barbie ceea ce mi-ai dorit mie asta iti doresc si eu dumitale..tot raul din lume sa il ai...


Fereasca Dzeu! Ti-am dorit eu ceva tie?Urarea ta arata ca esti mai degraba animal decat om.Daca nici spiritul Craciunului nu a reusit sa trezeasca in tine sentimente frumoase...tot ce pot sa zic este ca te compatimesc,faci umbra pamantului degeaba.Chiar daca mie o sa-mi mearga foarte rau asa cum mi-ai urat,sa stii ca asta nu iti schimba tie viata de rahat pe care o ai si nici nu o sa-ti aduca nimic bun.Pana si un aurolac are sentimente mai frumoase decat ai tu....
Barbie30_
Postat pe 27 Decembrie 2010 10:19
EXista multe tehnici pt a-l cuceri ...cand trece pe langa tn ai grija sa fii misterioasa si prefate ca vb la tel WTF!
printesaaaa_x
Postat pe 18 Ianuarie 2011 20:53
De la: printesaaaa_x, la data 2011-01-18 20:53:12EXista multe tehnici pt a-l cuceri ...cand trece pe langa tn ai grija sa fii misterioasa si prefate ca vb la tel WTF!


aha,da` io ti-as recomanda sa comuti tel pe silentios, nu de alta da` sa nu care cumva sa-ti sune si atunci sa vezi WTF
mitura
Postat pe 18 Ianuarie 2011 20:56
mituleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee...de cand nu te mai vazui p'aici...da sa tzuc obrajorii
miss_darine
Postat pe 18 Ianuarie 2011 21:03
De la: printesaaaa_x, la data 2011-01-18 20:53:12EXista multe tehnici pt a-l cuceri ...cand trece pe langa tn ai grija sa fii misterioasa si prefate ca vb la tel WTF!



da da....si sa strigi tare-n telefon " sa te f.. cu tot neamu' tau de impotenti"!
faci impresie buna!
geo_resuscitat
Postat pe 18 Ianuarie 2011 21:07
Eu nu m-as "baga " la profi. Asta pentru prefer ca relatia profesor-student sa ramana la stadiul profesional.

Nu mai bine te reprofilezi pe ceva mai tangibil? Desi e normal sa treci printr-o perioada in care sa-ti doresti numai ce nu poti avea Ai putea sa incepi sa vorbesti cu el si daca e asa cum spun eu, iti va trece indragosteala destul de repede. Cere-i ajutorul in legatura cu un referat sau o cercetare sau ce faceti voi acolo la facultate.
kudika_pudika
Postat pe 18 Ianuarie 2011 21:10
Fata asta vrea si ea un sfat si voi veniti cu mistouri...unii dintre voi.
Draga mea, eu te sfatuiesc sa vorbesti tu cu el,sa-i ceri sfaturi legate de o anumita tema de la facultate,sa incepi sa te apropii de el putin cate putin.Si apoi vezi si tu cum decurg lucrurile mai departe.
missy91
Postat pe 20 Martie 2011 22:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cosfused sau doar ............... you name it? 6 De la: Rock_this 29 Iulie 2009 21:49
o alta dilema in dragoste 36 De la: sirghea 7 Februarie 2010 12:27
confuza....... 62 De la: ranise 31 August 2009 22:27
DE CE DUPA 2 ANI SIMT CA NU-L MAI IUBESC? 11 De la: cristina_con 20 Octombrie 2009 10:31
Numai stiu ce sa cred... 8 De la: northstar 27 Martie 2010 16:13