Setari Cookie-uri

Interpretare vise

De la: denis_3d25, la data 2011-01-22 16:31:19
De la: emil_bv, la data 2011-01-17 13:33:43La 2 saptamani dupe ce m-am despartit de sotie, timp in care nu ne-am vazut sau am vb la tel, chiar din ziua in care am primit citatile pt divort am inceput sa o visez in fiecare seara.Eu cel putin nu m-am mai gandit la ea inainte sa inceapa visele. Prima data am visat-o ca era la mine ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat, a 2 oara ca era la mine dar era cu altul, a 3 oara ca (mai rau decat a 2, nu pot sa spun).
De ce oare au inceput visele astea?



Uite ti-am adus si acest citat de la profilul tau, caci doar daca intelegem cauza, putem inlatura efectul.
Trebuie mers la radacina problemei, asta vreau sa-ti spun...

Citatul tau : "E pacat sa nu iubesti o femeie , Dar e pacat sa o iubesti enorm de mult!"
Citatul meu: A iubii, inseamna a face bine... iar a face enorm de mult bine, nu este pacat, ci este Dumnezeu...

Din citatul tau, reiese ca iubirea inseamna DORINTZA si este foarte GRESIT !
A iubii, este o stare de fericire , care nu inseamna "a iubii pe cineva"... A iubii, este o manifestare, o mentalitate diferita, o lume paralela cu lumea intunericului...
Priveste-l pe Isus Hristos...El este fiintza care a venit in aceasta lume "intunecata" (la cap si la suflet), dintr-o lume paralela plina de iubire, adevar, pace, multzumire, intzelegere, admiratzie, constintza, libertate, eternitate... Fapul ca El i-a iubit chiar si pe cei ce-l rastigneau si s-a rugat pt. iertarea pacatelor lor, nu inseamna ca acei criminali faceau lucruri admirabile NU ! Asta inseamna doar ca El a ramas in iubire si nu s-a coborat la nivelul mental/ moral de criminal... NU, El a ramas in lumea lui ... in acea lume a iubirii...
Iubirea, este lumina celui ce iubeste si nu este o calitate a celui iubit... (tot asa cum lumina soarelui este lumina lui proprie si nu a Lunei care este luminata de razele soarelui)... Daca parasim Lumina iubirii, intram in intunericul furiei, durerilor, nebuniei, devenim evident criminali, gelosi, limitatzi, egoisti,hotzi, mincinosi, monstruosi...
Cuvintele lui Hristos: " Adevarat va spun voua ca oricine nu iubeste, ucigas este" Si orice criminal isi poarta calaul cu sine, caci se poarta pe sine...

Cand iubim pe cineva, asemeni soarelui , luminam pe cineva... dar pt a lumina pe cineva, trebuie mai intai noi sa fim lumina ...
A iubii inseamna a face bine... iar a face enorm de mult bine, nu este pacat, ci este Dumnezeu...

A iubii, inseamna a fi Dumnezeu... iar a spune ca femeia respectiva este sotzia ta si cutare lucru este al tau si al tau si al tau ... asta inseamna sa limitezi libertatea pasarilor intr-o colivie si sa fi opozitzia lui Dumnezeu...

Visul tau...
"Prima data am visat-o ca era la mine ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat, a 2 oara ca era la mine dar era cu altul, a 3 oara ca (mai rau decat a 2, nu pot sa spun)."

Ce este rau ? Ce te doare ? ? ? Faptul ca ea se simte bine ? ca este libera ? ca nu-ti mai apartzine ? ca ti-a scapat din colivie ? ca nu mai este sub stapanirea ta ?

Ce te doare cel mai tare ?
Motivul tuturor durerilor este absentza iubirii... Cel ce iubeste este multzumit in sine si cu sine si nu are nevoie de nimic si de nimeni... el este multzumirea in sine, fericirea in sine, lumina in sine :) doar vampirii au nevoie de vietzile altora pentu a se hranii/multzumii pe sine cu ele...

Un vampir si-a propus sa posteasca si a devenit animal carnivor. Un animal carnivor si-a propus sa posteasca si a devenit vegetarian. Un vegetarian si-a propus sa posteasca si a devenit OM ... si acest fiu al OM-ului, s-a coborat printre vechii lui prieteni vampiri, dar aceia nu l-au mai recunoscut si l-au rastignit. In fiecare dumineca, vampirii se strang la biserica sa bea singe ... unii dintre ei incep sa posteasca si devin animale, apoi vegetarieni si apoi oameni...

...calatorie placuta va doresc, tuturor celor ce inca insetatzi dupa singele semenilor vostri...


frumos, frumos, frumos......
Printre atatea postari cu iz de mahala si carora nu le gasesc decat adjective ce incep cu "sub" (subcultural, suburban, etc), iata ca am intalnit si ceva cu adevarat frumos.
Felicitari, domnule.
contesina
Postat pe 4 Februarie 2011 10:47
Un element in vis nu e suficient ca sa poti interpreta corect, ca atunci e ca si in dictionarele populare, in care fiecare element indifernt de context sau de senzatiile resimtite e acelasi lucru. Exista anumite simboluri generale, dar fiecare om difera unul de celalalt. De obicei carnea cruda face apel la animalul din noi, la partea mai necivilizata, si ne temem de ea, asa ca sentimentul nostru este de nesiguranta in fata vietii sau a societatii in general. E un moment cand nevoia sau instinctul de supravietuire primeaza. Trebuie eliminata frica si cautata sursa nesigurantei.
healthy016957
Postat pe 7 Februarie 2011 13:45
Oare a fost un vis premonitoriu??
Acum o saptamana eu,bunica mea si o matusa am visat in aceeasi noapte , aceeasi persoana,pe bunicul meu care este mort, fiecare vis fiind ciudat in felul lui.De asemenea eu am mai visat ca am dat nastere unei fetite si din ce am cautat pe internet zice ca inseamna moarte.A doua zi am aflat ca unchiul meu a suferit un infarct si din cauza ca nu se stie cat timp a trecut pana a fost gasit, creierul lui nu a fost oxigenat cum trebuie iar azi doar aparatele il mai tin in viata iar medicii nu-i dau nici o speranta..
Ieri noapte din nou am visat ca eram pe un pod ce travesa o apa mare si murdara iar la un moment dat apa a crescut dintr-o data si a trecut peste pod luandu-ma si pe mine in valurile mari.Eram tare speriata.Cand m-am trezit am stiut ca ceva o sa se intample si asa a fost dar nu mai intru in detalii.De multe ori am vise asemenea dar nu intotdeuna reusesc sa imi dau seama ce inseamna decat dupa ce se intampla evenimentul..Si nu cred ca subconstientul meu avea cum sa stie ce o sa se intample in viitor...
paulapaula
Postat pe 16 Februarie 2011 01:06
Visele, in marea lor majoritate, sunt refulari ale subconsitentului. Chiar si atunci cand ele pot trece drept premonitii, ptr ca oamenii percep f multe informatii din mediul inconjurator, informatii pe care constientul le elimina ca fiind ”nefolositoare”, insa ele se stocheaza undeva in subconstient si gasesc o modalitate de a iesi la suprafata sub diverse metode. Unii dintre noi facem conexiuni de genul: visand o anume persoana, in marea majoritate a cazurilor, decedata, inseamna ca vom avea o cumpana/nerusita/boala etc. Daca reusim sa nu mai cautam interpretari ale viselor bune sau rele, vom vedea ca-n timp visele vor disparea.
puiut_77
Postat pe 17 Februarie 2011 14:15
De la: ginnas, la data 2011-01-22 19:02:51NU ma pricep deloc la vise...si nu stiu sa raspund sau sa dau vreo solutie celor de mai sus.AS vrea doar sa-mi spuna cineva,daca este ceva de rau visul meu de noaptea trecuta..AM visat ca tot coceam paine,vreo 4 paini f coapte,cu coaja rumena ....NU am mai avut de mult vise,si parca acum am o neliniste,fiica mea este departe si ma gandesc sa nu fie un semn rau...MULTUMESC cunoscatorilor...daca-mi vor raspunde.
Visul tau reprezinta semn rau, de foamete si saracie ,dar cred-ca ai aflat intre timp si raspunsul.
criszoe
Postat pe 13 Februarie 2012 11:54
inconstientul...isi face treaba!
roz5blue6lila7
Postat pe 13 Februarie 2012 11:57
De la: paulapaula, la data 2011-02-16 01:06:24Oare a fost un vis premonitoriu??
Acum o saptamana eu,bunica mea si o matusa am visat in aceeasi noapte , aceeasi persoana,pe bunicul meu care este mort, fiecare vis fiind ciudat in felul lui.De asemenea eu am mai visat ca am dat nastere unei fetite si din ce am cautat pe internet zice ca inseamna moarte.A doua zi am aflat ca unchiul meu a suferit un infarct si din cauza ca nu se stie cat timp a trecut pana a fost gasit, creierul lui nu a fost oxigenat cum trebuie iar azi doar aparatele il mai tin in viata iar medicii nu-i dau nici o speranta..
Ieri noapte din nou am visat ca eram pe un pod ce travesa o apa mare si murdara iar la un moment dat apa a crescut dintr-o data si a trecut peste pod luandu-ma si pe mine in valurile mari.Eram tare speriata.Cand m-am trezit am stiut ca ceva o sa se intample si asa a fost dar nu mai intru in detalii.De multe ori am vise asemenea dar nu intotdeuna reusesc sa imi dau seama ce inseamna decat dupa ce se intampla evenimentul..Si nu cred ca subconstientul meu avea cum sa stie ce o sa se intample in viitor...

Bre maica ...sa va pregatiti de cele lumesti pentru unchiul tau...Si ai grija si tu...ca nu e de bine nici pentru tine...
MAMAITA
Postat pe 13 Februarie 2012 12:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o iubeste mai mult pe fosta 19 De la: elena_22 3 Februarie 2020 15:51
pentru cei singuri... 10 De la: yumalai 11 Mai 2009 19:04
Goana dupa fericire... 4 De la: Dor_a 12 Octombrie 2010 13:14
LOGODNA 32 De la: oana_stelutza 3 Iunie 2009 13:33
Coabitarea 8 De la: scorpio67 22 Ianuarie 2011 20:21