Setari Cookie-uri

relatii extraconjugale...cu finalizare

buna,vreau si eu un sfat.sunt casatorita de 13 ani,am un sot care ma iubeste,doi copii reusiti,suntem cat de cat realizati material.fetita are10 ani si ne-am dorit foarte mult si un baiat.am facut tratament si eu si sotul meu.cat timp el a facut tratament am avut o relatie cu un coleg de serviciu.asta a durat vreo jumate de an.dupa un timp am ramas insarcinata.am fost foarte bucurosi eu si sotul meu,gandind ca in sfarsit ni se va realiza visul.am nascut un baietel(intre timp am pastrat relatia cu colegul,dar nu ne mai intalneam asa des,eu fiind gravida)am facut botezul,toate bune si frumoase.sotul meu mi-a umblat in telefon si a gasit un mesaj pe care uitasem sa il sterg si a inceput sa imi puna intrebari pana a scos tot de la mine.i-am zis tot,unde ne vedeam ,ce faceam,absolut tot.bineinteles ca l-am facut sa sufere.mi-a zis ca vrea sa facem test de paternitate pt ca el crede ca copilul nu e al lui.l-am facut si...surpriza.copilul nu e al sotului,ci al colegului cu care am avut o relatie.sunt distrusa,viata mea e terminata.sotul meu nu stie ce sa faca.ba imi zice ca sa ramanem impreuna,ba vrea sa ne despartim ca el nu poate creste copilul altuia,ba imi spune ca ma iubeste,ba imi spune ca ma lasa.AM FOST SI LA PREOT SA MA SPOVEDESC.nu vreau sa ne despartim,il iubesc foarte mult si el ma iubeste,poate chiar nu ca inainte,relatia noastra s-a mai imbunatatit dupa toate astea,ne intelegem si ne iubim mai mult ca oricand...ma gandesc la fata ca isi iubeste fratele care acum are 6 luni mai mult ca orice,ma gandesc si la barbatul care e tatal copilului ca are dreptul sa stie ca are un baiat,ma gandesc si la sotul meu ca nu il va iubi pe micut ca pe copilul lui...as vrea ca totul sa fie un vis....
agent_007
Postat pe 13 Ianuarie 2011 17:44
Pai daca iti iubesti sotul asa de mult,de ce ti-ai tras-o cu colegul? Cand iubesti nu inseli,deci tu ....................
Valy90
Postat pe 13 Ianuarie 2011 17:49
Cam tarziu te gandesti.Acuma stii si tu ca dupa orice consum vine si factura .
nicossia
Postat pe 13 Ianuarie 2011 17:49
De la: nicossia, la data 2011-01-13 17:49:11Cam tarziu te gandesti.Acuma stii si tu ca dupa orice consum vine si factura .
Si ce factura Eu nu inteleg cum de a iertat-o omul ala
Valy90
Postat pe 13 Ianuarie 2011 18:18
De la: valy90, la data 2011-01-13 18:18:47... nu inteleg cum de a iertat-o omul ala

tu chiar crezi ca un barbat va trece peste asa ceva? ....hi hi hi
battleofwits
Postat pe 13 Ianuarie 2011 18:42
la cine te gandesti tu?? la copil? la sot? la amant? la tine te gandesti draga, nu esti decat o egoista cretina. ai grija de copii, lasa barbatii, ai sa mai gasesti p**a in viata asta, creste'ti copiii, si ai grija prin ce trauma il bagi pe ala mic. dobitoace mai sunteti! ce dracu sa faci, distruge'i si amantului casnicia, ca doar tb sa ii spui adevarul si da'i inainte, ca sufletelele alea doua n'au nici o vina
Shhh
Postat pe 13 Ianuarie 2011 18:42
De la: battleofwits, la data 2011-01-13 18:42:14
De la: valy90, la data 2011-01-13 18:18:47... nu inteleg cum de a iertat-o omul ala

tu chiar crezi ca un barbat va trece peste asa ceva? ....hi hi hi
daca un barbat nu trece peste asa ceva,de ce mai e acum cu el?de ce nu ia dat un sut in fund? Sunt care trec, dar nu uita niciodata
Valy90
Postat pe 13 Ianuarie 2011 18:47
Acum e prea tarziu pentru regrete si nu uita:copilul nu este vinovat pentru nimic.Nu il aruncati intr-un razboi pentru care nu e vinovat.
inger_ratacit
Postat pe 13 Ianuarie 2011 18:48
De la: valy90, la data 2011-01-13 18:47:32... Sunt care trec, dar nu uita niciodata


poate ca din cauza "obisnuintei" nu o sa zica nimic acum, poate ...poate... insa cu siguranta, vor veni vremuri "fericite"
battleofwits
Postat pe 13 Ianuarie 2011 18:50
De la: battleofwits, la data 2011-01-13 18:50:50
De la: valy90, la data 2011-01-13 18:47:32... Sunt care trec, dar nu uita niciodata


poate ca din cauza "obisnuintei" nu o sa zica nimic acum, poate ...poate... insa cu siguranta, vor veni vremuri "fericite"
asta fii sigur ca se va intampla Cand ei ii va fi lumea mai draga atunci o va ,,lucra"
Valy90
Postat pe 13 Ianuarie 2011 18:56
De la: battleofwits, la data 2011-01-13 18:50:50
De la: valy90, la data 2011-01-13 18:47:32... Sunt care trec, dar nu uita niciodata


poate ca din cauza "obisnuintei" nu o sa zica nimic acum, poate ...poate... insa cu siguranta, vor veni vremuri "fericite"

...nu e chiar asa...poti sa ierti, poti chiar si sa "uiti"(adica un fel de amnezie temporala, pana va fi accesata de anumiti "stimuli")...asta nu inseamna in nici un fel razbunare, ori lucruri de genul...depinde de persoana de langa tine foarte mult(daca regreta ori nu o asemenea intamplare, chiar daca si aparent)
kudika195501
Postat pe 13 Ianuarie 2011 19:01
De la: valy90, la data 2011-01-13 18:56:23 asta fii sigur ca se va intampla Cand ei ii va fi lumea mai draga atunci o va ,,lucra"


partea amuzanta e ca:
el o va suspecta mereu ca-l inseala (nu mai zic de faptul ca l-a inselat)
ea il va suspecta mereu ca el o va insela din "razbuncare" (sau o va lasa pentru alta mai buna)


viata, nu e amuzanta?
battleofwits
Postat pe 13 Ianuarie 2011 19:02
De la: nicossia, la data 2011-01-13 17:49:11Cam tarziu te gandesti.Acuma stii si tu ca dupa orice consum vine si factura .

...imi place tare mult cum ai spus-o (deci sa avem grija la ce consumam )
kudika195501
Postat pe 13 Ianuarie 2011 19:03
De la: battleofwits, la data 2011-01-13 19:02:58
De la: valy90, la data 2011-01-13 18:56:23 asta fii sigur ca se va intampla Cand ei ii va fi lumea mai draga atunci o va ,,lucra"


partea amuzanta e ca:
el o va suspecta mereu ca-l inseala (nu mai zic de faptul ca l-a inselat)
ea il va suspecta mereu ca el o va insela din "razbuncare" (sau o va lasa pentru alta mai buna)


viata, nu e amuzanta?

...nu cred ca poti generaliza(adica vreau sa zic la sigur, ca nu poti generaliza )
kudika195501
Postat pe 13 Ianuarie 2011 19:05

1.daca iti iubeai asa mult sotul nu te babardeai cu colegul.
2.pe coleg l=ai intrebat daca el vrea un copil cu tine?
3.daca tot erai hotarata sa faci un copil nu crezi ca ar fi fost normal sa ramai dracu cu unu din ei si sa nu sari de la unu la altu`iar dupa sa te intrebi care e tatal?
4.ai pretentia ca sotul tau sa te pupe si sa-i creasca colegului copilul?
5.ce garantie are el ca nu te mai babardesti cu el?poate pica alt coleg daca nu mai e ala...
Ar fi marfa sa te lase amundoi cu ochii in soare,chiar meriti mai fata!!!!
Barbie30_
Postat pe 13 Ianuarie 2011 19:09
De la: Barbie30_, la data 2011-01-13 19:09:53
1.daca iti iubeai asa mult sotul nu te babardeai cu colegul.
2.pe coleg l=ai intrebat daca el vrea un copil cu tine?
3.daca tot erai hotarata sa faci un copil nu crezi ca ar fi fost normal sa ramai dracu cu unu din ei si sa nu sari de la unu la altu`iar dupa sa te intrebi care e tatal?
4.ai pretentia ca sotul tau sa te pupe si sa-i creasca colegului copilul?
5.ce garantie are el ca nu te mai babardesti cu el?poate pica alt coleg daca nu mai e ala...
Ar fi marfa sa te lase amundoi cu ochii in soare,chiar meriti mai fata!!!!

...da, ar merita ...dar toata lumea ar trebui sa merite o sansa de a-si recupera greseala(daca o doreste, bineinteles)
kudika195501
Postat pe 13 Ianuarie 2011 19:15
De la: kudika195501, la data 2011-01-13 19:15:07
De la: Barbie30_, la data 2011-01-13 19:09:53
1.daca iti iubeai asa mult sotul nu te babardeai cu colegul.
2.pe coleg l=ai intrebat daca el vrea un copil cu tine?
3.daca tot erai hotarata sa faci un copil nu crezi ca ar fi fost normal sa ramai dracu cu unu din ei si sa nu sari de la unu la altu`iar dupa sa te intrebi care e tatal?
4.ai pretentia ca sotul tau sa te pupe si sa-i creasca colegului copilul?
5.ce garantie are el ca nu te mai babardesti cu el?poate pica alt coleg daca nu mai e ala...
Ar fi marfa sa te lase amundoi cu ochii in soare,chiar meriti mai fata!!!!

...da, ar merita ...dar toata lumea ar trebui sa merite o sansa de a-si recupera greseala(daca o doreste, bineinteles)


Hai sa facem un exercitiu de imaginatie.Pune-te in locul sotului pentru cateva secunde,femeia pe care o iubesti si cu care ai un copil si iti mai doresti inca unu se babardeste cu colegul si din inconstienta sau nu (asta nu stim sigur) face un copil cu el si te pune sa-l cresti tu.E ok asa?Hai sa mai incercam inca ceva:pune-te acum in locul colegului,o tipa casatorita pe care ai frectionat-o ocazional se trezeste sa te puna in fata faptului implinit si sa te faca tatic.Acum spune-mi daca ii mai oferi o a doua sansa!Sincer!
Barbie30_
Postat pe 13 Ianuarie 2011 19:22
De la: Barbie30_, la data 2011-01-13 19:22:58
Hai sa facem un exercitiu de imaginatie.Pune-te in locul sotului pentru cateva secunde,femeia pe care o iubesti si cu care ai un copil si iti mai doresti inca unu se babardeste cu colegul si din inconstienta sau nu (asta nu stim sigur) face un copil cu el si te pune sa-l cresti tu.E ok asa?Hai sa mai incercam inca ceva:pune-te acum in locul colegului,o tipa casatorita pe care ai frectionat-o ocazional se trezeste sa te puna in fata faptului implinit si sa te faca tatic.Acum spune-mi daca ii mai oferi o a doua sansa!Sincer!



ma crezi ca mie nu mi se pare nimic iesit din comun, ca o femeie normala sa insele?

battleofwits
Postat pe 13 Ianuarie 2011 19:25
De la: Barbie30_, la data 2011-01-13 19:22:58
De la: kudika195501, la data 2011-01-13 19:15:07
De la: Barbie30_, la data 2011-01-13 19:09:53
1.daca iti iubeai asa mult sotul nu te babardeai cu colegul.
2.pe coleg l=ai intrebat daca el vrea un copil cu tine?
3.daca tot erai hotarata sa faci un copil nu crezi ca ar fi fost normal sa ramai dracu cu unu din ei si sa nu sari de la unu la altu`iar dupa sa te intrebi care e tatal?
4.ai pretentia ca sotul tau sa te pupe si sa-i creasca colegului copilul?
5.ce garantie are el ca nu te mai babardesti cu el?poate pica alt coleg daca nu mai e ala...
Ar fi marfa sa te lase amundoi cu ochii in soare,chiar meriti mai fata!!!!

...da, ar merita ...dar toata lumea ar trebui sa merite o sansa de a-si recupera greseala(daca o doreste, bineinteles)


Hai sa facem un exercitiu de imaginatie.Pune-te in locul sotului pentru cateva secunde,femeia pe care o iubesti si cu care ai un copil si iti mai doresti inca unu se babardeste cu colegul si din inconstienta sau nu (asta nu stim sigur) face un copil cu el si te pune sa-l cresti tu.E ok asa?Hai sa mai incercam inca ceva:pune-te acum in locul colegului,o tipa casatorita pe care ai frectionat-o ocazional se trezeste sa te puna in fata faptului implinit si sa te faca tatic.Acum spune-mi daca ii mai oferi o a doua sansa!Sincer!

...ok...ai castigat...nu vreau sa ma pun in niciuna din ipostaze ....chiar nu-mi mai doresc nici o ipostaza
kudika195501
Postat pe 13 Ianuarie 2011 19:25
De la: kudika195501, la data 2011-01-13 19:25:52
De la: Barbie30_, la data 2011-01-13 19:22:58
De la: kudika195501, la data 2011-01-13 19:15:07
De la: Barbie30_, la data 2011-01-13 19:09:53
1.daca iti iubeai asa mult sotul nu te babardeai cu colegul.
2.pe coleg l=ai intrebat daca el vrea un copil cu tine?
3.daca tot erai hotarata sa faci un copil nu crezi ca ar fi fost normal sa ramai dracu cu unu din ei si sa nu sari de la unu la altu`iar dupa sa te intrebi care e tatal?
4.ai pretentia ca sotul tau sa te pupe si sa-i creasca colegului copilul?
5.ce garantie are el ca nu te mai babardesti cu el?poate pica alt coleg daca nu mai e ala...
Ar fi marfa sa te lase amundoi cu ochii in soare,chiar meriti mai fata!!!!

...da, ar merita ...dar toata lumea ar trebui sa merite o sansa de a-si recupera greseala(daca o doreste, bineinteles)


Hai sa facem un exercitiu de imaginatie.Pune-te in locul sotului pentru cateva secunde,femeia pe care o iubesti si cu care ai un copil si iti mai doresti inca unu se babardeste cu colegul si din inconstienta sau nu (asta nu stim sigur) face un copil cu el si te pune sa-l cresti tu.E ok asa?Hai sa mai incercam inca ceva:pune-te acum in locul colegului,o tipa casatorita pe care ai frectionat-o ocazional se trezeste sa te puna in fata faptului implinit si sa te faca tatic.Acum spune-mi daca ii mai oferi o a doua sansa!Sincer!

...ok...ai castigat...nu vreau sa ma pun in niciuna din ipostaze ....chiar nu-mi mai doresc nici o ipostaza


E usor sa spui "tre sa acordam o a doua sansa" atunci cand nu esti tu in cauza.
Barbie30_
Postat pe 13 Ianuarie 2011 19:30
De la: battleofwits, la data 2011-01-13 19:25:46
De la: Barbie30_, la data 2011-01-13 19:22:58
Hai sa facem un exercitiu de imaginatie.Pune-te in locul sotului pentru cateva secunde,femeia pe care o iubesti si cu care ai un copil si iti mai doresti inca unu se babardeste cu colegul si din inconstienta sau nu (asta nu stim sigur) face un copil cu el si te pune sa-l cresti tu.E ok asa?Hai sa mai incercam inca ceva:pune-te acum in locul colegului,o tipa casatorita pe care ai frectionat-o ocazional se trezeste sa te puna in fata faptului implinit si sa te faca tatic.Acum spune-mi daca ii mai oferi o a doua sansa!Sincer!



ma crezi ca mie nu mi se pare nimic iesit din comun, ca o femeie normala sa insele?



Noi nu vorbim doar de cateva frectii cu colegul.Daca e ok pentru tine....atunci sa iti doresc ca iubita/sotia ta sa-ti faca un copil cu colegu`?
Barbie30_
Postat pe 13 Ianuarie 2011 19:31
De la: Barbie30_, la data 2011-01-13 19:31:27
Noi nu vorbim doar de cateva frectii cu colegul.Daca e ok pentru tine....atunci sa iti doresc ca iubita/sotia ta sa-ti faca un copil cu colegu`?

mi-am zis ca daca e sa mi se intample va fi doar pentru ca am ales EU prost
battleofwits
Postat pe 13 Ianuarie 2011 19:44
De la: battleofwits, la data 2011-01-13 19:44:23
De la: Barbie30_, la data 2011-01-13 19:31:27
Noi nu vorbim doar de cateva frectii cu colegul.Daca e ok pentru tine....atunci sa iti doresc ca iubita/sotia ta sa-ti faca un copil cu colegu`?

mi-am zis ca daca e sa mi se intample va fi doar pentru ca am ales EU prost


Deci nu i-ai mai acorda o a doua sansa?
Barbie30_
Postat pe 13 Ianuarie 2011 19:47
De la: Barbie30_, la data 2011-01-13 19:30:18
De la: kudika195501, la data 2011-01-13 19:25:52
De la: Barbie30_, la data 2011-01-13 19:22:58
De la: kudika195501, la data 2011-01-13 19:15:07
De la: Barbie30_, la data 2011-01-13 19:09:53
1.daca iti iubeai asa mult sotul nu te babardeai cu colegul.
2.pe coleg l=ai intrebat daca el vrea un copil cu tine?
3.daca tot erai hotarata sa faci un copil nu crezi ca ar fi fost normal sa ramai dracu cu unu din ei si sa nu sari de la unu la altu`iar dupa sa te intrebi care e tatal?
4.ai pretentia ca sotul tau sa te pupe si sa-i creasca colegului copilul?
5.ce garantie are el ca nu te mai babardesti cu el?poate pica alt coleg daca nu mai e ala...
Ar fi marfa sa te lase amundoi cu ochii in soare,chiar meriti mai fata!!!!

...da, ar merita ...dar toata lumea ar trebui sa merite o sansa de a-si recupera greseala(daca o doreste, bineinteles)


Hai sa facem un exercitiu de imaginatie.Pune-te in locul sotului pentru cateva secunde,femeia pe care o iubesti si cu care ai un copil si iti mai doresti inca unu se babardeste cu colegul si din inconstienta sau nu (asta nu stim sigur) face un copil cu el si te pune sa-l cresti tu.E ok asa?Hai sa mai incercam inca ceva:pune-te acum in locul colegului,o tipa casatorita pe care ai frectionat-o ocazional se trezeste sa te puna in fata faptului implinit si sa te faca tatic.Acum spune-mi daca ii mai oferi o a doua sansa!Sincer!

...ok...ai castigat...nu vreau sa ma pun in niciuna din ipostaze ....chiar nu-mi mai doresc nici o ipostaza


E usor sa spui "tre sa acordam o a doua sansa" atunci cand nu esti tu in cauza.

...aproape ai castigat, pentru ca erau unele ipostaze prin care nu am trecut si nici nu doresc sa-mi imaginez...eu daca iubesc acord o alta sansa...chiar si ei, daca regreta cu adevarat situatia in care e si crede ca e capabila sa continue mai departe pe calea dreapta, nu inteleg de ce nu ar merita o sansa.
kudika195501
Postat pe 13 Ianuarie 2011 19:54
De la: Barbie30_, la data 2011-01-13 19:47:40
Deci nu i-ai mai acorda o a doua sansa?

in momentul de fata, e clar ca nu, ar insemna sa traiesc cu frica ca ma va insela din nou (sa devin paranoic, cu cine, unde, si de ce se duce )
insa intr-o situatie ipotetica e posibil sa-i dau o sansa, stii cum e in iubire, nu stii de ce esti capabil ...
battleofwits
Postat pe 13 Ianuarie 2011 19:54
De la: battleofwits, la data 2011-01-13 19:54:53
De la: Barbie30_, la data 2011-01-13 19:47:40
Deci nu i-ai mai acorda o a doua sansa?

in momentul de fata, e clar ca nu, ar insemna sa traiesc cu frica ca ma va insela din nou (sa devin paranoic, cu cine, unde, si de ce se duce )
insa intr-o situatie ipotetica e posibil sa-i dau o sansa, stii cum e in iubire, nu stii de ce esti capabil ...


Multumesc pentru sinceritate!
Barbie30_
Postat pe 13 Ianuarie 2011 19:55
Vreau sa va zic, ca am trecut prin situatii prin care ipotetic vorbind, nu le puteam accepta, nu credeam ca sunt capabil sa le accept si totusi, pusi in fata unei situatii reactia noastra ar putea sa ne surprinda chiar si pe noi insine, daramaite pe cei din jur
kudika195501
Postat pe 13 Ianuarie 2011 20:01
De la: kudika195501, la data 2011-01-13 20:01:39Vreau sa va zic, ca am trecut prin situatii prin care ipotetic vorbind, nu le puteam accepta, nu credeam ca sunt capabil sa le accept si totusi, pusi in fata unei situatii reactia noastra ar putea sa ne surprinda chiar si pe noi insine, daramaite pe cei din jur


Nu pot sa zic decat atat :"Increderea nu se pierde decat o data"-Nicolae Iorga
Barbie30_
Postat pe 13 Ianuarie 2011 20:04
ai foarte mare dreptate... poate ca suntem cu totii lupi moralizatori... dar numai cine a trait o asemenea experienta poate sa impartaseasca intradevar celorlalti solutiile gasite
chestiunea este extrem de sensibila si fff subiectiva
mai ales cand vine vorba de sentimente ( de cele mai multe ori confuze ) si cand sunt implicati si copiii
ei nu au nici o vina pentru iresponsabilitatea adultilor
kudika344289
Postat pe 14 Ianuarie 2011 11:52
viata bate filmul!
ironia
Postat pe 14 Ianuarie 2011 11:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
urari de la multi ani pt zile festive 17 De la: dana_mv 8 Ianuarie 2009 19:54
povesti 21 De la: Indiana_Jones 22 Octombrie 2011 23:16
cresterea rapida a parului 2 De la: luchianramona 2 Septembrie 2010 15:12
oare ma iubeste? 30 De la: Kamitzu_15 6 Februarie 2011 21:10
ce proasta :))))) 37 De la: oana84onutza 19 Februarie 2010 20:21