Setari Cookie-uri

Ajutati-ma,nu stiu ce sa mai fac!

Buna! Am si eu o problema careia nu ii gasesc rezolvare..pur si simplu,ma simt foarte rau si cred ca voi ma veti ajuta sa urmez calea cea dreapta.
Am o relatie de 2 ani cu un baiat .Eu am 18,el are 20 .A fost totul bine ,cel putin in primul an, cu mici certuri ca in fiecare relatie.Ne-am apropiat repede unul de celalalt, iubirea a inceput sa creasca pe zi ce trece ,insa exista o problema si anume aceea ca el e foarte impulsiv.(eu sunt sagetator,iar el este scorpion-daca are vreo importanta).Am citit de la inceput ca nu sunt cele mai compatibile zodii,dar am trecut peste acest aspect . Acum ..6 luni ,sa zic..s-a intamplat ceva ce pentru mine a insemnat extrem de mult si anume m-a bruscat de la o cearta.S-a intamplat de multe ori ce-i drept,cand ne certam sa isi iasa din fire,sa dea cu pumnii ,sa planga ,sa tipe ,dar niciodata pana in mom acela nu ma agresa.Cand am vazut cum s-a comportat,m-am suparat extrem de tare,i-am zis ca s`a terminat,l-am lasat balta si am plecat.
Apoi,ma cauta intruna, imi lasa cadouri pe la usa , biletele, apoi mesaje ca se omoara..ca nu poate trai fara mine,ca stie ca a gresit si sa-i mai acord o sansa. La insistentele lui ,si..vazand cat de sincer parea ca ii pare rau ca ma iubeste enorm si ca nu se va mai intampla, l-am iertat,desi stiam ca"daca o face o data,o va face si a2a oara,si a3a oara..."dar il iubeam si stiam ca ma iubeste si am cedat.O perioada au fost lucrurile ok.De 2 luni incoa' lucrurile iar au inceput sa stea prost.Pur si simplu avem pareri diferite ,fiecare crede ca are dreptate si uite asa iar am ajuns acum 2 zile la o mare cearta..cand el a inceput sa ma jigneasca , sa-mi spuna "te calc in picioare", sa ma bruscheze cand i-am spus ca s-a terminat, dupa care plange si ma implora in genuchi sa-l iert pt ca sunt totul pentru el.
N-am avut de ales decat sa il linistesc pt ca era cu masina si imi era teama sa nu pateasca ceva.Am mers la psiholog,i-am cerut un sfat pt ca ma simt f rau nu stiu ce sa fac si mi-a spus ca are nevoie de psihiatru.Am incercat sa-i spun ca ramanem impreuna doar daca mergem la psihiatru si refuza total.Am incercat sa ma despart din nou de el acum cateva ore, si iar a inceput sa planga spunandu-mi ca ma iubeste enorm si ca el nu vrea decat sa il inteleg si el numai ajunge in starea aia incat sa devina agresiv.Sustine ca devine asa din cauza mea ca nu il inteleg..ca eu sunt cea rea dar in acelasi timp constientizeaza ca greseste.
Nu stiu ce sa fac,am nevoie de un sfat,de o parere. Va rog !!
kidaa
Postat pe 17 Martie 2011 18:55
Stiu ca veti spune"lasa-l " ,dar ma simt atat de rau pentru ca si eu tin la el si mai rau, stiu ca ma iubeste enorm.Poate e doar o obsesie, dar cert e ca ar face orice pentru mine,insa intrebarea mea e"atunci cand iubesti ,cum poti sa-ti agresezi iubita fizic si verbal?" Stiu ca nu o sa-mi fie usor sa scap de el si ma doare sufletul cand vad ca plange in fata mea ,ma inmoi imediat.Stiu,poate nu e bine si poate ar fi trebuit sa fiu mai dura,dar chiar nu stiu ce sa fac ,incotro s`o iau..
kidaa
Postat pe 17 Martie 2011 19:00
De la: kidaa, la data 2011-03-17 18:55:19
Nu stiu ce sa fac,am nevoie de un sfat,de o parere. Va rog !!

direct psiholog!!!daca mai simti ceva pt el ,altfel ...LASA-L !!!
kinki1
Postat pe 17 Martie 2011 19:02
Ar face orice pentru tine, mai putin sa-si trateze problema cu agresivitatea care este a naibii de importanta.

Stii, daca a dat in tine o data si il ierti, practic ii dai acceoptul pentru a te lovi si a doua oara. Si nu e decat o problema de timp pana cand o va face din nou. La fel e si cu violenta verbala.

Plus de asta, vad ca are din particularitatile clasice ale agresorului: manipularea, da vina pe tine, nu se poate controla...
kudika_pudika
Postat pe 17 Martie 2011 19:07
PS: de asemenea nu este decat o problema de timp pana cand incepi sa crezi si tu ca esti de vina pentru reactiile lui agresive.
Ceea ce nu esti, sub nici o forma!
kudika_pudika
Postat pe 17 Martie 2011 19:13
De la: kudika_pudika, la data 2011-03-17 19:07:47Ar face orice pentru tine, mai putin sa-si trateze problema cu agresivitatea care este a naibii de importanta.

Stii, daca a dat in tine o data si il ierti, practic ii dai acceoptul pentru a te lovi si a doua oara. Si nu e decat o problema de timp pana cand o va face din nou. La fel e si cu violenta verbala.

Plus de asta, vad ca are din particularitatile clasice ale agresorului: manipularea, da vina pe tine, nu se poate controla...
kidaa
Postat pe 17 Martie 2011 20:04
Aveti dreptate,insa nu stiu cum sa reactionez.O data imi spun ca"gata,NUMAI",dar cand il vad ca plange in ultimul hal si-mi spune ca el mereu si-a facut planuri cu mine de viitor,ca eu sunt tot ce isi doreste, ca nu poate trai fara mine ma inmoi pur si simplu.Cand il vad ca sufera , o las moale si pe urma imi pare rau.Acum imi da mesaje "spune-mi te rog ca ma iubesti,nu pot trai fara tine,sunt nimic fara tine,viata numai are rost"bla bla!
Ma santajeaza emotional..!
kidaa
Postat pe 17 Martie 2011 20:07
Din pacate, te aflii pe un teren minat. Neaparat trebuie sa folosesc cuvintele tale: lasa-l, te manipuleaza! Ai grija de tine!
mimi_ca29
Postat pe 17 Martie 2011 20:08
De la: kidaa, la data 2011-03-17 19:00:30Stiu ca veti spune"lasa-l " ,dar ma simt atat de rau pentru ca si eu tin la el si mai rau, stiu ca ma iubeste enorm.Poate e doar o obsesie, dar cert e ca ar face orice pentru mine,insa intrebarea mea e"atunci cand iubesti ,cum poti sa-ti agresezi iubita fizic si verbal?" Stiu ca nu o sa-mi fie usor sa scap de el si ma doare sufletul cand vad ca plange in fata mea ,ma inmoi imediat.Stiu,poate nu e bine si poate ar fi trebuit sa fiu mai dura,dar chiar nu stiu ce sa fac ,incotro s`o iau..

daca stai la etajul 10, deschide-i fereastra si invita-l sa-si ia zborul fara parasuta decat iubiri de genul asta, mai bine singurica o perioada
miss_darine
Postat pe 17 Martie 2011 20:09
De la: miss_darine, la data 2011-03-17 20:09:31
De la: kidaa, la data 2011-03-17 19:00:30Stiu ca veti spune"lasa-l " ,dar ma simt atat de rau pentru ca si eu tin la el si mai rau, stiu ca ma iubeste enorm.Poate e doar o obsesie, dar cert e ca ar face orice pentru mine,insa intrebarea mea e"atunci cand iubesti ,cum poti sa-ti agresezi iubita fizic si verbal?" Stiu ca nu o sa-mi fie usor sa scap de el si ma doare sufletul cand vad ca plange in fata mea ,ma inmoi imediat.Stiu,poate nu e bine si poate ar fi trebuit sa fiu mai dura,dar chiar nu stiu ce sa fac ,incotro s`o iau..

daca stai la etajul 10, deschide-i fereastra si invita-l sa-si ia zborul fara parasuta decat iubiri de genul asta, mai bine singurica o perioada

din pacate stau la parter.
kidaa
Postat pe 17 Martie 2011 20:12
Pe de'o parte mi-e mila de el,nu-mi place sa fac pe cineva sa sufere ,dar pe de'o alta parte imi e mila si de mine.
Apropo de asta, deseori ma acuza ca eu mereu ma pun pe mine pe primul loc,dar el ma pune pe mine mai intai, pe noi.Niciodata pe el.Dar totusi,cum poti sa fi agresiv cu o persoana care nu ti-a gresit niciodata?
Nu i-am dat in 2 ani de zile nici cel mai mic motiv ,desi el a fost de multe ori gelos iar apoi spunea"da,au fost niste ganduri pe care mi le-am facut singur,degeaba", de inselat nu se pune problema .Poate singura mea "problema" pe care eu nu o consider chiar o problema este orgoliul.
kidaa
Postat pe 17 Martie 2011 20:17
De la: kidaa, la data 2011-03-17 20:12:22
din pacate stau la parter.

atunci du-l sa viziteze intercontinentalul...este o terasa extraordinara la ultimul etaj
miss_darine
Postat pe 17 Martie 2011 20:18
De la: kidaa, la data 2011-03-17 20:17:18Pe de'o parte mi-e mila de el,nu-mi place sa fac pe cineva sa sufere ,dar pe de'o alta parte imi e mila si de mine.
Apropo de asta, deseori ma acuza ca eu mereu ma pun pe mine pe primul loc,dar el ma pune pe mine mai intai, pe noi.Niciodata pe el.Dar totusi,cum poti sa fi agresiv cu o persoana care nu ti-a gresit niciodata?
Nu i-am dat in 2 ani de zile nici cel mai mic motiv ,desi el a fost de multe ori gelos iar apoi spunea"da,au fost niste ganduri pe care mi le-am facut singur,degeaba", de inselat nu se pune problema .Poate singura mea "problema" pe care eu nu o consider chiar o problema este orgoliul.


Nu te inteleg Tu sti deja raspunsul, stii ce e bine si ce nu...de ce nu actionezi? Ce vrei sa auzi?
mimi_ca29
Postat pe 17 Martie 2011 20:23
De la: mimi_ca29, la data 2011-03-17 20:23:00
De la: kidaa, la data 2011-03-17 20:17:18Pe de'o parte mi-e mila de el,nu-mi place sa fac pe cineva sa sufere ,dar pe de'o alta parte imi e mila si de mine.
Apropo de asta, deseori ma acuza ca eu mereu ma pun pe mine pe primul loc,dar el ma pune pe mine mai intai, pe noi.Niciodata pe el.Dar totusi,cum poti sa fi agresiv cu o persoana care nu ti-a gresit niciodata?
Nu i-am dat in 2 ani de zile nici cel mai mic motiv ,desi el a fost de multe ori gelos iar apoi spunea"da,au fost niste ganduri pe care mi le-am facut singur,degeaba", de inselat nu se pune problema .Poate singura mea "problema" pe care eu nu o consider chiar o problema este orgoliul.


Nu te inteleg Tu sti deja raspunsul, stii ce e bine si ce nu...de ce nu actionezi? Ce vrei sa auzi?


stii*
mimi_ca29
Postat pe 17 Martie 2011 20:23
De la: kidaa, la data 2011-03-17 20:17:18Pe de'o parte mi-e mila de el,nu-mi place sa fac pe cineva sa sufere ,dar pe de'o alta parte imi e mila si de mine.
Apropo de asta, deseori ma acuza ca eu mereu ma pun pe mine pe primul loc,dar el ma pune pe mine mai intai, pe noi.Niciodata pe el.Dar totusi,cum poti sa fi agresiv cu o persoana care nu ti-a gresit niciodata?
Nu i-am dat in 2 ani de zile nici cel mai mic motiv ,desi el a fost de multe ori gelos iar apoi spunea"da,au fost niste ganduri pe care mi le-am facut singur,degeaba", de inselat nu se pune problema .Poate singura mea "problema" pe care eu nu o consider chiar o problema este orgoliul.

Mey, in cazul unui tip agresiv, problema e in mintea lui. Tu poti sa fii si Maica Tereza, gaseste el ceva de care sa se lege. Daca nu gaseste, i se pare ca te uiti la unu' mai nush cum si uite asa isi rationeaza faptele.

Stii si singura care e raspunsul la intrebarea "ce sa fac?" Si da, e nevoie de mult curaj, de multa hotarare. Si da, e greu.
Daca ar accepta sa se trateze, poate ar fi mai usor sa iei o hotarare. Nu accepta, mie mi-e clar ca nu se va schimba si ca lucrurile vor deveni si mai rele in viitor. Tu ce fel de viitor vrei sa ai?
kudika_pudika
Postat pe 17 Martie 2011 20:24
De la: mimi_ca29, la data 2011-03-17 20:23:00
Nu te inteleg Tu sti deja raspunsul, stii ce e bine si ce nu...de ce nu actionezi?

Pentru ca tipul o "lucreaza" pe partea ailalta si aproape ca-l crede ca nu va mai face. Si pentru ca e indragostita si e greu sa accepte ca se termina aceasta poveste de iubire.
kudika_pudika
Postat pe 17 Martie 2011 20:28
De la: kidaa, la data 2011-03-17 20:17:18Pe de'o parte mi-e mila de el,nu-mi place sa fac pe cineva sa sufere ,dar pe de'o alta parte imi e mila si de mine.
Apropo de asta, deseori ma acuza ca eu mereu ma pun pe mine pe primul loc,dar el ma pune pe mine mai intai, pe noi.Niciodata pe el.Dar totusi,cum poti sa fi agresiv cu o persoana care nu ti-a gresit niciodata?
Nu i-am dat in 2 ani de zile nici cel mai mic motiv ,desi el a fost de multe ori gelos iar apoi spunea"da,au fost niste ganduri pe care mi le-am facut singur,degeaba", de inselat nu se pune problema .Poate singura mea "problema" pe care eu nu o consider chiar o problema este orgoliul.

hai sa iti explice motanul cum faci tu cu jmecheri sukari din astia cum e razgaiatul de preten al tau. pui tu mana pe telefon si vorbesti cu parintii lui si le explici faptul ca fiul lor minunat a inceput sa te ameninte si sa te bruscheze si te temi de el si ca dupa ce vrei sa te desparti de el incepe cu plansete si crize si sinucideri.
are parinti care l'au facut, l'au crescut sa il sustina acum cand face pe panarama.
un om care te ameninta ca se omora trebuie evitat din start aproape toti mizeaza pe manipulare si frica partenerului sunt niste marsavi, cei care se omora, sa se tocmeasca ei cu creatorul lor nu e problema ta ca el e un trepanat.
nu te'a nascut mama ta ca sa fi zdreanta unui penibil de 20 de ani care se canta de fiecare data cand ii spui pa.. penibil, patetic, etc.
felixcat
Postat pe 17 Martie 2011 20:34
De la: kudika_pudika, la data 2011-03-17 20:24:26
De la: kidaa, la data 2011-03-17 20:17:18Pe de'o parte mi-e mila de el,nu-mi place sa fac pe cineva sa sufere ,dar pe de'o alta parte imi e mila si de mine.
Apropo de asta, deseori ma acuza ca eu mereu ma pun pe mine pe primul loc,dar el ma pune pe mine mai intai, pe noi.Niciodata pe el.Dar totusi,cum poti sa fi agresiv cu o persoana care nu ti-a gresit niciodata?
Nu i-am dat in 2 ani de zile nici cel mai mic motiv ,desi el a fost de multe ori gelos iar apoi spunea"da,au fost niste ganduri pe care mi le-am facut singur,degeaba", de inselat nu se pune problema .Poate singura mea "problema" pe care eu nu o consider chiar o problema este orgoliul.

Mey, in cazul unui tip agresiv, problema e in mintea lui. Tu poti sa fii si Maica Tereza, gaseste el ceva de care sa se lege. Daca nu gaseste, i se pare ca te uiti la unu' mai nush cum si uite asa isi rationeaza faptele.

Stii si singura care e raspunsul la intrebarea "ce sa fac?" Si da, e nevoie de mult curaj, de multa hotarare. Si da, e greu.
Daca ar accepta sa se trateze, poate ar fi mai usor sa iei o hotarare. Nu accepta, mie mi-e clar ca nu se va schimba si ca lucrurile vor deveni si mai rele in viitor. Tu ce fel de viitor vrei sa ai?


Un viitor linistit,alaturi de un om care sa ma iubeasca,sa ma inteleaga langa care sa am o viata frumoasa.Sa-mi fie drag sa-mi petrec timpul cu el..! Pur si simplu sentimentele mele de iubire au inceput sa scada pt acest individ,iar cele de mila sa creasca.Fara sa vreau acest lucru..e greu pentru ca sunt 2 ani la mijloc si daca ar accepta si el situatia ar fi ok.Dar nu voi putea sa scap de el prea curand..si trebuie sa recunosc ca sunt o lasa ..
El imi spune sa las eu orgoliul si el nu se va mai enerva niciodata atat de tare ..da'de unde..pana data viitoare pentru ca suntem oameni si avem pareri contradictorii..nu putem fi mereu de acord .
Ma da inapoi prin scenele astea..nu neg ca ma iubeste,chiar o face si poate tocmai asta ma tine in loc:( !
kidaa
Postat pe 17 Martie 2011 20:36
De la: felixcat, la data 2011-03-17 20:34:14
De la: kidaa, la data 2011-03-17 20:17:18Pe de'o parte mi-e mila de el,nu-mi place sa fac pe cineva sa sufere ,dar pe de'o alta parte imi e mila si de mine.
Apropo de asta, deseori ma acuza ca eu mereu ma pun pe mine pe primul loc,dar el ma pune pe mine mai intai, pe noi.Niciodata pe el.Dar totusi,cum poti sa fi agresiv cu o persoana care nu ti-a gresit niciodata?
Nu i-am dat in 2 ani de zile nici cel mai mic motiv ,desi el a fost de multe ori gelos iar apoi spunea"da,au fost niste ganduri pe care mi le-am facut singur,degeaba", de inselat nu se pune problema .Poate singura mea "problema" pe care eu nu o consider chiar o problema este orgoliul.

hai sa iti explice motanul cum faci tu cu jmecheri sukari din astia cum e razgaiatul de preten al tau. pui tu mana pe telefon si vorbesti cu parintii lui si le explici faptul ca fiul lor minunat a inceput sa te ameninte si sa te bruscheze si te temi de el si ca dupa ce vrei sa te desparti de el incepe cu plansete si crize si sinucideri.
are parinti care l'au facut, l'au crescut sa il sustina acum cand face pe panarama.
un om care te ameninta ca se omora trebuie evitat din start aproape toti mizeaza pe manipulare si frica partenerului sunt niste marsavi, cei care se omora, sa se tocmeasca ei cu creatorul lor nu e problema ta ca el e un trepanat.
nu te'a nascut mama ta ca sa fi zdreanta unui penibil de 20 de ani care se canta de fiecare data cand ii spui pa.. penibil, patetic, etc.


mersi frumos pentru sfat !Cred ca asta voi face.
kidaa
Postat pe 17 Martie 2011 20:38
NUUUUUUUUUUUUUU te iubeste, e doar un pic( mai mult) BOLNAV!
mimi_ca29
Postat pe 17 Martie 2011 20:38
Va multumesc din suflet ca acordati acestui subiect care pe mine m-a derutat complet.
Multumesc ca ma sprijiniti si vreau sa stiti ca , cuvintele voastre imi sunt de foarte mare ajutor !
kidaa
Postat pe 17 Martie 2011 20:42
De la: kidaa, la data 2011-03-17 20:42:34Va multumesc din suflet ca acordati acestui subiect care pe mine m-a derutat complet.
Multumesc ca ma sprijiniti si vreau sa stiti ca , cuvintele voastre imi sunt de foarte mare ajutor !

kudika_pudika
Postat pe 17 Martie 2011 20:47
Buna !Aseara,dupa toate cuvintele spuse de voi luasem o hotarare si anume "GATA S-A TERMINAT PT TOTDEAUNA".Revin acum din nou, cu noutati..Acest individ cu care am o relatie de 2 ani s-a hotarat sa se trateze,ba chiar si-a luat tratament.Ce ma sfatuiti..?Sa mai continui aceasta relatie? Ce'i drept ,sentimentele mele au scazut,dar in acelasi timp,parca mi-e mila.Spune ca ia acest tratament pentru a se controla,pentru a nu`mi mai provoca mie neplaceri,o face ca sa nu ma piarda.Sunt atat de confuza ..
kidaa
Postat pe 18 Martie 2011 23:29
De la: kidaa, la data 2011-03-18 23:29:35Buna !Aseara,dupa toate cuvintele spuse de voi luasem o hotarare si anume "GATA S-A TERMINAT PT TOTDEAUNA".Revin acum din nou, cu noutati..Acest individ cu care am o relatie de 2 ani s-a hotarat sa se trateze,ba chiar si-a luat tratament.Ce ma sfatuiti..?Sa mai continui aceasta relatie? Ce'i drept ,sentimentele mele au scazut,dar in acelasi timp,parca mi-e mila.Spune ca ia acest tratament pentru a se controla,pentru a nu`mi mai provoca mie neplaceri,o face ca sa nu ma piarda.Sunt atat de confuza ..

io zic sa te tratezi si tu!!!
kinki1
Postat pe 18 Martie 2011 23:32
De la: kinki1, la data 2011-03-18 23:32:50
De la: kidaa, la data 2011-03-18 23:29:35Buna !Aseara,dupa toate cuvintele spuse de voi luasem o hotarare si anume "GATA S-A TERMINAT PT TOTDEAUNA".Revin acum din nou, cu noutati..Acest individ cu care am o relatie de 2 ani s-a hotarat sa se trateze,ba chiar si-a luat tratament.Ce ma sfatuiti..?Sa mai continui aceasta relatie? Ce'i drept ,sentimentele mele au scazut,dar in acelasi timp,parca mi-e mila.Spune ca ia acest tratament pentru a se controla,pentru a nu`mi mai provoca mie neplaceri,o face ca sa nu ma piarda.Sunt atat de confuza ..

io zic sa te tratezi si tu!!!

Nu cred ca e cazul sa fi rautacioasa:)
kidaa
Postat pe 18 Martie 2011 23:40
De la: kidaa, la data 2011-03-18 23:40:27
De la: kinki1, la data 2011-03-18 23:32:50
De la: kidaa, la data 2011-03-18 23:29:35Buna !Aseara,dupa toate cuvintele spuse de voi luasem o hotarare si anume "GATA S-A TERMINAT PT TOTDEAUNA".Revin acum din nou, cu noutati..Acest individ cu care am o relatie de 2 ani s-a hotarat sa se trateze,ba chiar si-a luat tratament.Ce ma sfatuiti..?Sa mai continui aceasta relatie? Ce'i drept ,sentimentele mele au scazut,dar in acelasi timp,parca mi-e mila.Spune ca ia acest tratament pentru a se controla,pentru a nu`mi mai provoca mie neplaceri,o face ca sa nu ma piarda.Sunt atat de confuza ..

io zic sa te tratezi si tu!!!

Nu cred ca e cazul sa fi rautacioasa:)

rautacioasa????ohoho!!asta nu e rautate,draga mea!
e sinceritate!! esti masokista??tu kiar nu vrei sa fii fericita??
kinki1
Postat pe 18 Martie 2011 23:42
Prietenul tau este bolnav mintal. Trebuie sa ai grija ce faci intrucit acest gen de comportament te poate pune intr-o mare incurcatura, intrucit chiar si viata ta este in pericol. In starea lui de nervi e capabil sa te raneasca, insa dupa aceea poate chiar ii pare rau de ceea ce a facut. Iti recomand sa termini cu el. Eu am avut o femeie asa care facea aproape la fel (si ea era Scorpion) Nu exista tratament pentru asa ceva. Medicamentele de pe piata doar calmeaza pacientii fara ca sa- vindece. Fa cum doresti, dar sfatul meu sincer este sa termini acum pina nu ajungi intr-o situatie fatala. Bafta!
DanWood70
Postat pe 19 Martie 2011 06:13
Si-a luat tratament? Adica medicamente? Pfuuuuu ce tampenie, asta nu rezolva nimic! Persoanele agresive - verbal sau fizic - isi manifesta in felul acesta frustrarile si golurile lor interioare si asta nu are nimic de-a face cu tine sau cu ceilalti asupra carora se manifesta. Tot timpul va face asa! Medicamentele nu rezolva acest lucru, nici vorba! Agresivitatea si santajul lui emotional te vor afecta in moduri pe care nici nu ti le imaginezi .... esti tanara si e pacat! Tu stii ce e mai bine pentru tine!
kudika344328
Postat pe 19 Martie 2011 08:38
De la: kidaa, la data 2011-03-18 23:29:35Buna !Aseara,dupa toate cuvintele spuse de voi luasem o hotarare si anume "GATA S-A TERMINAT PT TOTDEAUNA".Revin acum din nou, cu noutati..Acest individ cu care am o relatie de 2 ani s-a hotarat sa se trateze,ba chiar si-a luat tratament.Ce ma sfatuiti..?Sa mai continui aceasta relatie? Ce'i drept ,sentimentele mele au scazut,dar in acelasi timp,parca mi-e mila.Spune ca ia acest tratament pentru a se controla,pentru a nu`mi mai provoca mie neplaceri,o face ca sa nu ma piarda.Sunt atat de confuza ..

Daca nu merge si in mod regulat la psiholog/psihiatru degeaba. Stiu ca e scump, dar medicamentele sunt doar o solutie de moment. Ele se dau initial pentru a combate efectele si apoi se lucreaza la cauza (de catre specialist). Daca nu combate cauza, e apa de ploaie.

Eu nu pot sa-ti spun ce sa faci, dar eu poate as lua o "pauza" de vreo luna-asa sa-mi pun si sentimentele in ordine si sa vad cum merge si cu tratamentul lui.
kudika_pudika
Postat pe 19 Martie 2011 11:47
eu sincer nici nu cred ca te iubeste asa cum sustine, poate pt el ai devenit o obsesie, si faptul ca el a vazut ca tu cedezi de fiecare data cand il apuca plansul, il face sa profite de asta, ar trebui sa il lasi 1-2 luni sa vezi ce face si astfel ti-ai pune si tu ordine in ganduri , decat o iubire bolnava, mai bine singura
visan_georgiana
Postat pe 19 Martie 2011 12:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutor va rog.. stiu ca e mult de citit dar vreau un sfat. 7 De la: ncl_cld 29 Mai 2016 17:17
divort 21 De la: love_strike 6 Martie 2010 13:36
RELIGIA SE CONFRUNTA CU DRAGOSTEA?POATE FI ACEASTA UNEORI UN MOTIV PENTRU CARE SA PARASESTI PERSOANA PE CARE O IUBESTI PENTRU RELIGIE? 52 De la: _dulcik_ 20 Martie 2009 23:09
De ce acum, de ce el, de ce asa.... dar de ce nu?!? 6 De la: CASSANDRA 9 Iunie 2009 18:04
AJUTOR! VA IMPLOR! CITIT TOT! VA ROG MULT!! 10 De la: kudika_22408 5 Decembrie 2012 10:05