Setari Cookie-uri

Castiga de la Plafar produse ColonHelp pentru o cura completa de detoxifiere!

Pentru a fi sanatos si frumos,trebuie sa manacm fructe si legume,fara grasimi si sa facem exercitii fizice.., asa cat putem ..30 minute ,,, este important si somnul ,bineinteles si 1,5 litri de apa pe zi .
kudika053840
Postat pe 11 Martie 2011 10:18
sex nu?
rockk
Postat pe 11 Martie 2011 10:19
Din cauza unor probleme de sanatate, doctorul mi-a zis daca vreau sa traiesc cat mai mult si , cel mai important, sa fac un copil, sa-mi schimb radical viata, sa duc o viata cat mai sanatoasa, sa scap de vechiurile obiceiuri, sa gasesc un echilibru intre ceea ce mananc si cat consum...sa incerc produse naturale, ceva care sa curate intestinele imbacsite de atata grasime, prajeli, dulciuri...aveam mari probleme cu constipatia si imediat ma umflam ca un balon...si am incercat ColonHelp si am fost extrem de multumita...chiar daca ma mutasem in baie, s-au vazut rezultatele...am invatat ca trebuie sa beau multa apa...trebuia sa mut robinetu langa mine..pentru mine acest produs este vital ptr sanatatea mea, in primul rand...frumusetea este orisicum trecatoare si intotdeauna conteaza mai mult frumusetea interioara, pe care eu am descoperit-o cu Colon Help..
larissa_personal
Postat pe 11 Martie 2011 10:37
Daca aplici un tratament regulat,faci miscare zi de zi,si ai o gandire pozitiva vei fi mereu frumoasa.
anuta22
Postat pe 11 Martie 2011 11:58
Frumusetea vine din interior...cam asa suna o vorba din stramosi care circula si astazi cu mare succes... vine dintr-un interior echilibrat pe plan psihic, as zice eu si as traduce cam asa: " unei femei care este inteligenta, optimista, vesela si descurcareata i se vor trece intotdeauna cu vederea defectele fizice pentru ca stie sa compenseze prin caracter celelalte...lipsuri". In ceea ce priveste sanatatea, ultimele studii spun ca ea tine partial de genele fiecaruia, deci daca mie, sa zicem, imi este "scris" sa traiesc 90 de ani, atat voi trai, chiar daca intre timp imi afum plamanii cu ceva fum de tigara sau noxe din poluare sau ma "conserv" cu putin alcool sau mananc carbohidrati la greu... suna cam ciudat, nu? N-as miza pe aceste studii, banuiesc ca au fost finantate tocmai de cei care vand tigari, alcool si fast-food! Dar as miza oricand pe o cura teapana de dezintoxicare cu orice produse naturiste. In acest fel as ajunge la 90 de ani...in perfecta stare de sanatate!
Lilic68
Postat pe 11 Martie 2011 14:40
Daca avem sanatate , avem si motive sa ne simtim extraordinar de bine , sa ne gandim si la celelalte aspecte ale vietii precum frumusetea si dragostea
Eu zic ca cea mai importanta e sanatatea, fara ea nu mai avem chef nici de frumusete, de iubire, de scoala, de servici, de calatorii, bijuterii sau de martisoare...ca tot a fost 1 Martie
Eu stiu ca atunci cand nu ma doare nimic, am chef de viata, vreau sa cant sa ma distrez sa iubesc, sa fiu iubita si....radiez de frumusete in acelasi timp. O viata echilibrata este de fapt secretul unei vieti sanatoase, asta insemnand somnic la aceeasi ora in fiecare seara (cel tarziu 22.00) , hrana sanatoasa bazata pe consum de legume si fructe in fiecare zi, consum de apa plata cel putin 2 l pe zi, relaxare si gandire pozitiva, inlaturarea factorilor de stres (pe cat posibil) si muuulta muuulta dragoste (aici ma mai gandesc la treaba cu echilibrul, pentru ca stiu ca n-am nevoie de dragoste cu portia )
In ceea ce priveste frumusetea, eu cred ca ea vine din interior, baza ei este sanatatea fizica, mentala si psihica, optimismul si gandirea pozitiva.
Mai departe, stim noi femeile sa apelam la diverse trucuri in ale frumusetii
georgi_alina
Postat pe 11 Martie 2011 14:57
Cred ca frumusetea se dobandeste prin sanatate si starea sufleteasca buna...daca esti sanatos, exteriorul va arata bine, luminos, radios -tenul, cu forme placute ochiului - trupul Totul consta in echilibru: atat in privinta hranei cat si a miscarii fizice. Trebuie sa ne iubim si sa avem grija de noi! (sa fie iubirea de sine secretul?)
cristalsafir
Postat pe 11 Martie 2011 15:23
Corpul trebuie sa fie aservit mintii, nu mintea aservita corpului!
Consider, ca este foarte important pentru fiecare individ, care se afla intr-o stare de sanatate mai putin buna si nu numai, sa cunoasca cele mai importante metode naturale de a-si ajuta organismul, confruntat cu suferinta, sa se insanatoseasca rapid. Suntem datori sa stim cum sa ne pastram corpul in cea mai buna stare de sanatate, iar acest lucru este posibil doar daca ne informam.
Sa incercam, pe cat posibil, sa ne alimentam sanatos, sa nu intoxicam organismul cu alimente nesanatoase – iata un sfat practic privind pastrarea sanatatii depline, fizice si spirituale, sfat care isi va pastra valoarea si importanta de-a lungul veacurilor!
Pentru a ne bucura de sanatate, trebuie sa avem o viata echilibrata, trebuie sa dobandim cunostinte cu privire la cum sa mancam, ce sa bem si cum sa ne imbracam, tocmai pentru a ne pastra sanatatea.
« Nu exista femei urate, doar femei, carora nu le pasa cum arata sau care cred ca sunt urate » afirma Estee Lauder
Ce inseamna frumusetea pentru o femeie si cum ajunge aceasta sa fie constienta de frumusetea sa? Te simti mai frumoasa, atunci, când, ºtii ca esti apreciata de cei din jur?! Majoritatea femeilor cred ca frumusetea vine din interior si ca buna dispozitie conteaza foarte mult in imaginea unei femei.
Felul, in care te impaci cu tine insati, conteaza enorm. Frumusetea "iti poate oferi o stare de bine, te face sa te simti mai optimista, mai increzatoare in propriile forte, sa gandesti pozitiv." Cele doua "ingrediente" de baza ale frumusetii ar putea fi dragostea de viata si grija fata de propria persoana. "Este important sa te simti frumoasa, indiferent de varsta si de ocazie; aceasta bucurie se reflecta pe chip. Este vorba de asa-numita 'frumusete care vine din interior' si la ea are acces orice femeie care iubeste viata si se iubeste, in primul rand, pe sine."
Fiecare varsta a unei femei are particularitatile, avantajele si dezavantajele ei. De la problemele acneice pana la riduri este un drum lung, ce trebuie parcurs cu gratie. Extrem de important este sa inveti ce te avantajeaza, pentru ca, in fiecare perioada a vietii, trebuie sa te ingrijesti si sa stralucesti !
In zilele noastre, frumusetea nu se mai incadreaza in canoanele ce se aplicau, altadata. Printre noile concepte s-ar putea enumera: o atitudine relaxata fata de viata de zi cu zi, ingrijirea acordata...
bdoinana
Postat pe 11 Martie 2011 15:59
Intotdeauna am fost de parere ca frumusetea exterioara este in stransa legatura cu sanatatea corpului. Este adevarat ca suntem ceea ce mancam, iar sanatatea organismului se reflecta in aspectul parului si al pielii. Cred cu tarie ca o alimentatie sanatoasa, care sa asigure toti nutrientii de care are nevoie corpul, este cheia sanatatii si a frumusetii. Pentru asta trebuie sa respectam piramida alimentelor: la baza ei stau painea, cerealele, pastele, si apoi fructele si legumele. Urmeaza carnea, ouale si lactatele. Iar pe ultimul loc, uleiurile vegetale, grasimile si dulciurile. Ar trebui sa evitam prajelile si sa mancam mai mult fiert, gatit la aburi sau la gratar. Dar... In zilele noastre, prea putini oameni se preocupa sa se alimenteze corect sau sa faca miscare: de aceea detoxifierea a devenit din ce in ce mai necesara. Pentru ca ea restabileste "ordinea" in organism. Iar dupa excese de tot felul si mese neregulate, acest lucru este necesar. De obicei dupa sarbatori (Paste, Craciun sau Revelion), vreo doua zile, mananc mai mult fructe si legume si beau ceai detoxifiant. Uneori, dupa o masa copioasa, apelez si la apa plata cu lamaie, care curata stomacul si usureaza digestia. Cat despre miscare, ea este vitala pentru sanatatea corpului. Si implicit pentru frumusete. Pentru ca sportul (care merge mana in mana cu dieta) previne/distruge depozitele de grasime, grasime care face ravagii in organism, ducand in timp la diverse boli. Sportul are un impact pozitiv si asupra zaharului din sange, pentru ca este mare consumator de energie. Miscarea in sine inseamna sanatate, iar combinata cu o alimentatie sanatoasa face minuni atat la interior cat si la exterior!
kudika18121981
Postat pe 11 Martie 2011 16:35
Cel mai bun mod de a-ti pastra sanatatea este sa duci un mod de viata mai sanatos si sa renuntam la medicamentele de slabit, junk food si alte prostii pentru cele naturale care ne ajuta cu adevarat(ceai verde, legume, fructe etc) Frumusetea o dobandesti dar trebuie sa stii cum sa o pastrezi cel mai bine este sa fii cat mai natural sa nu folosim exagerat machiajul iar daca este nevoie sa avem grija sa ne demachiem in fiecare seara si sa folosim crema protectoare hidratanta Pe langa un mod de viata sanatos este recomandat si sportul clar fara efort fara exercitii fizice nu ajungem nicaieri degeaba slabim daca nu o facem intr-un mod frumos
just_lory
Postat pe 11 Martie 2011 18:32
Sanatatea si frumusetea merg mana in mana. eu de cand ma stiu am fost grasuna si in ultimii ani datorita unui tratament m-am facut si mai si. Eu sunt de parere ca "gras si frumos" nu exista, pentru ca acele kilograme in plus ne deformeaza chiar si acele trasaturi care sunt placute."Gras si sanatos", cu atat mai putin, atunci cand vorbim de o persoana al carei organism a fost afectat ani de-a randul de multe kilograme in plus, e imposibil sa nu apara anumite afectiuni.Acum sunt la inceputul luptei pentru sanatatea mea dar si pentru frumusete; din ianuarie lupt cu pofta de dulciuri si cu dorinta de a sta in pat. Am dat jos 8 kilograme si mai am mult pana sa ajung unde imi doresc si unde trebuie. Imi doresc din suflet un copil si in primul rand trebuie safiu sanatoasa inainte sa il am pentru a nu-l pune in pericol nici pe el nici pe mine.Vreau sa ajung la o greutate care sa imi permita sa alerg cu el in parc fara sa gafai. Asta e principala mea preocupare !
krystyana84
Postat pe 12 Martie 2011 15:20
Sunt operata de cancer la san de 9 ani si nu am avut incredere in farmacia naturista mult timp ,de cativa ani folosesc orice produs naturist care-mi este necesar si mai nou am folosit colonhelp care va spun sincer e o minune.Aveam probleme cu constipatia si acum sunt ok.Asa am aflat de concurs intrand sa-mi comand inca doua flacoane pentru a face cura completa de trei luni.Vreau sa-l conving si pe sotul meu s-o faca pentru ca si el are probleme cu digestia si nu numai,posibil chiar cu colonul ca uneori sangereaza la scaune.Si el e lafel de reticent ca si mine la,,buruieni" dar dupa ce va lua un flacon o sa-si schimbe parerea .Cel mai mult(parere de femeie evident) in afara de faptul ca mi-am reglat tranzitul ,ma incanta textura pielii de pe fata care-i...alta ,e mai destupata.Am uitat sa spun ca-s fumatoare...desi am avut ataea probleme am ramas cu doza de inconstienta...sper sa reusesc sa ma las si de fumat daca si slabesc cateva kg.Am 41 de ani si vreau sa sa nu mai imbatranesc
kudika375947
Postat pe 12 Martie 2011 18:52
De la: concursKudika, la data 2011-03-03 11:21:55[b]Kudika si Plafar te invita la concurs![/b]

Impartaseste-ne pe forumul Kudika opinia ta despre sanatate si frumusete – cum sa le dobandesti, dar mai ales, cum sa le pastrezi si poti castiga necesarul de produse ColonHelp pentru o cura completa de 3 luni!

Concursul se desfasoara in perioada 03-17 martie 2011 iar castigatoarea va fi anuntata in data de de 19 martie.

Vom premia raspunsurile cele mai argumentate si mai simpatice!


Mult succes!
wioleta_2007
Postat pe 12 Martie 2011 19:22
sanatatea este ce avem cel mai de pret,nimic nu se compara cu a fi sanatos.Daca esti sanatos iti poti trai viata la cote inalte,intens,te poti bucura de fiecare minut ,esti optimist si ai incredere in fortele proprii
Acum 9 ani de zile aveam uimitoarea greutate de 95 kg si nu imi era bine deloc,pe linga faptul ca nu imi gaseam haine nici sanatatea mea nu era foarte buna.La un moment dat am zis ca asa nu se mai poate si m-am hotarit sa slabesc.In decursul a 1an si 6 luni am reusit sa dau jos 33 kg asta doar mincind sanatos,adica multe fructe si legume,am scos zaharul si piinea din meniu si multe altele care inainte imi aduceau satisfactii culinare.De atunci am grija la ceea ce maninc si m-am mentinut destul de bine de-a lungul timpului,acum am 65 kg.Asa ca cine spune ca nu poate slabii spune ca nu vrea ,nu exista nu pot daca i-ti doresti cu adevarat. Sanatatea inseamna frumusete asa ca ar trebuii sa fim constienti de ceea ce ne facem singuri ,trebuie sa avem mare grija ceea ce mincam si sa nu excludem miscarea zilnica din viata noastra cel putin o jumatate de ora pe zi
wioleta_2007
Postat pe 12 Martie 2011 19:40
Pentru mine ca femeie frumusetea inseamna sanatate ,iar sanatatea inseamna frumusete. Frumusetea inseamna tineretea si elasticitatea pielii, stralucirea parului, privire mai limpede si, bineinteles, o silueta de vis, mai ales dupa nasterea unui copil. Toate acestea pot fi obtinute printr-o cura de detoxifiere. Consum suficiente fibre care reduc senzatia de foame si ajuta organismul sa elimine reziduurile nedigerate, care pot intra in fermentatie si pot impiedica absorbtia nutrientilor la nivel intestinal.,fac fooooaaarte multaaaaaa miscare si beau peste 2 litri de lichide pe zi.
Si ...incerc sa fiu cat mai multumita si fericita
kmy50rynn
Postat pe 12 Martie 2011 22:30
Nu ne dam seama de cat de mult ar trebui sa apeciem sanatatea pe care o avem pana cand nu ni se intampla sa patim un mic accident, sa sa ne imbolnavim brusc si toata lumea in jurul nostru se misca altfel, numai noi nu ne mai miscam la fel de liber si nu in ultimul rand de sanatosi. Am avut recent experienta unei nasteri prin cezariana, la indemnul medicului. In momentul in care m-am trezit din anestezie si am simtit ca ma dor toate, mi-am dat seama ca nu apreciam pana acum ce mecanism complet si perfect este corpul uman. Frumusetea incerc sa mi-o redobandesc odata cu nasterea insa este destul de greu pentru ca uneori nu am ori vointa necesara, ori din cauza jobului de mamica toata ziua, nu am energia necesara, sa am griija sa imi redescopar fizicul de dinainte. Iar de pastrat...intai sa redevin ce am fost odata......dar stiti ceva nu regret ca nu mai sunt ca inainte decat putin, restul ma consolez cand imi vad copilul, el este fumusetea mea si motivul de a fi un om sanatos.
mada80fil
Postat pe 13 Martie 2011 19:05
Din punctul meu de vedere, sanatatea e mai greu de dobandit decat frumusetea,daca nu o ai... de aceea cel mai important e sa o intretinem si sa prevenim boala prin toate mijloacele pe care le avem la indemana si care tin de noi: o dieta echilibrata, bogata in fructe, legume si multe fibre si saraca in grasimi animale pe cat posibil, condimentata pe alocuri cu cate 10 min de miscare fizica pe zi si incurajata de ganduri frumoase si optimiste! Trebuie sa facem periodic cure de detoxifiere, in care sa detoxifiem atat corpul, prin dieta, fibre, multe lichide ( ceaiuri sau apa ) dar si mintea, de tot ce inseamna ganduri negative care ne impiedica sa fim sanatosi pe deplin, fizic si psihic. In felul acesta ne vom simti bine, vom putea zambi , vom fi frumosi si pe dinauntru si se va observa asta si pe chip.
MB3
Postat pe 14 Martie 2011 14:07
Buna tuturor. Prima data am auzit de acest produs de la tatal meu...care era fascinat de cate probelme poate rezolva acest produs.Apoi am vazut si la T.V. o reclama la acest produs ceea ce m-a facut si pe mine sa fiu din ce in ce mai fascinata cate poate face si cat de important e sa fii sanatos din toate punctele ca sa ai un ten impecabil si radiant, un par frumos intr-un cuvant sa radiezi.Acest produs reuseste sa trateze acele probeleme care poate unii nici nu cred ca ar afecta,si reda o noua stare de spirit,buna dispozitie,aspect fizic mult mai placut si ajuta si la slabire
Mi se pare un produs super eficient si de folos.
miha1307
Postat pe 14 Martie 2011 14:22
Am o cunostinta care a folosit Colon Help . As vrea din tot sufletul sa-l folosesc si eu dar pretul pt. mine nu este accesibil. Am fost diagnosticata de ceva timp cu colon iritabil, constipatie cronica( la numai 29 ani), din cauza careia am mari probleme de sanatate dupa ce pot sa va spun ca am incercat sa am o alimentatie sanatoasa pe cit posibil si in limita bugetului de care dispun.
Prietena mea care a folosit Colon Help este foarte multumita de acest produs. De cind foloseste acest produs este plina de viata si are o energie de invidiat…. Are un tranzit excelent si se simte suuuper !
Felicitari pentru " Colon Help" !
kudika077786
Postat pe 14 Martie 2011 14:39
Mai stiti zicala Frumusetea vine din interior..asa este daca tu esti multumita si chipul tau la fel.
Important este sa te simti tu bine cu tine,Daca tu esti fericita se vede in tot ce faci si corpul se modeleaza.
O cura de detoxifiere este intotdeauna binevenita mai ales dupa sarbatori.Desi la inceput e greu sa t obisnuiesti cu un alt regim de viata in final observi ca poti face mai multe lucruri ca la inceput ai mai multa energie pe care o poti canaliza pe lucruri utile.
Comparand o zi in care ai manca carne de porc si ai bea cola cu siguranta dupa aceea o sa preferi o zi de cereale si lapte.
Sincer M-ar tenta sa testez PRODUSUL SA VAD REZULTATELE avand in vedere cata reclama i se face.
asta in caz ca e real concursul si nu scriem degeaba aici:)
bebelusha1412
Postat pe 14 Martie 2011 23:27
Sanatatea si frumusetea le-am dobandit de la mama mea si incerc sa le mentin.De aceea mananc multe fructe si legume si beau 2 l de apa zilnic,fac exercitii fizice 1 ora in fiecare zi si parcurg cativa kilometri zilnic pe jos!Toate aceste exercitii ma obosesc zi de zi,de aceea ma descurc bine cu somnul...fac nani 8 ore pe zi.
Apoi imi place sa "savurez" micul dejun,asa ca petrec in fiecare dimineata aproximativ 20 minute la masa!
Pentru a ma mentine frumoasa toate viata ,recurg la masaje cu uleiuri...asa cum am invatat de la mama ca sunt bebefice...hranesc, protejeaza si purifica pielea si masajul propriu-zis stimuleaza circulatia sanguina, favorizeaza depunerea si au un efect relaxant asupra spiritului si corpului.
Deoarece le practic corect si in mod regulat,masajele cu uleiuri intaresc capacitatea naturala a pielii de a produce lipide,fara a o dezechilibra pe termen lung.
melaniadiana
Postat pe 14 Martie 2011 23:28
LA VARSTA MEA ( 60 )....SE PRESUPUNE CA AR TREBUI SA MERG IN PARC CU NEPOTII DE MANA SI NU SA IMI PETREC MULTE ORE PE INTERNET, INCERCAND SA FIU CAT MAI INFORMATA IN TOATE DOMENIILE SAU SOCIALIZAND CU OAMENI DIN TOATA LUMEA !!!! EI BINE.....ASTA FAC, IMI PLACE SA FIU INFORMATA , SA STAU DE VB PE ORICE SUBIECT ( ARTA, POLITICA, CALCULATOARE, GASTRONOMIE, SPORT, ETC,ETC . ) CU PERSOANE DE TOATE VARSTELE, IMI PLACE SA FIU PRIETENA CU NEPOTII MEI , CARE IMI FAC CONFIDENTE SI IMI CER SFATUL SI LA A CAROR CRESTERE SI EDUCARE AM CONTRIBUIT DIN PLIN, LA O VARSTA CAND NU ERAM O COANA'MARE SI LUCRTAM LA O BANCA ! MA INTERESEAZA CHIAR SI LA ACEASTA VARSTA FELUL IN CARE ARAT, INCERC SA IMI MENTIN MINTEA SI TRUPUL TINERE. PANA NU DEMULT MERGEAM CHIAR LA O SALA DE FITNESS, DAR ACUM INCERC SA FAC GIMNASTICA ACASA PENTRU CA MI-AM ACHIZITIONAT CATEVA APARATE. MAREA MEA PROBLEMA ESTE FAPTUL CA FIIND O PERSOANA SINGURA , NEGLIJEZ TOTAL REGIMUL ALIMENTAR ! DE CE ? PENTRU CA ESTE GREU SA GASESTI O MOTIVATIE PENTRU A GATI MANCARE SAU DACA O GATESTI.... SA O CONSUMI DE UNUL SINGUR, IN FATA TV !!! UNEORI MANANC PREA MULT, ALTEORI ...ALIMENTELE SE STRICA IN FRIGIDER, EC,ETC. MI-AS DORI SA INCERC SA IMI SCHIMB NU NUMAI, MODUL DE ALIMENTATIE, BA CHIAR VIATA SI SUNT CONVINSA CA AR TREBUI SA INCEP CU O " CURATENIE " INTERIOARA !!!! SIGUR CA MI-AR FI DE FOLOS " COLONHELP", DAR DIN PACATE ... RESURSELE FINANCIARE SUNT "SUBLIME" , DAR ...MODESTE ! VA DORESC O VIATA SANATOASA TUTUROR !!!
adymih
Postat pe 15 Martie 2011 11:17
Am si eu ceva probleme cu colonul . Am incercat cateva produse naturiste dar cred ca o cura cu Collon Help ar fi un mare beneficiu in cazul meu .
Colon help ajuta la detoxifierea organismului si curatirea intestinala. te ajuta sa slabesti ,parul si pielea devin mai frumoase,privirea mai limpede si ochii mai luminosi,mirosul corpului mai placut, buna dispozitie emanata din interior catre exterior.
ColonHELP-Traieste sanatos!

Dupa parerea acest produs este destinat tuturor categoriilor de persoane, nu numai celor care au probleme , intrucat o detoxifiere e recomandata oricui.(Nu trebuie sa ajungi la suferinta ca sa treci la vindecarea cauzei)
kudika376575
Postat pe 15 Martie 2011 12:50
chiar vorbeam cu soramea aseara sa incercam si noi, am auzit ca este foarte bun.
kudika364934
Postat pe 15 Martie 2011 13:21
Sanatate inseamna o viata echilibrata din toate punctele de vedere: o dieta echilibrata, sport, odihna suficienta, fara abuzuri si excese.Trebuie sa fim constienti ca daca nu avem grija de corpul nostru nu neaparat pentru a arata bine ci mai ales pentru sanatate, ne vom scurta viata extrem de mult . Chiar daca mananci cat de cat sanatos tot esti nevoit in fiecare primavara sa faci o mica cura de detoxifiere.Din cate stiu ColonHelp ajuta tranzitul intestinal, elimina toxinele din organism, intreg tubul digestiv va functiona mai bine. Practic ColonHelp este compus din fibre care te ajuta sa fii mai sanatos, atat prin interior cat si in exterior.
blondes_attitude
Postat pe 15 Martie 2011 20:12
Pentru a fi frumos este necesar sa fii sanatos pentru ca asa cum sanatatea presupune buna functionare a intregului organism la fel si frumusetea este o armonie intre chip si corp,prin urmare trebuie sa avem grija de sanatatea corpului nostru.Cateva sfaturi de folos in ceea ce priveste sanatatea si frumusetea va prezint in urmatoarele randuri:Masarea unor puncte din talpa ajuta la intarirea sistemului imunitar al organismului si la instalarea unei stari generale de calm,pentru ca fiecare parte a corpului este reprezentata la nivelul talpii de un punct,care prin masare duce la ameliorarea simptomelor mai multor afectiuni.Aceasta presupune aplicarea presiunii,cu ajutorul degetelor,a unor puncte de la nivelul picioarelor.In acest fel se induce o stare de relaxare profunda si se stimuleaza procesul de vindecare al organismului.
Doamne ajuta la toata lumea !
mihaela_nectaria
Postat pe 15 Martie 2011 20:33
Sanatatea este o binecuvantare de la Creatorul nostru. Sanatatea este influentata de conditiile si modul de viata incepand de la calitatea alimentelor si pana la obiceiurile proaste si conditiile de stres.
Sfaturi utile pentru sanatate:
Alimentaþi-vã corect :Încercaþi sã consumaþi mai puþinã sare, grãsimi, dulciuri, în schimb mâncaþi mai mult peºte ºi alte produse ale mãrii, verdeþuri, fructe, legume.

Nu uitaþi de vitamine
Chiar ºi dieta cea mai complexã nu este capabilã sã asigure organismul dumneavoastrã cu cantitatea necesarã de vitamine, minerale ºi microelemente, care se conþin în alimente în substanþe biologic active.

Intarirea sistemului imunitar:
Spãlaþi-vã cu apã rece, primiþi duº contrast. O modalitate eficientã de a consolida sistemul imunitar este consumul regulat a produselor lactate cu bacterii bifidus: acestea vor normaliza componenþa microflorei ºi, prin urmare, nu numai cã îmbunãtãþesc activitatea stomacului, dar, de asemenea, stimuleazã sistemul imunitar.

Mai multã activitate
Un mod de viaþã lipsit de activitate fizicã accelereazã distrugerea organismului!
acului, dar, de asemenea, stimuleazã sistemul imunitar.
Programaþi viaþa pe ore
Frecvenþa, periodicitatea - sunt proprietãþile comune ale tuturor organismelor vii. Organismul funcþioneazã mai uºor dacã se trezeºte, mãnâncã, se culcã, etc. la aceleaºi ore.
Dumnezeu sa va ajute!

mihaela_nectaria
Postat pe 15 Martie 2011 21:04
Nu intreba omul de sanatate,uitata-te la fata lui!
mihaela_nectaria
Postat pe 15 Martie 2011 21:08
Frumusetea e dependenta de sanatate.Prin optimism,prn trairea fiecarei clipe, prin iubirea aproapelui,prin savarsirea faptelor bune,prin dobandirea linistei noastre,a unui echilibru interior ajungem la o stare de bine.
Haideti sa fim mai buni,sa fim multumiti cu mai putin ,sa nu treaca timpul pe langa noi neobservat,preocupati doar de cele materiale,haideti sa facem bine :sa-i miluim pe saraci,sa ne ingrijim de bolnavi si de cei aflati in suferinta,daca suntem bolnavi sa ne multumim cu faptul ca boala nu a reusit sa castige lupta cu noi si sa luam masurile necesare,urmand sfatul medicului sau a celor in care noi avem incredere.
Dumnezeu sa va ajute!
mihaela_nectaria
Postat pe 15 Martie 2011 21:19
Sanatatea si frumusetea sunt legate intre ele. Daca esti sanatos, vei radia de frumusete, te vei simti bine , plin de energie, plus ca persoanele sanatoase arata si bine la exterior(trup). Sanatatea uneste toate aceste lucruri fiind ca o mama a lor. Daca sanatatea ar lipsi, nici acestea nu ar putea fi.Oricat am incerca sa mancam regulat, cat mai multe alimente naturale posibile, sa ne facem timp de exercitii fizice zilnice, sa bem cel putin doi litri de lichide pe zi, nu putem deoarece programul zilnic e incarcat.
Consider ca o cura de detoxifiere mi-ar fi de ajutor pentru ca sunt o persoana ce lupta cu greutatea de mai mult de 7 ani si practic am ajuns la capatul puterilor in aceasta lupta. Desi incerc sa mananc regulat, nu am timp pentru exercitii fizice, iar lichide nu beau decat jumatate de litru pe zi sau chiar la doua zile. Consider ca acest produs, ColonHelp, m-ar ajuta sa creez un echilibru intre viata tumultoasa, programul zilnic si sanatatea mea.
Monstruletz
Postat pe 15 Martie 2011 21:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs: Testeaza-ti compatibilitatea cu partenerul tau! 869 De la: concursKudika 4 Octombrie 2010 14:18
Miscarea este secretul longevitatii. Care dintre programele oferite de sala ArtBodyShape crezi ca sunt cele mai eficiente? 21 De la: pickard 14 Februarie 2011 14:25
Concurs: Regula numarul 1 pentru orice fata? Fii De Neoprit! 26 De la: concursKudika 21 Noiembrie 2015 10:37
Concurs Karin-Lingerie 208 De la: concursKudika 29 Iunie 2009 16:11
Castiga cosmetice BIO oferite de Orchidea Blu! 347 De la: concursKudika 1 Octombrie 2010 11:19