Setari Cookie-uri

Un Topic Pacatos

urasc kudika. n a iesit cum trebuia. era intrebare retorica.
rockk
Postat pe 15 Februarie 2011 23:02
hai salut!
noroc cu topicul asta ca m-am saturat sa divaghez pe ala cu 666 de la prima ora a diminetii iar daca ma uit la ala cu suflete pereche imi vine sa ma sinucid iar la urma sa va omor pe toti
pickard
Postat pe 16 Februarie 2011 06:08
Buna dimineata si voua! Sper sa aveti o zi buna..pt ca a mea , sigur va fi de rahat . Trebuie sa-mi adun toate fortele extra-terestre sa nu-mi ia astia permisul
mimi_ca29
Postat pe 16 Februarie 2011 07:13
De la: rockk, la data 2011-02-15 17:26:31Ok, aici puteti scrie orice , sa dati afara tot ce v a enervat, cine v a enervat, cat timp nu e cu: iubire, lacrimi, drame de doi bani, cu amanti/iubite/sore/ "prietenu prietenului care a scapat sapunul si i am prins in baie, oare ma mai iubeste"?, avorturi sau alte chestii lacrimogene e totul ok.

azi urasc toti functionarii publici , birocratia si mai ales pe toti umflatii care stau in fund toata ziua cu un aer de superioritate la ghiseu, si vorbesc la tel in timp ce e o coada de 1 hectar, dupa care iau pauza de masa si se misca ca melcii ( aici nu e vina lor, e vina naturii ), in timp ce tu te plimbi cu 10 tone de hartii CARE NU AU NICI UN ROST< sunt ILOGICE (cerere la cerere pt cerere, WHAT THE F!) si iei amenda ca ai parcat unde nu trebuia desi n aveai unde sa parchezi, ca data viitoare intru in cladire cu ea cu tot.

urasc "muzica" de doi bani care se aude peste tot, la tot pasul, toti manelistii au dat o n "dance" , de fapt sunt tot manele da cu "beat" uri. /emoticonverde.
urasc toti "rockerii" care se cred "rockeri" si si dau parul cu balsam sa le stea drept, invata nume de trupe pe de rost de pe net ca sa aibe ce povesti cand n au nimic de spus, adica mereu.
urasc femeile care beau bere fara alcool, sau bacardi , dupa care zambesc si zic ca le a ametit, crezand probabil ca sunt f simpatice. nu-s. in aceeasi ordine de idei, urasc fetele de la sala care vin doar sa defileze pe acolo, ba te mai si incurca de parca ar fi o chestie foarte adorabila sa te bagi in seama si sa stai acolo minute intregi. nu e.

si nu n ultimul rand, urasc ca nu mai am vin si afara iar e gri

sunt deacord cu tine....mai ales la fatele de la sala....eu trageam de fiare si ele faceau parada colantilor
denis_roxana
Postat pe 16 Februarie 2011 07:32
si nici manelele nu-mi plac....bine ca mai exista oameni cu ceva in cap...
denis_roxana
Postat pe 16 Februarie 2011 07:33
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-16 07:13:42Buna dimineata si voua! Sper sa aveti o zi buna..pt ca a mea , sigur va fi de rahat . Trebuie sa-mi adun toate fortele extra-terestre sa nu-mi ia astia permisul
de ce sa-ti ia permisu?
denis_roxana
Postat pe 16 Februarie 2011 07:34
denis_roxana
Postat pe 16 Februarie 2011 07:35
De la: denis_roxana, la data 2011-02-16 07:34:26
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-16 07:13:42Buna dimineata si voua! Sper sa aveti o zi buna..pt ca a mea , sigur va fi de rahat . Trebuie sa-mi adun toate fortele extra-terestre sa nu-mi ia astia permisul
de ce sa-ti ia permisu?


simplu, pentru ca POT probabil

(sa tin minte "parada colantilor " ) gg
rockk
Postat pe 16 Februarie 2011 07:35
De la: TIGRA, la data 2011-02-15 17:50:42deci :
- urasc sistemul bancar din Romania, cu toate ca lucrez in domeniu, m-am saturat de pila lu cutare si a lui cutare, m-am saturat sa dau degete si limbi la dosare , si m-am saturat de lipsa de respect, muncesti ca gloaba si nu primesti nici macar un multumesc nu mai vb de bani;
- m-am saturat sa stau ca pestii in plase de la 9 la 6
- m-am saturat de traficul de rahat si de aglomeratia din apropierea Republicii Pipera
- m-am saturat de sefi care habar nu au de nici unele
Sper sa fac ceva sa schimb toate astea
si cum le schimbi?
denis_roxana
Postat pe 16 Februarie 2011 07:36
De la: rockk, la data 2011-02-16 07:35:43
De la: denis_roxana, la data 2011-02-16 07:34:26
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-16 07:13:42Buna dimineata si voua! Sper sa aveti o zi buna..pt ca a mea , sigur va fi de rahat . Trebuie sa-mi adun toate fortele extra-terestre sa nu-mi ia astia permisul
de ce sa-ti ia permisu?


simplu, pentru ca POT probabil

(sa tin minte "parada colantilor " ) gg
sunt si ele gagici....
denis_roxana
Postat pe 16 Februarie 2011 07:40
De la: rockk, la data 2011-02-16 07:40:02

.... si mai tre sa ma si imbrac

De ce??
mimi_ca29
Postat pe 16 Februarie 2011 07:53
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-16 07:53:58
De la: rockk, la data 2011-02-16 07:40:02

.... si mai tre sa ma si imbrac

De ce??
mergi dezbracata,,,
denis_roxana
Postat pe 16 Februarie 2011 07:55
De la: rockk, la data 2011-02-16 07:35:43
De la: denis_roxana, la data 2011-02-16 07:34:26
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-16 07:13:42Buna dimineata si voua! Sper sa aveti o zi buna..pt ca a mea , sigur va fi de rahat . Trebuie sa-mi adun toate fortele extra-terestre sa nu-mi ia astia permisul
de ce sa-ti ia permisu?


simplu, pentru ca POT probabil


Da, pot! Dar nu il dau Sunt multe nereguli in aceasta "problema" si nu se incurca ei...
mimi_ca29
Postat pe 16 Februarie 2011 07:58
De la: denis_roxana, la data 2011-02-16 07:55:09
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-16 07:53:58
De la: rockk, la data 2011-02-16 07:40:02

.... si mai tre sa ma si imbrac

De ce??
mergi dezbracata,,,


Nu eu...Rockky
mimi_ca29
Postat pe 16 Februarie 2011 07:59
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-16 07:59:26
De la: denis_roxana, la data 2011-02-16 07:55:09
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-16 07:53:58
De la: rockk, la data 2011-02-16 07:40:02

.... si mai tre sa ma si imbrac

De ce??
mergi dezbracata,,,


Nu eu...Rockky
iar v-am incurcat...sunt cam somnoroasa...
denis_roxana
Postat pe 16 Februarie 2011 08:01
Neata lume !!!
ad__83
Postat pe 16 Februarie 2011 08:16
De la: ad_83, la data 2011-02-16 08:16:07Neata lume !!!
neata' draguta...
denis_roxana
Postat pe 16 Februarie 2011 08:21
De la: denis_roxana, la data 2011-02-16 08:21:30
De la: ad_83, la data 2011-02-16 08:16:07Neata lume !!!
neata' draguta... [/quot

neata hai la cafenea m am hotarat sa dau o cafea de dimineata asa...
ad__83
Postat pe 16 Februarie 2011 08:23
De la: ad_83, la data 2011-02-16 08:23:55
De la: denis_roxana, la data 2011-02-16 08:21:30
De la: ad_83, la data 2011-02-16 08:16:07Neata lume !!!
neata' draguta... [/quot

neata hai la cafenea m am hotarat sa dau o cafea de dimineata asa...
hai,ca ne vedem la cafenea...
denis_roxana
Postat pe 16 Februarie 2011 08:26
am revenit , deci sa continui:
- urasc corporatiile si mai ales pe cei ce lucreaza acolo pt ca 90 % se cred deasupra tuturor, cunoscatori ai adevarului universal valabil, dar nu le face pielea o cafea si mai au si scoli facute la apelul bocancilor, mai ales sefii
- urasc prefacutii , lingaii, oamenii alunecosi;
- urasc prostia si pe cei care vorbesc mult si prost sau putin si aiurea
- detest pitipoancele, care au devenit reprezentative pt romanica
- detest barbatii umflati de sala (traisaca naposim-ul, sustanon-ul) care apar in orice ocazie cat mai mulati ca sa se vada muschiul, ca deh creierul lor e plat, si pe cei care incearca sa agate in trafic bazandu-se pe masinuta lor marca BMW eventual seria 5 , luata din Germanica cu 10.000 EUR si peste 500.000 km, si daca le cade o piesa de ex volanta fac credit ca sa o repare
- detest urmatoarele personaje Udrea, Berceanu, Videanu, Boc, Basescu, Nastase, Cseke

lista cred ca poate continua

visan_georgiana
Postat pe 16 Februarie 2011 10:07
Neata!
Rockk puiule...arunca si tu macar un maieu pe tine acolo....aici sunt si babe batrane care au probleme cu inima
Cred ca aici nu se poate bea cafea...fug in cafenea....il pup pe pick si acolo...si aici....merita sa alergi un pic
_oktober_
Postat pe 16 Februarie 2011 10:13
De la: TIGRA, la data 2011-02-16 10:07:16am revenit , deci sa continui:
- urasc corporatiile si mai ales pe cei ce lucreaza acolo pt ca 90 % se cred deasupra tuturor, cunoscatori ai adevarului universal valabil, dar nu le face pielea o cafea si mai au si scoli facute la apelul bocancilor, mai ales sefii
- urasc prefacutii , lingaii, oamenii alunecosi;
- urasc prostia si pe cei care vorbesc mult si prost sau putin si aiurea
- detest pitipoancele, care au devenit reprezentative pt romanica
- detest barbatii umflati de sala (traisaca naposim-ul, sustanon-ul) care apar in orice ocazie cat mai mulati ca sa se vada muschiul, ca deh creierul lor e plat, si pe cei care incearca sa agate in trafic bazandu-se pe masinuta lor marca BMW eventual seria 5 , luata din Germanica cu 10.000 EUR si peste 500.000 km, si daca le cade o piesa de ex volanta fac credit ca sa o repare
- detest urmatoarele personaje Udrea, Berceanu, Videanu, Boc, Basescu, Nastase, Cseke

lista cred ca poate continua


tigresa ce ai patit....mai baga si din ailalti...
BEL_AMY1
Postat pe 16 Februarie 2011 10:13
De la: TIGRA, la data 2011-02-16 10:07:16am revenit , deci sa continui:
- urasc corporatiile si mai ales pe cei ce lucreaza acolo pt ca 90 % se cred deasupra tuturor, cunoscatori ai adevarului universal valabil, dar nu le face pielea o cafea si mai au si scoli facute la apelul bocancilor, mai ales sefii
- urasc prefacutii , lingaii, oamenii alunecosi;
- urasc prostia si pe cei care vorbesc mult si prost sau putin si aiurea
- detest pitipoancele, care au devenit reprezentative pt romanica
- detest barbatii umflati de sala (traisaca naposim-ul, sustanon-ul) care apar in orice ocazie cat mai mulati ca sa se vada muschiul, ca deh creierul lor e plat, si pe cei care incearca sa agate in trafic bazandu-se pe masinuta lor marca BMW eventual seria 5 , luata din Germanica cu 10.000 EUR si peste 500.000 km, si daca le cade o piesa de ex volanta fac credit ca sa o repare
- detest urmatoarele personaje Udrea, Berceanu, Videanu, Boc, Basescu, Nastase, Cseke

lista cred ca poate continua



cred ca mai bine ne-ai zice ce iti place, lista ar fi mai scurta!
ironia
Postat pe 16 Februarie 2011 10:18
tigresa ce ai patit....mai baga si din ailalti... [/quote]

visan_georgiana
Postat pe 16 Februarie 2011 10:27
De la: TIGRA, la data 2011-02-15 17:50:42deci :
- urasc sistemul bancar din Romania, cu toate ca lucrez in domeniu, m-am saturat de pila lu cutare si a lui cutare, m-am saturat sa dau degete si limbi la dosare , si m-am saturat de lipsa de respect, muncesti ca gloaba si nu primesti nici macar un multumesc nu mai vb de bani;
- m-am saturat sa stau ca pestii in plase de la 9 la 6
- m-am saturat de traficul de rahat si de aglomeratia din apropierea Republicii Pipera
- m-am saturat de sefi care habar nu au de nici unele
Sper sa fac ceva sa schimb toate astea
daca te-ai saturat de toate astea, putem face impreuna ceva care sa te multumeasca pentru totdeauna, unde sa fii libera, sa fii pripriul tau stapan, sa face ceea ce doresti tu cu timpul si cu viata ta, sa poti calatori cand si unde vrei ( fiindca o sa-ti permiti asta ) , ceva in care Tu sa decizi cum, cand si cu cine lucrezi , unde totul depinde numai si numai de implicarea TA , de decizia TA si de motivatia pe care o ai TU !!! si nu depinde deloc de ceea ce vor ALTII, de ceea ce-si doresc ALTII sau de ceea ce hotarasc ALTII !!!!

mai presus de asta, poti gasi traininguri GRATUITE, o echipa de profesionisti oricand dispusa oricand sa te ajute GRATUIT si sa te sustina NECONDITIONAT....

poti schimba ceva in viata ta daca esti dispusa sa stai putin timp sa vezi despre ce este vorba, ca apoi sa iei o decizie in totala cunostinta de cauza !!!!

http://4life-romania.blogspot.com/
4Life
Postat pe 16 Februarie 2011 10:48
urasc masinile din oras. toate. si mai ales pe toti cei care le conduc. urasc sa conduc masina (de oras/in oras) e chiar ilar daca stai o secunda si i vezi pe toti cum stau parca in cutiutele lor, astea noi arata ca niste sapunuri de plastic (si sunt din plastic) lle vezi doar capu care pare cat casa, mai ca te iau pe sus la trecere, la semafoare claxoneaza ca moronii, mai ca nu dau cu capu n claxonu ala de frustrati ce is, merg cu viteza, de parca daca ajungi cu 1 min mai repede sau mai tarziu chiar conteaza... patetic.

urasc audio/bmw/mercedes pentru ca ma duce cu gandul, mereu, la unu cu un ranjet inecat de dezgust lipit de fata cu o buzata langa ea, mai ca pica pe bancheta pe spate...


urasc oamenii cu prejudecati. si sincer, m a deranjat ce a spus tigra, pentru ca majoritatea gandesc asa, si e totul fals. urasc ca , mai nou, sa umbli la sala e un fel de rusine. mi e rusine sa zic ca umblu la sala aici, pentru ca, orice persoana care in viata ei n a facut un minim efort sa paseasca si sa vada cum e in realitate, vine cu idei preconcepute sigur bagi in tine rahaturi sa te "umfli". total fals, poti sa bagi in tine aer cu pompa tot nu te umfli, te ingrasi doar ca un peste, cu gusa. dezgustator .

persoane care habar n au cata disciplina , vointa si ambitie iti trebuie sa stai 2 ore zilnic si sa ti depasesti limitele, pentru ca asta e , la sfarsitul zilei e o provocare. si mergi pentru tine, pentru nimeni altcineva.
pentru ca despre asta e vorba, ca orice sport , e nevoie de multa ambitie, vointa, si mai mult decat in orice alt sport, disciplina. pentru ca nu o practici o luna, doua, un an doi, ci e pentru toata viata, si mai mult decat atat, implica TOATE Aspectele vietii tale, in primul rand nutritia. e ca si cum ai avea program 24 din 24, 7 zile pe saptamana (pentru ca da, daca chiar iti place 6 zile din 7 mergi , iar a 7 a zi , faci acasa). si nu,nu e deloc mult, si da TE simti al naibii de bine, nimic nu se compara cu sentimentul de a te simti chiar bine in pielea ta. si da mi se pare o mandrie sa poti sa spui uite eu fac asta, si uite am ajuns aici.
una e sa fii umflat, si se si vede, cu naposim etc, ca tot gras esti , si alta e sa ti impingi limitele zilnic si sa ajungi intr un punct in care ai visat, chiar daca intre timp vei asuda sange. merita.

Sa practici culturismul,e cea mai mare provocare din orice sport, pentru ca, spre deosebire de alte sporturi, o practici toata viata, sau uiti de ea in cateva luni. nu exista cale de mijloc , si nu exista naposim pe lumea asta care sa te faca sa te simti si sa arati cu adevarat bine. am vazut destui. pacat ca din cauza unora, si a superficialitatii de la noi, de a judecat totul la prima videre, a devenit o rusine chiar si asta.

rockk
Postat pe 16 Februarie 2011 11:21
De la: denis_roxana, la data 2011-02-16 07:55:09
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-16 07:53:58
De la: rockk, la data 2011-02-16 07:40:02

.... si mai tre sa ma si imbrac

De ce??
mergi dezbracata,,,


ideea era buna desi nu merita porcii aia de la politie
rockk
Postat pe 16 Februarie 2011 11:23
urasc oamenii cu prejudecati. si sincer, m a deranjat ce a spus tigra, pentru ca majoritatea gandesc asa, si e totul fals. urasc ca , mai nou, sa umbli la sala e un fel de rusine. mi e rusine sa zic ca umblu la sala aici, pentru ca, orice persoana care in viata ei n a facut un minim efort sa paseasca si sa vada cum e in realitate, vine cu idei preconcepute sigur bagi in tine rahaturi sa te "umfli". total fals, poti sa bagi in tine aer cu pompa tot nu te umfli, te ingrasi doar ca un peste, cu gusa. dezgustator .

chiar daca intre timp vei asuda sange. merita.

Sa practici culturismul,e cea mai mare provocare din orice sport, pentru ca, spre deosebire de alte sporturi, o practici toata viata, sau uiti de ea in cateva luni. nu exista cale de mijloc , si nu exista naposim pe lumea asta care sa te faca sa te simti si sa arati cu adevarat bine. am vazut destui. pacat ca din cauza unora, si a superficialitatii de la noi, de a judecat totul la prima videre, a devenit o rusine chiar si asta.


cred ca exagerezi, sala nu inseamna performanta, eu am facut 10 ani sport de performanta, antrenamente de unde plecai rupt in doua, hematoame pe tibii, talpi pe fata, buze sparte, nasul nu l-am avut spart dar mi-am luat cativa pumni in fata, apropos am practicat arte martiale kempo sau mai exact lupte de strada, asta inseamna sa faci sport si sa il iubesti, sa treci peste orice pt ca vrei sa mergi mai departe, sa te trezesti la 5 dimineata , cand altii dorm, si sa pleci la antrenament, pt ca seara sa revii la al doilea antrenament, sa alergi km intregi pe 40 de grade, sa dai la sac fara manusi in maini pana iti ramane pielea pe sac, asta inseamna sa faci performanta. Performanta inseamna sacrificii si nu numai in sport, pe cand sala e altceva, asta o faci ca sa arati bine si ca sa ai o stare de spirit mai buna.
visan_georgiana
Postat pe 16 Februarie 2011 11:58
De la: 4Life, la data 2011-02-16 10:48:51daca te-ai saturat de toate astea, putem face impreuna ceva care sa te multumeasca pentru totdeauna, unde sa fii libera, sa fii pripriul tau stapan, sa face ceea ce doresti tu cu timpul si cu viata ta, sa poti calatori cand si unde vrei ( fiindca o sa-ti permiti asta ) , ceva in care Tu sa decizi cum, cand si cu cine lucrezi , unde totul depinde numai si numai de implicarea TA , de decizia TA si de motivatia pe care o ai TU !!! si nu depinde deloc de ceea ce vor ALTII, de ceea ce-si doresc ALTII sau de ceea ce hotarasc ALTII !!!!

mai presus de asta, poti gasi traininguri GRATUITE, o echipa de profesionisti oricand dispusa oricand sa te ajute GRATUIT si sa te sustina NECONDITIONAT....

poti schimba ceva in viata ta daca esti dispusa sa stai putin timp sa vezi despre ce este vorba, ca apoi sa iei o decizie in totala cunostinta de cauza !!!!

http://4life-romania.blogspot.com/


s-a intors tarabagiu ....




battleofwits
Postat pe 16 Februarie 2011 11:59
De la: 4Life, la data 2011-02-16 10:48:51
De la: TIGRA, la data 2011-02-15 17:50:42deci :
- urasc sistemul bancar din Romania, cu toate ca lucrez in domeniu, m-am saturat de pila lu cutare si a lui cutare, m-am saturat sa dau degete si limbi la dosare , si m-am saturat de lipsa de respect, muncesti ca gloaba si nu primesti nici macar un multumesc nu mai vb de bani;
- m-am saturat sa stau ca pestii in plase de la 9 la 6
- m-am saturat de traficul de rahat si de aglomeratia din apropierea Republicii Pipera
- m-am saturat de sefi care habar nu au de nici unele
Sper sa fac ceva sa schimb toate astea
daca te-ai saturat de toate astea, putem face impreuna ceva care sa te multumeasca pentru totdeauna, unde sa fii libera, sa fii pripriul tau stapan, sa face ceea ce doresti tu cu timpul si cu viata ta, sa poti calatori cand si unde vrei ( fiindca o sa-ti permiti asta ) , ceva in care Tu sa decizi cum, cand si cu cine lucrezi , unde totul depinde numai si numai de implicarea TA , de decizia TA si de motivatia pe care o ai TU !!! si nu depinde deloc de ceea ce vor ALTII, de ceea ce-si doresc ALTII sau de ceea ce hotarasc ALTII !!!!

mai presus de asta, poti gasi traininguri GRATUITE, o echipa de profesionisti oricand dispusa oricand sa te ajute GRATUIT si sa te sustina NECONDITIONAT....

poti schimba ceva in viata ta daca esti dispusa sa stai putin timp sa vezi despre ce este vorba, ca apoi sa iei o decizie in totala cunostinta de cauza !!!!

http://4life-romania.blogspot.com/


buna

eu ii respect pe toti cei care incearca sa faca ceva pe cont propriu, chiar si daca au o taraba in piata, sa muncesti nu e o rusine, dar personal nu sunt adepta MLM, si nu vreau sa fiu parte din nici o organizatie, pt ca pana la urma si tu esti parte dintr-o organizatie cum sunt si cei de la Avon, Oriflame, Amway , Herbalife etc, in cativa ani sper ca imi voi deschide propriul cabinet de avocatura sau de executor judecatoresc, sau macar o mica afacere o sa vad atunci , deocamdata nu e momentul acum
visan_georgiana
Postat pe 16 Februarie 2011 12:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CONTINUA RIMA ...DOAR UN VERS ....SA POSTAM RIMA DIN MERS 146 De la: rondina 25 Februarie 2014 22:36
Antônio Nunes 1 De la: battleofwits 2 Martie 2011 10:46
Jurnalul unei neveste ...!!!! 11 De la: ioaname 30 Septembrie 2011 15:19
Lista ramane deschisa...ce s-ar mai putea adauga ?!!! 34 De la: rondina 17 Decembrie 2012 19:46
Ranca , Partie Ski - Fun & more... 1 De la: hilde31 10 Ianuarie 2012 03:20