Setari Cookie-uri

Gresesc ???

Salutare tuturor!

Multumesc tuturor celor care vor citi si care imi vor spune parerea lor! Sunt casatorita de 7 ani si avem o fetita minunata pe care o iubim la nebunie, de mai bine de 2 ani am aflat ca sotul meu are mai multe ID-uri pe site-uri de socializare in care cauta prietenie si dating de multe ori cu persoane de sex feminin din orasul in care traim. In urma cu un an am aflat ca fiind in delegatie la Bucuresti s-a intalnit cu una din persoanele respective: au vizitat impreuna ca lui Eliade, acum 7-8 luni am gasit un mesaj pe telefonul lui trimis "Mi-e dor de tine dar mai mult mi-e dor de noi" adresat spune el persoanei de mai sus... dupa lungi discutii in care vina ca vorbeste pe net e a mea pentru ca nu-l ascult si nu-l inteleg am lasat-o balta si am merg mai departe. Nici un minut nu m-am amagit ca nu mai vb pe net... Insa recent am aflat ca s-a mai intalnit cu o tipa de data asta din oras si cu care vb chipurile doar despre copii. Cam o data pe luna gasesc poze sau aflu noutati ale prieteniilor lui...
Moment la care i-am spus ca divortez ptr ca: ma minte, nu-mi respecta intimitatea mea si al copilului trimitand poze si vorbind despre detaliile vietii noastre si in principal pentru ca simt ca in afara de copil nu mai e nimic intre noi.
El zice ca: nu vrea sa divorteze ca toate alea nu inseamna nimic, uneori imi spune ca ma iubeste alteori o da cotita si incepe cu vina mea ... Cert este ca oricat ne-am chinui noi nu mai gasim alte subiecte comune decat copilul, ratele, banii din casa ...
E simplist ce v-am povestit dar gresesc? Exagerez situatia ? Totul tine de peste doi ani ...
kudika355952
Postat pe 20 Ianuarie 2011 22:25
De la: kudika355952, la data 2011-01-20 22:25:59Salutare tuturor!

Multumesc tuturor celor care vor citi si care imi vor spune parerea lor! Sunt casatorita de 7 ani si avem o fetita minunata pe care o iubim la nebunie, de mai bine de 2 ani am aflat ca sotul meu are mai multe ID-uri pe site-uri de socializare in care cauta prietenie si dating de multe ori cu persoane de sex feminin din orasul in care traim. In urma cu un an am aflat ca fiind in delegatie la Bucuresti s-a intalnit cu una din persoanele respective: au vizitat impreuna ca lui Eliade, acum 7-8 luni am gasit un mesaj pe telefonul lui trimis "Mi-e dor de tine dar mai mult mi-e dor de noi" adresat spune el persoanei de mai sus... dupa lungi discutii in care vina ca vorbeste pe net e a mea pentru ca nu-l ascult si nu-l inteleg am lasat-o balta si am merg mai departe. Nici un minut nu m-am amagit ca nu mai vb pe net... Insa recent am aflat ca s-a mai intalnit cu o tipa de data asta din oras si cu care vb chipurile doar despre copii. Cam o data pe luna gasesc poze sau aflu noutati ale prieteniilor lui...
Moment la care i-am spus ca divortez ptr ca: ma minte, nu-mi respecta intimitatea mea si al copilului trimitand poze si vorbind despre detaliile vietii noastre si in principal pentru ca simt ca in afara de copil nu mai e nimic intre noi.
El zice ca: nu vrea sa divorteze ca toate alea nu inseamna nimic, uneori imi spune ca ma iubeste alteori o da cotita si incepe cu vina mea ... Cert este ca oricat ne-am chinui noi nu mai gasim alte subiecte comune decat copilul, ratele, banii din casa ...
E simplist ce v-am povestit dar gresesc? Exagerez situatia ? Totul tine de peste doi ani ...


nu e el de vina daca tu esti trista tot timpul
pickard
Postat pe 20 Ianuarie 2011 22:29
mai sunt barbati dal dracu si cauta altu
bafta
scorpyoW
Postat pe 20 Ianuarie 2011 22:37
Vina e undeva la mijloc.
Lucrurile astea se intampla treptat. Azi nu ai tu chef de el ca esti obosita, maine nu are el chef, poimaine esti bolnava...si tot asa. Astea sunt mici fisuri, care apoi se maresc si devin rupturi. Dupa nasterea copilului de obicei se produc niste rupturi mult mai mari. Pentru ca sotia nu ii mai da atata atentie sotului (din cauza lipsei de timp si a altor preocupari legate de copil).
Daca si tu si el ati lasat sa se ajunga aici atunci e normal ca acum sa nu mai aveti alte subiecte si preocupari (cred ca asta se intampla din ce in ce mai des...din dorinta de a face bani lucram mai mult, suntem mai obositi si nu ne mai facem timp sa-i ascultam pe cei de langa noi).
Lui i-a fost foarte simplu sa isi gaseasca linistea si tot ce nu avea acasa in bratele alteia (si cred ca sunt mai multe decat crezi tu sau intelegem noi de aici).
Normal ca nu vrea insa sa divorteze...are tot ce isi doreste: o familie cu copil, in care sotia are grija de toate si o alta femeie care ii ofera restul...de ce ar vrea sa schimbe asta? sa isi faca singur de mancare? sa calce? sa spele? Iti va da papuci doar cand va gasi pe vreuna care ii va aprinde calcaiele ca la 18 ani si prea indragostit fiind va pleca orbeste.
Si pe tine te inteleg...asta clar nu e viata...nu langa un astfel de specimen...nu pot sa iti dau sfaturi dar pot sa iti spun sa te gandesti foare bine ce iti doresti si ce vrei sa vada copilul vostru la voi. Daca copilul vede ca voi sunteti reci unul cu altul, va crede ca asa e normal si la maturitate se va comporta in consecinta...
pinguina
Postat pe 20 Ianuarie 2011 22:49
La felul in care ai prezentat situatia, nu, nu gresesti deloc.
kudika_pudika
Postat pe 20 Ianuarie 2011 23:30
uof, de multe ori ajungem sa apreciem un lucru dupa ce l-am pierdut si sper sa nu ajungeti acolo. Eu zic sa-l ierti odata, cu totii gresim si daca se repeta, ai viata inainte, ii dai liber.Totusi trebuia sa vorbiti ca nu esti de acord sa-ti urce poze cu voi pe net, asa... sa nu-l mai lasi la calculator.

De ce ne complicam viata fara rost, nu inteleg...cand avem ce ne trebuie

Am vazut familii destramate, tocmai pt ca sotul a fost infidel, si stiti ce, poate chiar sotioara si-a dorit sa scape de el.

Cum zicea cineva mai sus, totul se intampla cu un motiv, poate nici tu nu i-ai acordat atentie, dar asta nu inseamna ca are dreptul sa gasesca pe altcineva.
Gicutza_
Postat pe 21 Ianuarie 2011 00:06
In mod sigur ai si tu partea ta de vina in toata povestea asta,poate l-ai indepartat fara sa vrei fiind acaparata in totalitate de copil,poate...poate...poate...tu stii mai bine din ce cauza.Nu zic ca el e un sfant da nici pe tine nu pot sa te fac.Tu vrei un coleg de camera sau un sot?Daca vrei un coleg de camera atunci ramai in relatia asta ca se potriveste de minune.
Barbie30_
Postat pe 21 Ianuarie 2011 02:51
De la: kudika355952, la data 2011-01-20 22:25:59Salutare tuturor!

Multumesc tuturor celor care vor citi si care imi vor spune parerea lor! Sunt casatorita de 7 ani si avem o fetita minunata pe care o iubim la nebunie, de mai bine de 2 ani am aflat ca sotul meu are mai multe ID-uri pe site-uri de socializare in care cauta prietenie si dating de multe ori cu persoane de sex feminin din orasul in care traim. In urma cu un an am aflat ca fiind in delegatie la Bucuresti s-a intalnit cu una din persoanele respective: au vizitat impreuna ca lui Eliade, acum 7-8 luni am gasit un mesaj pe telefonul lui trimis "Mi-e dor de tine dar mai mult mi-e dor de noi" adresat spune el persoanei de mai sus... dupa lungi discutii in care vina ca vorbeste pe net e a mea pentru ca nu-l ascult si nu-l inteleg am lasat-o balta si am merg mai departe. Nici un minut nu m-am amagit ca nu mai vb pe net... Insa recent am aflat ca s-a mai intalnit cu o tipa de data asta din oras si cu care vb chipurile doar despre copii. Cam o data pe luna gasesc poze sau aflu noutati ale prieteniilor lui...
Moment la care i-am spus ca divortez ptr ca: ma minte, nu-mi respecta intimitatea mea si al copilului trimitand poze si vorbind despre detaliile vietii noastre si in principal pentru ca simt ca in afara de copil nu mai e nimic intre noi.
El zice ca: nu vrea sa divorteze ca toate alea nu inseamna nimic, uneori imi spune ca ma iubeste alteori o da cotita si incepe cu vina mea ... Cert este ca oricat ne-am chinui noi nu mai gasim alte subiecte comune decat copilul, ratele, banii din casa ...
E simplist ce v-am povestit dar gresesc? Exagerez situatia ? Totul tine de peste doi ani ...


Tu aici ai scris doar despre el ,adica NENE DOAR EL E VINOVAT ,dar sunt tare curios,TU ce ii faci TU lui ,cum esti TU langa el ,ce anume faci TU pentru EL ,te-ai gandit vreo clipa ca poate nici TU nu mai esti cum erai inainte cu el ? Dupa cum am mai scris,aici e doar situatia lui,dar a TA unde este ? Iar daca nu vrei sa scrii nimic despre tine ca poate te va lua si lumea p-aici la misto macar punete in locul lui fii barbatul tau pentru cateva minute ( ore ) si gandeste-te unde ti-a gresit " nevasta " ,caci noi nu stim totul despre voi,asa ca mai punete si tu in locul barbatului tau stiind si mentalitatea lui e tocmai bine,si apoi vezi daca ti-ai da dreptate in anumite situatii sau nu punct.
Pfoai ....eu daca as fii femeie ... dar deja imi stiti continuarea
alexo88
Postat pe 21 Ianuarie 2011 03:59
Mda. Unul din multele motive pentru care se destrama o relatie, chiar si o familie, este... lipsa de comunicare. Se pare e e mult mai facil sa scrii pe un site de asemenea factura, sa-ti spui off-urile, pas-urile... decat sa aduci discutia in familie, acolo unde dealtfel conteaza cu adevarat. Stiti de ce multi pacienti se indragostesc "iremediabil" de medicul psihoterapeut ? Pentru ca, al naibii medic, vorbeste cu tine non-stop, mai mult - te lasa pe tine sa-ti expui toate problemele si... te-asculta fara sa te contrazica prea tare.
O familie cu 7 ani "vechime", plus o fetita "pe care o iubim la nebunie", nu cred ca este de "aruncat" ... numai pentru ca nu reusim sa comunicam. Chiar daca pare greu, discutia cu partenerul de viata face-to-face este esentiala. In fiecare zi...
Pare paradoxal, dar nu gatitul, spalatul, calcatul... sunt cele mai importante lucruri pentru un barbat. Ahh', cateodata nici chiar "chestia aia" nu e indeajuns... Viata in cuplu nu e cea mai usoara "situatiune" din lumea asta, dar e cea mai placuta si merita sa te zbati un pic pentru ea. Parol.
alegro6543
Postat pe 21 Ianuarie 2011 08:44
De la: alegro6543, la data 2011-01-21 08:44:37Mda. Unul din multele motive pentru care se destrama o relatie, chiar si o familie, este... lipsa de comunicare. Se pare e e mult mai facil sa scrii pe un site de asemenea factura, sa-ti spui off-urile, pas-urile... decat sa aduci discutia in familie, acolo unde dealtfel conteaza cu adevarat. Stiti de ce multi pacienti se indragostesc "iremediabil" de medicul psihoterapeut ? Pentru ca, al naibii medic, vorbeste cu tine non-stop, mai mult - te lasa pe tine sa-ti expui toate problemele si... te-asculta fara sa te contrazica prea tare.
O familie cu 7 ani "vechime", plus o fetita "pe care o iubim la nebunie", nu cred ca este de "aruncat" ... numai pentru ca nu reusim sa comunicam. Chiar daca pare greu, discutia cu partenerul de viata face-to-face este esentiala. In fiecare zi...
Pare paradoxal, dar nu gatitul, spalatul, calcatul... sunt cele mai importante lucruri pentru un barbat. Ahh', cateodata nici chiar "chestia aia" nu e indeajuns... Viata in cuplu nu e cea mai usoara "situatiune" din lumea asta, dar e cea mai placuta si merita sa te zbati un pic pentru ea. Parol.


Bine spus ! Sper sa citeasca " Doamna " il consider cel mai bun sfat din cele date.
alexo88
Postat pe 21 Ianuarie 2011 08:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu am idee ce sa fac :D 18 De la: lilu_67 31 Iulie 2011 11:37
s-a schimbat dupa nici un an de casatorie 53 De la: alinutza1985 18 August 2009 08:40
Cu 9 luni inainte de nunta, am aflat ca logodnicul meu are un copil 10 De la: kudika_1018613 27 Septembrie 2016 07:19
Vrei sa te casatoresti cu un negru? 16 De la: kudika_16543 17 Iulie 2014 21:06
2 incompatibili 31 De la: donttouch 26 Mai 2009 15:28