Setari Cookie-uri

CRED CA AM O PROBLEMA SI VREAU SFATURI

sunt in general o persoana foarte posesiva si geloasa...defapt am devenit asa dupa o ce fostul prieten m-a inselat de mai multe ori....momentan am o relatie de aproape 4 ani si sunt foarte fericita cu iubitul meu,dar sunt momente in care imi vine sa-l bat pe el si pe amicele noastre.chestia asta nu se intampla foarte des,dar se intampla.avem doua cupluri de care suntem foarte apropiati.una dintre prietene sta la distanta de noi si mereu apeleaza la prietenul meu s-o ia de acasa,s-o duca acasa,atunci cand ne intalnim toti.Nu il roaga numai ea ci si prietenul eI.Nu ma gandesc ca ea s-ar da la ea...nici vorba...Dar ma enerveaza ca tot apeleaza la el...Si iubitul meu se enerveaza adesea,dar zice ca nah,nu poate sa-i refuze(pe amica noastra si pe prietenul ei).Stam intr-un oras mic,fara taxiuri,chiar nu prea ar avea cu ce se duce acasa.In schimb tatal ei are masina.De ce sa nu vina el s-o ia.O alta prietena de-a noastra(casatorita)mai apeleaza si ea la el s-o duca cu masina cand mai are niste treburi.Mi-s dragi amandoua fetele,doar sunt prietenele noastre,dar nu suport sa urce in masina iubitului meu cand nu-s eu.Si ma enerveaza atunci cand imi zice ca nu le poate refuza,ca nu stie ce motiv sa bage.Si daca eu ii zic ca ma deranjeaza cand le face astfel de favoruri,zice ca-s nebuna si ca numai eu pot gandi asa...
chiar sunt nebuna?spuneti-mi verde in fata
nightangel
Postat pe 3 Martie 2011 16:27
Nu esti nebuna, esti doar geloasa. Si, cum sa nu gaseasca scuze? Ha! Sunt destule. NU am combustibil, sunt ocupat, am baut, etc.....scuze sunt. Sunt niste profitori, da-i in ma-sa! Eu sunt genul de persoana care apeleaza o singura data la tine...a doua oara mi-ar fi rusine; m-as descurca cum pot. Pe astia ii numesti tu prieteni? Spune-i prietenului tau sa nu mai fie asa de tantalau.
mimi_ca29
Postat pe 3 Martie 2011 18:03
De la: nightangel, la data 2011-03-03 16:27:29sunt in general o persoana foarte posesiva si geloasa...defapt am devenit asa dupa o ce fostul prieten m-a inselat de mai multe ori....momentan am o relatie de aproape 4 ani si sunt foarte fericita cu iubitul meu,dar sunt momente in care imi vine sa-l bat pe el si pe amicele noastre.chestia asta nu se intampla foarte des,dar se intampla.avem doua cupluri de care suntem foarte apropiati.una dintre prietene sta la distanta de noi si mereu apeleaza la prietenul meu s-o ia de acasa,s-o duca acasa,atunci cand ne intalnim toti.Nu il roaga numai ea ci si prietenul eI.Nu ma gandesc ca ea s-ar da la ea...nici vorba...Dar ma enerveaza ca tot apeleaza la el...Si iubitul meu se enerveaza adesea,dar zice ca nah,nu poate sa-i refuze(pe amica noastra si pe prietenul ei).Stam intr-un oras mic,fara taxiuri,chiar nu prea ar avea cu ce se duce acasa.In schimb tatal ei are masina.De ce sa nu vina el s-o ia.O alta prietena de-a noastra(casatorita)mai apeleaza si ea la el s-o duca cu masina cand mai are niste treburi.Mi-s dragi amandoua fetele,doar sunt prietenele noastre,dar nu suport sa urce in masina iubitului meu cand nu-s eu.Si ma enerveaza atunci cand imi zice ca nu le poate refuza,ca nu stie ce motiv sa bage.Si daca eu ii zic ca ma deranjeaza cand le face astfel de favoruri,zice ca-s nebuna si ca numai eu pot gandi asa...
chiar sunt nebuna?spuneti-mi verde in fata


esti dusa cu pluta si esti rea.
rockk
Postat pe 3 Martie 2011 18:10
De la: mimi_ca29, la data 2011-03-03 18:03:33Nu esti nebuna, esti doar geloasa. Si, cum sa nu gaseasca scuze? Ha! Sunt destule. NU am combustibil, sunt ocupat, am baut, etc.....scuze sunt. Sunt niste profitori, da-i in ma-sa! Eu sunt genul de persoana care apeleaza o singura data la tine...a doua oara mi-ar fi rusine; m-as descurca cum pot. Pe astia ii numesti tu prieteni? Spune-i prietenului tau sa nu mai fie asa de tantalau.


problema e ca de fiecare data cand au apelat eram in compania lor...el bause,dar nu bausem eu...combustibil avea ca masina era la scara...sau il sunau sa afle pe unde e si el le zicea ca se intoarce de la servici si pentru ca era in drum apelau s-o ia pe printesa...si prietenul meu s-a saturat de opere de caritate si cateodata nu le raspunde la tel pentru ca stie ca-l suna sa apeleze cu ceva la el.dar asta nu e o solutie pt ca ma suna pe mine sa-i transmit cate ceva..si ei au sarit calul pentru ca de multe ori ne-am oferit noi sa-i trasnportam,fara sa ne-o ceara ei...dar una e sa intinzi un deget si alta e sa ti se ia toata mana..
ce sa fac sa nu mai fiu geloasa?ca mie imi fac rau...
nightangel
Postat pe 3 Martie 2011 18:11
De la: rockk, la data 2011-03-03 18:10:41
De la: nightangel, la data 2011-03-03 16:27:29sunt in general o persoana foarte posesiva si geloasa...defapt am devenit asa dupa o ce fostul prieten m-a inselat de mai multe ori....momentan am o relatie de aproape 4 ani si sunt foarte fericita cu iubitul meu,dar sunt momente in care imi vine sa-l bat pe el si pe amicele noastre.chestia asta nu se intampla foarte des,dar se intampla.avem doua cupluri de care suntem foarte apropiati.una dintre prietene sta la distanta de noi si mereu apeleaza la prietenul meu s-o ia de acasa,s-o duca acasa,atunci cand ne intalnim toti.Nu il roaga numai ea ci si prietenul eI.Nu ma gandesc ca ea s-ar da la ea...nici vorba...Dar ma enerveaza ca tot apeleaza la el...Si iubitul meu se enerveaza adesea,dar zice ca nah,nu poate sa-i refuze(pe amica noastra si pe prietenul ei).Stam intr-un oras mic,fara taxiuri,chiar nu prea ar avea cu ce se duce acasa.In schimb tatal ei are masina.De ce sa nu vina el s-o ia.O alta prietena de-a noastra(casatorita)mai apeleaza si ea la el s-o duca cu masina cand mai are niste treburi.Mi-s dragi amandoua fetele,doar sunt prietenele noastre,dar nu suport sa urce in masina iubitului meu cand nu-s eu.Si ma enerveaza atunci cand imi zice ca nu le poate refuza,ca nu stie ce motiv sa bage.Si daca eu ii zic ca ma deranjeaza cand le face astfel de favoruri,zice ca-s nebuna si ca numai eu pot gandi asa...
chiar sunt nebuna?spuneti-mi verde in fata


esti dusa cu pluta si esti rea.

multumesc pentru sinceritate
acum zimi cum sa nu mai fiu asa?
dar inca ceva:cand am apelat cu ceva la prietenii nostri pentru care facem favoruri,ne-au refuzat pe ocolite,s-au facut ca au uitat si au tot cautat scuze?atunci ma intreb:nu merit sa fiu rea?zimi tot verde in fata
nightangel
Postat pe 3 Martie 2011 18:16
Cea mai simpla rezolvare e sa vindeti masina,stati intr-un oras mic si asa mai mergi si tu pe jos,mai iei o gura de aer si poate nu mai esti asa geloasa.Si acum serios vorbind,daca tot te deranjeaza atat si el nu e capabil sa se scoata cand il suna prietenii/prietenele,de ce nu le spui tu?Ca nah...pe tine te deranjeaza mai mult decat pe iubitul tau...
Barbie30_
Postat pe 3 Martie 2011 18:22
De la: nightangel, la data 2011-03-03 18:16:32
De la: rockk, la data 2011-03-03 18:10:41
De la: nightangel, la data 2011-03-03 16:27:29sunt in general o persoana foarte posesiva si geloasa...defapt am devenit asa dupa o ce fostul prieten m-a inselat de mai multe ori....momentan am o relatie de aproape 4 ani si sunt foarte fericita cu iubitul meu,dar sunt momente in care imi vine sa-l bat pe el si pe amicele noastre.chestia asta nu se intampla foarte des,dar se intampla.avem doua cupluri de care suntem foarte apropiati.una dintre prietene sta la distanta de noi si mereu apeleaza la prietenul meu s-o ia de acasa,s-o duca acasa,atunci cand ne intalnim toti.Nu il roaga numai ea ci si prietenul eI.Nu ma gandesc ca ea s-ar da la ea...nici vorba...Dar ma enerveaza ca tot apeleaza la el...Si iubitul meu se enerveaza adesea,dar zice ca nah,nu poate sa-i refuze(pe amica noastra si pe prietenul ei).Stam intr-un oras mic,fara taxiuri,chiar nu prea ar avea cu ce se duce acasa.In schimb tatal ei are masina.De ce sa nu vina el s-o ia.O alta prietena de-a noastra(casatorita)mai apeleaza si ea la el s-o duca cu masina cand mai are niste treburi.Mi-s dragi amandoua fetele,doar sunt prietenele noastre,dar nu suport sa urce in masina iubitului meu cand nu-s eu.Si ma enerveaza atunci cand imi zice ca nu le poate refuza,ca nu stie ce motiv sa bage.Si daca eu ii zic ca ma deranjeaza cand le face astfel de favoruri,zice ca-s nebuna si ca numai eu pot gandi asa...
chiar sunt nebuna?spuneti-mi verde in fata


esti dusa cu pluta si esti rea.

multumesc pentru sinceritate
acum zimi cum sa nu mai fiu asa?
dar inca ceva:cand am apelat cu ceva la prietenii nostri pentru care facem favoruri,ne-au refuzat pe ocolite,s-au facut ca au uitat si au tot cautat scuze?atunci ma intreb:nu merit sa fiu rea?zimi tot verde in fata


Vezi ca nu sunt prieteni de nadejde? Eu le-as spune verde in fata..." auzi bai ala...cand te-am rugat si eu ceva , te-ai facut ca ploua...acum ploua si la mine. Invata sa fii un prieten adevarat si apoi mai discutam". Lasa rusinea ca te mananca cainii.
mimi_ca29
Postat pe 3 Martie 2011 18:26
Chiar, care o fi solutia?!
Imi imaginam ca povestea se intampla cu una din prietenele mele. Prietena MEA nu a sotului meu, adica eu o cunosc din copilarie. Nu stiu ce sa zic, dar eu ii spun cam orice. Si ce-mi place si ce nu. Si cand ma enerveaza cu ceva si cand e cea mai dulce. Vorbim absolut orice. Si da, in povestea mea, eu i-as spune prietenei mele: "Nu mai vreau sa va duc acasa! Mi-ati mancat deja urechile cu asta. Stii bine, X cat mi-s de geloasa, ia mai lasal- tu in pace." Ceva de genul asta.

Apoi, cred ca atunci cand omul vine de la serviciu si abia asteapta sa ajunga acasa, e normal sa-i spuna: sunt frant, ma duc acasa sa fac un dus, sa mananc, sa vad un film si sa dorm.

E foarte ciudata o asemenea situatie cand nu esti nesimtit, dar trebuie sa devii pentru a scapa de nesimtiti.

Nu am luat in calcul deloc gelozia. Daca asta-i singurul motiv pentru care te deranjeaza, atunci nu stiu cum o scoti la capat. Doar, vorba lui Barbie, vinde obiectul si gata.
rashela
Postat pe 3 Martie 2011 18:30
De la: Barbie30_, la data 2011-03-03 18:22:07Cea mai simpla rezolvare e sa vindeti masina,stati intr-un oras mic si asa mai mergi si tu pe jos,mai iei o gura de aer si poate nu mai esti asa geloasa.Si acum serios vorbind,daca tot te deranjeaza atat si el nu e capabil sa se scoata cand il suna prietenii/prietenele,de ce nu le spui tu?Ca nah...pe tine te deranjeaza mai mult decat pe iubitul tau...

pentru ca el nu-i de acord...nu-i place sa se certe...cand nu-i convine ceva,se indeparteaza,nu mai da semne de viata...dar se intampla sa ne intalnim iar...si iar tre sa-i cari...
nightangel
Postat pe 3 Martie 2011 18:32
De la: mimi_ca29, la data 2011-03-03 18:26:52
De la: nightangel, la data 2011-03-03 18:16:32
De la: rockk, la data 2011-03-03 18:10:41
De la: nightangel, la data 2011-03-03 16:27:29sunt in general o persoana foarte posesiva si geloasa...defapt am devenit asa dupa o ce fostul prieten m-a inselat de mai multe ori....momentan am o relatie de aproape 4 ani si sunt foarte fericita cu iubitul meu,dar sunt momente in care imi vine sa-l bat pe el si pe amicele noastre.chestia asta nu se intampla foarte des,dar se intampla.avem doua cupluri de care suntem foarte apropiati.una dintre prietene sta la distanta de noi si mereu apeleaza la prietenul meu s-o ia de acasa,s-o duca acasa,atunci cand ne intalnim toti.Nu il roaga numai ea ci si prietenul eI.Nu ma gandesc ca ea s-ar da la ea...nici vorba...Dar ma enerveaza ca tot apeleaza la el...Si iubitul meu se enerveaza adesea,dar zice ca nah,nu poate sa-i refuze(pe amica noastra si pe prietenul ei).Stam intr-un oras mic,fara taxiuri,chiar nu prea ar avea cu ce se duce acasa.In schimb tatal ei are masina.De ce sa nu vina el s-o ia.O alta prietena de-a noastra(casatorita)mai apeleaza si ea la el s-o duca cu masina cand mai are niste treburi.Mi-s dragi amandoua fetele,doar sunt prietenele noastre,dar nu suport sa urce in masina iubitului meu cand nu-s eu.Si ma enerveaza atunci cand imi zice ca nu le poate refuza,ca nu stie ce motiv sa bage.Si daca eu ii zic ca ma deranjeaza cand le face astfel de favoruri,zice ca-s nebuna si ca numai eu pot gandi asa...
chiar sunt nebuna?spuneti-mi verde in fata


esti dusa cu pluta si esti rea.

multumesc pentru sinceritate
acum zimi cum sa nu mai fiu asa?
dar inca ceva:cand am apelat cu ceva la prietenii nostri pentru care facem favoruri,ne-au refuzat pe ocolite,s-au facut ca au uitat si au tot cautat scuze?atunci ma intreb:nu merit sa fiu rea?zimi tot verde in fata


Vezi ca nu sunt prieteni de nadejde? Eu le-as spune verde in fata..." auzi bai ala...cand te-am rugat si eu ceva , te-ai facut ca ploua...acum ploua si la mine. Invata sa fii un prieten adevarat si apoi mai discutam". Lasa rusinea ca te mananca cainii.


eu am vrut sa procedez asa,sa las rusinea...insa prietenul meu nu mi-a dat voie...lui nu-i place sa se certe...ci ii evita si gata...dar cand ne intalnim se poarta frumos cu ei si ei au senzatia ca totul ii roz si de asta apeleaza in continuare..plus ca nu putem evita intalnirile pentru ca avem multi prieteni in comuni...au si altii masina,dar cred ca le place mai mult a noastra :))
nightangel
Postat pe 3 Martie 2011 18:36
Era un tip sau tipa mai sus si ca sfat zicea ei...ei...inveti oamenii sa minta...hmm ti se pare ok??
kudika161952
Postat pe 3 Martie 2011 18:37
ca nu ai combustibil,ca ai baut,ca nju c...etc...minciunele..inveti oamenii sa minta..hmm..ei,ei
kudika161952
Postat pe 3 Martie 2011 18:38
De la: nightangel, la data 2011-03-03 18:32:19
De la: Barbie30_, la data 2011-03-03 18:22:07Cea mai simpla rezolvare e sa vindeti masina,stati intr-un oras mic si asa mai mergi si tu pe jos,mai iei o gura de aer si poate nu mai esti asa geloasa.Si acum serios vorbind,daca tot te deranjeaza atat si el nu e capabil sa se scoata cand il suna prietenii/prietenele,de ce nu le spui tu?Ca nah...pe tine te deranjeaza mai mult decat pe iubitul tau...

pentru ca el nu-i de acord...nu-i place sa se certe...cand nu-i convine ceva,se indeparteaza,nu mai da semne de viata...dar se intampla sa ne intalnim iar...si iar tre sa-i cari...


Da cine vorbeste de cearta aici?Ii refuzi frumos de cateva ori si or sa prinda ideea,motive se gasesc garla....
Barbie30_
Postat pe 3 Martie 2011 18:42
De la: rashela, la data 2011-03-03 18:30:02Chiar, care o fi solutia?!
Imi imaginam ca povestea se intampla cu una din prietenele mele. Prietena MEA nu a sotului meu, adica eu o cunosc din copilarie. Nu stiu ce sa zic, dar eu ii spun cam orice. Si ce-mi place si ce nu. Si cand ma enerveaza cu ceva si cand e cea mai dulce. Vorbim absolut orice. Si da, in povestea mea, eu i-as spune prietenei mele: "Nu mai vreau sa va duc acasa! Mi-ati mancat deja urechile cu asta. Stii bine, X cat mi-s de geloasa, ia mai lasal- tu in pace." Ceva de genul asta.

Apoi, cred ca atunci cand omul vine de la serviciu si abia asteapta sa ajunga acasa, e normal sa-i spuna: sunt frant, ma duc acasa sa fac un dus, sa mananc, sa vad un film si sa dorm.

E foarte ciudata o asemenea situatie cand nu esti nesimtit, dar trebuie sa devii pentru a scapa de nesimtiti.

Nu am luat in calcul deloc gelozia. Daca asta-i singurul motiv pentru care te deranjeaza, atunci nu stiu cum o scoti la capat. Doar, vorba lui Barbie, vinde obiectul si gata.


pay chiar o sa ne facem nesimtiti..pentru ca tot timpul cand ne adunam undeva mai multi,intotdeauna nu consumam alcool eu ca sa poata bea prietenul meu,pentru ca lumea avea nevoie de un sofer...sau faceam invers...de acu ne facem manga amandoi
nightangel
Postat pe 3 Martie 2011 18:44
De la: kudika161952, la data 2011-03-03 18:38:51 ca nu ai combustibil,ca ai baut,ca nju c...etc...minciunele..inveti oamenii sa minta..hmm..ei,ei

cateodata este necesar sa minti...si cand mai mint si ei...este si mai necesar :D
nightangel
Postat pe 3 Martie 2011 18:45
De la: kudika161952, la data 2011-03-03 18:38:51 ca nu ai combustibil,ca ai baut,ca nju c...etc...minciunele..inveti oamenii sa minta..hmm..ei,ei


Eu eram Sunt tipa.. Ok, atunci sa nu minta, sa-i spuna verde-n fata: Nu vreau! Si punct!
mimi_ca29
Postat pe 3 Martie 2011 18:53
Hai mai,ce te porti ca un copil
ca nu vrea sotu sa se certe ca draci laci....
Le spui in fata si gata,nu sunteti obligati sa-i duceti,
nu a incheiat nici un contract cu voi ca sa le fi-ti soferi
Sau a incheiat??
Valy90
Postat pe 3 Martie 2011 18:57
De la: valy90, la data 2011-03-03 18:57:40Hai mai,ce te porti ca un copil
ca nu vrea sotu sa se certe ca draci laci....
Le spui in fata si gata,nu sunteti obligati sa-i duceti,
nu a incheiat nici un contract cu voi ca sa le fi-ti soferi
Sau a incheiat??


nu a incheiat nimeni nici un contract,dar prietenului meu nu-i place sa fie baiat rau...macar de fatada :D
nightangel
Postat pe 3 Martie 2011 19:08
De la: nightangel, la data 2011-03-03 19:08:11
De la: valy90, la data 2011-03-03 18:57:40Hai mai,ce te porti ca un copil
ca nu vrea sotu sa se certe ca draci laci....
Le spui in fata si gata,nu sunteti obligati sa-i duceti,
nu a incheiat nici un contract cu voi ca sa le fi-ti soferi
Sau a incheiat??


nu a incheiat nimeni nici un contract,dar prietenului meu nu-i place sa fie baiat rau...macar de fatada :D


de fatada ,zici???
eiii,pai daca si lui ii place sa fie c.u.r.v.a cu doua feti,atunci ..............
lasa-ma ca sa te las
Valy90
Postat pe 3 Martie 2011 19:11
Mie mi se pare ca esti indreptatita sa te superi ca prietenele voastre profita de bunatatea prietenului tau si iltot roaga sa le care cu masina peste tot insa mi se pare total aiurea ca tu esti invidioasa pe ele ca petrec mai mult timp cu el decat tine
_Cryssa_
Postat pe 3 Martie 2011 20:00
De la: _Cryssa_, la data 2011-03-03 20:00:28Mie mi se pare ca esti indreptatita sa te superi ca prietenele voastre profita de bunatatea prietenului tau si iltot roaga sa le care cu masina peste tot insa mi se pare total aiurea ca tu esti invidioasa pe ele ca petrec mai mult timp cu el decat tine


poate cand vei intalni un idiot de care chiar sa ti pese, vei intelege de ce e invidioasa.
rockk
Postat pe 3 Martie 2011 20:03
De la: rockk, la data 2011-03-03 20:03:05
De la: _Cryssa_, la data 2011-03-03 20:00:28Mie mi se pare ca esti indreptatita sa te superi ca prietenele voastre profita de bunatatea prietenului tau si iltot roaga sa le care cu masina peste tot insa mi se pare total aiurea ca tu esti invidioasa pe ele ca petrec mai mult timp cu el decat tine


poate cand vei intalni un idiot de care chiar sa ti pese, vei intelege de ce e invidioasa.


Un om de care imi pasa foarte tare am si nu e idiot. Insa eu nu sunt invidioasa pe amicelelui sau prietenele amicilor lui sau ai nostrii si pe timpul petrecut alaturi de ei. Insa da..m-ar deranja sa il tot sune toata ziua sa-i care cu masina prin oras.
_Cryssa_
Postat pe 3 Martie 2011 20:16
De la: _Cryssa_, la data 2011-03-03 20:00:28Mie mi se pare ca esti indreptatita sa te superi ca prietenele voastre profita de bunatatea prietenului tau si iltot roaga sa le care cu masina peste tot insa mi se pare total aiurea ca tu esti invidioasa pe ele ca petrec mai mult timp cu el decat tine

nu petrece mai mult timp cu ele decat cu mine...se intalneste cu ele cand el se intalneste cu iubitii lor si atunci ei il roaga sa le duca acasa...is invidioasa ca ele se comporta ca si cum ar fi ceva normal sa-l deranjeze si ma deranjeaza ca ar putea cauta alte solutii:sa mearga pe jos,ca nu e o distanta exagerat de mare...cam un sfert de ora,maxim 20 de minute...ce?eu apelez cu ceva la iubitii lor?sa-l lase pe al meu in pace ma enerveaza ca se intinde coarda
nightangel
Postat pe 3 Martie 2011 21:10
De la: valy90, la data 2011-03-03 19:11:07
De la: nightangel, la data 2011-03-03 19:08:11
De la: valy90, la data 2011-03-03 18:57:40Hai mai,ce te porti ca un copil
ca nu vrea sotu sa se certe ca draci laci....
Le spui in fata si gata,nu sunteti obligati sa-i duceti,
nu a incheiat nici un contract cu voi ca sa le fi-ti soferi
Sau a incheiat??


nu a incheiat nimeni nici un contract,dar prietenului meu nu-i place sa fie baiat rau...macar de fatada :D


de fatada ,zici???
eiii,pai daca si lui ii place sa fie c.u.r.v.a cu doua feti,atunci ..............
lasa-ma ca sa te las

nu ai dreptate...el ii ajuta pentru ca nu-i place sa refuze...
ma refeream ca nu-i ajuta cu placere intotdeauna(sunt si exceptii cand ajuti un om cu placere),ci ca sa evite unele discutii sau sa nu para nu stiu cum...
insa ei sunt niste nesimtiti pe fata...
nightangel
Postat pe 3 Martie 2011 21:14
De la: rockk, la data 2011-03-03 20:03:05
De la: _Cryssa_, la data 2011-03-03 20:00:28Mie mi se pare ca esti indreptatita sa te superi ca prietenele voastre profita de bunatatea prietenului tau si iltot roaga sa le care cu masina peste tot insa mi se pare total aiurea ca tu esti invidioasa pe ele ca petrec mai mult timp cu el decat tine


poate cand vei intalni un idiot de care chiar sa ti pese, vei intelege de ce e invidioasa.


de ce esti asa rau?
nightangel
Postat pe 3 Martie 2011 21:16
De la: nightangel, la data 2011-03-03 16:27:29sunt in general o persoana foarte posesiva si geloasa...defapt am devenit asa dupa o ce fostul prieten m-a inselat de mai multe ori....momentan am o relatie de aproape 4 ani si sunt foarte fericita cu iubitul meu,dar sunt momente in care imi vine sa-l bat pe el si pe amicele noastre.chestia asta nu se intampla foarte des,dar se intampla.avem doua cupluri de care suntem foarte apropiati.una dintre prietene sta la distanta de noi si mereu apeleaza la prietenul meu s-o ia de acasa,s-o duca acasa,atunci cand ne intalnim toti.Nu il roaga numai ea ci si prietenul eI.Nu ma gandesc ca ea s-ar da la ea...nici vorba...Dar ma enerveaza ca tot apeleaza la el...Si iubitul meu se enerveaza adesea,dar zice ca nah,nu poate sa-i refuze(pe amica noastra si pe prietenul ei).Stam intr-un oras mic,fara taxiuri,chiar nu prea ar avea cu ce se duce acasa.In schimb tatal ei are masina.De ce sa nu vina el s-o ia.O alta prietena de-a noastra(casatorita)mai apeleaza si ea la el s-o duca cu masina cand mai are niste treburi.Mi-s dragi amandoua fetele,doar sunt prietenele noastre,dar nu suport sa urce in masina iubitului meu cand nu-s eu.Si ma enerveaza atunci cand imi zice ca nu le poate refuza,ca nu stie ce motiv sa bage.Si daca eu ii zic ca ma deranjeaza cand le face astfel de favoruri,zice ca-s nebuna si ca numai eu pot gandi asa...
chiar sunt nebuna?spuneti-mi verde in fata









... nu esti nebuna ... esti doar ... slabutza la minte ...


marco918
Postat pe 3 Martie 2011 21:16
De la: marco918, la data 2011-03-03 21:16:52
De la: nightangel, la data 2011-03-03 16:27:29sunt in general o persoana foarte posesiva si geloasa...defapt am devenit asa dupa o ce fostul prieten m-a inselat de mai multe ori....momentan am o relatie de aproape 4 ani si sunt foarte fericita cu iubitul meu,dar sunt momente in care imi vine sa-l bat pe el si pe amicele noastre.chestia asta nu se intampla foarte des,dar se intampla.avem doua cupluri de care suntem foarte apropiati.una dintre prietene sta la distanta de noi si mereu apeleaza la prietenul meu s-o ia de acasa,s-o duca acasa,atunci cand ne intalnim toti.Nu il roaga numai ea ci si prietenul eI.Nu ma gandesc ca ea s-ar da la ea...nici vorba...Dar ma enerveaza ca tot apeleaza la el...Si iubitul meu se enerveaza adesea,dar zice ca nah,nu poate sa-i refuze(pe amica noastra si pe prietenul ei).Stam intr-un oras mic,fara taxiuri,chiar nu prea ar avea cu ce se duce acasa.In schimb tatal ei are masina.De ce sa nu vina el s-o ia.O alta prietena de-a noastra(casatorita)mai apeleaza si ea la el s-o duca cu masina cand mai are niste treburi.Mi-s dragi amandoua fetele,doar sunt prietenele noastre,dar nu suport sa urce in masina iubitului meu cand nu-s eu.Si ma enerveaza atunci cand imi zice ca nu le poate refuza,ca nu stie ce motiv sa bage.Si daca eu ii zic ca ma deranjeaza cand le face astfel de favoruri,zice ca-s nebuna si ca numai eu pot gandi asa...
chiar sunt nebuna?spuneti-mi verde in fata









... nu esti nebuna ... esti doar ... slabutza la minte ...




adica pr oasta??????
vitamina_c
Postat pe 3 Martie 2011 21:19
De la: nightangel, la data 2011-03-03 21:10:28
De la: _Cryssa_, la data 2011-03-03 20:00:28Mie mi se pare ca esti indreptatita sa te superi ca prietenele voastre profita de bunatatea prietenului tau si iltot roaga sa le care cu masina peste tot insa mi se pare total aiurea ca tu esti invidioasa pe ele ca petrec mai mult timp cu el decat tine

nu petrece mai mult timp cu ele decat cu mine...se intalneste cu ele cand el se intalneste cu iubitii lor si atunci ei il roaga sa le duca acasa...is invidioasa ca ele se comporta ca si cum ar fi ceva normal sa-l deranjeze si ma deranjeaza ca ar putea cauta alte solutii:sa mearga pe jos,ca nu e o distanta exagerat de mare...cam un sfert de ora,maxim 20 de minute...ce?eu apelez cu ceva la iubitii lor?sa-l lase pe al meu in pace ma enerveaza ca se intinde coarda


Sincer..si pe mine m-ar deranja tot din acelasi motiv,ca mi se pare ca profita.
_Cryssa_
Postat pe 3 Martie 2011 21:52
Se pare ca uneori e mai simplu sa vorbesti deschis cu niste necunoscuti decat cu niste apropiati...din pacate.
Nightangel eu nu stiu ce varsta ai dar un om matur nu ar considera asta o problema...ce zici tu aici nu e o problema! Probleme sunt altele mai mari...asta e o chestie infantila dupa parerea mea, care in 10 minute se poate rezolva PRIN VORBA, prin discutie deschisa cu toti. Crede-ma ca mai mult ti-a luat sa postezi mesajele astea pe aici decat ti-ar fi luat un telefon catre prietenii tai, in care sa-ti lamuresti problema. Nu mai fi copil si deschide gura daca nu-ti convin chestii in viata ta. Nu?
inna_1688
Postat pe 3 Martie 2011 22:50
buna tuturor
liutzaa
Postat pe 3 Martie 2011 23:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu prea are incredere in mine 7 De la: AlexMag 11 August 2009 22:08
buna tuturor 2 De la: geo_x 10 Iulie 2009 01:05
Cum trebuie sa procedeze? 15 De la: arpydia 15 Septembrie 2010 13:48
Consiliere in probleme de dragoste si parteneriat, etc pe eUniversum 3 De la: faith74 22 Octombrie 2011 18:01
Pentru barbatii care vor sa stie mai multe 13 De la: adina_black 1 Noiembrie 2009 19:25