Setari Cookie-uri

si eu am nevoie de un sfat...

buna fetelor...
sunt intr-o situatie tare nashpa...am o relatie de 3 ani destul de fericita,iubitul meu ar fy in stare sa faca orice,numai sa fie bine.problema e alta...in tot acest timp pastrez legatura cu fostul cu care am avut o relatie foarte furtunoasa,el fiind foarte gelos..acesta imi tot spune s ne impacam,k nu ma uitat..imi tot aduce aminte de relatia noastra,de partile pozitive..eu il ignor mai mereu..dar in sinea mea inca mai imi pasa de el!si pe actualul il iubesc enorm si nu vreau s il fac vreodata sa sufere ca nu merita..el ma ajutat s trec cu bine de fosta relatie!acum,fetelor..eu ce sa mai fac?
ca au trecut deja 3 ani decand tot tinem legatura..binenteles,nu ne-am mai intalnit niciodata,vorbim doar la telefon si pe net si ma tot gandesc ca poate ne e dat s fim impreuna?!nu stiu ce sa fac ...nu as putea niciodata sa il fac sa sufere pe iubitul meu...el ma sfatuit ca daca sunt mai fericita langa fostul,sa ma intorc la el,dar nu pot!toata lumea e impotriva lui la cat rau mi-a facut...ajutati-ma cu un sfat va rog..
danutza888
Postat pe 25 Februarie 2011 16:02
De la: danutza888, la data 2011-02-25 16:02:25nu as putea niciodata sa il fac sa sufere pe iubitul meu...el ma sfatuit ca daca sunt mai fericita langa fostul,sa ma intorc la el,dar nu pot!toata lumea e impotriva lui la cat rau mi-a facut...ajutati-ma cu un sfat va rog..


ti-ai dat singura raspunsul..si apoi mai ia calcul si ca acum se poarta frumos si vb frumos ca te-a pierdut si ti-ar promite si luna de pe cer numai sa revii...eu sunt de parere sa ramai cu omul care te iubeste si te respecta...tu stii mai bine..
ironia
Postat pe 25 Februarie 2011 22:43
De la: danutza888, la data 2011-02-25 16:02:25buna fetelor...
ajutati-ma cu un sfat va rog..


Tu l-ai parasit pe fostul? Daca da, atunci aminteste-ti motivele pentru care ai facut-o si vezi daca mai poti trece prin asta din nou.

Nu te mai juca cu soarta ta, cu norocul pe care il ai acum. E posibil sa-ti musti mainile daca te intorci. Si sa-i pierzi pe amandoi la un moment dat.
rashela
Postat pe 25 Februarie 2011 22:54
am avut si eu cindva un iubit pe care l-am iubit enorm dar care mi-a facut mult rau dar dumnezeu mi la scos pe sotu meu in cale si mi-a dt puterea dea merge mai departe si dea iubi din nou. sfatu meu este sa stai linga actualu tau iubit ca sa nu regreti mai tirziu vorba aia cei in mina nui minciuna ce sa-ti mai spun ai grija de tine si fa alegerea corecta ca o viata avem si trebuie traita frumos .sa aud numai de bine
kudika132932
Postat pe 26 Februarie 2011 01:03
De la: kudika132932, la data 2011-02-26 01:03:43am avut si eu cindva un iubit pe care l-am iubit enorm dar care mi-a facut mult rau dar dumnezeu mi la scos pe sotu meu in cale si mi-a dt puterea dea merge mai departe si dea iubi din nou. sfatu meu este sa stai linga actualu tau iubit ca sa nu regreti mai tirziu vorba aia cei in mina nui minciuna ce sa-ti mai spun ai grija de tine si fa alegerea corecta ca o viata avem si trebuie traita frumos .sa aud numai de bine


asa asa. inchide ochii si fa ca o "femeie adevarata": resemneaza-te.
rockk
Postat pe 26 Februarie 2011 05:06
De la: danutza888, la data 2011-02-25 16:02:25buna fetelor...
am o relatie de 3 ani destul de fericita,iubitul meu ar fy in stare sa faca orice,numai sa fie bine.problema e alta...dar in sinea mea inca mai imi pasa de el!si pe actualul il iubesc enorm si nu vreau s il fac vreodata sa sufere ca nu merita..el ma ajutat s trec cu bine de fosta relatie!acum,fetelor..eu ce sa mai fac?
ca au trecut deja 3 ani decand tot tinem legatura..binenteles,nu ne-am mai intalnit niciodata,vorbim doar la telefon si pe net si ma tot gandesc ca poate ne e dat s fim impreuna?!nu stiu ce sa fac ...nu as putea niciodata sa il fac sa sufere pe iubitul meu...el ma sfatuit ca daca sunt mai fericita langa fostul,sa ma intorc la el,dar nu pot!toata lumea e impotriva lui la cat rau mi-a facut...ajutati-ma cu un sfat va rog..


daca l ai iubi nu ti ar pasa de nimeni altcineva. asa ca, il tradezi cu zilele, iti spui ca l iubesti, ba etc etc, plus ca intervine mai mult/mai putin obisnuinta dupa 3 ani, da vrei la altu ca iti place sa ti ia foc calcaile si sa fii arsa, iti place sentimentul ca te ascunzi, pare palpitant, si chiar asta iti da impresia ca Poetul de pe Mess poate e alesul tau... uf uf. ..

tare greu sa ti dai seama cat de proasta esti, nu i asa? oricum e prea tarziu, deja s antamplat, asa ca da i bataie, poate chiar ti e menit sa fii cu fostu, pana cand apare alt fost pe mess, si tot asa. unii inseala cu messu, altii cu sexu.


asta e cea mai mare problema a oricui,
De la: danutza888, la data 2011-02-25 16:02:25iubitul meu ar fy==== in stare sa faca orice====,numai sa fie bine.


eu din prima as pleca fara sa ma uit inapoi lol. tot sa stai pe mess fata mea.
rockk
Postat pe 26 Februarie 2011 05:20
De la: danutza888, la data 2011-02-25 16:02:25...ajutati-ma cu un sfat va rog..


intoarcete la fostul, e clar ca va fost dat de catre destin sa fiti impreuna

vezi ce zice si horoscopul
battleofwits
Postat pe 26 Februarie 2011 07:04
ai inteles gresit!si in plus nu am tradat pe nimeni!prietenul meu stie de fostul k ink ma mai cauta...eu am refuzat orice intalnire cu el ,orice contact!
multumesc tuturor pentru sfaturi si pentru k m-ati inteles!!!uneori si eu ma mir kt sunt de idioata!
ideea e k pe fostul l-am cunoscut si iubit la o varsta frageda si probabil de asta m mai apuca nostalgia de a fy in dilema!dar oricum m ranit prea mult k s m mai intorc si nu as da niciodata cu piciorul la tot ce am pt o fantezie...
exact,ce-i in mana nu-i minciuna!salutari
danutza888
Postat pe 26 Februarie 2011 16:50
NU fii rau poate te crede fetita asta aiurita iubita !?!tu nu ai simt de autoconservare daca iti facea rau fostul si in plus a vazut si ti-a si spus toata lumea adik deja iti plangeau toti de mila unde iti este capul serios ,ce faci dai vrabia din mana pe aia de pe gard care te mai si ciupeste?????vrei sa suferi iar ?in loc sa mergi inante dai inapoi?
nikole_blonda
Postat pe 27 Februarie 2011 14:19
De la: battleofwits, la data 2011-02-26 07:04:38
De la: danutza888, la data 2011-02-25 16:02:25...ajutati-ma cu un sfat va rog..


intoarcete la fostul, e clar ca va fost dat de catre destin sa fiti impreuna

vezi ce zice si horoscopul


NU fii rau poate te crede fetita asta aiurita iubita !?!tu nu ai simt de autoconservare daca iti facea rau fostul si in plus a vazut si ti-a si spus toata lumea adik deja iti plangeau toti de mila unde iti este capul serios ,ce faci dai vrabia din mana pe aia de pe gard care te mai si ciupeste?????vrei sa suferi iar ?in loc sa mergi inante dai inapoi?
nikole_blonda
Postat pe 27 Februarie 2011 14:21
asa e..aveti dreptate mai toti...dar d c nu pot fy fericita si cu actualul?acum s nu credeti k am o relatie super fericita si traiesc k in rai,dar e mai bine oricum....ideea e k atunci knd m ciondanesc cu actualul,m tot gandesc oare kt o s mai fim impreuna...e o situatie aiurea sau poate sunt eu prea pesimista si melancolica....
danutza888
Postat pe 27 Februarie 2011 17:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de un sfat 47 De la: kudika184472 29 Noiembrie 2010 14:15
vrea o relatie adevarata?sau sunt de tablou 14 De la: bulish 15 Iunie 2013 19:45
Dragostea 12 De la: justforfun84 25 Martie 2011 13:10
eu capricorn....el fecioara 3 De la: Elyaa 29 Aprilie 2011 11:47
Te inseala partenerul? 63 De la: Cer_instelat 4 Septembrie 2011 10:29