Setari Cookie-uri

traiesc o iubire imposibila....

...Iubesc un barbat de 8 ani, il consider cel mai bun prieten al meu si in acelasi timp imi doresc sa fiu cu el, am fost impreuna de cateva ori in secret.....asa a vrut el si pt ca il iubesc mult am acceptat si asa (mai bine si atat decat de loc). In acesti 8 ani am avut relatii cu alte persoane, am fost plecata o perioada din tara, am fost la facultate (timp in care nu am vb cu el, nu l-am vazut) si m-am simtit bine, dar tot l-am iubit si ma gandeam la el de multe ori chiar daca ma simteam bine si cu fostii mei prieteni. In acesti 8 ani el a fost chiar casatorit 3 ani dar a divortat de aproximativ 7 luni. Dupa divort (el singur, eu singura), am inceput sa imi fac iarasi iluzii, sa il visez, sa vreau sa fiu cu el. Si sunt cu el...dar tot in secret...nu vrea sa mai stie nimeni. In fiecare zi ne vedem (avem prieteni comuni si e bun prieten cu fratii mei), ne comportam ca si cand nu ar fi nimic intre noi (pt ca asa vrea el) si de cate ori avem ocazia ne vedem pe ascuns si facem dragoste. Este foarte tandru si atent cu mine cand suntem numai noi doi. Simt ca traiesc o viata paralela cu el. Suntem buni prieteni in "viata reala" si foarte afectuosi in intimitate. Imi doresc unirea acestor vieti, cea reala cu cea intima.....imi e teama de reactia lui daca i-as cere asa ceva....a prietenilor nostri si imi e frica sa nu il pierd.....dar nici aceasta situatie dubla nu o mai pot suporta....nu stiu ce sa fac?? Astept sfaturi si critici.......
YouKnowWho
Postat pe 22 Februarie 2009 00:21
ce critici? e clar ca nu te vrea decat pentru sex, altfel secretul ar fi inutil acum, el fiind liber.
deci daca suporti, go for it !
googoodoll
Postat pe 22 Februarie 2009 00:24
v ati molipsit telepatic de la mine toti ??? :(:(:( pot sa spun k ce ai scris tu mi se pare un film...chiar te rog sa te uiti la aceste 2 filme: before sunrise si before sunset.. au asa o legatura... cred k ar trebui sa l iei la o cafea si sa i spui serios k vrei ceva mai mult.. daca iti da un raspuns negativ,mai ales k va cunoasteti de atata timp,eu zik sa nu ti mai pierzi vremea...
SweetHappyButterfly
Postat pe 22 Februarie 2009 00:25
Tipul se comporta ciudat...cum adik nu vrea sa stie nimeni ca sunteti impreuna? De ce se teme?
Schimba peisajul !! Barbati interesanti inca mai este pe lumea asta
midnightloser82
Postat pe 22 Februarie 2009 22:26
ESTE UN EGOIST....TE VREA DOAR PT SEX...........CIND IUBESTI NU TE INTERESEAZA DE NIMIK IN JUR........STRIGI IN GURA MARE IUBIREA.............PACAT CA TU IL IUBESTI....PACAT CA EL ESTE UN TICALOS...
mikela_my
Postat pe 25 Februarie 2009 15:41
ai folosit des expresia asta''pentru ca asa vrea el'...dar tu ce vrei?..sa fii jucaria lui?...barbatii e porci dar si noi ii incurajam nu?
cristablue
Postat pe 25 Februarie 2009 16:45
De la: cristablue, la data 2009-02-25 16:45:45ai folosit des expresia asta''pentru ca asa vrea el'...dar tu ce vrei?..sa fii jucaria lui?...barbatii e porci dar si noi ii incurajam nu?


mai cristalino ,ne-a dat fata amanunte sa stim cum sta treaba....


E ok sa respecti ceea ce doreste el, atata timp cat aveti un interes comun.Eu zic ca daca il iubesti trebuie sa-l cuceresti...incet dar sigur!E clar ca nu e genul care sa se aprinda dupa tine.
Fiind singur e ciudat ca nu vrea sa se afle de relatia voastra.Ori are ganduri cu altcineva si se fereste ori tu ai vre-o reputatie dubioasa(iarta-ma!) ,si ii este jena..
Chiar daca fac pe "emancipatii" unii barbati tot se gandesc la cati au fost inainte si ce ai facut cu fiecare..

fetelor ...chestia sexuala..ca o vrea ptr.sex poate fi valabila si reciproc!
ella_c
Postat pe 25 Februarie 2009 17:34
Adevarul este ca il iubesc si il iubesc foarte mult.......inca nu imi pot explica de ce vrea sa ne ascundem pt ca in ultimele 30 de zile au cam aflat toti prietenii nostri despre noi insa nimeni nu zice nimica pt ca el este o fire foarte complicata si eu ma prefac ca nu se intampla nimic in continoare....simt ca intradevar traiesc o viata dubla.....ne vedem din ce in ce mai des......ma cheama la el in fiecare seara doar sa ma stranga in brate si sa dormim impreuna......asta ma face sa cred ca simte totusi ceva pt mine......ma alinta.....si ma face sa ma simt bine......
Multumesc pt comentarii......chiar daca el nu vrea sa "oficializam" aceasta relatie....deocamdata pana eu nu am pe nimeni si el nu are pe nimeni eu accept sa traiesc asa....nu stiu ce o sa fie ,,,,,daca o sa sufar si mai mult sau nu.....dar atunci cand sunt cu el ma simt extraordinar si nimic nu mai conteaza pt mine
YouKnowWho
Postat pe 30 Martie 2009 21:10
chance
Postat pe 30 Martie 2009 22:28
Poate ca isi inchipuie ca asa vrei tu sa fie:relatie in secret sau,poate ca,el a propus asta,ca sa te protejeze sau sa vada ce parere ai tu despre relatia cu el si daca tu ai fost de acord....,el ce era sa mai zica?! Sau poate ca vrea sa se protejeze pe el,sa se apere de o eventuala deceptie...,in caz ca l-ai parasi,l-ai dezamagi,atunci in fata lumii,macar,nu e o victima.Sunt multe motive prostesti,de autoaparare,de protectie a celuilalt ,de jena de a se afla ca e iubitul tau,cum spunea cineva pe aici sau,cum am mai spus,poate crede ca asa vrei tu si,decat sa i-o ceri tu,iar el sa simta prost,mai bine o zice el dinainte.Totusi....,faptul ca va intalniti seara de seara,va iubiti,e tandru si nu te are decat pe tine....,tie ce iti spune chestia asta? Doar daca nu il stii a fi un casanova ce iubeste tot ce pica,la fel de tandru si dragastos.Eu zic sa nu mai amani situatia,ia-o pe ocolite,direct,cum vrei ,dar afla ce zace in capul lui si scapa de suspiciuni.Nu vor fi decat doua solutii:ori striga in gura mare ca te iubeste la nebunie ori afli ca e o lepra si scapi de el.In ambele situatii nu ai decat de castigat.In primul caz te vei pricopsi cu un iubit declarat,iar in al doilea caz iti vei recastiga demnitatea si scapi de un amarat care va manca zilnic cate putin dinsufletul,demnitatea ta de femeie pana devii o carpa... Deci?! Tot ce va urma de azi inainte e,strict alegerea ta si esti direct raspunzatoare de ceea ce vei deveni sau vei simti.Nu da vina pe soarta ca nu e vina ei.Succes!
crinaD
Postat pe 31 Martie 2009 03:34
Multumesc mult crinaD, pentru mesaj, imi place mult ceea ce mi-ai scris, si cred ca ai dreptate, stiu ca simte ceva pt mine, atunci cand suntem numai noi doi, ma face sa ma simt ca si cand eu sunt centrul universului, imi saruta mana, ma mangaie, ma strange in brate...si nu este un casanova pt ca noi suntem si prieteni foarte buni, cu prieteni comuni...iesim impreuna cu gasca, petrecem impreuna ....doar ca relatia noastra este un subiect tabu...ceva de genu..."tacem si facem"....dar ai dreptate trebuie sa iau atitudine...multumesc inca o data....
YouKnowWho
Postat pe 1 Aprilie 2009 13:10
scumpo cred k te inteleg perfect...pt k eu si al meu om am fost exact la fel k voi 2....pt k eu numai ce iesisem dintr-o relatie si nu prea vroiam nici unu sa se afle si am umblat asa 6 luni de zile...el venea dormea la mine in fiecare seara,faceam dragoste,ma respecta etc...dar nu stia nimeni de noi nici prietenii nostri nici parintii nimeni....intr-o zi eu m-am suparat si nu i-am mai dat niciun semn pt k in 6 luni eram tot acolo unde am fost in prima zi in sensul k nu aflase nimeni si de fata u lumea ink ne prefaceam....dupa 2 sapt ghici cine a aparut la usa mea dimineatza la ora 4 k ma iubeste si k de 2 sapt de cand nu am dat niciun semn nu mai doarme nu m-ai mananca si a realizat k ma iubeste...?? si uite asa acum suntem de 5 ani impreuna sper sa te ajute putin ceea ce am scris eu aici...un sfat nu iti pot da pt k si mie mi-au dat altii si am facut exact ce ma taiat capu si nu regret deloc...multa bafta si nu te lasa dak intradevar il iubesti...
bruneagra25
Postat pe 1 Aprilie 2009 13:32
ce inteleg eu din tot ce ai povestit este ca amandoi vreti sa aveti pe cineva langa voi si atat. d-aia te si bucuri si accepti chestia asta care nu se poate numi relatie, pentru ca pur si simplu iti place sa fii tinuta in brate, alintata, si sa stii ca ai pe cine sa vezi la sfarsitul zilei..acelasi lucru mi se pare valabil si pentru el..sper din tot sufletul sa ma insel si de fapt superficialitatea asta sa fie doar o aparenta, insa tare mi-e ca nu e asa..
tot ce pot sa-ti zic e sa analizezi f bine situatia si sa te opresti asa 5 minute cand esti fata in fata cu el, sa te uiti la el si sa te gandesti daca iti place cu adevarat CINE e el, nu ceea ce iti face ca sa te simti tu bine..
sper sa iei decizia corecta..
ditzu88
Postat pe 1 Aprilie 2009 23:18
nu prea inteleg...
daca tot sunteti liberi...sau cel putin atata timp cat pe nici unul nu va leaga acte de alte persoane sau responsabilitati...de ce traiti o lume paralela impreuna si nu va creati realitatea voastra in 2?
pandussa
Postat pe 1 Aprilie 2009 23:22
nu prea inteleg...
daca tot sunteti liberi...sau cel putin atata timp cat pe nici unul nu va leaga acte de alte persoane sau responsabilitati...de ce traiti o lume paralela impreuna si nu va creati realitatea voastra in 2?
pandussa
Postat pe 1 Aprilie 2009 23:22
daca faci tot ce zice el u ce mai faci ???in locul tau las fi lasat de mult inteleg k al iubesti dar tre sa te gandesti si la tine in primu rand .de ce se ascunde atat eu zik k daca te ar iubii nu ar face asa dar nu te iubeste imi pare rau
aleexa29_yahoo_com
Postat pe 2 Aprilie 2009 16:24
Mey,"stii tu cine",ce ai mai facut cu...."treaba aia"? Te-ai edificat? Spune-ne si noua in ce stadiu se afla relatia ta secreta,ca suntem curioase
crinaD
Postat pe 6 Aprilie 2009 17:21
De 2 saptamani mi s-au clarificat lucrurile in legatura cu relatia mea. Am continuat sa fiu cu el asa cum vroia si nu am mai pus intrebari si nu am mai cautat raspunsuri. Dar dupa cum spuneam in urma cu 2 saptamani., dupa ce am fost in club cu prietenele mele, bineinteles ca m-am intors tot la el , sa dorm cu el ca asa ne este obiceiul. Si din seara aceea totul s-a schimbat. Mi-a zis fara ca eu sa ii cer explicatii sau sa ii pun intrebari ca vrea sa fie cu mine, vrea sa fim impreuna ca nu a putut sa doarma stiind ca eu am fost in club. Ca abia astepta sa ma vada in fiecare zi si ca nu vrea sa traiasca fara mine sau departede mine. Inca nu inteleg de ce a durat atat si de ce sa comportat asa atata vreme .....dar poate o sa inteleg mai tarziu. Pentru moment sunt fericita....si sper ca lucrurile sa evolueze in bine si sa fie asa cum visez eu.
YouKnowWho
Postat pe 27 Iunie 2009 14:57
greierash_is_back
Postat pe 27 Iunie 2009 15:00
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-02-22 00:25:58v ati molipsit telepatic de la mine toti ??? :(:(:( pot sa spun k ce ai scris tu mi se pare un film...chiar te rog sa te uiti la aceste 2 filme: before sunrise si before sunset.. au asa o legatura... cred k ar trebui sa l iei la o cafea si sa i spui serios k vrei ceva mai mult.. daca iti da un raspuns negativ,mai ales k va cunoasteti de atata timp,eu zik sa nu ti mai pierzi vremea...

Foarte frumoase filmele....da trebuie sa le vedetzi:)
Cat despre poveste-wow 8 ani si esti in suspensie inca?Decideti-va odata pt ca timpul trece si poate iti dai seama ca nu a meritat astepatrea.Succes!
luyyzz
Postat pe 27 Iunie 2009 16:06
De la: YouKnowWho, la data 2009-06-27 14:57:31De 2 saptamani mi s-au clarificat lucrurile in legatura cu relatia mea. Am continuat sa fiu cu el asa cum vroia si nu am mai pus intrebari si nu am mai cautat raspunsuri. Dar dupa cum spuneam in urma cu 2 saptamani., dupa ce am fost in club cu prietenele mele, bineinteles ca m-am intors tot la el , sa dorm cu el ca asa ne este obiceiul. Si din seara aceea totul s-a schimbat. Mi-a zis fara ca eu sa ii cer explicatii sau sa ii pun intrebari ca vrea sa fie cu mine, vrea sa fim impreuna ca nu a putut sa doarma stiind ca eu am fost in club. Ca abia astepta sa ma vada in fiecare zi si ca nu vrea sa traiasca fara mine sau departede mine. Inca nu inteleg de ce a durat atat si de ce sa comportat asa atata vreme .....dar poate o sa inteleg mai tarziu. Pentru moment sunt fericita....si sper ca lucrurile sa evolueze in bine si sa fie asa cum visez eu.

Aham-m-am lamurit!Dar ai spus..."momentan",inteleg ca nu esti pe deplin convinsa,,esti inca sub imperiul incertitudinii?Eu oricum iti doresc sa fii fericita!
luyyzz
Postat pe 27 Iunie 2009 16:08
TOATE RASPUNSURILE ITI SPUN ACELASI LUCRU:NU TE IUBESTE,E EGOIST,E CIUDAT,NUTE VREA CU ADEVARAT.LASA-L!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Postat pe 27 Iunie 2009 16:21
fara caps te rog. deja am obosit sa-ti citesc toate raspunsurile asa. am impresia ca tipi.
greierash_is_back
Postat pe 27 Iunie 2009 16:22
"FERICIRILE" ASTEA DE MOMENT SUNT EFEMERE SI LASA GUST AMAR DE FRUSTARE.NU-TI MAI PIERDE TINERETEA E FOARTE PRETIOASA.iTI SPUNE UNA CARE A PIERDUT 9 ANI CU UN ASEMENEA NESIMTIT.

Postat pe 27 Iunie 2009 16:23
SORRY NU VAD LITERELE MICI.TREBUIE OCHELARI

Postat pe 27 Iunie 2009 16:25
iti dau eu.
greierash_is_back
Postat pe 27 Iunie 2009 16:38
Incerc sa fiu politicoasa dar domnia ta esti cam seaca si cam acra .De ce?Chiar mi-e greu sa scriu cu litere mici

Postat pe 27 Iunie 2009 16:43
si eu am fost politicoasa. domnia mea nu este acra. dar exista niste regulamente cand scrii pe forumuri. una dintre ele fiind sa nu scrii cu caps. daca intelegi bine, daca nu...asta e!
greierash_is_back
Postat pe 27 Iunie 2009 16:45
A trecut ceva vreme de cand nu am mai intrat pe site si asta pentru ca lucrurile in relatia mea au mers din bine inspre mai bine. Din iulie suntem impreuna oficial, o sa ne casatorim si o sa avem si un copil. Ne iubim mult si suntem fericiti. Ceea ce visam odata este acum realitate. Va multumesc pentru ca m-ati ascultat, sfatuit si criticat si va doresc sa aveti parte de multa dragoste.
YouKnowWho
Postat pe 20 Octombrie 2009 09:48
asta da veste buna...asa de dimineata
poate o sa ne povestesti si noua cum au decurs lucrurile ....cine a facut primul pas ptr a oficializa relatia .......sa inteleg ca esti si insarcinata???
te pooop si astept sa ne povestesti
mikydutza0202
Postat pe 20 Octombrie 2009 10:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Situatie complicata:( 6 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:45
:( 10 De la: MeDeeaA_BeLLa 12 Aprilie 2009 18:28
Punct si de la capat!dar pana cand.....? 15 De la: tematoare 2 Iulie 2010 03:12
Sa mai dau o sansa acestei relatii?? 49 De la: matzu_2005 3 Februarie 2011 04:13
COSURI PE FRUNTE 1 De la: kudika364412 7 Februarie 2011 02:14