Setari Cookie-uri

Carduri de sanatate in sistemul privat

Ce parere aveti de cardurile de sanatate ? Acum a aparut o firrma (www.medaliat.ro) care ofera discounturi in sistemul medical privat pe baza unui card , pe care pe langa datele personale, este trecut si numele cu telefonul persoanei care va fi anuntata in caz de urgenta medicala. Gata cu spaga la medicii de la stat. Oare cei care nu au platit la CAS ce fac?
calutul
Postat pe 7 Ianuarie 2011 10:24
Mai Calutule,o luasi la trap si cred ca ai scapat ceva.
"Cu acest card o sa ai reduceri pe loc la cabinetele, clinicile care sunt inscrise in sistem si asta nu e tot."
Cam care sunt clinicile alea?
Barbie30_
Postat pe 7 Ianuarie 2011 10:36
De la: calutul, la data 2011-01-07 10:24:58Ce parere aveti de cardurile de sanatate ? Acum a aparut o firrma (www.medaliat.ro) care ofera discounturi in sistemul medical privat pe baza unui card , pe care pe langa datele personale, este trecut si numele cu telefonul persoanei care va fi anuntata in caz de urgenta medicala. Gata cu spaga la medicii de la stat. Oare cei care nu au platit la CAS ce fac?


cei care nu au platit Cas la stat vor trebui sa plateasca retroactiv in cazul in care vor avea probleme de sanatate, sau sa plateasca integral spitalizarea. Cat despre aceste carduri depinde ce discount-uri ofera si la ce clinici private, oricum tin sa te anunt ca acest sistem este vechi , iar cine vrea cu adevarat sa isi faca un abonament la o clinica se adreseaza direct clinicii, platesc o taxa anula, si beneficiaza de anumite servicii gratuite cat si de reduceri pt anumite specialitati medicale, iar aceasta metoda este mult mai sigura decat cea care presupune apelarea la o firma intermediara.
visan_georgiana
Postat pe 7 Ianuarie 2011 10:58
De la: calutul, la data 2011-01-07 10:24:58Ce parere aveti de cardurile de sanatate ? Acum a aparut o firrma (www.medaliat.ro) care ofera discounturi in sistemul medical privat pe baza unui card , pe care pe langa datele personale, este trecut si numele cu telefonul persoanei care va fi anuntata in caz de urgenta medicala. Gata cu spaga la medicii de la stat. Oare cei care nu au platit la CAS ce fac?


mai acum cateva saptamani ... le luai la misto pe domnisoarele de pe forum ca-si pierd timpul aiurea in loc sa urmeze exemplul sotiei tale...acum ai venit la cersit bani pe forum? nu ti se pare ca ipocrizia e cam mare? ma refer la a manca unde scuipi
battleofwits
Postat pe 7 Ianuarie 2011 13:39
De la: battleofwits, la data 2011-01-07 13:39:23
De la: calutul, la data 2011-01-07 10:24:58Ce parere aveti de cardurile de sanatate ? Acum a aparut o firrma (www.medaliat.ro) care ofera discounturi in sistemul medical privat pe baza unui card , pe care pe langa datele personale, este trecut si numele cu telefonul persoanei care va fi anuntata in caz de urgenta medicala. Gata cu spaga la medicii de la stat. Oare cei care nu au platit la CAS ce fac?


mai acum cateva saptamani ... le luai la misto pe domnisoarele de pe forum ca-si pierd timpul aiurea in loc sa urmeze exemplul sotiei tale...acum ai venit la cersit bani pe forum? nu ti se pare ca ipocrizia e cam mare? ma refer la a manca unde scuipi


visan_georgiana
Postat pe 7 Ianuarie 2011 13:48
eu mananc si din alta parte nu numai de aici Si nu uitati ca mancati cu aceiasi mana cu care va stergeti la fund.
calutul
Postat pe 7 Ianuarie 2011 16:26
De la: calutul, la data 2011-01-07 16:26:42eu mananc si din alta parte nu numai de aici Si nu uitati ca mancati cu aceiasi mana cu care va stergeti la fund.


ce are una cu alta nu stiu, dar esti un adevarat om de vanzari felicitarile mele, vrei sa vinzi un serviciu venind cu afirmatii jignitoare, si de unde mai mananci de la Avon, Oriflame, Amway, Herbalife sau alte balarii de acest gen, wow dar esti un adevarat om de afaceri, ai grija sa nu iti creasca cifra de afaceri prea mult
visan_georgiana
Postat pe 7 Ianuarie 2011 17:01
De la: calutul, la data 2011-01-07 16:26:42eu mananc si din alta parte nu numai de aici Si nu uitati ca mancati cu aceiasi mana cu care va stergeti la fund.

tocmai ti-ai facut un amic ...cum postezi reclama pe site...cum hopa si eu cu un post
battleofwits
Postat pe 7 Ianuarie 2011 18:21
Ce simpatici sunteti cand va contrati.... HA,HA,HA ce va mai place sa criticati... De aia romanii sunt dezamagiti si depresivi , ca mor de grija altora in loc sa caute solutii pentru ei. Si cand constata ca nu ii mai baga nimeni in seama sau au prea multi dusmani pleaca din tara. Mai bine ii fac altii tigani si inghit toate mizeriile pentru un ban in plus, in loc sa gaseasca solutii sa faca aceiasi bani aici. Mai bine culeg rosi pe plantatii la altii prin Sicilia in loc sa isi faca aici solar si sa munceasca pentru ei. Si asta e doar un exemplu. Banii se fac usor daca te folosesti de oportunitati.
calutul
Postat pe 8 Ianuarie 2011 20:43
Calutule,te-am intrebat si eu ceva
Barbie30_
Postat pe 8 Ianuarie 2011 20:48
De la: calutul, la data 2011-01-08 20:43:10Ce simpatici sunteti ....


multumesc ....
battleofwits
Postat pe 8 Ianuarie 2011 20:57
De la: calutul, la data 2011-01-07 10:24:58Ce parere aveti de cardurile de sanatate ? Acum a aparut o firrma (www.medaliat.ro) care ofera discounturi in sistemul medical privat pe baza unui card , pe care pe langa datele personale, este trecut si numele cu telefonul persoanei care va fi anuntata in caz de urgenta medicala. Gata cu spaga la medicii de la stat. Oare cei care nu au platit la CAS ce fac?


Asta cu spaga e o prostie, niciodata nu o sa fie gata cu spaga ! Stii de ce ? Pt ca romanul desi se plange vehement zi de zi ca este o victima, ca medicii sunt praf, ca peste tot se da spaga etc etc etc, ei insisi ofera spaga, de multe ori fara sa fie nevoie sa vina cu darul, fara ca medicul sa pretinda ceva...asta e obiceiul la romani, sa se prezinte cu o atentie la doctor !
Summer_
Postat pe 8 Ianuarie 2011 21:45
De la: Summer_, la data 2011-01-08 21:45:25...Asta cu spaga e o prostie, niciodata nu o sa fie gata cu spaga ...


eu nici nu-mi doresc sa dispara spaga....f#ck NU.
eu nu-mi doresc o astfel de viata, spaniolii o duc destul de bine, la fel si italienii sau portuchezii,
si avem cam aceleasi "apucaturi" ca natie.

battleofwits
Postat pe 8 Ianuarie 2011 23:50
De la: battleofwits, la data 2011-01-08 23:50:55
De la: Summer_, la data 2011-01-08 21:45:25...Asta cu spaga e o prostie, niciodata nu o sa fie gata cu spaga ...


eu nici nu-mi doresc sa dispara spaga....f#ck NU.
eu nu-mi doresc o astfel de viata, spaniolii o duc destul de bine, la fel si italienii sau portuchezii,
si avem cam aceleasi "apucaturi" ca natie.



Eu am primit spaga :)) si m-am simtit ca un ... prima mea spaga, am vrut sa dau banii inapoi, am insistat, si ala nu si nu, pai se poate
Summer_
Postat pe 9 Ianuarie 2011 00:00
De la: Summer_, la data 2011-01-09 00:00:35...
Eu am primit spaga :)) si m-am simtit ca un ... prima mea spaga, am vrut sa dau banii inapoi, am insistat, si ala nu si nu, pai se poate


te-ai integrat bine in sistem

ciucalata primesti?
battleofwits
Postat pe 9 Ianuarie 2011 00:02
Spaga, cel mai urat lucru posibil din punctul meu de vedere, s-a nasacut datorita pupatorilor in fund si acum s-a extins ca o boala fara sa existe leac de vindecare, nu primesc spaga, nu dau spaga si nenorocitii care-mi cer ai fac de tot rasul ca asa merita.
lover_woman
Postat pe 9 Ianuarie 2011 00:10
De la: battleofwits, la data 2011-01-09 00:02:51
De la: Summer_, la data 2011-01-09 00:00:35...
Eu am primit spaga :)) si m-am simtit ca un ... prima mea spaga, am vrut sa dau banii inapoi, am insistat, si ala nu si nu, pai se poate


te-ai integrat bine in sistem

ciucalata primesti?



Nu as da un exemplu bun daca as consuma ciocolati&Co
Summer_
Postat pe 9 Ianuarie 2011 00:35
De la: calutul, la data 2011-01-08 20:43:10Ce simpatici sunteti cand va contrati.... HA,HA,HA ce va mai place sa criticati... De aia romanii sunt dezamagiti si depresivi , ca mor de grija altora in loc sa caute solutii pentru ei. Si cand constata ca nu ii mai baga nimeni in seama sau au prea multi dusmani pleaca din tara. Mai bine ii fac altii tigani si inghit toate mizeriile pentru un ban in plus, in loc sa gaseasca solutii sa faca aceiasi bani aici. Mai bine culeg rosi pe plantatii la altii prin Sicilia in loc sa isi faca aici solar si sa munceasca pentru ei. Si asta e doar un exemplu. Banii se fac usor daca te folosesti de oportunitati.
Ti-e ciuda ca n-ai plecat si tu din Romanica?
Valy90
Postat pe 9 Ianuarie 2011 00:57
De la: lover_woman, la data 2011-01-09 00:10:05Spaga, cel mai urat lucru posibil din punctul meu de vedere, s-a nasacut datorita pupatorilor in fund si acum s-a extins ca o boala fara sa existe leac de vindecare, nu primesc spaga, nu dau spaga si nenorocitii care-mi cer ai fac de tot rasul ca asa merita.

urat, urat...dar cand tu ai nevoie si a'la ti-o impinge cu forta, chiar daca-i zici ca nu e nevoie, il refuzi...dar nu poti nici insista prea mult ca devine penibila situatia.
kudika195501
Postat pe 9 Ianuarie 2011 01:04
De la: calutul, la data 2011-01-08 20:43:10Ce simpatici sunteti cand va contrati.... HA,HA,HA ce va mai place sa criticati... De aia romanii sunt dezamagiti si depresivi , ca mor de grija altora in loc sa caute solutii pentru ei. Si cand constata ca nu ii mai baga nimeni in seama sau au prea multi dusmani pleaca din tara. Mai bine ii fac altii tigani si inghit toate mizeriile pentru un ban in plus, in loc sa gaseasca solutii sa faca aceiasi bani aici. Mai bine culeg rosi pe plantatii la altii prin Sicilia in loc sa isi faca aici solar si sa munceasca pentru ei. Si asta e doar un exemplu. Banii se fac usor daca te folosesti de oportunitati.


Ai uitat s-o spui pe aia cu inselatul. Adica "mai bine fura de la romani, decat sa fure de la straini ca deh, in afara tarii exista legi de-i baga dupa gratii, in Romania scapa".
Si ce ziceai ca vinzi?
rashela
Postat pe 9 Ianuarie 2011 01:38
De la: lover_woman, la data 2011-01-09 00:10:05Spaga, cel mai urat lucru posibil din punctul meu de vedere, s-a nasacut datorita pupatorilor in fund si acum s-a extins ca o boala fara sa existe leac de vindecare, nu primesc spaga, nu dau spaga si nenorocitii care-mi cer ai fac de tot rasul ca asa merita.



problema este ca in anumite domenii, cum ar fi cel sanitar, nici nu se uita la tine daca nu le bagi ceva in buzunar, eu cand a fost tatal meu internat anul trecut, in fiecare zi cate ceva, si aprpos de sistemul privat daca de ex vrei sa nasti la o clinica particulara cum ar fi Euroclinic sau Medlife, iar la nastere apar probleme ei te transfera la spitalul de urgenta, ceea ce este culmea deci dai peste 1500 eur la particular pe nastere si daca doamne fereste ai complicatii te trezesti la un spital de stat unde iar alti bani....... Deci nici sistemul privat nu este chiar atat de bine pus la punct
visan_georgiana
Postat pe 9 Ianuarie 2011 07:56
De la: TIGRA, la data 2011-01-09 07:56:01
De la: lover_woman, la data 2011-01-09 00:10:05Spaga, cel mai urat lucru posibil din punctul meu de vedere, s-a nasacut datorita pupatorilor in fund si acum s-a extins ca o boala fara sa existe leac de vindecare, nu primesc spaga, nu dau spaga si nenorocitii care-mi cer ai fac de tot rasul ca asa merita.



problema este ca in anumite domenii, cum ar fi cel sanitar, nici nu se uita la tine daca nu le bagi ceva in buzunar, eu cand a fost tatal meu internat anul trecut, in fiecare zi cate ceva, si aprpos de sistemul privat daca de ex vrei sa nasti la o clinica particulara cum ar fi Euroclinic sau Medlife, iar la nastere apar probleme ei te transfera la spitalul de urgenta, ceea ce este culmea deci dai peste 1500 eur la particular pe nastere si daca doamne fereste ai complicatii te trezesti la un spital de stat unde iar alti bani....... Deci nici sistemul privat nu este chiar atat de bine pus la punct


sistemul privat e orientat mai mult pe diagnostic si asazise analize ,au sedii luxoase si par mai amabile dar cand e vorba de ceva grav sau operatii mai grele nu au cu ce..oricum personalul este acelasi si cand docorul peimeste pacientul la stat si-l trimite la cabinetul privat iar cand vine la cabinetul privat il interneaza la spitalul de stat unde lucreaza si ii cere spaga
pickard
Postat pe 9 Ianuarie 2011 08:03

sistemul privat e orientat mai mult pe diagnostic si asazise analize ,au sedii luxoase si par mai amabile dar cand e vorba de ceva grav sau operatii mai grele nu au cu ce..oricum personalul este acelasi si cand docorul peimeste pacientul la stat si-l trimite la cabinetul privat iar cand vine la cabinetul privat il interneaza la spitalul de stat unde lucreaza si ii cere spaga [/quote]

neata, exact asa este , o zi frumoasa Pickard
visan_georgiana
Postat pe 9 Ianuarie 2011 08:04
De la: TIGRA, la data 2011-01-09 08:04:41
sistemul privat e orientat mai mult pe diagnostic si asazise analize ,au sedii luxoase si par mai amabile dar cand e vorba de ceva grav sau operatii mai grele nu au cu ce..oricum personalul este acelasi si cand docorul peimeste pacientul la stat si-l trimite la cabinetul privat iar cand vine la cabinetul privat il interneaza la spitalul de stat unde lucreaza si ii cere spaga


neata, exact asa este , o zi frumoasa Pickard[/quote]

dar trebuie sa stim ca in orase din ardeal cererea de spaga este mai discreta si mai limitata
aici in bucuresti e cel mai rau pentru ca sunt clanuri mafiote de doctori
pickard
Postat pe 9 Ianuarie 2011 08:22
De la: TIGRA, la data 2011-01-09 07:56:01
De la: lover_woman, la data 2011-01-09 00:10:05Spaga, cel mai urat lucru posibil din punctul meu de vedere, s-a nasacut datorita pupatorilor in fund si acum s-a extins ca o boala fara sa existe leac de vindecare, nu primesc spaga, nu dau spaga si nenorocitii care-mi cer ai fac de tot rasul ca asa merita.



problema este ca in anumite domenii, cum ar fi cel sanitar, nici nu se uita la tine daca nu le bagi ceva in buzunar, eu cand a fost tatal meu internat anul trecut, in fiecare zi cate ceva, si aprpos de sistemul privat daca de ex vrei sa nasti la o clinica particulara cum ar fi Euroclinic sau Medlife, iar la nastere apar probleme ei te transfera la spitalul de urgenta, ceea ce este culmea deci dai peste 1500 eur la particular pe nastere si daca doamne fereste ai complicatii te trezesti la un spital de stat unde iar alti bani....... Deci nici sistemul privat nu este chiar atat de bine pus la punct


cum spuneam, este si mai urat mai ales in demoniul medical, cand este vorba de o viata sa se ceara spaga, blestemati sa fie acesti oameni iar in ziua de pe urma sa dea spaga si sa fie lasati sa moara, incet, incet .... asa cum au lasat si ei la randul lor sa moara alte persoane fara vina....
lover_woman
Postat pe 9 Ianuarie 2011 11:23
De la: TIGRA, la data 2011-01-09 07:56:01... nici nu se uita la tine daca nu le bagi ceva in buzunar...


vezi, decat sa dai banii pe asigurari, nu mai bine ii strangi pentru spaga ...platesti direct la sursa ...trist, dar asta e realitatea
battleofwits
Postat pe 9 Ianuarie 2011 11:28
De la: battleofwits, la data 2011-01-09 11:28:44
De la: TIGRA, la data 2011-01-09 07:56:01... nici nu se uita la tine daca nu le bagi ceva in buzunar...


vezi, decat sa dai banii pe asigurari, nu mai bine ii strangi pentru spaga ...platesti direct la sursa ...trist, dar asta e realitatea


da, asta e realitatea, dar orice invat are si dezvat, eu i-as filma cu camera ascunsa si zboara imediat din spital, daca toti i-ar filma, nu ar mai lua asa usor spaga, sau daca ar lua i-ar trece toate transpiratiile si poate odata le sta dracului inima aia de piatra
lover_woman
Postat pe 9 Ianuarie 2011 11:35
De la: lover_woman, la data 2011-01-09 11:35:21
da, asta e realitatea, dar orice invat are si dezvat, eu i-as filma cu camera ascunsa si zboara imediat din spital, daca toti i-ar filma, nu ar mai lua asa usor spaga, sau daca ar lua i-ar trece toate transpiratiile si poate odata le sta dracului inima aia de piatra


nu e chiar asa... vorbam vara trecuta cu un polonez, la ei cica e nebunie, au ajuns sa bage doctori la puscarie pentru o spaga de 100 de euro ....e prea de tot ...totul are o masura
battleofwits
Postat pe 9 Ianuarie 2011 11:46
De la: battleofwits, la data 2011-01-09 11:46:58
De la: lover_woman, la data 2011-01-09 11:35:21
da, asta e realitatea, dar orice invat are si dezvat, eu i-as filma cu camera ascunsa si zboara imediat din spital, daca toti i-ar filma, nu ar mai lua asa usor spaga, sau daca ar lua i-ar trece toate transpiratiile si poate odata le sta dracului inima aia de piatra


nu e chiar asa... vorbam vara trecuta cu un polonez, la ei cica e nebunie, au ajuns sa bage doctori la puscarie pentru o spaga de 100 de euro ....e prea de tot ...totul are o masura


nu draga, e ceva normal, atata timp cat esti platit sa ti faci meseria nici nu trebuie sa te mai gandesti sa iei spaga
lover_woman
Postat pe 9 Ianuarie 2011 11:48
De la: lover_woman, la data 2011-01-09 11:48:38
De la: battleofwits, la data 2011-01-09 11:46:58
De la: lover_woman, la data 2011-01-09 11:35:21
da, asta e realitatea, dar orice invat are si dezvat, eu i-as filma cu camera ascunsa si zboara imediat din spital, daca toti i-ar filma, nu ar mai lua asa usor spaga, sau daca ar lua i-ar trece toate transpiratiile si poate odata le sta dracului inima aia de piatra


nu e chiar asa... vorbam vara trecuta cu un polonez, la ei cica e nebunie, au ajuns sa bage doctori la puscarie pentru o spaga de 100 de euro ....e prea de tot ...totul are o masura


nu draga, e ceva normal, atata timp cat esti platit sa ti faci meseria nici nu trebuie sa te mai gandesti sa iei spaga

dar cand un medic castiga mai putin decat un muncitor dintr-o firma privata, asta ti se pare ok?
Lucia38
Postat pe 9 Ianuarie 2011 11:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce ati facut cand barbatii iubiti nu s`au ridicat la asteptarile voastre? 53 De la: kudika029282 29 August 2010 18:22
vi s-a intamplat si voua? 8 De la: naista20 29 Septembrie 2009 15:27
barbatul ideal..oare exista??? 180 De la: mamaia22 5 Septembrie 2014 12:37
indragostita de un strain? 6 De la: kudika012024 27 Februarie 2011 20:19
eu pesti ..el rac 3 De la: contesina 27 Iunie 2011 23:02