Setari Cookie-uri

telefonul in viata de cuplu

De la: sharla, la data 2010-12-28 13:30:27cat de patetici/e puteti fi... pe zi ce trece vad ca din ce in ce mai mult, din homo sapiens sapiens va transformati in omul de neaderthal si cred ca nu la nivelul asta de jos va veti opri. am o vaga idee ca veti atinge cea mai de jos trapta din rangul vietuitoarelor, mai jos decat debilii mintali.


io sunt cizelat si nu-ti scriu nimic aici.
iti trimit sms!!
geo_resuscitat
Postat pe 28 Decembrie 2010 16:14
De la: sharla, la data 2010-12-27 15:48:40Nu pot sa nu-i mai intep inca o data care iau in deradere acest forum al Kudika.
Exista 2 categorii de oameni pe lumea asta. In prima categorie intra oamenii care odata cu inaintarea in varsta devin mai intelepti si carora le este inchinat proverbul "Cine n-are batrani sa-si cumpere.", si a 2 -a categorie, din care, din pacate, faceti parte si voi cei care nu ati inteles problema postata de mine, sunteti aceia care odata cu inaintarea in varsta mai mult va tampiti in loc sa deveniti mai intelepti ;)



auzi domnu` ? serios ca m-ai impresionat. zau ... pana la lacrimi! doar ce m-am oprit din ras! sa fii sanatos si netu` sa traiasca.
Brunette_25
Postat pe 8 Ianuarie 2011 22:45
De la: Summer_, la data 2010-12-27 17:24:38Dar vai, same sh_t every day pe forum de cand am eu cont !
Tabara kudika nu intelege ce inseamna nota de subsol sau ca de obicei unora le place l anebunie caterinca aceasta specifica forumului !
Tipul a fost f clar in exprimare, doar ca a standardizat o relatie impartind-o in acele 3 etape pe care eu le consider relative, urmand ca in nota de subsol sa dea un exemplu al acestei relativitati !
Intradevar atitudinea lui este destul de directa si necrutatoare, insa nu este singurul, sunt f multi care iau in deradere rau de tot acest forum.
Voi, utilizatorii activi, ati putea sa va vedeti de chatuiala si socializare fara sa incepeti sa va luati de cei care deschid din joi in pasti cate un topic ( evitand astfel toate polemicile inutile ) sau de cei care evident sunt pusi pe scandal, si sa evitati circul ieftin, jigniri si toate penibilitatile ! Dar e greu dom'le !

Revenind la tema topicului, eu consider ca in general nu doar telefonul, ci si internetul, ca mijloace de comunicare, mai ales intr-o relatie trebuiesc folosite cat mai rar...adica pt strictul necesar ( avand in vedere ca nu as accepta o relatie la distanta si daca ar interveni distanta la un moment dat in relatie, as face orice sao elimin - adica : eu trebuie sa plec in strainatate pt o perioada cu jobul, el nu are oferta concreta in atara respectiva, il iubesc, e al meu, il iau cu mine, ne descurcam noi )



IA UITE.... A VENIT SI COLEGUL LUI DE BANCAAAAAAAAAAAAAAAAAA......!!! SUPERRR. VOM DEVENII MAI INTELEPTI SI MAI BUNI IN EXPRIMARE!
Brunette_25
Postat pe 8 Ianuarie 2011 22:49
De la: sharla, la data 2010-12-27 14:03:38Ce inseamna si cat inseamna telefonul in viata de cuplu in diferite perioade ale relatiei: 1)de inceput*; 2)stransa (de la 1 luna la 1 an)*; 3) inchegata (de la 1 an pana la logodna)*- mariaj?.
*titlu exemplificativ. situatiile in cauza poate sa difere ca periada (ex.: dragoste la prima vedere si a 3-a zi/ peste 1 luna/ 3 luni/pana la un 1 an sa faca cununia si nunta).


depinde de cat le place la respectivii sa vb la telefon, nu poti generaliza asa... sunt oameni care urasc sa vorbeasca la telefon....sau sunt prea timizi etc....mi se pare important doar in prima faza de care zici, atat cat sa nu dai impresia ca esti dezinteresat sau ca nu ai intentii serioase dar si daca nu iti place, poti gasi alte metode ca sa eviti impresia asta, mail, sms, etc
DayC
Postat pe 9 Ianuarie 2011 17:22
De la: DayC, la data 2011-01-09 17:22:41
De la: sharla, la data 2010-12-27 14:03:38Ce inseamna si cat inseamna telefonul in viata de cuplu in diferite perioade ale relatiei: 1)de inceput*; 2)stransa (de la 1 luna la 1 an)*; 3) inchegata (de la 1 an pana la logodna)*- mariaj?.
*titlu exemplificativ. situatiile in cauza poate sa difere ca periada (ex.: dragoste la prima vedere si a 3-a zi/ peste 1 luna/ 3 luni/pana la un 1 an sa faca cununia si nunta).


depinde de cat le place la respectivii sa vb la telefon, nu poti generaliza asa... sunt oameni care urasc sa vorbeasca la telefon....sau sunt prea timizi etc....mi se pare important doar in prima faza de care zici, atat cat sa nu dai impresia ca esti dezinteresat sau ca nu ai intentii serioase dar si daca nu iti place, poti gasi alte metode ca sa eviti impresia asta, mail, sms, etc
daca el simte ca te place atunci e important sa vorbiti si la telefon dar daca nu te place fii sigura ca nu te cauta la telefon...
kudika029282
Postat pe 9 Ianuarie 2011 18:41
De la: kudika029282, la data 2011-01-09 18:41:22
De la: DayC, la data 2011-01-09 17:22:41
De la: sharla, la data 2010-12-27 14:03:38Ce inseamna si cat inseamna telefonul in viata de cuplu in diferite perioade ale relatiei: 1)de inceput*; 2)stransa (de la 1 luna la 1 an)*; 3) inchegata (de la 1 an pana la logodna)*- mariaj?.
*titlu exemplificativ. situatiile in cauza poate sa difere ca periada (ex.: dragoste la prima vedere si a 3-a zi/ peste 1 luna/ 3 luni/pana la un 1 an sa faca cununia si nunta).


depinde de cat le place la respectivii sa vb la telefon, nu poti generaliza asa... sunt oameni care urasc sa vorbeasca la telefon....sau sunt prea timizi etc....mi se pare important doar in prima faza de care zici, atat cat sa nu dai impresia ca esti dezinteresat sau ca nu ai intentii serioase dar si daca nu iti place, poti gasi alte metode ca sa eviti impresia asta, mail, sms, etc
daca el simte ca te place atunci e important sa vorbiti si la telefon dar daca nu te place fii sigura ca nu te cauta la telefon...


asa e, insa eu sunt cea la care nu ii prea place sa vb la telefon, de asta ziceam...si incer mereu sa scurtez convorbirile :-) prefer face to face
DayC
Postat pe 10 Ianuarie 2011 16:12
De la: DayC, la data 2011-01-10 16:12:52
asa e, insa eu sunt cea la care nu ii prea place sa vb la telefon, de asta ziceam...si incer mereu sa scurtez convorbirile ...


te inteleg...de cand s-au scumpit minutele nici mie nu-mi mai place sa pierd prea mult timp la telefon
battleofwits
Postat pe 10 Ianuarie 2011 16:18
De la: sharla, la data 2010-12-27 14:03:38Ce inseamna si cat inseamna telefonul in viata de cuplu in diferite perioade ale relatiei: 1)de inceput*; 2)stransa (de la 1 luna la 1 an)*; 3) inchegata (de la 1 an pana la logodna)*- mariaj?.
*titlu exemplificativ. situatiile in cauza poate sa difere ca periada (ex.: dragoste la prima vedere si a 3-a zi/ peste 1 luna/ 3 luni/pana la un 1 an sa faca cununia si nunta).


problemele pe care ti le pui sunt aberante, no offence, de ce sa pierd timp la tel cand pot sa imi pun fundul in masina si sa ii duc ceva bun de mancare in pauza de masa, sau sa il surprind altfel decat sa imi pierd timpul ca pustanii la tel si sa imi declar dragostea (yuck suna a telenovela), astea cu tel si discutiii de ore intregi le faceam in liceu
visan_georgiana
Postat pe 10 Ianuarie 2011 16:38
De la: sharla, la data 2010-12-27 16:32:57nu intotdeauna lucrurile sunt cee ce par a fi, si aici ma refer la zicala aceea, "cand 5 iti spun ca esti beat, fa bine si crede ce zic si du-te sa te culci". nu intotdeauna cei multi au dreptate. eu nu fac parte din categoria "multi, da' prosti". si aici pot face o asociere cu Alexandru Lapusneanul, in prima parte a lecturii - motto:"Capul lui Motoc vrem" :D.


hmmm deci daca unul iti zice ca te-a adus barza pe lume si ambii parinti iti spun ca te-au facut ei, tu mergi in continuare pe principiul "multi, da' prosti"?
inca un lucru... tu ai mari probleme de exprimare!!! recomand cu umilinta sa citesti macar o carte/luna timp de un an. Daca majoritatea celor din jur nu inteleg ce vrei sa spui si tu crezi ca te exprimi corect, te sfatuiesc sa revizuiesti totusi expresia "prosti, da' multi!"
ad_ad
Postat pe 11 Ianuarie 2011 01:54
De la: ad_ad, la data 2011-01-11 01:54:36
De la: sharla, la data 2010-12-27 16:32:57nu intotdeauna lucrurile sunt cee ce par a fi, si aici ma refer la zicala aceea, "cand 5 iti spun ca esti beat, fa bine si crede ce zic si du-te sa te culci". nu intotdeauna cei multi au dreptate. eu nu fac parte din categoria "multi, da' prosti". si aici pot face o asociere cu Alexandru Lapusneanul, in prima parte a lecturii - motto:"Capul lui Motoc vrem" :D.


hmmm deci daca unul iti zice ca te-a adus barza pe lume si ambii parinti iti spun ca te-au facut ei, tu mergi in continuare pe principiul "multi, da' prosti"?
inca un lucru... tu ai mari probleme de exprimare!!! recomand cu umilinta sa citesti macar o carte/luna timp de un an. Daca majoritatea celor din jur nu inteleg ce vrei sa spui si tu crezi ca te exprimi corect, te sfatuiesc sa revizuiesti totusi expresia "prosti, da' multi!"

...eu stiam" prosti, dar multi"[in fine, o mica diferenta de nuanta(si inteles)]
kudika195501
Postat pe 11 Ianuarie 2011 02:37
De la: TIGRA, la data 2011-01-10 16:38:53
De la: sharla, la data 2010-12-27 14:03:38Ce inseamna si cat inseamna telefonul in viata de cuplu in diferite perioade ale relatiei: 1)de inceput*; 2)stransa (de la 1 luna la 1 an)*; 3) inchegata (de la 1 an pana la logodna)*- mariaj?.
*titlu exemplificativ. situatiile in cauza poate sa difere ca periada (ex.: dragoste la prima vedere si a 3-a zi/ peste 1 luna/ 3 luni/pana la un 1 an sa faca cununia si nunta).


problemele pe care ti le pui sunt aberante, no offence, de ce sa pierd timp la tel cand pot sa imi pun fundul in masina si sa ii duc ceva bun de mancare in pauza de masa, sau sa il surprind altfel decat sa imi pierd timpul ca pustanii la tel si sa imi declar dragostea (yuck suna a telenovela), astea cu tel si discutiii de ore intregi le faceam in liceu

...eu am pauza de masa la 12
kudika195501
Postat pe 11 Ianuarie 2011 02:42
De la: sharla, la data 2010-12-27 14:03:38Ce inseamna si cat inseamna telefonul in viata de cuplu in diferite perioade ale relatiei: 1)de inceput*; 2)stransa (de la 1 luna la 1 an)*; 3) inchegata (de la 1 an pana la logodna)*- mariaj?.
*titlu exemplificativ. situatiile in cauza poate sa difere ca periada (ex.: dragoste la prima vedere si a 3-a zi/ peste 1 luna/ 3 luni/pana la un 1 an sa faca cununia si nunta).


Adica???
Melek88_88
Postat pe 11 Ianuarie 2011 03:11
De la: kudika195501, la data 2011-01-11 02:37:26
De la: ad_ad, la data 2011-01-11 01:54:36
De la: sharla, la data 2010-12-27 16:32:57nu intotdeauna lucrurile sunt cee ce par a fi, si aici ma refer la zicala aceea, "cand 5 iti spun ca esti beat, fa bine si crede ce zic si du-te sa te culci". nu intotdeauna cei multi au dreptate. eu nu fac parte din categoria "multi, da' prosti". si aici pot face o asociere cu Alexandru Lapusneanul, in prima parte a lecturii - motto:"Capul lui Motoc vrem" :D.


hmmm deci daca unul iti zice ca te-a adus barza pe lume si ambii parinti iti spun ca te-au facut ei, tu mergi in continuare pe principiul "multi, da' prosti"?
inca un lucru... tu ai mari probleme de exprimare!!! recomand cu umilinta sa citesti macar o carte/luna timp de un an. Daca majoritatea celor din jur nu inteleg ce vrei sa spui si tu crezi ca te exprimi corect, te sfatuiesc sa revizuiesti totusi expresia "prosti, da' multi!"

...eu stiam" prosti, dar multi"[in fine, o mica diferenta de nuanta(si inteles)]


si eu desi nu-mi amintesc daca era "da' " sau "dar", sper ca ne va lamuri el cand va reciti cartea
ad_ad
Postat pe 11 Ianuarie 2011 04:57
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-12-27 15:55:40
De la: sharla, la data 2010-12-27 15:48:40Nu pot sa nu-i mai intep inca o data care iau in deradere acest forum al Kudika.
Exista 2 categorii de oameni pe lumea asta. In prima categorie intra oamenii care odata cu inaintarea in varsta devin mai intelepti si carora le este inchinat proverbul "Cine n-are batrani sa-si cumpere.", si a 2 -a categorie, din care, din pacate, faceti parte si voi cei care nu ati inteles problema postata de mine, sunteti aceia care odata cu inaintarea in varsta mai mult va tampiti in loc sa deveniti mai intelepti ;)

ok, si tu din ce categorie faci parte???


Cea de citit povesti. Tipa s-a dus tocmai pana la Bucuresti pentru a colora o carte, el ne-a scris o poveste.
Sensibil om, totusi.
stem_29
Postat pe 11 Ianuarie 2011 09:07
De la: sharla, la data 2010-12-27 14:03:38Ce inseamna si cat inseamna telefonul in viata de cuplu in diferite perioade ale relatiei: 1)de inceput*; 2)stransa (de la 1 luna la 1 an)*; 3) inchegata (de la 1 an pana la logodna)*- mariaj?.
*titlu exemplificativ. situatiile in cauza poate sa difere ca periada (ex.: dragoste la prima vedere si a 3-a zi/ peste 1 luna/ 3 luni/pana la un 1 an sa faca cununia si nunta).


Pe scurt? Esti varza!
_Cryssa_
Postat pe 11 Ianuarie 2011 09:08
De la: _Cryssa_, la data 2011-01-11 09:08:39
De la: sharla, la data 2010-12-27 14:03:38Ce inseamna si cat inseamna telefonul in viata de cuplu in diferite perioade ale relatiei: 1)de inceput*; 2)stransa (de la 1 luna la 1 an)*; 3) inchegata (de la 1 an pana la logodna)*- mariaj?.
*titlu exemplificativ. situatiile in cauza poate sa difere ca periada (ex.: dragoste la prima vedere si a 3-a zi/ peste 1 luna/ 3 luni/pana la un 1 an sa faca cununia si nunta).


Pe scurt? Esti varza!


bravo Cryssa
visan_georgiana
Postat pe 11 Ianuarie 2011 09:31
De la: DayC, la data 2011-01-10 16:12:52
De la: kudika029282, la data 2011-01-09 18:41:22
De la: DayC, la data 2011-01-09 17:22:41
De la: sharla, la data 2010-12-27 14:03:38Ce inseamna si cat inseamna telefonul in viata de cuplu in diferite perioade ale relatiei: 1)de inceput*; 2)stransa (de la 1 luna la 1 an)*; 3) inchegata (de la 1 an pana la logodna)*- mariaj?.
*titlu exemplificativ. situatiile in cauza poate sa difere ca periada (ex.: dragoste la prima vedere si a 3-a zi/ peste 1 luna/ 3 luni/pana la un 1 an sa faca cununia si nunta).


depinde de cat le place la respectivii sa vb la telefon, nu poti generaliza asa... sunt oameni care urasc sa vorbeasca la telefon....sau sunt prea timizi etc....mi se pare important doar in prima faza de care zici, atat cat sa nu dai impresia ca esti dezinteresat sau ca nu ai intentii serioase dar si daca nu iti place, poti gasi alte metode ca sa eviti impresia asta, mail, sms, etc
daca el simte ca te place atunci e important sa vorbiti si la telefon dar daca nu te place fii sigura ca nu te cauta la telefon...


asa e, insa eu sunt cea la care nu ii prea place sa vb la telefon, de asta ziceam...si incer mereu sa scurtez convorbirile :-) prefer face to face
si daca lui ii plac e sa vorbeasca mai mult la telefon decat sa va intalniti..atunci ce faci..?
kudika029282
Postat pe 12 Ianuarie 2011 12:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
prietenii lui 3 De la: alittlewoman 5 Decembrie 2009 01:22
Dragostea - ceva de ne-nteles? 32 De la: Razv 19 Ianuarie 2012 11:58
atata ploaie.. 23 De la: fantasie 19 Iulie 2012 00:55
Violenta fizica si verbala-pentru toate fetele forumului care traiesc asa ceva 8 De la: heaven2007 19 Septembrie 2009 09:18
.............urmatoarele intilnire ce urmeaza dupa cea dintaia 28 De la: franziska_eu 12 Ianuarie 2012 11:07