Setari Cookie-uri

probleme mari cine ma ajuta si pe mine?????

Cum sa incep ... intr-o zi am cunoscut o persoana din media pe strada.A ramas sa ne intalnim sa discutam despre o viitoare colaborare.Zis si facut la cateva zile ne-am intalnit am discutat si am ajuns la un compromis el imi face viata usoara si o cariera in media eu trebuie sa imi sacrific corpul.Va rog sa nu ma judecati pentru naivitatea mea sau mai bine spus panarama ce zace in mine stiu cat am gresit lucrul acesta intamplandu-se doar o data .. cel cu sacrificarea corporala.Omul ce e drept s-a tinut de cuvant mi-a facut programari la saloane de infrumusetare urma sa imi puna o suma frumusica in cont dar eu nu am mai vrut sa continui poate remuscarile si faptul ca m-am simtit foarte prost dupa ce m-am culcat cu el.Problema este ca acum el ma da in judecata acumpentru abuz de incredere si ma ameninta ca daca nu iese ca el voi vedeta in ziar cu niste asa zise imagini despre care eu nu stiu nimic pentru ca eu nu am fost filmata de nimeni niciodata.
xwxw
Postat pe 5 Ianuarie 2011 22:14
De la: corynnna20, la data 2011-01-05 22:14:13 .. cel cu sacrificarea corporala

asta cu sacrificarea corporala, ma face sa ma gandesc la ignat...cat despre restul...nu cred ca te va da in judecata
miss_darine
Postat pe 5 Ianuarie 2011 22:18
De la: corynnna20, la data 2011-01-05 22:14:13Cum sa incep ... intr-o zi am cunoscut o persoana din media pe strada.A ramas sa ne intalnim sa discutam despre o viitoare colaborare.Zis si facut la cateva zile ne-am intalnit am discutat si am ajuns la un compromis el imi face viata usoara si o cariera in media eu trebuie sa imi sacrific corpul.Va rog sa nu ma judecati pentru naivitatea mea sau mai bine spus panarama ce zace in mine stiu cat am gresit lucrul acesta intamplandu-se doar o data .. cel cu sacrificarea corporala.Omul ce e drept s-a tinut de cuvant mi-a facut programari la saloane de infrumusetare urma sa imi puna o suma frumusica in cont dar eu nu am mai vrut sa continui poate remuscarile si faptul ca m-am simtit foarte prost dupa ce m-am culcat cu el.Problema este ca acum el ma da in judecata acumpentru abuz de incredere si ma ameninta ca daca nu iese ca el voi vedeta in ziar cu niste asa zise imagini despre care eu nu stiu nimic pentru ca eu nu am fost filmata de nimeni niciodata.


sigur au fosr remuscari sau doar dorinta de a-ti recapata sacrificiu integral te-a facut sa-l lasi cu ofranda alterata!?
geo_resuscitat
Postat pe 5 Ianuarie 2011 22:18
Ba da ma da in judecata chiar maine de dimineata am vorbit si cu el si cu avocatul sau si da chiar ma simt ingrozitor pentru ce am facut
xwxw
Postat pe 5 Ianuarie 2011 22:23
De la: xwxw, la data 2011-01-05 22:23:12Ba da ma da in judecata chiar maine de dimineata am vorbit si cu el si cu avocatul sau si da chiar ma simt ingrozitor pentru ce am facut


bine-ti face!
geo_resuscitat
Postat pe 5 Ianuarie 2011 22:24
mda multumesc frumos dar eu cautam un sfat nu stiu cat de bine imi face
xwxw
Postat pe 5 Ianuarie 2011 22:26
De la: xwxw, la data 2011-01-05 22:23:12Ba da ma da in judecata chiar maine de dimineata am vorbit si cu el si cu avocatul sau si da chiar ma simt ingrozitor pentru ce am facut

esti chiar naiva...si eu pot sa vin cu un strain in fata ta, sa-l prezint marele avocat icsulescu si sa-ti flutur niste hartii pe sub nas...spune-i ca o sa astepti cuminte citatia
miss_darine
Postat pe 5 Ianuarie 2011 22:30
SI daca e pe bune cu citatia ce fac?
xwxw
Postat pe 5 Ianuarie 2011 22:32
De la: xwxw, la data 2011-01-05 22:14:13Cum sa incep ... intr-o zi am cunoscut o persoana din media pe strada.A ramas sa ne intalnim sa discutam despre o viitoare colaborare.Zis si facut la cateva zile ne-am intalnit am discutat si am ajuns la un compromis el imi face viata usoara si o cariera in media eu trebuie sa imi sacrific corpul.Va rog sa nu ma judecati pentru naivitatea mea sau mai bine spus panarama ce zace in mine stiu cat am gresit lucrul acesta intamplandu-se doar o data .. cel cu sacrificarea corporala.Omul ce e drept s-a tinut de cuvant mi-a facut programari la saloane de infrumusetare urma sa imi puna o suma frumusica in cont dar eu nu am mai vrut sa continui poate remuscarile si faptul ca m-am simtit foarte prost dupa ce m-am culcat cu el.Problema este ca acum el ma da in judecata acumpentru abuz de incredere si ma ameninta ca daca nu iese ca el voi vedeta in ziar cu niste asa zise imagini despre care eu nu stiu nimic pentru ca eu nu am fost filmata de nimeni niciodata.


In primul rand...daca te da in judecata si apari in ziar...ti-ai atins obiectivul: esti vedeta. Uite-te la Adelina Pestritu, pana la divort nu stia nimeni nimic despre ea...dar dupa ce s-a porcait cu Liviu prin ziare a devenit super vedeta.
In al 2-lea rand ''abuz de incredere''!!! wtf...si ce o sa spuna la proces ca a vrut sa investeasca niste bani in tine dupa ce tu te-ai lasat o data...si acum nu mai are cum sa investeasca ca tu nu mai vrei??? Mi se pare incredibil (poate nu ne-ai spus toate datele problemei)...
pinguina
Postat pe 5 Ianuarie 2011 22:34
De la: xwxw, la data 2011-01-05 22:32:30SI daca e pe bune cu citatia ce fac?

o pui pe mami, sa-ti angajeze avocat ...dar cred ca ar trebui sa spui exact pt ce te da in judecata...pt ca nu a platit o avere pt niste plete aranjate, o cosmetizare si'un spa
miss_darine
Postat pe 5 Ianuarie 2011 22:36
pai acum nu mai vreau sa fiu vedeta:)) da omu asa zice ca el a investit bani dar acum nu ii vrea inapoi vrea doar sa imi demonstreze ca el e mare si tare si nu isi bate nimeni joc de el si a zis daca nu iese ca el are niste imagi si niste ziare citat din mesaj
xwxw
Postat pe 5 Ianuarie 2011 22:40
De la: xwxw, la data 2011-01-05 22:40:46pai acum nu mai vreau sa fiu vedeta:)) da omu asa zice ca el a investit bani dar acum nu ii vrea inapoi vrea doar sa imi demonstreze ca el e mare si tare si nu isi bate nimeni joc de el si a zis daca nu iese ca el are niste imagi si niste ziare citat din mesaj

fasssssss...ai semnat ceva cu el?
miss_darine
Postat pe 5 Ianuarie 2011 22:42
nu am semnat nimic dar el zice ca are numele meu pe abonamentu de la sala , la medicul estetician programanea ,la coafor ... si ce mai zicea el ca trebuie sa fac sa dau bine pe sticla apoi trebuia sa ma imprietenesc brusc cu niste pitipoance autohtone sa apar si eu in presa
xwxw
Postat pe 5 Ianuarie 2011 22:45
atat timp cat nu are niciun contract semnat cu tine...poate sa-si ia adio de la money...incearca marea cu degetul...poate, poate iti revii!
miss_darine
Postat pe 5 Ianuarie 2011 22:51
pai zicea avocatul sa incerc sa continui "colaborarea" cu el
xwxw
Postat pe 5 Ianuarie 2011 22:57
De la: xwxw, la data 2011-01-05 22:57:02pai zicea avocatul sa incerc sa continui "colaborarea" cu el

din moment ce te-a platit mi se pare normal sa te si foloseasca ...



asa ca ii doresc succesuri in judecata ...daca ai incalcat un acord mi se pare normal sa platesti
battleofwits
Postat pe 5 Ianuarie 2011 23:04
De la: xwxw, la data 2011-01-05 22:57:02pai zicea avocatul sa incerc sa continui "colaborarea" cu el

quot erat demonstrandum ala e avocat cum sunt eu popa
dar acum fi sincera...mami si cu tati habar n-au ce ai facut tu, nu?...pt ca daca apelai la ei, te-ar fi mustruluit, dar ti-ar fi spus ce ti-am zis si eu
miss_darine
Postat pe 5 Ianuarie 2011 23:05
De la: miss_darine, la data 2011-01-05 23:05:33...mami si cu tati habar n-au ce ai facut tu, nu?...

poate doar mami ....tati cu siguranta o invitenea
battleofwits
Postat pe 5 Ianuarie 2011 23:07
nu stie nimeni din familie,pieteni stiti voi si "impresarul"
xwxw
Postat pe 5 Ianuarie 2011 23:24
Nu are cum sa te dea in judecata, este imposibil, asta e vrajeala ca sa te sperie si sa iesi in continuare cu el...Ideea este sa nu se ia de tine in alte feluri, oricum...ti-o cam meriti !
Summer_
Postat pe 6 Ianuarie 2011 00:24
De la: xwxw, la data 2011-01-05 22:26:33mda multumesc frumos dar eu cautam un sfat nu stiu cat de bine imi face


sfaturi!!!?? pentru ce!?
vad ca te-ai descurtat binisor si singura. n-ai spus la nimeni, n-ai suflat o vorbulita nimanui!
ce cred io ca s-a-ntamplat!
ai vazut oportunitatea! un om integru si-ar fi anuntat macar prietenii despre sansa care ti-a aparut in viata.
dar nu! tu ai preferat sa taci malc, in speranta ca-l storci putin de bani pe domnu' cu blitzu. te culcai odata sau de doua ori cu el, ca doar d-asta ai piz..da, nu! apoi, dupa ce-ti vedeai sacii in caruta, masca pe fata si banii in cont....tusti pe usa.
numa' ca ai dat de unu' mai zbir care chiar daca n-ai semnat cu el nimic, te trage la raspundere pentru timpul si banii investiti in tine!
ii dau dreptate in totalitate! si stii de ce!? pentru ca unu' care vroia doar sa te fu.ta, nu-ti facea abonament la salon!
geo_resuscitat
Postat pe 6 Ianuarie 2011 08:52

Mi se pare normal sa-i platesti intr-un fel sau altul ce a investit in tine.Crezi ca doar o tura te scapa?Tipu` a avut nspe ca tine...Crezi ca s-antalnit hotu` cu prostu`?Se pare ca el e hotu` asa ca tu tre` sa alegi ce mai ramane.Nu prea are sanse sa castige in tribunal dar ...you never know asa ca mai bine scoate tu frumusel din cont suma care a investit-o el in tine si ai terminat circul.
Barbie30_
Postat pe 6 Ianuarie 2011 09:12
De la: Barbie30_, la data 2011-01-06 09:12:30 ... bine scoate tu frumusel din cont suma care a investit-o el in tine si ai terminat circul.

cum sa dea banii inapoi? ...

a trecut prin cate a trecut de dragul lor si acum sa renunte la ei? ...eu fac pariu ca mai de graba ne va scrie de pe centura decat sa renunte la bani (la idealul ei in viata)

pe mine unu, chiar ma amuza povestea ei
battleofwits
Postat pe 6 Ianuarie 2011 09:18
d-ne,multa minte ii mai trebuie/
denis_roxana
Postat pe 6 Ianuarie 2011 09:24
De la: battleofwits, la data 2011-01-06 09:18:14
De la: Barbie30_, la data 2011-01-06 09:12:30 ... bine scoate tu frumusel din cont suma care a investit-o el in tine si ai terminat circul.

cum sa dea banii inapoi? ...

a trecut prin cate a trecut de dragul lor si acum sa renunte la ei? ...eu fac pariu ca mai de graba ne va scrie de pe centura decat sa renunte la bani (la idealul ei in viata)

pe mine unu, chiar ma amuza povestea ei


Si prin cate a trecut? Eu am citit doar de "una" stii tu mai mult?
Barbie30_
Postat pe 6 Ianuarie 2011 09:25
nu se stie ce camere de luat vederi erau puse prin camera/
denis_roxana
Postat pe 6 Ianuarie 2011 09:25
citesc de 30 de ori subiectul si nu imi vine sa cred ,in ce belea s-a bagat fetita asta/
denis_roxana
Postat pe 6 Ianuarie 2011 09:28
Ce naiba? Nu-mi apar mesaje
_Cryssa_
Postat pe 6 Ianuarie 2011 09:31
De la: denis_roxana, la data 2011-01-06 09:28:20citesc de 30 de ori subiectul si nu imi vine sa cred ,in ce belea s-a bagat fetita asta/


hai lasa ca nu e singura..numai ca ea a avut ghinionul sa dea peste unu mai "hoþ" decat ea

battleofwits
Postat pe 6 Ianuarie 2011 09:32
De la: battleofwits, la data 2011-01-06 09:32:47
De la: denis_roxana, la data 2011-01-06 09:28:20citesc de 30 de ori subiectul si nu imi vine sa cred ,in ce belea s-a bagat fetita asta/


hai lasa ca nu e singura..numai ca ea a avut ghinionul sa dea peste unu mai "hoþ" decat ea



N-are ce sa-i faca. Omu i-a dat niste bani cadou si asta e, si-a luat tzeapa
_Cryssa_
Postat pe 6 Ianuarie 2011 09:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mandevilla rosie 4 De la: alisson 5 August 2011 15:58
nu inceteaza sa nu mai vorbeasca cu ala cu care m.a inselat.... 12 De la: kudika052198 12 Octombrie 2009 11:18
Infidelitate 39 De la: bogdandbm 16 Mai 2010 03:43
Fosta......cine e de vina?ea sau el? 38 De la: kudika029282 14 Aprilie 2010 17:03
Sotia ma inselat Casatorit de 10 ani cu 2 copii 9 De la: Editzu 30 Decembrie 2010 22:40