Setari Cookie-uri

hy

help...me.....sa va spun povestea mea..deci eu aqm sunt in italia...anu trecut cand am mers in rom..in bv (acolo unde stau)..am cunoscut un baiat care mia placut si inca imi mai place... ..dar nush ce sa fac...imi place din ca in ce mai mult..vreau sal aduc aici..ce ma sfatuiti ee..bine..sau dak nu ce sa fac..ca sa il am aproape de mn...sau ce anume sa fac...dak tot timpul ma gandesc la el...nu pot sal uit...mam combinat cu un alt baiat ca sa il pot uita dar nu da rezultate .. cum ar fii mai bine..sa il aduc aici..sa incepem o viatza impreuna(sa nu uitam ca sunt in joc sentimentele mele..) si din cate am inteles de la prietenul lui cel mai bun ca si el tine la me...el are 19 ani si eu 17..sau sal uiti..si cum sa fac????help plsss...sunt distrusa...

Postat pe 24 Ianuarie 2009 16:16
De la: yryna_love_john_cena0, la data 2009-01-24 16:16:12help...me.....sa va spun povestea mea..deci eu aqm sunt in italia...anu trecut cand am mers in rom..in bv (acolo unde stau)..am cunoscut un baiat care mia placut si inca imi mai place... ..dar nush ce sa fac...imi place din ca in ce mai mult..vreau sal aduc aici..ce ma sfatuiti ee..bine..sau dak nu ce sa fac..ca sa il am aproape de mn...sau ce anume sa fac...dak tot timpul ma gandesc la el...nu pot sal uit...mam combinat cu un alt baiat ca sa il pot uita dar nu da rezultate .. cum ar fii mai bine..sa il aduc aici..sa incepem o viatza impreuna(sa nu uitam ca sunt in joc sentimentele mele..) si din cate am inteles de la prietenul lui cel mai bun ca si el tine la me...el are 19 ani si eu 17..sau sal uiti..si cum sa fac????help plsss...sunt distrusa...



dragutza nu zic cu nici o rauitate,stiu ce inseamna sa te implici intro relatie,dar credema ai doar 17 ani.....si din cate am inteles voi nu ati avut o relatie si doar o tentativa,,,in care tu ai pooos suflet,

....el are 19 ani,banuiesc k a terminat sau termina ;liceul,,,,si baietii l varsta asta nu pun suflet cat ai zice peste si mai ales doar intro tentativa de relatie,cred ca o sa te doara dar dak si el vrea sa vina la tine...mai gandestete pootin,poate pentru el nu esti decat o sansa de asi face viitoru,o mana de ajutor ca sa zic asa

............analizeaza mai bine situatia,mai gandestete.....sa nu regreti tot tumai tarziu.......esti tanara,foarte tanara.............
nirvana_cukramel
Postat pe 31 Ianuarie 2009 14:39
scumpo, si eu stau tot in italia, si crede'ma, am vazut o gramada de situatii ca ale tale..si nici una nu a dus la un happy-ending..multe fete care au adus baietzi, baietzi care au adus fete..totzi cautau sa'si imbunatatzeasca viitorul, credeau ca aici gasesc cainii cu colaci in coada, dar.. au descoperit ca nu e asa,, au ramas impreuna, pana el si'a gasit ceva k'lumea de lucru, sau o alta femeie mai buna care sa'l intretzina, si uite asta a fost iubire..
lasa'l acolo unde e, in romania.. si cand vei mai creste putin, iti vei da seama ca ai facut o alegere buna..
un pont.. sa sti ca si in italia sunt o gramada de baietzi buni, si super k'lumea.. creeede'ma...
si eu am fost indragostita lulea de un baiat din tzara, dar noah, asta a fost..a ramas acolo, eu uent aici, si sunt super felicemente logodita cu un tip cu 10 ani mai mare.. but who cares.. imp e ca ne intelegem super bine, e roman bineintzeles, si asta e tot ce conteaza..

vivi il presente cara! lascia perdere quell'amore platonico.. am avut si eu trairi de genul, dar cu timpul am descoperit ca e mult mai sanatos pt creierash, pt sanatate, pt mine in general, si mult mai frumos, sa traiesti o relatie reala, autentica..
mai lasa sa treaca ceva timp, la vara convinge'i pe ai tai sa te lase sa stai vreo 3 luni, intalneshte'te cu baiatul respectiv, vezi cum evolueaza situatia dintre voi, si daca e intr'adevar ceea ce vrei si ceea ce te astepti.. atunci, ne mai auzim.. daca vrei poti sa'mi scri un msj pe profilu meu, e ci skambiamo i contatii.. un bacione cara.. in bocca al lupo per tutto..
PurpleDreams
Postat pe 17 Aprilie 2009 08:53
o lume nebuna de tot
priest
Postat pe 17 Aprilie 2009 11:10
o relatie e mai mult decat ,,sa ma combin,,
bestiutza_relouded
Postat pe 17 Aprilie 2009 11:16
De la: priest, la data 2009-04-17 11:10:20o lume nebuna de tot
kudika016488
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:31
kudika016488
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:32
De la: evolgirl, la data 2009-04-17 08:53:06scumpo, si eu stau tot in italia, si crede'ma, am vazut o gramada de situatii ca ale tale..si nici una nu a dus la un happy-ending..multe fete care au adus baietzi, baietzi care au adus fete..totzi cautau sa'si imbunatatzeasca viitorul, credeau ca aici gasesc cainii cu colaci in coada, dar.. au descoperit ca nu e asa,, au ramas impreuna, pana el si'a gasit ceva k'lumea de lucru, sau o alta femeie mai buna care sa'l intretzina, si uite asta a fost iubire..
lasa'l acolo unde e, in romania.. si cand vei mai creste putin, iti vei da seama ca ai facut o alegere buna..
un pont.. sa sti ca si in italia sunt o gramada de baietzi buni, si super k'lumea.. creeede'ma...
si eu am fost indragostita lulea de un baiat din tzara, dar noah, asta a fost..a ramas acolo, eu uent aici, si sunt super felicemente logodita cu un tip cu 10 ani mai mare.. but who cares.. imp e ca ne intelegem super bine, e roman bineintzeles, si asta e tot ce conteaza..

vivi il presente cara! lascia perdere quell'amore platonico.. am avut si eu trairi de genul, dar cu timpul am descoperit ca e mult mai sanatos pt creierash, pt sanatate, pt mine in general, si mult mai frumos, sa traiesti o relatie reala, autentica..
mai lasa sa treaca ceva timp, la vara convinge'i pe ai tai sa te lase sa stai vreo 3 luni, intalneshte'te cu baiatul respectiv, vezi cum evolueaza situatia dintre voi, si daca e intr'adevar ceea ce vrei si ceea ce te astepti.. atunci, ne mai auzim.. daca vrei poti sa'mi scri un msj pe profilu meu, e ci skambiamo i contatii.. un bacione cara.. in bocca al lupo per tutto..
kudika016488
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:34
Am trecut si eu prin astfel de problema dar la 19 ani si el avea 22 (pot sa spun ca gandesta mai mult ca unu la 19 ani) care are in cap numai cluburi,distractie ,femeii etc nici ala la 22 de ani nu e stralucit.In fine l-am adus in Italia a fost bine maxim 5 luni pana si-a gasit o femeie de 40 de ani care era mai bogata si il intretinea,deci parerea mea este sa nu faci aceiasi gresala ca aproximativ toti fac la fel..
bruneta21
Postat pe 29 Aprilie 2009 17:06
eu zic sa te mai gandesti... la 19 ani nu multi isi doresc o relatie serioasa...discuta cu el si vezi ce are de gand
_dulcik_
Postat pe 1 Mai 2009 10:56
"help plsss...sunt distrusa..."
pai ESTI!!! in Italia iti poti continua studiile in romana - stiu ca se poate oricum ar fi
te sfatuiesc sa cauti pe net cursuri de limba romana sau sa ceri unor prieteni de la scoala din RO sa iti trimita lectiile, in special cele de gramatica. Nu esti in stare nici macar sa te exprimi

ai zis "help plsss" - uite eu te ajut: trebuie neaparat sa incepi sa inveti gramatica; in caz contrar, vei ramane o distrusa
adina_black
Postat pe 20 Octombrie 2009 18:46
Alta.....
Aphrodite
Postat pe 23 Octombrie 2009 17:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna-suferina din dragoste,va rog dati mi un sfat!- 14 De la: Erica_here 25 Octombrie 2015 21:45
Despre libertate , libertati sau despre adevaratele noastre nevoi 3 De la: Consy 19 Ianuarie 2010 22:01
Am o problema.... 30 De la: kudika142629 11 Martie 2010 22:19
de ce imi e atat de greu fara el? 38 De la: stefanant 18 Octombrie 2009 20:37
Ce sa fac????????????Sa ne despartim??????????? 15 De la: darksukkubus69 3 Octombrie 2009 21:21