Setari Cookie-uri

Parerea voastra...

E prima data cand scriu ceva aici si am hotarat sa fac lucrul asta pentru ca am nevoie de niste sfaturi obiective de la oameni care au mai multa experienta de viata decat mine.Problema mea nu este una de "viata si de moarte"dar totus este o problema pentru mine.
Povestea mea incepe cu eternul EL...ca sa nu o lugesc prea mult,lucrurile stau in felul urmator:acum un an,dupa o despartire dureroasa,intr-o nebunie de moment mi-am facut un cont pe un site de intalnirii si relatii.Am fost abordata de foarte multi barbati,cu multi am vb,pe multi i-am ignorat,dar nici unul nu mi-a atras cu adevarat atentia.Asta pana intr-o zi cand a aparut EL,am facut schimb de adrese de mess, si am inceput sa vb din ce in ce mai des SI am descoperit ca avem multe in comun,ca ne dorim lucruri similare si inevitabil am inceput sa ne atasam unul de altul si am ajuns sa ma intreb cum e posibil sa dezvolti sentimente pt cineva pe care efectiv nu l-ai intalnit niciodata in viata reala.Eh uite ca se poate...am inceput sa visez la el,la o relatie cu el,am inceput sa il vreau langa mine si el imi spune aceleas lucruri.Problema este ca el e in Los Angeles,iar eu sunt in Timisoara.Acum vb aproape zilnic,ne trimitem sms-uri,mailuri,ne vedem la web,el imi spune ca o sa vina in tara in vara.In the real world eu mi-am pus viata sentimentala si bineinteles si cea sexuala in standby pentru ca nu vreau pe nimeni altcineva.Majoritatea prietenilor imi spun ca sunt o nebuna,ca totul nu e decat un joc al lui,ca o sa fiu dezamagita,toata lumea imi face cunostinta cu diversi in incercarea de am ma vedea cu cineva,din pacate mie nimeni nu imi atrage atentia si totul se rezuma la o banala cafea si la "ma bucur ca te-am cunoscut si atat".
Credeti ca e bine ce fac?"relatia'' asta a noastra are vreo sansa reala sau e totul doar o iluzie frumos colorata?
misthyk
Postat pe 3 Februarie 2011 13:18
Nu mai e mult pana la vara. Daca intre timp iti spune ca vara devine toamna sau "la anul ca acum n-am timp", vezi-ti de viata ta.
In rest, ca sa raspund doar la ultima ta intrebare: da, sunt sanse ca totul sa devina real. Dar incepe sa-ti faci planuri doar dupa ce-l vezi in fata ochilor.
rashela
Postat pe 3 Februarie 2011 13:28
ce a zis Rashela.
greierash_is_back
Postat pe 3 Februarie 2011 14:08
ce a zis greierash
_oktober_
Postat pe 3 Februarie 2011 14:16
greierash_is_back
Postat pe 3 Februarie 2011 14:56
subscriu la cele de mai sus
valy64
Postat pe 6 Februarie 2011 09:53
...vezi ca NASA preconizeaza niste eruptii solare...ce-o sa te faci atunci?
kudika195501
Postat pe 6 Februarie 2011 09:58
".In the real world eu mi-am pus viata sentimentala si bineinteles si cea sexuala in standby pentru ca nu vreau pe nimeni altcineva."

Normal ca nu mai vrei daca creierasul tau a creionat barbatul ideal.Atunci cand deformezi realitatea risti sa ramai cu buza umflata si comparativ cu botoxul la asta trece mai greu efectul.
Barbie30_
Postat pe 6 Februarie 2011 10:00
Iti multumesc mult Rashela pentru ce mi-ai spus,cred ca sa iti urmez sfatul e cel mai bun lucru care pot sa il fac in privinta asta.
misthyk
Postat pe 6 Februarie 2011 18:17
De la: Barbie30_, la data 2011-02-06 10:00:37".In the real world eu mi-am pus viata sentimentala si bineinteles si cea sexuala in standby pentru ca nu vreau pe nimeni altcineva."

Normal ca nu mai vrei daca creierasul tau a creionat barbatul ideal.Atunci cand deformezi realitatea risti sa ramai cu buza umflata si comparativ cu botoxul la asta trece mai greu efectul.
misthyk
Postat pe 6 Februarie 2011 18:18
Poate ai dreptate si in subconstient il consider barbatul perfect si imi doresc sa fie asa.Cu toate astea sunt pregatita si pentru o dezamagire desii sper sa nu fie cazul.
misthyk
Postat pe 6 Februarie 2011 18:21
De la: misthyk, la data 2011-02-06 18:21:19Poate ai dreptate si in subconstient il consider barbatul perfect si imi doresc sa fie asa.Cu toate astea sunt pregatita si pentru o dezamagire desii sper sa nu fie cazul.


foarte tare obiceiul vostru de a intra pe forumuri de relati si pac pac faceti schim de add-uri de mess. cel mai prost obicei! in primul rand ca acolo sunt oameni care cauta relatii usoare , discrete, ..oamenii sunt frustrati din cauza neancrederii in ei insisi etc...
pickard
Postat pe 6 Februarie 2011 18:25
De la: pickard, la data 2011-02-06 18:25:37
De la: misthyk, la data 2011-02-06 18:21:19Poate ai dreptate si in subconstient il consider barbatul perfect si imi doresc sa fie asa.Cu toate astea sunt pregatita si pentru o dezamagire desii sper sa nu fie cazul.


foarte tare obiceiul vostru de a intra pe forumuri de relati si pac pac faceti schim de add-uri de mess. cel mai prost obicei! in primul rand ca acolo sunt oameni care cauta relatii usoare , discrete, ..oamenii sunt frustrati din cauza neancrederii in ei insisi etc...



parca Gigi Becali face "pac, pac" (dar nu cu pistolul)...
contesina
Postat pe 10 Februarie 2011 22:26
Hmmm...si daca vine in vara ce?va vedeti,poate va placeti,poate nu...si daca va placeti esti pregatita sa te muti cu el in USA?sau este el pregatit sa renunte la o viata mai buna si sa vina in mocirla asta de tzara?De un lucru vreau sa te avertizez...cand cunosti pe cineva pe net tinzi sa il transofrmi in barbatul perfect in mintea ta creionand intr-un mod ideal din imaginatie partile pe care tu nu i le cunosti inca...el in realitate fiind cat se poate de imperfect.Dating-ul online poate duce la ceva bun doar daca nu apuci sa iti faci iluzii si planuri prea mari inainte sa cunosti in realitate persoana.
razz
Postat pe 11 Februarie 2011 00:18
De la: razz, la data 2011-02-11 00:18:57Hmmm...si daca vine in vara ce?va vedeti,poate va placeti,poate nu...si daca va placeti esti pregatita sa te muti cu el in USA?sau este el pregatit sa renunte la o viata mai buna si sa vina in mocirla asta de tzara?De un lucru vreau sa te avertizez...cand cunosti pe cineva pe net tinzi sa il transofrmi in barbatul perfect in mintea ta creionand intr-un mod ideal din imaginatie partile pe care tu nu i le cunosti inca...el in realitate fiind cat se poate de imperfect.Dating-ul online poate duce la ceva bun doar daca nu apuci sa iti faci iluzii si planuri prea mari inainte sa cunosti in realitate persoana.

In vara se intoarce ca sa ramana.Cat despre restul sunt convinsa ca ai dreptate,dar incerc sa fiu cat se poate de realista...in plus daca lucrurile nu o sa iasa ok,nu o sa mor din asta,am trait dezamagiri mai mari.Nu consider ca pierd prea multe daca astept vara...
misthyk
Postat pe 11 Februarie 2011 11:52
De la: razz, la data 2011-02-11 00:18:57Hmmm...si daca vine in vara ce?va vedeti,poate va placeti,poate nu...si daca va placeti esti pregatita sa te muti cu el in USA?sau este el pregatit sa renunte la o viata mai buna si sa vina in mocirla asta de tzara?De un lucru vreau sa te avertizez...cand cunosti pe cineva pe net tinzi sa il transofrmi in barbatul perfect in mintea ta creionand intr-un mod ideal din imaginatie partile pe care tu nu i le cunosti inca...el in realitate fiind cat se poate de imperfect.Dating-ul online poate duce la ceva bun doar daca nu apuci sa iti faci iluzii si planuri prea mari inainte sa cunosti in realitate persoana.

In vara se intoarce ca sa ramana.Cat despre restul sunt convinsa ca ai dreptate,dar incerc sa fiu cat se poate de realista...in plus daca lucrurile nu o sa iasa ok,nu o sa mor din asta,am trait dezamagiri mai mari.Nu consider ca pierd prea multe daca astept vara...
misthyk
Postat pe 11 Februarie 2011 11:53
De la: misthyk, la data 2011-02-03 13:18:46E prima data cand scriu ceva aici si am hotarat sa fac lucrul asta pentru ca am nevoie de niste sfaturi obiective de la atat".
Credeti ca e bine ce fac?"relatia'' asta a noastra are vreo sansa reala sau e totul doar o iluzie frumos colorata?


Sfatul meu obiectiv e sa nu te implici prea mult, nici chiar dupa ce vine si petreceti o vacanta impreuna , (care, presupun, va fi ceva de vis ca aveti multe lucruri de vorbit si o sa vi se para ca toul e perfect intre voi).

Cu atat mai mult inainte de a veni, iar nu e cazul sa te agiti prea mult, sufleteste si sa ti faci iluzii. Nu stii mai nimic despre trecutul lui sau planurile de viitor (decat ce ti-a zis el, si un tip mai experimentat spune fetelor numai ce vor ele sa auda "D) despre mediul din care vine , despre ce idei are in cap si daca ar vreun plan serios sau daor o aventura de vara in tarile sud estice ale europei, unde a auzit el ca sunt fete frumoase si mai slabe decat ale lor .

aa, si un alt sfat e sa ai planul B pregatit ,ca nu se stie nicodata cum evolueaza lucrurile si doar nu vrei sa stai doar cu monitorul in brate toata vara si toamna.Eu nu cred ca el a oprit toate intalnirile lui cu altele pt ca vb cu tine pe mesenger cateva minute pe zi .. parerea mea :D
In rest e decizia ta ..")
kudika052198
Postat pe 12 Februarie 2011 14:20
De la: kudika052198, la data 2011-02-12 14:20:01
De la: misthyk, la data 2011-02-03 13:18:46E prima data cand scriu ceva aici si am hotarat sa fac lucrul asta pentru ca am nevoie de niste sfaturi obiective de la atat".
Credeti ca e bine ce fac?"relatia'' asta a noastra are vreo sansa reala sau e totul doar o iluzie frumos colorata?


Sfatul meu obiectiv e sa nu te implici prea mult, nici chiar dupa ce vine si petreceti o vacanta impreuna , (care, presupun, va fi ceva de vis ca aveti multe lucruri de vorbit si o sa vi se para ca toul e perfect intre voi).

Cu atat mai mult inainte de a veni, iar nu e cazul sa te agiti prea mult, sufleteste si sa ti faci iluzii. Nu stii mai nimic despre trecutul lui sau planurile de viitor (decat ce ti-a zis el, si un tip mai experimentat spune fetelor numai ce vor ele sa auda "D) despre mediul din care vine , despre ce idei are in cap si daca ar vreun plan serios sau daor o aventura de vara in tarile sud estice ale europei, unde a auzit el ca sunt fete frumoase si mai slabe decat ale lor .

aa, si un alt sfat e sa ai planul B pregatit ,ca nu se stie nicodata cum evolueaza lucrurile si doar nu vrei sa stai doar cu monitorul in brate toata vara si toamna.Eu nu cred ca el a oprit toate intalnirile lui cu altele pt ca vb cu tine pe mesenger cateva minute pe zi .. parerea mea :D
In rest e decizia ta ..")

si el e roman,e din sibiu,plecat de 5 ani in america...in rest,da posibil sa ai dreptate
misthyk
Postat pe 12 Februarie 2011 14:31
raspunsul la antrebarea ta ti-l poate da inima,asteapta sa-l vezi sa va cunoasteti ,si de ce nu ...succes
loisvinica
Postat pe 13 Februarie 2011 10:59
ce a zis barbie
_oktober_
Postat pe 13 Februarie 2011 11:04
ce a spus Ockty
anastasia_m
Postat pe 13 Februarie 2011 13:38
De la: anastasia_m, la data 2011-02-13 13:38:45ce a spus Ockty

ce a zis anuscaaaaa...
BEL_AMY1
Postat pe 13 Februarie 2011 13:49
asta'i leapsa pe ouate?
miss_darine
Postat pe 13 Februarie 2011 13:51
De la: contesina, la data 2011-02-10 22:26:46
De la: pickard, la data 2011-02-06 18:25:37
De la: misthyk, la data 2011-02-06 18:21:19Poate ai dreptate si in subconstient il consider barbatul perfect si imi doresc sa fie asa.Cu toate astea sunt pregatita si pentru o dezamagire desii sper sa nu fie cazul.


foarte tare obiceiul vostru de a intra pe forumuri de relati si pac pac faceti schim de add-uri de mess. cel mai prost obicei! in primul rand ca acolo sunt oameni care cauta relatii usoare , discrete, ..oamenii sunt frustrati din cauza neancrederii in ei insisi etc...



parca Gigi Becali face "pac, pac" (dar nu cu pistolul)...


macar nea gigi este credincios cum vrei tu
pickard
Postat pe 13 Februarie 2011 13:52
De la: miss_darine, la data 2011-02-13 13:51:43 asta'i leapsa pe ouate?



ne-am dat cu parerea


Darine ,
anastasia_m
Postat pe 13 Februarie 2011 13:52
De la: miss_darine, la data 2011-02-13 13:51:43 asta'i leapsa pe ouate?


da!
pickard
Postat pe 13 Februarie 2011 13:53
De la: miss_darine, la data 2011-02-13 13:51:43 asta'i leapsa pe ouate?

ce-a zis ce-a zis ?
pup darineee
BEL_AMY1
Postat pe 13 Februarie 2011 14:00
va tzuc si io in corpore...Ana,bel_amy,pic
miss_darine
Postat pe 13 Februarie 2011 14:05
De la: miss_darine, la data 2011-02-13 14:05:44va tzuc si io in corpore...Ana,bel_amy,pic


si pe mine pe corp!!!
pickard
Postat pe 13 Februarie 2011 14:07
De la: miss_darine, la data 2011-02-13 14:05:44va tzuc si io in corpore...Ana,bel_amy,pic

daaaa vad esti scumpa la vedere...te dai la fund cind sa te contactez si eu... am vazut eu...
BEL_AMY1
Postat pe 13 Februarie 2011 14:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ziua indragostitilor sau doar omasca asnusa a comerciantilor avari dupa bani ! 36 De la: priest 3 Aprilie 2009 09:43
compatibilitatea fecioarei barbat 55 De la: alegro6543 9 Noiembrie 2011 19:53
Divortati dar impreuna pentru copii bani sau ....... 8 De la: Didi1985 6 Aprilie 2010 16:37
Virgina la 22 de ani..de ras sau de plans? 25 De la: JustElla 11 Ianuarie 2015 18:33
buna seara 6 De la: miss_darine 21 Decembrie 2009 17:12