Setari Cookie-uri

Castiga de la Plafar produse ColonHelp pentru o cura completa de detoxifiere!

Sanatatea si frumusetea sunt din punctul meu de vedere doi tovarasi buni de drum in viata. Sa fii frumos fara sa fii sanatos inseamna sa fii efemer. Sanatatea o primesti inca de la nastere. Cel mai important lucru e sa stii cand sa intervii asupra ei si cand nu. Poti ajunge usor sa exagerezi si sa devii bolnav incercand sa te vindeci...Cum spuneam...Ne nastem( in majoritatea cazurilor) sanatosi. Asta pentru ca suntem una cu natura. Sanatatea se intretine sau se redobandeste prin intorcerea la natura si tot ceea ce inseamna ea: alimentatie, miscare, stare de spirit. Sa consumam ceea ce ne ofera natura, sa colindam in pas agale sau mai alert profunzimile ei, sa respiram aroma naturii, sa ne dezmierdam auzul cu susurul ei. Asta cred ca ne mentine/ ne reda, sanatatea.
Daca stim sa fim sanatosi, asta se va vedea prin fiecare por al pielii noastre. Literalmente. Armonia interiorului se propaga la exterior. Avem astfel o piele mai frumoasa, un ten radiant si luminos, un par mai puternic, emanam energie pozitiva si zambim indemnati fiind de starea de spirit extraordinara. De asta suntem mai frumosi, atunci cand suntem sanatosi :)
rauta_andreea
Postat pe 4 Martie 2011 13:52
Sunt adepta produselor naturiste. Imi place sa am grija de mine. Primavara fac curatenie in casa, in minte, in suflet dar si in corp. Mi-ar prinde bine premiul oferit.
Mameza
Postat pe 4 Martie 2011 19:17
Cred ca ne putem pastra sanatatea cu multa atentie la ceea ce consumam si ducand o viata cu cat mai putin stress si cat mai multa miscare,bucurandu-ne de tot ceea ce este in jurul nostru
geta65
Postat pe 4 Martie 2011 19:36
Sanatatea si frumusetea se imbina si decurg una din cealalta.Un om frumos,radios,suplu este un om sanatos,care are un stil de viata sanatos.Dupa 30 de ani a inceput usor usor sa scartaie sanatatea mea,de atunci am adoptat un stil de viata mai sanatos ,am renuntat la sucuri acidulate,la prajeli si la dulciuri multe.Mananc devreme seara,consum mai multe fructe si legume,peste si vita,beau apa multa si fac 10 minute de gimnastica zilnic.la inceput a fost putin mai greu sa ma obisnuiesc cu schimbarile,insa am fost uimita sa constat ca eram mai energica,mai odihnita,mai supla si chiar si tenul arata altfel si se poate si mai bine.Asta inseamna sanatate si frumusete,doua lucruri similare.
tjanina2
Postat pe 4 Martie 2011 22:03
Atat sanatatea, cat si frumusetea se pastreaza printr-o alimentatie sanatoasa si un stil de viata sanatos: sport, stres cat mai putin, fumat interzis, consum cat mai mare de fructe si legume. Mai bine prevenim decat sa tratam.
gabrielle67
Postat pe 5 Martie 2011 08:54
Buna ziua tuturor!
Eu am sa va spun o mica povestioara din viata noastra de familie din care o sa trageti singuri concluziile. Acum 10 ani , chiar pe vremea aceasta (martie) ,imi propusesem ca printr-un efort mai mult decat sustinut sa ridic nivelul de pregatire al baiatului nostru Andrei astfel incat sa acceada la unul din colegiile bune ale orasului in care traim. Stresul si presiunea psihica la care a fost supus copilul au determinat in scurt timp nu numai reusita a ceea ce ne propusesem , dar si aparitia acelei boli teribile numite vitiligo, care s-a menifestat prin depigmentarea pleoapelor si a catorva alte regiuni ale corpului. In urma consultatiilor medicale am acceptat cu greu verdictul ca aceasta boala nu are lecuire ci doar paleative. Insa.... sotia mea a considerat ca nu este cazul sa acceptam aceasta situatie si de atunci s-a hotarat sa ridice imunitatea baiatului nostru si a familiei intregi prin toate metodele naturiste posibile. Folosirea ceaiurilor si a altor produse naturiste culese personal si evident cumparate si de la Plafar , au determinat- credem noi - dupa o perioada de circa 8 - 9 ani ameliorarea spectaculoasa a bolii de care suferea Andrei. Spunem ameliorare tocmai pentru ca nu vrem sa intram in contradictie cu preceptele medicale conform carora boala nu are lecuire, insa noi stim ca s-a vindecat si ca astfel si aspectul lui este cu totul altul. Concluzia noastra clara a fost ca o alimentatie echilibrata acompaniata pe termen indelungat(tenacitate de ani in administrare) de elemente naturiste sup[limentare care sa creasca imunitatea organismului este solutia unei frumuseti si sanatati de lunga durata.
kudika081150
Postat pe 5 Martie 2011 09:26
Cred ca cel mai important lucru pentru a ne mentine sanatatea si frumusetea este alimentatia noastra de zi cu zi.Alimentele pe care le consumam ne influienteaza atat stilul de viata cat si sanatatea trupului.O alimentatie corecta,moderata din punct de vedere caloric este atuu principal al frumusetii corpului.Curele de detoxifiere sunt vitale pentru corp,imbunatatind tonusul muscular si sanatatea corporala.Parerea mea este ca numai prin plante putem sa fim "vesnic tineri" si plini de viata.Plantele fac mereu minuni si de aceea este bine sa folosim creme,sampoane,geluri de dus,lotiuni,ceaiuri..numai pe baza de plante.
Trebuie sa ne acordam atentie in fiecare zi si sa eliminam stresul pe care l-am acumulat pe parcursul unei zile intregi.Putem sa ne relaxam prin bai fierbinti de plante,si masari usoare ale zonelor cu probleme..Si cel mai important..este sa nu ne neglijam si sa lasam timpul sa-si puna amprenta peste noi.
ionelala2010
Postat pe 5 Martie 2011 10:42
Nu l-am folosit desi am colon iritabil...o fi bun??? totusi l-as incerca...
kudika053840
Postat pe 5 Martie 2011 15:59
Frumusetea si sanatatea sunt lucruri dobandite inca din nastere de care nu toti se pot bucura ,si aici nu ma refer la frumusete ,ci la sanatate deoarece frumusetea nu este intotdeauna fizica ci si spirituala ,fiecare om fiind frumos in felul sau .Odata ce le avem ele trebuie doar intretinute.Personal nu am fost niciodata de acord cu cremele "aducatoare de tinerete " sau lotiunile "impotriva ridurilor" ,felul in care aratam ne depinzand de produsele cosmetice pe care le folosimm ci de modul nostru de viata : adica alimentatia sanatoasa , sport , produse naturale si o viata cat mai linistita , lipsita de stres. Proodusele Plafar au fost mereu ajutoare naturale ale oamenilor , dandu-le sanatate si vitalitate si uneori chiar speranta la o viata mai buna.Organismul nu neaga niciodata un plus de rezistenta si ajutor in procesul sau de dezvoltare si intretinere ,cea mai buna optiune de ajutor fiind natura ,ce este "intemnitata" in produsele Plafar , de care nu am auzit si nu cred ca pot face rau cuiva.Achizitionarea acestor produse nu necesita atentie si grija deoarece fiind naturale au caracter de supliment alimentar ,ceea ce nu influenteaza stilull nostru de viata .Detoxifierea organismului este un proces obligatoriu al corpului nostru ce nu poate fi trecut cu vederea mai alles dupa ce o iarna intreaga nu am consumat prea multe produse proaspete , de aceea ColonHelp este ajutorul de nadejde ce poate sa ne ofere din nou viatalitate ,prospetime si sanatate.Recomand produsele Plafar in special ColonHelp. pentru Plafar!!
kudika331866
Postat pe 5 Martie 2011 17:19
Daca tot suntem online, sa va povestesc despre jocul meu offline, care se lasa cu off, off si iarasi of!

Este vorba despre FERMVILLE...nu, nu este o greseala de scriere, nu este acel Farmville pe care-l jucati comod la calculator, cu fesele molatece pe fotoliu, cu sanii stand comod in catifeaua capotului, nuuuuuu, este vorba despre ritualul meu de frumusete, despre cotidiana lupta cu toxinele, cu fermitatea pielii, cu tonusul muscular (sau mai bine spus cu lipsa lui...)

Nivelul 1 de Fermville: mitingul anti-celulita: trezit la sapte dimineata, ceai detoxifiant, 20 de minute de aerobic, dus mai mult rece decat cald – ca sa puna sangele in miscare – si, cel mai important, aplicarea unei creme din buzduganul cu bile care sa accelereze eliminarea celulelor grasune si, neaparat, apararea tenului cu un artefact profesional numit crema hidratanta

Nivelul 2 de Fermville: atacul impotriva radicalilor liberi: renuntarea la fumat, la mancarurile grase, iarasi ceai detoxifiant, in loc de sueta la o prajitura cu fetele - iesit la plimbare in pauza de pranz, urcat scari, mers pe jos pana acasa cand nu ploua

Nivelul 3 de Fermville: jos vergeturile, sus bustul! Balaurul Yo-Yo (cine nu stie despre teribilul efect al curelor de slabire, care se joaca in sus si-n jos cu acul cantarului...) mi-a lasat in urma teribilelelor noastre batalii mai multe amintiri, numite in Fermville simplu: vergeturi. Le acopar cu amestec de zat de cafea si ou, le dau cu seruri mestesugit create, apoi trec la inaltarea de avanposturi – in fiecare seara fac exercitii cu gantere si gimnastica in apa pentru ca pieptul meu sa n-o ia la vale, spre buric...

Acesta-i jocul meu serios, am plecat offline, am treaba in Fermville...
oldwitch
Postat pe 5 Martie 2011 17:59
esti dusa cu pluta.
rockk
Postat pe 5 Martie 2011 18:03
Pentru sanatate sunt dispusa sa fac orice,asa ca incerc zi de zi sa consum alimente cat mai bio,cat mai naturale,iar pentru frumusetea mea incerc sa imi prepar eu masti pentru fata,pentru par,si folosesc zilnic crema hidratanta pentru fata.
anuta22
Postat pe 6 Martie 2011 11:43
De la: anuta22, la data 2011-03-06 11:43:17Pentru sanatate sunt dispusa sa fac orice,asa ca incerc zi de zi sa consum alimente cat mai bio,cat mai naturale,iar pentru frumusetea mea incerc sa imi prepar eu masti pentru fata,pentru par,si folosesc zilnic crema hidratanta pentru fata.


si!? se vede?
pickard
Postat pe 6 Martie 2011 11:45
Ce sa se vada efectul?si normal de ce nu s-ar vedea daca sunt produse Bio?
anuta22
Postat pe 6 Martie 2011 12:08
Acum trei luni, m-am ambitionat sa slabesc..am inceput cu 2 litri de apa pe zi, mananc f multe fructe, legume, totul cat mai bio..am renuntat la sucuri accidulate, la paine, mananc o masa pe zi, seara beau apa,si vreau sa va spun ca a dat rezultate, atat la numarul de kg, cat si la aspectul pielii, al tenului meu, care este mult mai luminos, hidratat, mai ferm...astfel vreau sa continui, pentru a fi mereu frumoasa, in forma, energica si sanatoasa, ca asata e cel mai important lucru!!
ralucutzzaa
Postat pe 6 Martie 2011 13:59
La o anumita perioada de timp si, in special, dupa sarbatori, corpul nostru are nevoie de o detoxifiere. Pe langa kilogramele in plus pe care le dobandim mai ales in anotimpurile reci, consumul de carne creste nivelul toxinelor extrem de daunatoare din organism. De aceea, perioada de vara este perfecta pentru a da cateva kilograme jos, in acelasi timp, obtinand si o curatare a organismului de toxine.
Nu avem nevoie de cure speciale pentru detoxifiere. De asemenea, nici nu este indicat sa urmam cure drastice de slabire, pentru ca, odata ce am intrerupt-o si incep sa mananc normal, organismul va asimila alimentele mult mai repede decat o facea inainte de cura si nu numai ca voi reveni la greutatea initiala, dar exista riscul sa ma ingras mai mult. Pentru detoxifierea organismului este nevoie doar sa elimini din alimentatie cateva alimente precum carnea (mai ales cea de porc, vita, miel etc. Nu renunt insa la carnea de peste), zaharul, untul, grasimea animala, mezelurile, ouale, lactatele si evit prajelile, tutunul, cafeaua si alcoolul.
Nu este nevoie sa mananci foarte diferit, ci sa inlocuiesc aceste alimente cu fructele si legumele. Fac un program precum: de dimineata sa mananc un bol de cereale, la pranz o supa sau ciorba de legume, iar seara aproximativ 200-300 grame de carne fripta pe gratar (de pui sau peste), obligatoriu fara paine. Dupa o astfel de dieta macar de 3 – 4 ori pe saptamana, am reusit sa imi reimprospatez organismul si sa elimin toxinele. Adaugi intre mese neaparat cate un mar pe zi, pentru ca este foarte bogat in fibre si ajuta digestia, alte fructe de sezon precum: piersici, caise, prune, pepene etc. O modalitate de a scapa de senzatia de foame si de a imbunatati nivelul de vitamina C din organism adaugi in apa pe care o beau zilnic zeama stoarsa dintr-o jumatate de lamaie
De asemenea, pentru a scapa si cateva kilograme, pe zi ce trece, incerc sa limitez portia de mancare, micsorand-o incetul cu incetul. Facand acest lucru, stomacul se micsoreaza in timp si, evident, la un moment dat, te simti satul chiar si cu o portie foarte mica de mancare. Acest lucru ma ajuta totodata sa mentin o greutate constanta a corpului.
Un alt avantaj al acestui tip de “cura” este faptul ca slabesc in timp, incet, iar forma corpului nu va avea de suferit. O cura cu slabire imediata are efecte drastice asupra aspectului corpului: pielea devine terna si lipsita de vitalitate si se intinde inestetic. Pentru ca pielea sa isi pastreze aspectul ferm si sanatos in timp ce slabesc, faci sport cel putin jumatate de ora pe zi si imi hidratez corpul zilnic cu creme puternic hidratante sau unt de corp. Hidratarea corpului este foarte indicata inclusiv in timpul sarcinii (dar cu creme hidratante speciale), deoarece pielea devine foarte elastica, evitati cu siguranta formarea celulitei si a vergeturilor, iar dupa nastere, pielea de pe abdomen fiind foarte moale si elastica, va reveni in timp la forma initiala de dinaintea sarcinii, evitand formarea inestetica a “burtii”.

iuliaiulia
Postat pe 6 Martie 2011 16:45
Sanatatea este lucrul cel mai de pret al nostru, si trebuie pastrata cu sfintenie,datorita sanatatii si frumusetea isi spune cuvantul.
In decursul vietii mele am invatat ca este mai ieftin si mai usor sa-ti pastrezi sanatatea decat sa o redobandesti.
Dar este foarte pacat ca nu apreciezi sanatatea decat atunci cand poate este prea tarziu...
Am fost o persoana nu foarte inteleapta, am fumat, am consumat cafea si putin alcool,am pierdut nopti in cluburi si discoteci, dar acestea m-au marcat puternic, desi am renuntat la ele este un pic cam tarziu cu toate ca am doar 25 ani, m-am refacut intr-o proportie de 25% insa nu este suficient, frumusetea mea e pala si regret enorm...am inteles toate acestea si voi avea grija ca urmasii mei sa nu faca aceleasi greseli.
mihaela_bubu
Postat pe 6 Martie 2011 16:58
sa fii sanator, trebuie sa mananci 3 mese principale si 2 gustari. Sa consumi 2 litri de apa, ceai/zi, si in fiecare dimineata colon help o perioada de 3 luni.
fbog
Postat pe 6 Martie 2011 19:32
Sanatatea ti-o mai faci si cu mana ta. Exista o zicala de demult: Asa cum iti asezi asa dormi! Trebuie sa fi constient de toate actiunile tale, de ceea ce mananci, de cosmeticele si produsele folosite. Sanatatea o ai asa cum ti-o pastrezi...daca nu ai grija de ea vei intampina probleme. Sanatatea interioara este frumusetea exterioara. Atat timp cat ai grija de tine vei arata bine atat ca fizic cat si ca psihic si mental
Ps: LA MULTI ANI TUTUROR FEMEILOR DE 8 MARTIE!!!
DienutzaX
Postat pe 6 Martie 2011 20:02
Eu iau o data la 3 zile dimineata pe stomacul gol un pahar de apa cu un bulgarel de argila si beau suspensia din apa! Pe fundul paharului ramane praful de argila! In rest ma hidratez bine, incerc sa mananc cate putin din fiecare, dar cum stie toata lumea, este scump si greu sa mananci perfect sanatos zilnic!
elenabisir
Postat pe 6 Martie 2011 21:10
mi-as dori din suflet sa folosesc acest produs dar nu mi permit financiar .urmaresc o emisiune la tv si tot sper ca intr-o zi sa pot castiga acest produs .stiu ca am mare nevoie de o cura de detoxifiere,m-am si ingrasat foarte mult si din cauza toxinelor acumulate in corp nu pot slabi . am mare nevoie de colon help , sanatatea este foarte importanta si toti stim asa numai cei ce nu se respecta pe ei insasi nu constientizeaza acest lucru. sper sa am mai mult noroc aici.
floryflo
Postat pe 6 Martie 2011 21:20
Frumusete ai sau n-ai.
Chiar de n-ai, nu-i mare bai,
Daca sufletul ti-e curat,
Tanar, bine-intentionat.
Plus ca da, poti cocheta
Cu saloane doar asa,
Ca sa fii mai ingrijita
Mai draguta, mai iubita.
Sanatatea insa, da,
Trebuie sa tii la ea
Sa veghezi sa nu cumva
Viciile sa ti-o ia.
Iara de toxine strangi
Cu Colon Help sa le-alungi!
sufletcudor
Postat pe 6 Martie 2011 22:22
am auzit ca este foarte bun si m-am gandit si eu sa il incerc.....momentan alaptez, dar din iunie dupa ce fetita mea va implini un an si va renunta la san am sa incerc si eu. Deocamdata incerc sa mananc cat mai sanatos posibil. Multa bafta tuturor
kudika374377
Postat pe 6 Martie 2011 22:56
am auzit ca este foarte bun si m-am gandit si eu sa il incerc.....momentan alaptez, dar din iunie dupa ce fetita mea va implini un an si va renunta la san am sa incerc si eu. Deocamdata incerc sa mananc cat mai sanatos posibil. Multa bafta tuturor
kudika374377
Postat pe 6 Martie 2011 22:56
Sanatatea si frumusetea merg mana in mana.Daca nu esti sanatos fizic sau psihic, se reflecta imediat pe mimica fetei, in ochi, in comportament, iar un comportament retras, tensionat,agitat..ne face...mai putin frumosi sau frumoase.Frumusetea vine si din atitudine, chiar daca noi nu ne dam seama ca suntem bolnavi de ceva, corpul nostru stie si fara sa ne dam seama, reactioneaza.Daca suntem sanatosi, suntem automat si frumosi, frumusetea ne-o putem cladi singuri dand atentie felului nostru de a fi,felului in care ne manifestam in societate si desigur ingrijirea corporala care e fireasca..si la nevoie putin machiaj dar niciodata in exces.Daca nu suntem sanatosi, nu putem fi nici frumosi...chiar daca fizic avem de la natura o frumusete aparte, nu ne foloseste la absolut nimic stiind ca suntem bolnavi, iar cel mai important lucru este sa ne simtim bine in pielea noastra, un om bolnav nu se simte bine in pielea lui.Pentru a ne pastra sanatatea si frumusetea putem face apel la o rutina simpla.In primul rand trebuie sa ne dorim acest lucru, daca ne dorim de-adevaratelea, inseamna ca am constientizat cat de important este sa fim sanatosi.Nu trebuie sa cadem niciodata in extreme...sa mergem seara sa alergam in aer liber o ora sau doua, de 3 ori pe saptamana..cu prietena, cu prietenul, cu catelul...dar sa nu mergem cu dezgust gandindu-ne cu groaza ; "vaiiiii iar trebuie sa merg la alergat...ce m-am saturat sau ce n-aaamm cheff".NU asa se face.La naiba, trebuie sa vedem partea buna a lucrurilor, sa ne bucuram ca avem posibilitatea sa avem grija de noi...ca nu suntem in scaun cu rotile ca si altii, trebuie sa profitam de noi la maxim, sa profitam de noi in favoarea noastra.Sa ne bucuram de stelutele pe care le zarim la o fuga seara, sa ne bucuram de conversatia cu partenerul de fuga sau sa ne mandrim cu catelul ce ne acompaniaza, cel mai bun prieten al nostru.Sa vedem aceasta activitate ca pe o relaxare fireasca, necesara...si nu ca pe un stres " alerg sa slabesc, vai nu vad rezultate" etc.Totul trebuie sa curga in favoarea noastra.Nici cu mancarea nu trebuie sa exageram, sa mancam de toate dar sa nu bagam in noi pana nu mai putem.Exista o mica capcana, cand ne e foarte foame sau cand mancam ceva foarte bun...avem tendinta de a manca pana simtim efectiv ca nu mai putem.Daca incercam sa ne oprim din mancat inainte sa simtim ca ne-am saturat, pofta revine intr-o fractiune de secunda si mancam in continuare.Pai oameni buni..suntem noi mai slabi decat o fractiune de secunda? sa va spun ceva, este bine ca atunci cand mancam, sa ne oprim mereu cand inca avem senzatia ca 'mai incape in noi".Desi va este inca pofta, opriti-va pentru mai mult de o secunda din mancat , distrage-ti-va atentia cu altceva...si gata, va simtiti "satui".astfel nici nu va balonati si nici nu aveti acea senzatie de corp greu dupa masa.Aveti putina ambitie si sa vedeti ca totul este atat de usor, depinde de voi daca vreti sa fie usor sau greu, numai si numai de voi, sunteti slabi...e greu, sunteti puternici, e usor.Asa ca...probabil ati fi mandrii de voi sa va stiti puternici, nu slabi, prin urmare fiti puternici si gata, ce asa mare lucru.Nu prea cred in diete ci mai degrama in moderatie, mananca din toate, bea apa multa iar in weekend bea o bere in loc de un suc acidulat sau in loc de o bautura considerata fina intr-o suta de mii de culori.Sunt chimicale nasoale, nu zice nimeni ca mori din cauza lor instantaneu, dar decat o gura de nimic sau decat o gura de deseuri chimice, mai bine o gura de bere sau un vin sa te mai cureti pe rinichi. Radeti mult, da-ti-va motive sa radeti ..cautati pozitivismul si il veti gasi.Traim vremuri grele dar daca cedam, inseamna ca le-am lasat sa ne invinga..vremurile sunt si ele cauzate de sistem care e format din alti oameni la urma urmei.Ar fi pacat sa ii lasam sa ne invinga, atat cat putem ...sa ne detasam si sa ne oferim noua toata atentia.Sa ne respectam pentru ceea ce suntem si inca o data, sa profitam in avantajul nostru de ceea ce putem face.Nu sa lasam mereu pe maine sau pe poimaine ca poate nu mai trebuie...asa nu rezolvam nimic.Sanatatea fizica si cea psihica formeaza un intreg, iar ele se vor reflecta mereu in frumusetea noastra indiferent cum o manifestam...prin nostru fizicul efectiv sau prin atitudine.Ambele se pastreaza prin moderatie, iar moderatia trebuie sa nu o simtim ca pe o obligatie si ca pe o povara, ci sa o transformam in ceva firesc si placut.Sa o transformam intr-un reflex, un fel de instinct dobandit.Cine e intreg si poate sa faca acest lucru dar nu il face pe motive ca nu are destula vointa, ca pur si simplu prefera sa stea in loc sa se "miste" , inseamna ca e victima propriei ignorante.Dupa cateva minute de sport de exemplu, ne-am putea simti obositi...dar daca nu ne oprim si facem o ora de sport sau mai mult, ne vom simti reviigorati...asta in ciuda faptului ca ardem calorii, interesant, nu-i asa? :) Suntem proiectati spre a avea activitate si daca nu ne folosim corpul asa cum trebuie, el se atrofiaza.Inevitabil il mai folosim si cum nu trebuie pentru ca nu exista perfectiune, dar asta nu e o scuza si nu anuleaza efectele 'folosirii lui asa cum trebuie".Multa sanatate tuturor!
AnaCristina89
Postat pe 6 Martie 2011 23:20
cred ca o silueta frumoasa se obtine destul de greu si totodata se pastreaza destl de greu,mai ales daca esti o persoana pofticioasa ca si mine;))eu incerc sa fac sport cate o jumatate de ora in fiecare zi,incerc sa nu mai mananc dupa ora 18:00...beau mult ceai verde...nu spun ca inca am ajuns la silueta perfecta,dar inca cerc si ma straduiesc sa o obtin prin mijloace nu foarte complicate,pentru ca nu vreau sa ma infometez sau sa renunt la micile placeri...In fiecare weekend imi place sa ma rasfat asa cum vreau eu,cu masaje,creme si nu neaparat in saloane de infrumusetare ci chiar acasa.La fel si sportul il practic acasa,e adevarat ca daca m-as fi dus la sala poate rezultatele ar fi fost mult mai vizibile si mai ales ca acolo as fi muncit mult mai mult insa cu ambitie orice se poate face si acasa cu bani mai putini.Trebuie sa zambim mereu sa radem mai des si cu siguranta asa vom fi mult mai sanatoase si mai frumoase...
andreea_3
Postat pe 7 Martie 2011 10:42
Buna ziua!
Suntem obisnuiti cu ideea ca batranetea nu este deloc senina si ca de cele mai multe ori ea inseamna boli grele: diabet, boli cardiovasculare sau cancer. Nu este insa neaparat nevoie ca acesta sa fie parcursul. Putem evita sau intarzia aparitia bolii, fiind atenti la stilul alimentar. Desigur, un stil alimentar sanatos este un obiectiv dificil, daca ne gandim la cate produse ultra-procesate se gasesc pe piata, cate E-uri sau substante cancerigene se gasesc in ceea ce cumparam in mod obisnuit din comert.
Stilul meu de viata este o diaeta ce presupune o combinatie optima de antioxidanti, proteine, vitamine si minerale si minimizarea consumului de grasimi saturate si trans, si anume nuci, alune - sunt surse importante de proteine si nu au colesterol, sunt bogate in vitamine E si au capacitatea de a reduce riscul de atac de cord, peste - este foate bogat in acizi grasi omega3, contine o cantitate relativ scazuta de grasimi saturate si are capacitatea de a scadea nivelul de trigliceride si de a imbunatatii presiunea scazuta a sangelui, ulei de masline - este bogat in grasimi mononesaturate si nu contine acizii trans care se gasesc in margarine si multe alimente procesate, fructe si legume - sunt adevarate rezervoare de fibre, vitamine si minerale si fitonutrienti antiimbatranire, cereale integrale - sunt mai bogate in fibre, vitamina E, complexul de vitamine B decat cerealele procesate, lactate degresate - sunt bogate in calciu si proteine si pot fi de folos in sustinerea aparatului imunitar.
Insa tin intotdeauna cont de calorii. Chiar daca alimentele enumerate sunt benefice, trebuie tinut totusi cont de cantitatile pe care le mancam si caloriile asociate. Un stil de viata sanatos inseamna o viata frumoasa mai lunga, fara probleme.
micuta_aura
Postat pe 7 Martie 2011 11:20
O vorba din popor spune ca fiecare femeie este frumoasa in felul ei.Metaforic vorbind, femeie este cea mai frumoasa fiinta de pe Pamant, iar frumusetea ei interioara si exterioara este nativa .Realist vorbind, unele femei asociaza alimentele cu satisfacerea nevoilor nutritionale si dobandirea kilogramelor in plus
. Mai niciodata nu este pus accentul pe beneficiile pe care le aduc alimentele in sanatatea ta, precum si in infatisarea ta.Sanatatea si frumusetea sunt din punctul meu de vedere merg mina-n mina.Sa fii frumoasa si sanatoasa inseamna sa ai tot ce-ti doresti ca femeie.Cu sanatatea si cu frumusetea ne nastem. Tine de noi sa le pastram.Cel mai important lucru e sa stii cand, cum si unde sa lucrezi asupra celor doua.Latinii spuneau:"Mens sana in corpore sano", adica "minte sanatoasa in corp sanatos", maxima care a ramas valabila si in ziele noastre.

Sanatatea si frumusetea odata dobandite le mentii intorcandu-ti fata spre natura, spre tot ceea ce-ti ofera ea sanatos, pentru o viata mai buna.Sa-ti modelezi trupul mergand pe jos, sa mananci tot ceea ce-ti ofera natura bun si sanatos, sa respiri aerul curat al diminetilor, sunt lucruri pe care orice om trebuie sa le aiba ca prinicipii de viata, cu atit mai mult femeia
Frumusetea transcede tratamentelor specifice problemelor de ten, par, plus intretinerea si aparenta lor, iar noile ingrediente sunt sculptarea corpului si sanatatea, cautarea vietii si frumusetii eterne bazate pe o dieta echilibrataBarbatul devine noul zeu in manipularea propriului corp, psihic, identitate sau existenta. Barbatul dobandeste proportiile si frumusetea statuilor antice grecesti, iar femeia tinde spre frumusetea izbitoare a Afroditei sau Cleopatrei.
Frumusetea este o oglinda a propriei identitati, aflata intre imaginea realista, cea virtuala si cea suprarealista pentru omul de azi, care traieste in mai multe universuri paralele.
onutta21
Postat pe 7 Martie 2011 12:21
pentru mine e foarte simplu...pentru ca frumusetea vine din interior,e clar ca de acolo porneste totul:fa-ti curatenie inside si vei straluci pe dinafara ,foloseste produsele cele mai bune pentru rezultate de durata
matracucu
Postat pe 7 Martie 2011 12:57
Din punctul meu de vedere, reteta perfecta pentru un corp sanatos este: zilnic - o alimentatie echilibrata, pe cat posibil bazata pe alimente cat mai naturale, asezonata cu cateva exercitii fizice, multa odihna, cateva picaturi de zambete, si optimism cat cuprinde... ca si condimente, este nevoie de un praf de soare, 2-3 picaturi de roua, mult aer de primavara si admiratie pentru natura proaspata... si pentru a remedia ceea ce proastele obiceiuri de pana acum au distrus, din cand in cand o cura cu Colon-Help, face curatenie si reincarca bateriile pentru o viata mult mai activa si mai frumoasa!
Roxyutza
Postat pe 7 Martie 2011 13:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs: Castiga un roman premiat cu Nobel! 213 De la: concursKudika 19 Martie 2012 15:30
Castiga o invitatie dubla la deschiderea stagiunii 2011-201 a Operei Nationale Bucuresti! 69 De la: concursKudika 14 Octombrie 2011 15:11
Concurs: Castiga un inel si un pandantiv Swarovski! 1038 De la: concursKudika 17 August 2010 14:34
Castiga unul di cele 3 Cadouri de Craciun BIO oferite de Orchidea Blu 239 De la: elena_banu87 20 Decembrie 2010 10:37
Concurs: Castiga Un atlas al dorintelor zadarnice de Anuradha Roy! 64 De la: kudika392917 27 Iunie 2011 20:05