Setari Cookie-uri

Inselata, tradata , jignita si umilita

Are dreptate ReasonForMe...trebuie sa te straduiesti sa mentii un echilibru intre relatie si cariera...altfel risti sa pierzi la unul din capitole.Un barbat trebuie sa se simta si iubit de femeia lui,chiar daca nu este o femeie de succes... pentru mine nu conteaza situatia financiara cand vine vb de o relatie...sa am atat cat sa nu duc lipsuri mari in rest sa ma simt iubit si dorit e cel mai important.Asta nu scuza comportamentul barbatului tau care in loc sa discute cu tine problemele astea sa incercati sa gasiti o rezolvare s-a aruncat cu lashitate in patul altei femei.Sfatul meu este sa il lasi sa isi vada de ale lui si tu de ale tale...cum sa ierti pe cineva pt infidelitate?vei fii nefericita toata viata...
lion_heart
Postat pe 19 Martie 2011 16:27
sotul asta al tau e un idiot .si asta vine din partea unui barbat
.de cind e lumea si pamintul,barbatul a cucerit femeia pe care si-a dorit-o.daca el nu a facut nimic sa-ti atraga atentia,sa te ia de mina si sa-ti zica:HEI CUCOANA ,MAI SINT SI EU PE AICI..... ,inseamna ca trebuia sa stea la mamica acasa, sa-si bea lapticul si sa astepte ca mamica sa-l mingaie dragastos pe cap.ori e barbat si-si cere ce-i al lui ,ori cirpa....scuze daca am fost prea dur....gaseste-ti un barbat care sa te iubeasca intradevar si care sa nu uite de tine.....
manole40iulian
Postat pe 19 Martie 2011 21:15
Si ce ai de gand?? Astepti 22 de ani de casnicie(ca mine) sa ajungi la divort??Sa ajungi in final de viata la concluzia ca... ai gresit??!!!Ca te-ai gandit prea mult?? Sa faci pasul cand ajung copiii tai la 24 de ani,iar tu de 43 sau mai mult...varsta la care nimeni nu mai are nevoie de tine??
Sa constati ca ai bani,ai de toate,dar....nu ai un suflet adevarat langa tine...ca esti singura?? Asta iti doresti?? Asta vrei??
Fa pasul decisv acum! Cat mai este timp!
kudika_alida1
Postat pe 19 Martie 2011 22:26
Trebuie sa fii tare si sa il uiti.Iti spun asta pentru ca eu am patito dar mult mai urat decat la tine,eu am fost denigrata si umilita si tarata prin noroi,a fost capabil sa imi spuna in fata ca sa intalnit cu ea,imi spunea ca pleaca in camera cealalta sa vorbeasca cu ea,a facut imprumut la firma care lucreaza ca sa poata pleca in italia sa se intalneasca,ba mai mult m-am last calcata in picioare si am mers sa il aduc acasa de la gara cand sa intors dar nu merita ca tu sa te lasi calcata in picioare ca si mine,si noi vem un copil si in speranta ca isi va reveni am incercat sa ii caut scuze.Astia nu sunt barbati nici macar oameni nu se pot numi eu am de gand sa ma despart de el pentru ca ma facut cea mai nefericita femeie si nu meritam toate astea s-au intamplat dupa ce i-am facut un copil si a spus ca l-am facut cel mai fericit barbat dupa fata pamantului nu merita ca tu sa traiesti asa chiar daca aveti doi copii nu te chinui si aratai ca el nu mai are loc in viata ta pentru ca asa te autodistrugi si nu avem decat o viata si trebuie traita la maxim.Nu te merita!!!
kudica_roxana
Postat pe 19 Martie 2011 23:33
FOARTE TRIST....vina este de partea ta intr-o oarecare masura....trebuia sa stii sa-ti imbini cariera cu sotul te intreb eu aqm cumva iti lasi copii singuri sa te duci la munca s-au sa-ti faci cariera...ce s-ar alege de ei? EU IN LOCUL TAU AS LASOOOO MAI MOALE CU SERVICIUL SAU CE FACI TU M`AS OCUPA MULT DE ASPECTUL MEU FIZIC...AS FI MULT MAI GINGASA CU EL....POATE-L RECASTIGII...N-A VRUT SA TE LASE DIN CAUZA COPIILOR PROBABIL K DACA O IUBESTE PE TIPA AIA...NAH`
kudika370543
Postat pe 20 Martie 2011 00:12
Imi pare rau pt tine, dar te imbeti cu apa rece. Ce astepti? Sa apara una care sa-l vrea in intregime si sa te lase balta atunci? Fiindca este foarte posibil ca actuala amanta sa nu vrea mai mult de la el, dar ce te faci cu urmatoarea/-ele? Sa stii ca, in realitate, nu f multe amante il vor de sot pe amant de teama sa nu pateasca si ele la randul lor acelasi lucru; bineinteles, daca sotul este vreun directoras/patronas cu bani o sa se gaseasca suficiente doritoare.
Sau...mai bine pui punct acum, cat esti inca tinara, si-ti iei viata de la capat.
Nu-ti face griji de copii, le e mai bine singuri decat intr-o familie in care nu exista dragoste si respect reciproc intre parinti. Iti spune asta un copil care si-a vazut mama suferind 13 ani pana si-a gasit tatal, in sfarsit, o amanta care sa-l accepte "cu bune si rele" si s-a hotarat sa o "elibereze" si pe mama de chinuri. Pacat ca era cam tarziu pentru ea. Asa ca mai bine profita acum, cat esti tanara... refa-ti viata cu cineva care te merita daca nu vrei sa-ti plangi de mila mai tarziu.
kudika056040
Postat pe 20 Martie 2011 00:19
Asa am si facut. Totul mergea perfect sau cel putin asa credeam. I-am ofertit tot ce avea nevoie ...atentie totala, dragoste, mesaje de dragoste. Lucrurile se schimbasera insa s-a inta,plat ceva ...dupa ce am venit din concediu impreuma am descoperit cela ...el tinea legatura cu ea , nici nu incercase sa termine acea relatie. din pacate nu a stiut ca toate convorbirile pe mess raman inregistrate. Eu din intamplare am dat peste ele ...intr-o seara. In noaptea aceea inima mea a murit ....a fost cumplit ce am citit acolo. Am incercat sa stau de vorba cu el ...dar n-am avut cu cine. Probabil i-a placut foarte mult cu doua . Una acasa si cealalta afara. L-am implorat sa nu ramana cu mine daca este adevarat ce am citit si ca sentimetele lui pentru ea sunt cu adevarat cum scria acolo.L-am implorat sa nu o lase sa se marite..dar nu a facut nimic...si binenteles ca nimic a iesit. Este trist dar adevarat. Mi-am ziis tot timpul ca a fost numai vina mea pentru tot ce s-a intamplat insa acum ma indoiesc ca asa ar fi. UNDE DRAGOSTE NU E NIMIC NU E. Si probabil ca in sufletul lui nimic nu mai este....
emma_niss
Postat pe 20 Martie 2011 10:46
Ai dreptate. Mai bine akm decat mai tarziu. Oricum lucrurile in viata noastra nu se vor schimba nicodata in bine. M-am lamurit . Nu este rpima data cand ma inseala. este prima data cand aflu. Vioata este o lupta...deci te lupta. Decat sa incerce sa ma cunoasca, sa ma accepte asa cum sunt pentru ca aunci cand m-a cunosut tot asa eram..a peferat sa mearga dupa altele si sa-mi faca viaota un cosmar acasa. Suntem de foarte mult timp... dar nu-mi mai aduc aminte de momentele frumoase. Au fost , nu pot sa zic ca nu au fost , dar nu-mi mai aduc aminte.
Viata merge inainte ...cu noi ...sar fara noi. Important este ce luam noi de la ea.
Multumesc pentru mesaj.
emma_niss
Postat pe 20 Martie 2011 10:51
De cand am patit asa ceva privesc altfel lucrurile. Privesc in jur, stau de vorba cu multe alte persoane. Nu am gasit nici o familie fericita. Barbatii isi inseala sotiile , daca nu se intampla invers. Am trecut peste faptul ca m-a inselat , nu pot trece peste faptul ca se poarta la fel cu mine. Daca incerc sa stau de vb cu el ma evita, daca-i trimit mail , nu-mi raspunde si tot asa. Asa ca am lasat-o balta. Nu pot da voina pe el. Nu este fericit alaturi de mine, nu s-a regasit langa mine...suntem poate prea diferiti. Chiar mi-as dori sa-si gaseasca linistea si fericirea. Poate asa am sa ma linistesc si eu si voi putea merge mai departe.
emma_niss
Postat pe 20 Martie 2011 11:01
'' l-am citit peste 400 de mesaje din telefon . Am vazut cat de frumos isi vorbeau, ce cuvinte frumoase de dragosste isi spuneau. Doamne cat de frumos isi vorbeau. Atunci am realizat cat de multe am pierdut. Cu mine nicoodata nu a vorbit atat de frumos, nu mi-a adresat cuvinte atat de frumoase , nu mi-a spus nicodata atat de frumos " te iubesc " asa cum ii spunea ei.''.....
daca spui ca tie nu ti-a vorbit niciodata asa de frumos,e clar ca e mai mult decat o aventura..au intervenit si sentimentele...nu fi bleaga....eu am patit ca tn dupa 6 ani....am fost internata in spital 10 zile ptr ca m-am imbolnavit,iar cand am venit acasa,nu intelegeam ce se intampla cu el,de ce se poarta asa de urat...un singur mesaj gasit in telefonul lui,trimis catre ea a fost deajuns sa-mi dau seama...la fel ma simteam si eu...urata,nesemnificativa,proasta,buna de nimic...plangeam zi si noapte,nu mai mancam,slabisem 10 kg,aratam....ingrozitor!el incepuse sa-mi zica ,ca ii pare rau,ca ma iubeste ,ca nu s-a intamplat nimic,ca totul era doar in imaginatia mea....iar soarta a facut....sa raman insarcinata chiar in perioada aia....si ne-am impacat.....iar ieri am avut surpriza sa aflu ca el inca mai tine legatura cu prostituata aia(face videochat)....prin urmare...sfatul meu este sa nu il ierti...nu merita...nici macar ptr copii,pe ei nu-i intereseaza copii,familia,iubirea,pe ei ii intereseaza doar sexul..indiferentce pierd,sau ca tarfele lor nu se compara cu sotiile nici la degetul mic!NU MERITA SA PLANGI PTR EL....GANDESTE-TE CA POTI GASI PE ALTCINEVA CARE SA ITI DEA TOT CE MERITI,CARE SA ITI FIE FIDEL,SA ITI SPUNA CUVINTE FRUMOASE,LA FEL CM EL FACE CU...NENOROCITA AIA....! NU-L LASA SA TE DISTRUGASI PE URMA SA IL IERI CUM AM FACUT EU...NU SE VA OPRI,ITI SPUN DIN PROPRIA EXPERIENTA,DACA A FACU-O O DATA O VA FACE SI A2 A OARA ,SI A 3 A OARA!FI PUTERNICA SI LASA-L PE DRUMUL CARE SI L-A ALES!
kudika010183
Postat pe 20 Martie 2011 11:22
De ce sa nu fie inselatul motiv de divort? doar fiindca toti o fac? de ce te casatoresti? Inainte inselatul era singurul motiv admis pentru divort..si atunci u de ce n-ai inselat.Mi se pare ca tu ai iubit cariera mai mult decat pe el.Nu ti-a pasat ca el ravnea dupa atentia ta , fiindca nu considerai sentimentele lui importante.M
kudika049852
Postat pe 20 Martie 2011 15:21
De la: emma_niss, la data 2011-03-20 10:46:58L-am implorat sa nu ramana cu mine daca este adevarat ce am citit si ca sentimetele lui pentru ea sunt cu adevarat cum scria acolo.L-am implorat sa nu o lase sa se marite..dar nu a facut nimic...si binenteles ca nimic a iesit.


Sa-nteleg ca amanta s-a maritat?
Oaaauuu... ce tare! Bine i-a facut!
Sa nu crezi ca sunt rea, dar in viata e bine sa privesti situatiile detasat, pe cat posibil. Cei mai fericiti oameni sunt cei care iau totul in gluma. Nu zic ca nu e bine sa fii serios, dar nici sa transformi totul intr-o drama/tragedie.
Parerea mea : ia-ti copii si muta-te de acasa pt o vreme (la parinti/o prietena/o ruda). Acorda-ti timp tie; fa sport (jogging-ul e f bun deoarece te epuizeaza fizic), gaseste-ti un hobby relaxant (pictura, pian). Dupa ce te-ai regasit si ai din nou incredere in tine, vezi daca inca il mai vrei in viata ta. Daca si el pare schimbat (zic "pare" deoarece, din pacate, parerea mea e ca oamenii nu se pot schimba - poate doar in rau) ii poti acorda o a doua sansa, dar numai dupa regulile tale bine stabilite. Daca iar nu te trateaza cu respect... adio.
Orice ai face, multa bafta! Pari o femeie fragila dar puternica in acelasi timp, sunt sigura ca o sa fii bine.
Si tine-ne la curent cu evolutia ta. E foarte important pt tine acum sa comunici ceea ce simti, sa nu lasi emotiile negative sa te copleseasca.
kudika056040
Postat pe 20 Martie 2011 15:37
De la: pickard, la data 2011-03-08 22:02:50 barbata-tu e atat de prost incat si-a lasat 400 de mesaje in telefon?! cred ca trebuie sa faci ceea ce trebuie sa gandesti ca nu ai pierdut nimic
ai vrut cariera, cariera ai!

Incearca sa'l recuceresti,sa fie acel ceva intre voi ce era la inceput ,acel ceva ce va legat in casatorie..discuta cu el..2 copii nu sunt de ici colo,o casatorie de multi ani nu e de ici colo,dragoste poate omul intalni in muuulte relatii si dupa casatorie,dar o casatorie de muuulti ani si 2 copii nu gaseste la tot pasul..comunicarea dintre voi si dragostea de la inceput trebuie refacuta..merita!
kudika355844
Postat pe 20 Martie 2011 17:15
De la: pickard, la data 2011-03-08 22:02:50 barbata-tu e atat de prost incat si-a lasat 400 de mesaje in telefon?! cred ca trebuie sa faci ceea ce trebuie sa gandesti ca nu ai pierdut nimic
ai vrut cariera, cariera ai!


Daca a facut doi copii , eu as zice ca nu s-a ocupat numai de cariera.Si apoi nu mi se pare anormal sa vrei sa asiguri un trai decent familiei tale.Iar porcul de barbat-su cred ca ar fi facut la fel chiar daca ea s-ar fi ocupat mai putin de cariera si mai mult de el.

Postat pe 20 Martie 2011 19:22
De la: kudika056040, la data 2011-03-20 15:37:12
De la: emma_niss, la data 2011-03-20 10:46:58L-am implorat sa nu ramana cu mine daca este adevarat ce am citit si ca sentimetele lui pentru ea sunt cu adevarat cum scria acolo.L-am implorat sa nu o lase sa se marite..dar nu a facut nimic...si binenteles ca nimic a iesit.


Sa-nteleg ca amanta s-a maritat?
Oaaauuu... ce tare! Bine i-a facut!
Sa nu crezi ca sunt rea, dar in viata e bine sa privesti situatiile detasat, pe cat posibil. Cei mai fericiti oameni sunt cei care iau totul in gluma. Nu zic ca nu e bine sa fii serios, dar nici sa transformi totul intr-o drama/tragedie.
Parerea mea : ia-ti copii si muta-te de acasa pt o vreme (la parinti/o prietena/o ruda). Acorda-ti timp tie; fa sport (jogging-ul e f bun deoarece te epuizeaza fizic), gaseste-ti un hobby relaxant (pictura, pian). Dupa ce te-ai regasit si ai din nou incredere in tine, vezi daca inca il mai vrei in viata ta. Daca si el pare schimbat (zic "pare" deoarece, din pacate, parerea mea e ca oamenii nu se pot schimba - poate doar in rau) ii poti acorda o a doua sansa, dar numai dupa regulile tale bine stabilite. Daca iar nu te trateaza cu respect... adio.
Orice ai face, multa bafta! Pari o femeie fragila dar puternica in acelasi timp, sunt sigura ca o sa fii bine.
Si tine-ne la curent cu evolutia ta. E foarte important pt tine acum sa comunici ceea ce simti, sa nu lasi emotiile negative sa te copleseasca.



Eu as zice sa-i faca dumnealui bagajelul sa-l trimita in lumea larga , el e nemernicul care trebuie sa dispara din peisaj.

Postat pe 20 Martie 2011 19:24
cred k e un chin pt tine sa stai langa persoana pe care o iubesti si nu care are pe altcineva!gandeste-te bine si ia o decizie cat mai bune,gandeste-te mai mult la viata ta si la copii tai,fa ce va face pe tine si pe ei fericiti si nu suporta umilinta din partea lui!nu merita...chiar daca te doare foarte mult!
bianca1190
Postat pe 20 Martie 2011 21:17
De la: scorpio67, la data 2011-03-20 19:24:44
De la: kudika056040, la data 2011-03-20 15:37:12
De la: emma_niss, la data 2011-03-20 10:46:58L-am implorat sa nu ramana cu mine daca este adevarat ce am citit si ca sentimetele lui pentru ea sunt cu adevarat cum scria acolo.L-am implorat sa nu o lase sa se marite..dar nu a facut nimic...si binenteles ca nimic a iesit.


Sa-nteleg ca amanta s-a maritat?
Oaaauuu... ce tare! Bine i-a facut!
Sa nu crezi ca sunt rea, dar in viata e bine sa privesti situatiile detasat, pe cat posibil. Cei mai fericiti oameni sunt cei care iau totul in gluma. Nu zic ca nu e bine sa fii serios, dar nici sa transformi totul intr-o drama/tragedie.
Parerea mea : ia-ti copii si muta-te de acasa pt o vreme (la parinti/o prietena/o ruda). Acorda-ti timp tie; fa sport (jogging-ul e f bun deoarece te epuizeaza fizic), gaseste-ti un hobby relaxant (pictura, pian). Dupa ce te-ai regasit si ai din nou incredere in tine, vezi daca inca il mai vrei in viata ta. Daca si el pare schimbat (zic "pare" deoarece, din pacate, parerea mea e ca oamenii nu se pot schimba - poate doar in rau) ii poti acorda o a doua sansa, dar numai dupa regulile tale bine stabilite. Daca iar nu te trateaza cu respect... adio.
Orice ai face, multa bafta! Pari o femeie fragila dar puternica in acelasi timp, sunt sigura ca o sa fii bine.
Si tine-ne la curent cu evolutia ta. E foarte important pt tine acum sa comunici ceea ce simti, sa nu lasi emotiile negative sa te copleseasca.



Eu as zice sa-i faca dumnealui bagajelul sa-l trimita in lumea larga , el e nemernicul care trebuie sa dispara din peisaj.


"copiii" - scuze, din graba am mancat un i
Scorpio, initial si eu tot asa credeam. Dar sa stai intr-un loc atat de plin de amintiri... ma gandesc ca s-ar putea sa-i intunece judecata. Fiecare lucru din casa aia o sa-i aminteasca de el si stii cum suntem noi, femeile - mult prea legate de trecut. In plus, daca-l da afara, iar e discutabil. La un moment dat, cand o sa-i treaca furia o sa i se para ca s-a purtat urat cu el si o sa aiba tendinta sa-l ierte.
Oricum ar fi, usor nu o sa-i fie o vreme. Dar daca gandeste pe termen lung, e spre binele ei si al copiilor.
kudika056040
Postat pe 20 Martie 2011 22:52
De la: battleofwits, la data 2011-03-18 17:57:20
De la: lover_woman, la data 2011-03-18 17:49:38

Lupta pentru sotul tau daca tu crezi ca merita, daca nu, divorteaza si mergi mai departe.


ai uitat sa adaugi: "ce-i al tau e pus deoparte"


Asta ar spune una care ar visa cu ochii deschisi, eu una nu iert nimic, ai gresit platesti, ma intorc daca simt ca merita, dar daca nu merita nu bat pasul pe loc.
Eu nu inteleg de ce femeile fac imediat copii dupa e se casatoresc, nu, copii se fac dupa o perioada, dupa 5-7 ani, atunci cand intervine plictiseala in relatie, sa revigoreze, reimprospateze. Unele femei au impresia ca daca toarna plozi barbatul ala e legat veci de ele, ca nu vor vedea altceva decat familie, nu e asa. Dupa un timp iti dai seama ce fel de om este cel de langa tine, vezi cum se transforma, va mai distrati intre timp, fiecare etapa cu partile ei.
Eu una daca as fi in locul doamnei care a deschis topicul, as profita de sansa si as pune punct, in sfarsit as avea sansa sa cunosc pe altcineva care ma merita si iubeste felul meu de a ma sacrifica, cam asta e, dar cand te leaga copiii e foarte greu sa iei decizii de genul. E dezgustator sa traiesti in minciuna, nerespectata si luata peste picior, eu l-as lega pe nenea de pat si l-as castra (asta bineinteles daca nu as fi in toate mintile).
lover_woman
Postat pe 20 Martie 2011 23:30
De la: lover_woman, la data 2011-03-20 23:30:23...E dezgustator sa traiesti in minciuna, nerespectata si luata peste picior...


inseamna ca nu ai fost iubita
battleofwits
Postat pe 20 Martie 2011 23:34
De la: battleofwits, la data 2011-03-20 23:34:54
De la: lover_woman, la data 2011-03-20 23:30:23...E dezgustator sa traiesti in minciuna, nerespectata si luata peste picior...


inseamna ca nu ai fost iubita


Doamne, nu se poate sa te simti iubita daca partenerul tau iti face aceste lucruri, eu una as alege singuratatea, macar asa m-as desfata singura si as angaja un mascul sa-mi aduca cafeaua la pat si sa-mi zabeasca frumos in tim ce-mi spune buna dimineata
lover_woman
Postat pe 21 Martie 2011 19:48
Trista situatie dar e si vina ta pe de-o parte...Uite am 2 sugestii pt tine si sper sa te ajute cu ceva.
Cauta filmul THE WOMEN (Eva Mendez,Jada P Smith,etc etc) -In toata viata ta de femeie ocupata si de cariera trebuie sa inveti ca si BARBATII au nevoie de ATENTIE DRAGOSTE ...
Sugestia 2: Ingrijeste-te mai mult si cauta sa-l recuceresti prin gesturi mici, subtile.. fa-l sa te vrea pe tine aproape nu pe ea
Chiar cred ca omul Asta are nevoie sa-si aduca aminte cu cine s-a casatorit de fapt
Succes
Lady_Gaga9
Postat pe 21 Martie 2011 21:44
Buna!

Foarte putini barbati reusesc sa nu insele cel putin odata in timpul unei casatoriii (fie chiar si cu o aventura de o noapte)... dar daca a mai lasat si urme cu sms-uri.. e nasol..poate a vrut ca tus a stii ca el mai are si pe altcineva, poate nu vrea sa se desparta de tine pentru ca aveti 2 copii impreuna..motive sunt multe.

E o prostie sa stai si sa te gandesti de ce a facuto el cu alta, de ce una de ce alta. Tu trebuie sa te intrebi singura daca il mai poti privi in ochi ca inainte de a afla ca te-a inselat, daca nu... coacel cu aceriasi unitate de masura, cautati si tu pe unu ..de va afla ca l-ai inselat si tu fa-l sa sufere, arata-i ca roata se intoarce mereu.

Josh83
Postat pe 22 Martie 2011 09:27
De la: kudika056040, la data 2011-03-20 22:52:33
De la: scorpio67, la data 2011-03-20 19:24:44
De la: kudika056040, la data 2011-03-20 15:37:12
De la: emma_niss, la data 2011-03-20 10:46:58L-am implorat sa nu ramana cu mine daca este adevarat ce am citit si ca sentimetele lui pentru ea sunt cu adevarat cum scria acolo.L-am implorat sa nu o lase sa se marite..dar nu a facut nimic...si binenteles ca nimic a iesit.


Sa-nteleg ca amanta s-a maritat?
Oaaauuu... ce tare! Bine i-a facut!
Sa nu crezi ca sunt rea, dar in viata e bine sa privesti situatiile detasat, pe cat posibil. Cei mai fericiti oameni sunt cei care iau totul in gluma. Nu zic ca nu e bine sa fii serios, dar nici sa transformi totul intr-o drama/tragedie.
Parerea mea : ia-ti copii si muta-te de acasa pt o vreme (la parinti/o prietena/o ruda). Acorda-ti timp tie; fa sport (jogging-ul e f bun deoarece te epuizeaza fizic), gaseste-ti un hobby relaxant (pictura, pian). Dupa ce te-ai regasit si ai din nou incredere in tine, vezi daca inca il mai vrei in viata ta. Daca si el pare schimbat (zic "pare" deoarece, din pacate, parerea mea e ca oamenii nu se pot schimba - poate doar in rau) ii poti acorda o a doua sansa, dar numai dupa regulile tale bine stabilite. Daca iar nu te trateaza cu respect... adio.
Orice ai face, multa bafta! Pari o femeie fragila dar puternica in acelasi timp, sunt sigura ca o sa fii bine.
Si tine-ne la curent cu evolutia ta. E foarte important pt tine acum sa comunici ceea ce simti, sa nu lasi emotiile negative sa te copleseasca.



Eu as zice sa-i faca dumnealui bagajelul sa-l trimita in lumea larga , el e nemernicul care trebuie sa dispara din peisaj.


"copiii" - scuze, din graba am mancat un i
Scorpio, initial si eu tot asa credeam. Dar sa stai intr-un loc atat de plin de amintiri... ma gandesc ca s-ar putea sa-i intunece judecata. Fiecare lucru din casa aia o sa-i aminteasca de el si stii cum suntem noi, femeile - mult prea legate de trecut. In plus, daca-l da afara, iar e discutabil. La un moment dat, cand o sa-i treaca furia o sa i se para ca s-a purtat urat cu el si o sa aiba tendinta sa-l ierte.
Oricum ar fi, usor nu o sa-i fie o vreme. Dar daca gandeste pe termen lung, e spre binele ei si al copiilor.


Da , adevarat .O casa in care ai construit o familie are in fiecare coltisor o amintire care sa te rascoleasca.
Ma gandeam insa la a-l trimite pe el in vacanta de "meditatie" pentru a nu muta copiii in alt mediu, a le schimba caminul familial cu unul strain .poate, cum spuneai , nu va fi cazul de o despartire , poate familia respectiva mai are o sansa si atunci de ce sa te plimbi cu copiii dupa tine .E mai obositor , mai stresant.
pe cand "amurezul"poate mai usor sa-si mute fundul de unul singur ca sa se "pocaiasca".

Postat pe 23 Martie 2011 20:15
PLATESTE-I CU ACEEASIO MONEDA
kudika022080
Postat pe 26 Martie 2011 23:01
divorteaza!!!!!!!! femeile gresesc atunci cand trec cu vederea!!!!!!!!!!
Yoyo3000
Postat pe 27 Martie 2011 15:59
nu mai asculta rautacisemele de pe site si fa ceea ce trebuie> baga divort! ai spus ca ai o cariera ca ai suficienti bani deci nu depinzi de el. baga divort si sa se duca dracului cu amanta lui cu tot. un pic de mandrie nu ti-ar strica!
kudika021451
Postat pe 27 Martie 2011 16:16
NU este o simpla aventura!!!! Barbata-tu te-a inselat grav, a avut o alta relatie...tu ai aflat recent, dar cine stie de cand dura relatia. Dupa care sa pastreze mesajele, nu cred ca a fost prost, dar era convins ca tu ocupata cu cariera ta, nu ai timp de el....probabil aici ai gresit si tu, dar el trebuia sa te traga de maneca si sa-ti spuna ca are nevoie de atentie...dar el a preferat sa fuga in alte zari....si dupa inselat, te mai si minte ca te vrea pe tine!

2. Nu mai suntem in 1800, cand o femeie nu-s lasa barbatul infidel si mincinos fiindca avea 2 copii, am inteles ca nu depinzi financiar de el...deci, PLEACA!!!! meriti mult mai mult decat un mincinos!!! Iar peste cativa ani, copiii iti vor multumi, orice ai face, in aceasta casatorie, intotdeauna va exista inselatul si tradarea, iar copiii vostri vor vedea.....si nu tu vei fi cea respectata dintre parinti.

Acum este momentul sa iei taurul de coarne si sa fii "barbata" cum zicea I.L.Caragiale
MayaJaan
Postat pe 27 Martie 2011 16:54
urat ...comunicare este secretul...
ce te-a determinat sa-i citesti mesajele?
roz5blue6lila7
Postat pe 27 Martie 2011 19:16
De la: emma_niss, la data 2011-03-08 21:49:17Sunt casatorita de peste 7 ani. Am doi copii minunati , frumosi si sanatosi. Am o cariera frumoasa, casa , masina . Ce isi poate dori mai mult o femeie pe acesata lume... Si totusi....nu sunt fericita. De apropape 1 an am aflat ca sotul meu ma inseala. Am tot sperat ca este doar o aventura, o ratacire pentru ca imi spunea mereu ca " nu ii acord suficienta atentie ". Poate ca asa era. Am fost prea preocupata de cariera mea, am vrut sa realizez ceva in viata, sa avem un trai decent . Dar se pare ca sotul meu dorea altceva . Nu am comunicat prea bine niciodata si incetul cu incetul ne-am distantat foarte mult. Nu pot exprima in cuvinte ce am simtit cand am aflat ca ma insela. I-am citit peste 400 de mesaje din telefon . Am vazut cat de frumos isi vorbeau, ce cuvinte frumoase de dragosste isi spuneau. Doamne cat de frumos isi vorbeau. ....?


Question: Care este motivul care a provocat situatia asta? De fiecare data cerem raspunsuri la care stim deja raspunsuri
Cauza - Efect.
junior
Postat pe 28 Martie 2011 02:41
bravo...felicitari pentru initiativa. nu are rost sa stai cu un barbat care te inseala si care nu te mai iubeste. cu siguranta vei intalni pe altcineva care sa aperecieze munca ta.. consider ca te casatoresti pentru toata viata dar asta era pe vremea bunicilor..cand inca nu se inventase divortul...sincer si eu mi as dori sa ajung o femeie de cariera ca si tine...
kudika049811
Postat pe 3 Aprilie 2011 00:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
caffe frape 33840 De la: kudika_1043583 28 Iunie 2022 05:16
Nu e chiar infidelitate...Va rog, cititi si ajutati-ma cu un sfat!!! 19 De la: kudika_999577 2 Martie 2016 18:53
este posibila o relatie intre un barbat de 30 si o fata de 19??? 23 De la: kudika1993 16 Iulie 2010 09:08
cand afli ca e insurat 39 De la: luiza_dulce 10 Iulie 2013 06:20
Salut 13 De la: kudika343827 26 Decembrie 2010 00:03