Setari Cookie-uri

relatii de lunga distanta????

buna tuturor, am si eu o dilema si nu stiu care va fi urmatorul pas pe care ar trebui sa il fac.
sunt intr-o relatie cu un tip pe care il cunosc de foarte multi ani, dar nu ne-am vazut decat recent.am inceput sa iesim, sa petrecem tot mai mult timp impreuna, pana cand am hotarat sa incercam o relatie.
locuim in orase diferite, aproximativ la o ora distanta.pana acum mergeam in vizita la sora lui si asa aveam ocazia sa ne intalnim mai des.suntem de 3 luni impreuna, dar in tot acest timp eu am fost singura care a mers in vizita la el, de cate ori avea ocazia sa vina el, gasea anumite motive.atunci cand suntem impreuna totul e normal, pare o relatie normala, ne intelegem bine, iesim, petrecem mult timp impreuna.problema insa e atunci cand plec, e ca si cum ar uita cu totul de existenta mea.nu suna, nu scrie un mesaj, nu vorbim pe internet.acum sunt 2 saptamani de cand nu am vorbit deloc.si chiar nu imi place situatia in care ma pune.asa sunt relatile la distanta? sau e doar el care profita??? as avea si eu nevoie de pareri...ce e de facut???
criss_constantin
Postat pe 19 Martie 2011 15:35
De la: criss_constantin, la data 2011-03-19 15:35:04buna tuturor, am si eu o dilema si nu stiu care va fi urmatorul pas pe care ar trebui sa il fac.
sunt intr-o relatie cu un tip pe care il cunosc de foarte multi ani, dar nu ne-am vazut decat recent.am inceput sa iesim, sa petrecem tot mai mult timp impreuna, pana cand am hotarat sa incercam o relatie.
locuim in orase diferite, aproximativ la o ora distanta.pana acum mergeam in vizita la sora lui si asa aveam ocazia sa ne intalnim mai des.suntem de 3 luni impreuna, dar in tot acest timp eu am fost singura care a mers in vizita la el, de cate ori avea ocazia sa vina el, gasea anumite motive.atunci cand suntem impreuna totul e normal, pare o relatie normala, ne intelegem bine, iesim, petrecem mult timp impreuna.problema insa e atunci cand plec, e ca si cum ar uita cu totul de existenta mea.nu suna, nu scrie un mesaj, nu vorbim pe internet.acum sunt 2 saptamani de cand nu am vorbit deloc.si chiar nu imi place situatia in care ma pune.asa sunt relatile la distanta? sau e doar el care profita??? as avea si eu nevoie de pareri...ce e de facut???


Pai daca lui nu-i pasa, tu de ce te agiti? Urasc vorba asta dar asta e: intoarce capul dupa altul. Nu mai pierde timpul cu el.
mimi_ca29
Postat pe 19 Martie 2011 15:57
nu e normal, tu esti aia care tot da si el tot primeste, daca ii dau bine, daca nu, tot bine.
cam aiurea.
felixcat
Postat pe 19 Martie 2011 16:04
aiurea...daca era sa simta ceva pentru tine te suna sau macar un mesaj sa te intrebe ce mai faci.mie mi se pare ca el profita de faptul ca te duci tu la el si nimic mai mult.in orice relatie trebuie sa existe reciprocitate altfel nu va merge.
lion_heart
Postat pe 19 Martie 2011 16:37
ai dreptate...nu merita sa ma agit...chiar nu merita
criss_constantin
Postat pe 20 Martie 2011 19:25
aveam nevoie de sinceritatea altora ca sa imi deschid ochii si sa fac urmatorul pas...multumesc mult
criss_constantin
Postat pe 20 Martie 2011 19:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Increderea 13 De la: Pudika416607 11 Septembrie 2011 00:56
Cum sa scap de el? 63 De la: bl_de 28 Iulie 2009 15:26
vreau un sfat 7 De la: kitty_krieger 16 Aprilie 2010 20:48
deja nu mai stiu ce sa fac... 29 De la: geo_x 2 Octombrie 2009 14:42
cand iubesti trebuie sa ierti orice? 38 De la: Yvonna1234 25 Martie 2010 22:02