Setari Cookie-uri

sotie si amanta....

buna
sunt casatorita,sotul meu a fost cu cea mai buna prietena a mea,am inceput un divort care nu l-am terminat, m-am impacat cu sotul.......el fiind foarte insistent sa ne impacam, el a fost singura persoana in viata mea, avem un copil casa etc...dar eu am inceput o relatie cu un om casatorit....acum am aflat ca mai are un copil, normal am aflat de la alte persoane si ma simt intr-un fel folosita...
i-am spus amantului ca stiu ca are un al doilea copil,(un BB de cateva lunite) si a tot intrebat dar de unde stiu eu???
lui nu i-a placut deloc ca am aflat...normal i-am spus sa ma lase ca nu mai vreau sa ne vedem.....

el insista sa iesim sa vorbim, nu stiu ce sa fac????oare se termina frumos asemenea relatii???/imi este teama...nu imi vine nici sa il las....nu stiu ce vreau...e greu.....dar a fost frumos....

ma intreb de ce nu a vrut el sa imi spuna ca mai are un copil????

astept parerile voastre sau chiar cazuri concrete...cum sa terminat?????
:(((((
carmina36
Postat pe 7 Aprilie 2009 19:08
probabil ti-a povestit ca nu se intelege cu sotia....ca nu mai vorbeste cu ea....si acu ca tu ai aflat ca are bebe.....denota ca se are bine si cu sotia
nu stiu ce sa zic......daca nu a fost sincer, mai bine lasa-l, mai sunt barbati
ionutcosmin2003
Postat pe 7 Aprilie 2009 19:30
E foarte urat sa afli de la altii ...aspectele astea sunt foarte importante ...cum ar fi existentza unei sotii, unui copil , ok , bun si tu esti casatorita dar ai fost sincera si i-ai spus situatia, sunteti doi oameni maturi responsabili chiar daca sunteti amandoi infideli ar fi fost frumos sa-ti spuna sa stii si tu, poate daca stiai ca are copil nu mai te bagai intr-o relatie cu el ...poate el nu te percepe ca fiind ceva serios, poate in ochii lui esti doar o aventura, ca sa treaca timpul ...si nu simte ca ar trebuie sa se confeseze tie referitor la viata lui ... ...ce nu stii nu te omoara ...urata situatia ta :(
Ai foarte mare grija, nu e vorba numai despre tine aici ...

Cum se termina ?Nu stie nimeni ce poate fi ..
__LL__
Postat pe 7 Aprilie 2009 19:56
ce o sa mai fie o sa ne spui tu
yumy
Postat pe 7 Aprilie 2009 20:30
buna,

da ai dreptate ce nu stii nu te omoara.....vreau sa termin...sper sa reusesc, imi doresc sa pun capat aceste aventurii...asa e cum spui tu LL daca imi spunea de copil nu mai continuam cu el....aventura noastra este de ceva timp, si nu avea copilul......motivul pt care nu mi-a spus de copil a fost ca eu nu am sa mai vreau sa continui relatia....si asa am sa fac....pana la urma sunt relaizata in viata am un copil reusit am servici bun am o familie fericita,am o casa frumoasa......

stiam ca este insurat de cd am inceput relatia cu el.....iar eu cd i-am spus lui ca eu nu voi mai divorta pt ca sotul meu sa schimbat si este un sot ok.....el amantul a fost foarte bucuros spunand ca asa este foarte bn suntem amandoi casatoriti si vom fii fericiti....dar se pare ca eu nu pot avea doua relatii.....voi reusi sa termin....promit aici :)

iti multumesc LL sper sa ma simt mai bn cat de curand.....:((
carmina36
Postat pe 8 Aprilie 2009 10:03
nimic nu iti da dreptul pe lumea asta sa minti si cu atat mai putin pe persoana cu care ai o legatura..parerea mea este sa incerci sa fii rationala ..in asemenea cazuri asculta ratiunea nu inima..nu cred ca vrei sa fii cea care ia un tata de langa un copil sau care desparte o familie?gandeste-te daca ti s-ar intampla tie asta u cum ai reactiona?stai departe mai bn..ai un sot am inteles..mai bn ti-ai indrepta atentia numai asupra lui..nu cred ca iti place sa joci rolul de amanta ..sau poate ca da..cine stie..numai u ai puterea sa schimbi ceva...si incearca sa schimbi in bine..nu cauta necazul acolo unde nu iti doresti sa fie..bafta!
dodoluta
Postat pe 26 Mai 2009 14:05
ciudata situatie!cred ca esti tare confuza,si vei vedea ca tocmai trecerea timpului te va ajuta sa iei o decizie.numai ca doar de tine depinde ca acea decizie sa fie cea corecta.insa gandeste-te ca trebuie sa ai sufletul impacat dupa ce totul se va termina.ai incredere in tine.
mpostelnicescu
Postat pe 26 Mai 2009 16:25
da am luat o decizie....de aproape o luna de zile s-a terminat relatia, a incercat de cateva ori cu telefoane dar am spus nu am timp am mult de lucru....etc

si sunt o fericita de doua saptamani nu a mai sunat.....ne vedem intamplator ne salutam si am ramas doar amici....deci daca vrei poti...si imi pare bn ca am putut sa termin o relatia fara sa se afle si fara certuri, despartiri, tam-tam.....

"""totul va fi bine la sfarsit, daca nu e bine inca nu e sfarsitul""""

este greu sa fii in situatia de a fii o amanta...nu pot :))))



carmina36
Postat pe 27 Mai 2009 16:33
De la: carmina36, la data 2009-05-27 16:33:57da am luat o decizie....de aproape o luna de zile s-a terminat relatia, a incercat de cateva ori cu telefoane dar am spus nu am timp am mult de lucru....etc

si sunt o fericita de doua saptamani nu a mai sunat.....ne vedem intamplator ne salutam si am ramas doar amici....deci daca vrei poti...si imi pare bn ca am putut sa termin o relatia fara sa se afle si fara certuri, despartiri, tam-tam.....

"""totul va fi bine la sfarsit, daca nu e bine inca nu e sfarsitul""""

este greu sa fii in situatia de a fii o amanta...nu pot :))))





bine bine da cu barbata-tu ala ce faci ? chiar asa usor ai trecut peste faptu ca te-a inselat si mai ales cu o prietena ?
Peony
Postat pe 28 Mai 2009 01:59
De la: XOXO_GG_, la data 2009-05-28 01:59:50
De la: carmina36, la data 2009-05-27 16:33:57da am luat o decizie....de aproape o luna de zile s-a terminat relatia, a incercat de cateva ori cu telefoane dar am spus nu am timp am mult de lucru....etc

si sunt o fericita de doua saptamani nu a mai sunat.....ne vedem intamplator ne salutam si am ramas doar amici....deci daca vrei poti...si imi pare bn ca am putut sa termin o relatia fara sa se afle si fara certuri, despartiri, tam-tam.....

"""totul va fi bine la sfarsit, daca nu e bine inca nu e sfarsitul""""

este greu sa fii in situatia de a fii o amanta...nu pot :))))





bine bine da cu barbata-tu ala ce faci ? chiar asa usor ai trecut peste faptu ca te-a inselat si mai ales cu o prietena ?


L'o inselat si ea pe el.. Deci sunt chit.... Asa ca.... treaba lor ce fac mai departe....
Diavolyta_
Postat pe 28 Mai 2009 02:09
draga mea ma bucur ca ai luat o decizie...este cea mai inteleapta decizie pe care o puteai lua parerea mea.Nu iti construi fericirea pe nefericirea altora.Si daca nu poti juca rolul de amanta este f bn..acum stii ce vrei de la viata..pe viitor respecta-te mai mult..sa fii fericita!
dodoluta
Postat pe 28 Mai 2009 09:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
TRADAT IN DRAGOSTE SAU BLESTEMAT-OARE CATA INFIDELITATE SI PERVERSITATE POATE EXISTA IN OAMENII 3 De la: heaven2007 13 Noiembrie 2009 06:51
ajutor! 12 De la: Cristinakitty 4 Ianuarie 2010 05:40
cum fac sa il recuceresc? 47 De la: MitzyMik 28 Iulie 2009 23:50
poti iubi doi barbati de odata? 90 De la: pickard 26 Noiembrie 2010 19:48
ce parere aveti a fi cu cineva pe care nul iubesti? 177 De la: Cocktail 24 Mai 2010 16:36