Setari Cookie-uri

Castiga de la Plafar produse ColonHelp pentru o cura completa de detoxifiere!


Cel mai greu lucru de pastrat e echilibrul.
Echilibrul este cel mai fragil punct de referinta, ne dorim sa-l gasim dar fiecare cauta "alt" echilibru! evident intre frumusete si sanatate as alege sanatatea, dar cineva spunea candva, un ins este cu adevarat implinit (frumos),atunci cand este santos!deci si frumusetea ar fi un tel!
kudika068746
Postat pe 7 Martie 2011 13:17
Buna,
am auzit multe despre acest produs si chiar as vrea sa-l incerc.
Un corp sanatos incepe cu o minte sanatoasa; dupa vine respectul fata de tine insuti,; se stie ca suntem ceea ce consumam; depinde de noi in primul rand cum vom arata si cum ne vom simti in viitorul apropiat si cel indepartat.
Noi ne punem amprenta asupra evolutiei corpului nostru prin: sport, alimentatie, odihna, stres s.a.
La multi ani toturor femeilor!
kudika347014
Postat pe 7 Martie 2011 14:49
3 motive pentru a spune DA detoxifierii:
- tenul devine mai curat, parul mai stralucitor, ochii mai limpezi, abdomenul mai plat;
- reduce senzatia de foame, fiind un ajutor pretios in orice cura de slabire;
- fibrele consumate pe termen lung pot reduce riscul aparitiei cancerului de colon.
ClaudiaLungu
Postat pe 7 Martie 2011 15:07
Sanatatea este cea mai de pret comoara pe care ti-o da viata. Si ar trebui s-o pretuim pentru ca este atat de fragila si se poate frange atat de usor! De aceea trebuie sa avem grija ce mancam, ce bem si ce medicamente luam(dupa ureche, desi stim ca nu-i bine). O alimentatie sanatoasa, cu multa miscare si o oaza mica de relaxare zilnica este cel mai bun medicament pentru organismul nostru, dupa o zi incarcata cum bine stim ca avem cu totii. Si asta se va vedea pe termen lung. Vei radia, vei fi mai odihnit, vei arata mai bine, te vei simti mai frumos, ca om si ca spirit.
Important este ca atunci cand ne atingem scopurile sa nu ne culcam pe o ureche si sa continuam sa facem aceleasi lucruri benefice pe care le faceam si inainte. De multe ori dupa ce ne atingem tintele si slabim sau ne revenim dupa un tratament, ne intorcem la vechiurile obiceuri si implicit pe drumul catre batalia purtata anterior.

Inchei cu o maxima care spune un mare adevar: " Sanatatea este un cuvant mare.Ea cuprinde nu numai corpul, ci mintea si spiritul si perspectiva unui om"-James H. West

eirene21
Postat pe 8 Martie 2011 10:28
ma pastrez sanatoasa fiind fericita
me_eve
Postat pe 8 Martie 2011 11:24
Iti dobandesti sanatatea sau o pastrezi prin pastrarea ritmului tau oriunde te duci fie la servici, rude, ori vacanta, acelasi regim alimentar, programul de miscare, somn si intretinere corporala de infrumusetare.
E nevoie de analize si consultatii pentru a vedea unde te incadrezi, ce carente ai si cum iti poti creea propriul stil de viata, chiar daca sunt persoane rautacioase care vor rade pe seama asta. Evident ca suntem oameni si ca mai gresim, dar este foarte importanta perseverenta si sa stii cand sa te opresti. Evit grasimile, mai precis prajelile, dar nu inseamna ca nu mi-e pofta de cartofi prajiti si ca nu mananc si eu poate o data la o luna. Am grija sa nu folosesc acelasi ulei mai mult de doua ori, am grija sa maresc doza de legume dupa o zi ca asta.
Ma bucur de viata cu bune si rele, fara sa fac tragedii, ci mai degraba caut solutii.
Azumi_mi
Postat pe 8 Martie 2011 18:18
Sanatatea noastra in ultimii ani este tot mai subreda.
Insa cred ca totusi de acum incepem sa constientizam problema aceasta si vom fi mai atenti.
Tot ce ni se intampla in viata ne afecteaza si sanatatea: pozitiv ori negativ.
De aceea e indicat sa avem o viata sanatoasa. Si cand spun asta ma refer la tot: un psihic bun, o mancare sanatoasa, odihna dupa nevoi, miscare cat mai multa si de preferat in aer curat. Eu cred ca asa- cu un minim efort ne putem ingriji de noi. Trebuie sa lasam putin de-o parte exigentele personale si cele sociale- sa ne relaxam un pic: sa ne bucuram de noi, de ceea ce avem: familie, sanatate si chiar lucrurile dobandite pana la acest moment. Toti avem suficient de mult cred eu, cat sa avem o viata sanatoasa si sa putem fi fericiti.
Eu, ca exemplu, am familie, intregita de un an de o fetita de care ma bucur nespus. Nu lucrez, si nu am lucrat decat foarte putin inainte de nastere...nu am foarte multe material-doar absolut strictul necesar: un apartament micut de 40mp, un venit de 800ron la care se mai adauga si salariul sotului. Incerc din cand in cand sa mai fac cate ceva pe cont propriu. Insa suntem o familie fericita, normala, comuna si incercam sa traim cat mai sanatos: iesim la plimbare in parc zilnic, mancam cat mai multe fructe, legume si cereale, ne jucam cu totii- seara cu totii pt ca tati e la serviciu pana la 18.
Aceasta este viata noastra, sanatoasa spun eu.
mihaelamicu2001
Postat pe 8 Martie 2011 18:24
Vreau sa fiu sanatoasa pentru a ma bucura de viata. Insa sunt interdependente bucuria si sanatatea...Deci sunt bucuroasa ca sa fiu sanatoasa...si sunt toata ziua intr-o bucurie...
corneliacornelia
Postat pe 8 Martie 2011 18:32
sanatate=genetica ,stare de spirit(optimism),stil de viata,stare materiala,destin Toate acestea sunt esentiale pentru a fi sanatos si a te mentine in forma maxima .COLON HELP ESTE VARIANTA CEA MAI NATURALA DE A DA SPERANTA
ileana35
Postat pe 8 Martie 2011 19:48
De la: ClaudiaLungu, la data 2011-03-07 15:07:253 motive pentru a spune DA detoxifierii:
abdomenul mai plat;

rockk
Postat pe 8 Martie 2011 20:00
M-AM LASAT DE FUMAT DE2ANI DAR AM LUAT IN GREUTATE 5KG SI SUNT FOARTE FERICITA CA AM REUSIT SA LCONVIG SI PE SOTUL MEU (1LUNA!!!!!!!!!!!!!!).CASA MIROASE A PARFUM NU A COS DE SOBA .PROBLEMA MEA E CONSTIPATIA ,IAR A SOTULUI COLESTEROLUL CEL RAU 370


ileana35
Postat pe 8 Martie 2011 20:08
Traind intr-un echilibru cu tine,ascultand de nevoile imediate ale corpului,de semnalele pe care acesta ti le da,reusesti sa previi multe dintre afectiunile probabile.In timp este bine sa-ti construiesti o atidutine pozitiva,sa te lasi inspirat de natura - de puterea uimitoare a acesteia de a renaste, de a se regenera. Alimentatia naturala,plantele,lumina,vibratiile pozitive asigura in timp o imunitate buna,un tonus maxim,o sanatate de lunga durata.
ofelia
Postat pe 9 Martie 2011 11:00
Buna Kudika! Este prima data cand raspund pe acest forum insa tema mi s-a parut mai mult decat interesanta.
A fi sanatos tine in primul rand de noi, de cata vointa avem sa traim sanatos dar nu in ultimul rand tine si de sistemul in care traim, de lumea cu care interactionam. Toti ne plangem de stres, credeti-ma uneori sunt asa de stresata ca si o tema banala cum ar fi ce mai gatesc, sau unde mai ies cu fetita reprezinta un factor de stres destul de mare. Si oare ce ne face asa stresati de nu putem controla stresul si il lasam sa intre in viata noastra? Pe mine sincera sa fiu, educatia si viitorul fetitei mele ma streseaza cel mai mult, nu stiu in ce tara va trai ea atata timp cand vad ca o distrugem bucata cu bucata in fiecare zi. Am ajuns sa traim pe un sac de gunoi, sa respiram noxele pe care le producem singuri si ne distram in mall. In biblioteci nu preamai intra nimeni si toti ne facem prieteni pe net. Astea toate ne fac mai sanatosi sau mai bolnavi si poate ca nu ne dam seama dar o detoxifiere si o evadare din tot acest trai este bun pentru fiecare dintre noi.
mada80fil
Postat pe 9 Martie 2011 11:34
m-as bucura enorm daca as fi una din castigatoare deoarece eu sunt dispusa sa-l incerc pt ca am nevoie urgenta de o detoxifiere si am auzit numai vb de bine despre acest produs tot ce m-a inpiedicat sa-l folosesc au fost banii e putin cam scump pt buzunarele noastre dar sper sa reusesc sa iau macar 3 luni ca sunt cu organismul la pamant si in plus este un produs suta la suta natural ma bucur ca au reusit sa scoata pe piata un produs bun fata de alte produse din comert
roberto_sonya
Postat pe 9 Martie 2011 11:36
PT UN STIL DE VIATA SANATOS AR TREBUI IN PRIMUL RAND SA CONSUMAM CAT MAI MULTE FRUCTE SI LEGUME SI SA FACEM SPORT .DAR HAI SA ZICEM CA FACEM SPORT DAR CU LEGUMELE SI FRUCTELE CE SA MAI ZIC SUNT FOARTE SCUMPE SI IN ACELASI TIMP SI FOARTE ARTIFICIALE CE SA FACEM CA NU PUTEM SA LASAM NICI STRESUL CARE NE PAZESTE IN FIECARE ZI.AM AUZIT DESPRE ACEST PRODUS SI PARERILE SUNT IMPARTITE.SINCER SI EU AS VREA SA IL INCERC .CU GANDUL CA NOI MANCAM SANATOS SI ECHILIBRAT ,FARA ATATEA EE-URI NU POTI IN ZIUA DE AZI CA TOATE SUNT TRATATE .CU FRUMUSETEA EXTERIOARA NU NE PUTEM PUNE CU MAMA NATURA CARE DIN NASTERE ITI DA CEVA .
starflorina
Postat pe 9 Martie 2011 13:18
am auzit despre COLONHELP ca este foarte bun pentru detoxifierea organismului.dar nu l-am folosit .
acicul
Postat pe 9 Martie 2011 13:36
as vrea sa il incerc mai ales acum de cand sunt mamica si am ramas cu ceva mai multe kg in plus in urma sarcinii...sper sa castig
camyy78
Postat pe 9 Martie 2011 13:47
buna ziua in primul rand! eu una stiu ce inseamana sa nu ai grija de corpul tau,si stiu asta pentru ca mama mea e bolnava de cancer la colon,metastaza,e purtatoare de stoma de 2 ani de zile..inca duce boala pe picioare,si ma rog la Dumnezeu sa o mai tina in viata ceva vreme......eu incerc sa respect mesele principale,desi cu un copil la scoala si altul de 6 lunite nu prea reusesc.iar cu legumele si fructele iar nu le reusesc pentru ca prefer sa le dau copiilor...ca sa poti sa fii sanatos ai nevoie de bani necesari pentru a ti putea procura legumele si fructele .intra devar cei 2 litri de apa ii putem bea...macar atat.. de catva timp am observat si eu ca am probleme cu colonul,am avut cateva luni constipatie severa........asa ca mi as dori sa incerc colon help...as vrea ca sa pot avea mai multa grija de mine ,ca cei doi baietei ai mei sa nu simta ce simt eu acum cand imi privesc mama bolnava ..........pentru cei ce pot va spun din inima mancati cat mai sanatos pentru o viata lunga si fericita,pana la urma sanatatea aduce si fericire......
danyela_angela
Postat pe 9 Martie 2011 14:04


nu dau sfaturi dar va spun ce am facut pentru a scapa de kilogramele castigate in urma sarcinii

in primul rand am eliminat painea si orice fainoase din limentatie. consum multe legume iar fructe numai pana la ora 18 deoarece dupa acesta ora zaharul din ele se transforma in grasimi.
beau foarte multe lichide dar nu sucuri de fructe ci ceaiuri si apa plata.

incerc sa fiu cat mai activa - dansez cu bebelusul in brate, ma plimb, fac gimnastica.

rad foarte mult

am scapat nu numai de kilogramele acumulate dar si de constipatie si de stresul inevitabil al unei sarcini si a statutului de proaspata mamica

ganditi pozitiv si iubiti mult!
munteanu_mariana1
Postat pe 9 Martie 2011 16:20
In primul rand sanatatea e cea mai importanta in viata,pt a fi frumos trebuie sa fii sanatos.
Problema la majoritate femeilor este greutatea.Parerea mea este ca kg in plus acumulate au legatura cu sanatatea intr-un oarecare fel.
Am incercat acum multi ani cred ca 4,ceva de detoxifiere dar fiind prea tanara nu am tinut seama sa urmez tratamentul pana la capat,atunci neavand probleme cu greutatea.ingura problema era balonarea care mi-a disparut dupa un timp de folosire a acelor produse.
Acum sunt mamica si in timpul sarcinii am acumulat putin .....cam multe kg pe care nu mai reusesc sa le dau jos.Tiind sa cred ca are legatura si cu sanatatea mea deoarece dupa nastere organismul meu este putin mai slabit,dereglat........mancarea nu imi mai cade bine indiferent ce mananc.
Vedeti?din moment ce sanatatea mea este subreda frumusetea nu o mai simt decat in suflet
Imi doresc foarte mult sa dau jos din kg,am ajuns sa fiu chiar obsedata de treaba aceasta>Nu ma simt bine asa ........niciodata nu am fost cum sunt acum........................
monipistea
Postat pe 9 Martie 2011 19:26
Intr-adevar e foarte greu in ziua de azi sa combini placutul cu utilul si sa te mentii santoasa si in forma.Cu toate acestea factorul principal este alimentatia corecta.Hrana trebuie sa includa multe fructe si legume,in plus obligatoriu cele 3 mese pe zi(se stie ca in ziua de azi multi sar peste mic dejun - grabisndu-se la munca,sau cuprinsi de treaba nu-si iau pranzul,lasand toata greutatea pe masa de seara).Aportul zilnic de cat mai multe lichide,consumul redus de sare si grasimi au si ele un impas pozitiv asupra dezvoltarii armonioase a organismului nostru.
olgavart
Postat pe 9 Martie 2011 20:26
Buna ziua la toata lumea,

Parerea mea este ca fiecare individ este diferit si are felul lui de a-si organiza sanatatea. Nu poti sa incerci si tu ce este de folos altuia. Cred ca fiecare din noi ar trebui sa se testeze si sa vada ce ii prieste si ce nu. In ziua de azi e foarte greu si foarte scump, mai ales iarna, sa alegi sa maninci sanatos. Adica fructe si legume, si produse din carne slabe ..... Asa ca eu consider ca acest produs ne ajuta foarte mult sa ne curatam organismul. Iar cand vine vara , oamenii buni, calare pe legumele noastre de gradina si fructele care nu trebuie sa arate impecabil, ca precis nu sunt bune, ci trebuie sa mai aiba si cate o bubita ceva, o lovitura.... Acelea sunt fructele care sunt INCA de gradina fara alte chimicale in ele. Eu nu am incercat pina acum acest produs dar probabil ca o detoxifiere nu are ce sa strice nimanui.
lalely
Postat pe 10 Martie 2011 08:55
Sanatatea.. Sanatatea este tot ce ai mai bun in viata...Fara sanatate nu am putea face nimic...Ce folos sa ai de toate daca nu ai sanatate?
Sanatatea o ai de la inceput, dar tu trebuie sa fii atent la tot ceea ce faci in viiata ca sa fii cat mai protejaat din acest punct de vedere...Trebuie sa avem grija cat mai bine de ceea ce mancam, cat mancam..pentrru a nu ne intoxica. Aceeasi problema cu intoxicatia poate fi pusa si in prisma faptului ca iti pot aparea tot felul de bubitze pe fata..Sau pe corp, ceea ce e foarte urat.. si de lucrurile asta nu poti scapa prea usor.
De un an d zile am auzit de colon help ca este foarrte bun.. ca te ajuta in detoxifiere, in scaderea colesterolului..de atunci am zis cca mi-ar placea sa-l incerc mai ales pentru ca am o mare dorinta sa slabesc..dar norocul nu a fost de partea mea, nu am putut sa achizitionez acest produs.. dar mi-ar pplacea enorm de mult sa il folosesc..
bommbonikk
Postat pe 10 Martie 2011 09:02
De la: bommbonikk, la data 2011-03-10 09:02:55Sanatatea.. Sanatatea este tot ce ai mai bun in viata...Fara sanatate nu am putea face nimic..bla bla blaa ...bla blaaa.blalblalblablalb...blaaaaaaaaaaaaa


Aerul... Aerul este tot ce ai mai bun in viata... Fara aer nu am putea face nimic...

rockk
Postat pe 10 Martie 2011 09:22
Infrumusetarea si curatarea organismului se incepe din interiorul corpulu. Cum altfel, deat folosind ColonHelp. Fiind un detoxifiant natural , el ne ajuta la buna functionare a sistemului digestiv, imunitar, circulator, nervos si endocrin. Prin detoxifierea organismului, devenim mai frumosi deoarece tenul devine mai curat, abdomenul va fi mai plat iar senzatia de foame va fi redusa. Deoarece contine foarte multe fibrele, acestea pot reduce riscul aparitiei cancerului de colon. Astfel, vom fi mai sanatosi si mai frumosi, consumand produsele ColonHelp.
kudika226711
Postat pe 10 Martie 2011 10:44
Cel mai important lucru penru a avea o viata sanatoasa este echilibrul.Toate consumate cu masura si echilibru nu duc decat la o viata sanatoasa atat din punct de vedere fizic cat si spiritual. Va doresc mult echilibru in viata si astfel veti avea ceea ce va doriti.
kudika170514lill_lee
Postat pe 10 Martie 2011 12:43
In opinia mea sanatate si frumuetea merg mana in mana,expresia " Mens sana in corpore sano" prin intelesul si datarea ei confirma acest lucru. Frumusetea trupeasca se mosteneste dar trebuie intretinuta cu frumusetea spirituala, mentala , alimentatie sanatoasa pentru a obtine o frumusete sanatoasa.
kudika375516
Postat pe 10 Martie 2011 23:23
Tot timpul mi-am dorit sa fiu frumoasa, si am pus frumusetea pe primul loc fara sa ma gandesc la sanatatea mea. Mi-am dat insa seama ca am consumat o gramada de bani pe produse se infrumusetare care nu au niciun rezultat, cand puteam sa-i consum pe alimente sanatoase. Acum insa am invatat sa mananc sanatos, si bineinteles ca ma simt mai bine si mai frumoasa.
ofatafarafitze
Postat pe 11 Martie 2011 08:23
VREAU SA INCERC SI EU COLON HELP, PENTRU CA MA SIMT FOARTE BALONATA.CRED CA MI-AR FACE UN BINE IMENS.SANATATEA ESTE CEL MAI BUN LUCRU IN VIATA DAR TREBUIE INTRETINUTA, DACA NOI NU FACEM ACEST LUCRU ATUNCI CINE SA-L FACA PENTRU NOI.
viosoni
Postat pe 11 Martie 2011 09:01
stiu ca este foarte bun COLON HELP mia fost recomandat de 2 doctorite din spitalul grigore alexandrescu sectia gastroenterologie pentru aproape orice fel de probleme de la colon iritabil la tulburari functionale nespecifice le multumesc din tot sufletu e cam scump si prea imi pot permite de aceea as vrea sa il si castig pt fata mea care chiar are probleme
kudika361864
Postat pe 11 Martie 2011 09:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs: Castiga o pereche de pantofi de primavara! 7044 De la: concursKudika 29 Martie 2010 18:00
Castiga una din cele doua rochii semnate Catalin Botezatu oferite de Quelle/Quick24 703 De la: nistorroxana 25 Noiembrie 2010 15:40
Concurs Pantene saptamana 4 335 De la: concursKudika 18 Octombrie 2010 11:46
Castiga unul dintre cele 10 seturi de ingrijire a parului oferite de Dove! 70 De la: ruxmax 27 Iunie 2014 18:32
Vrei sa iti innoiesti garderoba? Castiga vouchere de cumparaturi oferite de Zippler.ro! 563 De la: concursKudika 1 Mai 2012 19:42