Setari Cookie-uri

Parerea voastra...

Am fost intr-o situatie asemanatoare acum 3 ani si el tot a plecat si a venit timp de un an dupa care a ales sa ne stabilim in Romania.
A fost destul de dificila adaptarea pentru el dar suntem impreuna de 3 ani si mergem inainte.Fiind vorba de US as inclina sa cred ca el nu va alege Ro; lasa-l sa vina si petreceti o vacanta frumoasa iar dupa aceea lucrurile se vor aranja de la sine.


dovero2000
Postat pe 14 Februarie 2011 21:37
numai cred in tine deloc ai spulberat tot cu last mesage si cu ironia de fiecare zi in diverse moduri,tu ii daruiesti tot ceai mai de pret asta e iubire asa iubesti un om ca sa iti aperi pieleade ceva imaginar,darcare presupui tu.ti-am zis caesti" ovaca care dai mult lapte" si dupa aia ii dai cu copita
kudika183384
Postat pe 15 Februarie 2011 07:04
De la: misthyk, la data 2011-02-03 13:18:46E prima data cand scriu ceva aici si am hotarat sa fac lucrul asta pentru ca am nevoie de niste sfaturi obiective de la oameni care au mai multa experienta de viata decat mine.Problema mea nu este una de "viata si de moarte"dar totus este o problema pentru mine.
Povestea mea incepe cu eternul EL...ca sa nu o lugesc prea mult,lucrurile stau in felul urmator:acum un an,dupa o despartire dureroasa,intr-o nebunie de moment mi-am facut un cont pe un site de intalnirii si relatii.Am fost abordata de foarte multi barbati,cu multi am vb,pe multi i-am ignorat,dar nici unul nu mi-a atras cu adevarat atentia.Asta pana intr-o zi cand a aparut EL,am facut schimb de adrese de mess, si am inceput sa vb din ce in ce mai des SI am descoperit ca avem multe in comun,ca ne dorim lucruri similare si inevitabil am inceput sa ne atasam unul de altul si am ajuns sa ma intreb cum e posibil sa dezvolti sentimente pt cineva pe care efectiv nu l-ai intalnit niciodata in viata reala.Eh uite ca se poate...am inceput sa visez la el,la o relatie cu el,am inceput sa il vreau langa mine si el imi spune aceleas lucruri.Problema este ca el e in Los Angeles,iar eu sunt in Timisoara.Acum vb aproape zilnic,ne trimitem sms-uri,mailuri,ne vedem la web,el imi spune ca o sa vina in tara in vara.In the real world eu mi-am pus viata sentimentala si bineinteles si cea sexuala in standby pentru ca nu vreau pe nimeni altcineva.Majoritatea prietenilor imi spun ca sunt o nebuna,ca totul nu e decat un joc al lui,ca o sa fiu dezamagita,toata lumea imi face cunostinta cu diversi in incercarea de am ma vedea cu cineva,din pacate mie nimeni nu imi atrage atentia si totul se rezuma la o banala cafea si la "ma bucur ca te-am cunoscut si atat".
Credeti ca e bine ce fac?"relatia'' asta a noastra are vreo sansa reala sau e totul doar o iluzie frumos colorata?

nu inteleg de ce atata bataie de cap? Omul ti-a spus ca vine-n vara, tu ai astepta nu stiu cat, iar acum ne intrebi daca sa te ineci ca tiganul la mal sau nu! Fii serioasa si sincera cu tine! Daca-ti doresti ceva de la el, ai rabdare. Daca nu, atunci da-i bice cu altcineva. In problemele sentimentale nu trebuie sa te iei dupa unii si dupa altii. Invata ca tu contezi, invata sa traiesti ptr tine si nu ptr ce vrea lumea de la tine! Observ ca toata lumea considera ca viata e complicata cand, de fapt, se lasa incorsetati de rigorile lumii uitand sa traisaca ptr ei insisi, asa ca nu comite aceeasi greseala. Bafta multa!
puiut_77
Postat pe 15 Februarie 2011 10:16
De la: kudika332643, la data 2011-02-14 14:22:53Citesc ceea ce s-a scris pe aici si sincer nu inteleg ce legatura au toate astea cu sfatul cerut.Daca nu vreti sa va exprimati parerea in legatura cu topicul de ce aberati pe langa subiect?puteti atat de simplu sa va deschideti un topic unde sa va pupati si sa va raspupati toata ziua.Am observat chestia asta in foarte multe topicuri,persoane care scriu doar de dragul de a posta ceva.


alta care si-a cumparat topic pe kudika!
vitamina_c
Postat pe 15 Februarie 2011 11:34
De la: misthyk, la data 2011-02-14 19:35:05
De la: kudika366330, la data 2011-02-14 16:42:49imi suna povestea cunoscuta...si eu am trecut aproximativ prin asta. acum 2 ani. si de atunci totul este superb.
de pierdut nu pierzi nimic, contiunua sa crezi in aceasta legatura. si gandeste te ca acusi vine si vara.

Cateodata ma simt foarte aiurea pentru ca nu prea am cu cine sa vb despre lucrurile astea...prietenele mele nu ma incurajaza in privinta asta,ba din contra,cam toata lumea imi spune cat de proasta e toata aceasta idee de asta am si scris aici,in incercarea de a afla cum vad alti oameni o astfel de situatie.


hmmmm...eu cat timp vorbisem cu acest baiat pe mess, nu am spus la nimeni...nu am cerut sfatul si parerea nimanui, nu stiu sa spun motivul "de ce"? probabil eu nu simteam nevoia sa cer sfaturi, m-am simtit minunat vorbind cu el nopti intregi pe mess si nu eram curioasa de parerea nimanui. acum nu suntem toti la fel....
eu te inteleg, nu-ti fa griji, gandeste te numai la lucruri pozitive legate de el.....iar daca ai vre-o suspiciune atunci intreabal pe el...intreaba direct , fii directa.
tu singura ai sa simti daca el este sincer cu tine.
nu te lua dupa pareri si pareri....
hai sa iti spun cateva intrebari.
cat de des vorbiti?
ati facut sch de adrese si nr de telefon?
iti povesteste despre familia si prietenii lui?
ti-a scris clar ca te iubeste?
il simti indragostit de tine?
acum tu nu trebuie sa imi raspunzi mie la aceste intrebari, raspunzi la intrebari in gandul tau, doar pentru tine. si singura ai sa iti dai seama cam la ce te poti astepta.
iti doresc rabdare si incredere in sine .
iti spun cam cum a inceput povestea cu prietenul meu....pe un sait ne-am cunoscut, unde am vorbit f putin, insa am facut sch de adrese de mess....pe mess am vb rar, insa niciodata nu aveam aceasi parere despre un oarecare subiect despre care incercam sa vorbim...mereu am terminat convorbirea cu cearta....erau zile in sir cand nu vorbeam, insa eram on amandoi. si uite asa....certandu-ne...si neintelegandu-ne, ne-am facut curiosi unul de altul....si ne facea placere sa ne tot contrazicem si sa incercam sa dovedim dreptatea noastra...apoi cateva zile in sir..sau chiar saptamani...nu a mai intrat pe mess.....eu nu ii simtem lipsa la inceput, insa dupa o perioada deja ma plictiseam si imi lipseau parerile lui diferite ( fata de parerile mele)
si i-am scris un mesaj offline....ceva de genul :" unde umbli? nu te mai vede omul."
si peste ateva zile...a aparut pe mess.....parca era schimbat...si parca se mira ca imi era dor de el...si de atunci s-a sch totul, nu ne mai certam.....am inceput discutiile despre copilarie, adolescenta, parinti....s.a.m.d.p
pana ce ne-m indragostit unul de altul...... ..si la final ne-am vazut...
iza_aradeanca
Postat pe 16 Februarie 2011 00:32
De la: vitamina_c, la data 2011-02-15 11:34:06
De la: kudika332643, la data 2011-02-14 14:22:53Citesc ceea ce s-a scris pe aici si sincer nu inteleg ce legatura au toate astea cu sfatul cerut.Daca nu vreti sa va exprimati parerea in legatura cu topicul de ce aberati pe langa subiect?puteti atat de simplu sa va deschideti un topic unde sa va pupati si sa va raspupati toata ziua.Am observat chestia asta in foarte multe topicuri,persoane care scriu doar de dragul de a posta ceva.


alta care si-a cumparat topic pe kudika!

bineinteles ca doar e la liber!
puiut_77
Postat pe 16 Februarie 2011 11:05
De la: puiut_77, la data 2011-02-16 11:05:41
De la: vitamina_c, la data 2011-02-15 11:34:06
De la: kudika332643, la data 2011-02-14 14:22:53Citesc ceea ce s-a scris pe aici si sincer nu inteleg ce legatura au toate astea cu sfatul cerut.Daca nu vreti sa va exprimati parerea in legatura cu topicul de ce aberati pe langa subiect?puteti atat de simplu sa va deschideti un topic unde sa va pupati si sa va raspupati toata ziua.Am observat chestia asta in foarte multe topicuri,persoane care scriu doar de dragul de a posta ceva.


alta care si-a cumparat topic pe kudika!

bineinteles ca doar e la liber!

vreau si eu 2 bucati!
ironia
Postat pe 16 Februarie 2011 11:10
Eu cred in astfel de ralatii, asteapta-l si ai sa vezi, daca nu-l asteptii pana la vara te vei intreba ce-ar fi fost daca... asa vei fi cu constiinta impacata daca-l astepti. Succes si sa te asiguri ca va veni sa te vada doar pe tine si nu pe tine si inca vreo 10.
kudika356809
Postat pe 16 Februarie 2011 17:37
De la: ironia, la data 2011-02-16 11:10:28
De la: puiut_77, la data 2011-02-16 11:05:41
De la: vitamina_c, la data 2011-02-15 11:34:06
De la: kudika332643, la data 2011-02-14 14:22:53Citesc ceea ce s-a scris pe aici si sincer nu inteleg ce legatura au toate astea cu sfatul cerut.Daca nu vreti sa va exprimati parerea in legatura cu topicul de ce aberati pe langa subiect?puteti atat de simplu sa va deschideti un topic unde sa va pupati si sa va raspupati toata ziua.Am observat chestia asta in foarte multe topicuri,persoane care scriu doar de dragul de a posta ceva.


alta care si-a cumparat topic pe kudika!

bineinteles ca doar e la liber!

vreau si eu 2 bucati!

stai la coada!
puiut_77
Postat pe 17 Februarie 2011 13:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatie in impas 40 De la: cornelia_leia 4 Mai 2009 22:31
eu capricorn el sagetator 6 De la: kudika071195 27 Septembrie 2009 14:31
Dilema 10 De la: ice_flower 13 Aprilie 2010 20:17
da-i papucii 13 De la: dulcyka 18 Septembrie 2009 11:48
Contact pentru orice problema 35 De la: geo_x 20 Iulie 2009 22:44