Setari Cookie-uri

probleme mari cine ma ajuta si pe mine?????

"Problema este ca acum el ma da in judecata acumpentru abuz de incredere si ma ameninta ca daca nu iese ca el voi vedeta in ziar cu niste asa zise imagini despre care eu nu stiu nimic pentru ca eu nu am fost filmata de nimeni niciodata."

O sa vezi imaginile alea in curand,ori ti le arata el ca sa te puna cu botul pe labe ori te vezi pe prima pagina.Hai ca tre`sa recunosti ca-i mai bine pe prima pagina decat la pagina 5 unde sunt no name-uri
Barbie30_
Postat pe 6 Ianuarie 2011 09:45
De la: Barbie30_, la data 2011-01-06 09:45:05"Problema este ca acum el ma da in judecata acumpentru abuz de incredere si ma ameninta ca daca nu iese ca el voi vedeta in ziar cu niste asa zise imagini despre care eu nu stiu nimic pentru ca eu nu am fost filmata de nimeni niciodata."

O sa vezi imaginile alea in curand,ori ti le arata el ca sa te puna cu botul pe labe ori te vezi pe prima pagina.Hai ca tre`sa recunosti ca-i mai bine pe prima pagina decat la pagina 5 unde sunt no name-uri


Barbie..
_Cryssa_
Postat pe 6 Ianuarie 2011 09:47
De la: _Cryssa_, la data 2011-01-06 09:47:31
De la: Barbie30_, la data 2011-01-06 09:45:05"Problema este ca acum el ma da in judecata acumpentru abuz de incredere si ma ameninta ca daca nu iese ca el voi vedeta in ziar cu niste asa zise imagini despre care eu nu stiu nimic pentru ca eu nu am fost filmata de nimeni niciodata."

O sa vezi imaginile alea in curand,ori ti le arata el ca sa te puna cu botul pe labe ori te vezi pe prima pagina.Hai ca tre`sa recunosti ca-i mai bine pe prima pagina decat la pagina 5 unde sunt no name-uri


Barbie..


Neata Crysa!
Vreau sa fiu o diva....vreau sa fiu o stea...
Barbie30_
Postat pe 6 Ianuarie 2011 09:51
E cam aiurea.S-o dea in judecata pentru ce?Sa arate filmari cu ea?Doar cu ea,el nu se compromite deloc?Daca el e cunoscut si ea nu-i inca,cine pierde, tata ,mai mult?A.ca poate vorbi cu alte jivine de teapa asta,sa ramana fata far' de impresari pe viata,asta se poate.Corect ar fi sa dai banu' omului.Sau, ma rog,nici contract nu-i,ce atata corectitudine ?
Ameninta si tu,ce mare lucru? Du-te la Otv si baga material.Ca o faci sau nu,spune-i!
Si zi-le si la parinti povestea.Asta-i punctul de unde te santajeaza el - ti-e frica sa nu afle ai tai.Chit ca n-o sa le placa,te vor ajuta.Vorba aia -SA vina tata cu paru' ,sa salveze vedeta.
nicossia
Postat pe 6 Ianuarie 2011 09:54
De la: nicossia, la data 2011-01-06 09:54:45E cam aiurea.S-o dea in judecata pentru ce?Sa arate filmari cu ea?Doar cu ea,el nu se compromite deloc?Daca el e cunoscut si ea nu-i inca,cine pierde, tata ,mai mult?A.ca poate vorbi cu alte jivine de teapa asta,sa ramana fata far' de impresari pe viata,asta se poate.Corect ar fi sa dai banu' omului.Sau, ma rog,nici contract nu-i,ce atata corectitudine ?
Ameninta si tu,ce mare lucru? Du-te la Otv si baga material.Ca o faci sau nu,spune-i!
Si zi-le si la parinti povestea.Asta-i punctul de unde te santajeaza el - ti-e frica sa nu afle ai tai.Chit ca n-o sa le placa,te vor ajuta.Vorba aia -SA vina tata cu paru' ,sa salveze vedeta.


Scuza-ma da "jivinele" alea au si cu cine sa faca asa,daca ele nu ar accepta sa le "lanseze" atunci nici ei nu ar avea pe cine sa babardeasca...
Barbie30_
Postat pe 6 Ianuarie 2011 09:59
De la: Barbie30_, la data 2011-01-06 09:59:59
De la: nicossia, la data 2011-01-06 09:54:45E cam aiurea.S-o dea in judecata pentru ce?Sa arate filmari cu ea?Doar cu ea,el nu se compromite deloc?Daca el e cunoscut si ea nu-i inca,cine pierde, tata ,mai mult?A.ca poate vorbi cu alte jivine de teapa asta,sa ramana fata far' de impresari pe viata,asta se poate.Corect ar fi sa dai banu' omului.Sau, ma rog,nici contract nu-i,ce atata corectitudine ?
Ameninta si tu,ce mare lucru? Du-te la Otv si baga material.Ca o faci sau nu,spune-i!
Si zi-le si la parinti povestea.Asta-i punctul de unde te santajeaza el - ti-e frica sa nu afle ai tai.Chit ca n-o sa le placa,te vor ajuta.Vorba aia -SA vina tata cu paru' ,sa salveze vedeta.


Scuza-ma da "jivinele" alea au si cu cine sa faca asa,daca ele nu ar accepta sa le "lanseze" atunci nici ei nu ar avea pe cine sa babardeasca...
mare vorba ai spus....o vorba din popor zice: o laba la timpul ei, face cat 10 femei....si sigur face cat 20 din astea de vor lansare !!!
4Life
Postat pe 6 Ianuarie 2011 16:43
ai semnat un contract ceva???
roz5blue6lila7
Postat pe 6 Ianuarie 2011 17:03
De la: roz5blue6lila7, la data 2011-01-06 17:03:49ai semnat un contract ceva???
o fi semnat un contract de coarda....ea se lasa impiedicata, el o promoveaza si la prieteni apoi...cam asa se intampla
4Life
Postat pe 6 Ianuarie 2011 17:07
De la: 4Life, la data 2011-01-06 16:43:13
De la: Barbie30_, la data 2011-01-06 09:59:59
De la: nicossia, la data 2011-01-06 09:54:45E cam aiurea.S-o dea in judecata pentru ce?Sa arate filmari cu ea?Doar cu ea,el nu se compromite deloc?Daca el e cunoscut si ea nu-i inca,cine pierde, tata ,mai mult?A.ca poate vorbi cu alte jivine de teapa asta,sa ramana fata far' de impresari pe viata,asta se poate.Corect ar fi sa dai banu' omului.Sau, ma rog,nici contract nu-i,ce atata corectitudine ?
Ameninta si tu,ce mare lucru? Du-te la Otv si baga material.Ca o faci sau nu,spune-i!
Si zi-le si la parinti povestea.Asta-i punctul de unde te santajeaza el - ti-e frica sa nu afle ai tai.Chit ca n-o sa le placa,te vor ajuta.Vorba aia -SA vina tata cu paru' ,sa salveze vedeta.


Scuza-ma da "jivinele" alea au si cu cine sa faca asa,daca ele nu ar accepta sa le "lanseze" atunci nici ei nu ar avea pe cine sa babardeasca...
mare vorba ai spus....o vorba din popor zice: o laba la timpul ei, face cat 10 femei....si sigur face cat 20 din astea de vor lansare !!!


Probabil asa spune si tipul acum dupa ce a pierdut niste bani "mai bine faceam o l...a"
Barbie30_
Postat pe 7 Ianuarie 2011 02:31
De la: roz5blue6lila7, la data 2011-01-06 17:03:49ai semnat un contract ceva???


Daaa,normal fata!
Contract de prestari servicii

Partile contractante:
1. Domnul X - in calitate de angajator
si
2. Doamna Y - in calitate de prestator

1. Angajatorul se obligã:
- sã-l remunereze pe prestator pentru rezultatul muncii sale.
- sã creeze prestatorului condiþii corespunzãtoare de muncã, cu respectarea normelor de protecþia muncii;

2. Prestatorul se obligã:
- sã presteze activitatea sau sã predea lucrarea la termenul convenit, în condiþiile ºi de calitatea cerute de beneficiar;
- sã respecte secretul lucrãrilor ºi regulile disciplinare stabilite de beneficiar.

Durata convenþiei civile
- Durata nedeterminatã, timpul de lucru .......... ore pe zi pentru activitate cu caracter de regularitate.
Barbie30_
Postat pe 7 Ianuarie 2011 02:45
De la: xwxw, la data 2011-01-05 22:14:13Cum sa incep ... intr-o zi am cunoscut o persoana din media pe strada.A ramas sa ne intalnim sa discutam despre o viitoare colaborare.Zis si facut la cateva zile ne-am intalnit am discutat si am ajuns la un compromis el imi face viata usoara si o cariera in media eu trebuie sa imi sacrific corpul.Va rog sa nu ma judecati pentru naivitatea mea sau mai bine spus panarama ce zace in mine stiu cat am gresit lucrul acesta intamplandu-se doar o data .. cel cu sacrificarea corporala.Omul ce e drept s-a tinut de cuvant mi-a facut programari la saloane de infrumusetare urma sa imi puna o suma frumusica in cont dar eu nu am mai vrut sa continui poate remuscarile si faptul ca m-am simtit foarte prost dupa ce m-am culcat cu el.Problema este ca acum el ma da in judecata acumpentru abuz de incredere si ma ameninta ca daca nu iese ca el voi vedeta in ziar cu niste asa zise imagini despre care eu nu stiu nimic pentru ca eu nu am fost filmata de nimeni niciodata.


DECIZIA nr.248 din 1 iulie 2004
privind protecþia demnitãþii umane ºi a dreptului la propria imagine, Art.8 (1) Orice persoanã are dreptul la respectarea vieþii sale private ºi de familie, a domiciliului ºi a corespondenþei sale.

(2) Este interzisã difuzarea de ºtiri, dezbateri, anchete sau reportaje audiovizuale privind viaþa privatã ºi de familie a persoanei fãrã acordul acesteia.

Art.9 (1) Este interzisã difuzarea de imagini ale persoanei, filmate în propria locuinþã sau în orice alte locuri private, fãrã consimþãmântul acesteia.

(2) Este interzisã difuzarea de imagini ale proprietãþii private, filmate din interiorul acesteia, fãrã acordul proprietarului.

Art.10 Este interzisã difuzarea de imagini ºi sunete înregistrate cu microfoane ºi camere de luat vederi ascunse... etc.

Da-l tu pe el in judecata pentru abuz si exploatare sexuala! Sunt sigura ca nu scrie niciunde in contract ca trebuie sa prestezi genul asta de servicii... Si spune-i si nevesti-sii ca te-a hartuit, ca poate nu stie femeia ce monstru are la usa si-i faci un bine!
mika76
Postat pe 7 Ianuarie 2011 18:02
De la: pinguina, la data 2011-01-05 22:34:15
De la: xwxw, la data 2011-01-05 22:14:13Cum sa incep ... intr-o zi am cunoscut o persoana din media pe strada.A ramas sa ne intalnim sa discutam despre o viitoare colaborare.Zis si facut la cateva zile ne-am intalnit am discutat si am ajuns la un compromis el imi face viata usoara si o cariera in media eu trebuie sa imi sacrific corpul.Va rog sa nu ma judecati pentru naivitatea mea sau mai bine spus panarama ce zace in mine stiu cat am gresit lucrul acesta intamplandu-se doar o data .. cel cu sacrificarea corporala.Omul ce e drept s-a tinut de cuvant mi-a facut programari la saloane de infrumusetare urma sa imi puna o suma frumusica in cont dar eu nu am mai vrut sa continui poate remuscarile si faptul ca m-am simtit foarte prost dupa ce m-am culcat cu el.Problema este ca acum el ma da in judecata acumpentru abuz de incredere si ma ameninta ca daca nu iese ca el voi vedeta in ziar cu niste asa zise imagini despre care eu nu stiu nimic pentru ca eu nu am fost filmata de nimeni niciodata.


In primul rand...daca te da in judecata si apari in ziar...ti-ai atins obiectivul: esti vedeta. Uite-te la Adelina Pestritu, pana la divort nu stia nimeni nimic despre ea...dar dupa ce s-a porcait cu Liviu prin ziare a devenit super vedeta.
In al 2-lea rand ''abuz de incredere''!!! wtf...si ce o sa spuna la proces ca a vrut sa investeasca niste bani in tine dupa ce tu te-ai lasat o data...si acum nu mai are cum sa investeasca ca tu nu mai vrei??? Mi se pare incredibil (poate nu ne-ai spus toate datele problemei)...


Cand am citit,chiar la gusteru de Varciu ma gandeam ,bine........nu oricine e nevasta(fosta) malenarului ....daca don`soara e frumusica,poate ajunge pe urmele lui Paris Hilton
kudika318477
Postat pe 7 Ianuarie 2011 21:49
Parerea mea e ca nu vrea decat sa te sperie putin, ca sa te faca sa te culci in continuare cu el. Iar avocatul ala probabil ca e platit ca sa bage frica in tine... Asta sa-ti fie invatatura de minte, sa mai accepti astfel de compromisuri...
Micael
Postat pe 8 Ianuarie 2011 18:18
De la: Micael, la data 2011-01-08 18:18:18... sa-ti fie invatatura de minte, sa mai accepti astfel de compromisuri...

la asta m-am gandit si eu,
ar trebui sa facem un chid pentru viitoarele pasarici care vor sa se zboare libere... si sa se lanseze
battleofwits
Postat pe 8 Ianuarie 2011 18:26
De la: denis_roxana, la data 2011-01-06 09:24:18d-ne,multa minte ii mai trebuie/

..de neimaginat!
Fulg-de-nea
Postat pe 13 Martie 2011 14:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de un sfat.... 21 De la: andreea1976 18 Februarie 2009 21:58
Ai putea trece peste un "one-night stand" al partenerului? 78 De la: Cassey 19 Mai 2009 10:33
o sa realizeze? 63 De la: Deeliaaaa 10 August 2011 19:51
fetele rele.sau fetele cuminti? 12 De la: _oktober_ 1 Octombrie 2010 13:30
ajutor! 12 De la: Cristinakitty 4 Ianuarie 2010 05:40