Setari Cookie-uri

ce ma fac? vreau si eu un sfat!

Buna fetelor, vreau si eu un sfat, am 35 de ani sunt casatorita cu un barbat extraordinar, am un copil superb si totusi.... de ceva vreme in viata mea a aparut cineva..... spune ca ma iubeste, ca s-a indragostit.
ce sa fac? nu vreau sa sufere nimeni, si totusi e asa de placut.... ma simt bine cu el... nu-mi place in mod extraordinar, inca nu m-am indragostit, dar ma face sa ma simt bine, el vrea mai mult decat un simplu flirt.. i-mi aduce flori, i-mi trimite mesaje de dragoste..
atelizel
Postat pe 4 Martie 2008 10:43
Crezi k aceasta intrebare ce sa fac isi mai are rostul? Ai spus singura , esti maritata cu un barbat extraordinar si ai un copil superb! Ti s`a urat cu binele?!?! Nu mai da apa la moara cui nu trebuie...ar trebui sa apreciezi ce ai acasa , vezi bine cate povesti sunt pe site`ul asta care arata ca nu e roz viata multora! Asa ca apreciaza ce ai acasa ca esti o privilegiata si nu`ti mai pune intrebari inutile la care ar fi trebuit sa stii raspunsul deja!
Kittynelle
Postat pe 4 Martie 2008 10:59
Esti maritata, ai copil, eu cred ca mai bine stai potolita, si ala care se da la tine ar trebui sa stie lucrurile astea si sa te lase in pace

Postat pe 4 Martie 2008 16:24
Ia o foaie de hartie si impatre-o in doua .Pui un DA (pe-o parte )si un NU pe alta.Si scri tot ce crezi tu ca ar insemna Da-urile si Nu-urile, in ce pierd si ce castig daca...Ai grija ,vor veni multiiiiiiiiiiiiii
sa te"sfatuiasca".Tu asculta doar de ce-ti dicteaza intuitia.Asa fac eu si-mi merge bine.
Sa ai o zi faina(cum zice sasu).
OCTAIA
Postat pe 4 Martie 2008 16:34
Iubita, pentru tine e valabila vorba aia romaneasca 'NU DA VRABIA DIN MANA PENTRU CIOARA DE PE GARD'.
De fapt nu inteleg, care e problema?
Te-a zapacit barbatul asta, cu faptul ca iti aduce flori si iti face ochi dulci?
Eu zic sa te gandesti de 100 de ori la ce faci.
Sa nu te trezesti ca viata ta se transforma intr-un cosmar, doar pentru un pic de ceva nou!

Postat pe 4 Martie 2008 17:50
e clar ca trebuie sa cumpanesti ffff bine. ai un barbat extraordinar dar te gandesti ca poate fi si mai bine. dar ce fel de tata este, pt ca va veni o zi cand copilul va intreba si tu va trebui sa raspunzi.inteleg ca ai 35 ani deci si el are tot cam asa. nu e casatorit? ca nu ne-ai spus. iar daca e s-ar putea sa vrea doar o aventura care pe tine te-ar putea costa scump. esti dispusa sa risti?

Postat pe 4 Martie 2008 18:31
Stai cuminte si nu face ceva de care sa-ti para rau mai tarziu.Barbatul care iti face avansuri desi stie ca esti maritata si cu un copil nu e pt tine.Nu vrea decat o aventura desi el probabail iti spune ca are intentii serioase.De unde stii ca mai tarziu dupa ce tu pierzi familie sot, copil,nu v gasi alta pe care sa o curteze.Sau nu-ti va reprosa ca ti-ai lasat familia pt el si o vei mai face.COPILUL tau va suferi cel mai mult si nu vei putea repara niciodata raul pe care il vei face.A venit primavara si in noi femeile incep sa tropaie niste dracusori.Ori devenim depresive, ori trepidam si simtim nevoia unei schimbari.Fi fata cuminte si dai vant amicului,pleaca la munte cu sotul,singuri,faceti-va de cap putin si gandeste-te bine ce poti sa pierzi.Eu iti urez multa bafta,sa te gandesti bine,bine de tot,sa fi fericita dar nu prin suferinta celor apropiati.Ne mai auzim.
marilena_marilena
Postat pe 4 Martie 2008 18:38
tu esti de vina ca il lasi sa se apropie de tine! spune-i sotului ca ti-ar placea sa fii curtata cum face admiratorul tau secret astea sint dulcegarii nu-i cunosti nici sufletul nici caracterul acestui om ,pe cind sotul tau ti-a cistigat increderea! Evita compania acestui Don Juan daca nu vrei sa ai o grija in plus !

Postat pe 4 Martie 2008 18:55
Multumesc pentru sfaturi. Asa ma gandeam si eu. Sotul meu e plecat de ceva timp, face o scoala in Bucuresti. Ne vedem numai la sfarsit de saptamana. Adevarul e ca imi lipseste foarte mult, ne-am cam indepartat, el e mereu ocupat cu scoala, e tot timpul stresat, etc. Vorbim la tel dar numai strictul necesar, nici macar o floare nu mi-a adus de 1 martie. M-a durut foarte mult, mai ales ca primisem un superb buchet de trandafiri de la celalalt care e tot timpul atent si-mi spune tot felul de dulcegarii. E casatorit si are 2copii, nu vrea decat o aventura. Stiu asta. Eu nici nu stiu macar ce vreau. Stiu sigur ca nu vreau ca familia mea sa sufere. De dimineata eram hotarata sa-i spun gata s-a terminat. Dar pana la urma a ramas la fel. I-mi place jocul asta, mi-aduce aminte de anii studentiei, dar mi-e teama sa ma implic. I-am spus ca nu-i pot promite ca voi merge pana la capat. Vrea sa riscam.Nu sunt pregatita sa-mi insel sotul. Nici gand de vre-o despartie. Si totusi... desi spun ca nu vreau, il las sa ma atinga, sa ma imbratiseze, sa ma sarute, si-mi place.

Postat pe 5 Martie 2008 10:01
HMMMMMM!La 35 de ani ar trebui sa fi mai rationala!
Crezi ca o sa faci fata la impartit?
Sa te imparti intre unul si altul?
Nu te gandesti ca acest barbat cand o sa se plictiseasca poate sa-ti puna in pericol familia?
Dupa ce o sa se intample?
Pot sa iti faca curte 1000 de barbati care vor si ei o mica distractie!
Ce faci?

Postat pe 5 Martie 2008 12:26
sa nu risti ce ai pe o carte necastigatoare!!!copii i-i facut cu sotul din dragoste. acum ca el e plecat si a aparut 'fantele' ai uitat ca te-ai casatorit cu el ca-l iubeai si-ti doreai o viata CU EL!!!te incita ca alt barbat i-ti maguleste orgoliul de femeie...HMMMM! ma intreb cat e mult il iubesti pe sotul tau si dc il meriti? celalalt vrea doar sa sifoneze asternuturile cu tine. SE NUMESTE FIDELITATE SI AR TEBUI SA EXISTE MAI ALES IN CUPLUTILE CASATORITE!!!!ai 35 de ani , ar tebui sa...dar...

Postat pe 7 Martie 2008 10:52
Cred ca ai primit destule sfaturi!Normal ca o sa faci ce vrei, nu?
Ti-a intrat ideea asta in cap de prima data de fapt!
Te gandesti ca poate si sotul tau trece prin situatii de genul asta?
Si eu care credeam ca barbatii inseala usor!!!!!!!!
Se pare ca sunt si femei care fac la fel!
Pacat!

Postat pe 7 Martie 2008 11:06
viata in doi nu inseamna neaparat numai rauri de lapte si miere. inseamna si probleme si situatii mai dificile, presupune si intelegere si multe alte ingrediente. dc ai afla ca sotul curteaza alta femeie ai face o drama existentiala, si te-ai plange pe forum asteptand compasiune noastra, iar noi am fi alaturi de tine.asa nu putem decat sa te blamam ca inseli increderea barbatului tau .meriti ca el sa afle si sa te vad atunci " angel radios" pe unde scoti camasa!? sa vedem la ce-ti folosesc florile cu care MANGAFAUA te impresioneaza...e o vorba din batrani " unde nu e nici dumnezeu nu cere!" PUNCT.

Postat pe 7 Martie 2008 11:10
Snteti foarte rele. As vrea sa va vad in situatia mea. Am un sot minunt, e adevarat, dar care a cam uitat de mine de ceva timp. Si mai mult de atat cred ca el are deja pe altcineva acolo. Relatia noastra este extraordinara privita din afara. Suntem cuplul perfect, pentru ceilalti. Dar intre noi s-a rupt ceva. Voi cum v-ati simti daca in noaptea de revelion, la ora 12, abia v-ar atinge buzele, ca sa nu se murdareasca de ruj, dar imediat ar incepe sa trimita mesaje cu urari la "colege"? Sau atunci cand vine factura lui de mobil, care vine acasa la mine, apare mereu acelasi nr. in fiecare zi, de mai multe ori, uneori la 11, 12 seara? E al unei colege, asa e, au avut mult de discutat despre scoala!
Suntem de 13 ani impreuna si am avut intr-adevar destule probleme peste care am trecut. Dar eu am fost mereu cea care a cedat, care a trecut vederea. Eu sunt cea care are grija de copil si de casa, el e mereu ocupat cu invatatul, atat de ocupat inacat nu suna decat daca-l sun eu inainte, ii dau bip pt ca el are abonament cu minute multe. si atunci vorbim strict ce e necesar sau cand vrea copilul sa-i spuna noapte buna.
Am intalnit pe cineva care-mi spune vorbe vrumoase, care se poarta frumos cu mine, asa cum o facea si aotul meu cu foarte mult timp in urma. Nu-l cunosc foarte bine, e adevarat, dar ma simt bine cu el.
Nu simt nevoia sa fac sex, simt nevoia sa ma simt iarasi femeie, dorita si admirata. Oare chiar nu merit si eu putina atentie?

Postat pe 7 Martie 2008 12:46
Draga mea nu sintem rele!Sintem realiste!Ceea ce este foarte diferit!
Acum o intrebare.
Tu ai stat de vorba cu sotul tau??

Postat pe 7 Martie 2008 13:37
orice femeie merita atentie si nu poate fi blamata ca pretinde asta
lief
Postat pe 7 Martie 2008 14:02
pai de ce nu spui de la-nceput toate amanuntele ca sa-ntelegem exact situatia, nu sa ne lasi sa te desfiintam apoi sa te compatimim? eu te sfatuiesc sa ai o discutie SERIOASA cu el pe tema asta si spune-i verde in fata ce te doare. clarifica lucrurile , spune-i ca ti-e dor sa te simti din nou dorita de el.

Postat pe 7 Martie 2008 14:33
da, chiar asa!!! daca prezinti situatii doar pe jumatate, JUMATATEA IN CARE TU GRESESTI SI TE COMPORTI CA O PROASTA, de ce te astepti la altceva decat la acuze si blamari? de ce te mai si miri? eu cred, de fapt, c-ai dat-o cotita, acum, ca ti-a sarit lumea in cap, ca, probabil, te gandisi c-o sa nimeresti peste descreierate ca tine, care sa-ti cante in struna...si, daca ai vazut ca nu ti-a mers, acum incerci s-arunci pisica la sotul tau...pai nu ziceai in primul post ca ai un barbat extraordinar??? te-ai razgandit, gata, sau uiti asa de repede???ORICUM N-AI NICI O SCUZA!!! chiar daca varianta a doua e cea reala, trebuie sa discuti cu el si sa incerci sa lamuresti lucrurile, de se poate, NU SA IL INSELI cu primul fante care-ti spune lucruri dulci si iti aduce 3 flori!!!

Postat pe 7 Martie 2008 15:03
e vorba de alta femeie ,alt nick
lief
Postat pe 7 Martie 2008 15:21
o fi alt id, dar vb ca si cand ar fi tot aia care a postat primul post, si in al doilea, si in ultimul...si-o fi schimbat parul, pardon idul...ca naravul, slabe sanse...uite, facui 'sapaturi' lief...si-i tot aia...prima, atelizel, sau cum ii zice, nu mai exista ca utilizator, dar in schimb exista asta, ana_liz, care a postat ultimele 2 comentarii, legate de primul...vezi ca si zice in al doilea, multumesc pt sfaturi, asa se gandea si ea, cica....

Postat pe 7 Martie 2008 15:26
pai sa anunte si ea,ca nu fac pe detectivu acu, cu id-urile (parul nu ma intereseaza :) )
lief
Postat pe 7 Martie 2008 15:32
Da mi-am schimbat id-ul. Dupa ce am scris prima data si am vazut comentariile voastre voiam sa renunt. dar apoi m-am razgandit. Cum nu ma mai puteam loga cu acelasi id a trebuit sa-mi aleg altul.
Atunci cand am scrs prima data speram sa-mi raspunda cineva care a mai trecut prin asa ceva. Care poate sa inteleaga. N-am avut norocul asta. Nu mi-am inselat niciodata sotul. Si ocazii au fost destule. Prin natura meseriei mele lucrez cu barbati, si mi s-au mai facut avansuri, nu e prima data cand intalnesc un Don Juan. Dar e prima data cand mi-am pus intrebarea de ce nu? Cand m-am intrebat daca se merita sa traiesti doar dupa niste principii impuse de cei din jur. daca pot si eu sa traiesc ceea ce simt. Nu pot sa discut asta cu sotul meu.Relatia noastra e una extraordinara, privita din afara. Suntem cuplul perfect pentru cei din jurul nostru.
Dar nimeni nu stie de fapt ce e in sufletul fiecaruia dintre noi.
Haideti sa va povestesc cate ceva. Timp de 6 ani noi am fost impreuna, din facultate unde am stat in aceeasi camera de camin. Anii au trecut si el a trebuit sa plece acasa, intr-un orasel aflat la 40 km distanta de orasul in care eu deja incepusem sa lucrez. Am stat cu chirie 2 ani, iar la sfarsit de saptamana mergeam la el. L-a un moment dat s-a hotarat ca nu mai poate sta cu parintii -terminase facultateea si nu avea serviciu, si am hotarat sa ne casatorim. Dupa nunta ne-am mutat impreuna intr-o garsoniera pe care am cumparat-o cu banii din nunta. Am stat acolo un an apoi a venit cu solutia salvatoare, sa locuim impreuna cu bunica lui si ea ne va face acte pe casa. Am facut si asta. Eu eram in continuare cea care intretinea familia, si mai faceam si naveta la serviciu. El nu avre serviciu, terminase dreptul si nu voia sa lucreze decat in domeniu, mergea la tot felul de interviuri si concursuri pentru posturi de jurist, dar fara succes. La 2 ani dupa nunta am ramas insarcinata. Am folosit mult timp anticonceptionale, apoi am hotarat sa fac pauza pentru ca incepuse sa-mi fie cam rau. Am folosit prezervativul si totusi s-a intamplat, a fost o data in care nu ne-am mai protejat, oricum era la cateva zile dupa ciclu, asa ca nu-mi faceam griji. Cand i-am spus ca sunt gravida nu-i venea sa creada, zicea ca n-are cum. A fost ca-n telenovele, o data si gata. Prietenii ne mai tachineaza si acum pe chestia asta. In perioada aia eu am fost si plecata cateva zile in delegatie, mai in gluma mai in serios spunea ca cine stie ca am facut eu pe acolo, cu el n-are cum. M-a durut mult remarca asta, desi nu cred ca stie sau ca nu s-a gandit ca ma raneste. Avem o fetita care seamana leit cu el. De atunci relatia noastra s-a mai racit, nu mai voia sa facem dragoste pe motiv ca e rau pentru bebe. Dupa ce am nascut pentru mine lucrurile s-au schimbat radical, aveam copilul si mi-era sufcient. M-a ajutat foarte mult cu copilul,noi locuiam intr-o casa veghe care avea nevoie de diverse reparatii, aveam si o batrana bolnava de diabet de care trebuia sa am grija. Dupa un timp lucrurile au inceput sa mearga prost, am avut discutii cu bunica si am ajuns la proces, ne-am mutat si am stat 2 ani cu chirie, intr-e timp s-a angajat si el, la un atelier de mobila. Eu mi-am reluat serviciul si copilul l-am dus la cresa. Am castigat procesul si am revenit in casa. Dar a trebuyit sa facem din nou naveta,. de data asta toti trei, inclusiv fetita la gradinita cu program prelungit. Am facut niste credite si am cumparat o masina, pentru naveta. Asta era anul trecut. El s-a apucat de invatat si a intrat la o scoala in Bucuresti. Eu fac in continuare naveta cu fetita care e grupa mijlocie la gradinita. Asa l-am cunoscut pe celalat. Ne-a luat de cateva ori la ocazie.Si el face naveta, dar nu zilnic. De vre-o doua saptamani vine in fiecare zi si ma duce cu copilul la gradinita apoi la serviciu.
Imaginati-va cum ar fi daca i-as spune toate astea sotului meu. Credeti ca ar intelege?
Pentru el nu conta ca eu raman plangand in usa duminica la pranz, atunci cand pleaca el. Cu toate ca luni are ore de la 2 dupa amiaza, el pleaca de duminica, la pranz. Nu inteleg de ce face asta, stie ca luni dimineata mi-e foarte greu sa prind autobuzul care de cele mai multe ori e aglomerat si nu opreste. Ca trebuie sa plec cu ocazie, ca era iarna si frig si zapada. El trebuie sa fie dumninica seara in Bucuresti. Saptamana trecuta a facut accidedent pe autostrada, e tot timpul grabit merge cu 170 - 180, ne-a costat 2000 euro sa reparam masina, care nu are nici casco. Vineri a venit acasa cu un buchet de trandafiri si cu un inel din aur.
Nu am fost in stare sa ma bucur, ba mai mult tot timpul m-am gandit la celalalt.

Postat pe 10 Martie 2008 11:20
Nu inteleg, daca nu esti fericita cu el de ce mai continui?

Postat pe 10 Martie 2008 11:29
n-am inteles un lucru :de ce l-ai numit "barbat extraordinar" la inceput ?ce semnifica pentru tine barbat extraordinar ?
lief
Postat pe 10 Martie 2008 11:57
Te referi la sot onnyta? Nici nu ma gandesc sa renunt. Daca stau si ma gandesc bine relatia noastra e una de compromis. Noi am fost foarte buni prieteni inainte de a deveni iubiti. Aveam acelasi crec de prieteni si ne cunosteamm foarte bine. Cred ca si el gandeste la fel, dar ii e frica sa spuna.
Am avut o discutie in urma cu vre-o luna, mi-a spus ca nu ne vom desparti niciodata, ca in afara si de mine si de copilul nostru nu mai e nimeni in viata lui. si totusi.. de ce nu pot sa cred asta? Uneori ma gandesc ca nu e nimic, ca totul e doar in mintea mea, cel putin asa imi spune el.
Cred ca ne-am obisnuit asa. Daca nu ne-am despartit mai demult acum e foarte greu. Nu e vorba numai de noi 2. Avem un copil, ai uitat? El are nevoie de o familie si noi suntem familia lui.
Mi-e groaza sa ma gandesc ce se va intampla in viitor. Pe 15 aprilie el termina scoala. O sa primeasca repartitie pentru post, problema e ca in zona noastra nu e nici un loc, in toata oltenia, asa ca... astept sa vad ce se va intampla.
In privinta celuilalt, nici nu stiu ce sa fac. Cu el am putut sa vorbesc si sa-i spun tot ce simt. Mi-e teama ca mi-am deschis sufletul in fata unui necunoscut. Am incercat saptamana trecuta sa-i spun ca nu pot continua cu el. I-am trimis un mesaj.Nici nu vrea sa-l ia in seama. Vrea sa-i spun in fata direct ca nu vreau sa-l vad. Nu am putut sa-i spun asta. Nici macar nu stiu daca vreau sa-l vad sau nu. Stiu ca am nevoie de el. Spune ca ma iubeste si ma intelege, ca o sa aibe rabdare cu mine. Mi-e frica sa-l resping dar si sa-l las sa se apropie prea mult.

Postat pe 10 Martie 2008 11:58
lief e extraordinar ca nu umbla prin baruri, nu iese cu "prietenii", nu ma jigneste si nu-mi vorbeste urat, ma ajuta foarte mult in gospodarie, atunci cand e acasa. Se poarta minunat cu copilul,i-mi facea tot felul de cadouri si surprize placute, mai de mult e adevarat.

Postat pe 10 Martie 2008 12:02
incearca sa te decizi ce nu-ti convine la el,si incet incet gasesti metode sa-l schimbi in directia dorita
lief
Postat pe 10 Martie 2008 12:06
sau poate e vorba de obisnuinta,si te simti apreciata ca femeie iar,cand observi ca starnesti emotii barbatilor,cine stie...oricum nu risca sa ii spui sotului,poate va crede mai mult decat este
lief
Postat pe 10 Martie 2008 15:18
complicat... ne dam cu parerea sau i-ti spunem ce am face dc am fi in locul tau dar situatia pare a fi destul de grava.nu noi i-ti putem da raspunsuri ci tu si sotul tau. provoaca o discutie serioasa cu el despre incotro se-ndreapta relatia voastra, fara ai spune de cel care te curteeaza, spunei ca tu nu esti fericita asa!!!! pe ton dramatic si serios. spune-i exact ce te nemultumeste. nu ai nimic de pierdut, macar clarifici lucrurile si stii in ce directie te poti indrepta. vezi dc mai e ceva de salvat , dc nu, reorienteaza-te ca viata e scurta!personal sunt dezamagita cum vad si aud ca esueaza relatii intre oameni care odata s-au iubit.eu i-ti urez sa-ti gasesti linistea!

Postat pe 10 Martie 2008 15:39
Sa inteleg ca ii vrei pe amandoi?
Sau poate nici tu nu sti ce vrei.
Fa o 'sedinta' tu cu tine si vezi ce iti doresti cu adevarat.

Postat pe 10 Martie 2008 16:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Scrisoare catre sotul meu 45 De la: kudika324144 15 Octombrie 2010 17:04
relatii extraconjugale...cu finalizare 371 De la: Silverstar_Bijuterii_Argint_Rodiat 8 Noiembrie 2013 10:58
Cum sa fac sa trec peste o relatie care s-a terminat de aproape un an :( 9 De la: kudika133835 1 Martie 2010 19:26
o telenovela 24 De la: anaraoul 27 Februarie 2009 14:49
Epoca Ceausista! 1 De la: Flowers 1 Aprilie 2013 02:08