Setari Cookie-uri

Inselata, tradata , jignita si umilita

Sunt casatorita de peste 7 ani. Am doi copii minunati , frumosi si sanatosi. Am o cariera frumoasa, casa , masina . Ce isi poate dori mai mult o femeie pe acesata lume... Si totusi....nu sunt fericita. De apropape 1 an am aflat ca sotul meu ma inseala. Am tot sperat ca este doar o aventura, o ratacire pentru ca imi spunea mereu ca " nu ii acord suficienta atentie ". Poate ca asa era. Am fost prea preocupata de cariera mea, am vrut sa realizez ceva in viata, sa avem un trai decent . Dar se pare ca sotul meu dorea altceva . Nu am comunicat prea bine niciodata si incetul cu incetul ne-am distantat foarte mult. Nu pot exprima in cuvinte ce am simtit cand am aflat ca ma insela. I-am citit peste 400 de mesaje din telefon . Am vazut cat de frumos isi vorbeau, ce cuvinte frumoase de dragosste isi spuneau. Doamne cat de frumos isi vorbeau. Atunci am realizat cat de multe am pierdut. Cu mine nicoodata nu a vorbit atat de frumos, nu mi-a adresat cuvinte atat de frumoase , nu mi-a spus nicodata atat de frumos " te iubesc " asa cum ii spunea ei. M-am intalnit si cu ea . Am intrebat-o daca-l vrea cu adevarat. Raspunsul ei a fost ca nu ...dar mintea. A fost atat de lasa incat nu a avut curajul sa-mi spuna ca-l vrea. Au continuat sa se vada in continuare pe ascuns si sa minta.
Ideia este ca mi-a distrus inima. Daca ar fi ales sa raman cu ea ...aceptam ...stiu sa pierd in viata indiferent cat de mult ar fi durut, dar nu ...el m-a privit in ochi si mi-a spus ca ramane cu mine. L-am crezut ...dar el a continuat sa se intalneasca pe ascuns cu ea. Si se poarta la fel de urat cu mine ca si pana acum. Ce sa fac? Il iubesc, nu l-am inselat nicodata...dar am obosit. Doamne ....ma simt atat de umilita ...m-a facut sa ma simt urata ... nedorita....si totusi il iubesc. Ma simt captiva,inima mea ii apartine...fac eforturi disperate sa nu-l mai iubesc dar nu resesc. Nu stiu ce sa fac....
Ar fi atat de simplu daca nu l-as mai iubi.
Dar ce pot face....?
emma_niss
Postat pe 8 Martie 2011 21:49
barbata-tu e atat de prost incat si-a lasat 400 de mesaje in telefon?! cred ca trebuie sa faci ceea ce trebuie sa gandesti ca nu ai pierdut nimic
ai vrut cariera, cariera ai!
pickard
Postat pe 8 Martie 2011 22:02
Din pacate ai cam uitat de el si acum se pare ca a cam uitat si el de tine...Tu ar trebui sa stii daca mai e ceva de facut sau e mai bine sa-l lasi sa-si ia zborul.Daca a lasat in telefon 400 de mesaje de la ea,vorba lui Pickard,ori e prea prost ori e in faza in care chiar nu-i pasa de ce spui tu...
Barbie30_
Postat pe 8 Martie 2011 22:17
De la: emma_niss, la data 2011-03-08 21:49:17Sunt casatorita de peste 7 ani. Am doi copii minunati , frumosi si sanatosi. Am o cariera frumoasa, casa , masina . Ce isi poate dori mai mult o femeie pe acesata lume... Si totusi....nu sunt fericita. De apropape 1 an am aflat ca sotul meu ma inseala. Am tot sperat ca este doar o aventura, o ratacire pentru ca imi spunea mereu ca " nu ii acord suficienta atentie ". Poate ca asa era. Am fost prea preocupata de cariera mea, am vrut sa realizez ceva in viata, sa avem un trai decent . Dar se pare ca sotul meu dorea altceva . Nu am comunicat prea bine niciodata si incetul cu incetul ne-am distantat foarte mult. Nu pot exprima in cuvinte ce am simtit cand am aflat ca ma insela. I-am citit peste 400 de mesaje din telefon . Am vazut cat de frumos isi vorbeau, ce cuvinte frumoase de dragosste isi spuneau. Doamne cat de frumos isi vorbeau. Atunci am realizat cat de multe am pierdut. Cu mine nicoodata nu a vorbit atat de frumos, nu mi-a adresat cuvinte atat de frumoase , nu mi-a spus nicodata atat de frumos " te iubesc " asa cum ii spunea ei. M-am intalnit si cu ea . Am intrebat-o daca-l vrea cu adevarat. Raspunsul ei a fost ca nu ...dar mintea. A fost atat de lasa incat nu a avut curajul sa-mi spuna ca-l vrea. Au continuat sa se vada in continuare pe ascuns si sa minta.
Ideia este ca mi-a distrus inima. Daca ar fi ales sa raman cu ea ...aceptam ...stiu sa pierd in viata indiferent cat de mult ar fi durut, dar nu ...el m-a privit in ochi si mi-a spus ca ramane cu mine. L-am crezut ...dar el a continuat sa se intalneasca pe ascuns cu ea. Si se poarta la fel de urat cu mine ca si pana acum. Ce sa fac? Il iubesc, nu l-am inselat nicodata...dar am obosit. Doamne ....ma simt atat de umilita ...m-a facut sa ma simt urata ... nedorita....si totusi il iubesc. Ma simt captiva,inima mea ii apartine...fac eforturi disperate sa nu-l mai iubesc dar nu resesc. Nu stiu ce sa fac....
Ar fi atat de simplu daca nu l-as mai iubi.
Dar ce pot face....?
Asa'nseamna ca se obisnuise sa fie singur langa tine de'aia nici nu s-a grabit sa stearga SMS-urile...simplu
cristinxxx
Postat pe 8 Martie 2011 22:26
De la: emma_niss, la data 2011-03-08 21:49:17....?


daca el e fericit cu aia nu vad de ce mai sta cu tine, poate din cauza copiilor
oricum daca avea 400 de mesaje in telefon, cu siguranta omul vroia ca tu sa afli

PS. esti corporatista?
battleofwits
Postat pe 8 Martie 2011 22:29
De la: emma_niss, la data 2011-03-08 21:49:17Sunt casatorita de peste 7 ani. Am doi copii minunati , frumosi si sanatosi. Am o cariera frumoasa, casa , masina . Ce isi poate dori mai mult o femeie pe acesata lume... Si totusi....nu sunt fericita. De apropape 1 an am aflat ca sotul meu ma inseala. Am tot sperat ca este doar o aventura, o ratacire pentru ca imi spunea mereu ca " nu ii acord suficienta atentie ". Poate ca asa era. Am fost prea preocupata de cariera mea, am vrut sa realizez ceva in viata, sa avem un trai decent . Dar se pare ca sotul meu dorea altceva . Nu am comunicat prea bine niciodata si incetul cu incetul ne-am distantat foarte mult. Nu pot exprima in cuvinte ce am simtit cand am aflat ca ma insela. I-am citit peste 400 de mesaje din telefon . Am vazut cat de frumos isi vorbeau, ce cuvinte frumoase de dragosste isi spuneau. Doamne cat de frumos isi vorbeau. Atunci am realizat cat de multe am pierdut. Cu mine nicoodata nu a vorbit atat de frumos, nu mi-a adresat cuvinte atat de frumoase , nu mi-a spus nicodata atat de frumos " te iubesc " asa cum ii spunea ei. M-am intalnit si cu ea . Am intrebat-o daca-l vrea cu adevarat. Raspunsul ei a fost ca nu ...dar mintea. A fost atat de lasa incat nu a avut curajul sa-mi spuna ca-l vrea. Au continuat sa se vada in continuare pe ascuns si sa minta.
Ideia este ca mi-a distrus inima. Daca ar fi ales sa raman cu ea ...aceptam ...stiu sa pierd in viata indiferent cat de mult ar fi durut, dar nu ...el m-a privit in ochi si mi-a spus ca ramane cu mine. L-am crezut ...dar el a continuat sa se intalneasca pe ascuns cu ea. Si se poarta la fel de urat cu mine ca si pana acum. Ce sa fac? Il iubesc, nu l-am inselat nicodata...dar am obosit. Doamne ....ma simt atat de umilita ...m-a facut sa ma simt urata ... nedorita....si totusi il iubesc. Ma simt captiva,inima mea ii apartine...fac eforturi disperate sa nu-l mai iubesc dar nu resesc. Nu stiu ce sa fac....
Ar fi atat de simplu daca nu l-as mai iubi.
Dar ce pot face....?


...tu ce-ai vrei sa faci ?...
...sigur l-ai neglijat...dar asta nu e o scuza, pentru care sa strice o casnicie de 7 ani cu 2 copii...cand are timp si de amanta ?
..zici ca il iubesti si poate , si el te iubeste in felul lui, daca nu renunta la tine.(s-au sta in de toate si-i e caldut)..insa , ma intreb ..asa...ca femeie...cum il mai suporti in preajma ta , cand sti ca "e murdar" ?...ca sex...nici atat n-as suporta !
..cat poate sa continue asa ?....mai gandeste-te...
vyoryca
Postat pe 8 Martie 2011 22:44
De la: battleofwits, la data 2011-03-08 22:29:07
De la: emma_niss, la data 2011-03-08 21:49:17....?


daca el e fericit cu aia nu vad de ce mai sta cu tine, poate din cauza copiilor
oricum daca avea 400 de mesaje in telefon, cu siguranta omul vroia ca tu sa afli

PS. esti corporatista?


in mod sigur el este scriitor! un ion creanga pe sms
pickard
Postat pe 8 Martie 2011 22:47
De la: pickard, la data 2011-03-08 22:47:58
De la: battleofwits, la data 2011-03-08 22:29:07
De la: emma_niss, la data 2011-03-08 21:49:17....?


daca el e fericit cu aia nu vad de ce mai sta cu tine, poate din cauza copiilor
oricum daca avea 400 de mesaje in telefon, cu siguranta omul vroia ca tu sa afli

PS. esti corporatista?


in mod sigur el este scriitor! un ion creanga pe sms


probabil un scriitor "singuratic"
battleofwits
Postat pe 8 Martie 2011 22:51
De la: battleofwits, la data 2011-03-08 22:51:21
De la: pickard, la data 2011-03-08 22:47:58
De la: battleofwits, la data 2011-03-08 22:29:07
De la: emma_niss, la data 2011-03-08 21:49:17....?


daca el e fericit cu aia nu vad de ce mai sta cu tine, poate din cauza copiilor
oricum daca avea 400 de mesaje in telefon, cu siguranta omul vroia ca tu sa afli

PS. esti corporatista?


in mod sigur el este scriitor! un ion creanga pe sms


probabil un scriitor "singuratic"


ar putea castiga ceva din best seller!
pickard
Postat pe 8 Martie 2011 23:07
De la: pickard, la data 2011-03-08 23:07:50
De la: battleofwits, la data 2011-03-08 22:51:21
De la: pickard, la data 2011-03-08 22:47:58
De la: battleofwits, la data 2011-03-08 22:29:07
De la: emma_niss, la data 2011-03-08 21:49:17....?


daca el e fericit cu aia nu vad de ce mai sta cu tine, poate din cauza copiilor
oricum daca avea 400 de mesaje in telefon, cu siguranta omul vroia ca tu sa afli

PS. esti corporatista?


in mod sigur el este scriitor! un ion creanga pe sms


probabil un scriitor "singuratic"


ar putea castiga ceva din best seller!


Banuiesc ca te referi la ea, nu la el. Sau ati vazut voi cele 400 de sms-uri pe undeva si mie nu imi spuneti.

Nu-i asta povestea tipica in care el e un nenorocit cu amanta si ea victima de rabda tot in numele iubirii? Nu-i asta povestea tipica de tine oamenii ocupati cu forumul kudika?

Cat de prost sa fii sa lasi 400 de sms intr-un mobil la indemana sotiei? Si pe urma, sa ai alternativa de a alege sa pleci catre cea careia ii scrii romane pe telefon si tu, sa nu o faci? Ah da, am uitat! Sotia se intalneste si cu amanta. Wow, ce interesant suna!

O mai fi altceva pe lumea asta la fel de interesant decat amantul/a si relatia cu un musulman? Probabil ca nu, de vreme ce, de luni de zile numai asta naste kudika.
rashela
Postat pe 9 Martie 2011 00:32
Imi pare rau pt tine.
Parerea mea este ca nu mai e nimik de facut decat sa divortati si sa-ti gaasesti pe cienva disponibil din punct de vedere emotional.
love_strike
Postat pe 10 Martie 2011 12:33
De la: love_strike, la data 2011-03-10 12:33:21...sa-ti gaasesti pe cienva disponibil din punct de vedere emotional.


ce rost are?
battleofwits
Postat pe 10 Martie 2011 13:30
Multumesc pentru mesaje.
Nu este un motiv de divort inselatul. Barbatii toti inseala, numai ca eu nu am crezut acest lucru pana nu am vazut cu ochii mei. Cel mai mult m-a durut faptul ca m-a privit in ochi si mi-a spus ca vrea sa ramana cu mine....dar nu mi-a explicat si cum
M-am intalnit si cu ea , am intrebat-o daca-l vrea cu adevarat ....mi-a spus ca nu , dar au mintit. Au continuat sa se vada crezand ca eu nu voi afla. Sincer sunt scarbita... De ce mai stau cu el? .... Buna intrebare...
Cariera... este o intreaga tema de discutat.
Cariera inseamna bani, inseamna sa ia un confort financiar, sa-ti poti rasfata familia, sa-ti poti lua o casa, o masina, sa faci un concediu de bun simt. Eu privesc ce se intampla in piata....cati oameni nu mai au serviciu, sau li s-au micsorat salariile. Este o o adevarata tragedie.Au credite in banci pe care nu le mai pot plati, raman fara case etc. Ca sa ai toate acestea trebuie platit un pret ...si acela este timpul pe care-l aloci la munca. Nu mi se pare corect sa fiu crucificata pentru acest lucru. Ma duc la munca nu la distractie. Aici este problema. Vorbim aici de responabilitate . Ei au dat dovada de iresponsabilitate...amundoi... si sunt sigura ca vor plati pentru acest lucru.
Am luatlegatura cu un avocat pentru divort , dar sincer nu am nici o tragere de inima...desi asta trebuie sa fac. Lucrurile nu se vor indrepta , sunt sigura de asta ...
emma_niss
Postat pe 18 Martie 2011 15:18
Da. Asa m-am gandit si eu. Ca sa gasesc pe cineva trebuie sa-l caut. Ca sa-l caut imi trebuie timp. ca sa am timp trebuie sa sacrific ceva...poate timpul petrecut cu copii mei ....poate din timpul de la serviciu...nu prea cred. Copii sunt viata mea si serviciul este sursa mea financiara. Am o mare responabilitate la munca. Tin pasul bine ...nu-l tin ...las pe altul care poate.
emma_niss
Postat pe 18 Martie 2011 15:22

Greseala cu exageratul in cariera si neglijarea relatiei o inteleg , dar ce nu inteleg eu , dupa ce ai descoperit ca te inseala , ai avut o discutiei cu el serioasa ? cu ea ai avut , dar nu ea este cheia in aceasta ecuatie ci doar ,, yala '' , el este cheia , trebuie vb. cu el ce isi doreste sa faca in continuare , ce ii lipseste , ce sanse are relatia voastra sa existe si in viitor si ce este de facut ca sa mergeti impreuna mai departe.Dar stii ce este cel mai important lucru ? Daca vrei sa fii cu el , are potential sa se poarte si sa vb frumos cu alta , tu ce ai facut ptr asta ? ai incercat sa il seduci si sa il recuceresti , sa vada ca ce are acasa e mai bun decat acea aventura ? Ma cam indoiesc , incearca sa il faci sa se reindragosteasca de tine si sa o uite pe acea femeie.Daca nu ve-i suferii in continuare sau va ve-ti despartii si atunci ai si tu partea ta de vina la acest esec , chiar daca nu ai inselat ..ai ignorat si cineva a profitat.Deci ...trezeste-te si actioneaza.
banalulanonim
Postat pe 18 Martie 2011 16:51
De la: emma_niss, la data 2011-03-08 21:49:17Sunt casatorita de peste 7 ani. Am doi copii minunati , frumosi si sanatosi. Am o cariera frumoasa, casa , masina . Ce isi poate dori mai mult o femeie pe acesata lume... Si totusi....nu sunt fericita. De apropape 1 an am aflat ca sotul meu ma inseala. Am tot sperat ca este doar o aventura, o ratacire pentru ca imi spunea mereu ca " nu ii acord suficienta atentie ". Poate ca asa era. Am fost prea preocupata de cariera mea, am vrut sa realizez ceva in viata, sa avem un trai decent . Dar se pare ca sotul meu dorea altceva . Nu am comunicat prea bine niciodata si incetul cu incetul ne-am distantat foarte mult. Nu pot exprima in cuvinte ce am simtit cand am aflat ca ma insela. I-am citit peste 400 de mesaje din telefon . Am vazut cat de frumos isi vorbeau, ce cuvinte frumoase de dragosste isi spuneau. Doamne cat de frumos isi vorbeau. Atunci am realizat cat de multe am pierdut. Cu mine nicoodata nu a vorbit atat de frumos, nu mi-a adresat cuvinte atat de frumoase , nu mi-a spus nicodata atat de frumos " te iubesc " asa cum ii spunea ei. M-am intalnit si cu ea . Am intrebat-o daca-l vrea cu adevarat. Raspunsul ei a fost ca nu ...dar mintea. A fost atat de lasa incat nu a avut curajul sa-mi spuna ca-l vrea. Au continuat sa se vada in continuare pe ascuns si sa minta.
Ideia este ca mi-a distrus inima. Daca ar fi ales sa raman cu ea ...aceptam ...stiu sa pierd in viata indiferent cat de mult ar fi durut, dar nu ...el m-a privit in ochi si mi-a spus ca ramane cu mine. L-am crezut ...dar el a continuat sa se intalneasca pe ascuns cu ea. Si se poarta la fel de urat cu mine ca si pana acum. Ce sa fac? Il iubesc, nu l-am inselat nicodata...dar am obosit. Doamne ....ma simt atat de umilita ...m-a facut sa ma simt urata ... nedorita....si totusi il iubesc. Ma simt captiva,inima mea ii apartine...fac eforturi disperate sa nu-l mai iubesc dar nu resesc. Nu stiu ce sa fac....
Ar fi atat de simplu daca nu l-as mai iubi.
Dar ce pot face....?


Lupta pentru sotul tau daca tu crezi ca merita, daca nu, divorteaza si mergi mai departe.
lover_woman
Postat pe 18 Martie 2011 17:49
De la: lover_woman, la data 2011-03-18 17:49:38

Lupta pentru sotul tau daca tu crezi ca merita, daca nu, divorteaza si mergi mai departe.


ai uitat sa adaugi: "ce-i al tau e pus deoparte"
battleofwits
Postat pe 18 Martie 2011 17:57
De la: emma_niss, la data 2011-03-08 21:49:17Sunt casatorita de peste 7 ani. Am doi copii minunati , frumosi si sanatosi. Am o cariera frumoasa, casa , masina . Ce isi poate dori mai mult o femeie pe acesata lume... Si totusi....nu sunt fericita. De apropape 1 an am aflat ca sotul meu ma inseala. Am tot sperat ca este doar o aventura, o ratacire pentru ca imi spunea mereu ca " nu ii acord suficienta atentie ". Poate ca asa era. Am fost prea preocupata de cariera mea, am vrut sa realizez ceva in viata, sa avem un trai decent . Dar se pare ca sotul meu dorea altceva . Nu am comunicat prea bine niciodata si incetul cu incetul ne-am distantat foarte mult. Nu pot exprima in cuvinte ce am simtit cand am aflat ca ma insela. I-am citit peste 400 de mesaje din telefon . Am vazut cat de frumos isi vorbeau, ce cuvinte frumoase de dragosste isi spuneau. Doamne cat de frumos isi vorbeau. Atunci am realizat cat de multe am pierdut. Cu mine nicoodata nu a vorbit atat de frumos, nu mi-a adresat cuvinte atat de frumoase , nu mi-a spus nicodata atat de frumos " te iubesc " asa cum ii spunea ei. M-am intalnit si cu ea . Am intrebat-o daca-l vrea cu adevarat. Raspunsul ei a fost ca nu ...dar mintea. A fost atat de lasa incat nu a avut curajul sa-mi spuna ca-l vrea. Au continuat sa se vada in continuare pe ascuns si sa minta.
Ideia este ca mi-a distrus inima. Daca ar fi ales sa raman cu ea ...aceptam ...stiu sa pierd in viata indiferent cat de mult ar fi durut, dar nu ...el m-a privit in ochi si mi-a spus ca ramane cu mine. L-am crezut ...dar el a continuat sa se intalneasca pe ascuns cu ea. Si se poarta la fel de urat cu mine ca si pana acum. Ce sa fac? Il iubesc, nu l-am inselat nicodata...dar am obosit. Doamne ....ma simt atat de umilita ...m-a facut sa ma simt urata ... nedorita....si totusi il iubesc. Ma simt captiva,inima mea ii apartine...fac eforturi disperate sa nu-l mai iubesc dar nu resesc. Nu stiu ce sa fac....
Ar fi atat de simplu daca nu l-as mai iubi.
Dar ce pot face....?


Ai putea de exemplu sa il excluzi total din viata....stai linistita cand n-o sa-l mai iubesti o sa-l urasti de moarte.
Ca o sa-ti dai seama in cel hal si-a batut joc de tine.
Eu zic ca ar trebuie sa te razbuni pe el: poti incepe prin a te iubi pe tine.
Stii cum e? Cand iti asociezi imaginea unor asemenea specimene...cand le dedici 7 ani din viata..OMG..-.te admir-...ai totusi extrem de multe de pierdut.
Cum ar fi sa incepi sa te gandesti la ce iti place tie..ce iti doresti tu de la viata. Pentru tine.
Si nu esti urata si nici nedorita.
Iar imaginea tah ceea ce esti tu ca individ..nu trebuie sa depinda de el sau de altcineva.
Incerca, stiu ca e mai greu de facut, dar incearca in starea in care esti sa te bucuri de lucrurile nesemnificative... fa ceva ce iti place. Iesi cu alte persoane.. important e sa nu pierzi timpul gandindu-te trebuie sa te inconjori de persoane pozitive. Crede-ma anturajul conteaza enorm cand esti intr-o stare de genu. Nu e bine desi toti avem tendinta...sa diseci lucrurile...Lasa-le asa.
Intre timp incerca pentru un timp sa devi tu pentru tine o persoana importanta....
Stii ..nu esti obligata sa suporti nimic din ce nu iti place....incepe prin a gandi la fel de egoist ca el.
O sa te simti bine in no time. :)
Succes! :*
evangeline87
Postat pe 18 Martie 2011 21:09
De la: rashela, la data 2011-03-09 00:32:13
De la: pickard, la data 2011-03-08 23:07:50
De la: battleofwits, la data 2011-03-08 22:51:21
De la: pickard, la data 2011-03-08 22:47:58
De la: battleofwits, la data 2011-03-08 22:29:07
De la: emma_niss, la data 2011-03-08 21:49:17....?


daca el e fericit cu aia nu vad de ce mai sta cu tine, poate din cauza copiilor
oricum daca avea 400 de mesaje in telefon, cu siguranta omul vroia ca tu sa afli

PS. esti corporatista?


in mod sigur el este scriitor! un ion creanga pe sms


probabil un scriitor "singuratic"


ar putea castiga ceva din best seller!


Banuiesc ca te referi la ea, nu la el. Sau ati vazut voi cele 400 de sms-uri pe undeva si mie nu imi spuneti.

Nu-i asta povestea tipica in care el e un nenorocit cu amanta si ea victima de rabda tot in numele iubirii? Nu-i asta povestea tipica de tine oamenii ocupati cu forumul kudika?

Cat de prost sa fii sa lasi 400 de sms intr-un mobil la indemana sotiei? Si pe urma, sa ai alternativa de a alege sa pleci catre cea careia ii scrii romane pe telefon si tu, sa nu o faci? Ah da, am uitat! Sotia se intalneste si cu amanta. Wow, ce interesant suna!

O mai fi altceva pe lumea asta la fel de interesant decat amantul/a si relatia cu un musulman? Probabil ca nu, de vreme ce, de luni de zile numai asta naste kudika.
ai uitat sa spui de 666.
lilu_67
Postat pe 18 Martie 2011 23:09
De la: battleofwits, la data 2011-03-18 17:57:20
De la: lover_woman, la data 2011-03-18 17:49:38

Lupta pentru sotul tau daca tu crezi ca merita, daca nu, divorteaza si mergi mai departe.


ai uitat sa adaugi: "ce-i al tau e pus deoparte"
mai stiu si eu citeva vorbe din astea intelepte.-cu nevasta faci avere,cu draguta-ti faci placere,sau- daca stai si suferi inseamna ca -ti meriti soarta.
lilu_67
Postat pe 18 Martie 2011 23:17
De la: emma_niss, la data 2011-03-08 21:49:17Sunt casatorita de peste 7 ani. Am doi copii minunati , frumosi si sanatosi. Am o cariera frumoasa, casa , masina . Ce isi poate dori mai mult o femeie pe acesata lume... Si totusi....nu sunt fericita. De apropape 1 an am aflat ca sotul meu ma inseala. Am tot sperat ca este doar o aventura, o ratacire pentru ca imi spunea mereu ca " nu ii acord suficienta atentie ". Poate ca asa era. Am fost prea preocupata de cariera mea, am vrut sa realizez ceva in viata, sa avem un trai decent . Dar se pare ca sotul meu dorea altceva . Nu am comunicat prea bine niciodata si incetul cu incetul ne-am distantat foarte mult. Nu pot exprima in cuvinte ce am simtit cand am aflat ca ma insela. I-am citit peste 400 de mesaje din telefon . Am vazut cat de frumos isi vorbeau, ce cuvinte frumoase de dragosste isi spuneau. Doamne cat de frumos isi vorbeau. Atunci am realizat cat de multe am pierdut. Cu mine nicoodata nu a vorbit atat de frumos, nu mi-a adresat cuvinte atat de frumoase , nu mi-a spus nicodata atat de frumos " te iubesc " asa cum ii spunea ei. M-am intalnit si cu ea . Am intrebat-o daca-l vrea cu adevarat. Raspunsul ei a fost ca nu ...dar mintea. A fost atat de lasa incat nu a avut curajul sa-mi spuna ca-l vrea. Au continuat sa se vada in continuare pe ascuns si sa minta.
Ideia este ca mi-a distrus inima. Daca ar fi ales sa raman cu ea ...aceptam ...stiu sa pierd in viata indiferent cat de mult ar fi durut, dar nu ...el m-a privit in ochi si mi-a spus ca ramane cu mine. L-am crezut ...dar el a continuat sa se intalneasca pe ascuns cu ea. Si se poarta la fel de urat cu mine ca si pana acum. Ce sa fac? Il iubesc, nu l-am inselat nicodata...dar am obosit. Doamne ....ma simt atat de umilita ...m-a facut sa ma simt urata ... nedorita....si totusi il iubesc. Ma simt captiva,inima mea ii apartine...fac eforturi disperate sa nu-l mai iubesc dar nu resesc. Nu stiu ce sa fac....
Ar fi atat de simplu daca nu l-as mai iubi.
Dar ce pot face....?


imi pare sincer rau pentru tine. nici nu iti inchipui cat de rau, iar ala e idiot. cand ai o femeie preocupata de cariera, un trai bun, copii la ce dracu iti trebuie amanta?
leo_
Postat pe 18 Martie 2011 23:22
De la: emma_niss, la data 2011-03-18 15:18:44Multumesc pentru mesaje.
Nu este un motiv de divort inselatul. Barbatii toti inseala, numai ca eu nu am crezut acest lucru pana nu am vazut cu ochii mei. Cel mai mult m-a durut faptul ca m-a privit in ochi si mi-a spus ca vrea sa ramana cu mine....dar nu mi-a explicat si cum
M-am intalnit si cu ea , am intrebat-o daca-l vrea cu adevarat ....mi-a spus ca nu , dar au mintit. Au continuat sa se vada crezand ca eu nu voi afla. Sincer sunt scarbita... De ce mai stau cu el? .... Buna intrebare...
Cariera... este o intreaga tema de discutat.
Cariera inseamna bani, inseamna sa ia un confort financiar, sa-ti poti rasfata familia, sa-ti poti lua o casa, o masina, sa faci un concediu de bun simt. Eu privesc ce se intampla in piata....cati oameni nu mai au serviciu, sau li s-au micsorat salariile. Este o o adevarata tragedie.Au credite in banci pe care nu le mai pot plati, raman fara case etc. Ca sa ai toate acestea trebuie platit un pret ...si acela este timpul pe care-l aloci la munca. Nu mi se pare corect sa fiu crucificata pentru acest lucru. Ma duc la munca nu la distractie. Aici este problema. Vorbim aici de responabilitate . Ei au dat dovada de iresponsabilitate...amundoi... si sunt sigura ca vor plati pentru acest lucru.
Am luatlegatura cu un avocat pentru divort , dar sincer nu am nici o tragere de inima...desi asta trebuie sa fac. Lucrurile nu se vor indrepta , sunt sigura de asta ...


nu toti barbatii inseala doar pentru ca unul a facut-o. a fi barbat presupune a fi responsabil
leo_
Postat pe 18 Martie 2011 23:24
"IDEIA"????CARIERA????
amyk
Postat pe 19 Martie 2011 04:45
De la: emma_niss, la data 2011-03-18 15:18:44Multumesc pentru mesaje.
Nu este un motiv de divort inselatul. Barbatii toti inseala, numai ca eu nu am crezut acest lucru pana nu am vazut cu ochii mei. Cel mai mult m-a durut faptul ca m-a privit in ochi si mi-a spus ca vrea sa ramana cu mine....dar nu mi-a explicat si cum
Am luatlegatura cu un avocat pentru divort , dar sincer nu am nici o tragere de inima...desi asta trebuie sa fac. Lucrurile nu se vor indrepta , sunt sigura de asta ...


wrong :
1 nu toti barbatii inseala , mai sunt si exceptii
2 nu este un motiv de divort inselatul ????? dar care este ? pote nici bataia , nu ?
sau poate daca devine un jucator de noroc betiv astepti sa se indrepte , nu ? eventual sa-i dai tu bani sa joace :))
asa si in cazul tau : spala-i chilotii care si i-a dat jos cand s-a urcat cu aia in pat
tonim69
Postat pe 19 Martie 2011 08:13
STII CEVA AJUNGE ai suferit destul si ia aminte nu te inseala doar de un an abia acum ai aflat tu.Invata sa pui piciorul in prag si sa treci mai departe.Vedeti de copii tai si de cariera o sa se faca lumina si in viata noastra cele care am iertat mult pt copiii.Acum e randul nostru sa fim fericite.Eu am aflat acum 3 saptamani ca isi pastreaza obiceiul mai ales ca il mai iertasem.Am 25 de ani nu am omorat pe nimeni deci de acum vreau sa fiu FERICITA
iuliana_florentina16
Postat pe 19 Martie 2011 08:39
DRAGA MEA ,NU INCERCA SA-TI GASESTI MOTIVE DE INVINUIRE.BARBATII SUNT TOTI LA FEL DACA NU-I OFERI ATATA ATENTIE CIT SI-AR DORI ESTE PTR CA NU STIE SA VINA SA-TI SPUNA CUVINTE FRUMOASE SAU SA TE MANGAIE.TOATE ASTEA SUNT DIN PACATE PTR AMANTE NU PTR SOTII.DACA S-AR COMPORTA CU TINE CUM SE COMPORTA CU EA SUNT SIGURA CA NU AI REFUZA NICI O PROPUNERE ORICAT DE OBOSITA AI FII.ITI SPUN DIN EXPERIENTA ,DAR MAI VORBIM
AI GRIJA DE TINE.PAULA
andra77alex
Postat pe 19 Martie 2011 11:42
este bine sa raspunzi si sa gasesti curajul in tine sa-ti spui ferm esti femeie care trebuie sa mearga innainte cu emotiile si actiunile, adica o femeie incepe sa-l vrea pe iubitul sau sotul ei si invers numai atunci cind ti-l fura altul sau alta. Scoate-ti asta din cap si fii puternica si-ti uita sentimentele pe care le nutresti, ele au aparut din frica de al pierde. Esti o fata care stie ce vrea, si stie a se pretui.....ignora-l si lasa sa se iubeasca cu iubita lui.....tu insa fa-ti un iubit si tu. Timpul le arata pe toate cine este adevarat intr-o relatie si cine inseala si pur si simplu joaca pe doua fronturi folosindu-se de slabiciunile sentimentale ale altora. Multe femei iubesc cu urechile si atentia, da este frumos, dar..............cele mai adevarate sentimente sunt aratate prin fapte si atitudine...el ti-a aratat atitudinea fata de tine si a gasit altceva in alta parte....MULT SUCCES SA_TI POATA MENTINE CE A GASIT, dar tu ia atitudinea demna de o femeie ce se iubeste SI ACTIONEAZA...IUBITI ITI GASESTI CITI VREI, DAR IATA O RELATIE SERIOASA DE INCREDERE ESTE MAI GREU...DE AIA TREBUIE SA FIE CORECTA SI INTELEAPTA! ORICUM ESTI FEMEIE DESTEAPTA SI ITI DAI SEAMA NIMIC NU E SIGUR SI NIMIC NU E PERFECT, MUTATII SI SCHIMBARI SUNT IN ORICE RELATIE DE IUBIRE FRUMOASA. DE AIA SIMTE-TE FEMEIE SI LASA-TE IUBITA DE CEI CE SIMTI CA TE IUBESC, CHIAR DACA NU NUTRESTI ACEST SENTIMENT RECIPROC..EL ESTE FOARTE GREU INTILNIT. INSA CINS STII CA CINEVA TEIUBESTE, SE GINDESTE, ARE GRIJA, ATENTIE ACORDA UITE ANUME ACELEI PERSOANE TREBUIE SA-I RASPUNZI.
aSA FAC FEMEILE DESTEPTE....DAR PE CEL CE IL DORESTI, NICIODATA NU TE OMORI DUPA EL, EI SUNT DORITI DE MULTE, ASA E FIREA BARBATULUI CUCERITOR DE A FI UN CALATOR LA MAI MULTE FUSTE....
kudika323919
Postat pe 19 Martie 2011 13:50
este bine sa raspunzi si sa gasesti curajul in tine sa-ti spui ferm esti femeie care trebuie sa mearga innainte cu emotiile si actiunile, adica o femeie incepe sa-l vrea pe iubitul sau sotul ei si invers numai atunci cind ti-l fura altul sau alta. Scoate-ti asta din cap si fii puternica si-ti uita sentimentele pe care le nutresti, ele au aparut din frica de al pierde. Esti o fata care stie ce vrea, si stie a se pretui.....ignora-l si lasa sa se iubeasca cu iubita lui.....tu insa fa-ti un iubit si tu. Timpul le arata pe toate cine este adevarat intr-o relatie si cine inseala si pur si simplu joaca pe doua fronturi folosindu-se de slabiciunile sentimentale ale altora. Multe femei iubesc cu urechile si atentia, da este frumos, dar..............cele mai adevarate sentimente sunt aratate prin fapte si atitudine...el ti-a aratat atitudinea fata de tine si a gasit altceva in alta parte....MULT SUCCES SA_TI POATA MENTINE CE A GASIT, dar tu ia atitudinea demna de o femeie ce se iubeste SI ACTIONEAZA...IUBITI ITI GASESTI CITI VREI, DAR IATA O RELATIE SERIOASA DE INCREDERE ESTE MAI GREU...DE AIA TREBUIE SA FIE CORECTA SI INTELEAPTA! ORICUM ESTI FEMEIE DESTEAPTA SI ITI DAI SEAMA NIMIC NU E SIGUR SI NIMIC NU E PERFECT, MUTATII SI SCHIMBARI SUNT IN ORICE RELATIE DE IUBIRE FRUMOASA. DE AIA SIMTE-TE FEMEIE SI LASA-TE IUBITA DE CEI CE SIMTI CA TE IUBESC, CHIAR DACA NU NUTRESTI ACEST SENTIMENT RECIPROC..EL ESTE FOARTE GREU INTILNIT. INSA CINS STII CA CINEVA TEIUBESTE, SE GINDESTE, ARE GRIJA, ATENTIE ACORDA UITE ANUME ACELEI PERSOANE TREBUIE SA-I RASPUNZI.
aSA FAC FEMEILE DESTEPTE....DAR PE CEL CE IL DORESTI, NICIODATA NU TE OMORI DUPA EL, EI SUNT DORITI DE MULTE, ASA E FIREA BARBATULUI CUCERITOR DE A FI UN CALATOR LA MAI MULTE FUSTE....
kudika323919
Postat pe 19 Martie 2011 13:58
eu iti recomand sa iti cauti si tu pe cineva sa te simti iubita , nu va certati acasa mai ales in fata copiilor ... si? totul e ok . Toti sunt la fel . Daca el nu are retineri si iti cere sa ii accepti relatia cu acea femeie , nu cred ca ar fi o prpblema daca ai avea si tu pe cineva . Daca vei avea pe cineva , chiar nu veti avea nimic de vorbit , decat despre copii , si astfel ar fi liniste in familia voastra . Normal ca nu vrea sa te lase ...are o casa , are copii , are sotie , ...are statut.... dar totusi vrea ceva extra...fa si tu la fel oricat l-ai iubii de mult , si vei vedea ca nu mai esti urata si ... complexata .Veziti de viata ta , neglijeaza-l si vei vedea ce aduce viitorul . Tu zici ca-l iubesti ! Te cred ,si-l vei iubi in continuare chiar daca vei avea pe cineva , daca vrei sa ramai cu el trebuie sa faci ce face si el , daca nu faci ca el , veti ajunge la divort si la ura .
dana_72
Postat pe 19 Martie 2011 15:22
Cine a gresit sau cine nu a gresit conteaza mai putin. Vad ca il iubesti, probabil il iubesti pe el ca si persoana, dar si ca tata al copiilor tai si cred ca nu de putine ori nu ai vrut sa renunti la el din cauza ca sunt si alte suflete la mijloc. Nu pot sa nu ma intreb de ce daca iti doreai asa de mult o cariera implinita, nu ai asteptat intai sa te realizezi si apoi sa te casatoresti si sa-ti faci propria familie....Dar asta mai putin conteaza. Ai gresit, cel putin din punctul meu de vedere ca nu ai stiut cum sa te imparti, in asa fel incat nici cariera ta sa nu fie neglijata, dar nici sotul. Ce mai poti sa faci, acum ca stii sigur ca te inseala, este sa mai vorbesti cu el. Daca nici asa nu intelege....lasa-l. NU o sa fii nici prima nici ultima femeie singura cu copii....
MonikStefn
Postat pe 19 Martie 2011 16:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O DATA DACA TE-A INSELAT SI IL IERTI E CORECT? 109 De la: andra_ale 14 Iulie 2010 07:45
UN SFAT 7 De la: mimi_ca29 17 Martie 2011 16:34
Aveti o intamplare ce v-a marcat pe viata? 48 De la: y89 6 Ianuarie 2012 18:41
relatii extraconjugale...cu finalizare 371 De la: Silverstar_Bijuterii_Argint_Rodiat 8 Noiembrie 2013 10:58
gelozie??? invidie??? 20 De la: gugulina74 9 August 2009 20:20