Setari Cookie-uri

iubesc si vreau sfaturi

buna fetelor,sunt noua pe acest forum si sper sa am cu cine sa ma sfatuiesc intr-o problema ...daca pot sa ii spun asa... care a aparut in viata mea anosta.am 41 de ani sunt casatoerita de 15 ani,am un copil de 11 ani,si pe neasteptate in viata mea a aparut cineva care imi face viata frumoasa.sunt fericita si indragostita ca la 18 ani.nu as fi crezut nici intr-un milion de ani ca mi se va intampla asa ceva.barbatul acesta se intampl asa fie prietenul cel mai bun al sotului meu.ne cunoastem familiile de peste 2 ani si in urma cu 2 luni pur si simplu ne-am dat seama ca ne iubim.ideea este ca sunt asa de fericita...
carmine2105
Postat pe 4 August 2009 20:30
De la: kudika057209, la data 2009-08-04 20:30:39buna fetelor,sunt noua pe acest forum si sper sa am cu cine sa ma sfatuiesc intr-o problema ...daca pot sa ii spun asa... care a aparut in viata mea anosta.am 41 de ani sunt casatoerita de 15 ani,am un copil de 11 ani,si pe neasteptate in viata mea a aparut cineva care imi face viata frumoasa.sunt fericita si indragostita ca la 18 ani.nu as fi crezut nici intr-un milion de ani ca mi se va intampla asa ceva.barbatul acesta se intampl asa fie prietenul cel mai bun al sotului meu.ne cunoastem familiile de peste 2 ani si in urma cu 2 luni pur si simplu ne-am dat seama ca ne iubim.ideea este ca sunt asa de fericita...



pai daca esti asa fericita?????????!!!!!!!!

ce sa-ti spunem noi????????????

le sti tu pe toate!!!!!!!!!!!
BBFluturas
Postat pe 4 August 2009 20:33
Nasol, nu stiu ce sa zic... depinde ce iti doresti si ce conteaza mai mult pt tine.
Fericirea ta sau a ta si a familiei tale (sot, copil). Poate e doar o pasiune trecatoare si nu merita sa strici familia pt ea.
Priveste adanc in sufletul tau si gandeste-te daca merita sacrificiul...
pisicuta_trista
Postat pe 4 August 2009 20:34
De la: kudika057209, la data 2009-08-04 20:30:39buna fetelor,sunt noua pe acest forum si sper sa am cu cine sa ma sfatuiesc intr-o problema ...daca pot sa ii spun asa... care a aparut in viata mea anosta.am 41 de ani sunt casatoerita de 15 ani,am un copil de 11 ani,si pe neasteptate in viata mea a aparut cineva care imi face viata frumoasa.sunt fericita si indragostita ca la 18 ani.nu as fi crezut nici intr-un milion de ani ca mi se va intampla asa ceva.barbatul acesta se intampl asa fie prietenul cel mai bun al sotului meu.ne cunoastem familiile de peste 2 ani si in urma cu 2 luni pur si simplu ne-am dat seama ca ne iubim.ideea este ca sunt asa de fericita...


iti cladesti fericirea pe nefericirea altuia,adica a sotului tau!!!ce va zice cand va afla?va fi la fel de fericit ca tine?
dalilascumpy
Postat pe 4 August 2009 20:35
De la: kudika057209, la data 2009-08-04 20:30:39buna fetelor,sunt noua pe acest forum si sper sa am cu cine sa ma sfatuiesc intr-o problema ...daca pot sa ii spun asa... care a aparut in viata mea anosta.am 41 de ani sunt casatoerita de 15 ani,am un copil de 11 ani,si pe neasteptate in viata mea a aparut cineva care imi face viata frumoasa.sunt fericita si indragostita ca la 18 ani.nu as fi crezut nici intr-un milion de ani ca mi se va intampla asa ceva.barbatul acesta se intampl asa fie prietenul cel mai bun al sotului meu.ne cunoastem familiile de peste 2 ani si in urma cu 2 luni pur si simplu ne-am dat seama ca ne iubim.ideea este ca sunt asa de fericita...


si ce sfaturi ar dorii doamna sa primeasca?
geo_x
Postat pe 4 August 2009 20:38
De la: kudika057209, la data 2009-08-04 20:30:39buna fetelor,sunt noua pe acest forum si sper sa am cu cine sa ma sfatuiesc intr-o problema ...daca pot sa ii spun asa... care a aparut in viata mea anosta.am 41 de ani sunt casatoerita de 15 ani,am un copil de 11 ani,si pe neasteptate in viata mea a aparut cineva care imi face viata frumoasa.sunt fericita si indragostita ca la 18 ani.nu as fi crezut nici intr-un milion de ani ca mi se va intampla asa ceva.barbatul acesta se intampl asa fie prietenul cel mai bun al sotului meu.ne cunoastem familiile de peste 2 ani si in urma cu 2 luni pur si simplu ne-am dat seama ca ne iubim.ideea este ca sunt asa de fericita...

Cum puteti sa faceti asa ceva??? Cum sa zic...."La naiba cu toti daca noua ne e bine" ......nu-s in masura sa dau sfaturi la asa ceva....dar pot sa spun ca ma scarbiti....SINCER!
_Vecina_
Postat pe 4 August 2009 22:52
Sh eu sunt de akord q ea...nu agreez persoanele kre se dau prieteni si apoi se leaga o relatie.mai ales dak pers "indragostite"au deja o familie si cum ai spus sunteti pr de familie de nusj kti ani...adik sotia "iubitului" a avut incredere in tn si te a primit in kasa si u sa ii faci una k asta...(vb in general mai mult,n referitor neaparat la aceasta "relatie" a ta.naspha ce sa zic...
CoPiLaSh_DrAgUtZ
Postat pe 5 August 2009 13:41
Eu te sustin si eu trec prin asa ceva.Poate-mi dai id-ul tau de mess sa povestim,e bine cand cineva te intelege si ai cu cine vorbii.Stiu ca e greu,ca te gandesti la copil,ca daca faci o greseala o sa sufere...te inteleg perfect.Dar e greu si pe cealalta parte sa renunti la ceva ce te face fericit.Astept un semn de la tine....te pup!
kudika047649
Postat pe 9 August 2009 11:51
Am trecut si eu prin asa ceva numai ca eram cu mult mai tanara(26 ani) el prietenul sotului meu la vremea aceea(sunt divortata) ba mai rau sotia lui era prietena mea. Stiu cum e, e ca o furtuna , NU TE POTI OPRI.

Mie mi-a adus muuulta suferinta si am ramas si cu ceva sechele.
alexia30
Postat pe 9 August 2009 15:01
stii sa gresesti singura...
bestiutza_relouded
Postat pe 9 August 2009 15:18
De la: kudika047649, la data 2009-08-09 11:51:22Eu te sustin si eu trec prin asa ceva.Poate-mi dai id-ul tau de mess sa povestim,e bine cand cineva te intelege si ai cu cine vorbii.Stiu ca e greu,ca te gandesti la copil,ca daca faci o greseala o sa sufere...te inteleg perfect.Dar e greu si pe cealalta parte sa renunti la ceva ce te face fericit.Astept un semn de la tine....te pup!
carmine2105
Postat pe 10 August 2009 16:25
vai sa nu faci prostia asta niciodata..te-ai gandit la copil?asta va fi trecatoare si vei suferi dupa aceea...cel mai bine e sa nu il mai vezi des pe cel de care esti indragostita si o sa vezi ca iti va trece senzatia asta...gandeste-te ca sotul tau te iubeste si te respecta nu merita sa ii faci asa ceva dupa atatia ani de casatorie...bineinteles ca tu nu ne vei asculta pe noi in totalitate dar sa sti ca iti vrem binele eu una asa vreau.Griji de tine
Dalya
Postat pe 10 August 2009 16:36
ma bucur din suflet ca ma intelegi mai ales ca nu pot sa discut cu nimeni despre acest subiect.eu am invatat ca in viata nu e bine sa judeci pe nimeni pt ca nu stii niciodata ce te asteapta dupa colt,poate fericire,poate tristete ...orice...ti-am trimis id meu poate discutam mai mult .
carmine2105
Postat pe 10 August 2009 16:37
Nu ar fi mai bine sa isi vada fiecare de viata lui? Cat va tine iubirea asta, mai mult sau mai putin decat cea pentru actualul sot? Si atunci ce veti face? Va uitati in urma si scormoniti in cenusa casniciei, poate mai gasiti ceva carbuni aprinsi?
gera
Postat pe 10 August 2009 16:44
gera ai dreptate..asa spun si eu si i-am scris si mai sus dar nu stiu daca ne va asculta..a bagat-o in seama numai pe kudika057209 care ii este alaturi.Ar fi cea mai mare prostie din viata ei sa faca asa ceva..nu imi vine sa cred
Dalya
Postat pe 10 August 2009 16:47
da fetelor aveti dreptate,ar trebui sa isi vada fiecare de viata lui.....asa sfat as fi dat si eu acum o luna pt o situatie de genul acesta cum este a mea.acum e altceva....nu stiu daca vreuna dintre voi a avut senzatia ca e pe aproape moarta,ca nu mai simte nimic ,nici dragoste nici dorinta pur si simplu ca trece fiecare zi si nu mai asteapta nimic de la viata decat afirmatia vejnica...important e sa fiu sanatoasa....acum simt sa am revenit la viata,ma simt femeie ma simt iubita ...nu inseamna neaparat sa renunt la viata pe care o am cu sotul meu si cu copilul ...dar simt ca traiesc
va pup pe toate,scuze ca nu v-am bagat in seama pana acum
carmine2105
Postat pe 11 August 2009 16:27
Da, toate am trecut prin asa ceva macar o data in viata doar ca nu eram casatorite... Ideea este urmatoarea, de ce te casatoresti cu un om daca nu este cel cu care vrei sa traiesti o viata? A ramane in continuare cu sotul tau si cu fetita daca iubesti pe altcineva nu este o solutie buna... copilul va afla pana la urma si ce vei face daca reactia lui nu este una prea buna? Ce vei face daca te va privi cu dezaprobare? Eu stiu cum este ca mama sa fie indragostita de un alt barbat si sa ramana cu tatal si... nu este prea placut! Dar, pe de alta parte, fiecare isi traieste viata asa cum vrea, ideal ar fi sa fii in cunostinta de cauza, adica sa stii din mai multe perspective cam ce s-ar putea intampla.
gera
Postat pe 11 August 2009 17:58
nu stiu ce sa zic,deocamdata vreau sa merg mai departe asa ,sa ma simt iubita...apoi o sa vad ce va mai fi,vreau sa va mai spun ca nu am facut inca dragoste,si nici nu stiu daca vom face vreodata
carmine2105
Postat pe 12 August 2009 15:47
De la: carmine2105, la data 2009-08-12 15:47:54nu stiu ce sa zic,deocamdata vreau sa merg mai departe asa ,sa ma simt iubita...apoi o sa vad ce va mai fi,vreau sa va mai spun ca nu am facut inca dragoste,si nici nu stiu daca vom face vreodata


Ai grija sa n-o iei la vale rau de dragul "iubitului" asta cam riscant.

Postat pe 13 August 2009 14:12
De la: carmine2105, la data 2009-08-04 20:30:39ideea este ca sunt asa de fericita...

Eu te invidiez !
Bucurate de fericirea ce o traiesti !

Postat pe 13 August 2009 15:33
De la: bestiutza_relouded, la data 2009-08-09 15:18:23stii sa gresesti singura...



asa sa stim si noi sa gresim iubita mea
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 13 August 2009 21:39
iubeste! din asta e creata viata
blue_angel31
Postat pe 13 August 2009 23:27
N-o fi foc!Important e sa nu-i raniti pe ceilalti.Si totusi,fiind omul care va intra in casa,s-ar putea sa fie greu sa ascundeti.Totul e "dulce" tocmai pt ca e interzis!!! Iar voi stiti asta.A fost o parere,care,insa, nici nu te duce la linia de "Start"nici nu te impiedica sa faci pas mare sa ajungi dincolo,altfel te puteam si injura,si o faceam destul de elegant!O sa te surprinda,dar gasesti multi pe acolo!
locked
Postat pe 14 August 2009 17:51
buna tuturor,multumesc atat pt incurajari cat si pt apostrofari...eu oricum ma consider o persoana norocoasa ...chiar fff norocoasa ...ca am mai reusit sa simt ca sunt indragostita,fluturasi in stomac...apropo am si slabit 6 kg,arat mai bine,in viata mea de cuplu cu sotul meu sunt multe probleme ,de comunicare,de afectiune...multe multe,si povestea asta de iubire secreta pe care o traiesc era exact ce imi doream ...mai vedem ce se intampla,ideea este ca
el ma iubeste atat de mult incat poate sa nu faca dragoste cu mine
eu il iubesc atat de mult ca nu pot sa nu fac dragoste cu el
carmine2105
Postat pe 15 August 2009 14:03
ciudate sunt caile dragostei !!
gugulina74
Postat pe 24 August 2009 18:01
hm, ce sa zic, stiu ca te atrage, are adrenalina, e pe ascuns, asa e cu pacatul, ispititor, cam greu sa lupti, gusta si tu putin, apoi lasa-l, te autodistrugi
ela25
Postat pe 24 August 2009 21:31
iubirea este innaltatoare..dar crede-ma "ce se aprinde repede se stinge la fel de repede" .Un timp te vei simti bine in acesta postura de indragostita..apoi vei dori mai mult...sau poate vei dori sa scapi de dualitate.Joaca-te cat mai poti dar incearca sa te reechilibrezi...este un bun furat care aparent are un gust senzational...dar trece ....continuind vei simti o povara sufleteasca imensa...sotul, copilul, iubitul...ea...priveste-te in oglinda si vorbeste cu tine : ce vazi" mama copilului tau, sotia , amanta??/
pacifista
Postat pe 25 August 2009 15:29
scuze : ce vezi???
pacifista
Postat pe 25 August 2009 15:30
ce vad?vad o femeie cu sufletul incarcat ,ai mare dreptate ,povestile reale din viata de zi cu zi nu au niciodata un final fericit.am sa iti urmez sfatul ,am sa ma echilibrez,am sa ma uit in oglinda mai des pana ma lamuresc ce vad ...deocamdata ....sentimentul de fericire este umbrit de cel de frustare,de dorinta de a -mi gasi linistea...nu ma simt nici mama ,nici sotie nici amanta ,ma simt o nava in deriva ...si asta ma oboseste,ma secatuieste de viata....trebuie sa ma echilibrez
carmine2105
Postat pe 25 August 2009 18:09
De la: carmine2105, la data 2009-08-04 20:30:39buna fetelor,sunt noua pe acest forum si sper sa am cu cine sa ma sfatuiesc intr-o problema ...daca pot sa ii spun asa... care a aparut in viata mea anosta.am 41 de ani sunt casatoerita de 15 ani,am un copil de 11 ani,si pe neasteptate in viata mea a aparut cineva care imi face viata frumoasa.sunt fericita si indragostita ca la 18 ani.nu as fi crezut nici intr-un milion de ani ca mi se va intampla asa ceva.barbatul acesta se intampl asa fie prietenul cel mai bun al sotului meu.ne cunoastem familiile de peste 2 ani si in urma cu 2 luni pur si simplu ne-am dat seama ca ne iubim.ideea este ca sunt asa de fericita...


si ce te lauzi?!ca din ce ai scris reiese doar ca te`ai indragostit de el si ca esti fericita...altceva?!
nebuna94
Postat pe 25 August 2009 18:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubita mea 4 De la: luchianramona 28 Octombrie 2010 17:08
toate avem cate un fost..si toti avem cate o fosta 137 De la: kudika029282 30 Septembrie 2010 21:43
incompatibilitate... 18 De la: oanissima22 31 Martie 2009 12:51
as vrea sa mai continui...dar e prea greu 12 De la: Tigrulfioros 1 Septembrie 2010 22:14
Indragostita de profesor 156 De la: Black_Lips 16 Martie 2012 14:54