Setari Cookie-uri

Interpretare vise

De la: kudika_pudika, la data 2011-01-17 13:39:45Conform unei carti, cica visele iti arata inconstientul. Tu ai temeri ca este cu altul si nu ai acceptat ideea divortului inca. Interpretarea mea :p


Ai dreptate,visele vizeazã inconºtientul.Adicã eu sunt inconºtient,precis,când am visat cã s-a mãrit salariul.
kudika312524
Postat pe 22 Ianuarie 2011 11:53
Da, cred ca fiecare am visat "ciudat" . Eu mi-am propus de mult sa tin un caiet pe noptiera si sa notez ce visez. Poate asa o sa ma cunosc mai bine!
Prietenul meu viseaza ca ne despartim sau ca plec si nu poate sa ma ajunga!
Poate ii e frica sa nu ma piarda, sau poate isi da pe undeva seama ca nu ma cunoaste, nu ma intelege, ar vrea sa ma inteleaga, dar i se pare ca "nu ma ajunge"
kudika311312
Postat pe 22 Ianuarie 2011 11:55
De la: kudika312524, la data 2011-01-22 11:53:49
De la: kudika_pudika, la data 2011-01-17 13:39:45Conform unei carti, cica visele iti arata inconstientul. Tu ai temeri ca este cu altul si nu ai acceptat ideea divortului inca. Interpretarea mea :p


Ai dreptate,visele vizeazã inconºtientul.Adicã eu sunt inconºtient,precis,când am visat cã s-a mãrit salariul.

kudika195501
Postat pe 22 Ianuarie 2011 11:55
Ai grije sã nu visezi singurã !
kudika312524
Postat pe 22 Ianuarie 2011 11:55
eu visez de la o vreme ca ma cert numai cu tigancii din cauza unor haine pe care le port eu,ce poate sa insemne?astept si yo un rasp .....
kudika096098
Postat pe 22 Ianuarie 2011 12:08
Ce sa nu viseze singura? Ca i s-a marit remuneratia lunara?
kudika311312
Postat pe 22 Ianuarie 2011 12:11
Si eu am k pers pe care o iubesc a venit la mn sa stam de vb dar de fapt nu sa intamplat asta ci am fst despartiti de pers rele la ora actuala am ramas pr dar eu tot la el ma gandesc si de 8luni nu am mai putut sa imi fac alt pr
Dati-mi si mie un sfat va rogg:x
Onytssa
Postat pe 22 Ianuarie 2011 12:12
De la: kudika096098, la data 2011-01-22 12:08:42eu visez de la o vreme ca ma cert numai cu tigancii din cauza unor haine pe care le port eu,ce poate sa insemne?astept si yo un rasp .....

...e de bine
kudika195501
Postat pe 22 Ianuarie 2011 12:12
Tiganii se cearta cu tine pt. ca vor sa-ti fure hainele sau ca nu ai platit destul pt. haine?
kudika311312
Postat pe 22 Ianuarie 2011 12:13
E de bine adica ce! Eu nu am visat tigani niciodata. Am visat-o insa pe Andreea Esca! In vis eram prietene
kudika311312
Postat pe 22 Ianuarie 2011 12:33
am visat ca alergam pe un drum si toti copacii din jur erau plini cu serpi care se intindeau spre mine ;erau mari si de diferite culori uni chiar galben orbitor ....... totusi nici unul din ei nu m-a atins.....oare ce semnificatie are visul acesta????
roxisor
Postat pe 22 Ianuarie 2011 12:34
De la: roxisor, la data 2011-01-22 12:34:15am visat ca alergam pe un drum si toti copacii din jur erau plini cu serpi care se intindeau spre mine ;erau mari si de diferite culori uni chiar galben orbitor ....... totusi nici unul din ei nu m-a atins.....oare ce semnificatie are visul acesta????

...ai fost tentata de ceva?
kudika195501
Postat pe 22 Ianuarie 2011 12:37
te uiti prea mult la filme
bianca33
Postat pe 22 Ianuarie 2011 12:44
Pana la urma si visele au o semnificatie..cred...
Mie mi s-a intamplat de mai multe ori sa mi se adevereasca visele...de regula ce visam sambata spre duminica.
S-a intamplat de prea multe ori ca sa mai cred ca sunt coincidente.Depinde de fiecare in parte daca vrea sa creada in vise sau daca vrea sa le acorde importanta.
Kincsem
Postat pe 22 Ianuarie 2011 14:52
De la: roxisor, la data 2011-01-22 12:34:15am visat ca alergam pe un drum si toti copacii din jur erau plini cu serpi care se intindeau spre mine ;erau mari si de diferite culori uni chiar galben orbitor ....... totusi nici unul din ei nu m-a atins.....oare ce semnificatie are visul acesta????


Se spune ca serpii din vis reprezinta organul sexual barbatesc.Se pare ca ai ceva dorinte ascunse lol.Neimplinite daca spui ca nici nu te-au atins!!!!!
bea79
Postat pe 22 Ianuarie 2011 15:05
De la: roxisor, la data 2011-01-22 12:34:15am visat ca alergam pe un drum si toti copacii din jur erau plini cu serpi care se intindeau spre mine ;erau mari si de diferite culori uni chiar galben orbitor ....... totusi nici unul din ei nu m-a atins.....oare ce semnificatie are visul acesta????

serpiisunt "prietenii" crescuti la sin si care te iubesc de nu mai pot...
BEL_AMY1
Postat pe 22 Ianuarie 2011 15:28
Imi visez fetita cea mica imbracata in rochita alba ( cu toate ca ea este o fire mai baietoasa si nu accepta nici un fel de rochita) si mult mai grasuta de cat este in realitate si ma mai visez insarcinata ! ce sa fie??
kudika171873
Postat pe 22 Ianuarie 2011 15:33
hmmm dk e rochita de mireasa...alba inseamna boala...moarte...etc
kudika329994
Postat pe 22 Ianuarie 2011 15:41
de obicei viseziserpi cand iti este frig, cel putin la mine asa functioneaza
laiyila_88
Postat pe 22 Ianuarie 2011 15:44
De la: kudika329994, la data 2011-01-22 15:41:05hmmm dk e rochita de mireasa...alba inseamna boala...moarte...etc
nu mai speria femeia aiurea
Valy90
Postat pe 22 Ianuarie 2011 15:44
De la: emil_bv, la data 2011-01-17 13:33:43La 2 saptamani dupe ce m-am despartit de sotie, timp in care nu ne-am vazut sau am vb la tel, chiar din ziua in care am primit citatile pt divort am inceput sa o visez in fiecare seara.Eu cel putin nu m-am mai gandit la ea inainte sa inceapa visele. Prima data am visat-o ca era la mine ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat, a 2 oara ca era la mine dar era cu altul, a 3 oara ca (mai rau decat a 2, nu pot sa spun).
De ce oare au inceput visele astea?



Uite ti-am adus si acest citat de la profilul tau, caci doar daca intelegem cauza, putem inlatura efectul.
Trebuie mers la radacina problemei, asta vreau sa-ti spun...

Citatul tau : "E pacat sa nu iubesti o femeie , Dar e pacat sa o iubesti enorm de mult!"
Citatul meu: A iubii, inseamna a face bine... iar a face enorm de mult bine, nu este pacat, ci este Dumnezeu...

Din citatul tau, reiese ca iubirea inseamna DORINTZA si este foarte GRESIT !
A iubii, este o stare de fericire , care nu inseamna "a iubii pe cineva"... A iubii, este o manifestare, o mentalitate diferita, o lume paralela cu lumea intunericului...
Priveste-l pe Isus Hristos...El este fiintza care a venit in aceasta lume "intunecata" (la cap si la suflet), dintr-o lume paralela plina de iubire, adevar, pace, multzumire, intzelegere, admiratzie, constintza, libertate, eternitate... Fapul ca El i-a iubit chiar si pe cei ce-l rastigneau si s-a rugat pt. iertarea pacatelor lor, nu inseamna ca acei criminali faceau lucruri admirabile NU ! Asta inseamna doar ca El a ramas in iubire si nu s-a coborat la nivelul mental/ moral de criminal... NU, El a ramas in lumea lui ... in acea lume a iubirii...
Iubirea, este lumina celui ce iubeste si nu este o calitate a celui iubit... (tot asa cum lumina soarelui este lumina lui proprie si nu a Lunei care este luminata de razele soarelui)... Daca parasim Lumina iubirii, intram in intunericul furiei, durerilor, nebuniei, devenim evident criminali, gelosi, limitatzi, egoisti,hotzi, mincinosi, monstruosi...
Cuvintele lui Hristos: " Adevarat va spun voua ca oricine nu iubeste, ucigas este" Si orice criminal isi poarta calaul cu sine, caci se poarta pe sine...

Cand iubim pe cineva, asemeni soarelui , luminam pe cineva... dar pt a lumina pe cineva, trebuie mai intai noi sa fim lumina ...
A iubii inseamna a face bine... iar a face enorm de mult bine, nu este pacat, ci este Dumnezeu...

A iubii, inseamna a fi Dumnezeu... iar a spune ca femeia respectiva este sotzia ta si cutare lucru este al tau si al tau si al tau ... asta inseamna sa limitezi libertatea pasarilor intr-o colivie si sa fi opozitzia lui Dumnezeu...

Visul tau...
"Prima data am visat-o ca era la mine ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat, a 2 oara ca era la mine dar era cu altul, a 3 oara ca (mai rau decat a 2, nu pot sa spun)."

Ce este rau ? Ce te doare ? ? ? Faptul ca ea se simte bine ? ca este libera ? ca nu-ti mai apartzine ? ca ti-a scapat din colivie ? ca nu mai este sub stapanirea ta ?

Ce te doare cel mai tare ?
Motivul tuturor durerilor este absentza iubirii... Cel ce iubeste este multzumit in sine si cu sine si nu are nevoie de nimic si de nimeni... el este multzumirea in sine, fericirea in sine, lumina in sine :) doar vampirii au nevoie de vietzile altora pentu a se hranii/multzumii pe sine cu ele...

Un vampir si-a propus sa posteasca si a devenit animal carnivor. Un animal carnivor si-a propus sa posteasca si a devenit vegetarian. Un vegetarian si-a propus sa posteasca si a devenit OM ... si acest fiu al OM-ului, s-a coborat printre vechii lui prieteni vampiri, dar aceia nu l-au mai recunoscut si l-au rastignit. In fiecare dumineca, vampirii se strang la biserica sa bea singe ... unii dintre ei incep sa posteasca si devin animale, apoi vegetarieni si apoi oameni...

...calatorie placuta va doresc, tuturor celor ce inca insetatzi dupa singele semenilor vostri...
denis_3d25
Postat pe 22 Ianuarie 2011 16:31
@denis
Omul s-a culcat si-a visat.Nu era suficient de obosit.Probabil ca dupa ce-a citit analiza ta,va face flotari inainte de culcare.Sau va lua sedocalm.Cica ajuta.
nicossia
Postat pe 22 Ianuarie 2011 16:37
cata drepate ai denis..... ..
gyongyi_ele
Postat pe 22 Ianuarie 2011 16:47
ms mult ...cred ca ai dreptate ...in realitate ma macina multe ganduri...dece asa si nu asa? de ce incoace ? de ce incolo? hmmm uite sincer la asta chiar nu m-am gandit...
gyongyi_ele
Postat pe 22 Ianuarie 2011 16:50
Visele..off,atat de incurcate si de nedeslusit de cele mai multe ori.Pe mine personal ma terorizeaza deoarece adesea am mai multe vise intr-o singura noapte care nu au legatura intre ele.In schimb ma trezesc groaznic de obosita.Inainte cautam semnificatii si incercam sa le deslusesc insa acum nu mai fac asta pt ca astfel o sa ajung sa traiesc zi de zi gandindu-ma la ce s-ar putea intampla sau ce inseamna..prima jumatate anului 2010 a fost chiar groaznica.Saptamanal visam morti.Ba ca m-am intalnit cu bunicii care sunt decedati si in realitate, ba ca mi-a murit prietenul,ba fratele,ba tatal meu etc..problema cea mare era ca eu in timp ce plangeram in vis plangeam si in realitate si ma trezeam toata umflata si cu ochii rosii...groaznic.Acum nu mai visez morti in schimb visez bani,si multe altele(doar in ultimele 2 nopti am avut 4 vise, prea lungi ca sa povestesc),dar cel putin visele astea nu ma fac sa plang. Mi-as dori sa nu mai visez nimic ,nicicand!
paulapaula
Postat pe 22 Ianuarie 2011 17:08
Si eu am patzit sa visez oncontinuu, era deja enervant... el se despartise de mine si simteam ca sunt lucruri nespuse.... Il visam, ba ca venea la mine si doream amandoi sa ne impacam dar stiam ca nu are rost si nu ne mai impacam, ba ca il interbam dc m-a inselat, ba ca era cu altcineva, ba ca suferea... si tot asa.....
S-au mai rarit visele dupa ce am inceput sa vorbesc cu el dupa o perioada lunga, chiar daca nu am vorbit nimic de noi. Sunt mai linistita , totusi.
Eu cred ca e si subconstientul, se mai spune ca daca visezi pe un fost iubit acela se gandeste la tine, sau ce ziceau antevorbitorii mei....
kudika325866
Postat pe 22 Ianuarie 2011 17:30
la don PRES...II ESTE FRICA DE MILITARI.... A SIMTIT FOCUL LA FUNDULET...
BEL_AMY1
Postat pe 22 Ianuarie 2011 17:36
De la: BEL_AMY1, la data 2011-01-22 17:36:55 la don PRES...II ESTE FRICA DE MILITARI.... A SIMTIT FOCUL LA FUNDULET...


e fraier! ca si papagalii astia tot dansul pinguinului il stiu!
pickard
Postat pe 22 Ianuarie 2011 17:40
Din cauza starii de singuratate si pt ca in subconstientul tau sta teama de adulter, asta este singurul motiv pt care o visezi asa. Te vei mai confrunta cu astfel de situatii dar sa nu te sperii, ele sunt normale. Odata ce te vei obisnui fara ea, vor disparea si visele.
bombonik18
Postat pe 22 Ianuarie 2011 17:42
De la: BEL_AMY1, la data 2011-01-22 17:36:55 la don PRES...II ESTE FRICA DE MILITARI.... A SIMTIT FOCUL LA FUNDULET...



sa inteleg ca interpretezi un vis?
anastasia_m
Postat pe 22 Ianuarie 2011 17:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna tuturor! 10 De la: cami_goanga10 6 Aprilie 2010 15:07
criza barbatului divortat 6 De la: DeeaCatalina 6 Ianuarie 2010 18:57
Specia baiatul singur la parinti si mama lui! 1 De la: kudika_1021772 29 Decembrie 2016 18:10
2012 inceputul unei ''lumii noi ''sau sfarsitul inceputului? 180 De la: kudika312403 3 Ianuarie 2011 18:53
pot sa-l mai schimb????????? 8 De la: dragon_fly88 22 Iunie 2010 00:58