Setari Cookie-uri

cum sa trec peste faptul ca l-am inselat ,Cum sa ma iert pe mine insami???

De la: blondye24, la data 2011-02-07 10:04:44...barbatii cred ca femeile inseala ca asa sunt ele... ei nu ele cauta ceea ce iubitul nu le mai ofera ...


spui acelasi lucru sub forme diferite redundant
battleofwits
Postat pe 7 Februarie 2011 10:09
Daca doresti sa-l pastrezi, uita ceea ce s-a intamplat. Daca cunoaste acea persoana si crezi ca ar putea afla, bine, daca n u, nu-i spune, pt. ca-l vei pierde.
kudika226711
Postat pe 7 Februarie 2011 10:33
TIE DACA TI-AR FI FACUT ASA TI-AR FI PLACUT ? AI FI PREFERAT SA AFLI? GANDEST-TE BINE CA S-AR PUTEA SA-L PIERZI ... DAR CEL MAI IMPORTANT ESTE CA AI CONSTIINTA ... DEPINDE DE TINE TU IL CUNOSTI ... DAR ANDESTE-TE CA ITI POATE STRICA RELATIA DACA II ASCUNZI ... DEPINDE DE TINE CE VREI DE LA EL ... DACA II SPUI L-AI PUTEA PIERDE ...
valitecuci
Postat pe 7 Februarie 2011 11:00
Pe mine m-a inselat el si am ales sa-l iert . A fost greu la inceput dar nu regret ca am facut-o . Si nici nu ma gandesc sa o fac si eu din razbunare . E drept ca atunic la inceput ma gandeam si eu la varianta asta dar nu ma lasa sufletul . L-am iertat pt ca il iubesc si atunci cand iubesti cu adevarat nu te razbuni si nu platesti cu aceeasi metoda . Cat despre faza cu sa-i spui sau nu e alegerea ta . Atat sa te gandesti ca cu cat trece mai mult timp cu atat chestia asta va deveni mai apasatoare . Asa se intampla la cei care au constiinta . Asa a fost si la noi . Am aflat dupa 3 luni si mi-am dat seama ca ceva nu e in regula din cauza ca el era din ce in ce mai apasat sa zic asa de chestia care a facut-o si cu cat era mai frumoasa relatia noastra cu atat mai mare era regretul lui si nu se prea putea bucura de clipele frumoase petrecute impreuna . Si sincer , eu as fi preferat sa aflu atunci , sa fi avut curaj sa-mi spuna cu toata parerea de rau . Mai tarziu doare mai tare intotdeauna . Si daca tu il iubesti si el te iubeste cu adevarat iertarea exista . Si daca alegi sa ii spui pe urma o perioada va trebui sa fi foarte atenta si rabdatoare cu el , sa ii areti ca il iubesti si sa ii intelegi durerea . Pe mine m-a durut enorm ,asta poate si pt ca sunt fata . Oricum alegerea e a ta . tu decizi daca spui sau nu , daca poti sa traiesti cu ceea ce ai facut sau vrei sa te eliberezi . Ceea ce ar trebui sa stii e ca iti asumi anumite riscuri indiferent de alegerea facuta . Sa speram ca vei lua decizia corecta si ca orice vei alege sa faci va fi bine pana la urma .
miha_pop
Postat pe 7 Februarie 2011 20:06
"dak ii spun si ma iarta simt ca eu nu lasi mai respectca ca barbat dak nu ma iarta am sa sufar mult "
Ai o mare dilema..daca o sa-ti dea un avans in popou sigur te hotarasti care din cele doua o vrei.
Barbie30_
Postat pe 7 Februarie 2011 20:11
nu o sa te ierti,nu ai cum si nici nu vrei asta.in momentul in care inseli ..nu il inseli doar pe el,te inseli pe si pe tine.e corect sa i spui si e cel mai bine..dar nu uita "daca nu stii,nu te doare",e de ajuns sa porti tu frustrarea asta..nu o adu si in cuplu
kudika_10146
Postat pe 19 Iunie 2012 23:14
In aceeasi situatie ma aflu si eu acum, ca am fost certati o perioada si lucrurile nu mergeau bine si fiind naiva si proasta si ascultand pe toata lumea care ami "vroia " bine am facut aceasta mare greseala, iar acum constiinta nu-mi da pace, simt ca pe zi ce trece si relatia noastra avanseaza , remuscarile ma distrug .
Nu pot sa-i zic, nu ma va iarta 100% ,iar eu nu vreau sa-l pierd acum, dupa ce miam dat seama ca am fost atat de proasta si ca as face orice pentru el. Ma gindesc ca anume a trebuit sa fac asta si sa trec acum prin chinurile astea de constiinta ca sa realizez pe cine am linga mine si ca merita tot cei mai bun .
Ma urasc pentru ce am facut , ma urasc ca iam facut-o lui, ca nu merita ca daca ar fi fost un idiot poate ma linisteam cu ideea asta, dar asa ami este si mai greu...
Si cel mai tare ma tem sa nu afle din alte surse , cum se zice adevarul mereu iese la iveala..sau ceva de genul, dar atat de mult sper ca "a mea" sa ramina pe undeva, pentru ca ami pare foarte rau, enorm de mult.
Doamne da-mi minte !
kudika_977155
Postat pe 30 Noiembrie 2014 15:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Curiozitate sau dorinta 7 De la: kudika_6958 14 Decembrie 2014 13:04
ce parere aveti de fetele din ziua de azi 39 De la: puiut_77 22 Februarie 2011 11:32
Varza de Bruxelles 6 De la: valy90 10 Noiembrie 2010 13:58
vreau sa ma impac cu el.... 18 De la: kudika_985539 18 Mai 2015 00:02
dureri de oase cand sunt schimbari meteo 13 De la: alisville 22 Decembrie 2010 13:46