Setari Cookie-uri

Credeti in vrajitorii,farmece,ghicitoate,shicit in carti si chestii de genul?

Buna!!! Eu sunt de parere ca intr`adevar exista persoane care au har ,pentru ca sa fim seriosi credem sau nu li s`au intamplat multora sa apeleze la acestia si sa`si rezolve problemele.Cei care nu am trecut prin asa ceva este normal sa avem dubii.Am persoane apropiate care sunt patite si totusi daca nu sunt adevarate, cum de se intampla atatea ciudatenii carora nu le gasim raspunsuri si solutii.E un semn de intrebare.Eu de exemplu ,recunosc ca ''mi`a ghicit '' cum se spune cineva o data.Atunci am considerat ca este o prostie si nu am dat importanta,dar peste ceva vreme cand mi s`au intamplat anumite chestii ''prezise'' ,mi`am dat seama ca lucrurile astea in oarecare masura exista chiar si pentru cei care nu cred.Cum ,cand ,unde si de ce m`am intrebat si eu dar mi`am dat seama ca raul si binele nu`si au origini,pur si simplu se intampla si consecintele le traim pe propria noastra piele indiferent de credinta .Va pop si sa aveti o zi placuta! P.S. Acuma depinde cine are norocul sau ghinionul sa traiasca aceste evenimente:D:D:D:D:D
poussycat88
Postat pe 11 Martie 2011 16:19
da eu cred si cunosc cateva persoane in care am incredere maxima pt asa ceva...in cazul in care te intereseaza..imi poti trimite un mesaj..pupici
byabossy
Postat pe 13 Martie 2011 01:27
Exista vratorii,farmece si chestii de genul asta. Trebuie sa fii atenta. Daca vrei sa te aperi trebuie sa aflii cine ti-a facut vraja si apoi sa protejezi pe tine dar si pe cei dragi tie. Unele vraji produc victime colaterale.
Daca vrei detalii mai multe trimite-mi mesaj pe mail.
adi35
Postat pe 23 Martie 2011 00:41
cei care nu cred in vraji sunt k cei din filme care nu cred in stigoi,pina nu-i omoara strigoii.astia care nu credeti de ce nu sunteti in stare sa rasp concret la problemele oamenilor.trebuie sa recunoasteti k exista alte forte.eu am intinlit si preoti care nu stiu ce sa rasp la anumite intrebari,mai mult sunt de acord cu raspunsurile date de Oreste.Adevaratii preoti{f. putini}care citesc persoanelor afectate de farmece nu accepta bani si astia se gasesc in manastiri.
kudika097256
Postat pe 28 Aprilie 2011 16:12
De la: kudika097256, la data 2011-04-28 16:12:40cei care nu cred in vraji sunt k cei din filme care nu cred in stigoi,pina nu-i omoara strigoii.astia care nu credeti de ce nu sunteti in stare sa rasp concret la problemele oamenilor.trebuie sa recunoasteti k exista alte forte.eu am intinlit si preoti care nu stiu ce sa rasp la anumite intrebari,mai mult sunt de acord cu raspunsurile date de Oreste.Adevaratii preoti{f. putini}care citesc persoanelor afectate de farmece nu accepta bani si astia se gasesc in manastiri.


Tu poti sa crezi in ce vrei tu...Daca ai probleme la "mansarda" nu inseamna ca sunt vraji
Barbie30_
Postat pe 28 Aprilie 2011 16:16
De la: Barbie30_, la data 2011-04-28 16:16:07
De la: kudika097256, la data 2011-04-28 16:12:40cei care nu cred in vraji sunt k cei din filme care nu cred in stigoi,pina nu-i omoara strigoii.astia care nu credeti de ce nu sunteti in stare sa rasp concret la problemele oamenilor.trebuie sa recunoasteti k exista alte forte.eu am intinlit si preoti care nu stiu ce sa rasp la anumite intrebari,mai mult sunt de acord cu raspunsurile date de Oreste.Adevaratii preoti{f. putini}care citesc persoanelor afectate de farmece nu accepta bani si astia se gasesc in manastiri.


Tu poti sa crezi in ce vrei tu...Daca ai probleme la "mansarda" nu inseamna ca sunt vraji

eu cred ca a vazut "the rite" si a ramas impresionata de prestatia lui anthony hopkins
tzuc dulce barbie
miss_darine
Postat pe 28 Aprilie 2011 21:01
De la: miss_darine, la data 2011-04-28 21:01:57
De la: Barbie30_, la data 2011-04-28 16:16:07
De la: kudika097256, la data 2011-04-28 16:12:40cei care nu cred in vraji sunt k cei din filme care nu cred in stigoi,pina nu-i omoara strigoii.astia care nu credeti de ce nu sunteti in stare sa rasp concret la problemele oamenilor.trebuie sa recunoasteti k exista alte forte.eu am intinlit si preoti care nu stiu ce sa rasp la anumite intrebari,mai mult sunt de acord cu raspunsurile date de Oreste.Adevaratii preoti{f. putini}care citesc persoanelor afectate de farmece nu accepta bani si astia se gasesc in manastiri.


Tu poti sa crezi in ce vrei tu...Daca ai probleme la "mansarda" nu inseamna ca sunt vraji

eu cred ca a vazut "the rite" si a ramas impresionata de prestatia lui anthony hopkins
tzuc dulce barbie


Darineeeeee te-am dat disparuta
Barbie30_
Postat pe 28 Aprilie 2011 21:11
De la: marco918, la data 2011-03-03 23:38:00
De la: AdrianaR, la data 2011-03-03 23:31:27
De la: marco918, la data 2011-03-03 23:28:02
De la: AdrianaR, la data 2011-03-03 23:25:58Buna fetelor si nu numai! N-am mai intrat de ceva vreme iar acum vin cu o intrebare...
Stie cineva concret ceva despre toate astea?
Credeti in farmece,vi s-au facut?Stiti concret?Blesteme...chetsii de genu?

P.S. Nu ma trimiteti la popa,ca nu dau 2 bani pe el...no offence...







... pai altii nu dau doi bani pe farmece ... no offence ... dar parca sint aceleasi conceptii doar ca diametral opuse ...


Stiu ce spui marco...dar problema-i ca in ziua de azi,preotii,nu mai sunt ce erau odata...Cu regret!






... si cum erau odata ? ... eu nu stiu ... dar am cunoscut citiva, absolut intimplator, care mi-a aratat ca romanii mai au o sansa ... din punctul asta de vedere ... se duce vremea betivanilor cu sutana ... facuti la academia stefan gheorghiu ...

... odata ce crezi in farmece si nu in preoti se prea poate ca ele sa isi faca si efectul ... placebo ... cind ''crezi'' in ceva aproape reusesti sa il produci ... asa ca e bine sa crezi in lucruri mai pozitive ...

eliane
Postat pe 29 Aprilie 2011 01:10
De la: Barbie30_, la data 2011-04-28 16:16:07
De la: kudika097256, la data 2011-04-28 16:12:40cei care nu cred in vraji sunt k cei din filme care nu cred in stigoi,pina nu-i omoara strigoii.astia care nu credeti de ce nu sunteti in stare sa rasp concret la problemele oamenilor.trebuie sa recunoasteti k exista alte forte.eu am intinlit si preoti care nu stiu ce sa rasp la anumite intrebari,mai mult sunt de acord cu raspunsurile date de Oreste.Adevaratii preoti{f. putini}care citesc persoanelor afectate de farmece nu accepta bani si astia se gasesc in manastiri.


Tu poti sa crezi in ce vrei tu...Daca ai probleme la "mansarda" nu inseamna ca sunt vraji
eliane
Postat pe 29 Aprilie 2011 01:11
dne fereste de asa ceva eu nu kred in tampenii de astea k vraji si tot felu de bazakonii doar in cel de sus atata tot dzeu tatal si toata puterea cereasca hai pupici
eliane
Postat pe 29 Aprilie 2011 01:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu balanta si el balanta 5 De la: roxana747 31 Iulie 2009 11:32
cum sa fac sa o cuceresc pe colega mea 15 De la: DayC 6 Decembrie 2011 17:14
Eu scorpion,el balanta.. 9 De la: liliana04 18 Septembrie 2011 18:27
compatibilitate zodii 28 De la: melka 6 Decembrie 2009 16:22
ce sa fac cu viata mea 3 De la: kudika077113 13 Noiembrie 2009 20:02