Setari Cookie-uri

cum se vindeca inimioara???

Salutare, dragelor! Citind postarile voastre, constat ca ma regasesc si eu in problema diferentei de varsta si a altor probleme. Am 22 ani si iubesc de un an jumatate un barbat cu 20 ani mai mare decat mine. Totul a decurs firesc, desi nu m-as fi vazut niciodata in postura asta, mai ales ca parintii nu sunt de acord si trebuie sa tin totul in secret. In ultima vreme insa, problemele se agraveaza si ne certam zilnic, din orice, nu mai are rabdare, nu mai e atent.. Ba mai mult, ma compara cu fosta sotie cand se enerveaza si nu-i convine ceva si nu se poate imparti intre mine si fiica lui adolescenta. Stiu, raspunsul va fi sa ma despart de el cat mai repede, dar il iubesc, ca o nebuna, cum n-am mai iubit pe nimeni, avem atatea amintiri frumoase, m-a facut atat de fericita...dar in acelasi timp m-a si "invatat" ce inseamna plansul si suferinta. Ajutati-ma, va rog, cu sfaturi, cum sa respir fara el, cum sa-mi vindec inimioara care e acum atat de sfasiata???
Tweety08
Postat pe 29 August 2008 16:16
off...
imi pare rau ca pana acum nu a postat nimeni.
dai "delete" la amintiri, stai un picut si meditezi .... te gandesti ca poti fi fericita si singurica, pana o sa apara altcnv in viata ta care sa te completeze etc.
cum sa respiri fara el?! ....aualeo ... pai daca nu puteai respira nu mai postai aici :P
normal ca poti sa respiri fara el. trb doar sa te gandesti ca esti puternica si ca nici un barbat nu te va dobori, oricat de mult l-ai iubi.
aaaaaa
un mic detaliu: mai exista multi barbati, sa stii ca nu e singurul...
morticia_adams
Postat pe 10 Octombrie 2008 20:43
Nu te poti lasa umilita, asta e sigur...parerea mea este sa discuti cu el, calm, sa ii spui tot ce te deranjeaza, tot ce simti si sa fecti u fel de intelegere pe un anumit timp...da faci tu cate ceva pentru el in fiecare zi si sa faca si el pentru tine in fiecare zi (o floare, o vorba frumoasa, un tipat abtinut) si daca te iubeste si e vrea langa el, lucrurile se vor imbunatati, daca nu...nu poti decat sa-l parasesti.
je_baby
Postat pe 10 Octombrie 2008 20:52
Salutare,
Chiar am deschis in seara asta o discutie pe tema "Cum putem iesi cu capul sus dintr-o relatie?".Nu spune nimeni ca trebuie sa te desparti de el.Stai si analizeaza lucrurile la rece, gandeste-te cum a fost relatia inainte, cum este acum, ce iti doresti tu de la el si ce iti poate oferi el.Daca consideri ca este o relatie care iti face rau mai bine pune-i capat.Vei spune ca nu poti sa faci asta, ca nu poti trai fara el,ca nu poti "respira fara el" asa cum spui tu.Iti spun eu din proprie experienta ca poti sa o faci.Vei gasi in tine puterea necesara de a trece peste,trebuie doar sa ai mai multa incredere in tine si sa fii ambitioasa.Capul sus!
HJKH
Postat pe 10 Octombrie 2008 22:22
cred ca unele iubiri nu le vom uita niciodata, chiar daca ne-au adus multe lacrimi, important este sa putem sa fim egoiste si sa ne gandim la binele nostru e trist ca vom fugi de iubiri de frica durerii dar fiecare avem un destin si trebuie sa ne lasam ghidate.

Postat pe 14 Octombrie 2008 21:39
Cum se spune de la iubire la ura e un singur pas, si fii atenta sa nu faci acest pas care iti va provoca si mai mare durere asa ca mai bine fa unul inapoi si incearca sa faci o discutie sincera cu el !
dj_vita
Postat pe 14 Octombrie 2008 23:12
e asa de cumplit cand iubesti la disperare un barbat/o femeie, stii ca nu are rost relatia sau ca el/ea se comporta urat cu tine, dar totusi nu esti in stare sa renunti. cred totusi ca ar fi bine sa-ti gasesti pe altcineva. la mine functioneaza metoda asta. sau chiar daca n-o sa-l uiti pe acest barbat, macar incearca sa-ti gasesti mereu ceva de facut, nu-i mai da f multa atentie, sa vezi cum incepe sa-si dea seama ca te pierde si o sa-si schimbe comportamentul. un pic de indiferenta e buna intotdeauna, sa nu simta ca esti a lui orice ti-ar face. mai e buna si comunicarea........dar daca ai cu cine.!
si mai gandeste-te: cum ti se par cuplurile in care ea are 20 si el 40, iti place cand ii vezi pe strada? eu nu te judec, doar ca trebuie sa te gandesti bine, pt ca-ti pierzi tineretea langa un om cu care nu prea ai viata lunga. inca ceva, ideile, conceptiile, ti le schimbi dela an la an. maturitatea se formeaza odata cu varsta, o sa vezi ca peste ceva timp o sa gandesti altfel, incearca acum sa nu faci prea multe promisiuni fata de el. o sa par o baba, desi am 23 de ani, dar am trecut prin destule probleme, incat acum spun ca parintii nu-ti vor raul si mama chiar e cea mai in masura sa te sfatuiasca.oricat spui ca diferenta de varsta nu conteaza, eu cred ca e f importanta, fa-ti o lista cu ce-i place lui sa faca in timpul liber si ce-ti place tie si sa vezi diferenta.
iesi in oras cat mai des, cu fete cu baieti. cupleaza-te, fa dragoste chiar si daca doar pt o noapte, nu e nimic degradant, numai sa ai grija cu cine. tot ce-ti spun e din experienta.
bafta
saarra11
Postat pe 4 Decembrie 2008 15:02
De la: joana_rise, la data 2008-10-10 20:43:10off...
imi pare rau ca pana acum nu a postat nimeni.
dai "delete" la amintiri, stai un picut si meditezi .... te gandesti ca poti fi fericita si singurica, pana o sa apara altcnv in viata ta care sa te completeze etc.
cum sa respiri fara el?! ....aualeo ... pai daca nu puteai respira nu mai postai aici :P
normal ca poti sa respiri fara el. trb doar sa te gandesti ca esti puternica si ca nici un barbat nu te va dobori, oricat de mult l-ai iubi.
aaaaaa
un mic detaliu: mai exista multi barbati, sa stii ca nu e singurul...
fetitza_79
Postat pe 21 Decembrie 2008 17:44
De la: mady_3009, la data 2008-10-14 21:39:00 cred ca unele iubiri nu le vom uita niciodata, chiar daca ne-au adus multe lacrimi, important este sa putem sa fim egoiste si sa ne gandim la binele nostru e trist ca vom fugi de iubiri de frica durerii dar fiecare avem un destin si trebuie sa ne lasam ghidate.
fetitza_79
Postat pe 21 Decembrie 2008 17:46
va recomand sa ascultati mel lui florin chilian -chiar daca
danutzza_stefi
Postat pe 21 Decembrie 2008 17:52
:(fara tine noptilee imi fac triste zilele traiesc cu amintirile te-as uita dar nu -i usor cand ma prinde cate un dor as veni la tine-n zborrrr in NIGERIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
Un_chip_de_inger
Postat pe 21 Decembrie 2008 21:27
o asa iubire ai sa o uiti foarte greu si ai sa te vindeci de asemenea greu.la un moment dat nu o sa mai doara asa rau,o sati treaca usor,usor.eu atunci cand am fost in situatia ta mam cufundat in munca si in orice gaseam de facut numai sa nu ma mai gandesc la el dar cand venea seara era un calvar.un an ma trezeam cu el in gand si ma culcam cu el in gand apoi din ce in ce mai rar.acum au trecut patru ani si nu mai doare dar amintirea a ramas acolo undeva in sufletul meu.
laura_novacesc
Postat pe 21 Decembrie 2008 22:15
normal knd numai suporti acumularea stresului si tot, cel mai bn e sa ti ei inima in dinti si sa pui capat, cu toate k e greu si vei trece greu peste..
alina_luminita
Postat pe 21 Decembrie 2008 23:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa ies din situatia asta? 54 De la: kudika313344 11 August 2010 03:33
ce decizie sa iau? 12 De la: v3ronik 19 Mai 2010 08:27
Help me ! 26 De la: kudika071516 4 Noiembrie 2009 00:18
sfaturi 6 De la: dontworibehapi 30 Aprilie 2009 10:16
Vand rochie de seara!! pret avantajos! 1 De la: dydy20_only 31 Mai 2010 22:59