Setari Cookie-uri

nu stiu cum sa procedez :(

sunt de kteva sapt cu un baiat de kre m-am indragostit..imi place totul la el...dar el are prietena de 2 ani si ceva de zile dar stiu de la el k se km cearta..mai mereu si s-a km plictisit de cearta dintre ei..chiar si asa am acceptat sa fiu cu el si nici el nu evitat asta...noi stam la kmin..si s-a mutat de la el din kmera la mine..sta la mine de vreo 2 sapt..dar in fiekre week-end pleak aksa..nu prea il inteleg..este si cu mine si cu ea..mi-a mai povestit unele lucruri dintre ei..dormim impreuna..facem mai multe lucruri impreuna...dar uneori are unele evitari..in unele momente knd sunt anumite persoane in preajma nu se comporta k am fi impreuna..nu stiu dk sta cu mine pt sex pt k din comportul lui nu prea reiese asta..se ingrijorea pt mine..se comporta ft frumos...mi-a spus k-i place de mine, k se simte ft bine cu mine..k-i plac mai multe..dar nu inteleg ce vrea de la mine..si mi-e teama sa-i spun sa aleaga pt stiu k ar alege-o pe ea...dar dak tine la ea si poate o si iubeste ce ar vrea de la mine..oare s-a saturat de ea si vrea ceva nou si din obisnuinta nu poate renunta la ea?? Nu stiu cum sa ma comport sa il fac sa tina la mine si sa o termine cu ea...nu stiu cum sa ma abtin sa nu ripostez, sa-i spun k ma deranjeaza, k il vreau doar pt mine..ea este mai mik k mine si nici nu arata asa bine..si a fost si primul baiat din viata ei..dar din kte mi-a povestit ia km facut multe faze..la si inselat si nu stiu de ce sta cu ea..si el s-a gandit sa nu mai fie cu ea..asta inainte sa stea cu mine..k noi mai vb kteodata..mi-a spus o data k la un moment dat omul se satura de neintelegeri si vrea o relatie in kre sa fie totul bine..k nu-l intreb de ea..sunt indiferenta cu el din acest punct de vedere...eu sunt rac si el sagetator,,oare este din kuza zodiilor k nu ne potrivim? desi avem multe in comun...si ne plac multe lucruri..as dori niste sfaturi...vreau sa fiu cu el..pt pe zi ce trece tin mai mult la el..ma atasez ft mult de el..si nu vreau sa fie numai din parte mea..
kudika026449
Postat pe 16 Mai 2009 03:54
cred ca esti doar o noua experienta pt el
oga_RUL
Postat pe 16 Mai 2009 04:20
Daca nu o alege pe una dintre voi, din punctul meu de vedere, tu esti singura care are de suferit. Pentru ca te gandesti prea mult cum sa faci sa ii fie lui mai bine. Trebuie sa fii putin egoista. Nu cred ca iti place situatia asta in care el sa fie cu amandoua. Si pana la urma poate ca el are nevoie sa-l impinga cineva de la spate ca sa ia o decizie.
Nu te mai gandi la zodii. Probabil ca intr-un fel conteaza, dar nu cred ca sunt mai importante decat personalitatea fiecaruia. Cunosc destule cupluri care, conform zodiilor, ar fi trebuit sa se urasca din prima secunda si sunt de ani de zile impreuna.
ana_maria11
Postat pe 16 Mai 2009 13:19
ma intorc dupa ce'mi revin
Diavolyta_
Postat pe 16 Mai 2009 13:53
ce tare.... pai nu vz k asha i place lui? are de castigat shi de la una shi de la alta.... cand se plictiseste de una sau se satura de certuri... fuge la cealalta... shi e destept... e bine sa stie macar una de cealalta... e fara batai de cap bv lui
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 16 Mai 2009 14:12
dragostea e oarba da nici chiar asa mai soro cum poti sa fii asa molateca si naiva ca sa nu zic altfel ce sfat mai vrei? trebuie iti schimbi felul de a fi si mentalitatea
Peony
Postat pe 16 Mai 2009 17:13
Eu zic sa-i spui exact ce vrei de la el, si sa nu-ti fie frica, pt ca in fond nu ai nimic de pierdut. Daca zice ca o alege pe cealalta, te-ai scapat de o agonie si o suferinta mai mare, pt ca timpul complica lucrurile si mai mult. Iar daca te alege pe tine, ok ,doar trebuie sa ai grija pe viitor sa nu-ti faca si tie la fel. :sml-confused0006
Cert e ca nu trebuie sa lasi situatia sa continue asa prea mult, barbatii care spun ca au nevoie de timp sa decida ceva, nu vor decide nimic niciodata. Asa ca nu fi lasa, ca e el suficient pt amandoi. Si fara curaj, niciodata nu vei fi fericita!

ah, si cu zodiile, chiar daca nu cred in chestiile astea, pt linistea ta, am cunoscut o pereche ea rac el sagetator si a fost o iubire fff frumoasa de 5 ani.So, no worries!
:
anette2983
Postat pe 17 Mai 2009 12:57
Cand am inceput sa citesc topicul tau am crezut ca tu esti tipa cu care s-a cuplat fostul meu prieten...dar apoi detaliile nu au mai coincis.

In fine, vreau sa-ti zic ca eu am fost in ambele ipostaze: adica el avea o piretena de 3 ani cu care se caertau f mult, ea l-a inselat (asa a zis el), in paralel umbla si cu mine. In fine, eu stiind ca inca mai e cu tipa nu m-am culcat cu el...
Asa, pana la urma s-a despariti de ea, tipa mi-a aflat nr de tel, mi-a trimis niste mesaje amenintatoare, eu am sunat-o, am vb cu ea, fata plangea, il iubea mult, mi-a spus ce ii spunea el de mine...adica varinata ei.

Eu am ales sa-l cred pe el, am fost impreuna, si ghici ce? Mi-a facut si mie la fel... adica roata mi s-a intors. Si abea dupa 2 ani am flat si eu ce facea cu tipa respectiva cum se purta cu ea, siam ajuns sa regret ca am acceptat sa ma bag intre ei pt ca nu-ti poti construi fericirea pe nefericirea altuia, iar roata (draga de ea) se intoarce intotdeuna.

Asa ca gandeste-te bine in ce te bagi, asculta-ma si pe mine care am fost in situatie, si iti spun ca tu acum cunosti doar varianta lui, dar daca veti fi impreuna o sa cunosti totul cu timpul, dar va fi tarziu si iti vei da seama ca ti-ai irosit cativa ani din viata ca el apoi sa te inlocuiasca cu alta... si tot asa.. CERC VICIOS.

Eu ca sa il am doar pt mine, am pus piciorul in prag, si l-am avut, dar fericirea noastra nu adurat f mult... asa ca gnadeste-te bine daca merita efortul, pt ca eu vad ca baiatul asta se joaca si ii place la nebunie si cu mandra si cu draga...

Tine-ne la curent si ai grija de tine!
pisicuta_trista
Postat pe 17 Mai 2009 13:42
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-16 13:53:48ma intorc dupa ce'mi revin


inca nu ti-ai revenit?
geo_x
Postat pe 17 Mai 2009 13:47
tnx mult pt ce m-ati sfatuit..am sa mai astp putin sa vad ce are de gand..si apoi pun piciorul in prag..pana la urma tot trebuie sa se intample ceva, k este peste kteva zile , k este peste kteva sapt. se va intampla..ce o sa fie nu stiu..dar oricum cum se va intampla am sa trec peste..poate voi suferi , poate voi fi fericita..nu stiu..ideea este k voi fi bine indiferent de ce va fi..intotdeuna am gasit in mine o putere sa trec peste probleme..sper sa fie la fel si de data asta..promit k am sa va tin la curent..va pup
kudika026449
Postat pe 17 Mai 2009 18:06
De la: geo_x, la data 2009-05-17 13:47:18
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-16 13:53:48ma intorc dupa ce'mi revin


inca nu ti-ai revenit?


Nu


Diavolyta_
Postat pe 19 Mai 2009 16:15
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-19 16:15:48
De la: geo_x, la data 2009-05-17 13:47:18
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-16 13:53:48ma intorc dupa ce'mi revin


inca nu ti-ai revenit?


Nu


yumy
Postat pe 19 Mai 2009 16:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
as dori o parere, un sfat daca se poate 74 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:45
Relatie cu un iranian..?! 241 De la: Adela2222 25 Iulie 2013 10:08
simt ca inebunesc si singura nu o sa i-au o decizie corecta 58 De la: roxi_berzi 25 Iulie 2010 04:36
E oare dragostea atat de superficiala? sau poate ne pasa prea mult de cei ce ne inconjoara!! 15 De la: Diannnnnnna 8 Septembrie 2009 00:56
buna oare cat o sa mai dureze suferinta? 14 De la: luminita_dy 24 Februarie 2009 09:14