Setari Cookie-uri

Buna am nevoie de un sfat

Niciodata nu am fost persoana care sa ceara sfaturi sau sa dea sfaturi insa de data aceasta chiar as avea nevoie de ajutor...Eu si iubitul meu avem o relatie de aproape doua luni si lucrurile au inceput sa scartaie foarte tare intre noi...Mentionez ca lucrez la un videochat si el stie acest lucru, ba chiar el m-a incurajat sa fac ceea ce imi doresc.Insa relatia noastra simt ca se duce pe apa sambetei si nu imi doresc acest lucru.Totul a inceput frumos ca orice relatie si parea ca avem impreuna un viitor comun.Insa lucrurile la mine la munca nu au mers prea ok.In primele doua saptamani nu am facut aproape nimic si nici acum nu pare ca as face ceva...Cand am luat banii acum doua saptamani am calculat cu 40 de lei in plus...El mi-a zis ca l-am mintit si ne--am certat foarte urat.Eu i-am zis ca am gresit la calcule ca nici eu nu ma asteptam sa iau atat de putini bani.Mi-a zis sa ma duc o saptamana acasa la mine sa incercam sa ne calmam si sa ii dovedesc ca nu sunt ceea ce crede el...adica o mare mincinoasa, si sa ii arat ca sunt cea de care s-a indragostit la inceput...Insa lucrurile merg din ce in ce mai rau...Ne certam aproape zilnic si ne aruncam cuvinte foarte urate...Ieri nu ne-am certat azi ne-am certat dintr-o prostie...Am incercat sa ii explic cu calm situatia insa a inceput sa tipe si sa imi zica sa nu il mai sun ca nu are chef sa vorbeasca cu mine astazi...I-am zis ca ieri am fost un pic suparata si ca am fost certata la servici din cauza asta.Mi-a reprosat ca de ce nu i-am zis si a inceput sa tipe in telefon...I-am trimis un mesaj ca nu am vrut sa il supar pentru copilarii de genul pentru ca nu are rost...Am fost un pic afectata dar mi-a trecut.Oare el chiar ma iubeste? Sincer as vrea un sfat sa fac sa se rezolve lucrurile intre noi...Chiar imi doresc lucrul acesta...Va rog ajutati-ma
Charliemic
Postat pe 24 Aprilie 2013 19:55
De la: Charliemic, la data 2013-04-24 19:55:40Niciodata nu am fost persoana care sa ceara sfaturi sau sa dea sfaturi insa de data aceasta chiar as avea nevoie de ajutor...Eu si iubitul meu avem o relatie de aproape doua luni si lucrurile au inceput sa scartaie foarte tare intre noi...Mentionez ca lucrez la un videochat si el stie acest lucru, ba chiar el m-a incurajat sa fac ceea ce imi doresc.Insa relatia noastra simt ca se duce pe apa sambetei si nu imi doresc acest lucru.Totul a inceput frumos ca orice relatie si parea ca avem impreuna un viitor comun.Insa lucrurile la mine la munca nu au mers prea ok.In primele doua saptamani nu am facut aproape nimic si nici acum nu pare ca as face ceva...Cand am luat banii acum doua saptamani am calculat cu 40 de lei in plus...El mi-a zis ca l-am mintit si ne--am certat foarte urat.Eu i-am zis ca am gresit la calcule ca nici eu nu ma asteptam sa iau atat de putini bani.Mi-a zis sa ma duc o saptamana acasa la mine sa incercam sa ne calmam si sa ii dovedesc ca nu sunt ceea ce crede el...adica o mare mincinoasa, si sa ii arat ca sunt cea de care s-a indragostit la inceput...Insa lucrurile merg din ce in ce mai rau...Ne certam aproape zilnic si ne aruncam cuvinte foarte urate...Ieri nu ne-am certat azi ne-am certat dintr-o prostie...Am incercat sa ii explic cu calm situatia insa a inceput sa tipe si sa imi zica sa nu il mai sun ca nu are chef sa vorbeasca cu mine astazi...I-am zis ca ieri am fost un pic suparata si ca am fost certata la servici din cauza asta.Mi-a reprosat ca de ce nu i-am zis si a inceput sa tipe in telefon...I-am trimis un mesaj ca nu am vrut sa il supar pentru copilarii de genul pentru ca nu are rost...Am fost un pic afectata dar mi-a trecut.Oare el chiar ma iubeste? Sincer as vrea un sfat sa fac sa se rezolve lucrurile intre noi...Chiar imi doresc lucrul acesta...Va rog ajutati-ma

Se spune ca sunt cinic ... ba chiar acuzat de o "una" ... ca poesd experienta in videochat . Deci .. pare cumva ca posez neste competente . Pe scurt : din ce spui tu aici ... nenea asta are o treaba cu banii tai . Ca un job ... nu pare sa posede . Cat priveste asa zisul tau job ... http://www.youtube.com/watch?v=BJVuouKtRLc Deci .. ia-ti o viata si traieste-o . Fara ... ala de te repezea doar pt ca era la alta .
life_coaching
Postat pe 24 Aprilie 2013 20:01
cred ca te-ar iubi daca ai face bani mai multi
Titanika
Postat pe 24 Aprilie 2013 20:03
videochatul e servici??? ptiu, ce-am ramas in urma cu piata muncii!
MissDarine
Postat pe 24 Aprilie 2013 20:03
Poti sa-i spui "La revedere"?!!!!Este foarte usor de pronuntat!!!!NEXT!
kudika_15804
Postat pe 24 Aprilie 2013 20:07
Din ce ai scris , inteleg ca nu da doi bani pe tine si ca te tine sub papuc. Sunteti de 2 luni impreuna si el te ia la bani marunti ca-l minti cu cati bani castigi? Pai cum vine asta? Esti sclava lui? Daca acum face asa, peste 3 luni ce va face?Nu stiu ce e acolo la voi dar tu nu esti datoare sa te justifici in fata lui cu nimic.Nu aveti o relatie de ani in spate,nu aveti un copil impreuna,nu sunteti casatoriti..si nici atunci nu trebuie sa permiti sa fi tratata asa. Sfatul meu e sa-ti bagi picioarele in relatia asta toxica si sa-l lasi naibii.Daca faci videochat nu inseamna ca nu meriti sa fi iubita si respectata.
the_girl_with_smiley_face
Postat pe 24 Aprilie 2013 20:07
Ea isi arata pasarica pe camera si tu te astepti ca cineva sa o mai si respecte ?
Ghicicummacheama
Postat pe 24 Aprilie 2013 20:14
De la: Charliemic, la data 2013-04-24 19:55:40Niciodata nu am fost persoana care sa ceara sfaturi sau sa dea sfaturi insa de data aceasta chiar as avea nevoie de ajutor...Eu si iubitul meu avem o relatie de aproape doua luni si lucrurile au inceput sa scartaie foarte tare intre noi...Mentionez ca lucrez la un videochat si el stie acest lucru, ba chiar el m-a incurajat sa fac ceea ce imi doresc.Insa relatia noastra simt ca se duce pe apa sambetei si nu imi doresc acest lucru.Totul a inceput frumos ca orice relatie si parea ca avem impreuna un viitor comun.Insa lucrurile la mine la munca nu au mers prea ok.In primele doua saptamani nu am facut aproape nimic si nici acum nu pare ca as face ceva...Cand am luat banii acum doua saptamani am calculat cu 40 de lei in plus...El mi-a zis ca l-am mintit si ne--am certat foarte urat.Eu i-am zis ca am gresit la calcule ca nici eu nu ma asteptam sa iau atat de putini bani.Mi-a zis sa ma duc o saptamana acasa la mine sa incercam sa ne calmam si sa ii dovedesc ca nu sunt ceea ce crede el...adica o mare mincinoasa, si sa ii arat ca sunt cea de care s-a indragostit la inceput...Insa lucrurile merg din ce in ce mai rau...Ne certam aproape zilnic si ne aruncam cuvinte foarte urate...Ieri nu ne-am certat azi ne-am certat dintr-o prostie...Am incercat sa ii explic cu calm situatia insa a inceput sa tipe si sa imi zica sa nu il mai sun ca nu are chef sa vorbeasca cu mine astazi...I-am zis ca ieri am fost un pic suparata si ca am fost certata la servici din cauza asta.Mi-a reprosat ca de ce nu i-am zis si a inceput sa tipe in telefon...I-am trimis un mesaj ca nu am vrut sa il supar pentru copilarii de genul pentru ca nu are rost...Am fost un pic afectata dar mi-a trecut.Oare el chiar ma iubeste? Sincer as vrea un sfat sa fac sa se rezolve lucrurile intre noi...Chiar imi doresc lucrul acesta...Va rog ajutati-ma


tu nu esti cu toate rotitele
Ghicicummacheama
Postat pe 24 Aprilie 2013 20:14
Relatie de 2 luni... planuri de viitor si scandal pt bani ?!
Fugi de individ mancand pamantul ! Videochat-uieste-te pana nu mai poti si foloseste-ti salariul rasfatindu-te pe tine si nu incercand sa multumesti un cretin, probabil trantor ce vrea sa traiasca pe spinarea ta... pffff viitor auzi !
Roua_Deraway
Postat pe 24 Aprilie 2013 20:15
Nu am vrut sa fac acest lucru "servici" e un fel de a spune...Problema e ca pe de o parte ma intreaba ce faci se intereseaza de mine iar pe partea cealalta imi spune ca nu mai merge...Chiar nu inteleg ori ii pasa ori nu ii pasa cred ca unui om care nu i-ar pasa si ar vrea sa puna punct din start ar zice la revedere fara prea multe discutii...Deja mi-a dat prea multe sanse si de fiecare data s-a gasit ceva cu care sa gresesc...Uneori am impresia ca chiar nu mai stiu ce inseamna o relatie si nu mai stiu cum sa il apreciez...:(.Mentionez ca am avut o relatie de doi ani de zile din cauza careia am ramas cu niste traume emotionale destul de urate...
Charliemic
Postat pe 24 Aprilie 2013 20:17
El mi-a zis sa ma duc sa fac asta pentru ca se fac bani usor...Nu ma duc din placere ca imi place sa ma dezbrac ca ultima panarama de la centura...M-am dus sa ne fie bine la amandoi...
Charliemic
Postat pe 24 Aprilie 2013 20:19
De la: Charliemic, la data 2013-04-24 20:19:21El mi-a zis sa ma duc sa fac asta pentru ca se fac bani usor...Nu ma duc din placere ca imi place sa ma dezbrac ca ultima panarama de la centura...M-am dus sa ne fie bine la amandoi...


Mai rau...
Esti dusa cu pluta, serios.
Vrei sa te felicit acuma ca faci videochat ?
Tu n-ai demnitate, esti prostita cu totul.
Nu observi asta ?
Ghicicummacheama
Postat pe 24 Aprilie 2013 20:21
De la: Charliemic, la data 2013-04-24 20:19:21El mi-a zis sa ma duc sa fac asta pentru ca se fac bani usor...Nu ma duc din placere ca imi place sa ma dezbrac ca ultima panarama de la centura...M-am dus sa ne fie bine la amandoi...


Daca iti zice sa te arunci intr-un put, te arunci ?
Ghicicummacheama
Postat pe 24 Aprilie 2013 20:21
De la: Charliemic, la data 2013-04-24 20:19:21El mi-a zis sa ma duc sa fac asta pentru ca se fac bani usor...Nu ma duc din placere ca imi place sa ma dezbrac ca ultima panarama de la centura...M-am dus sa ne fie bine la amandoi...

si ai de gand sa fi sclava lui si sa i te inchini pana la nesfarsit?
Titanika
Postat pe 24 Aprilie 2013 20:23
De la: Charliemic, la data 2013-04-24 20:17:54Nu am vrut sa fac acest lucru "servici" e un fel de a spune...Problema e ca pe de o parte ma intreaba ce faci se intereseaza de mine iar pe partea cealalta imi spune ca nu mai merge...Chiar nu inteleg ori ii pasa ori nu ii pasa cred ca unui om care nu i-ar pasa si ar vrea sa puna punct din start ar zice la revedere fara prea multe discutii...Deja mi-a dat prea multe sanse si de fiecare data s-a gasit ceva cu care sa gresesc...Uneori am impresia ca chiar nu mai stiu ce inseamna o relatie si nu mai stiu cum sa il apreciez...:(.Mentionez ca am avut o relatie de doi ani de zile din cauza careia am ramas cu niste traume emotionale destul de urate...



Deci , asa cum ti-a sugerat o doamna mai sus, spune-i tipului "La revedere".... asta pt ca doamna e o doamna.

Eu iti sugerez sa-i zici Fu"#%&ck off! Ce naiba nu intelegi ?! Tot forumul a priceput ca-l doare la doi metri de tine si tu nu ai inteles inca?
Nu tre sa te scuzi sau sa te justifici cu nimic ... muncesti, serviciul e serviciu si nimeni nu are dreptul sa-ti tina socoteala banilor! parerea mea...
Roua_Deraway
Postat pe 24 Aprilie 2013 20:24
De la: Charliemic, la data 2013-04-24 20:17:54Nu am vrut sa fac acest lucru "servici" e un fel de a spune...Problema e ca pe de o parte ma intreaba ce faci se intereseaza de mine iar pe partea cealalta imi spune ca nu mai merge...Chiar nu inteleg ori ii pasa ori nu ii pasa cred ca unui om care nu i-ar pasa si ar vrea sa puna punct din start ar zice la revedere fara prea multe discutii...Deja mi-a dat prea multe sanse si de fiecare data s-a gasit ceva cu care sa gresesc...Uneori am impresia ca chiar nu mai stiu ce inseamna o relatie si nu mai stiu cum sa il apreciez...:(.Mentionez ca am avut o relatie de doi ani de zile din cauza careia am ramas cu niste traume emotionale destul de urate...



Deci , asa cum ti-a sugerat o doamna mai sus, spune-i tipului "La revedere".... asta pt ca doamna e o doamna.

Eu iti sugerez sa-i zici Fu"#%&ck off! Ce naiba nu intelegi ?! Tot forumul a priceput ca-l doare la doi metri de tine si tu nu ai inteles inca?
Nu tre sa te scuzi sau sa te justifici cu nimic ... muncesti, serviciul e serviciu si nimeni nu are dreptul sa-ti tina socoteala banilor! parerea mea...
Roua_Deraway
Postat pe 24 Aprilie 2013 20:24
De la: Titanika, la data 2013-04-24 20:23:21
De la: Charliemic, la data 2013-04-24 20:19:21El mi-a zis sa ma duc sa fac asta pentru ca se fac bani usor...Nu ma duc din placere ca imi place sa ma dezbrac ca ultima panarama de la centura...M-am dus sa ne fie bine la amandoi...

si ai de gand sa fi sclava lui si sa i te inchini pana la nesfarsit?

dar ia zi,el lucreaza?
Titanika
Postat pe 24 Aprilie 2013 20:25
De la: Charliemic, la data 2013-04-24 20:19:21El mi-a zis sa ma duc sa fac asta pentru ca se fac bani usor...Nu ma duc din placere ca imi place sa ma dezbrac ca ultima panarama de la centura...M-am dus sa ne fie bine la amandoi...

Buei ... la naiba . Si doar te-am prevenit . Gataaaaaaaaaaa . Uite mai fatuca cum sta treaba : Handralaul lu matali , e un trantor nenorocit , care iti "vrea" binele . Si acuma ... ca daca tot stai rau cu matematica , urla la tine . In loc de videochat ... o sa iti ceara sa faci ...budoarul si el va sta la usa sa taie belete . Tu ce stii sa faci cu placere ? Ca poate iti gasesti un job pe care sa il faci cu drag , nu din varful ... penei mele .
life_coaching
Postat pe 24 Aprilie 2013 20:26
Doar imi doresc sa fie bine pentru ca il iubesc foarte mult...Dupa cum am mai spus mai sus dupa doi ani de relatie esuata in care am fost batuta ca un animal am incercat sa trec peste si sa fac sa fie bine...doar ca ranile fizice s-au vindecat...ranile sufletesti sunt inca acolo...Am incercat sa discut cu el despre lucrurile acestea pentru ca am vrut sa justific de ce in anumite momente ma port cum ma port dar mi-a zis ca fac parte din trecut si ca nu il intereseaza trecutul ci doar prezentul si ce avem noi doi impreuna...
Charliemic
Postat pe 24 Aprilie 2013 20:27
Nu, nu lucreaza...:(
Charliemic
Postat pe 24 Aprilie 2013 20:28
De la: Charliemic, la data 2013-04-24 20:27:37Doar imi doresc sa fie bine pentru ca il iubesc foarte mult...Dupa cum am mai spus mai sus dupa doi ani de relatie esuata in care am fost batuta ca un animal am incercat sa trec peste si sa fac sa fie bine...doar ca ranile fizice s-au vindecat...ranile sufletesti sunt inca acolo...Am incercat sa discut cu el despre lucrurile acestea pentru ca am vrut sa justific de ce in anumite momente ma port cum ma port dar mi-a zis ca fac parte din trecut si ca nu il intereseaza trecutul ci doar prezentul si ce avem noi doi impreuna...

Deci .. de la inaltimea penei lui .. isi baga picioarele in trecutul tau si il intereseaza doar prezentul tau , faurit de el . Te-a trimis la produs . Nu mai bine ai iubi si tu un dulap ? Ce daca are cheia mica ? Macar nu are treaba cum iti calculezi tu banii ...
life_coaching
Postat pe 24 Aprilie 2013 20:30
cat mai dureaza pana va dati seama ca-i poveste made by pudika with luv especially for you ?
Cotoiu_ucigas
Postat pe 24 Aprilie 2013 20:32
Am incercat sa ii explic ca trecutul meu ma face sa fiu cum sunt acum...Ca pe oricine fiecare experienta il modeleaza...intr-un fel sau altul...E logic si firesc...e logic si firesc sa nu ii povestesc de fostii...automat nimanui nu ii convine sa auda cat de bine sau rau a fost cu X sau Y...
Charliemic
Postat pe 24 Aprilie 2013 20:33
???
Charliemic
Postat pe 24 Aprilie 2013 20:34
De la: Charliemic, la data 2013-04-24 20:27:37Doar imi doresc sa fie bine pentru ca il iubesc foarte mult...Dupa cum am mai spus mai sus dupa doi ani de relatie esuata in care am fost batuta ca un animal am incercat sa trec peste si sa fac sa fie bine...doar ca ranile fizice s-au vindecat...ranile sufletesti sunt inca acolo...Am incercat sa discut cu el despre lucrurile acestea pentru ca am vrut sa justific de ce in anumite momente ma port cum ma port dar mi-a zis ca fac parte din trecut si ca nu il intereseaza trecutul ci doar prezentul si ce avem noi doi impreuna...



Mai fatoooooooooo sculareaaaaaaaaaaa! Daca nu-l lasi pe dumnealui acus, ai sa iesi cu sufletul zdrente din relatia asta mai tarziu. Ai grija, deskide bine okii si nu judeca cu punctul G!
Si ca sa-ti fie tie bine, foloseste-ti salariul mergand la un psiholog de exemplu pt a-ti vindeca ranile sufletesti... nu ai nevoie de un trantor exploatator ca sa-ti vindeci traumele anterioare.
Roua_Deraway
Postat pe 24 Aprilie 2013 20:34
De la: Cotoiu_ucigas, la data 2013-04-24 20:32:43cat mai dureaza pana va dati seama ca-i poveste made by pudika with luv especially for you ?



Sincer nu am inteles ce ai vrut sa zici
Charliemic
Postat pe 24 Aprilie 2013 20:35
De la: Charliemic, la data 2013-04-24 20:35:10
De la: Cotoiu_ucigas, la data 2013-04-24 20:32:43cat mai dureaza pana va dati seama ca-i poveste made by pudika with luv especially for you ?



Sincer nu am inteles ce ai vrut sa zici

Da ... restul maica , restul , din ce ti-am zis toti ceilalti , restul l-ai inteles ?
life_coaching
Postat pe 24 Aprilie 2013 20:38
De la: Roua_Lindqvist, la data 2013-04-24 20:34:40
De la: Charliemic, la data 2013-04-24 20:27:37Doar imi doresc sa fie bine pentru ca il iubesc foarte mult...Dupa cum am mai spus mai sus dupa doi ani de relatie esuata in care am fost batuta ca un animal am incercat sa trec peste si sa fac sa fie bine...doar ca ranile fizice s-au vindecat...ranile sufletesti sunt inca acolo...Am incercat sa discut cu el despre lucrurile acestea pentru ca am vrut sa justific de ce in anumite momente ma port cum ma port dar mi-a zis ca fac parte din trecut si ca nu il intereseaza trecutul ci doar prezentul si ce avem noi doi impreuna...



Mai fatoooooooooo sculareaaaaaaaaaaa! Daca nu-l lasi pe dumnealui acus, ai sa iesi cu sufletul zdrente din relatia asta mai tarziu. Ai grija, deskide bine okii si nu judeca cu punctul G!
Si ca sa-ti fie tie bine, foloseste-ti salariul mergand la un psiholog de exemplu pt a-ti vindeca ranile sufletesti... nu ai nevoie de un trantor exploatator ca sa-ti vindeci traumele anterioare.


Am fost la un psiholog...imediat dupa ce am incheiat relatia aceea oribila si cat de cat am trecut peste insa automat nu mai pot fi un om vesel si fara probleme...
Charliemic
Postat pe 24 Aprilie 2013 20:38
De la: indelebil, la data 2013-04-24 20:30:01
De la: Charliemic, la data 2013-04-24 20:27:37Doar imi doresc sa fie bine pentru ca il iubesc foarte mult...Dupa cum am mai spus mai sus dupa doi ani de relatie esuata in care am fost batuta ca un animal am incercat sa trec peste si sa fac sa fie bine...doar ca ranile fizice s-au vindecat...ranile sufletesti sunt inca acolo...Am incercat sa discut cu el despre lucrurile acestea pentru ca am vrut sa justific de ce in anumite momente ma port cum ma port dar mi-a zis ca fac parte din trecut si ca nu il intereseaza trecutul ci doar prezentul si ce avem noi doi impreuna...

Deci .. de la inaltimea penei lui .. isi baga picioarele in trecutul tau si il intereseaza doar prezentul tau , faurit de el . Te-a trimis la produs . Nu mai bine ai iubi si tu un dulap ? Ce daca are cheia mica ? Macar nu are treaba cum iti calculezi tu banii ...




Subscriu.... si chiar asa iubeste si tu un dulap si dk are cheia mic ia-ti un vibrator ca-i la fel de folositor ca iubitul tau, ba mai mult , te iubeste cand vrei si chiar dk nu aduce bani in casa macar te scuteste de scandaluri, betii, vorbe grele , jigniri etc
Roua_Deraway
Postat pe 24 Aprilie 2013 20:38
De la: indelebil, la data 2013-04-24 20:30:01
De la: Charliemic, la data 2013-04-24 20:27:37Doar imi doresc sa fie bine pentru ca il iubesc foarte mult...Dupa cum am mai spus mai sus dupa doi ani de relatie esuata in care am fost batuta ca un animal am incercat sa trec peste si sa fac sa fie bine...doar ca ranile fizice s-au vindecat...ranile sufletesti sunt inca acolo...Am incercat sa discut cu el despre lucrurile acestea pentru ca am vrut sa justific de ce in anumite momente ma port cum ma port dar mi-a zis ca fac parte din trecut si ca nu il intereseaza trecutul ci doar prezentul si ce avem noi doi impreuna...

Deci .. de la inaltimea penei lui .. isi baga picioarele in trecutul tau si il intereseaza doar prezentul tau , faurit de el . Te-a trimis la produs . Nu mai bine ai iubi si tu un dulap ? Ce daca are cheia mica ? Macar nu are treaba cum iti calculezi tu banii ...




Subscriu.... si chiar asa iubeste si tu un dulap si dk are cheia mic ia-ti un vibrator ca-i la fel de folositor ca iubitul tau, ba mai mult , te iubeste cand vrei si chiar dk nu aduce bani in casa macar te scuteste de scandaluri, betii, vorbe grele , jigniri etc
Roua_Deraway
Postat pe 24 Aprilie 2013 20:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu pot sa-l uit 19 De la: aizana 8 Iulie 2010 21:07
ma simt puternica! 14 De la: kudika019861 20 Septembrie 2009 18:26
Am nevoie de idei...sugestii.... 18 De la: chalon 17 Iulie 2012 00:43
Lupta impotriva destinului.... 33 De la: Criss_M 29 Februarie 2012 19:19
vreau sfaturi.. 7 De la: veryny 30 Aprilie 2010 09:40