Setari Cookie-uri

Misoginismul

Am gasit acest articol http://shinygrey.com/top-5-misogynistic-ads/ si voiam sa va intreb, doamnelor si domnilor, ce parere aveti despre misoginismul din publicitate.
multumesc
glue
Postat pe 22 Ianuarie 2011 02:42
[quote name='glue' date='2011-01-22 02:42:08'...voiam sa va intreb... ce parere aveti despre misoginismul din publicitate[/quote]

face parte din aceeasi categorie cu sexismul, erotismul si alte unelte de marketing pentru vinde produse prostimii
battleofwits
Postat pe 22 Ianuarie 2011 09:31
Asta e un subiect foarte greu de abordat pentru ca presupune foarte multe lucruri si o intreaga istorie, eu am tot zis ca o sa scriu mai multe despre asta. Misoginismul in media e acelasi cu misoginismul particular doar ca in media este mult mai vizibil, il vede toata lumea si se incurajeaza aceasta viziune cum a fost incurajata dintotdeauna, culmea este ca exista multe femei care singure incurajeaza acest aspect.
Tot ce pot sa spun este ca o mare parte din populatia masculina are nevoie sa considere femeia inferioara pentru ca femeia in sine este o amenintare. Misoginii acum s-ar prapadi de ras insa de ce te chinui sa desfiintezi atat de mult o persoana care nu prezinta niciun pericol pentru tine. Ei au nevoie sa o simta inferioara pentru ca ei sa simta ca detin controlul, ca au un control absolut si ca sunt mai buni decat ea, asta pentru ca ea are ceva ce lor le lipseste-capacitatea de a da viata. Femeia poarta viata in ea-din punctul asta de vedere ea ii este superioara-ei nu pot da viata-asta fiind unul dintre cele mai importante lucruri-fara viata nu se intampla nimic. De aici si misoginismul din geneza si ideea ce Dumnezeu este un barbat si ca el a creat-o pe femeie si tot ce e in jurul ei, pentru ca asa barbatul , metaforic vorbind, simbolic vorbind, spiritual vorbind este cel care a creat viata. Sunt fooarte multe lucruri de spus-ideea este ca barbatul a influentat evolutia femeii, nu spun ca nu este si vina ei dar toata degradarea asta a femeii are ca prima cauza devalorizarea pe care barbatul i-a atribuit-o desi barbatul si femeia formeaza o unitate si niciun nu este mai bun amandoi au toate datele necasare, doar ca barbatul anatomic vorbind are mai multa forta iar femeia este cea care poarta viata in ea. barbatul are tendinta teritoriala, de a apara de a controla de a lupta pentru teritoriu iar femeia de a iubi si de a avea grija-exista o completare insa natura omului este compexa si dominata de foarte multe lucruri. Imi pare rau ca nu pot sa spun mai multe desi pare ca am vorbit o gramada, chiar intentionez sa scriu mai multe despre asta. in caz ca te intereseaza. oricum e bun subiectul
intrecere
Postat pe 6 Februarie 2011 17:50
eu vad 6 poze toate din america si doar una este mai actuala asa ca sincer, nu dau doi banii, subiectul este slab, acum sa mergem la birt sa bem spirt mona dupa care acasa ne altoim nevestele si pruncii precum niste barbati tru ce suntem.
si a doua varianta de raspuns:
i agree with your because BREASTS!
felixcat
Postat pe 7 Februarie 2011 21:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
normalitate sau nu 11 De la: Barbie30 26 Iunie 2010 21:09
santajul sentimental 42 De la: kudika491285 30 Decembrie 2011 15:53
babratii....niste ofticati... 70 De la: _dulcik_ 6 Mai 2009 21:55
ADUC BANII FERCIREA? 138 De la: baby_jacks3187 26 Iulie 2012 04:53
OARE DE CE SUNT FEMEILE ATAT DE NEFERICITE???? 4 De la: geo_reincarcat_iara 21 Septembrie 2010 18:33