Setari Cookie-uri

Nedumerire...

Buna, trec si eu printr-o perioada mai dificila si cred ca niste sfaturi m-ar putea ajuta. Am 23 de ani, iar acum o perioada, am cunoscut o fata. Defapt o cunosteam de foarte mult timp, imi parea foarte frumoasa, dar nu prea vorbeam. Eu in aceea perioada, eram un tip nu prea placut la aspectul fizic, iar practic dorinta de a putea avea vre-o legatura cu aceasta fata m-a impulsionat sa imi schimb stilul de viata si sa slabesc aproximativ 30 de kg, desi eu am trecut prin cateva relatii mai serioase, si tot timpul am fost de parere ca, intr-un final nu conteaza aspectul fizic, ci ceea ce este in interior. Dar asa am gandit atunci, practic imi era si frica sa incep o discutie cu ea. Dupa ceva timp, cand am prins un pic de curaj, ne-am intalint intamplator intr-o seara, am avut cateva discutii, iar a doua zi dimineata ne-am reintalnit pentru a putea povesti in liniste. Problema mea este ca din momentul acela, nu vreau sa spun ca mi-a "dezgropat" niste sentimente pe care nu le mai simtisem pentru o fata de prea multa vreme, dar tot timpul ma gandesc la ea, o sunam in fiecare dimineata, seara, mesaje etc. Ea era cat de cat deschisa la discutii. Problema mea este ca am prins 1 Martie, 8 Martie, si cred ca am devenit prea repede, prea sentimental fata de ea. Intr-o seara mi-am facut curaj si i-am spus ca o plac foarte mult si daca crede ca va putea fi ceva vreodata intre noi, ea spunandu-mi ca totul e prea repede, ar trebui sa ne cunoastem mai bine. Eu am inteles situatia, dar din pacate am continuat, zic eu, sa o stresez cu telefoane, mesaje, iar dupa alte doua saptamani spunandu-mi sa nu imi fac sperante si sa ramanem doar amici. Dupa o lunga discutie am ajuns din nou la concluzia ca nu ne cunoastem si momentan nu poate fi nimic intre noi. Problema este ca ea este la fel de distanta fata de mine ca la inceput, pe cand eu sunt mai tot timpul cu gandul la ea, imi doresc tot timpul sa vb cu ea, sa ma intalnesc cu ea, dar din pacate sentimentele nu sunt reciproce, imi e foarte greu sa stabilesc si o intalnire cu ea, iese mai tot timpul cu prietenii/prietenele ei. Eu sincer nu stiu ce sa mai fac in continuare, am ajuns la concluzia ca nu merita sa mai lupt, mai bine traim unul fara altul cum am putut trai pana acuma, in cateva saptamani imi va trece, dar imi e frica nici sa nu fac vre-o greseala. Stiu ca am gresit, m-am grabit, dar nici mie nu imi vine sa cred ce am putut face. Exista vre-o rezolvare ?
ymhh
Postat pe 20 Martie 2011 09:11
De la: ymhh, la data 2011-03-20 09:11:13...Exista vre-o rezolvare ?

ai facut ceea ce trebuie, i-ai spus ca-ti place de ea, nu e nimic mai onorabil decat sa-ti exprimi sentimentele sincer

1. daca nu-i place de tine asta e, nu toate femeile te plac
2. poate ca e o gasculita rasfatata care habar nu are ce e aia iubirea, iar genul asta de femei fug de iubire ca dracu de tamaie (ele vor gelozie, vor drame ... habar nu au ce e aia iubire)


asa cã continuati drumu'
battleofwits
Postat pe 20 Martie 2011 09:22
De la: battleofwits, la data 2011-03-20 09:22:15
De la: ymhh, la data 2011-03-20 09:11:13...Exista vre-o rezolvare ?

ai facut ceea ce trebuie, i-ai spus ca-ti place de ea, nu e nimic mai onorabil decat sa-ti exprimi sentimentele sincer

1. daca nu-i place de tine asta e, nu toate femeile te plac
2. poate ca e o gasculita rasfatata care habar nu are ce e aia iubirea, iar genul asta de femei fug de iubire ca dracu de tamaie (ele vor gelozie, vor drame ... habar nu au ce e aia iubire)


asa cã continuati drumu'


Da, sigur Cum nu va baga in seama o fata, o catalogati drept gasculita rasfatata Nu il place si punct. Ce? TU esti obligat sa accepti toate fetele care se tin dupa tine?!
mimi_ca29
Postat pe 20 Martie 2011 09:50
De la: ymhh, la data 2011-03-20 09:11:13Buna, trec si eu printr-o perioada mai dificila si cred ca niste sfaturi m-ar putea ajuta. Am 23 de ani, iar acum o perioada, am cunoscut o fata. Defapt o cunosteam de foarte mult timp, imi parea foarte frumoasa, dar nu prea vorbeam. Eu in aceea perioada, eram un tip nu prea placut la aspectul fizic, iar practic dorinta de a putea avea vre-o legatura cu aceasta fata m-a impulsionat sa imi schimb stilul de viata si sa slabesc aproximativ 30 de kg, desi eu am trecut prin cateva relatii mai serioase, si tot timpul am fost de parere ca, intr-un final nu conteaza aspectul fizic, ci ceea ce este in interior. Dar asa am gandit atunci, practic imi era si frica sa incep o discutie cu ea. Dupa ceva timp, cand am prins un pic de curaj, ne-am intalint intamplator intr-o seara, am avut cateva discutii, iar a doua zi dimineata ne-am reintalnit pentru a putea povesti in liniste. Problema mea este ca din momentul acela, nu vreau sa spun ca mi-a "dezgropat" niste sentimente pe care nu le mai simtisem pentru o fata de prea multa vreme, dar tot timpul ma gandesc la ea, o sunam in fiecare dimineata, seara, mesaje etc. Ea era cat de cat deschisa la discutii. Problema mea este ca am prins 1 Martie, 8 Martie, si cred ca am devenit prea repede, prea sentimental fata de ea. Intr-o seara mi-am facut curaj si i-am spus ca o plac foarte mult si daca crede ca va putea fi ceva vreodata intre noi, ea spunandu-mi ca totul e prea repede, ar trebui sa ne cunoastem mai bine. Eu am inteles situatia, dar din pacate am continuat, zic eu, sa o stresez cu telefoane, mesaje, iar dupa alte doua saptamani spunandu-mi sa nu imi fac sperante si sa ramanem doar amici. Dupa o lunga discutie am ajuns din nou la concluzia ca nu ne cunoastem si momentan nu poate fi nimic intre noi. Problema este ca ea este la fel de distanta fata de mine ca la inceput, pe cand eu sunt mai tot timpul cu gandul la ea, imi doresc tot timpul sa vb cu ea, sa ma intalnesc cu ea, dar din pacate sentimentele nu sunt reciproce, imi e foarte greu sa stabilesc si o intalnire cu ea, iese mai tot timpul cu prietenii/prietenele ei. Eu sincer nu stiu ce sa mai fac in continuare, am ajuns la concluzia ca nu merita sa mai lupt, mai bine traim unul fara altul cum am putut trai pana acuma, in cateva saptamani imi va trece, dar imi e frica nici sa nu fac vre-o greseala. Stiu ca am gresit, m-am grabit, dar nici mie nu imi vine sa cred ce am putut face. Exista vre-o rezolvare ?


Sincer,daca as fi in locul tau m-as multumi cu ceea ce-am primit.Stiu,stiu...pentru mintea ta aprinsa dupa ea nu-i suficient,dar asculta-ma pe mine cand iti spun ca e mai bine de multe ori sa fii prietenul unei fete decat iubitul unei fete.Stiu,ea te-a impulsionat sa faci multe,dar nu inseamna ca daca gandul la ea te-a impins sa slabesti,ea o sa te astepte la capatul randului topaind de incantare.Inseamna ca ea a fost exact ceea ce-ti lipsea pentru a deschide ceva acolo ce te-a determinat sa faci ceea ce trebuia sa faci de mai demult.Citind ce-ai scris pe aici maa gandesc ca daca un baiat m-ar hartui in halul ala, nici eu nu as sari intr-o relatie cu el.De ce? Pentru ca denota cat esti de nesigur pe tine si noua nu ne trebuie nesigur. Baietii sunt cei care ne starnesc prin simplul fapt ca sunt niste mici brute care ne enerveaza prin faptul ca nu le dam de cap asa usor. Tu prin sunat mesaje si alte chestii te-ai comportat din contra,ca o fata...si inca una disperata.Inainte de toate,detaseaza-te de ea un pic si consoleaza-te cu ideea ca n-a fost sa fie.Poate doar acum.Poate niciodata.Poate iti irosesti efortul pe ceva fara continuitate,cand poate faca potrivita te asteapta dupa colt.Te-ai gandit vreodata la asta? Resemneaza-te si ia ceea ce s-a petrecut cu ea ca pe o lectie in ceea ce priveste dimensiunea sentimentelor tale.Pana la urma este importanta pentru ca este o persoana care mereu o sa aiba un loc deosebit in viata ta,prin faptul ca te-a determinat prin simpla-i prezenta sa slabesti.Tine-o acolo ca pe ceva frumos la care o sa privesti cu nostalgie in viitor. Detaseaza-te incet incet de ea si lasa ca fete mai sunt pe lumea asta.Petrece timp pe cont propriu,analizeaza-te pe tine insuti si lasa timpul sa-si faca treaba,iar apoi o sa vezi ca multe lucruri bune vor veni in viata ta.
myriam_paradise
Postat pe 21 Iunie 2011 20:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu inteleg de ce mai vrea sa continuam. 5 De la: mimien 11 Februarie 2014 11:58
Barbatul Pesti sau Barbatul Gemeni? 7 De la: Yellowrose 10 Octombrie 2012 13:54
... 1 De la: tmMedeea 27 August 2009 12:29
violenta intr-un cuplu.... 19 De la: ania18 12 Noiembrie 2009 17:01
Dilema 2 De la: addicted_95 11 Februarie 2011 16:40