Setari Cookie-uri

O fata cu sange rece

De la: tavi85, la data 2011-01-11 17:48:54e buna ciorba reincalzita?


Cand foamea-i mare, e bun orice.
BluOndA
Postat pe 15 Ianuarie 2011 15:25
De la: BluOndA, la data 2011-01-15 15:25:48
De la: tavi85, la data 2011-01-11 17:48:54e buna ciorba reincalzita?


Cand foamea-i mare, e bun orice.

...corect ...insa ai grija la anumiti paraziti(chisti hidatici,trichinella sp....etc)...necesita fierbere indelungata si la foc mic
kudika195501
Postat pe 15 Ianuarie 2011 15:31
te-as iubi pe tine
grace008619
Postat pe 15 Ianuarie 2011 17:19
Din moment ce ei doi se iubesc si ti sa confirmat din ambele parti acest lucru tu ce astepti sa fie dezamagita de el si sa ramana cu tine toata viata.probabil ca ii este mila de tine dar nu te mai iubeste si nu te va mai iubi in veci nu faci decat sa distrugi fericirea a trei persoane .Daca ai fi iubito cum spui ai fi lasat-o sa fie fericita cu altul si tu ti-ai fi vazut de viata ta in continuare cu alta persoana. Asa ca adunate si analizeaza situatia mai bine ca undeva gresesti si lasa-i sa fie si ei fericiti.
simonik27
Postat pe 15 Ianuarie 2011 22:34
De la: kudika193617, la data 2011-01-02 16:18:37Salut tuturor membrilor kudik...am o mare dilema si o problema la care simnt k nu mai gasesc nici o rezolvare,si as avea nevoie de cateva sfaturi..daca se poate!Povestea mea,incepe asa:sunt cu iubita mea de 5ani,timp in care am trecut si prin bune dar si prin rele{mai mult rele}.In ultima perioada am fost plecat la munca in strainatate[doua luni],moment in care ea si-a gasit pe altcineva,si de atunci relatia dintre noi s-a racit,spunandu-mi la tel k avem multe lucruri de vb...cand am ajuns acasa mi-a spus k iubeste pe altcineva.Eu i-am spus ca sunt dispus sa o iert si sa trec cu vederea,doar ca sa ramanem impreuna.La un moment dat am vb chiar si cu "amantul' la tel si el mi-a zis k o iubeste,am intrebat-o cu cine vrea sa ramana si mi-a spus:cu el.Acum sunt tot cu ea,dar cred ca nu l-a uitat,intrebarea mea este:il va uita?mai are rost sa raman cu ea si sa o ajut sa-l uite?Credeti ca e bine ce a facut?Va multumesc anticipat!


SIncer, nu stiu de ce mai intrebi. Ai plecat doar doua luni si ea a gasit pe altul. Chiar vrei sa ramai cu es?

kalli
Postat pe 16 Ianuarie 2011 10:06
De la: pickard, la data 2011-01-02 17:00:36
De la: kudika193617, la data 2011-01-02 16:18:37Salut tuturor membrilor kudik...am o mare dilema si o problema la care simnt k nu mai gasesc nici o rezolvare,si as avea nevoie de cateva sfaturi..daca se poate!Povestea mea,incepe asa:sunt cu iubita mea de 5ani,timp in care am trecut si prin bune dar si prin rele{mai mult rele}.In ultima perioada am fost plecat la munca in strainatate[doua luni],moment in care ea si-a gasit pe altcineva,si de atunci relatia dintre noi s-a racit,spunandu-mi la tel k avem multe lucruri de vb...cand am ajuns acasa mi-a spus k iubeste pe altcineva.Eu i-am spus ca sunt dispus sa o iert si sa trec cu vederea,doar ca sa ramanem impreuna.La un moment dat am vb chiar si cu "amantul' la tel si el mi-a zis k o iubeste,am intrebat-o cu cine vrea sa ramana si mi-a spus:cu el.Acum sunt tot cu ea,dar cred ca nu l-a uitat,intrebarea mea este:il va uita?mai are rost sa raman cu ea si sa o ajut sa-l uite?Credeti ca e bine ce a facut?Va multumesc anticipat!


nu mai are rost..in primul rand!
si in al doilea invata si tu sa scri ca poate d-aia te-a flituit!
si vezi ca din avatar rezulta ca esti femeie!


Nu vreau sa fiu rautacioasa, dar daca tot insistam pe gramatica, corect e "sa scrii".
kalli
Postat pe 16 Ianuarie 2011 10:08
De la: kalli, la data 2011-01-16 10:06:04
De la: kudika193617, la data 2011-01-02 16:18:37Salut tuturor membrilor kudik...am o mare dilema si o problema la care simnt k nu mai gasesc nici o rezolvare,si as avea nevoie de cateva sfaturi..daca se poate!Povestea mea,incepe asa:sunt cu iubita mea de 5ani,timp in care am trecut si prin bune dar si prin rele{mai mult rele}.In ultima perioada am fost plecat la munca in strainatate[doua luni],moment in care ea si-a gasit pe altcineva,si de atunci relatia dintre noi s-a racit,spunandu-mi la tel k avem multe lucruri de vb...cand am ajuns acasa mi-a spus k iubeste pe altcineva.Eu i-am spus ca sunt dispus sa o iert si sa trec cu vederea,doar ca sa ramanem impreuna.La un moment dat am vb chiar si cu "amantul' la tel si el mi-a zis k o iubeste,am intrebat-o cu cine vrea sa ramana si mi-a spus:cu el.Acum sunt tot cu ea,dar cred ca nu l-a uitat,intrebarea mea este:il va uita?mai are rost sa raman cu ea si sa o ajut sa-l uite?Credeti ca e bine ce a facut?Va multumesc anticipat!


SIncer, nu stiu de ce mai intrebi. Ai plecat doar doua luni si ea a gasit pe altul. Chiar vrei sa ramai cu es?


al dracu muiere...offffff ce nu putea sa te astepte,,,hmmmmmmmmmm...las-oooooooooooooooo...si fugi in lumeeeee!!!!
marra_04
Postat pe 16 Ianuarie 2011 10:09
daca te-a parasit pt.faptul ca ai fost plecat 2 luni , parerea mea ca nu te iubeste. daca te-ar fi iubit ar fi asteptat shi 10 ani nu 2 luni... imi pare rau pt. tine dar se pare ca nu e sa fie a ta
mikasikons
Postat pe 16 Ianuarie 2011 11:11
De la: kudika193617, la data 2011-01-02 16:18:37Salut tuturor membrilor kudik...am o mare dilema si o problema la care simnt k nu mai gasesc nici o rezolvare,si as avea nevoie de cateva sfaturi..daca se poate!Povestea mea,incepe asa:sunt cu iubita mea de 5ani,timp in care am trecut si prin bune dar si prin rele{mai mult rele}.In ultima perioada am fost plecat la munca in strainatate[doua luni],moment in care ea si-a gasit pe altcineva,si de atunci relatia dintre noi s-a racit,spunandu-mi la tel k avem multe lucruri de vb...cand am ajuns acasa mi-a spus k iubeste pe altcineva.Eu i-am spus ca sunt dispus sa o iert si sa trec cu vederea,doar ca sa ramanem impreuna.La un moment dat am vb chiar si cu "amantul' la tel si el mi-a zis k o iubeste,am intrebat-o cu cine vrea sa ramana si mi-a spus:cu el.Acum sunt tot cu ea,dar cred ca nu l-a uitat,intrebarea mea este:il va uita?mai are rost sa raman cu ea si sa o ajut sa-l uite?Credeti ca e bine ce a facut?Va multumesc anticipat!



Sincer ce descrii tu aici e obsesie, nu iubire. Daca o iubesti asa cum spui las-o sa fie fericita. Daca o tii cu forta langa tine, in timp va ajunge sa te urasca si cine stie... Cel mai bine pentru amandoi e sa mearga fiecare pe drumul lui.
De ce are sange rece, pentru ca a fost sincera cu tine, si nu a stat cu amandoi in acelasi timp? E si vina ta pentru ce s-a intamplat, nu incerca sa o faci pe ea singura vinovata in povestea asta.
adyna2905
Postat pe 17 Ianuarie 2011 09:49
Daca fata are sange rece, exista cateva posibilitati: prima si cea mai grava: fata este moarta!! Deci, n-are rost sa mai speri intr-o relatie sanatoasa, cel mult mai poate exista o legatura bolnavicioasa intre voi de tip necrofil :) A doua posibilitate, mai putin grava este aceea ca aceasta fiinta cu sange rece nu este o fata! Este o reptila! Care poate fi veninoasa sau nu. Eu zic sa-ti iei masuri de precautie si sa dispari! Deci, in concluzie, nu este singura fata de pe pamant. Pune mana pe telefon, suna-ti prietenii si treci in club la agatat! Nu mai plange in perne, esti barbat sau ce?! Daca fata s-a indragostit de altul te poti indragosti si tu de alta sau de altul, depinde ce-ti doresti in acest moment :) Traieste-ti viata! Ca e scurta! Si daca n-o putem lungi, macar s-o facem lata :)
Ionyssa
Postat pe 17 Ianuarie 2011 20:23
se spune ca "ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust"... iertand oferi ocazia sa ti se greseasca din nou...

parerea mea este ca ar trebui sa te departezi de ea... si sa iti continui viata fara ea...

nu cred ca e ultima / singura fata din lumea asta mare...

ai grija si incearca sa iei decizii corecte....

nu te pripi, e viata ta in joc
ada_love_me
Postat pe 18 Ianuarie 2011 15:00
Ochii care nu se vad se uita! Sincer,uit-o!Si considera ca nu te-a meritat.Crezi ca pentru una ca ea a mai contat ca voi 2 ati trecut prin bune si rele,aiurea,ia-o ca pe o lectie de viata.
kudika227120
Postat pe 18 Ianuarie 2011 16:18
De la: kudika227120, la data 2011-01-18 16:18:59Ochii care nu se vad se uita! Sincer,uit-o!Si considera ca nu te-a meritat.Crezi ca pentru una ca ea a mai contat ca voi 2 ati trecut prin bune si rele,aiurea,ia-o ca pe o lectie de viata.

da de cand numai fata e vinovata pentru cele intamplate?el de ce nu-si asuma partea de vina?
si mai ales de ce o obliga sa stea cu el, daca ea nu-l iubeste?
adyna2905
Postat pe 18 Ianuarie 2011 16:53
De la: kudika193617, la data 2011-01-02 16:18:37Salut tuturor membrilor kudik...am o mare dilema si o problema la care simnt k nu mai gasesc nici o rezolvare,si as avea nevoie de cateva sfaturi..daca se poate!Povestea mea,incepe asa:sunt cu iubita mea de 5ani,timp in care am trecut si prin bune dar si prin rele{mai mult rele}.In ultima perioada am fost plecat la munca in strainatate[doua luni],moment in care ea si-a gasit pe altcineva,si de atunci relatia dintre noi s-a racit,spunandu-mi la tel k avem multe lucruri de vb...cand am ajuns acasa mi-a spus k iubeste pe altcineva.Eu i-am spus ca sunt dispus sa o iert si sa trec cu vederea,doar ca sa ramanem impreuna.La un moment dat am vb chiar si cu "amantul' la tel si el mi-a zis k o iubeste,am intrebat-o cu cine vrea sa ramana si mi-a spus:cu el.Acum sunt tot cu ea,dar cred ca nu l-a uitat,intrebarea mea este:il va uita?mai are rost sa raman cu ea si sa o ajut sa-l uite?Credeti ca e bine ce a facut?Va multumesc anticipat!

Salut!
In primul rand, schimba-ti avatarul - e de fata si starneste ilaritate. Doar esti barbat, nu?
In al doilea rand - NU MAI ARE ROST SA CONTINUI. Cand o fata se indragosteste de altul daca tu esti plecat doar 2 luni, e clar ca nu exista nici o legatura de suflet intre ea si tine. Adica, mai pe sleau, ca nu te iubeste. Tu poate ca da dar, pentru dradoste e nevoie de 2. Deci,
In al treilea rand, NU TE MAI AMAGI - Las-o-n lata Domnului! Ce, s-au terminat fetele?
Banuiesc ca esti baiat tanar. Nu dispera si mai ales, nu o pastra langa tine doar pentru ca vrei tu. Chiar daca n-a procedat corect si nici frumos, e nedrept pentru amandoi felul in care procedezi acum. Asta si pentru ca oricat ai trage tu de o relatie in care numai tu iti doresti sa fi, nu si ea, relatia se va rupe inevitabil la un moment dat. Stii cum se spune: "Boala lunga, moarte sigura."
Cu prietenul ei actual, discutia crede-ma ca e inutila, ca sa nu spun deplasata. Lasa orgoliul de-o parte si gandeste liber de nervi, ca un barbat adevarat, calm si pragmatic. Nu te mai vrea pe tine si basta. Da un pumn in perete, cearta-te cu controlorul de pe troleibuz si zi-i vreo doua babei de la chiscul de ziare care nu ti-a raspuns la salut si te trimite sa schimbi banii ca n-re rest dar PASTREAZA-TI DEMNITATEA DE BARBAT in fata situatiei evidente si poarta-te ca atare.
Razbunarea si constrangerea nu sunt bune la nimic, doar transforma o situatie de moment intr-o agonie pe termen lung. Elibereaza-te! E mai simplu si daca vrei sa plangi si sa suferi, fa-o singur. iti garantez ca durerea trece mai usor asa si respectul de sine pe care il ai dupa ce totul se va termina, te va face sa te privesti cu alti ochi in oglinda - cu ochii unui barbat adevarat.
Mult succes si sa auzim de bine!
gigi_oprea
Postat pe 21 Ianuarie 2011 13:01
De la: gigi_oprea, la data 2011-01-21 13:01:39
De la: kudika193617, la data 2011-01-02 16:18:37Salut tuturor membrilor kudik...am o mare dilema si o problema la care simnt k nu mai gasesc nici o rezolvare,si as avea nevoie de cateva sfaturi..daca se poate!Povestea mea,incepe asa:sunt cu iubita mea de 5ani,timp in care am trecut si prin bune dar si prin rele{mai mult rele}.In ultima perioada am fost plecat la munca in strainatate[doua luni],moment in care ea si-a gasit pe altcineva,si de atunci relatia dintre noi s-a racit,spunandu-mi la tel k avem multe lucruri de vb...cand am ajuns acasa mi-a spus k iubeste pe altcineva.Eu i-am spus ca sunt dispus sa o iert si sa trec cu vederea,doar ca sa ramanem impreuna.La un moment dat am vb chiar si cu "amantul' la tel si el mi-a zis k o iubeste,am intrebat-o cu cine vrea sa ramana si mi-a spus:cu el.Acum sunt tot cu ea,dar cred ca nu l-a uitat,intrebarea mea este:il va uita?mai are rost sa raman cu ea si sa o ajut sa-l uite?Credeti ca e bine ce a facut?Va multumesc anticipat!

Salut!
In primul rand, schimba-ti avatarul - e de fata si starneste ilaritate. Doar esti barbat, nu?
In al doilea rand - NU MAI ARE ROST SA CONTINUI. Cand o fata se indragosteste de altul daca tu esti plecat doar 2 luni, e clar ca nu exista nici o legatura de suflet intre ea si tine. Adica, mai pe sleau, ca nu te iubeste. Tu poate ca da dar, pentru dradoste e nevoie de 2. Deci,
In al treilea rand, NU TE MAI AMAGI - Las-o-n lata Domnului! Ce, s-au terminat fetele?
Banuiesc ca esti baiat tanar. Nu dispera si mai ales, nu o pastra langa tine doar pentru ca vrei tu. Chiar daca n-a procedat corect si nici frumos, e nedrept pentru amandoi felul in care procedezi acum. Asta si pentru ca oricat ai trage tu de o relatie in care numai tu iti doresti sa fi, nu si ea, relatia se va rupe inevitabil la un moment dat. Stii cum se spune: "Boala lunga, moarte sigura."
Cu prietenul ei actual, discutia crede-ma ca e inutila, ca sa nu spun deplasata. Lasa orgoliul de-o parte si gandeste liber de nervi, ca un barbat adevarat, calm si pragmatic. Nu te mai vrea pe tine si basta. Da un pumn in perete, cearta-te cu controlorul de pe troleibuz si zi-i vreo doua babei de la chiscul de ziare care nu ti-a raspuns la salut si te trimite sa schimbi banii ca n-re rest dar PASTREAZA-TI DEMNITATEA DE BARBAT in fata situatiei evidente si poarta-te ca atare.
Razbunarea si constrangerea nu sunt bune la nimic, doar transforma o situatie de moment intr-o agonie pe termen lung. Elibereaza-te! E mai simplu si daca vrei sa plangi si sa suferi, fa-o singur. iti garantez ca durerea trece mai usor asa si respectul de sine pe care il ai dupa ce totul se va termina, te va face sa te privesti cu alti ochi in oglinda - cu ochii unui barbat adevarat.
Mult succes si sa auzim de bine!

Scuze pentru greseli - citeste ''dragoste'', ''plata'' si ''chioscul'' acolo unde aceste cuvinte apar gresit. Toate bune!
gigi_oprea
Postat pe 21 Ianuarie 2011 13:05
Nu prea putem sa iti punem titulatura de "barbat" din ce ai prezentat tu aici, cel mult "gluga de coceni" ar fi adecvat.
Oricat ai zice tu ca o iubesti nu vei putea sa uiti tot ce s-a intamplat, asta daca nu cumva iti cade o stanca in cap si devii amnezic permanent, caci altfel tot iti vei aminti si o sa ii reprosezi pana la urma faptul ca in 2 luni de zile a si gasit pe altul, avand in vedere relatia voastra de 5 ani.
Daca avea intr-adevar sange rece nu se mai intorcea la tine, indiferent daca celalalt a trimis-o la plimbare. In viziunea mea, daca era de gheata te pastra si pe tine de rezerva, fara sa iti spuna nimic despre el.
Solutia mea ar fi trmite-o de unde ai luat-o si gaseste-ti alta, oricum sunt 51 % femei si 49% barbati, deci si statisticile spun ca ai de unde alege
laiyila_88
Postat pe 22 Ianuarie 2011 15:33
De la: rashela, la data 2011-01-12 01:07:24
De la: elizasidavid, la data 2011-01-11 19:23:37da si asta merge cu in lipsa mea dar eu ziceam de replici ca acolo sunt replicile la fix care ar trebuii sa i le dea iubitei lui,, ca bag seama ca baiatu e prostit la maxim si treaba s ar rezolva cu un pistol


Serios? Hai, nu zau! Asa cum spuneam: "nu ma iubesti, te omor!"
Vai de viata voastra!

cred ca se referea aici ca tipa isi cam bate joc de el...si atunci nu e deloc ok....nu ca nu il mai iubeste...ca d'astea...se mai intampla bre...asta e
dark_eye
Postat pe 22 Ianuarie 2011 17:42
De la: dusmanu_lu_Celina, la data 2011-01-11 17:38:47
De la: kudika193617, la data 2011-01-02 16:18:37Salut tuturor membrilor kudik...am o mare dilema si o problema la care simnt k nu mai gasesc nici o rezolvare,si as avea nevoie de cateva sfaturi..daca se poate!Povestea mea,incepe asa:sunt cu iubita mea de 5ani,timp in care am trecut si prin bune dar si prin rele{mai mult rele}.In ultima perioada am fost plecat la munca in strainatate[doua luni],moment in care ea si-a gasit pe altcineva,si de atunci relatia dintre noi s-a racit,spunandu-mi la tel k avem multe lucruri de vb...cand am ajuns acasa mi-a spus k iubeste pe altcineva.Eu i-am spus ca sunt dispus sa o iert si sa trec cu vederea,doar ca sa ramanem impreuna.La un moment dat am vb chiar si cu "amantul' la tel si el mi-a zis k o iubeste,am intrebat-o cu cine vrea sa ramana si mi-a spus:cu el.Acum sunt tot cu ea,dar cred ca nu l-a uitat,intrebarea mea este:il va uita?mai are rost sa raman cu ea si sa o ajut sa-l uite?Credeti ca e bine ce a facut?Va multumesc anticipat!

Ei na,din ce naiba esti facut?Ceara?
marra_04
Postat pe 23 Ianuarie 2011 21:22
u sigur nu esti beat!?

yo nam inteles nimic
scorpyoW
Postat pe 23 Ianuarie 2011 21:27
De la: kudika022394, la data 2011-01-22 22:34:41RASPUNS: TRIMITE0O URGENT LA CEL PE CARE-L IUBESTE, ASTFEL TOATA VIATA, SAU CAT VA STA CU TINE,VA FI NUMAI FLOTANT, ORICAND POATE SA TE PARASEASCA, LA CEA MAI MICA CEARTA VA EVADA, IAT TU VEI SUFERI F. TARE. BATE FIERUL PANA-I CALD. DUMNEZEU, MOARTEA ,BANUL SI DRAGOSTEA, SUNT PESTE TOT. FEMEIA CU CAT INSISTI SI O TII APROAPE DE TINE, ACU ATAT ARE TENDINTA DE EVADARE. CU CAT O TRATEZI CU INDIFERENTA SI DETASARE, TINE APROAPE DE TINE. GANDESTETE SI LA TINE, POATE NU ESTI SUFICIENT DE VIRIL PT. EA.


ce naiba are de-a face virilitatea cu sentimentele?
si nu e nevoie sa "strigi", te intelegem foarte bine si daca scrii ca toti oamenii normali. cu ce mama naibii a gresit fata? ca nu-l mai iubeste si ca in 2 lun i si-a gasit pe altul? timpul e relativ... cand te loveste dragostea nimic altceba nu mai conteaza...
adyna2905
Postat pe 24 Ianuarie 2011 00:27
De la: kudika193617, la data 2011-01-02 16:18:37Salut tuturor membrilor kudik...am o mare dilema si o problema la care simnt k nu mai gasesc nici o rezolvare,si as avea nevoie de cateva sfaturi..daca se poate!Povestea mea,incepe asa:sunt cu iubita mea de 5ani,timp in care am trecut si prin bune dar si prin rele{mai mult rele}.In ultima perioada am fost plecat la munca in strainatate[doua luni],moment in care ea si-a gasit pe altcineva,si de atunci relatia dintre noi s-a racit,spunandu-mi la tel k avem multe lucruri de vb...cand am ajuns acasa mi-a spus k iubeste pe altcineva.Eu i-am spus ca sunt dispus sa o iert si sa trec cu vederea,doar ca sa ramanem impreuna.La un moment dat am vb chiar si cu "amantul' la tel si el mi-a zis k o iubeste,am intrebat-o cu cine vrea sa ramana si mi-a spus:cu el.Acum sunt tot cu ea,dar cred ca nu l-a uitat,intrebarea mea este:il va uita?mai are rost sa raman cu ea si sa o ajut sa-l uite?Credeti ca e bine ce a facut?Va multumesc anticipat!



nu mai are rost..in primul rand!
si in al doilea invata si tu sa scri ca poate d-aia te-a flituit!
si vezi ca din avatar rezulta ca esti femeie!


zise cineva care stie :))
nellyth3best
Postat pe 26 Ianuarie 2011 11:38
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-02 17:09:40
De la: kudika193617, la data 2011-01-02 16:18:37.La un moment dat am vb chiar si cu "amantul' la tel ....


de unde aveai numaru' amantului?
072AMANTU'
valutza_healthy
Postat pe 5 Februarie 2011 21:28

salut,ex-mami!!!s-a terminat totul intre noi.(PS:mi-am dat seama cine esti,rezolvarea nu o gasesti pe un forum).ciao:*
kudika335811
Postat pe 22 Martie 2011 10:47
De la: kudika335811, la data 2011-03-22 10:47:03
salut,ex-mami!!!s-a terminat totul intre noi.(PS:mi-am dat seama cine esti,rezolvarea nu o gasesti pe un forum).ciao:*


Haoleo na ca a aparut reptila!!!
bea79
Postat pe 22 Martie 2011 16:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Zodii si relatii 3 De la: candy_sweet 5 Octombrie 2009 19:58
EA- SCORPION....EL- BERBEC 1 De la: akasha 18 Septembrie 2009 02:08
buna 4 De la: blaa 25 Februarie 2010 22:53
buna 6 De la: Sabrina_Nede 3 Decembrie 2009 11:23
Amicitie intre o fecioara si un rac? 18 De la: MaraDonna 29 Septembrie 2009 17:46