Setari Cookie-uri

nu stiu ce sa fac?!!!

vorbes cu un baiat de 2 ani care este insurat...a fost la puscarie si am facut o greseala mare ...lam inselat,akum a iesit si a auzit si nu mai vrea sa fim impreuna si sa intors la nevasta lui pe care o lasase aku 2 ani pentru mine.....nu stiu ce sa fac ....ma puteti ajuta cu vrun sfat ....cum as putea sa fac sa ma impac cu el?!!?!!?!!
Elena_Irina_1
Postat pe 26 Martie 2012 23:29
De la: Elena_Irina_1, la data 2012-03-26 23:29:28vorbes cu un baiat de 2 ani care este insurat...a fost la puscarie si am facut o greseala mare ...lam inselat,akum a iesit si a auzit si nu mai vrea sa fim impreuna si sa intors la nevasta lui pe care o lasase aku 2 ani pentru mine.....nu stiu ce sa fac ....ma puteti ajuta cu vrun sfat ....cum as putea sa fac sa ma impac cu el?!!?!!?!!


Ce motive ai avea sa te impaci cu un astfel de om?
eu_33
Postat pe 27 Martie 2012 08:24
De la: Elena_Irina_1, la data 2012-03-26 23:29:28vorbes cu un baiat de 2 ani care este insurat...a fost la puscarie si am facut o greseala mare ...lam inselat,akum a iesit si a auzit si nu mai vrea sa fim impreuna si sa intors la nevasta lui pe care o lasase aku 2 ani pentru mine.....nu stiu ce sa fac ....ma puteti ajuta cu vrun sfat ....cum as putea sa fac sa ma impac cu el?!!?!!?!!


compune-i o manea si pune-l pe adi de vito sa o interpreteze. sau salam.
geo_revitalizat
Postat pe 27 Martie 2012 08:35
De la: Elena_Irina_1, la data 2012-03-26 23:29:28vorbes cu un baiat de 2 ani care este insurat...a fost la puscarie si am facut o greseala mare ...lam inselat,akum a iesit si a auzit si nu mai vrea sa fim impreuna si sa intors la nevasta lui pe care o lasase aku 2 ani pentru mine.....nu stiu ce sa fac ....ma puteti ajuta cu vrun sfat ....cum as putea sa fac sa ma impac cu el?!!?!!?!!



In situatia inversa,el nu te-ar fi inselat??????? Iti spun ca da,dar la barbati nu se ia in considerare aceswt aspect!!

Sfat--evita contactul cu asemenea persoane!!!
MissRainbow
Postat pe 27 Martie 2012 08:44
De la: Elena_Irina_1, la data 2012-03-26 23:29:28vorbes cu un baiat de 2 ani care este insurat...a fost la puscarie si am facut o greseala mare ...lam inselat,akum a iesit si a auzit si nu mai vrea sa fim impreuna si sa intors la nevasta lui pe care o lasase aku 2 ani pentru mine.....nu stiu ce sa fac ....ma puteti ajuta cu vrun sfat ....cum as putea sa fac sa ma impac cu el?!!?!!?!!




Poate este mai bine asa...pai s-a intors la sotia lui ...a vazut ca nu s-a meritat sa renunte la casnicie pt tine din moment ce l-ai inselat, probabil acum regreta ca si-a parasit sotia... parerea mea este ca ar trebui sa lasati lucrurile asa...chiar daca va veti impaca, tot va veti certa din cauza infidelitatii tale...nu veti duce o viata frumoasa...eu zic s-o iei de la capat cu altcineva! tu esti tanara? sau divortata si cu copii de te tii asa mult dupa el?
mady_puppy
Postat pe 31 Martie 2012 21:59
fac abstractie de faptul ca a facut puscarie (fiecare cu pacatele lui)
insa nu pot face abstractie de faptul ca e insurat
daca a decis sa se intoarca la sotie, e minunat
tu nu cred ca-l iubesti altfel nu-l inselai
maria-ioana
Postat pe 31 Martie 2012 22:13
De la: caisa, la data 2012-03-31 22:13:21fac abstractie de faptul ca a facut puscarie (fiecare cu pacatele lui)
insa nu pot face abstractie de faptul ca e insurat
daca a decis sa se intoarca la sotie, e minunat
tu nu cred ca-l iubesti altfel nu-l inselai
uite o parere de om normal,,bravo francezo e asa greu,,curcubeu e asa greu,la tn aveam pretentii
giordao
Postat pe 31 Martie 2012 22:18
Sfatul meu este sa inchei orice legatura cu acel individ si sa pui mai mult accent pe viata ta personala. Sa fiu in locul tau as trece peste acest obstacol si mi-as incepe un nou capitol de viata si cine stii poate intro zi cu soare pe strada ta va aparea un alt barbat ...
kudika_nikole
Postat pe 31 Martie 2012 22:19
De la: kudika_nikole, la data 2012-03-31 22:19:34Sfatul meu este sa inchei orice legatura cu acel individ si sa pui mai mult accent pe viata ta personala. Sa fiu in locul tau as trece peste acest obstacol si mi-as incepe un nou capitol de viata si cine stii poate intro zi cu soare pe strada ta va aparea un alt barbat ...
parerea mea este sa pleci din secta matrix,,esti o ignoranta sa ti fie rusine
giordao
Postat pe 31 Martie 2012 22:23
De la: Elena_Irina_1, la data 2012-03-26 23:29:28vorbes cu un baiat de 2 ani care este insurat...a fost la puscarie si am facut o greseala mare ...lam inselat,akum a iesit si a auzit si nu mai vrea sa fim impreuna si sa intors la nevasta lui pe care o lasase aku 2 ani pentru mine.....nu stiu ce sa fac ....ma puteti ajuta cu vrun sfat ....cum as putea sa fac sa ma impac cu el?!!?!!?!!


Vezi cum se intoarce roata!Cel ce a inselat, acum este inselat....
doi_ochi_caprui
Postat pe 1 Aprilie 2012 00:56
Eu zic sa-l lasi in pace sa iti gasesti un barbat liber. Toate se intampla cu un scop, in cazul tau poate a fost mai bine asa...
bad_witch
Postat pe 4 Aprilie 2012 00:50
De la: Elena_Irina_1, la data 2012-03-26 23:29:28vorbes cu un baiat de 2 ani care este insurat...a fost la puscarie si am facut o greseala mare ...lam inselat,akum a iesit si a auzit si nu mai vrea sa fim impreuna si sa intors la nevasta lui pe care o lasase aku 2 ani pentru mine.....nu stiu ce sa fac ....ma puteti ajuta cu vrun sfat ....cum as putea sa fac sa ma impac cu el?!!?!!?!!


La tine s-a inversat proverbul:
Fundul face, capul trage.
Las'ca-ti trece si poate gasesti altul si fara nevasta si fara ani de puscarie in spate.
Thais13
Postat pe 5 Aprilie 2012 15:04
Nu este de dorit o astfel de relatie...Si mai ales fiind insurat!Hai sa fim serioase si sa privim lucrurile cu mai multa demnitate, chiar iti doresti un astfel de barbat langa tine???Un barbat care isi lasa sotia pt.tine, apoi revine la ea, lasandu-te pe tine si tot asa, nu e statornic!Lasa astfel de oameni deoparte, nu ii tine langa tine, iti faci un rau pt.toata viata.
kudika390310
Postat pe 6 Aprilie 2012 20:47
De la: MissRainbow, la data 2012-03-27 08:44:48
De la: Elena_Irina_1, la data 2012-03-26 23:29:28vorbes cu un baiat de 2 ani care este insurat...a fost la puscarie si am facut o greseala mare ...lam inselat,akum a iesit si a auzit si nu mai vrea sa fim impreuna si sa intors la nevasta lui pe care o lasase aku 2 ani pentru mine.....nu stiu ce sa fac ....ma puteti ajuta cu vrun sfat ....cum as putea sa fac sa ma impac cu el?!!?!!?!!



In situatia inversa,el nu te-ar fi inselat??????? Iti spun ca da,dar la barbati nu se ia in considerare aceswt aspect!!

Sfat--evita contactul cu asemenea persoane!!!



Curios lucru dar pt ce a fost inchis???Totusi ai scapat ieftin,astfel de oameni poate s-ar fi razbunat...zi mersi ca esti teafara!!!
Titanika
Postat pe 6 Aprilie 2012 22:36
De la: Elena_Irina_1, la data 2012-03-26 23:29:28vorbes cu un baiat de 2 ani care este insurat...a fost la puscarie si am facut o greseala mare ...lam inselat,akum a iesit si a auzit si nu mai vrea sa fim impreuna si sa intors la nevasta lui pe care o lasase aku 2 ani pentru mine.....nu stiu ce sa fac ....ma puteti ajuta cu vrun sfat ....cum as putea sa fac sa ma impac cu el?!!?!!?!!






Au gresit ca de obicei... tu esti cea care trebuia sa stai in puscarie

Dar sa nu crezi ca ai scapat... el este cel care a scapat de tine... in puscarie, si-a platit pacatele ce le-a preluat de la tine.

D-zeu sa-l apere si sa-l lumineze, ca sa nu te mai poti apropia de el !
denis_3d25
Postat pe 8 Aprilie 2012 04:18
Este foarte bine ca s-a intors la familia lui.
Tu incearca sa gasesti un duhovnic, sa te ajute sa-ti gasesti linistea. Niciodata nu vei putea sa mergi inainte, daca nu cauti sa fii in pace cu tine.
andrada_resita
Postat pe 8 Aprilie 2012 13:16
Gandeste-te ca alaturi de acest om nu ai niciun viitor.esti tanara,frumoasa nu se merita crede-ma!Barbatii gasesti pe toate drumurile.
andreea1625
Postat pe 8 Aprilie 2012 17:15
Tie iti place extrem?!
Jucariile vechi trebuie sa le dai celor care nu au avut noroc de ele!
roz5blue6lila7
Postat pe 8 Aprilie 2012 18:40
De la: andreea1625, la data 2012-04-08 17:15:14Gandeste-te ca alaturi de acest om nu ai niciun viitor.esti tanara,frumoasa nu se merita crede-ma!Barbatii gasesti pe toate drumurile.



O cunosti,crezi ca e frumoasa?
Titanika
Postat pe 11 Aprilie 2012 22:25
De la: Elena_Irina_1, la data 2012-03-26 23:29:28vorbes cu un baiat de 2 ani care este insurat...a fost la puscarie si am facut o greseala mare ...lam inselat,akum a iesit si a auzit si nu mai vrea sa fim impreuna si sa intors la nevasta lui pe care o lasase aku 2 ani pentru mine.....nu stiu ce sa fac ....ma puteti ajuta cu vrun sfat ....cum as putea sa fac sa ma impac cu el?!!?!!?!!


faptul ca el este insurat si ca tu ai fost cauza despartirii lui de sotie, te face acum sa platesti acelasi pret pe care l-a platit sotia lui cand a fost parasita pentru tine.
De fapt tu pentru ce il mai vrei in conditiile in care el a preferat sotia in locul tau?
kukla
Postat pe 16 Aprilie 2012 12:16
daca am inteles bine baiatu respectiv sa intors la sotia lui pe care o lasase pentru tine imi pare rau sincer pentru tine dar credema are o sotie poate sia dat seama ca a gresit si a reusit din cate inteleg sasi repare greseala intorcanduse si femeia la iertat cred ca ar fi mai bine parerea mea personala sal lasi unde a decis sa se intoarca daca asa mult il iubesti il vei lasa sasi vada de familia lui sorry ca poate nui raspunsu pe care doreai sal auzi
kudika_5159
Postat pe 16 Aprilie 2012 12:40
daca il iubeai sigur nu il inselai
kudika478736
Postat pe 5 Mai 2012 12:57
Sa recapitulam!Barbat insurat si-a parasit nevasta pentru tine acum doi ani, a ajuns in puscarie,in acest timp tu l-ai inselat, a iesit afara, a aflat si s-a intors la nevasta lui!!! crezi ca i-a fost usor sa-si paraseasca nevasta, sa faca ceva timp puscarie, sa afle ca tu la-i inselat..cam multe pe cap!Normal ca s-a intors acolo unde crede ca-si va gasi linistea!Ar trebui sa-l lasi in pace si sa inchei acest capitol din viata ta!Daca va impacati, oricum nu va mai avea incredere in tine niciodata si tot la despartire veti ajunge in timp!!
dany1971
Postat pe 5 Mai 2012 13:14
Este a II-a oara cand deschizi acelasi topic! Nu ai inteles nimic din sfaturile primite atunci, sau iti place sa te repeti?
rondina
Postat pe 5 Mai 2012 13:18
...mama lui de masochism...altfel decât sexual...indiferent ce faci...e bine...pentru tine...atâta vreme cât ai atari bãrbaþi în decor...
Laurentiu_Rigafrypto_1
Postat pe 5 Mai 2012 13:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
NU STIU CE SA FAC AJUTOR !!!!! 33 De la: Alutza86 11 Mai 2010 12:50
oare poti fi vesnic indragostit? 16 De la: Masarion 10 Decembrie 2009 18:46
cum imi dau seama daca intradevar il plac? 6 De la: pickard 10 Octombrie 2010 21:20
Ajutor cosuri pe fund 20 De la: glitzypinky69 13 Septembrie 2016 16:49
Aventura salveaza relatia? 167 De la: kudika456239 19 Octombrie 2011 12:17