Setari Cookie-uri

nu stiu ce vrea de la mine...

buna tuturor...in urma cu 4 luni am cunoscut un baiat...in seara de anul nou ma cerut in casatorie...am acceptat,dar problema e ca este prea impunator...imi cere sa nu umblu pe calculator,sa nu ma uit la filme pe tv,sa nu vb la telefon(cateodata nici cu mama)...tot timpul isi gaseste motive sa ma certe,asta datorita faptului ca nu lucrez...imi zice mereu ca isi va mai lua el un servici-doua ca nu ne ajungem cu bani,nu stiu ce sa fac unde sa ma angajez am decat diploma de 8 clase...cateodata imi vine sa plec sa nu mai stiu nmk de el,dar nu pot il iubesc enorm de mult,si el zice k ma iubeste si cred asta dar el vrea sa fiu o marioneta,sa fac tot cemi spune el(cu toate ca nu e bn)....ce ar trebui sa fac?si unde imi gasesc un loc de munca?va multumesc
singuratatea86
Postat pe 8 Ianuarie 2011 10:38
De la: hereraalinutza, la data 2011-01-08 10:38:28buna tuturor...in urma cu 4 luni am cunoscut un baiat...in seara de anul nou ma cerut in casatorie...am acceptat,dar problema e ca este prea impunator...imi cere sa nu umblu pe calculator,sa nu ma uit la filme pe tv,sa nu vb la telefon(cateodata nici cu mama)...tot timpul isi gaseste motive sa ma certe,asta datorita faptului ca nu lucrez...imi zice mereu ca isi va mai lua el un servici-doua ca nu ne ajungem cu bani,nu stiu ce sa fac unde sa ma angajez am decat diploma de 8 clase...cateodata imi vine sa plec sa nu mai stiu nmk de el,dar nu pot il iubesc enorm de mult,si el zice k ma iubeste si cred asta dar el vrea sa fiu o marioneta,sa fac tot cemi spune el(cu toate ca nu e bn)....ce ar trebui sa fac?si unde imi gasesc un loc de munca?va multumesc



E bine ca esti constienta de gravitatea situatiei. Lasa iubirea deoparte si gandeste-te la tine, la viata ta, la siguranta, etc... In legatura cu locul de munca....poti incepe prin a face un curs de calificare.
mimi_ca29
Postat pe 8 Ianuarie 2011 10:50
multumesc pt rasp.mam interesat pt cursuri de calificare dar costa si momentan nu am banii..nu as putea sal parasesc,fac orice sa nul supar,sunt constienta ca sunt femeie si ma ocup de tot ce trebuie in casa,dar pt el nui de ajuns,simt mai mereu ca ma ocoleste,oare nu ma iubeste?mie frica sa vad adevarul?simt ca sunt o papusa de teatru.. :
singuratatea86
Postat pe 8 Ianuarie 2011 11:02
credema ca stiu cum este am trecut si eu printro poveste asemanatoare dar nu era asa de dominant ca si pr tau. incearca sa vb cu el sa ii explici ca nu esti o jucarie ca ai si u suflet si poate te va intelege . eu sincer am avut mai mult curaj ca si tine si am pus punct relatie cu greu dar am facuto iti urez mul;ta bafta
dragutza_micutza
Postat pe 8 Ianuarie 2011 11:13
De la: hereraalinutza, la data 2011-01-08 11:02:44multumesc pt rasp.mam interesat pt cursuri de calificare dar costa si momentan nu am banii..nu as putea sal parasesc,fac orice sa nul supar,sunt constienta ca sunt femeie si ma ocup de tot ce trebuie in casa,dar pt el nui de ajuns,simt mai mereu ca ma ocoleste,oare nu ma iubeste?mie frica sa vad adevarul?simt ca sunt o papusa de teatru.. :


Incearca sa te interesezi despre un loc de munca sau cursuri de calificare la A.J.O.F.M; exista posibilitatea sa faci cursul gratis. De ce nu-l poti parasi? Depinzi de el d.p.d.v material sau emotional? Nu e normal comportamentul lui, dar nici comportamentul tau nu e; unde iti e taria de caracter, demnitatea, respectul de sine? Curaj!!
mimi_ca29
Postat pe 8 Ianuarie 2011 11:21
singuratatea86
Postat pe 8 Ianuarie 2011 16:51
De la: hereraalinutza, la data 2011-01-08 10:38:28buna tuturor...in urma cu 4 luni am cunoscut un baiat...in seara de anul nou ma cerut in casatorie...am acceptat,dar problema e ca este prea impunator...imi cere sa nu umblu pe calculator,sa nu ma uit la filme pe tv,sa nu vb la telefon(cateodata nici cu mama)...tot timpul isi gaseste motive sa ma certe,asta datorita faptului ca nu lucrez...imi zice mereu ca isi va mai lua el un servici-doua ca nu ne ajungem cu bani,nu stiu ce sa fac unde sa ma angajez am decat diploma de 8 clase...cateodata imi vine sa plec sa nu mai stiu nmk de el,dar nu pot il iubesc enorm de mult,si el zice k ma iubeste si cred asta dar el vrea sa fiu o marioneta,sa fac tot cemi spune el(cu toate ca nu e bn)....ce ar trebui sa fac?si unde imi gasesc un loc de munca?va multumesc
Mai fata, tu nu iti dai seama ca ala e un animal? Cum sa nu te lase sa vb cu mama ta? Maine poimane o sa-ti dea mancare cu portia Nu muncesti,nu muncesti dar si treburile casnice sunt tot o munca.Chiar daca ti-e greu,desparte-te de el, ca mai tarziu va fi si mai greu.
Valy90
Postat pe 9 Ianuarie 2011 21:49
Parerea mea! Zici ca ai 8 clase si nu stii ce sa faci. Mie mi se pare ca EDUCATOARE e o meserie SUPERBA/ SUPERIOARA si stiu ca liceul e mai usor, poate mai scurt pentru asa ceva - poti sa te interesezi. La gradinite poate se pot gasi locuri de munca si in strainatate se cere asa ceva. Asta sau altceva. Nu stii ce ti-ar place sa faci?
ema_rice
Postat pe 5 Februarie 2011 19:15
fugi mancand pamantul!
n-as putea trai cu un om care sa imi dicteze ce sa fac intr-o zi, cu cine sa vb la tel sau sa-mi strige ca nu ne ajungem cu banii . ok, trebuie sa fii independenta, dar asta se face cu rabdare si sustinere .
nu cred ca este omul langa care sa-ti petreci o viata!
zdup
Postat pe 5 Februarie 2011 23:49
Fulg-de-nea
Postat pe 5 Iulie 2011 19:43
Esti sigur ca ea este cea care a deschis topicul?

F urat din partea ei daca a facut asa ceva .... unele nu-s facute sa fie mame ...... sunt nascute tar*fe asa e
The_Exile
Postat pe 13 Iulie 2011 22:15
De la: florians85, la data 2011-07-13 22:04:38sa iti fie rusine .adik pe ala il iubesti enorm de mult si nu il poti lasa,,te intreb si eu cva pe fetita ta nu o iubeai enorm? cum ai putut sa o lasi? asa k nu te mai plange aici k ce iti face ala ca iti meriti soarta si stai asa k e abia inceputul.app dragi utilizatori al acestui site nu ii mai dati sfaturi acestei mizerii de om ca nu merita va jur pe ce am mai scup.e o jigodie de om dak ea nu a mai venit sa isi vada copilul de 1 an de zile.nu e asa?/


tu esti sigur ca e una si aceeasi persoana?
Ame_ly
Postat pe 13 Iulie 2011 22:25
aiurea..aiurea rau
cristi151
Postat pe 14 Iulie 2011 10:25
De la: florians85, la data 2011-07-14 19:19:35da sunt foarte sigur pt k imi poarta numele si cand si-a deschis contul avea si poza.



Imi pare rau pt tine , si mai ales pt copilas........oricum decat sa creasca copilul cu o panarama de mama mai bine lipsa,crede-ma stiu ce spun
The_Exile
Postat pe 14 Iulie 2011 20:06
Florinel , nu inteleg ura ce i-o porti. De ce o urasti? Pt ca te-a parasit? Daca lua fetita cu ea era mai bine? Dragoste cu sila nu se poate.
ilumax_76
Postat pe 14 Iulie 2011 22:26
De la: florians85, la data 2011-07-14 19:19:35da sunt foarte sigur pt k imi poarta numele si cand si-a deschis contul avea si poza.


daca e asa cum zici tu ,se pare ca plateste la greu acum
Imi pare rau pentru copilasul ala ,ai grija de el si sa nu-ti para rau dupa asa o femeie
pfff,sa-ti parasesti copilul?!?!?
Ame_ly
Postat pe 14 Iulie 2011 22:33
De la: Ame_ly, la data 2011-07-14 22:33:46
De la: florians85, la data 2011-07-14 19:19:35da sunt foarte sigur pt k imi poarta numele si cand si-a deschis contul avea si poza.


daca e asa cum zici tu ,se pare ca plateste la greu acum
Imi pare rau pentru copilasul ala ,ai grija de el si sa nu-ti para rau dupa asa o femeie
pfff,sa-ti parasesti copilul?!?!?


Draga Amely, cand relatia dintre soti devine un cosmar, iti iei catrafusele si cauti ceva mai bun. Nu o fi ea o mama buna, dar poate s-a gandit ca nu are nici o posibilitate sa il creasca( vezi si tu ca nu are serviciu), iar ala nou nu o accepta cu fetita. E usor sa spui: huoooooooo, panarama de mama, dar nu cunosti traiul ei cu fostul sot. Poate lui ii e ciuda ca l-a lasat cu beleaua pe cap. Pacat de copil, dar lasa sa mai fie si un lup mancat de oaie, ca femei parasite sunt destule.
ilumax_76
Postat pe 14 Iulie 2011 22:40
De la: ilumax_76, la data 2011-07-14 22:26:09Florinel , nu inteleg ura ce i-o porti. De ce o urasti? Pt ca te-a parasit? Daca lua fetita cu ea era mai bine? Dragoste cu sila nu se poate.
Probabil ca esti t--fa la fel ca ea d'asta nu-l intelegi...
cristinxxx
Postat pe 14 Iulie 2011 22:53
De la: florians85, la data 2011-07-14 22:53:38am sa iti spun si dc o urasc din toata inima.pana la divort nu a vrut sa se impace cu mn eu tot o sunam o cautam nu am putut sa o aduc inapoi langa noi.bun a venit ziua divortului,la tribunal a venit la mn si ma rugat sa o iert si sa ne impacam ca ma iubeste pe mn si pe fata si k nu ne lasa.am facut k ea ne-am impacat.la plecarea dela tribunal ea a spus k isi asteapta avocatul sa vb cu el si eu sa ma duc inainte acasa ca ea sa duce apoi sa isi ia hainele dela masa si vine la mn.dar nu a fost asa ,am sunato sa o intreb dak vine si mia raspuns k nu mai vine si a inceput sa ma injure la tel.atunci am crezut k inebunesc nu mai stiam de mn o iubeam mult si nu imi venea sa cred k imi face una ca asta.dar asta nu a fost tot,la vreo 2 saptamani dela impacare eream pe mess si can un id necunoscut imi da buzz si eu am intrebat cn e si ce vrea k nu stiam cn este,ea ma intrebat dak vreau sa il vad pe iuby ei ,eu am zis da k habar nu aveam ce o sa mi-se intample. erea chiar ea cu iubitul ei la web.atunci pe bune am crezut k am sa fac infarct ma luase cu palpitati de nu ma mai puteam stapani,apoi la vreo 2 3 ore intra iar si imi da iar web,eu am acceptat park dracu ma punea sa imi fac rau singur cu mana mea,ce crezi ca faceau.ereau in pat si faceau dragoste si radeau de mn,de atunci din octombrie 2010 si pana acum vreo 2 luni eu nu am mai fost om nu erea zi sa nu plang mai ales de mila fetitei kre seamana leit cu ea si decate ori ma uit la ea imi apare mama ei in gand.eu stiu k si eu am avut partea mea de vina stiu k si eu am gresit dar prea rau ma pedepsit si umilit,nu meritam asa cva.si app nu vreau sa stea cu mn cu forta dar ma inerveaza ca scrie peste tot si aici si pe facebok hi5 etc etc k il iubeste pe ala enorm de mult si de fata ei nu spune nimic ,cred k a si uitat k exista Aida din-data ce ea nu a mai venit de un an de zile sa o vada,sau makr un telefon sa intrebe de ea.zimi sincer u nu ai numi mizerie un asa om???


Multumesc pt detalii, acum pot sa-ti dau dreptate. Imi pare rau!
ilumax_76
Postat pe 14 Iulie 2011 23:05
foarte aiurea situatia voastra, pacat de fetita ca are o mama asa, din cate zici tu nu pare prea sanatoasa la bostan
andrea_m
Postat pe 14 Iulie 2011 23:07
De la: cristinxxx, la data 2011-07-14 22:53:14
De la: ilumax_76, la data 2011-07-14 22:26:09Florinel , nu inteleg ura ce i-o porti. De ce o urasti? Pt ca te-a parasit? Daca lua fetita cu ea era mai bine? Dragoste cu sila nu se poate.
Probabil ca esti t--fa la fel ca ea d'asta nu-l intelegi...


Probabil tu n-ai de unde sti cum sunt eu( sau mai bine zis cine sunt)
ilumax_76
Postat pe 14 Iulie 2011 23:08
De la: ilumax_76, la data 2011-07-14 23:05:50
De la: florians85, la data 2011-07-14 22:53:38am sa iti spun si dc o urasc din toata inima.pana la divort nu a vrut sa se impace cu mn eu tot o sunam o cautam nu am putut sa o aduc inapoi langa noi.bun a venit ziua divortului,la tribunal a venit la mn si ma rugat sa o iert si sa ne impacam ca ma iubeste pe mn si pe fata si k nu ne lasa.am facut k ea ne-am impacat.la plecarea dela tribunal ea a spus k isi asteapta avocatul sa vb cu el si eu sa ma duc inainte acasa ca ea sa duce apoi sa isi ia hainele dela masa si vine la mn.dar nu a fost asa ,am sunato sa o intreb dak vine si mia raspuns k nu mai vine si a inceput sa ma injure la tel.atunci am crezut k inebunesc nu mai stiam de mn o iubeam mult si nu imi venea sa cred k imi face una ca asta.dar asta nu a fost tot,la vreo 2 saptamani dela impacare eream pe mess si can un id necunoscut imi da buzz si eu am intrebat cn e si ce vrea k nu stiam cn este,ea ma intrebat dak vreau sa il vad pe iuby ei ,eu am zis da k habar nu aveam ce o sa mi-se intample. erea chiar ea cu iubitul ei la web.atunci pe bune am crezut k am sa fac infarct ma luase cu palpitati de nu ma mai puteam stapani,apoi la vreo 2 3 ore intra iar si imi da iar web,eu am acceptat park dracu ma punea sa imi fac rau singur cu mana mea,ce crezi ca faceau.ereau in pat si faceau dragoste si radeau de mn,de atunci din octombrie 2010 si pana acum vreo 2 luni eu nu am mai fost om nu erea zi sa nu plang mai ales de mila fetitei kre seamana leit cu ea si decate ori ma uit la ea imi apare mama ei in gand.eu stiu k si eu am avut partea mea de vina stiu k si eu am gresit dar prea rau ma pedepsit si umilit,nu meritam asa cva.si app nu vreau sa stea cu mn cu forta dar ma inerveaza ca scrie peste tot si aici si pe facebok hi5 etc etc k il iubeste pe ala enorm de mult si de fata ei nu spune nimic ,cred k a si uitat k exista Aida din-data ce ea nu a mai venit de un an de zile sa o vada,sau makr un telefon sa intrebe de ea.zimi sincer u nu ai numi mizerie un asa om???


Multumesc pt detalii, acum pot sa-ti dau dreptate. Imi pare rau!
N-ai ce sa-i multumesti esti fufa proasta intelege si nu uita..
cristinxxx
Postat pe 14 Iulie 2011 23:08
De la: florians85, la data 2011-07-14 23:07:22bai asta cu lupu mancat de oaie sa iti spun eu cva.,tafa asta kre e mama la copilasul asta di poza erea de-la tara cadea casa pe ei eu am zis ca e fata amarata si k o sa fac treaba cu ea dar dupe ce am scoso in lume si iam aratat ce e viata sau schimbat lucrurile, am cizelato am dato dupe mn si cand nu am mai putut sa facem ce faceam cand eream noi doi fara copil si-a luat bagajelu si a plecat,.si dak vrei sa mai sti cva ca mai inervat rau de tot u.inainte de divort am avut ordonata prezidentiala si am castigat eu ,dak eream cum a spus ea nu castigam . asa ca tie si ei va doresc sa patiti ce am patit eu ba chiar mai rau ,tarfe nenorocite


Hei, ti-am scris mai sus ca acum te inteleg; nu-ti descarca furia pe mine pt ca noi nu stim toate detaliile.
ilumax_76
Postat pe 14 Iulie 2011 23:10
De la: ilumax_76, la data 2011-07-14 23:08:05
De la: cristinxxx, la data 2011-07-14 22:53:14
De la: ilumax_76, la data 2011-07-14 22:26:09Florinel , nu inteleg ura ce i-o porti. De ce o urasti? Pt ca te-a parasit? Daca lua fetita cu ea era mai bine? Dragoste cu sila nu se poate.
Probabil ca esti t--fa la fel ca ea d'asta nu-l intelegi...


Probabil tu n-ai de unde sti cum sunt eu( sau mai bine zis cine sunt)
pai cu eu vad ,citesc ce esti si cum gandesti si-mi zici ca nu stiu... ..esti...jalnica
cristinxxx
Postat pe 14 Iulie 2011 23:11
De la: cristinxxx, la data 2011-07-14 23:08:30

N-ai ce sa-i multumesti esti fufa proasta intelege si nu uita..


Hai ca ma enervezi , fufa e maica-ta care te-a facut urat si prost ca noaptea. Hai, trage apa ca puti Stiu ca azi e joi dar nu te mai baga in seama, asa de flori de mar. Ignora-ma!
ilumax_76
Postat pe 14 Iulie 2011 23:13
De la: cristinxxx, la data 2011-07-14 23:11:25
De la: ilumax_76, la data 2011-07-14 23:08:05
De la: cristinxxx, la data 2011-07-14 22:53:14
De la: ilumax_76, la data 2011-07-14 22:26:09Florinel , nu inteleg ura ce i-o porti. De ce o urasti? Pt ca te-a parasit? Daca lua fetita cu ea era mai bine? Dragoste cu sila nu se poate.
Probabil ca esti t--fa la fel ca ea d'asta nu-l intelegi...


Probabil tu n-ai de unde sti cum sunt eu( sau mai bine zis cine sunt)
pai cu eu vad ,citesc ce esti si cum gandesti si-mi zici ca nu stiu... ..esti...jalnica


Ce ti s-a parut atat de jalnic ca am intrebat de ce o uraste? Ai fost si tu parasit cumva? Sau numai voi aveti voie sa inselati si sa abandonati femeile si pruncii?
ilumax_76
Postat pe 14 Iulie 2011 23:16
De la: florians85, la data 2011-07-14 23:20:24fa proasta dreacu nu ma lasat cu nici o belea pe cap esti nebuna eu imi doream copilu,l asta mai avem un singur pas sa castig custodia definitiva dar dak o iubeam mult de tot si mam impacat cu ia la divort.asta e.acum tre sa o iau de la capat ,u dc crezi k a vrut ea sa ne impacam ??a??/ ksa nu ii cer eu pensie alimentar pana termina facultatatea fetita,cum ma lasat cu o belea pe cap?? cum poti spune u k copilul meu e belea? din contra e viata mea o iubesc si atunci cand sunt suparat vine si sta langa mn si ma pupa si cand plang imi sterge lacrimile fai nebuno. nu mai vorbi tu. u cred k esti vruna care te afli in aceasi situatie ca ea deaia te bagi u in seamadevarat?


Prostu satului, eu nu sunt in situatia ta pentru ca am stiut sa aleg bine( cu cap). Imi pare rau ca suferi dar acum vad de ce te-a parasit: de ghiolban ce esti. Cand o sa inveti sa fii barbat, atunci vei gasi o femeie pe masura! Si ignora-ma ca eu nu ma cert cu prostii.
ilumax_76
Postat pe 14 Iulie 2011 23:24
rolul unei femei este sa te ocupi de casa da sunt de acord, dar asta nu inseamna ca nu tre sa te apreciezi ca femeie si sa te lasi calca in picioare...poate nu sunt in masura sa te sfatuiesc date circumstantele in care treiesc eu dar asta nu inseamna ca daca iubesti pe cineva uiti sa mai fii tu insuti.....cand iubesti incerci sa fii langa pers iubita la bine si la greu, sa o sustii, sa spui o vorba buna, sa faci un gest frumos si tandru.....atunci cand nu le ai inseamna ca exista o problema grava....dar tu stii rezolvarea corecta... fa o analiza si vezi daca se merita sa suferi sau nu..... sau daca mai exista vreo sansa de ameliorare a situatiei
bafta
rodica83
Postat pe 14 Iulie 2011 23:37
De la: Yharr, la data 2011-07-14 20:06:13
De la: florians85, la data 2011-07-14 19:19:35da sunt foarte sigur pt k imi poarta numele si cand si-a deschis contul avea si poza.



Imi pare rau pt tine , si mai ales pt copilas........oricum decat sa creasca copilul cu o panarama de mama mai bine lipsa,crede-ma stiu ce spun
Oooo mai langsam cu parerile de rau.Stii foarte bine ca atunci cind esueaza o casnicie sint de vina amindoi,noi aici ascultam varianta lui s si ce spune?.......a luato saraca,a scoso in lume,a cizelat-o,....etc.....nici nu ma mira consecintele.Si apoi de unde stii ca e denaturata?ca asa spune el?
lilu_67
Postat pe 15 Iulie 2011 00:01
De la: florians85, la data 2011-07-14 23:20:24fa proasta dreacu nu ma lasat cu nici o belea pe cap esti nebuna eu imi doream copilu,l asta mai avem un singur pas sa castig custodia definitiva dar dak o iubeam mult de tot si mam impacat cu ia la divort.asta e.acum tre sa o iau de la capat ,u dc crezi k a vrut ea sa ne impacam ??a??/ ksa nu ii cer eu pensie alimentar pana termina facultatatea fetita,cum ma lasat cu o belea pe cap?? cum poti spune u k copilul meu e belea? din contra e viata mea o iubesc si atunci cand sunt suparat vine si sta langa mn si ma pupa si cand plang imi sterge lacrimile fai nebuno. nu mai vorbi tu. u cred k esti vruna care te afli in aceasi situatie ca ea deaia te bagi u in seamadevarat?


Daca viata ta nu e chiar asa de roz, nu trebuie sa-ti versi veninul pe altii.
doi_ochi_caprui
Postat pe 15 Iulie 2011 13:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de un sfat 24 De la: lenzo 8 Mai 2010 19:27
Oare timpul ma va ajuta sa-l uit? 53 De la: alissa_roberta 22 Ianuarie 2011 19:47
O mica mare problema 27 De la: kudika046333 4 Septembrie 2009 09:52
AJUTORRR.....va rog 17 De la: frosi_ssimonica 14 Februarie 2009 13:27
Se merita ca "din iubire" sa te culci cu EL 70 De la: Trixibell 9 August 2009 16:11