Setari Cookie-uri

Interpretare vise

La 2 saptamani dupe ce m-am despartit de sotie, timp in care nu ne-am vazut sau am vb la tel, chiar din ziua in care am primit citatile pt divort am inceput sa o visez in fiecare seara.Eu cel putin nu m-am mai gandit la ea inainte sa inceapa visele. Prima data am visat-o ca era la mine ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat, a 2 oara ca era la mine dar era cu altul, a 3 oara ca (mai rau decat a 2, nu pot sa spun).
De ce oare au inceput visele astea?
emil_bv
Postat pe 17 Ianuarie 2011 13:33
Conform unei carti, cica visele iti arata inconstientul. Tu ai temeri ca este cu altul si nu ai acceptat ideea divortului inca. Interpretarea mea :p
kudika_pudika
Postat pe 17 Ianuarie 2011 13:39
De la: kudika_pudika, la data 2011-01-17 13:39:45Conform unei carti, cica visele iti arata inconstientul. Tu ai temeri ca este cu altul si nu ai acceptat ideea divortului inca. Interpretarea mea :p


Eu asa am crezut, dar ea a zis ca nu adevarat.
emil_bv
Postat pe 17 Ianuarie 2011 13:44
De la: emil_bv, la data 2011-01-17 13:33:43La 2 saptamani dupe ce m-am despartit de sotie, timp in care nu ne-am vazut sau am vb la tel, chiar din ziua in care am primit citatile pt divort am inceput sa o visez in fiecare seara.Eu cel putin nu m-am mai gandit la ea inainte sa inceapa visele. Prima data am visat-o ca era la mine ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat, a 2 oara ca era la mine dar era cu altul, a 3 oara ca (mai rau decat a 2, nu pot sa spun).
De ce oare au inceput visele astea?
Probabil unde nu suporti ideea ca nu mai esti cu ea. Nu te mai lua dupa vise.
Valy90
Postat pe 17 Ianuarie 2011 15:06
din cate stiu eu, cand visezi pe cineva, acel cineva vine la tine in vis. poate ca totusi sotia ta (fosta ta sotie) nu isi dorea sa va despartiti cu adevarat. sau chiar daca v.ati despartit poate a ramas ceva nerezolvat din partea ei... parerea mea.
didi2
Postat pe 22 Ianuarie 2011 04:39
La fel mi se intampla si mie, prietenu meu s-a despartit de mine si de atunci il vises cel putin o data la 2 zile ca ne intalnim si ca ne inmpacam....
Ce semnificatie are?
anca87
Postat pe 22 Ianuarie 2011 05:00
De la: anca87, la data 2011-01-22 05:00:27La fel mi se intampla si mie, prietenu meu s-a despartit de mine si de atunci il vises cel putin o data la 2 zile ca ne intalnim si ca ne inmpacam....
Ce semnificatie are?
Relatia e departe totusi de a se fi terminat ! Lasa-ti-va orgoliile in pragul usii si deschide-ti unul dintre voi usa !... Cred ca nici motivul asa-zisei "despartiri" nu a fost vreunul prea serios, nu ?!...
crysis
Postat pe 22 Ianuarie 2011 07:33
Buna dimineața! Din punctul meu de vedere necesitatea unei discuții înainte de a face un pas decisiv pentru cãsnicia voastra este sa discutati cu sinceritate despre tot ceea ce vi se întâmpla! Cu siguranțã au rãmas lucruri neclarificate si acesta este motivul viselor tale! Relația ei cu un alt bãrbat este doar o presupunere pana in momentul in care acest lucru nu este dovedit, insa dacã despartirea a intervenit brusc este normal ca subconstientul tau sa functioneze si sa reactioneze conform sentimentelor pe care le porti pentru soția ta. Poate este momentul sa renuntati la orgoliu si banuieli incerte...
Asta este doar ceea ce gândesc eu...
danutza11
Postat pe 22 Ianuarie 2011 08:10
De la: danutza11, la data 2011-01-22 08:10:03Buna dimineața! Din punctul meu de vedere necesitatea unei discuții înainte de a face un pas decisiv pentru cãsnicia voastra este sa discutati cu sinceritate despre tot ceea ce vi se întâmpla! Cu siguranțã au rãmas lucruri neclarificate si acesta este motivul viselor tale! Relația ei cu un alt bãrbat este doar o presupunere pana in momentul in care acest lucru nu este dovedit, insa dacã despartirea a intervenit brusc este normal ca subconstientul tau sa functioneze si sa reactioneze conform sentimentelor pe care le porti pentru soția ta. Poate este momentul sa renuntati la orgoliu si banuieli incerte...
Asta este doar ceea ce gândesc eu...
kudika029151
Postat pe 22 Ianuarie 2011 08:17
Buna dimineata tututror sunt noua pe acest forum si a vrea sa va spun si eu visul meu pe are l-em visat acum citeva nopti .Visam ca eram cu mama mea intr-o camera si ea avea o caseta cu inele cum sunt cele la bijuterii si am furat din acea caseta 4 inele dar in capul inelelor era un ceas si am zis ca le iau si le dau 3 la prietenele mele si unu il opresc eu ca sa avem toate la fel .Mma dupa ce am luat inelele lea pus la loc si ma intrebat daca vede cineva ce ii spune si iam zis ca oricum nu o sa vada nimeni .
kudika029151
Postat pe 22 Ianuarie 2011 08:22
De la: kudika029151, la data 2011-01-22 08:22:51Buna dimineata tututror sunt noua pe acest forum si a vrea sa va spun si eu visul meu pe are l-em visat acum citeva nopti .Visam ca eram cu mama mea intr-o camera si ea avea o caseta cu inele cum sunt cele la bijuterii si am furat din acea caseta 4 inele dar in capul inelelor era un ceas si am zis ca le iau si le dau 3 la prietenele mele si unu il opresc eu ca sa avem toate la fel .Mma dupa ce am luat inelele lea pus la loc si ma intrebat daca vede cineva ce ii spune si iam zis ca oricum nu o sa vada nimeni .


foarte tare vis!...nu e bine sa furi
pickard
Postat pe 22 Ianuarie 2011 08:28
De la: pickard, la data 2011-01-22 08:28:02
De la: kudika029151, la data 2011-01-22 08:22:51Buna dimineata tututror sunt noua pe acest forum si a vrea sa va spun si eu visul meu pe are l-em visat acum citeva nopti .Visam ca eram cu mama mea intr-o camera si ea avea o caseta cu inele cum sunt cele la bijuterii si am furat din acea caseta 4 inele dar in capul inelelor era un ceas si am zis ca le iau si le dau 3 la prietenele mele si unu il opresc eu ca sa avem toate la fel .Mma dupa ce am luat inelele lea pus la loc si ma intrebat daca vede cineva ce ii spune si iam zis ca oricum nu o sa vada nimeni .


foarte tare vis!...nu e bine sa furi
healthy012297
Postat pe 22 Ianuarie 2011 08:33
De la: emil_bv, la data 2011-01-17 13:33:43La 2 saptamani dupe ce m-am despartit de sotie, timp in care nu ne-am vazut sau am vb la tel, chiar din ziua in care am primit citatile pt divort am inceput sa o visez in fiecare seara.Eu cel putin nu m-am mai gandit la ea inainte sa inceapa visele. Prima data am visat-o ca era la mine ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat, a 2 oara ca era la mine dar era cu altul, a 3 oara ca (mai rau decat a 2, nu pot sa spun).
De ce oare au inceput visele astea?


regrete.
rockk
Postat pe 22 Ianuarie 2011 08:47
EU NU MAI SUNT DE 4 LUNI DE FOSTA PRIETENA SI RAREORI O VISEZ K E CU MN ....DAR EA ACUM E CU ALTCINEVA VREAU SA O SCOT DIN CAP DAR NU POT ....
alexxx8610
Postat pe 22 Ianuarie 2011 09:09
De la: alexxx8610, la data 2011-01-22 09:09:11EU NU MAI SUNT DE 4 LUNI DE FOSTA PRIETENA SI RAREORI O VISEZ K E CU MN ....DAR EA ACUM E CU ALTCINEVA VREAU SA O SCOT DIN CAP DAR NU POT ....


Pentru ca nu umblii ,ia iesi p-afara mai des pe unde sunt si fete bineinteleg lasa biliardu" si apoi sa vii sa ne spui daca ti-a trecut.
alexo88
Postat pe 22 Ianuarie 2011 09:10
neatza! Mi-am visat prietenul ca omorase pe cineva si ca urma sa il duca pe o insula unde m-am dus si eu cu el sa imi iau la revede . Se facea ca pe insula aia erau toti condamnati din lume iar insula respectiva era la mine in oras . Ok asta ce mai inseamna? pop
bella_sweet
Postat pe 22 Ianuarie 2011 09:30
De la: bella_sweet, la data 2011-01-22 09:30:35neatza! Mi-am visat prietenul ca omorase pe cineva si ca urma sa il duca pe o insula unde m-am dus si eu cu el sa imi iau la revede . Se facea ca pe insula aia erau toti condamnati din lume iar insula respectiva era la mine in oras . Ok asta ce mai inseamna? pop


inseamna ca ai visat urat
anastasia_m
Postat pe 22 Ianuarie 2011 09:31
De la: alexxx8610, la data 2011-01-22 09:09:11EU NU MAI SUNT DE 4 LUNI DE FOSTA PRIETENA SI RAREORI O VISEZ K E CU MN ....DAR EA ACUM E CU ALTCINEVA VREAU SA O SCOT DIN CAP DAR NU POT ....


Ricã ºtie cum sã zicã
Râu, rãþuºcã rãmuricã.
battleofwits
Postat pe 22 Ianuarie 2011 09:35
Cred ca fiecare dintre noi a visat, dupa ce s-a despartit, pe acel cineva, mie mi s-a intamplat de fiecare data aproape, ....subconstientul lucreaza. Cel mai bine este sa te gandesti ca visele trec o data cu noaptea. Acum sincer, nu stiu de ce v-ati despartit dar sunt si sanse ca ea sa aiba pe altcineva, dar asta nu are legatura cu visul tau, ai visat doar pt ca te-ai gandit si tu la posibilitatea asta. Numai bine......oricum situatia este destul de dificila si nu are rost sa te amarasti si mai mult cu aceste vise!
aimmee
Postat pe 22 Ianuarie 2011 09:41
Buna



Sunt si eu noua pe forum :)si mi am luat inima in dinti sa va scriu :) A vra sa va spun k locuiesc cu prietenul meu de ceva timp....si nu f des insa visez ca ma despart de el,ca sunt la mine acasa si incerc sa mi revin....
Oare cum as putea interpreta acest vis?
gabriela2010
Postat pe 22 Ianuarie 2011 10:03
De la: gabriela2010, la data 2011-01-22 10:03:33Buna



Sunt si eu noua pe forum :)si mi am luat inima in dinti sa va scriu :) A vra sa va spun k locuiesc cu prietenul meu de ceva timp....si nu f des insa visez ca ma despart de el,ca sunt la mine acasa si incerc sa mi revin....
Oare cum as putea interpreta acest vis?







... bajetul pompeaza prea mult la tine ... ceea ce ma mira ... iar tie ti se pare asa frumos incit traiesti cu teama ca o sa ajungi sa te uiti odata ca milogul in traista ... si nici asta nu m-ar mira ...

marco918
Postat pe 22 Ianuarie 2011 10:09
De la: gabriela2010, la data 2011-01-22 10:03:33Buna



Sunt si eu noua pe forum :)si mi am luat inima in dinti sa va scriu :) A vra sa va spun k locuiesc cu prietenul meu de ceva timp....si nu f des insa visez ca ma despart de el,ca sunt la mine acasa si incerc sa mi revin....
Oare cum as putea interpreta acest vis?




Si eu visez foarte des ca ma despart de prietenul meu,ba ca ma paraseste , ba ca ma inseala. E groaznic sa visez asa ceva si cateodata ma cert cu el din cauza viselor...incep sa fiu paranoica si il suspectez mereu
Eu cred ca aceste vise sunt doar temeri ale noastre.
DeeaR
Postat pe 22 Ianuarie 2011 10:45
De la: DeeaR, la data 2011-01-22 10:45:53
Si eu visez foarte des ca ma despart de prietenul meu,ba ca ma paraseste , ba ca ma inseala....


de ce ti-e frica nu scapi
battleofwits
Postat pe 22 Ianuarie 2011 10:47
De la: didi2, la data 2011-01-22 04:39:51din cate stiu eu, cand visezi pe cineva, acel cineva vine la tine in vis. poate ca totusi sotia ta (fosta ta sotie) nu isi dorea sa va despartiti cu adevarat. sau chiar daca v.ati despartit poate a ramas ceva nerezolvat din partea ei... parerea mea.

Da are dreptate Didi ea,sotia ta, se gandeste inca la tine si pana la urma dupa ce isi va da seama ca a gresit as spune dupa un numar de experiente neplacute (dupa visele spuse de tine) sa isi doreasca sa se intoarca la tine As zice sa nu renunti atat de usor la ea ma ales daca avati cumva un copil.
Succes! Si daca totusi o iubesti incearca sa o recuceresti ! Sfatul meu e asculta-ti inima ,asculta-ti sufletul!
MIMI1958
Postat pe 22 Ianuarie 2011 10:48
nu cred ca visele au vreo legatura concreta cu realitatea,ele doar demonstreaza ca,pe timpul noptii creierul are activitate...faptul ca iti visezi prietenul se datoreaza faptului ca,probabil,ai tinut la el sau tii la el...si te gandesti la el....iar relatia te-a atins sau te-a afectat intr-o oarecare masura...visezi practic ceva ce iti doresti...
chocolate_kitten
Postat pe 22 Ianuarie 2011 11:01
si mie mi se intampla un lucru ciudat imi visez fostu prieten ca sa intors la mine...........si ca suntem dinou impreuna.........visele se adeveresc?????mias dori mult astept un raspuns
ALINUCH
Postat pe 22 Ianuarie 2011 11:13
De la: anca87, la data 2011-01-22 05:00:27La fel mi se intampla si mie, prietenu meu s-a despartit de mine si de atunci il vises cel putin o data la 2 zile ca ne intalnim si ca ne inmpacam....
Ce semnificatie are?

si eu am aceeasi problema, de vreo 2 saptamani de cand m-am despartzit de prietenul meu il visez in fiecare seara , ba ca ne impacam, ba ca incearaca sa ne impacam, ba ca suntem ipreuna de parca nimik nu s-ar fi intamplat...de fel nu il visam noaptea si nici nu mai mi s-a intamplat pana acum chestia asta.
myriam_ana
Postat pe 22 Ianuarie 2011 11:27
...subconstientul.....
kudika227394
Postat pe 22 Ianuarie 2011 11:37
buna dimineata tuturor....intervin si eu cu ciudatele mele vise ...mereu cand ma trezesc incerc sa nu ma uit afara daca e lumina caci pot uita visul .pt vreu neaparat sa-l povestesc ....eu ma gandesc ca depinde si cant si cand dormim ...eu in general noaptea nu visez ...mai mult spre dimineata apare visul .....sant casatorita de 22 de ani...dar eu si acum ma visez acasa la maica-mea ...in blocul in care am copilarit ...totul se petrece acolo ...indiferent cde spre ce este vorba...azi dimineata de ex ..am visat ca l-am suspectat pe sotul meu ...ca are o relatie cu una ....desi nu e cazul...nu stiu dar mintile nostre in vis o iau razna ...sau cred ca de fapt de descatuseaza de unele temeri ,dorinte si asa mai departe ...de aceea visele sant ciudate si incurcate...cu tot felul de combinatii fara logica (pt cand te trezesti si iti readuci aminte )
gyongyi_ele
Postat pe 22 Ianuarie 2011 11:38
De la: gyongyi_ele, la data 2011-01-22 11:38:32buna dimineata tuturor....intervin si eu cu ciudatele mele vise ...mereu cand ma trezesc incerc sa nu ma uit afara daca e lumina caci pot uita visul .pt vreu neaparat sa-l povestesc ....eu ma gandesc ca depinde si cant si cand dormim ...eu in general noaptea nu visez ...mai mult spre dimineata apare visul .....sant casatorita de 22 de ani...dar eu si acum ma visez acasa la maica-mea ...in blocul in care am copilarit ...totul se petrece acolo ...indiferent cde spre ce este vorba...azi dimineata de ex ..am visat ca l-am suspectat pe sotul meu ...ca are o relatie cu una ....desi nu e cazul...nu stiu dar mintile nostre in vis o iau razna ...sau cred ca de fapt de descatuseaza de unele temeri ,dorinte si asa mai departe ...de aceea visele sant ciudate si incurcate...cu tot felul de combinatii fara logica (pt cand te trezesti si iti readuci aminte )

...imobilul de care vorbesti, cred ca reprezinta fiinta ta...adica esti tu...la ceea ce se petrece in el trebuie sa fii atenta...subconstientul nostru ne poate da multe informatii pe care nu le percepem in stare constienta
kudika195501
Postat pe 22 Ianuarie 2011 11:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
va rog ajutati'ma 3 De la: kudika421339 23 August 2011 11:43
un sfat va rog 6 De la: Boca 27 Ianuarie 2010 16:33
am nevoie de cateva sfaturi .. 15 De la: vallyeddy 31 Mai 2009 23:19
ce ne facem cu soacrele????? 40 De la: kudika017520 17 Iulie 2009 23:22
Iubitul meu si fosta lui 32 De la: lysutza1987 15 Noiembrie 2012 21:48