Setari Cookie-uri

relatii extraconjugale...cu finalizare

De la: agent_007, la data 2011-01-13 17:44:22buna,vreau si eu un sfat.sunt casatorita de 13 ani,am un sot care ma iubeste,doi copii reusiti,suntem cat de cat realizati material.fetita are10 ani si ne-am dorit foarte mult si un baiat.am facut tratament si eu si sotul meu.cat timp el a facut tratament am avut o relatie cu un coleg de serviciu.asta a durat vreo jumate de an.dupa un timp am ramas insarcinata.am fost foarte bucurosi eu si sotul meu,gandind ca in sfarsit ni se va realiza visul.am nascut un baietel(intre timp am pastrat relatia cu colegul,dar nu ne mai intalneam asa des,eu fiind gravida)am facut botezul,toate bune si frumoase.sotul meu mi-a umblat in telefon si a gasit un mesaj pe care uitasem sa il sterg si a inceput sa imi puna intrebari pana a scos tot de la mine.i-am zis tot,unde ne vedeam ,ce faceam,absolut tot.bineinteles ca l-am facut sa sufere.mi-a zis ca vrea sa facem test de paternitate pt ca el crede ca copilul nu e al lui.l-am facut si...surpriza.copilul nu e al sotului,ci al colegului cu care am avut o relatie.sunt distrusa,viata mea e terminata.sotul meu nu stie ce sa faca.ba imi zice ca sa ramanem impreuna,ba vrea sa ne despartim ca el nu poate creste copilul altuia,ba imi spune ca ma iubeste,ba imi spune ca ma lasa.AM FOST SI LA PREOT SA MA SPOVEDESC.nu vreau sa ne despartim,il iubesc foarte mult si el ma iubeste,poate chiar nu ca inainte,relatia noastra s-a mai imbunatatit dupa toate astea,ne intelegem si ne iubim mai mult ca oricand...ma gandesc la fata ca isi iubeste fratele care acum are 6 luni mai mult ca orice,ma gandesc si la barbatul care e tatal copilului ca are dreptul sa stie ca are un baiat,ma gandesc si la sotul meu ca nu il va iubi pe micut ca pe copilul lui...as vrea ca totul sa fie un vis....

Timpul nu-l mai poti da inapoi.Trebuia sa deschizi bine ochii cand te zbenguiai cu colegul si faceai tratamente peste tratamente, ca doar stiai pentru ce le faci. Cand ai ramas insarcinata nu ti-a trecut nici macar o clipa prin cap faptul ca ar putea fi al colegului? Tot ce poti sa faci e sa vorbesti serios si calm cu sotul tau si sa luati o hotarare cat de curand. Tu stii cel mai bine daca a fost o ratacire de moment sau nu. Desi, cand faci asta o jumatate de an... Daca sotul tau trece peste toate astea, tine cont ca ii esti datoare trei vieti de acum inainte!
kitty_na
Postat pe 16 Ianuarie 2011 09:00
singura greseala este ca nu ai sters la timp mesajele
in concluzie ATENTIE LA TELEFON!
STERGETI IMEDIAT MESAJELE SI ASCUNDETI TELEFOANELE IUBITILOR E mai usor decat sa fim tpti maici tereze sau dalai lami
kirk
Postat pe 16 Ianuarie 2011 09:10
daca era-i mai desteapta nu ii spune-ai nimic sotului !Numa vorba aia:PROSTU FACE...PROSTU TRAGE!!!
kudika172118
Postat pe 16 Ianuarie 2011 09:29
cineva zicea ca vine un moment in acre trebuie sa platesti factura eu cred ca tiai distrus familia actualul sot nu te paraseste pt ca te iubeste inca sii este mila de tine pt ca ai copil mic dar ti-ai distrus casnicia pui asa ca date deo parte sa ai libertatea sati primesti linistita barbati care fac parte din viata ta sasi poata vedea copii sasi faca planuri de viitor pt ei aici tu nu mai contezi asa ca ai grija ca daca nu actionezi din timp copii se vor intoarce impotriva ta mai tirziu oricum ar fi esti intro situatie delicata asta e mergi inainte
viorelss_1
Postat pe 16 Ianuarie 2011 09:29
De la: agent_007, la data 2011-01-13 17:44:22buna,vreau si eu un sfat.sunt casatorita de 13 ani,am un sot care ma iubeste,doi copii reusiti,suntem cat de cat realizati material.fetita are10 ani si ne-am dorit foarte mult si un baiat.am facut tratament si eu si sotul meu.cat timp el a facut tratament am avut o relatie cu un coleg de serviciu.asta a durat vreo jumate de an.dupa un timp am ramas insarcinata.am fost foarte bucurosi eu si sotul meu,gandind ca in sfarsit ni se va realiza visul.am nascut un baietel(intre timp am pastrat relatia cu colegul,dar nu ne mai intalneam asa des,eu fiind gravida)am facut botezul,toate bune si frumoase.sotul meu mi-a umblat in telefon si a gasit un mesaj pe care uitasem sa il sterg si a inceput sa imi puna intrebari pana a scos tot de la mine.i-am zis tot,unde ne vedeam ,ce faceam,absolut tot.bineinteles ca l-am facut sa sufere.mi-a zis ca vrea sa facem test de paternitate pt ca el crede ca copilul nu e al lui.l-am facut si...surpriza.copilul nu e al sotului,ci al colegului cu care am avut o relatie.sunt distrusa,viata mea e terminata.sotul meu nu stie ce sa faca.ba imi zice ca sa ramanem impreuna,ba vrea sa ne despartim ca el nu poate creste copilul altuia,ba imi spune ca ma iubeste,ba imi spune ca ma lasa.AM FOST SI LA PREOT SA MA SPOVEDESC.nu vreau sa ne despartim,il iubesc foarte mult si el ma iubeste,poate chiar nu ca inainte,relatia noastra s-a mai imbunatatit dupa toate astea,ne intelegem si ne iubim mai mult ca oricand...ma gandesc la fata ca isi iubeste fratele care acum are 6 luni mai mult ca orice,ma gandesc si la barbatul care e tatal copilului ca are dreptul sa stie ca are un baiat,ma gandesc si la sotul meu ca nu il va iubi pe micut ca pe copilul lui...as vrea ca totul sa fie un vis....
NU MERITI "TARFA" NICI O CANA CU APA...APOI COPII !... SA TE LASE CA PE-O SOSEATA MURDARA ! Cand te-ai casatorit ,nu ai jurat in FATA lui D_ZEU CREDINTA sotului care te iubeste si care in 13 ani nu ti-a inselat asteptarile ??? Mai vii si cu postari d'astea pe site !... SCURSOARE a SOCIETATII !
crysis
Postat pe 16 Ianuarie 2011 09:40
De la: Lucia38, la data 2011-01-15 10:58:31
De la: kudika342674, la data 2011-01-15 10:54:40copii nu sint vinovati si nu trebuie ca ei sa sufere pentru faptele parintilor care se pot rezolva fara a fi copii afectati in vreun fel sau altul . nu e primul caz si nici ultimul timpul le rezolva pe toate incet si cu rabdare , e pacat sa va despartiti pt. asa ceva ,incercati sa intelegeti sint sute de motive pt. a te despartii si sint mii de motive pentru a ramiine impreuna

esti casatorita?
ai copii?
kudika342674
Postat pe 16 Ianuarie 2011 10:07
da sint casatorit! si am si copii,tu?
kudika342674
Postat pe 16 Ianuarie 2011 10:09
Eu nu am inteles un lucru ,daca aveai un copil la ce ti trebuia sa faci tratament pentru ca nu ramaneai gravida, sau nici primul nu este al lui , ca totusi nimeni nu a pus aceasta intrebare , iar cee ce ai facut sincer te condam , asa cum au facut o toti , esti femeie matura , nu esti o pustoaica fara minte , ca ai uitat un mesaj e una se poate intampla oricui dar sa faci un copil , si sa mai ai si curaj sa faci test de paternitate e strigator la cer, sant femeie , nu pot sa ti iau apararea , dar gandeste te ce ai fi facut TU daca sotul ar fii facut ce la fel .Normal ca ai fii tunet , spart tot in cale , si imediat ai fi introdus actiunea de divort si ti ai fi batut joc de bietul om doar sa ti pupe si talpile si cred ca niici asa nu l ierta i .Eu zic mai bine vezi ti de viata ta , sau daca crezi ca sotul tau poate trece peste asa ceva sai dea D-ZEU sanatate si multa rabdare.
kudika012484
Postat pe 16 Ianuarie 2011 10:12
Observ cum majoritatea LOVESC si JUDECA , nu isi dau seama ca isi judeca propriile frustrari si sunt in imposibilitatea de a se ierta chiar si pe ei insisi. Fiecare persoana, situatie este alta dar IERTAREA este una singura. Atitudinea si viziunea fiecaruia vor dicta urmatorii pasi. Ar merita un moment in care sa ne intrebam ce ne DORIM..sa ne autosabotam, sa nu lasam ranile sa se vindece sau mergem mai departe lasand trecutul si luand ce e mai de pret din prezent.Familia este foarte importanta, este sfanta si merita o sansa reala... Fara razbunare, fara proiectii negative pentru viitor. Iti doresc INTELEPCIUNE !
kudika131029
Postat pe 16 Ianuarie 2011 10:53
De la: kudika131029, la data 2011-01-16 10:53:17 Observ cum majoritatea LOVESC si JUDECA , nu isi dau seama ca isi judeca propriile frustrari si sunt in imposibilitatea de a se ierta chiar si pe ei insisi. Fiecare persoana, situatie este alta dar IERTAREA este una singura. Atitudinea si viziunea fiecaruia vor dicta urmatorii pasi. Ar merita un moment in care sa ne intrebam ce ne DORIM..sa ne autosabotam, sa nu lasam ranile sa se vindece sau mergem mai departe lasand trecutul si luand ce e mai de pret din prezent.Familia este foarte importanta, este sfanta si merita o sansa reala... Fara razbunare, fara proiectii negative pentru viitor. Iti doresc INTELEPCIUNE !

...asa e...insa eu vad alceva pe aici...2 tabere cu o linie la mijloc(fiecare, in ce situatie se regaseste)...si e al naibi de greu sa stai pe linie ...si sa fi impartial
kudika195501
Postat pe 16 Ianuarie 2011 10:59
frumoasa exprimare.....si ce usor este sa i judeci pe altii....
mariscarlat
Postat pe 16 Ianuarie 2011 11:05
daca el o bulea pe colega lui tu ce-ai fi facut?
kudika339854
Postat pe 16 Ianuarie 2011 11:59
De la: kudika339854, la data 2011-01-16 11:59:22daca el o bulea pe colega lui tu ce-ai fi facut?



anastasia_m
Postat pe 16 Ianuarie 2011 12:00
da este foarte simplu sa judecam...dar numai ea stie ce a fost in sufletul ei. eu iti tin pumni. sa dea Domnul sa va gasiti linistea de care aveti nevoie.
kudika321760
Postat pe 16 Ianuarie 2011 12:05
iubirea te schimba...toti meritam o a 2 a sansa...dar trebuie sa si dovedim asta. eram insarcinata cand am aflat ca prietenul ma insala. ne-am despartit,iar dupa ce am nascut s-a intors la mine ispasit cerandu-si iertare. knd fata avea 4 luni,ne-am casatorit. dar...mi-a demonstrat prin fapte ca regreta. s-a schimbat atat d mult k imi era greu sa ma obisnuiesc...cu toate astea,niciodata nu se va mai bucura d increderea ce a avut-o la inceput...avantajul lui a fost k vestea k vom deveni parinti a fost total
kryss_
Postat pe 16 Ianuarie 2011 12:51
De la: kudika195501, la data 2011-01-16 10:59:03
De la: kudika131029, la data 2011-01-16 10:53:17 Observ cum majoritatea LOVESC si JUDECA , nu isi dau seama ca isi judeca propriile frustrari si sunt in imposibilitatea de a se ierta chiar si pe ei insisi. Fiecare persoana, situatie este alta dar IERTAREA este una singura. Atitudinea si viziunea fiecaruia vor dicta urmatorii pasi. Ar merita un moment in care sa ne intrebam ce ne DORIM..sa ne autosabotam, sa nu lasam ranile sa se vindece sau mergem mai departe lasand trecutul si luand ce e mai de pret din prezent.Familia este foarte importanta, este sfanta si merita o sansa reala... Fara razbunare, fara proiectii negative pentru viitor. Iti doresc INTELEPCIUNE !

...asa e...insa eu vad alceva pe aici...2 tabere cu o linie la mijloc(fiecare, in ce situatie se regaseste)...si e al naibi de greu sa stai pe linie ...si sa fi impartial


ar trebui sa fim mai politicosi...mai ales la alesul cuvintelor!
pickard
Postat pe 16 Ianuarie 2011 14:34
De la: kudika131029, la data 2011-01-16 10:53:17 Observ cum majoritatea LOVESC si JUDECA , nu isi dau seama ca isi judeca propriile frustrari si sunt in imposibilitatea de a se ierta chiar si pe ei insisi. Fiecare persoana, situatie este alta dar IERTAREA este una singura. Atitudinea si viziunea fiecaruia vor dicta urmatorii pasi. Ar merita un moment in care sa ne intrebam ce ne DORIM..sa ne autosabotam, sa nu lasam ranile sa se vindece sau mergem mai departe lasand trecutul si luand ce e mai de pret din prezent.Familia este foarte importanta, este sfanta si merita o sansa reala... Fara razbunare, fara proiectii negative pentru viitor. Iti doresc INTELEPCIUNE !


na ca leai dat peste nas
scorpyoW
Postat pe 16 Ianuarie 2011 14:37
tu esti amantul?????ia-o acasa
casca
Postat pe 16 Ianuarie 2011 14:38
ea mai citeste o dat
scorpyoW
Postat pe 16 Ianuarie 2011 14:39
De la: crysis, la data 2011-01-16 09:40:22
De la: agent_007, la data 2011-01-13 17:44:22buna,vreau si eu un sfat.sunt casatorita de 13 ani,am un sot care ma iubeste,doi copii reusiti,suntem cat de cat realizati material.fetita are10 ani si ne-am dorit foarte mult si un baiat.am facut tratament si eu si sotul meu.cat timp el a facut tratament am avut o relatie cu un coleg de serviciu.asta a durat vreo jumate de an.dupa un timp am ramas insarcinata.am fost foarte bucurosi eu si sotul meu,gandind ca in sfarsit ni se va realiza visul.am nascut un baietel(intre timp am pastrat relatia cu colegul,dar nu ne mai intalneam asa des,eu fiind gravida)am facut botezul,toate bune si frumoase.sotul meu mi-a umblat in telefon si a gasit un mesaj pe care uitasem sa il sterg si a inceput sa imi puna intrebari pana a scos tot de la mine.i-am zis tot,unde ne vedeam ,ce faceam,absolut tot.bineinteles ca l-am facut sa sufere.mi-a zis ca vrea sa facem test de paternitate pt ca el crede ca copilul nu e al lui.l-am facut si...surpriza.copilul nu e al sotului,ci al colegului cu care am avut o relatie.sunt distrusa,viata mea e terminata.sotul meu nu stie ce sa faca.ba imi zice ca sa ramanem impreuna,ba vrea sa ne despartim ca el nu poate creste copilul altuia,ba imi spune ca ma iubeste,ba imi spune ca ma lasa.AM FOST SI LA PREOT SA MA SPOVEDESC.nu vreau sa ne despartim,il iubesc foarte mult si el ma iubeste,poate chiar nu ca inainte,relatia noastra s-a mai imbunatatit dupa toate astea,ne intelegem si ne iubim mai mult ca oricand...ma gandesc la fata ca isi iubeste fratele care acum are 6 luni mai mult ca orice,ma gandesc si la barbatul care e tatal copilului ca are dreptul sa stie ca are un baiat,ma gandesc si la sotul meu ca nu il va iubi pe micut ca pe copilul lui...as vrea ca totul sa fie un vis....
NU MERITI "TARFA" NICI O CANA CU APA...APOI COPII !... SA TE LASE CA PE-O SOSEATA MURDARA ! Cand te-ai casatorit ,nu ai jurat in FATA lui D_ZEU CREDINTA sotului care te iubeste si care in 13 ani nu ti-a inselat asteptarile ??? Mai vii si cu postari d'astea pe site !... SCURSOARE a SOCIETATII !
...cum, poti sa te exprimi atat de .... ?...sant si altefel de cuvinte pe care le poti adresa ...si daca tot pomenesti de credinta..si cele sfinte...nu fi prima care arunci cu piatra atat de vulgar...o zi buna sa ai...
Sibel_16
Postat pe 16 Ianuarie 2011 14:44
De la: casca, la data 2011-01-16 14:38:32tu esti amantul?????ia-o acasa


vezi ca ai optiunea citeaza ca sa stim si noi cui te adresezi
pickard
Postat pe 16 Ianuarie 2011 14:46
Am citit tot ce ati scris mai sus... Nu poti judeca un om pentru o fapta daca nu stii de ce a facut-o. Nu inseala numai femeile inseala si barbatii si inseala fie din prostie fie le lipseste ceva la rel actuala si o cauta in alta parte. Acum fapta e consumata important e ce se va intampla de acum inainte. Eu sper sa fie bn d akm inainte pt tine si pt familia ta
oanapetruta
Postat pe 16 Ianuarie 2011 15:24
dar n-am auzit ce zice colegul! el a aflat ca e tata!? eu daca as fi colegu as face tot posibilul sa -mi iau si copilul si mamica lui cu toate consecintele
pickard
Postat pe 16 Ianuarie 2011 15:28
Colegul a avut o aventura si atat, chiar daca a fost una de lunga durata.
Nu cred ca ti-a cerut sa-i faci un copil si nu prea inteleg de ce - daca tot te bati cu pumnii in piept ca iti iubesti barbatul si vrei sa ramai cu el - vrei sa mai complici situatia informandu-l pe coleg ca ai un copil cu el?

Adica de ce sa-l mai capiezi si pe amaratul ala, sa se simta si el vinovat - sa-i rasucesti cutzitul in rana si sotului? Ce-o fi in capul tau? Sa vina fostul amant sa isi viziteze copilul avut in timpul casniciei dar pe care il creste barbatul si ala sa stea sa se uite??!

Il contrazic pe Pickard, dar daca amantul te-ar fi vrut pe TINE ti-ar fi propus sa divortezi dinainte de a sti ca ai un copil cu el. Asa, ar face-o din datorie, dar nimeni nu-si iubeste partenerul pen'ca trebe!

Mie povestea asta imi miroase a bs (adica bullsheet)
Dor_a
Postat pe 16 Ianuarie 2011 16:03
De la: Dor_a, la data 2011-01-16 16:03:03Colegul a avut o aventura si atat, chiar daca a fost una de lunga durata.
Nu cred ca ti-a cerut sa-i faci un copil si nu prea inteleg de ce - daca tot te bati cu pumnii in piept ca iti iubesti barbatul si vrei sa ramai cu el - vrei sa mai complici situatia informandu-l pe coleg ca ai un copil cu el?

Adica de ce sa-l mai capiezi si pe amaratul ala, sa se simta si el vinovat - sa-i rasucesti cutzitul in rana si sotului? Ce-o fi in capul tau? Sa vina fostul amant sa isi viziteze copilul avut in timpul casniciei dar pe care il creste barbatul si ala sa stea sa se uite??!

Il contrazic pe Pickard, dar daca amantul te-ar fi vrut pe TINE ti-ar fi propus sa divortezi dinainte de a sti ca ai un copil cu el. Asa, ar face-o din datorie, dar nimeni nu-si iubeste partenerul pen'ca trebe!

Mie povestea asta imi miroase a bs (adica bullsheet)


am zis si eu in ideea in care toti barbatii ar fi ca mine.eu sigur as vrea sa stiu daca as avea un copil cu cineva si sigur as propune divortul imediat dar cum nu toti oamenii sunt la fel poate nici colega mea ipotetica nu ar vrea sa divorteze
e foarte complicat si se intampla mereu sa se scape din vedre anumite detalii.. inclusiv omiterea stergerii mesajelor
pickard
Postat pe 16 Ianuarie 2011 16:10
Saracii copii!
tavi85
Postat pe 16 Ianuarie 2011 17:34
De la: tavi85, la data 2011-01-16 17:34:37Saracii copii!


saraci nesaraci, asta e! se intampla
pickard
Postat pe 16 Ianuarie 2011 17:36
finalizarea la tine e cam aiurea ...pacat de copilul ala care nu are nici o vina !
roz5blue6lila7
Postat pe 16 Ianuarie 2011 17:40
nu stiu daca exista o rezolvare la asa ceva, e greu de explicat de ce ai facut-o,...poate ca nici tu nu gasesti raspunsul la aceasta intrebare dar faptul e con sumat si nu ai alta solutie decat sa mergi inainte si sa incerci sa fii fericita cu familia ta. viata ne pune la grele incercari uneori si nu toti avem forta sa trecem peste ele sau nu totdeauna facem ceea ce este corect. capul sus si incearca sa treci...timpul le rezolva pe toate. sper sa reusesti sa gasesti raspunsul la toate intrebarile tale
marya28
Postat pe 16 Ianuarie 2011 18:27
Ai dedus ca e al colegului pin metoda eliminarii sau i s-au luat si lui ceva probe? Cred ca ai dedus ca e al lui, altfel ar fi stiut si el.
healthy004826
Postat pe 16 Ianuarie 2011 22:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sa dai vrabia din mana pe cioara de pe gard??? 24 De la: MiaMz 6 Septembrie 2009 19:58
Vreau si eu ajutorul vostru... 6 De la: RAINBOWLADY 15 Ianuarie 2012 19:19
fetelor ajutor!!!!!!!!! 38 De la: ursima11 28 Iulie 2008 17:19
dilema... 22 De la: taiko 15 Octombrie 2009 15:34
Inhibare... 74 De la: Flowers 15 Mai 2011 19:59