Setari Cookie-uri

???

il visez mereu pe fostul iubit.
relatia s-a terminat pur si simplu. nu a spus niciunu' "hai sa punem punct" sau " e mai bine sa se termine aici"... nici eu nu l-am cautat, dar nici el nu m-a cautat.
a fost o relatie frumoasa, dar incepuse sa imi ascunda anumite chestii si nu mi-a convenit, asa ca am zis sa il las o perioada. pot spune ca ne-am despartit de o saptamana si ceva...
mda, ziua pot spune ca nu ma mai gandesc la el...incerc sa imi ocup timpul cu alte activitati, insa noaptea...nu e chiar asa...il visez mereu...visez ca totul e bine, ca ne intelegem chiar f bine si imi spune sa il iert pentru ce a facut...
ce poate fi asta? ce inseamna?
se mai gandeste la mine sau toate astea sunt doar in imaginatia mea?
kudika199563
Postat pe 3 Februarie 2011 12:10
subconstientul tau nu poate mintii...inca il mai iubesti si il vrei inapoi.
razz
Postat pe 11 Februarie 2011 01:30
De la: razz, la data 2011-02-11 01:30:51subconstientul tau nu poate mintii...inca il mai iubesti si il vrei inapoi.


ok..dar ce pot face?...eu incerc sa mi-l scot din minte... din cate am inteles el deja este intr-o alta relatie... da-mi un sfat... spune-mi tu ce sa mai fac... o singura data am incercat sa vb cu el si a fost destul de aiurea. adica primele cateva min si-a cerut scz ... ca stie ca nu meritam sa mi se faca asta :-@ ... dupa un timp mi-a spus ca are treaba si ca numai poate vb si l-am intr ce treaba are (obisnuinta isi spunea cuvantul :D) iar el mi-a raspuns foarte simplu :"chiar trebuie sa iti dau atatea explicatii?" si i-am inchis tlf... iar mai tarziu imi spune ca ii e dor de mine, ca vrea sa ne vedem... spune-mi ce pot intelege din asta? ce sa fac? sa il caut sau sa renunt definitiv la el?
kudika199563
Postat pe 11 Februarie 2011 17:26
E....daca tot ce-as visa noaptea s-ar adeveri ziua....
Din fericire,creierul uman are o chestie numita "uitare".Las-o sa actioneze,constient/inconstient/subconstient.
nicossia
Postat pe 11 Februarie 2011 17:34
De la: nicossia, la data 2011-02-11 17:34:42E....daca tot ce-as visa noaptea s-ar adeveri ziua....
Din fericire,creierul uman are o chestie numita "uitare".Las-o sa actioneze,constient/inconstient/subconstient.

o sa incerc in continuare asta...mersi...
kudika199563
Postat pe 11 Februarie 2011 17:55
numai tu stii daca baiatul asta merita sau nu...raspunsul meu e sa faci ce e mai bine pentru tine...daca el e deja in alta relatie cel mai bine e sa il lasi sa isi vada de viata lui si tu de a ta.dupa ce vei intra in alta relatie o sa iti treaca suferinta,si nu o sa il mai visezi.
razz
Postat pe 11 Februarie 2011 21:21
De la: kudika199563, la data 2011-02-11 17:26:57
De la: razz, la data 2011-02-11 01:30:51subconstientul tau nu poate mintii...inca il mai iubesti si il vrei inapoi.


ok..dar ce pot face?...eu incerc sa mi-l scot din minte... din cate am inteles el deja este intr-o alta relatie... da-mi un sfat... spune-mi tu ce sa mai fac... o singura data am incercat sa vb cu el si a fost destul de aiurea. adica primele cateva min si-a cerut scz ... ca stie ca nu meritam sa mi se faca asta :-@ ... dupa un timp mi-a spus ca are treaba si ca numai poate vb si l-am intr ce treaba are (obisnuinta isi spunea cuvantul :D) iar el mi-a raspuns foarte simplu :"chiar trebuie sa iti dau atatea explicatii?" si i-am inchis tlf... iar mai tarziu imi spune ca ii e dor de mine, ca vrea sa ne vedem... spune-mi ce pot intelege din asta? ce sa fac? sa il caut sau sa renunt definitiv la el?

E relativ scurt timpul care a trecut de la despartire,e normal sa te gandesti la el,sa il vrei inapoi .Nu sunt in masura sa iti spun ce ar trebui sa faci,dar incearca sa nu il lasi sa se joace cu tine.Daca el are alta relatie ar trebui sa nu iti mai complice si tie existenta.Din pacate barbatii la fel ca si femeile de altfel sunt foarte egoisti si mereu vor mai mult,chiar daca nu mai vrea sa fiti un cuplu parca tot nu ar renunta la tine.Eu am trait chestia asta pe propria piele si am suferit enorm pentru ca eram prea indragostita sa vad ca se joaca cu mine.
kudika332643
Postat pe 12 Februarie 2011 11:00
Sincer, m-am despartit de el de aproape 8 luni, am incercat sa ramanem amici, nu se poate. Asta e. Si eu inca il visez. Poate il vad intamplator pe strada, poate vad ceva care-mi aduce aminte de el. Incet, incet il vei uita, si vei invata sa mergi mai departe
adyna2905
Postat pe 13 Februarie 2011 05:52
te rog mult intra pe site'ul asta: http://concurs.eza.ro/concurent-kara47.html apoi apasa butonul "voteaza" .. raman datoare. ms mult de tot.
baby_r
Postat pe 13 Februarie 2011 22:08
De la: kudika199563, la data 2011-02-03 12:10:52il visez mereu pe fostul iubit.
relatia s-a terminat pur si simplu. nu a spus niciunu' "hai sa punem punct" sau " e mai bine sa se termine aici"... nici eu nu l-am cautat, dar nici el nu m-a cautat.
a fost o relatie frumoasa, dar incepuse sa imi ascunda anumite chestii si nu mi-a convenit, asa ca am zis sa il las o perioada. pot spune ca ne-am despartit de o saptamana si ceva...
mda, ziua pot spune ca nu ma mai gandesc la el...incerc sa imi ocup timpul cu alte activitati, insa noaptea...nu e chiar asa...il visez mereu...visez ca totul e bine, ca ne intelegem chiar f bine si imi spune sa il iert pentru ce a facut...
ce poate fi asta? ce inseamna?
se mai gandeste la mine sau toate astea sunt doar in imaginatia mea?

Singurul lucru care-mi trece prin cap este: TREZESTE-TE! Daca te-a deranjat atat de mult (nu ai spus ce ti-a ascuns sau cat de grav te-au ranit faptele lui), cred ca uitarea se asterne dupa ce transezi problema cu el, adica sa-i spui: STOP! In ce privesc visele, nu sunt mai mult decat refulari ale dorintelor tale, dar astea trec in timp, iar un ajutor substantial vine dupa ce ai o discutie de final cu el (depind f multe de acest lucru). Bafta!
puiut_77
Postat pe 14 Februarie 2011 10:40
De la: kudika199563, la data 2011-02-03 12:10:52il visez mereu pe fostul iubit.
relatia s-a terminat pur si simplu. nu a spus niciunu' "hai sa punem punct" sau " e mai bine sa se termine aici"... nici eu nu l-am cautat, dar nici el nu m-a cautat.
a fost o relatie frumoasa, dar incepuse sa imi ascunda anumite chestii si nu mi-a convenit, asa ca am zis sa il las o perioada. pot spune ca ne-am despartit de o saptamana si ceva...
mda, ziua pot spune ca nu ma mai gandesc la el...incerc sa imi ocup timpul cu alte activitati, insa noaptea...nu e chiar asa...il visez mereu...visez ca totul e bine, ca ne intelegem chiar f bine si imi spune sa il iert pentru ce a facut...
ce poate fi asta? ce inseamna?
se mai gandeste la mine sau toate astea sunt doar in imaginatia mea?

se gandeste dar daca te-a facut sa suferi nu mai ai ce discuta cu el poti sa-l ierti dar fi precauta
pickard
Postat pe 20 Martie 2011 14:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Multumesc pentru sfaturi . 3 De la: dulcyka 21 August 2009 15:57
profesorul de matematica e prietnul mamei mele 4 De la: pufffer 15 Noiembrie 2009 20:46
De ce exista prostitutie ? 43 De la: Indiana_Jones 16 Octombrie 2011 12:57
scorpia de sora-sa!!!! 29 De la: diana3289 27 Ianuarie 2010 11:05
Ce credeti despre asta? Vi s-a intamplat? 16 De la: rain75 15 Octombrie 2009 14:47