Setari Cookie-uri

E greu...

Si eu care incercam ºa fiu finuta:)))asa de.dimineata atita rautate:)))
kudika330764
Postat pe 22 Ianuarie 2011 10:09
De la: marco918, la data 2011-01-22 10:05:28
De la: kudika356534, la data 2011-01-22 08:49:04Cum as putea sa imi recuceresc fostul sot?ne-am iubit mult,nu ne-am certat intr-un an jumate,pana a intervenit fosta soacra.Tin sa mentionez ca am stat cu socrii in casa.Eu am gresit,mam certat cu fosta soacra,fostul sot era copilul mamei.Nu iesea din vorba ei.Ea la convins ,a bagat divortul.El a avea un serviciu bun si-a dat demisia si a plecat din tara si de 5 luni nici acum nu s-a angajat.Din august suntem despartiti,dar pana in decembrie am tinut legatura,el vroind sa ne impacam.Imi zicea ca e intre ciocan si nicovala.Si fosta mea soacra ma acuza pe mine ca din cauza mea a plecat de langa ea si acum nu are serviciu.Am incercat sa stau de vorba cu el.Dar fosta soacra i-a zis ca daca ne impacam sa uite ca are mama,i-a interzis si sa vorbeasca cu mine.In decembrie am fost la el in italia sa ne impacam,pur si simplu ma lasat balta ca nu la lasat fosta soacra sa stam de vorba,5min l-am vazut,suferea si el si plangea.Acum o saptamana am terminat cu divortul,el neprezentadu-se repreztandu-l fosta soacra si avocatul lui.Nu am mai vb cu el din decembrie.Poate ma ajutati cu niste sfaturi







... parerea mea !!! ... esti o MARE JAVRA ... esti o TZATZA JALNICA ... il vrei pe barbati-tu ? ... impaca-te cu soacra-ta ... tu te-ai certat si l-ai folosit pe el ca scut ... te-ai folosit, inclusiv sexual, de barbati-tu ca sa ii raspunzi soacra-tiii ... dar personal cred ca baiatului ala o sa ii fie mai bine fara tine ... mult mai bine ...


wow! marco! da chiar ca esti rau azi!
pickard
Postat pe 22 Ianuarie 2011 10:17
De la: kudika330764, la data 2011-01-22 10:09:53Si eu care incercam ºa fiu finuta:)))asa de.dimineata atita rautate:)))






... finetzea de care vorbesti este de fapt ... PROSTIE si FRICA ... iar rautatea nu e decit ... REALITATE ... probabil ca te si crezi o fata ''finutza'' dar nu faci nimanui, inclusiv tie, nici un bine invirtindut-te in jurul cozii ... cu aluzii si insinuari mai mulot sau mai putin reusite sau format o gramada de imbecili/e care isi inchipui ca nimeni nu le intelege rautatile ...


marco918
Postat pe 22 Ianuarie 2011 10:18
De la: pickard, la data 2011-01-22 10:17:26
De la: marco918, la data 2011-01-22 10:05:28
De la: kudika356534, la data 2011-01-22 08:49:04Cum as putea sa imi recuceresc fostul sot?ne-am iubit mult,nu ne-am certat intr-un an jumate,pana a intervenit fosta soacra.Tin sa mentionez ca am stat cu socrii in casa.Eu am gresit,mam certat cu fosta soacra,fostul sot era copilul mamei.Nu iesea din vorba ei.Ea la convins ,a bagat divortul.El a avea un serviciu bun si-a dat demisia si a plecat din tara si de 5 luni nici acum nu s-a angajat.Din august suntem despartiti,dar pana in decembrie am tinut legatura,el vroind sa ne impacam.Imi zicea ca e intre ciocan si nicovala.Si fosta mea soacra ma acuza pe mine ca din cauza mea a plecat de langa ea si acum nu are serviciu.Am incercat sa stau de vorba cu el.Dar fosta soacra i-a zis ca daca ne impacam sa uite ca are mama,i-a interzis si sa vorbeasca cu mine.In decembrie am fost la el in italia sa ne impacam,pur si simplu ma lasat balta ca nu la lasat fosta soacra sa stam de vorba,5min l-am vazut,suferea si el si plangea.Acum o saptamana am terminat cu divortul,el neprezentadu-se repreztandu-l fosta soacra si avocatul lui.Nu am mai vb cu el din decembrie.Poate ma ajutati cu niste sfaturi







... parerea mea !!! ... esti o MARE JAVRA ... esti o TZATZA JALNICA ... il vrei pe barbati-tu ? ... impaca-te cu soacra-ta ... tu te-ai certat si l-ai folosit pe el ca scut ... te-ai folosit, inclusiv sexual, de barbati-tu ca sa ii raspunzi soacra-tiii ... dar personal cred ca baiatului ala o sa ii fie mai bine fara tine ... mult mai bine ...


wow! marco! da chiar ca esti rau azi!





... mai gindeste-te putin si o sa imi dai dreptate ... soacra-sa, de bine de rau, a acceptat-o de nora ... daca nu credea ca ar putea sa iasa ce va bun ar fi fost mult mai simplu sa intervina atunci ... dar gaina aia de mai sus a crezut ca ii invirte dupa deget ... mie SCIRBA de astfel de curvistine ...

marco918
Postat pe 22 Ianuarie 2011 10:20
.. mai gindeste-te putin si o sa imi dai dreptate ... soacra-sa, de bine de rau, a acceptat-o de nora ... daca nu credea ca ar putea sa iasa ce va bun ar fi fost mult mai simplu sa intervina atunci ... dar gaina aia de mai sus a crezut ca ii invirte dupa deget ... mie SCIRBA de astfel de curvistine ...

mda! poate! nu avem toate datele mie mi se pare ca tipul a fost cam moale si nu s-a dezlipit de fusta ma-sii
pickard
Postat pe 22 Ianuarie 2011 10:25
Ai dreptate ....insa realitatea doare....spun aceleasi lucruri ca si tine doar ca au alta formulare....
kudika330764
Postat pe 22 Ianuarie 2011 10:26
Financiar stau foarte bine,de urata nu sunt,pot sa am ce baiat vreau,dar eu il iubesc pe el
kudika356534
Postat pe 22 Ianuarie 2011 10:33
De la: pickard, la data 2011-01-22 10:25:57.. mai gindeste-te putin si o sa imi dai dreptate ... soacra-sa, de bine de rau, a acceptat-o de nora ... daca nu credea ca ar putea sa iasa ce va bun ar fi fost mult mai simplu sa intervina atunci ... dar gaina aia de mai sus a crezut ca ii invirte dupa deget ... mie SCIRBA de astfel de curvistine ...

mda! poate! nu avem toate datele mie mi se pare ca tipul a fost cam moale si nu s-a dezlipit de fusta ma-sii







... cred ca nu a fost vorba de ''dezlipit de fusta mamii'' ... daca masa era atit de rea nu il lasa sa se insoare ... dar sint atitea pitzipoance carora le place intriga, scandalul ... care isi privesc barbatul ca pe o papusha ... astfel de pitzipoance nu sint cu nimic mai prejos decit soacrele alea ''rautacioase'' ... sint doar mai tinere ... degeaba le plingem ... nu poti elimina un om din viata altui om doar pentru a te simti tu bine ... ca o conditie ... aici e rautatea cea mai mare ...
marco918
Postat pe 22 Ianuarie 2011 10:33
De la: kudika356534, la data 2011-01-22 10:33:00Financiar stau foarte bine,de urata nu sunt,pot sa am ce baiat vreau,dar eu il iubesc pe el


Modesta ...
alexo88
Postat pe 22 Ianuarie 2011 10:34
si cu soacra m.am inteles foarte bine pana a inceput sa.mi interzica sa merg ca de exemplu la mormantarea bunicii mei,sa merg doar odata pe luna la ai mei in vizita,sa ne puna ore la cat sa venim acasa,unde mergeam noi se autoinvita si ea.noi intimitate nu,ca era tot la noi in camera,eu faceam mancare,curatenie,niciodata nu am jignito,ce iam zis ca eu m-am maritat cu fiusu si nu cu ea,si e familia noastra suntem tineri
kudika356534
Postat pe 22 Ianuarie 2011 10:35
De la: kudika356534, la data 2011-01-22 10:33:00Financiar stau foarte bine,de urata nu sunt,pot sa am ce baiat vreau,dar eu il iubesc pe el








... atunci ... DUTEEEEEE ... unde vezi cu ochii ... NU IL IUBESTI ... il vrei ca jucarie ... e persoana mai slaba care te-a iubit sincer si cu care te-ai jucat ... LASA-L IN PACE ... AI PIERDUT ...
marco918
Postat pe 22 Ianuarie 2011 10:35
De la: kudika356534, la data 2011-01-22 10:35:08si cu soacra m.am inteles foarte bine pana a inceput sa.mi interzica sa merg ca de exemplu la mormantarea bunicii mei,sa merg doar odata pe luna la ai mei in vizita,sa ne puna ore la cat sa venim acasa,unde mergeam noi se autoinvita si ea.noi intimitate nu,ca era tot la noi in camera,eu faceam mancare,curatenie,niciodata nu am jignito,ce iam zis ca eu m-am maritat cu fiusu si nu cu ea,si e familia noastra suntem tineri







... ... se pare ca esti si nitel puturoasa, ingimfata si cam mincinoasa ... pe soacra o inteleg ... dar nu inteleg de ce a trebuit sa te ''bati'' cu ea ? ... ce credeai ca realizezi ? ... credeai ca isi scuipa mama si se ascunde dupa tine ? ... sau asta sperai, probabil ...
marco918
Postat pe 22 Ianuarie 2011 10:38
De la: kudika356534, la data 2011-01-22 10:33:00Financiar stau foarte bine,de urata nu sunt,pot sa am ce baiat vreau,dar eu il iubesc pe el
...atunci de ce ai stat cu socrii in casa?...adevarul e ca oricat de bineintentionate ar fi ambele barti, oricum apar diferente de opinii, divergente...


(...scuze...'Neta natiune!)
kudika195501
Postat pe 22 Ianuarie 2011 10:40
Te ai gindit si la varianta ca poate el nü te mai vrea?cit despre soacrata daca e asa cum spui tu poate vrea ºa si l futa ea si tu o incurci:))
kudika330764
Postat pe 22 Ianuarie 2011 10:40
De la: marco918, la data 2011-01-22 10:38:31
De la: kudika356534, la data 2011-01-22 10:35:08si cu soacra m.am inteles foarte bine pana a inceput sa.mi interzica sa merg ca de exemplu la mormantarea bunicii mei,sa merg doar odata pe luna la ai mei in vizita,sa ne puna ore la cat sa venim acasa,unde mergeam noi se autoinvita si ea.noi intimitate nu,ca era tot la noi in camera,eu faceam mancare,curatenie,niciodata nu am jignito,ce iam zis ca eu m-am maritat cu fiusu si nu cu ea,si e familia noastra suntem tineri







... ... se pare ca esti si nitel puturoasa, ingimfata si cam mincinoasa ... pe soacra o inteleg ... dar nu inteleg de ce a trebuit sa te ''bati'' cu ea ? ... ce credeai ca realizezi ? ... credeai ca isi scuipa mama si se ascunde dupa tine ? ... sau asta sperai, probabil ...



Vad ca unii au chef de jigniri,vad ca cei 7 ani de acasa nu-i aveti,si la cat l-am rasfatat eu,si cat i-am ajutat,pacat
kudika356534
Postat pe 22 Ianuarie 2011 10:41
tipic oltenilor,ei jignesc si nu stiu sa respecte persoanele bune
kudika356534
Postat pe 22 Ianuarie 2011 10:42
Uni dintre noi âm stat doar 6 ani acasa...nu sint jigniri dar adevarul doare...incearca ºa te trezesti
kudika330764
Postat pe 22 Ianuarie 2011 10:47
Ma doare ca am fost proasta si am lasat prea mult de la mine,asta ma doare ca eu am avut bunul simt ceea ce vad ca prea putini mai au asa ceva in ziua de azi
kudika356534
Postat pe 22 Ianuarie 2011 10:51
De la: kudika356534, la data 2011-01-22 10:51:44Ma doare ca am fost proasta si am lasat prea mult de la mine,asta ma doare ca eu am avut bunul simt ceea ce vad ca prea putini mai au asa ceva in ziua de azi

...aceasta e varianta ta...intotdeauna exista cel putin 2 variante
kudika195501
Postat pe 22 Ianuarie 2011 10:57
De la: kudika356534, la data 2011-01-22 10:41:09
De la: marco918, la data 2011-01-22 10:38:31
De la: kudika356534, la data 2011-01-22 10:35:08si cu soacra m.am inteles foarte bine pana a inceput sa.mi interzica sa merg ca de exemplu la mormantarea bunicii mei,sa merg doar odata pe luna la ai mei in vizita,sa ne puna ore la cat sa venim acasa,unde mergeam noi se autoinvita si ea.noi intimitate nu,ca era tot la noi in camera,eu faceam mancare,curatenie,niciodata nu am jignito,ce iam zis ca eu m-am maritat cu fiusu si nu cu ea,si e familia noastra suntem tineri







... ... se pare ca esti si nitel puturoasa, ingimfata si cam mincinoasa ... pe soacra o inteleg ... dar nu inteleg de ce a trebuit sa te ''bati'' cu ea ? ... ce credeai ca realizezi ? ... credeai ca isi scuipa mama si se ascunde dupa tine ? ... sau asta sperai, probabil ...



Vad ca unii au chef de jigniri,vad ca cei 7 ani de acasa nu-i aveti,si la cat l-am rasfatat eu,si cat i-am ajutat,pacat







... auzi ... oamenii nu sint animale ... sa nu crezi ca traiesti in jungla si daca ai pus mina pe cineva atunci e vorba doar de voi doi ... nu poti sa excluzi din viata cuiva pe mama lui doar pentru ca tu l-ai rasfatat !!! ... ai fost egoista si nesociala ... cum ar fi ca atunci cind vei fi mama, sotul sau sotia copiilor tai sa te excluda din viata lor ca si cind nu ai fi existat ... ca pe un rebut ... nu poti trai ca maimutza care si-a gasit nuca de cocos si se ascunde sa nu o mai gaseasca nimeni ... nu poti URI pe cei apropiati tie (rude apropiate pina la urma) doar pentru ca ti-a spus la cit sa vii acasa, sau a intrat in casa ta (si sint sigur ca nu ti-a dat cu piciorul in usa sa ii deschizi mai repede) ... il iubesti ? ... impaca-te cu soacra, nu mai fi ''ambitioasa'' cind nu e nevoie si invata sa traiesti in colectiv ... nu cred ca soacra-ta a venit si a dormit cu voi in pat ... wake up ... nu esti in jungla ... respecta batrinetzea ... nu te-a pus sa faci lucruri oribile, sa iti avortezi copii sau sa ii pui la cersit ... mai gindeste-te ...

marco918
Postat pe 22 Ianuarie 2011 11:38
De la: kudika356534, la data 2011-01-22 10:42:18tipic oltenilor,ei jignesc si nu stiu sa respecte persoanele bune







... nu sint oltean ... dar si un moldovean, ardelean, dobrogean, oltean sau tigan ti-ar fi spus acelasi lucru ... daca vroia sa te ajute ... deschide ochii si accepta-i pe cei care te-au acceptat ...

marco918
Postat pe 22 Ianuarie 2011 11:40
De la: kudika356534, la data 2011-01-22 09:57:53E greu ca sufar si eu mult
acum din moment ce esti,divortata...nu, mai are rost sa suferi...ai,suferit pana acum...incearca sa uiti toul...si reia viata de la inceput.. de Barbati care se tin de fusta, Mamei..nu te mai apropia...
Sibel_16
Postat pe 23 Ianuarie 2011 15:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femeia pesti dificila!!! 62 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:50
Iubirea nu e imposibila,o facem noi! 11 De la: therapsong2 17 Iulie 2009 21:56
Ia uitati aici.. 5 De la: deutssa 26 Aprilie 2009 14:36
7 ani diferenta 9 De la: mariusmarin26 30 Aprilie 2010 13:53
voi ce a ti face? 7 De la: motzko 21 Mai 2010 15:43