Setari Cookie-uri

umilita de 8 martie

Ieri a fost cel mai urat 8 martie din viata mea.Am nevoie de parerile voaste in legatura cu ce am suferit ieri. Cele mai bune doua colege si prietene(am lucrat impreuna cu ele si la patron si acum sunt angajate la firma sotului meu,pe care le consider egalele mele),au stabilit impreuna cu o alta "prietena"sa sarbatoreasca 8 martie la o pizza...fara mine.Ce ma deranjeaza si de ce sunt furioasa e faptul ca le-am considerat prietene De fiecare data cand am fost solicitata sa le ajut le-am ajutat, sau si mai rau l-am ajutat chiar fara sa-mi fi cerut ajutorul,de multe ori m-am certat cu sotul pentru ele,iar in legatura cu "prietena"cu care atata timp cat am fost colege o vorbeau de rau si mi se plangeau de comportamentul ei, acum au decis sa ma excluda. A nu se intelege gresit nu ma deranjeaza ca au ales sa mearga impreuna la o pizza, doar ca nu pot sa cred ca nu m-au invitat si pe mine. Efectiv nu stiu cum sa abordez problema, cum sa ma comport cand o sa ma inalnesc cu ele. Pana una alta plang de ciuda pe mine ca am pus suflet in relatia cu ele.
adelinas62
Postat pe 9 Martie 2011 11:22
doar din atata? poate ele avea ceva de discutat care nu vroiau sa iti spuna si tie si se stie prieteni nu sunt ceea ce vor sa para, sa nu-mi spui ca abia acum ti-ai dat seama asta e chiar un fleac
ipahebirowtnod
Postat pe 9 Martie 2011 11:24
Valy90
Postat pe 9 Martie 2011 11:24
De la: Valy90, la data 2011-03-09 11:24:48

valicule ce dor me fu de tine la multi ani pt ieri
ipahebirowtnod
Postat pe 9 Martie 2011 11:25
astea nu-ti sunt prietene ,eventual amice,colege.
mai mult ca sigur sunt invidioase pe tine ,daca zici ca sunt angajate la firma sotului tau .Probabil vroiau sa iasa si ele la o "barfa" mica fara tine.Cred ca ghicesti cine a fost subiectul no 1 ieri seara?
Nu pune la suflet ,da-le ignor si nu le mai considera prietene.
Ame_ly
Postat pe 9 Martie 2011 11:34
De la: ipahebirowtnod, la data 2011-03-09 11:25:44
De la: Valy90, la data 2011-03-09 11:24:48

valicule ce dor me fu de tine la multi ani pt ieri


,,tenkiu"
La multi ani si tie si o primavara cu muuuuulllt soare
din cate am inteles,chiar aveti nevoie de soare
Valy90
Postat pe 9 Martie 2011 11:35
De la: Ame_ly, la data 2011-03-09 11:34:41 astea nu-ti sunt prietene ,eventual amice,colege.
mai mult ca sigur sunt invidioase pe tine ,daca zici ca sunt angajate la firma sotului tau .Probabil vroiau sa iasa si ele la o "barfa" mica fara tine.Cred ca ghicesti cine a fost subiectul no 1 ieri seara?
Nu pune la suflet ,da-le ignor si nu le mai considera prietene.


Tu pui sarie pe rana?
Tzuc Amy
Valy90
Postat pe 9 Martie 2011 11:36
De la: Valy90, la data 2011-03-09 11:36:36
De la: Ame_ly, la data 2011-03-09 11:34:41 astea nu-ti sunt prietene ,eventual amice,colege.
mai mult ca sigur sunt invidioase pe tine ,daca zici ca sunt angajate la firma sotului tau .Probabil vroiau sa iasa si ele la o "barfa" mica fara tine.Cred ca ghicesti cine a fost subiectul no 1 ieri seara?
Nu pune la suflet ,da-le ignor si nu le mai considera prietene.


Tu pui sarie pe rana?
Tzuc Amy


n-am stiut niciodata sa ma comport cu diplomatie
pup Valy
Ame_ly
Postat pe 9 Martie 2011 11:41
am ars orezul
rockk
Postat pe 9 Martie 2011 12:19
suferinte grele bre' eu credeam ca te-a altoit vre unu
bombonik_babardik
Postat pe 9 Martie 2011 12:21
De la: adelinas62, la data 2011-03-09 11:22:02Ieri a fost cel mai urat 8 martie din viata mea.Am nevoie de parerile voaste in legatura cu ce am suferit ieri. Cele mai bune doua colege si prietene(am lucrat impreuna cu ele si la patron si acum sunt angajate la firma sotului meu,pe care le consider egalele mele),au stabilit impreuna cu o alta "prietena"sa sarbatoreasca 8 martie la o pizza...fara mine.Ce ma deranjeaza si de ce sunt furioasa e faptul ca le-am considerat prietene De fiecare data cand am fost solicitata sa le ajut le-am ajutat, sau si mai rau l-am ajutat chiar fara sa-mi fi cerut ajutorul,de multe ori m-am certat cu sotul pentru ele,iar in legatura cu "prietena"cu care atata timp cat am fost colege o vorbeau de rau si mi se plangeau de comportamentul ei, acum au decis sa ma excluda. A nu se intelege gresit nu ma deranjeaza ca au ales sa mearga impreuna la o pizza, doar ca nu pot sa cred ca nu m-au invitat si pe mine. Efectiv nu stiu cum sa abordez problema, cum sa ma comport cand o sa ma inalnesc cu ele. Pana una alta plang de ciuda pe mine ca am pus suflet in relatia cu ele.


nu e nici o problema, ai 2 amice nu 2 prietene atat de simplu. daca vrei prietene, cauta ti , alea sigur nu s.

pe de alta parte si daca nu te au invitat ce ? poate avau ceva de discutat ele doua, ca sunteti prieteni nu nseamna ca automat tre sa fiti mereu impreuna.
rockk
Postat pe 9 Martie 2011 12:30
De la: adelinas62, la data 2011-03-09 11:22:02Ieri a fost cel mai urat 8 martie din viata mea.Am nevoie de parerile voaste in legatura cu ce am suferit ieri. Cele mai bune doua colege si prietene(am lucrat impreuna cu ele si la patron si acum sunt angajate la firma sotului meu,pe care le consider egalele mele),au stabilit impreuna cu o alta "prietena"sa sarbatoreasca 8 martie la o pizza...fara mine.Ce ma deranjeaza si de ce sunt furioasa e faptul ca le-am considerat prietene De fiecare data cand am fost solicitata sa le ajut le-am ajutat, sau si mai rau l-am ajutat chiar fara sa-mi fi cerut ajutorul,de multe ori m-am certat cu sotul pentru ele,iar in legatura cu "prietena"cu care atata timp cat am fost colege o vorbeau de rau si mi se plangeau de comportamentul ei, acum au decis sa ma excluda. A nu se intelege gresit nu ma deranjeaza ca au ales sa mearga impreuna la o pizza, doar ca nu pot sa cred ca nu m-au invitat si pe mine. Efectiv nu stiu cum sa abordez problema, cum sa ma comport cand o sa ma inalnesc cu ele. Pana una alta plang de ciuda pe mine ca am pus suflet in relatia cu ele.


nu e nici o problema, ai 2 amice nu 2 prietene atat de simplu. daca vrei prietene, cauta ti , alea sigur nu s.

pe de alta parte si daca nu te au invitat ce ? poate avau ceva de discutat ele doua, ca sunteti prieteni nu nseamna ca automat tre sa fiti mereu impreuna.
rockk
Postat pe 9 Martie 2011 12:30
Zici ca-i un episod din "Neveste disperate".

Umilita, auzi. Ca nu te-au invitat prietenele la suc. Cam faci din tantar armasar. Daca esti asa si in viata de zi cu zi, e un pic cam mult. Poate chiar te iubesc prietenele tale, dar vor si ele o pauza de la tine. Poti sa le invinuiesti?
kudika_pudika
Postat pe 9 Martie 2011 12:32
De la: rockk, la data 2011-03-09 12:19:42am ars orezul


fa altul
Ame_ly
Postat pe 9 Martie 2011 12:41
Esti sotia sefului ....deci ...clar? Sotia sefului....

rockk..orezul nu se fierbe? ...cum l-ai ars?

fetele,pupicei pt ieri...ca sa-l starnesc pe rockk..uite
_oktober_
Postat pe 9 Martie 2011 12:45
banuiam rockk
cand e ziua ta? primesti de la mine un timer de bucatarie...tipa dupa tine cand a expirat timpul...numai sa nu uiti sa-l programezi....acum,stiu ca o colega de camera ar fi mai ok...dar din aia nu stiu cum sa-ti iau blonda..bruneta..slaba....inalta...
_oktober_
Postat pe 9 Martie 2011 13:12
pfff dupa ce am citit titule si 2-3 randuri di povestioara eram convins ca s-au culcat cu sotul tau....amandoua ....dar m`am linistit pan` la final.....calmeaza-te si tu....nu`i mare lucru ce-au facut
Alvin
Postat pe 9 Martie 2011 14:19
Multam fain de sfaturi!
adelinas62
Postat pe 10 Martie 2011 10:52
Ce ti-au facut nu este frumos. Si nu ma refer numai ca nu te-au invitat la pizza. Ma refer la faptul ca au firi duplicitare. Una spun si alta fac. Au vorbit-o de rau pe colega aia, fata de tine, dar au invitat-o la pizza pe ea, nu pe tine. Au vorbit-o de rau probabil ca tu sa nu-ti dai seama ca ele o simpatizau, ca in caz ca nu vor reusi sa se imprieteneasca cu ea, sa nu te piarda. Poate se si imprietenisera deja cu ea dar au pastrat aparentele putin cu tine, ca-n caz ca se vor certa, sa te aiba pe tine. Adica te tin ca roata de rezerva.
Pune-ti intrebarea: crezi ca se merita sa mai ai incredere in asemenea persoane ipocrite?
Dar sa te certi de multe ori cu sotul tau pentru ele, s-a meritat? Cine a ramas alaturi de tine in timp, nu el? Cred ca in general ar trebui sa pui mereu familia pe primul plan, mai presus de prieteni si de orice altceva. Dupa cum ai si vazut, prietenii pot fi falsi. Dar familia este cea care ramane alaturi de tine orice s-ar intampla.
Eu cred c-ar trebui sa te porti cu ele exact la fel cum s-au purtat si ele cu tine. Desi esti dezamagita, ar trebui sa te prefaci indiferenta si sa le spui ceva de genul ca de-abia astepti sa iesi de la serviciu ca sa te intalnesti cu o fosta colega de liceu, de exemplu, pe care n-o vazusei de mult timp, dar acum v-ati revazut si sunteti asa bucuroase. Ca sa vada ca nu-ti pasa de comportamentul lor, ca le ignori (si ignoranta doare cel mai tare) si ca ele nu sunt asa destepte cum se credeau, ca si tu, ca si ele, iti poti gasi oricand o prietena mai buna decat au fost ele.
Achillesluv
Postat pe 11 Martie 2011 19:25
De la: adelinas62, la data 2011-03-09 11:22:02Ieri a fost cel mai urat 8 martie din viata mea.Am nevoie de parerile voaste in legatura cu ce am suferit ieri. Cele mai bune doua colege si prietene(am lucrat impreuna cu ele si la patron si acum sunt angajate la firma sotului meu,pe care le consider egalele mele),au stabilit impreuna cu o alta "prietena"sa sarbatoreasca 8 martie la o pizza...fara mine.Ce ma deranjeaza si de ce sunt furioasa e faptul ca le-am considerat prietene De fiecare data cand am fost solicitata sa le ajut le-am ajutat, sau si mai rau l-am ajutat chiar fara sa-mi fi cerut ajutorul,de multe ori m-am certat cu sotul pentru ele,iar in legatura cu "prietena"cu care atata timp cat am fost colege o vorbeau de rau si mi se plangeau de comportamentul ei, acum au decis sa ma excluda. A nu se intelege gresit nu ma deranjeaza ca au ales sa mearga impreuna la o pizza, doar ca nu pot sa cred ca nu m-au invitat si pe mine. Efectiv nu stiu cum sa abordez problema, cum sa ma comport cand o sa ma inalnesc cu ele. Pana una alta plang de ciuda pe mine ca am pus suflet in relatia cu ele.


Alea sigur nu ti-s prietene. Si eu am o sefa nebuna cu care nu ma prea inteleg si totusi am chemat-ode 8 martie la restaurant si am mers, impreuna cu alte colege ale noastre. Ca asa e frumos, nu?
_Cryssa_
Postat pe 11 Martie 2011 20:48
De la: adelinas62, la data 2011-03-09 11:22:02Ieri a fost cel mai urat 8 martie din viata mea.Am nevoie de parerile voaste in legatura cu ce am suferit ieri. Cele mai bune doua colege si prietene(am lucrat impreuna cu ele si la patron si acum sunt angajate la firma sotului meu,pe care le consider egalele mele),au stabilit impreuna cu o alta "prietena"sa sarbatoreasca 8 martie la o pizza...fara mine.Ce ma deranjeaza si de ce sunt furioasa e faptul ca le-am considerat prietene De fiecare data cand am fost solicitata sa le ajut le-am ajutat, sau si mai rau l-am ajutat chiar fara sa-mi fi cerut ajutorul,de multe ori m-am certat cu sotul pentru ele,iar in legatura cu "prietena"cu care atata timp cat am fost colege o vorbeau de rau si mi se plangeau de comportamentul ei, acum au decis sa ma excluda. A nu se intelege gresit nu ma deranjeaza ca au ales sa mearga impreuna la o pizza, doar ca nu pot sa cred ca nu m-au invitat si pe mine. Efectiv nu stiu cum sa abordez problema, cum sa ma comport cand o sa ma inalnesc cu ele. Pana una alta plang de ciuda pe mine ca am pus suflet in relatia cu ele.


Exista si lucruri mult mai dureroase decat ce ai patit tu.Multumeste ca nu a fost altceva mai rau.
calatoarea
Postat pe 11 Martie 2011 21:17
De la: Ame_ly, la data 2011-03-09 12:41:25
De la: rockk, la data 2011-03-09 12:19:42am ars orezul


fa altul


mie mie foame.cum ai indraznit sa-l arzi?
adyna2905
Postat pe 12 Martie 2011 06:10
De la: adyna2905, la data 2011-03-12 06:10:28
De la: Ame_ly, la data 2011-03-09 12:41:25
De la: rockk, la data 2011-03-09 12:19:42am ars orezul


fa altul


mie mie foame.cum ai indraznit sa-l arzi?


credeam ca ti plac arse

rockk
Postat pe 12 Martie 2011 07:19
Pfffff, cand am citit titlul postului am crezut ca cine stie ce s-a intamplat :) Am crezut ca cine stie ce dezastru s-a intamplat in viata ta. Imi pare rau ca-ti consumi energiile plangand in perne pentru atata lucru. Eu consider ca trebuie sa apreciem alte chestii in viata asta si sa le dam atentie. Mare lucru ca alea 2 s-au dus la pizzerie sa se ingrase ca 2 vaci :) Eu intotdeauna am tinut aproape de mine oamenii pe care i-am simtit ca pe sufletele mele pereche, cu care m-am identificat si care sunt extrem de putini, ii pot numara pe degetele de la o singura mana. Dar daca acesti oameni au ales, din terte motive, sa-si dedice timpul altcuiva la o cafelutza, nicio problema. Fiecare are intimitatea lui si nu putem patrunde cu totul in interiorul unei persoane pentru a o acapara total doar pentru noi. E firesc sa aleaga sa-si petreaca timpul si cu altcineva si sa ne excluda uneori din vietile lor.
Ionyssa
Postat pe 12 Martie 2011 12:00
De la: adelinas62, la data 2011-03-09 11:22:02Ieri a fost cel mai urat 8 martie din viata mea.Am nevoie de parerile voaste in legatura cu ce am suferit ieri. Cele mai bune doua colege si prietene(am lucrat impreuna cu ele si la patron si acum sunt angajate la firma sotului meu,pe care le consider egalele mele),au stabilit impreuna cu o alta "prietena"sa sarbatoreasca 8 martie la o pizza...fara mine.Ce ma deranjeaza si de ce sunt furioasa e faptul ca le-am considerat prietene De fiecare data cand am fost solicitata sa le ajut le-am ajutat, sau si mai rau l-am ajutat chiar fara sa-mi fi cerut ajutorul,de multe ori m-am certat cu sotul pentru ele,iar in legatura cu "prietena"cu care atata timp cat am fost colege o vorbeau de rau si mi se plangeau de comportamentul ei, acum au decis sa ma excluda. A nu se intelege gresit nu ma deranjeaza ca au ales sa mearga impreuna la o pizza, doar ca nu pot sa cred ca nu m-au invitat si pe mine. Efectiv nu stiu cum sa abordez problema, cum sa ma comport cand o sa ma inalnesc cu ele. Pana una alta plang de ciuda pe mine ca am pus suflet in relatia cu ele.


bucura-te ca si-au dat arama pe fatza cu 8 martie si nu cu alta ocazie poate mai critica, sa te lase la greu cand ai nevoie de ajutor sau mai stiu eu ce. da-le incolo, nu ai nevoie de asa ceva. eu le-as intreba, "si fetele cum atzi sarbatorit? e OK ca nu m-atzi invitat, nu o sa ne afecteze relatzia de servici statzi linishite"
(o sa subintzeleaga ele restul; da´pe aia de asa-zisa prietenie putetzi fi sigure)
DayC
Postat pe 12 Martie 2011 16:18
De la: adelinas62, la data 2011-03-09 11:22:02Ieri a fost cel mai urat 8 martie din viata mea.Am nevoie de parerile voaste in legatura cu ce am suferit ieri. Cele mai bune doua colege si prietene(am lucrat impreuna cu ele si la patron si acum sunt angajate la firma sotului meu,pe care le consider egalele mele),au stabilit impreuna cu o alta "prietena"sa sarbatoreasca 8 martie la o pizza...fara mine.Ce ma deranjeaza si de ce sunt furioasa e faptul ca le-am considerat prietene De fiecare data cand am fost solicitata sa le ajut le-am ajutat, sau si mai rau l-am ajutat chiar fara sa-mi fi cerut ajutorul,de multe ori m-am certat cu sotul pentru ele,iar in legatura cu "prietena"cu care atata timp cat am fost colege o vorbeau de rau si mi se plangeau de comportamentul ei, acum au decis sa ma excluda. A nu se intelege gresit nu ma deranjeaza ca au ales sa mearga impreuna la o pizza, doar ca nu pot sa cred ca nu m-au invitat si pe mine. Efectiv nu stiu cum sa abordez problema, cum sa ma comport cand o sa ma inalnesc cu ele. Pana una alta plang de ciuda pe mine ca am pus suflet in relatia cu ele.


Esti o fiinta minunata, buna si care sufera pentru ca fufele profita de bunatatea ta, ia schimba foaia si sa vezi cum se poarta cu sarumana cu tine, iar despre prieteniile adevarate, sunt extrem de rare. Cauata sa ti faci prieteni adevarati pentru ca tu chia meriti. O zi frumoasa si uita acest incident, pana la urma e doar o zi, tu ti poti permite ceva mai mult decat o iesire la pizza cu angajatele sotului, nu crezi ???
lover_woman
Postat pe 12 Martie 2011 16:23
Adelina, asta inseamna ca ele nu te merita pe TINE. Sfatul meu pentru TINE este sa iti urmaresti interesul si sa iei lucrurile ca atare. Nu trebuie sa pui suflet prea mult intr-o relatie, pana ce nu esti sigura pe aceea relatie.
Fii TU ceea mai buna care poti fii si o sa vezi ca realitatea TA se va schimba!

SUCCES!
liviuvoica
Postat pe 12 Martie 2011 21:54
De la: adelinas62, la data 2011-03-09 11:22:02Ieri a fost cel mai urat 8 martie din viata mea.Am nevoie de parerile voaste in legatura cu ce am suferit ieri. Cele mai bune doua colege si prietene(am lucrat impreuna cu ele si la patron si acum sunt angajate la firma sotului meu,pe care le consider egalele mele),au stabilit impreuna cu o alta "prietena"sa sarbatoreasca 8 martie la o pizza...fara mine.Ce ma deranjeaza si de ce sunt furioasa e faptul ca le-am considerat prietene De fiecare data cand am fost solicitata sa le ajut le-am ajutat, sau si mai rau l-am ajutat chiar fara sa-mi fi cerut ajutorul,de multe ori m-am certat cu sotul pentru ele,iar in legatura cu "prietena"cu care atata timp cat am fost colege o vorbeau de rau si mi se plangeau de comportamentul ei, acum au decis sa ma excluda. A nu se intelege gresit nu ma deranjeaza ca au ales sa mearga impreuna la o pizza, doar ca nu pot sa cred ca nu m-au invitat si pe mine. Efectiv nu stiu cum sa abordez problema, cum sa ma comport cand o sa ma inalnesc cu ele. Pana una alta plang de ciuda pe mine ca am pus suflet in relatia cu ele.

Draga mea: La multi ani! Pentru aceasta minunata primavara!(dincolo de problemele pe care cu totii, le avem!)
As avea doar o intrebare pentru tine: ai incercat sa il intrebi pe sotul tau ce crede despre asta si daca te poate ajuta sa privesti lucrurile din alt punct de vedere? Nu stiu de cati ani va cunoasteti, cat de mult va iubiti sau cat de apropiati sunteti! Ce pot sa iti spun din propria experienta, si eu am avut ceva probleme cu o prietena si am fost extrem de placut surprinsa cand impartasindu-i dragului meu problema, sa imi ofere chiar solutii cum sa o rezolv si fara sa sufar sau sa imi pierd prietena, si asta pentru ca ma iubeste si chiar ii pasa de ceea ce se intampla cu mine! Mai mult, de cand am apelat la ajutorul lui, si relatia dintre noi a devenit mai profunda si in plus am un nou motiv ca sa il iubesc mai mult! Sper ca mesajul meu sa iti fie de folos!
Cu drag
Gabi
kudika081501
Postat pe 13 Martie 2011 09:26
Eu cred ca ar trebui sa te linistesti. Se pare ca nu iti sunt prietene, asa cum credeai, ceea ce inseamna ca si tu va trebui sa iti schimbi comportamentul fata de ele. Eu te sfatuiesc sa nu le mai ajuti cu absolut nimic, chiar sa le critici si sa nu eziti sa le dai directive la munca, sa le soliciti. Cu alte cuvinte, sa le pui la treaba si sa nu le mai fii alaturi, ci sa le supraveghezi.
Ia un cocktail, treci pe langa ele cand muncesc si o sa te simti mai bine!
N-o sa le pice bine, ai sa vezi! It's payback time! Succes!
Blue_Crystal
Postat pe 13 Martie 2011 10:26
Poate ca nu te-au invitat pentru ca esti sotia sefului ...
,,La multi ani! "din partea mea . Sa ai o primavara superba !
kudika056305
Postat pe 13 Martie 2011 10:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Predictii pe - eUniversum 1 De la: gabriel32 23 Ianuarie 2012 14:13
Stilul BARBAR-AGRESIV al UNORA de pe forumurile din RO inhiba CUNOASTEREA si COMUNICAREA!! 60 De la: dandanaua_reloaded 4 Decembrie 2009 23:26
An nevoie de niste sfaturi 39 De la: 28 Februarie 2014 11:45
Sa separam sexul de prietenie ? 72 De la: annyanny 5 Iunie 2009 11:54
Alunitze 13 De la: kudika_972424 19 August 2014 00:32