Setari Cookie-uri

Un Topic Pacatos

De la: TIGRA, la data 2011-02-16 12:02:26
De la: 4Life, la data 2011-02-16 10:48:51
De la: TIGRA, la data 2011-02-15 17:50:42deci :
- urasc sistemul bancar din Romania, cu toate ca lucrez in domeniu, m-am saturat de pila lu cutare si a lui cutare, m-am saturat sa dau degete si limbi la dosare , si m-am saturat de lipsa de respect, muncesti ca gloaba si nu primesti nici macar un multumesc nu mai vb de bani;
- m-am saturat sa stau ca pestii in plase de la 9 la 6
- m-am saturat de traficul de rahat si de aglomeratia din apropierea Republicii Pipera
- m-am saturat de sefi care habar nu au de nici unele
Sper sa fac ceva sa schimb toate astea
daca te-ai saturat de toate astea, putem face impreuna ceva care sa te multumeasca pentru totdeauna, unde sa fii libera, sa fii pripriul tau stapan, sa face ceea ce doresti tu cu timpul si cu viata ta, sa poti calatori cand si unde vrei ( fiindca o sa-ti permiti asta ) , ceva in care Tu sa decizi cum, cand si cu cine lucrezi , unde totul depinde numai si numai de implicarea TA , de decizia TA si de motivatia pe care o ai TU !!! si nu depinde deloc de ceea ce vor ALTII, de ceea ce-si doresc ALTII sau de ceea ce hotarasc ALTII !!!!

mai presus de asta, poti gasi traininguri GRATUITE, o echipa de profesionisti oricand dispusa oricand sa te ajute GRATUIT si sa te sustina NECONDITIONAT....

poti schimba ceva in viata ta daca esti dispusa sa stai putin timp sa vezi despre ce este vorba, ca apoi sa iei o decizie in totala cunostinta de cauza !!!!

http://4life-romania.blogspot.com/


buna

eu ii respect pe toti cei care incearca sa faca ceva pe cont propriu, chiar si daca au o taraba in piata, sa muncesti nu e o rusine, dar personal nu sunt adepta MLM, si nu vreau sa fiu parte din nici o organizatie, pt ca pana la urma si tu esti parte dintr-o organizatie cum sunt si cei de la Avon, Oriflame, Amway , Herbalife etc, in cativa ani sper ca imi voi deschide propriul cabinet de avocatura sau de executor judecatoresc, sau macar o mica afacere o sa vad atunci , deocamdata nu e momentul acum
ce te face sa crezi ca sunt parte din ceva anume??? stii ce ? informatiile gresite ce le ai despre MLM....in aceasta industrie, fiecare este liber sa faca ceea ce doreste si ceea ce gandeste...fiecare este pe cont propriu, eu nu depind de nimeni si nici altii nu depind de mine....ceea ce mentionezi tu mai sus, avon, oriflame,amway sau herbalife sunt decat niste BRANDURI si nimic mai mult....daca ai avea curiozitate sa vezi [utin in spatele perdelei, ai constata ca spre exemplu, cei de la AMWAY au crestere continua de 51 ani !!!! oare asta este ceva rau ???? si daca ai sa iti cauti ceva informatii corecte, ai a vezi ca aceasta industrie, de marketing de retea, se va dezvolta enorm in perioada urmatoare, in cca 10 ani va avea o crestere fulminanta, manata de dorinta oamenilor de a fii proprii lor stapani !!!
4Life
Postat pe 16 Februarie 2011 19:45
ma bucur ca nu ti au luat permisul. un prieten a alunecat pe gheata, in curba acum 3 seri, a intrat in garaj, a trebuit sa plateasca daunele pt garaj, plus masina 28 mil reparatiile ca totul e plastic (golfurile astea noi..pff) plus carnetu pe o luna i s au dus toate...

ceea ce ma face sa ma gandesc, nu cumva autoritatile competente , in ghilimele, ar trebui sa se ocupe de starea drumurilor publice (parca asa era in legislatie, admin. publica trebuie sa garanteze conditia buna a drumurilor publice) e de vina? ar putea da in judecata primaria linistit. problema e ca l ar costa procesul mult mai mult si s ar intinde pe multi ani, la cata incompetenta e in sistemul juridic, si fara sa fiu misogin, cele mai rele s femeile judecator... iau dosarul, se uita o data si o arunca mai incolo, pan acum am vaz 3 care faceau asa..la tribunal...si tribunalele cum arata...incredibil...

De la: mimi_ca29, la data 2011-02-16 19:42:44
De la: pickard, la data 2011-02-16 19:32:57
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-16 18:30:27 Am scapat! Am scapat! Nu mi-a luat Garcea permisul, a declarat-o pe aia vinovata de accident!

P.S fetelor, nu-l mai suparati pe Rockky ca mie mi-e drag. Nu e el cel care ne invata cati de i sa punem??? Doar ca seara mai bea si el un paharut de vin si...nu mai vede bine tastele . Mie imi place de tine, Rockky..asa arogant si misogin cum esti dar...imi place


deci am scapat eu! daca iti place de rock eu nu mai am ce sa fac


Dar imi place si de tine Doar ca Rockky e mai tinerel si...prospaturile au prioritate


a fost o zi buna azi,o iau ca pe un compliment. ...pe langa portar sau ce a mai zis fetita aia cu neuronii incordati...e chiar ok.
rockk
Postat pe 16 Februarie 2011 20:51
De la: TIGRA, la data 2011-02-16 16:28:34
De la: anastasia_m, la data 2011-02-16 16:26:47 moama cata ura intr-o singura zi


sunt rea azi


stai linistita, esti doar plictisitoare.
rockk
Postat pe 16 Februarie 2011 20:52
De la: 4Life, la data 2011-02-16 19:45:26... ai constata ca spre exemplu, cei de la AMWAY au crestere continua de 51 ani...


dar tu ai constatat ca pe cei de la amway ii cauta fiscul ca nu au carti de munca pentru angajati?

jalnic....
battleofwits
Postat pe 16 Februarie 2011 20:54
De la: rockk, la data 2011-02-16 20:51:45...un prieten a alunecat pe gheata, in curba acum 3 seri, a intrat in garaj, a trebuit sa plateasca daunele pt garaj, plus masina 28 mil reparatiile ca totul e plastic (golfurile astea noi..pff) plus carnetu pe o luna i s au dus toate...

ceea ce ma face sa ma gandesc, nu cumva autoritatile competente , in ghilimele, ar trebui sa se ocupe de starea drumurilor publice


in loc de 28 de milioana aruncate pe geam, daca stia ca e un sofer prost, nu mai bine platea un curs de navigatie auto (costa in jur de 10 mil) mai invata si el sa conduca, plus de asta acum mai avera 20 de mil in buzunar
battleofwits
Postat pe 16 Februarie 2011 20:56
De la: rockk, la data 2011-02-16 20:51:45ma bucur ca nu ti au luat permisul. un prieten a alunecat pe gheata, in curba acum 3 seri, a intrat in garaj, a trebuit sa plateasca daunele pt garaj, plus masina 28 mil reparatiile ca totul e plastic (golfurile astea noi..pff) plus carnetu pe o luna i s au dus toate...

ceea ce ma face sa ma gandesc, nu cumva autoritatile competente , in ghilimele, ar trebui sa se ocupe de starea drumurilor publice (parca asa era in legislatie, admin. publica trebuie sa garanteze conditia buna a drumurilor publice) e de vina? ar putea da in judecata primaria linistit. problema e ca l ar costa procesul mult mai mult si s ar intinde pe multi ani, la cata incompetenta e in sistemul juridic, si fara sa fiu misogin, cele mai rele s femeile judecator... iau dosarul, se uita o data si o arunca mai incolo, pan acum am vaz 3 care faceau asa..la tribunal...si tribunalele cum arata...incredibil...

De la: mimi_ca29, la data 2011-02-16 19:42:44
De la: pickard, la data 2011-02-16 19:32:57
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-16 18:30:27 Am scapat! Am scapat! Nu mi-a luat Garcea permisul, a declarat-o pe aia vinovata de accident!

P.S fetelor, nu-l mai suparati pe Rockky ca mie mi-e drag. Nu e el cel care ne invata cati de i sa punem??? Doar ca seara mai bea si el un paharut de vin si...nu mai vede bine tastele . Mie imi place de tine, Rockky..asa arogant si misogin cum esti dar...imi place


deci am scapat eu! daca iti place de rock eu nu mai am ce sa fac


Dar imi place si de tine Doar ca Rockky e mai tinerel si...prospaturile au prioritate


a fost o zi buna azi,o iau ca pe un compliment. ...pe langa portar sau ce a mai zis fetita aia cu neuronii incordati...e chiar ok.


Hehehe, si eu am derapat acum cateva zile si am zburat peste sant, direct in padure dar Wv meu nu a patit nimic! Poate e din alta serie
mimi_ca29
Postat pe 16 Februarie 2011 20:57
De la: battleofwits, la data 2011-02-16 20:56:51
De la: rockk, la data 2011-02-16 20:51:45...un prieten a alunecat pe gheata, in curba acum 3 seri, a intrat in garaj, a trebuit sa plateasca daunele pt garaj, plus masina 28 mil reparatiile ca totul e plastic (golfurile astea noi..pff) plus carnetu pe o luna i s au dus toate...

ceea ce ma face sa ma gandesc, nu cumva autoritatile competente , in ghilimele, ar trebui sa se ocupe de starea drumurilor publice


in loc de 28 de milioana aruncate pe geam, daca stia ca e un sofer prost, nu mai bine platea un curs de navigatie auto (costa in jur de 10 mil) mai invata si el sa conduca, plus de asta acum mai avera 20 de mil in buzunar


Rautaciosule! Tu, decate ori ti-ai rupt cracii???
mimi_ca29
Postat pe 16 Februarie 2011 20:58
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-16 20:57:04...si eu am derapat acum cateva zile si am zburat peste sant, direct in padure ...


inca un alt talent aflat in libertate pe drumurile publice
battleofwits
Postat pe 16 Februarie 2011 20:59
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-16 20:58:42
Rautaciosule! Tu, decate ori ti-ai rupt cracii???

nu pe drumurile publice
battleofwits
Postat pe 16 Februarie 2011 21:00
De la: battleofwits, la data 2011-02-16 20:56:51
De la: rockk, la data 2011-02-16 20:51:45...un prieten a alunecat pe gheata, in curba acum 3 seri, a intrat in garaj, a trebuit sa plateasca daunele pt garaj, plus masina 28 mil reparatiile ca totul e plastic (golfurile astea noi..pff) plus carnetu pe o luna i s au dus toate...

ceea ce ma face sa ma gandesc, nu cumva autoritatile competente , in ghilimele, ar trebui sa se ocupe de starea drumurilor publice


in loc de 28 de milioana aruncate pe geam, daca stia ca e un sofer prost, nu mai bine platea un curs de navigatie auto (costa in jur de 10 mil) mai invata si el sa conduca, plus de asta acum mai avera 20 de mil in buzunar


mergea cu 20 la ora, nici atat. era atata gheata, intre blocuri ca pur si simplu , cand a luat curba, nu mai oprea a intrat cu botu n garaj. toata fata i s a dus, arata de parca e "tuningata":)) am si ras bine dupa. nu e vb de cum conducea, e vb ca adm publica nu are nici o treaba cu intretinerea drumurilor publice, care e resp lor.

e un golf 4, oricum si el se plange, toti se plang ca astea noi sunt de cal f proasta, plastic peste tot.
rockk
Postat pe 16 Februarie 2011 21:00
De la: rockk, la data 2011-02-16 21:00:18
mergea cu 20 la ora, nici atat. era atata gheata, intre blocuri ca pur si simplu , cand a luat curba, nu mai oprea a intrat cu botu n garaj. toata fata i s a dus, arata de parca e "tuningata":)) am si ras bine dupa. nu e vb de cum conducea, e vb ca adm publica nu are nici o treaba cu intretinerea drumurilor publice, care e resp lor.

e un golf 4, oricum si el se plange, toti se plang ca astea noi sunt de cal f proasta, plastic peste tot.

viteza nu conteaza decat foarte putin ...ceea ce conteaza e soferul

battleofwits
Postat pe 16 Februarie 2011 21:01
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-16 20:57:04
De la: rockk, la data 2011-02-16 20:51:45ma bucur ca nu ti au luat permisul. un prieten a alunecat pe gheata, in curba acum 3 seri, a intrat in garaj, a trebuit sa plateasca daunele pt garaj, plus masina 28 mil reparatiile ca totul e plastic (golfurile astea noi..pff) plus carnetu pe o luna i s au dus toate...

ceea ce ma face sa ma gandesc, nu cumva autoritatile competente , in ghilimele, ar trebui sa se ocupe de starea drumurilor publice (parca asa era in legislatie, admin. publica trebuie sa garanteze conditia buna a drumurilor publice) e de vina? ar putea da in judecata primaria linistit. problema e ca l ar costa procesul mult mai mult si s ar intinde pe multi ani, la cata incompetenta e in sistemul juridic, si fara sa fiu misogin, cele mai rele s femeile judecator... iau dosarul, se uita o data si o arunca mai incolo, pan acum am vaz 3 care faceau asa..la tribunal...si tribunalele cum arata...incredibil...

De la: mimi_ca29, la data 2011-02-16 19:42:44
De la: pickard, la data 2011-02-16 19:32:57
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-16 18:30:27 Am scapat! Am scapat! Nu mi-a luat Garcea permisul, a declarat-o pe aia vinovata de accident!

P.S fetelor, nu-l mai suparati pe Rockky ca mie mi-e drag. Nu e el cel care ne invata cati de i sa punem??? Doar ca seara mai bea si el un paharut de vin si...nu mai vede bine tastele . Mie imi place de tine, Rockky..asa arogant si misogin cum esti dar...imi place


deci am scapat eu! daca iti place de rock eu nu mai am ce sa fac


Dar imi place si de tine Doar ca Rockky e mai tinerel si...prospaturile au prioritate


a fost o zi buna azi,o iau ca pe un compliment. ...pe langa portar sau ce a mai zis fetita aia cu neuronii incordati...e chiar ok.


Hehehe, si eu am derapat acum cateva zile si am zburat peste sant, direct in padure dar Wv meu nu a patit nimic! Poate e din alta serie


inveti sa zbori cu masina... e si asta o chestie eu am vazut cum un matiz in fata noastra , a intrat in sant si a ramas cu burta n sus. n a patit nimeni nimic...dar a fost o imagine de moment...
rockk
Postat pe 16 Februarie 2011 21:02
De la: battleofwits, la data 2011-02-16 21:00:11
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-16 20:58:42
Rautaciosule! Tu, decate ori ti-ai rupt cracii???

nu pe drumurile publice


Dar unde? In ograda la bunica?
mimi_ca29
Postat pe 16 Februarie 2011 21:02
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-16 21:02:56Dar unde? In ograda la bunica?


e problema mea unde, dar nu am nici-un motiv sa conduc intr-o stare in care sa nu fiu sa stau cu 4 roti pe asfalt.... mereu ma doare burta de ras cand aud de accidente cu masini

cum e posibil ca omul ala sa nu fie in stare sa tina o masina dreapta stand pe 4 roti, iar aurel vlaicu a incropit cu cateva bete si cativa metri de panza un avion cu care sa zboare peste munti .... ce nedreapta e soarta cu unii
battleofwits
Postat pe 16 Februarie 2011 21:06
De la: battleofwits, la data 2011-02-16 21:06:58
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-16 21:02:56Dar unde? In ograda la bunica?


e problema mea unde, dar nu am nici-un motiv sa conduc intr-o stare in care sa nu fiu sa stau cu 4 roti pe asfalt.... mereu ma doare burta de ras cand aud de accidente cu masini

cum e posibil ca omul ala sa nu fie in stare sa tina o masina dreapta stand pe 4 roti, iar aurel vlaicu a incropit cu cateva bete si cativa metri de panza un avion cu care sa zboare peste munti .... ce nedreapta e soarta cu unii


Uite ca se mai intampla, sa nu poti sa tii masina pe 4 roti. Asta vara, veneam de la munte. Sotul meu conducea. Nu aveam viteza, doar 140/h. Dintr-o data, un Logan depaseste o caruta si intra in fata noastra. Daca ne ciocneam, muream toti. Sotul a tras dreapta, apoi a incercat sa intre pe carosabil, again. A intrat masina in balans masina era ..cand pe rotile din stanga, cand pe cele din dreapta...apoi a inceput sa se roteasca pe loc...in final, am aterizat tot in sant La fel, masina nu a avut nimic; nici macar bara rupta, far spart..nimic.

P.S Au oprit mai multe masini pe dreapta sa vada ce s-a intamplat...si vreo doi s-au bulit ca nu au pastrat distanta. Eu am plecat cu masina neatinsa si ei... au mai plecat..a doua zi
mimi_ca29
Postat pe 16 Februarie 2011 21:15
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-16 21:15:31...Sotul meu conducea. Nu aveam viteza, doar 140/h. Dintr-o data, un Logan depaseste o caruta si intra in fata noastra. Daca ne ciocneam, muream toti. Sotul a tras dreapta, apoi a incercat sa intre pe carosabil, again. A intrat masina in balans masina era ..cand pe rotile din stanga, cand pe cele din dreapta...apoi a inceput sa se roteasca pe loc...in final, am aterizat tot in sant ....

asta intradevar este un accident ... bine ca ati scapat, macar sotul sa stie sa conduca

insa situatiile de genul ... eram la volan, si am intrat in sant/pom/casa/garaj ... sunt hilare
battleofwits
Postat pe 16 Februarie 2011 21:19
De la: battleofwits, la data 2011-02-16 21:19:29
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-16 21:15:31...Sotul meu conducea. Nu aveam viteza, doar 140/h. Dintr-o data, un Logan depaseste o caruta si intra in fata noastra. Daca ne ciocneam, muream toti. Sotul a tras dreapta, apoi a incercat sa intre pe carosabil, again. A intrat masina in balans masina era ..cand pe rotile din stanga, cand pe cele din dreapta...apoi a inceput sa se roteasca pe loc...in final, am aterizat tot in sant ....

asta intradevar este un accident ... bine ca ati scapat, macar sotul sa stie sa conduca

insa situatiile de genul ... eram la volan, si am intrat in sant/pom/casa/garaj ... sunt hilare


Misogin mic ce esti! Dar, lasa ca am vazut destui barbati "inteligenti" la volan. Chiar azi, unu' dadea prioritate de dreapta la un sens giratoriu Noroc ca am goarne bune, de l-am trezit pe ala din "somn"
mimi_ca29
Postat pe 16 Februarie 2011 21:29
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-16 21:29:18
Misogin mic ce esti! Dar, lasa ca am vazut destui barbati "inteligenti" la volan. Chiar azi, unu' dadea prioritate de dreapta la un sens giratoriu Noroc ca am goarne bune, de l-am trezit pe ala din "somn"


sunt eu misogin pentru ca nu stii tu sa mergi cu masina pe drum, si intri cu ea in sant? daca e asa...sunt misogin
battleofwits
Postat pe 16 Februarie 2011 21:41
[data viitoare cand te iei de ceva, macar fa o cum trebuie. si in nici un caz sa nu incerci sa te iei de mine, ca nu ti iese nicicum. ai nevoie de mult mai mult ca sa ai , vreodata, in viata asta o replica decenta pe langa a mea.[/quote]

vb multa saracia omului, oricum multumesc pt lectia de istorie, esti tare ca fularul, imi plac motoarele dar nu ma pasioneaza , eu iubesc masinile si cu toate astea nu mi-am pus poze cu masinile mele pe profil, intelegi unde bat
visan_georgiana
Postat pe 17 Februarie 2011 09:49
viteza nu conteaza decat foarte putin ...ceea ce conteaza e soferul


corect, cand mi-am luat permisul , acum aproape 10 ani, mama ce baba sunt :), taicamiu mereu imi spunea "masina o conduci tu, nu invers", daca ar intelege toata lumea treaba asta poate nu ar mai fi atatea accidente nasoale, ca astea ai aunecat si ai zburat se intampla strict din lipsa de experienta, mai naspa e sa patesti ce am patit eu anul trecut , ca mi-a sarit una de pe trotuar in fuga, si s-a lovit de usa spate pasager, a avut cateva zgarieturi, dar 2 luni am stat cu morcovul in fund ca aveam dosar facut, culpa comuna, ca era la 10 m de trecere (apropos nicaieri in Codul rutier si nici in OUG 195/2002 nu am gasit treaba asta ca daca e la nuj cati metrii de trecere e culpa copmuna) si in 2 luni putea sa faca plangere, cu toate ca declarase ca nu are pretentii, asa ca dragi soferi cascati ochii ca sunt persoane capabile de gesturi inimaginabile pt a scoate niste bani
visan_georgiana
Postat pe 17 Februarie 2011 10:02
De la: TIGRA, la data 2011-02-17 10:02:44viteza nu conteaza decat foarte putin ...ceea ce conteaza e soferul


corect, cand mi-am luat permisul , acum aproape 10 ani, mama ce baba sunt :), taicamiu mereu imi spunea "masina o conduci tu, nu invers", daca ar intelege toata lumea treaba asta poate nu ar mai fi atatea accidente nasoale, ca astea ai aunecat si ai zburat se intampla strict din lipsa de experienta, mai naspa e sa patesti ce am patit eu anul trecut , ca mi-a sarit una de pe trotuar in fuga, si s-a lovit de usa spate pasager, a avut cateva zgarieturi, dar 2 luni am stat cu morcovul in fund ca aveam dosar facut, culpa comuna, ca era la 10 m de trecere (apropos nicaieri in Codul rutier si nici in OUG 195/2002 nu am gasit treaba asta ca daca e la nuj cati metrii de trecere e culpa copmuna) si in 2 luni putea sa faca plangere, cu toate ca declarase ca nu are pretentii, asa ca dragi soferi cascati ochii ca sunt persoane capabile de gesturi inimaginabile pt a scoate niste bani


Tigra, ai lunecat vreodata pe pulei? Cand mergi cu 20/h nu e mare branza, dar cand circuli pe un drum cu o limita de viteza de 80/h si intalnesti o portiune cu gheata, nici mama experientei si nici cauciucurile de iarna nu te mai ajuta. Daca ai lunecat vreodata pe polei avand si viteza si ai reusit sa redresezi masina in doi timpi si trei miscari atunci esti tare; dar daca nu ti s-a intamplat never, atunci nu ai de unde sti cum e si daca poti sau nu.
mimi_ca29
Postat pe 17 Februarie 2011 13:21
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-17 13:21:39...cand circuli pe un drum cu o limita de viteza de 80/h si intalnesti o portiune cu gheata, nici mama experientei si nici cauciucurile de iarna nu te mai ajuta...


daca nu esti pregatita sa mergi cu masina in trafic in conditii de iarna...din noiembrie pana in martie poti sa circuli cu rata

apropo de experienta ... http://vimeo.com/19798020
battleofwits
Postat pe 17 Februarie 2011 13:33
De la: battleofwits, la data 2011-02-17 13:33:07
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-17 13:21:39...cand circuli pe un drum cu o limita de viteza de 80/h si intalnesti o portiune cu gheata, nici mama experientei si nici cauciucurile de iarna nu te mai ajuta...


daca nu esti pregatita sa mergi cu masina in trafic in conditii de iarna...din noiembrie pana in martie poti sa circuli cu rata

apropo de experienta ... http://vimeo.com/19798020


Ei, uite ca eu nu ma tarai cu 40/h de teama ca intalnesc vreo portiune de pulei. Cu rata mergi tu acum ca nu ai permis Sofer bun inseamna si sa-ti tii permisul ala in buzunar. Si tu si Tigra, aveti "cazierul patat". Chiar daca am zburat peste un sant, chiar daca merg cu viteza..nu am primit amenzi, puncte de penalizare si am si permisul in "buzunar".
mimi_ca29
Postat pe 17 Februarie 2011 13:53
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-17 13:53:36
....Chiar daca am zburat peste un sant, chiar daca merg cu viteza..nu am primit amenzi, puncte de penalizare si am si permisul in "buzunar".



ce pot sa mai spun, decat ca sper sa ai acelasi noroc si in viitor, de dragul tau si al celor aflati in masina cu tine, sau pietoni nevinovati


battleofwits
Postat pe 17 Februarie 2011 14:03
De la: battleofwits, la data 2011-02-16 21:19:29
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-16 21:15:31...Sotul meu conducea. Nu aveam viteza, doar 140/h. Dintr-o data, un Logan depaseste o caruta si intra in fata noastra. Daca ne ciocneam, muream toti. Sotul a tras dreapta, apoi a incercat sa intre pe carosabil, again. A intrat masina in balans masina era ..cand pe rotile din stanga, cand pe cele din dreapta...apoi a inceput sa se roteasca pe loc...in final, am aterizat tot in sant ....

asta intradevar este un accident ... bine ca ati scapat, macar sotul sa stie sa conduca

insa situatiile de genul ... eram la volan, si am intrat in sant/pom/casa/garaj ... sunt hilare


vrei sa auzi ceva hilar? vrei? uite asta: a sarit poarta la mine si mi-a dubit masina

inainte sa incepem sa dezvoltam prea mult ideea tin sa mentionez ca era intuneric bezna,afara furtuna...am intrat in curte cu masina si o rafala de vant....zbang! poarta era asigurata cu o caramida iar cealalta jumatate a tinea sotul...sincer,ne-am prapadit de ras in prima faza...veneam de ft departe,intuneric,trafic naspa,gropi,drum in lucru.... nesemnalizat ...si busesc masina in curte
_oktober_
Postat pe 17 Februarie 2011 14:08
De la: battleofwits, la data 2011-02-17 14:03:09
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-17 13:53:36
....Chiar daca am zburat peste un sant, chiar daca merg cu viteza..nu am primit amenzi, puncte de penalizare si am si permisul in "buzunar".



ce pot sa mai spun, decat ca sper sa ai acelasi noroc si in viitor, de dragul tau si al celor aflati in masina cu tine, sau pietoni nevinovati




Ei lasa, ca sunt si responsabila, nu sunt tot timpul nebuna( doar cand pun melodii saltarete ). Iar pietonii daca vor sa traiasca, atunci sa foloseasca zebra. E singurul loc( inclusiv semaforul) cand merg foarte prudent si cu viteza f. mica. Alearga ca ticnitii de dupa masinile parcate aiurea. Daca pietonii nu folosesc zebra, atunci mananc coliva! ( glumeam)
mimi_ca29
Postat pe 17 Februarie 2011 14:19
De la: _oktober_, la data 2011-02-17 14:08:38
De la: battleofwits, la data 2011-02-16 21:19:29
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-16 21:15:31...Sotul meu conducea. Nu aveam viteza, doar 140/h. Dintr-o data, un Logan depaseste o caruta si intra in fata noastra. Daca ne ciocneam, muream toti. Sotul a tras dreapta, apoi a incercat sa intre pe carosabil, again. A intrat masina in balans masina era ..cand pe rotile din stanga, cand pe cele din dreapta...apoi a inceput sa se roteasca pe loc...in final, am aterizat tot in sant ....

asta intradevar este un accident ... bine ca ati scapat, macar sotul sa stie sa conduca

insa situatiile de genul ... eram la volan, si am intrat in sant/pom/casa/garaj ... sunt hilare


vrei sa auzi ceva hilar? vrei? uite asta: a sarit poarta la mine si mi-a dubit masina

inainte sa incepem sa dezvoltam prea mult ideea tin sa mentionez ca era intuneric bezna,afara furtuna...am intrat in curte cu masina si o rafala de vant....zbang! poarta era asigurata cu o caramida iar cealalta jumatate a tinea sotul...sincer,ne-am prapadit de ras in prima faza...veneam de ft departe,intuneric,trafic naspa,gropi,drum in lucru.... nesemnalizat ...si busesc masina in curte


Asta chiar e pur ghinion Dar, bine ca ati ajuns teferi si totul s-a terminat cu bine; tabla se indreapta
mimi_ca29
Postat pe 17 Februarie 2011 14:21
Tigra, ai lunecat vreodata pe pulei? Cand mergi cu 20/h nu e mare branza, dar cand circuli pe un drum cu o limita de viteza de 80/h si intalnesti o portiune cu gheata, nici mama experientei si nici cauciucurile de iarna nu te mai ajuta. Daca ai lunecat vreodata pe polei avand si viteza si ai reusit sa redresezi masina in doi timpi si trei miscari atunci esti tare; dar daca nu ti s-a intamplat never, atunci nu ai de unde sti cum e si daca poti sau nu. [/quote]

am alunecat, chestia e, ca eu nu merg cu viteza cand conditiile meteo nu permit acest lucru, dar tu ai alunecat pe o pata de ulei, eu am alunecat eram cu Tigra cu cauciucuri cu talonul jos si aveam cam 60 ora, si am reusit sa redresez masina pt ca stiu sa tin si distanta fata de cei din fata, daca nu stiti cu ale soferiei nu mai cautati scuze, am facut cateva sute de mii de km si in Romania si in afara si iarna pe ninsori si nu am mai zburat in boscheti, si am mers si cu Dacie berlina fara cauciucuri de iarna si nu am avut accidente, era mai naspa cand trebuia sa o urc in parcare
visan_georgiana
Postat pe 17 Februarie 2011 15:10
ploua si iar trebuie sa plec. parca e toamna. f deprimant.

urasc ca n oras e noroi mai peste tot, aproape ca la tara. nu nteleg de unde e mereu noroi, praf. pana una alta totul e acoperit de asfaltul acela urat, negru, majoritatea copacilor le a taiat primaria, ca ...probabil le statea n cale pe marginea drumului...

incepe sa semene si orasul asta cu uratenia aia de bucuresti, un ocean de asfalt mat, sufocator.
rockk
Postat pe 17 Februarie 2011 15:35
De la: TIGRA, la data 2011-02-17 15:10:25Tigra, ai lunecat vreodata pe pulei? Cand mergi cu 20/h nu e mare branza, dar cand circuli pe un drum cu o limita de viteza de 80/h si intalnesti o portiune cu gheata, nici mama experientei si nici cauciucurile de iarna nu te mai ajuta. Daca ai lunecat vreodata pe polei avand si viteza si ai reusit sa redresezi masina in doi timpi si trei miscari atunci esti tare; dar daca nu ti s-a intamplat never, atunci nu ai de unde sti cum e si daca poti sau nu.


am alunecat, chestia e, ca eu nu merg cu viteza cand conditiile meteo nu permit acest lucru, dar tu ai alunecat pe o pata de ulei, eu am alunecat eram cu Tigra cu cauciucuri cu talonul jos si aveam cam 60 ora, si am reusit sa redresez masina pt ca stiu sa tin si distanta fata de cei din fata, daca nu stiti cu ale soferiei nu mai cautati scuze, am facut cateva sute de mii de km si in Romania si in afara si iarna pe ninsori si nu am mai zburat in boscheti, si am mers si cu Dacie berlina fara cauciucuri de iarna si nu am avut accidente, era mai naspa cand trebuia sa o urc in parcare [/quote]

Tigruta, am scris pulei( in gluma), adica polei. Era vreme frumoasa doar ca acea portiune a fost mai in umbra si nu a avut timp sa se dezghete. Am preferat sa ies de pe carosabil pt ca riscam sa intru intr-o masina de pe contrasens. Uneori, trebuie sa luam o decizie intr-o fractiune de secunda. Decizia mea a fost santul si nu tirul Nu ma scuz, dar uneori ma ia valul, pt ca viteza imi place Viteza, polei, ceva problemute la masina....a rezultat..santul. Stiu ca uneori mai exagerez cu commenturile dar recunosc ca sunt mai prudenta cand conditiile meteo sunt nefavorabile.
mimi_ca29
Postat pe 17 Februarie 2011 15:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce incape intr-o valiza 120 De la: mimy18_bv 30 Ianuarie 2014 16:30
Experiente amuzante prin toaletele lumii 17 De la: Gelico 30 August 2011 09:36
concert 4 De la: luana22 5 Septembrie 2008 15:29
Un Topic Pacatos 498 De la: Gina1989 16 Septembrie 2011 11:06
Un joc din care poti sa faci bani 0 De la: 18 Februarie 2011 14:35