Setari Cookie-uri

Credeti in vrajitorii,farmece,ghicitoate,shicit in carti si chestii de genul?

Buna fetelor si nu numai! N-am mai intrat de ceva vreme iar acum vin cu o intrebare...
Stie cineva concret ceva despre toate astea?
Credeti in farmece,vi s-au facut?Stiti concret?Blesteme...chetsii de genu?

P.S. Nu ma trimiteti la popa,ca nu dau 2 bani pe el...no offence...
AdrianaR
Postat pe 3 Martie 2011 23:25
De la: AdrianaR, la data 2011-03-03 23:25:58Buna fetelor si nu numai! N-am mai intrat de ceva vreme iar acum vin cu o intrebare...
Stie cineva concret ceva despre toate astea?
Credeti in farmece,vi s-au facut?Stiti concret?Blesteme...chetsii de genu?

P.S. Nu ma trimiteti la popa,ca nu dau 2 bani pe el...no offence...







... pai altii nu dau doi bani pe farmece ... no offence ... dar parca sint aceleasi conceptii doar ca diametral opuse ...
marco918
Postat pe 3 Martie 2011 23:28
De la: marco918, la data 2011-03-03 23:28:02
De la: AdrianaR, la data 2011-03-03 23:25:58Buna fetelor si nu numai! N-am mai intrat de ceva vreme iar acum vin cu o intrebare...
Stie cineva concret ceva despre toate astea?
Credeti in farmece,vi s-au facut?Stiti concret?Blesteme...chetsii de genu?

P.S. Nu ma trimiteti la popa,ca nu dau 2 bani pe el...no offence...







... pai altii nu dau doi bani pe farmece ... no offence ... dar parca sint aceleasi conceptii doar ca diametral opuse ...


Stiu ce spui marco...dar problema-i ca in ziua de azi,preotii,nu mai sunt ce erau odata...Cu regret!
AdrianaR
Postat pe 3 Martie 2011 23:31
De la: AdrianaR, la data 2011-03-03 23:31:27
De la: marco918, la data 2011-03-03 23:28:02
De la: AdrianaR, la data 2011-03-03 23:25:58Buna fetelor si nu numai! N-am mai intrat de ceva vreme iar acum vin cu o intrebare...
Stie cineva concret ceva despre toate astea?
Credeti in farmece,vi s-au facut?Stiti concret?Blesteme...chetsii de genu?

P.S. Nu ma trimiteti la popa,ca nu dau 2 bani pe el...no offence...







... pai altii nu dau doi bani pe farmece ... no offence ... dar parca sint aceleasi conceptii doar ca diametral opuse ...


Stiu ce spui marco...dar problema-i ca in ziua de azi,preotii,nu mai sunt ce erau odata...Cu regret!






... si cum erau odata ? ... eu nu stiu ... dar am cunoscut citiva, absolut intimplator, care mi-a aratat ca romanii mai au o sansa ... din punctul asta de vedere ... se duce vremea betivanilor cu sutana ... facuti la academia stefan gheorghiu ...

... odata ce crezi in farmece si nu in preoti se prea poate ca ele sa isi faca si efectul ... placebo ... cind ''crezi'' in ceva aproape reusesti sa il produci ... asa ca e bine sa crezi in lucruri mai pozitive ...

marco918
Postat pe 3 Martie 2011 23:38
De la: AdrianaR, la data 2011-03-03 23:25:58Buna fetelor si nu numai! N-am mai intrat de ceva vreme iar acum vin cu o intrebare...
Stie cineva concret ceva despre toate astea?
Credeti in farmece,vi s-au facut?Stiti concret?Blesteme...chetsii de genu?

P.S. Nu ma trimiteti la popa,ca nu dau 2 bani pe el...no offence...


Stii, se spune ca de nu crezi in asa ceva, nu au efectul scontat.
Asta inseamna ca, de crezi ca se va implini blestemul sa mori inecat, atunci chiar te ineci?
Personal nu cred in asa ceva. Dar am auzit o sumedenie de povesti de la oameni batrani, cu precadere de la tara, care vorbesc de tot felul de chestii din astea.

Cat despre popi, e curios un lucru. Pe de o parte ti se spune ca farmecele nu exista, pe de alta parte popa vine si-ti face nu stiu ce in casa (molifta cred) sa te scape de ele. Evident, pe bani.
rashela
Postat pe 3 Martie 2011 23:40
De la: rashela, la data 2011-03-03 23:40:04
De la: AdrianaR, la data 2011-03-03 23:25:58Buna fetelor si nu numai! N-am mai intrat de ceva vreme iar acum vin cu o intrebare...
Stie cineva concret ceva despre toate astea?
Credeti in farmece,vi s-au facut?Stiti concret?Blesteme...chetsii de genu?

P.S. Nu ma trimiteti la popa,ca nu dau 2 bani pe el...no offence...


Stii, se spune ca de nu crezi in asa ceva, nu au efectul scontat.
Asta inseamna ca, de crezi ca se va implini blestemul sa mori inecat, atunci chiar te ineci?
Personal nu cred in asa ceva. Dar am auzit o sumedenie de povesti de la oameni batrani, cu precadere de la tara, care vorbesc de tot felul de chestii din astea.

Cat despre popi, e curios un lucru. Pe de o parte ti se spune ca farmecele nu exista, pe de alta parte popa vine si-ti face nu stiu ce in casa (molifta cred) sa te scape de ele. Evident, pe bani.


Festanie face popa in casa...
Intamplator sau nu,am cunoscut si eu preoti...si sincer,m-am crucit....si...intamplator sau nu,zilnic am treaba langa seminarul teologic din oras si ma crucesc din nou la ce vad acolo...
Nu-i vb ca as crede in farmece si mai stiu eu ce...dar incerc sa gasesc cauza si sa gasesc niste raspunsuri pt niste chestii care mi se intampla de cativa ani incoace...si anume de la moartea tatalui meu!
AdrianaR
Postat pe 3 Martie 2011 23:48
Am un prieten foarte bun si foarte credincios. Nu habotnic, dar totusi cu mult peste, hai sa-i spuneam credinta majoritatii. Ei bine, tipul asta a fost un golans pana intr-o zi. Nu mi-a spus niciodata de ce, refuza sa intre in amanunte. Mi-a spus insa ca, fiind pe undeva prin Moldova, a cunoscut la una din manastirile de acolo un preot care i-a devenit duhovnic. Orice problema are, il suna (tipul e in Spania, nu in Romania) si-i cere sfatul.
Acum, ce vreau eu sa zic este faptul ca, trebuie sa existe in tara asta, macar un preot adevarat. Nu se poate ca toti sa se fi inchinat banului. Un preot care sa stie sa te asculte, sa stie sa te lamureasca.
Noi, aici sau oriunde in jurul tau, suntem oameni. Jumatate iti vor spune ca exista farmece, alta jumatate va ironiza asta. Pentru ca niciunul dintre noi nu stie cu adevarat: exista sau nu? Toate lucrurile ciudate care li se intampla unora, sunt efectul slabiciunii psihicului lor sau...?

rashela
Postat pe 4 Martie 2011 00:03
De la: rashela, la data 2011-03-04 00:03:25Am un prieten foarte bun si foarte credincios. Nu habotnic, dar totusi cu mult peste, hai sa-i spuneam credinta majoritatii. Ei bine, tipul asta a fost un golans pana intr-o zi. Nu mi-a spus niciodata de ce, refuza sa intre in amanunte. Mi-a spus insa ca, fiind pe undeva prin Moldova, a cunoscut la una din manastirile de acolo un preot care i-a devenit duhovnic. Orice problema are, il suna (tipul e in Spania, nu in Romania) si-i cere sfatul.
Acum, ce vreau eu sa zic este faptul ca, trebuie sa existe in tara asta, macar un preot adevarat. Nu se poate ca toti sa se fi inchinat banului. Un preot care sa stie sa te asculte, sa stie sa te lamureasca.
Noi, aici sau oriunde in jurul tau, suntem oameni. Jumatate iti vor spune ca exista farmece, alta jumatate va ironiza asta. Pentru ca niciunul dintre noi nu stie cu adevarat: exista sau nu? Toate lucrurile ciudate care li se intampla unora, sunt efectul slabiciunii psihicului lor sau...?


Nu contest faptul ca mai exista si preoti in adevaratul sens al cuvantului...doar ca ce-as putea sa fac acum?Sa ma duc sa caut in toata tara unul pe care sa-l pot considera preot?
AdrianaR
Postat pe 4 Martie 2011 00:11
Nu, doar iti sugeram ce sa cauti, nu si unde s-o faci. Nu stiu de unde esti (nu scrie sub avatar), dar probabil ca-s manastiri si pe acolo, nu? Sau, eu stiu, pe net, din povestile altora.
Poate apare si aici cineva cu vreun sfat, cu vreun nume. Ai putina rabdare.
rashela
Postat pe 4 Martie 2011 00:21
De la: AdrianaR, la data 2011-03-04 00:11:17
De la: rashela, la data 2011-03-04 00:03:25Am un prieten foarte bun si foarte credincios. Nu habotnic, dar totusi cu mult peste, hai sa-i spuneam credinta majoritatii. Ei bine, tipul asta a fost un golans pana intr-o zi. Nu mi-a spus niciodata de ce, refuza sa intre in amanunte. Mi-a spus insa ca, fiind pe undeva prin Moldova, a cunoscut la una din manastirile de acolo un preot care i-a devenit duhovnic. Orice problema are, il suna (tipul e in Spania, nu in Romania) si-i cere sfatul.
Acum, ce vreau eu sa zic este faptul ca, trebuie sa existe in tara asta, macar un preot adevarat. Nu se poate ca toti sa se fi inchinat banului. Un preot care sa stie sa te asculte, sa stie sa te lamureasca.
Noi, aici sau oriunde in jurul tau, suntem oameni. Jumatate iti vor spune ca exista farmece, alta jumatate va ironiza asta. Pentru ca niciunul dintre noi nu stie cu adevarat: exista sau nu? Toate lucrurile ciudate care li se intampla unora, sunt efectul slabiciunii psihicului lor sau...?


Nu contest faptul ca mai exista si preoti in adevaratul sens al cuvantului...doar ca ce-as putea sa fac acum?Sa ma duc sa caut in toata tara unul pe care sa-l pot considera preot?






... stii ce zic romanii ... d-zeu da dar nu baga si in traista ... farmecele, blestemele, ... sint exact partea inversa a credintei (mai mult sau mai putin habotnice) ... alb si negru ... depinde ce vrei sa crezi sau sa vezi ... dar daca crezi in ceva nu te astepta ca altcineva/ceva sa intervina ... valabil in ambele sensuri ...


marco918
Postat pe 4 Martie 2011 00:22
De la: AdrianaR, la data 2011-03-04 00:11:17
De la: rashela, la data 2011-03-04 00:03:25Am un prieten foarte bun si foarte credincios. Nu habotnic, dar totusi cu mult peste, hai sa-i spuneam credinta majoritatii. Ei bine, tipul asta a fost un golans pana intr-o zi. Nu mi-a spus niciodata de ce, refuza sa intre in amanunte. Mi-a spus insa ca, fiind pe undeva prin Moldova, a cunoscut la una din manastirile de acolo un preot care i-a devenit duhovnic. Orice problema are, il suna (tipul e in Spania, nu in Romania) si-i cere sfatul.
Acum, ce vreau eu sa zic este faptul ca, trebuie sa existe in tara asta, macar un preot adevarat. Nu se poate ca toti sa se fi inchinat banului. Un preot care sa stie sa te asculte, sa stie sa te lamureasca.
Noi, aici sau oriunde in jurul tau, suntem oameni. Jumatate iti vor spune ca exista farmece, alta jumatate va ironiza asta. Pentru ca niciunul dintre noi nu stie cu adevarat: exista sau nu? Toate lucrurile ciudate care li se intampla unora, sunt efectul slabiciunii psihicului lor sau...?


Nu contest faptul ca mai exista si preoti in adevaratul sens al cuvantului...doar ca ce-as putea sa fac acum?Sa ma duc sa caut in toata tara unul pe care sa-l pot considera preot?






... sint atitia preoti de calitate pe care nu ii vede nimeni din cauza sloganurilor unor spalati la creier (scuze de expresie) ... sint preoti care caciulesc peste tot pentru a face azile, orfelinate, centre de recuperare ... fac lucruri pe care, noi restul, nici nu ne gindim sa ne batem capul ... sint multi oameni deosebiti si nu trebuiesc categorisiti dupa niste slaganuri cu popa sapca de la stefan gheorghiu ...

... iar despre ''ghinioanele'' tale ... trebuie sa te gindesti daca nu le-ai produs ... sau ajutat sa se produca ... fii obiectiva ...
marco918
Postat pe 4 Martie 2011 00:26
marco,eu cred ca daca as fi crezut in asa ceva,nu mai scriam aici...
Cand am postat,clar am intrebat daca cineva a patit ceva concret!
Uneori mai ai si perioade in care esti debusolat si cand toate se aduna,rabufnesti...cauti raspunsuri,cauti cauza ca sa stii cum sa actionezi...
De asta am pus niste simple intrebari,adresate celor care stiu ceva concret despre toate astea!
AdrianaR
Postat pe 4 Martie 2011 00:30
Oamenii care stiu ceva concret despre asta, sunt oamenii care cred in asa ceva. Oameni care vor veni si-ti vor povesti ca nu s-au casatorit pentru ca au avut cununiile legate, care s-au despartit pentru ca cineva le-a facut farmece, ca sapte membri ai unei familii au murit toti spanzurati pentru ca i-a blestemat o tiganca etc.
Asemenea lucruri concrete (?) stiu si eu. Doar ca pentru mine au ramas la stadiul de povesti spuse la gura focului.
Nu cred ca de asta ai tu nevoie. Daca nu crezi in ele, nu-ti sunt de folos. In cel mai rau caz, te pot debusola si mai mult.
rashela
Postat pe 4 Martie 2011 00:37
De la: AdrianaR, la data 2011-03-03 23:48:28
De la: rashela, la data 2011-03-03 23:40:04
De la: AdrianaR, la data 2011-03-03 23:25:58Buna fetelor si nu numai! N-am mai intrat de ceva vreme iar acum vin cu o intrebare...
Stie cineva concret ceva despre toate astea?
Credeti in farmece,vi s-au facut?Stiti concret?Blesteme...chetsii de genu?

P.S. Nu ma trimiteti la popa,ca nu dau 2 bani pe el...no offence...


Stii, se spune ca de nu crezi in asa ceva, nu au efectul scontat.
Asta inseamna ca, de crezi ca se va implini blestemul sa mori inecat, atunci chiar te ineci?
Personal nu cred in asa ceva. Dar am auzit o sumedenie de povesti de la oameni batrani, cu precadere de la tara, care vorbesc de tot felul de chestii din astea.

Cat despre popi, e curios un lucru. Pe de o parte ti se spune ca farmecele nu exista, pe de alta parte popa vine si-ti face nu stiu ce in casa (molifta cred) sa te scape de ele. Evident, pe bani.


Festanie face popa in casa...
Intamplator sau nu,am cunoscut si eu preoti...si sincer,m-am crucit....si...intamplator sau nu,zilnic am treaba langa seminarul teologic din oras si ma crucesc din nou la ce vad acolo...
Nu-i vb ca as crede in farmece si mai stiu eu ce...dar incerc sa gasesc cauza si sa gasesc niste raspunsuri pt niste chestii care mi se intampla de cativa ani incoace...si anume de la moartea tatalui meu!



Adry,ce patisi fata?

Valy90
Postat pe 4 Martie 2011 00:38
De la: valy90, la data 2011-03-04 00:38:56
De la: AdrianaR, la data 2011-03-03 23:48:28
De la: rashela, la data 2011-03-03 23:40:04
De la: AdrianaR, la data 2011-03-03 23:25:58Buna fetelor si nu numai! N-am mai intrat de ceva vreme iar acum vin cu o intrebare...
Stie cineva concret ceva despre toate astea?
Credeti in farmece,vi s-au facut?Stiti concret?Blesteme...chetsii de genu?

P.S. Nu ma trimiteti la popa,ca nu dau 2 bani pe el...no offence...


Stii, se spune ca de nu crezi in asa ceva, nu au efectul scontat.
Asta inseamna ca, de crezi ca se va implini blestemul sa mori inecat, atunci chiar te ineci?
Personal nu cred in asa ceva. Dar am auzit o sumedenie de povesti de la oameni batrani, cu precadere de la tara, care vorbesc de tot felul de chestii din astea.

Cat despre popi, e curios un lucru. Pe de o parte ti se spune ca farmecele nu exista, pe de alta parte popa vine si-ti face nu stiu ce in casa (molifta cred) sa te scape de ele. Evident, pe bani.


Festanie face popa in casa...
Intamplator sau nu,am cunoscut si eu preoti...si sincer,m-am crucit....si...intamplator sau nu,zilnic am treaba langa seminarul teologic din oras si ma crucesc din nou la ce vad acolo...
Nu-i vb ca as crede in farmece si mai stiu eu ce...dar incerc sa gasesc cauza si sa gasesc niste raspunsuri pt niste chestii care mi se intampla de cativa ani incoace...si anume de la moartea tatalui meu!



Adry,ce patisi fata?



Nu stiu...Da stiu ca nu-i bine...
AdrianaR
Postat pe 4 Martie 2011 00:58
Am uitat sa te pup valy ma bucur sa te revad!
AdrianaR
Postat pe 4 Martie 2011 00:59
De la: AdrianaR, la data 2011-03-04 00:59:23Am uitat sa te pup valy ma bucur sa te revad!


Ufff,tare secretoasa mai esti
Cam banuiesc(cred) ce se intampla cu tine,dar trebuie sa fii puternica si cu fruntea sus.
Am ramas un pic soc cand am vazut ce topic ai deschis,dar asta e.
O sa iasa soarele si pe strada ta.

Tzuc fata,chiar ti-am simti lipsa(serios)
Valy90
Postat pe 4 Martie 2011 01:09
De la: valy90, la data 2011-03-04 01:09:04
De la: AdrianaR, la data 2011-03-04 00:59:23Am uitat sa te pup valy ma bucur sa te revad!


Ufff,tare secretoasa mai esti
Cam banuiesc(cred) ce se intampla cu tine,dar trebuie sa fii puternica si cu fruntea sus.
Am ramas un pic soc cand am vazut ce topic ai deschis,dar asta e.
O sa iasa soarele si pe strada ta.

Tzuc fata,chiar ti-am simti lipsa(serios)


Merci,ce dragutttttt! Si voi mi-ati lipsit!
P.S. Nu-i vb de "iubiri" daca la asta te gandesti!Exista chestii mai nasoale decat o despartire sau mai stiu eu ce legat de love!
AdrianaR
Postat pe 4 Martie 2011 01:14
De la: AdrianaR, la data 2011-03-04 01:14:23
De la: valy90, la data 2011-03-04 01:09:04
De la: AdrianaR, la data 2011-03-04 00:59:23Am uitat sa te pup valy ma bucur sa te revad!


Ufff,tare secretoasa mai esti
Cam banuiesc(cred) ce se intampla cu tine,dar trebuie sa fii puternica si cu fruntea sus.
Am ramas un pic soc cand am vazut ce topic ai deschis,dar asta e.
O sa iasa soarele si pe strada ta.

Tzuc fata,chiar ti-am simti lipsa(serios)


Merci,ce dragutttttt! Si voi mi-ati lipsit!
P.S. Nu-i vb de "iubiri" daca la asta te gandesti!Exista chestii mai nasoale decat o despartire sau mai stiu eu ce legat de love!


Nu,nu nici prin cap nu mi-a trecut de asa ceva ,excludem iubirea.Incerc sa ma pun in locul tau si sa-mi imaginez Chiar azi vb cu cineva despre vraji si toate tameniile astea.
Oricum sper sa fii bine si sa nu crezi in tampeniile astea.
Valy90
Postat pe 4 Martie 2011 01:28
AM auzit si eu multe povesti de la bunica despre vraji. Una din ele mi-a atras atentia, e chiar amuzanta. Cica sunt babe care fac nu stiu ce farmece si iti trimit o broasca pe la usa casei. Daca broscuta reuseste sa intre in casa, vei avea numai necazuri, ghinion si certuri. Acum, bunica mea mi-a zis ca ei i s-a facut farmece si a zacut la pat foarte mult. Dar nu a cazut la pat doar din descantece, ci i s-a dat sa consume mercur. Intr-un cuvant..a fost otravita. In concluzie, nu cred ca descantecele au vreo putere, decat daca permiti tu lucrul acesta. Secretul se afla in interiorul tau. Iti doresc sa ai taria sa depasesti toate obstacolele si totul sa fie bine.
mimi_ca29
Postat pe 4 Martie 2011 09:22
De la: mimi_ca29, la data 2011-03-04 09:22:11AM auzit si eu multe povesti de la bunica despre vraji. Una din ele mi-a atras atentia, e chiar amuzanta. Cica sunt babe care fac nu stiu ce farmece si iti trimit o broasca pe la usa casei. Daca broscuta reuseste sa intre in casa, vei avea numai necazuri, ghinion si certuri. Acum, bunica mea mi-a zis ca ei i s-a facut farmece si a zacut la pat foarte mult. Dar nu a cazut la pat doar din descantece, ci i s-a dat sa consume mercur. Intr-un cuvant..a fost otravita. In concluzie, nu cred ca descantecele au vreo putere, decat daca permiti tu lucrul acesta. Secretul se afla in interiorul tau. Iti doresc sa ai taria sa depasesti toate obstacolele si totul sa fie bine.


Ceva de genu imi povestea si mie bunica

Daca farmecele sunt doar povesti,atunci de ce preotii de fac tot felul de slujbe
si se dezbraca de de patrahir(sau ceva de genu)peste anumite pers.??
Si cand se tin slujbe mereu fac rugaciuni pt farmece si tot felul de chestii deastea.....
Valy90
Postat pe 4 Martie 2011 12:56
De la: valy90, la data 2011-03-04 12:56:14
De la: mimi_ca29, la data 2011-03-04 09:22:11AM auzit si eu multe povesti de la bunica despre vraji. Una din ele mi-a atras atentia, e chiar amuzanta. Cica sunt babe care fac nu stiu ce farmece si iti trimit o broasca pe la usa casei. Daca broscuta reuseste sa intre in casa, vei avea numai necazuri, ghinion si certuri. Acum, bunica mea mi-a zis ca ei i s-a facut farmece si a zacut la pat foarte mult. Dar nu a cazut la pat doar din descantece, ci i s-a dat sa consume mercur. Intr-un cuvant..a fost otravita. In concluzie, nu cred ca descantecele au vreo putere, decat daca permiti tu lucrul acesta. Secretul se afla in interiorul tau. Iti doresc sa ai taria sa depasesti toate obstacolele si totul sa fie bine.


Ceva de genu imi povestea si mie bunica

Daca farmecele sunt doar povesti,atunci de ce preotii de fac tot felul de slujbe
si se dezbraca de de patrahir(sau ceva de genu)peste anumite pers.??
Si cand se tin slujbe mereu fac rugaciuni pt farmece si tot felul de chestii deastea.....


Ca-s pe bani, niciodata gratis. Si o fi tare greu sa bolborosesti ceva din Biblie, sa pronunti de trei ori numele lui necuratu' si sa dai cu busuiocul pe langa "bolnav".
rashela
Postat pe 4 Martie 2011 13:02
De la: rashela, la data 2011-03-04 13:02:26
De la: valy90, la data 2011-03-04 12:56:14
De la: mimi_ca29, la data 2011-03-04 09:22:11AM auzit si eu multe povesti de la bunica despre vraji. Una din ele mi-a atras atentia, e chiar amuzanta. Cica sunt babe care fac nu stiu ce farmece si iti trimit o broasca pe la usa casei. Daca broscuta reuseste sa intre in casa, vei avea numai necazuri, ghinion si certuri. Acum, bunica mea mi-a zis ca ei i s-a facut farmece si a zacut la pat foarte mult. Dar nu a cazut la pat doar din descantece, ci i s-a dat sa consume mercur. Intr-un cuvant..a fost otravita. In concluzie, nu cred ca descantecele au vreo putere, decat daca permiti tu lucrul acesta. Secretul se afla in interiorul tau. Iti doresc sa ai taria sa depasesti toate obstacolele si totul sa fie bine.


Ceva de genu imi povestea si mie bunica

Daca farmecele sunt doar povesti,atunci de ce preotii de fac tot felul de slujbe
si se dezbraca de de patrahir(sau ceva de genu)peste anumite pers.??
Si cand se tin slujbe mereu fac rugaciuni pt farmece si tot felul de chestii deastea.....


Ca-s pe bani, niciodata gratis. Si o fi tare greu sa bolborosesti ceva din Biblie, sa pronunti de trei ori numele lui necuratu' si sa dai cu busuiocul pe langa "bolnav".



Nimic nu mai e gratis in lume asta
Valy90
Postat pe 4 Martie 2011 13:10
Ma duc si ma pocaiesc!
AdrianaR
Postat pe 4 Martie 2011 13:43
De la: AdrianaR, la data 2011-03-03 23:25:58Buna fetelor si nu numai! N-am mai intrat de ceva vreme iar acum vin cu o intrebare...
Stie cineva concret ceva despre toate astea?
Credeti in farmece,vi s-au facut?Stiti concret?Blesteme...chetsii de genu?

P.S. Nu ma trimiteti la popa,ca nu dau 2 bani pe el...no offence...


Eu, sincer, nu cred. Am citit despre fenomenele paranormale insa nu s-a descoperit stintific faptul ca ar exista spirite. Prin urmare..ce nu vad, simt sau miros, nu cred ca exista.
_Cryssa_
Postat pe 4 Martie 2011 13:46
De la: AdrianaR, la data 2011-03-03 23:25:58Buna fetelor si nu numai! N-am mai intrat de ceva vreme iar acum vin cu o intrebare...
Stie cineva concret ceva despre toate astea?
Credeti in farmece,vi s-au facut?Stiti concret?Blesteme...chetsii de genu?

P.S. Nu ma trimiteti la popa,ca nu dau 2 bani pe el...no offence...


eu cred ca exista...nu mi s a facut personal dar s a intamplat ceva cu fratele meu si intr un fel sau altul am ajuns la concluzia ca i s -ar fi facut farmece vraji....in principiu daca nu ar exista nu cred ca s -ar feri lumea de ele asa rau...
ad__83
Postat pe 4 Martie 2011 13:51
De la: AdrianaR, la data 2011-03-04 13:43:24Ma duc si ma pocaiesc!
eee ce rost are ,,dute sa iti faca cnva cva vraji ,,mai simplu
thadoogback
Postat pe 4 Martie 2011 13:56
De la: AdrianaR, la data 2011-03-04 13:43:24Ma duc si ma pocaiesc!


mai bine te calugaresti

tzuc draguta
Valy90
Postat pe 4 Martie 2011 14:55
da
verzsi2
Postat pe 8 Martie 2011 20:14
Adriano,da sa ti tzuc
Sincera sa fiu eu nu cred in vrajitoare,ghicitoare etc.Am o matusa care vede vraji pana si in praful care e pe presul de la usa Nu am inteles niciodata de unde i se trage ca pana acum cativa ani nu dadea semne de paranoia da nah...poate e varsta de vina sau plictiseala... Ni se intampla tuturor unele lucruri stranii dar e bine sa nu le anchetam si sa nu le dezvoltam,parerea mea...
Barbie30_
Postat pe 8 Martie 2011 21:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
helo 6 De la: scorpyow10 5 Mai 2009 00:14
kudika069665 2 De la: addodas 19 Septembrie 2009 18:57
compatibilitate 3 De la: dyannie 25 Septembrie 2009 13:44
CEL MAI TARE ZODIAC-CAPRICORN 38 De la: marlena21 17 Septembrie 2009 11:08
Lipsa ciclului 14 De la: Diavolyta_ 28 Mai 2009 02:40