Setari Cookie-uri

oameni casatoriti care inseala

ce sa zic..m-am indragostit de un barbat insurat, de altfel asta e cea mai mare greseala pe care am facut-o vreodata, dar nu am reusit sa-mi controlez sentimentele, nu imi pun problema de a ramane cu el sau de a continua relatia pentru ca doare prea tare, doare cand ma gandesc la saraca sotie care il asteapta acasa si pe care o minte cica pentru a o feri de suferinta...imi este rusine ca am ajuns sa iubesc din tot sufletul un barbat asa de egoist si nu reusesc sa-mi dau seama de ce mi s-a intamplat tocmai mie..am incercat sa-l parasesc dar ma face sa ma simt foarte vinovata pentru ca el sufera si plange, numai ca de data asta nu mai rezist eu si chiar nu ma mai intereseaza suferinta lui..imi este mila si de sotie pentru ca, vor fi mereu altele in locul meu care vor iesi cu el (uneori banuiesc ca nu se vede doar cu mine si cine stie pe cate mai minte)...ideea e ca mor de durere si nu pot sa cred ca ma aflu intr-o astfel de situatie, imi este frica sa ma gandesc la casatorie pentru ca nu as vrea sa nimeresc un astfel de sot...nu mai am deloc incredere in barbati, poate n-or fi toti la fel dar in momentul asta urasc rasa masculina si ma gandesc serios sa raman singura toata viata
ank1984
Postat pe 15 Februarie 2010 17:14
Draga mea, nu ai de ce sa te simti vinovata...nu suntem capabili sa alegem de cine sa ne indragostim si pe cine sa iubim.Asa ai simtit tu, asa ai facut. Acum ca te-ai indragostit de cine nu trebuie, asta e altceva. Tuturor femeilor li se intampla macar odata in viata sa dea peste un "specimen" de-adevaratelea.
Iar sotia lui...intr-adevar merita sa-ti fie mila de ea...dar nu pentru ca i-ai facut tu ceva....ci pentru ca a ajuns "face to face" cu momentul de care vorbeam mai sus...acela de a se indragosti de un om care nu o merita.
Nu inteleg prea bine ce ai gandit tu cand ai deschis acest subiect...cauti un sfat....sau pur si simplu ai vrut sa te confesezi...nu stiu...dar totusi iti recomand safaci in continuare ce simti si ce gandesti si sa ai puterea sa treci peste o eventuala dezamagire.
Te pup.Bafta.
adrianaflo
Postat pe 15 Februarie 2010 17:31
ma fata dupa ce ca esti AMANTA si stii ca acasa animalu' are o femeie care crede in el, care are o familie cu el, poate copii, te mai si plangi saraca de tine ca nu stii cum de ti s'a intamplat tocmai tie, ca nu stii ce sa faci, ca vai de tine etc... mai bine taci draqu si lasa'l pe bou sa faca ce vrea cu viata lui, nu'ti pune pe constiinta destramarea de casnicii.
Shhh
Postat pe 15 Februarie 2010 18:06
te pomenesti ca esti vreo victima
Shhh
Postat pe 15 Februarie 2010 18:07
De la: Shhh, la data 2010-02-15 18:07:16te pomenesti ca esti vreo victima


nu e hotarata ! intreaba si ea ce vrei !?
coldwind
Postat pe 15 Februarie 2010 18:09
buna Anca,
Sincer stiu prin ce treci....si eu sunt cam in aceeasi situatie...
Tu trebuie sa stai si sa te gandesti bine ce vrei face in continuare.
Cat despre "rasa masculina" nimeni nu e perfect.... nu trebuie sa ii bagi pe toti in aceeasi oala...
Exista si "baieti buni" numai k sunt cam rari.....foarte rari....
si sa nu fim rele...mai exista si femei care nu stiu sa aleaga drumul cel bun...
Te poop si ai grija de tine.....si inainte de a face ceva, ca mai tarziu sa nu regreti....gandeste-te intai la tine si apoi la el si la sotie
floryna_floryna
Postat pe 15 Februarie 2010 20:46
De la: Shhh, la data 2010-02-15 18:06:46ma fata dupa ce ca esti AMANTA si stii ca acasa animalu' are o femeie care crede in el, care are o familie cu el, poate copii, te mai si plangi saraca de tine ca nu stii cum de ti s'a intamplat tocmai tie, ca nu stii ce sa faci, ca vai de tine etc... mai bine taci draqu si lasa'l pe bou sa faca ce vrea cu viata lui, nu'ti pune pe constiinta destramarea de casnicii.
Animalu zici ,ai ?!!!
cristinxxx
Postat pe 15 Februarie 2010 21:04
De la: cristinxxx, la data 2010-02-15 21:04:35
De la: Shhh, la data 2010-02-15 18:06:46ma fata dupa ce ca esti AMANTA si stii ca acasa animalu' are o femeie care crede in el, care are o familie cu el, poate copii, te mai si plangi saraca de tine ca nu stii cum de ti s'a intamplat tocmai tie, ca nu stii ce sa faci, ca vai de tine etc... mai bine taci draqu si lasa'l pe bou sa faca ce vrea cu viata lui, nu'ti pune pe constiinta destramarea de casnicii.
Animalu zici ,ai ?!!!

tu cum l-ai numi?
roz5blue6lila7
Postat pe 15 Februarie 2010 21:08
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-02-15 21:08:14
De la: cristinxxx, la data 2010-02-15 21:04:35
De la: Shhh, la data 2010-02-15 18:06:46ma fata dupa ce ca esti AMANTA si stii ca acasa animalu' are o femeie care crede in el, care are o familie cu el, poate copii, te mai si plangi saraca de tine ca nu stii cum de ti s'a intamplat tocmai tie, ca nu stii ce sa faci, ca vai de tine etc... mai bine taci draqu si lasa'l pe bou sa faca ce vrea cu viata lui, nu'ti pune pe constiinta destramarea de casnicii.
Animalu zici ,ai ?!!!

tu cum l-ai numi?
Fufalau fiindca se implica emotional....
cristinxxx
Postat pe 15 Februarie 2010 21:21
De la: ank1984, la data 2010-02-15 17:14:08ce sa zic..m-am indragostit de un barbat insurat, de altfel asta e cea mai mare greseala pe care am facut-o vreodata, dar nu am reusit sa-mi controlez sentimentele, nu imi pun problema de a ramane cu el sau de a continua relatia pentru ca doare prea tare, doare cand ma gandesc la saraca sotie care il asteapta acasa si pe care o minte cica pentru a o feri de suferinta...imi este rusine ca am ajuns sa iubesc din tot sufletul un barbat asa de egoist si nu reusesc sa-mi dau seama de ce mi s-a intamplat tocmai mie..am incercat sa-l parasesc dar ma face sa ma simt foarte vinovata pentru ca el sufera si plange, numai ca de data asta nu mai rezist eu si chiar nu ma mai intereseaza suferinta lui..imi este mila si de sotie pentru ca, vor fi mereu altele in locul meu care vor iesi cu el (uneori banuiesc ca nu se vede doar cu mine si cine stie pe cate mai minte)...ideea e ca mor de durere si nu pot sa cred ca ma aflu intr-o astfel de situatie, imi este frica sa ma gandesc la casatorie pentru ca nu as vrea sa nimeresc un astfel de sot...nu mai am deloc incredere in barbati, poate n-or fi toti la fel dar in momentul asta urasc rasa masculina si ma gandesc serios sa raman singura toata viata


Si te impresioneaza lacrimile lui de crocodil?Mai fata, pune-te mai presus de orice dobitoc teatral de genul asta.

Postat pe 17 Februarie 2010 12:16
ESTI TANARA AI TOATA VIATA INAINTA...ORICAT TI-AR PAREA DE GREU INCEARCA SA IESI DIN MOCIRLA...CAT MAI REPEDE ALTFEL VEI SUFERI. SI CUM SOUNEAI SI TU CINE STIE PE CATE LE MAI MINTE. EL E DE PLANS, NU TU. TU ESTI LIBERA INCA SA ALEGI.
mj300877
Postat pe 18 Februarie 2010 01:27
Referitor la ce a zis scorpio67 ...

cum noi jucam teatru bine in unele privinte, si ei pot juca, unii chiar mai bine.
daca nu te intereseaza nimic serios si ti-e totuna, ramai.
daca vrei un barbat alaturi de tine - he's not the guy.
beyoance
Postat pe 19 Februarie 2010 10:23
De la: cristinxxx, la data 2010-02-15 21:21:57
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-02-15 21:08:14
De la: cristinxxx, la data 2010-02-15 21:04:35
De la: Shhh, la data 2010-02-15 18:06:46ma fata dupa ce ca esti AMANTA si stii ca acasa animalu' are o femeie care crede in el, care are o familie cu el, poate copii, te mai si plangi saraca de tine ca nu stii cum de ti s'a intamplat tocmai tie, ca nu stii ce sa faci, ca vai de tine etc... mai bine taci draqu si lasa'l pe bou sa faca ce vrea cu viata lui, nu'ti pune pe constiinta destramarea de casnicii.
Animalu zici ,ai ?!!!

tu cum l-ai numi?
Fufalau fiindca se implica emotional....




Ei si tu, se implica emotional . Hai ca tocmai am vazut finalitatea unei astfel de situatii! Si ia ghiciti....el a ramas cu sotia, ea sta si plange zilnic pe umarul meu .
Asa ca zau, nu mai puneti intrebari la care raspunsul e evident .Nu , nu se desparte de nevasta-sa !
anissya
Postat pe 19 Februarie 2010 11:15
c'est la vie ce sa ii faci daca barbati insurati se pliktisesc
yumy
Postat pe 19 Februarie 2010 11:58
De la: yumalai, la data 2010-02-19 11:58:15c'est la vie ce sa ii faci daca barbati insurati se pliktisesc
Nu-i de "plikti"...sta in gena lor ,Barbatii sant cuceritori,exploratori,vanatori si nu in ultimul rand ...doar EI inventatori !!!
cristinxxx
Postat pe 19 Februarie 2010 12:18
De la: cristinxxx, la data 2010-02-19 12:18:48
De la: yumalai, la data 2010-02-19 11:58:15c'est la vie ce sa ii faci daca barbati insurati se pliktisesc
Nu-i de "plikti"...sta in gena lor ,Barbatii sant cuceritori,exploratori,vanatori si nu in ultimul rand ...doar EI inventatori !!!

unii o fac si de pliktiseala, din dorinta de a explora noutatile , dar sunt si cei care se dau macho si cred ca nimic nu ii poate opri din a avea orice femeie isi doresc ei, acum fiecare cu modul lui de a gandi si principiile sale
yumy
Postat pe 19 Februarie 2010 12:22
De la: yumalai, la data 2010-02-19 12:22:36
De la: cristinxxx, la data 2010-02-19 12:18:48
De la: yumalai, la data 2010-02-19 11:58:15c'est la vie ce sa ii faci daca barbati insurati se pliktisesc
Nu-i de "plikti"...sta in gena lor ,Barbatii sant cuceritori,exploratori,vanatori si nu in ultimul rand ...doar EI inventatori !!!

unii o fac si de pliktiseala, din dorinta de a explora noutatile , dar sunt si cei care se dau macho si cred ca nimic nu ii poate opri din a avea orice femeie isi doresc ei, acum fiecare cu modul lui de a gandi si principiile sale



...sau fara principiile lor
anissya
Postat pe 19 Februarie 2010 13:19
iti place sa fi a 5-a roata de la caruta?
veve_yo
Postat pe 19 Februarie 2010 13:33
Felicitari ptr. modul cum gindesti.Inseamna ca esti matura in gindire, ai coloana vertrbreala, un om distins si demn de toata lauda.Ma bucur mult ptr. ca mai sunt femei care au creer in cap si iau deciziile corecte in viata lor.Nu spun aici sa ramii singura toata viata ci doar sa alegi pe viitor cu grija persoana de care te indragostesti.
kudika098645
Postat pe 21 Februarie 2010 17:55
Dar mai e o vorba , inimii n-ui poti porunci.
kudika098645
Postat pe 21 Februarie 2010 19:34
Dak nu stie sa se opreasca, spune-i ca daca isi invita si nevasta si copii la partida la care te invita, esti de acord... Eu am scapat o data de un tip care avea logodnica cam asa, orice ii spuneam el continua cu avansurile, pana cand intr-o zi l-am intrebat, Si cu logodnica ta ce facem? o chemam si pe ea, si i-a trecut
oana84onutza
Postat pe 22 Februarie 2010 18:30
Ar trebui sa ai mai mult curaj si sa o rupi relatia de tot; cred ca iti dai seama ca nu ajungeti nicaieri...

Si nu crezi ca meriti si tu o dragoste adevarata, un barbat singur care sa te iubeasca doar pe tine, sa stati impreuna si sa va sustineti unul pe altul, fara alte complicatii ?!
ice_flower
Postat pe 22 Februarie 2010 18:37
Draga mea Anka! nu-ti mai face nici un fel de "vine". Bucura-te de momentele petrecute cu el daca te-ai simtit bine si treci mai departe cat mai iute. El varsa lacrimi de ciuda,pentru ca tu-l parasesti, dar cand se va satura de tine sau cand o sa apara "una" mai interesanta - adica mai comoda pt. relatiile lui extraconjugale - o sa plangi tu si atunci pe bune, rau de tot si sufletul in tine o sa planga de dorul lui. Lui nici ca o sa-i pese. Asa sunt ei construiti pot trece mult mai usor, mai departe..., decat noi. Mai mult! tu o sa-ti revi mai greu din durere.
noroc in iubire pentru tine si multa sanatate sufleteasca...
pupici
Katty03
Postat pe 22 Februarie 2010 22:10
De la: ank1984, la data 2010-02-15 17:14:08ce sa zic..m-am indragostit de un barbat insurat, de altfel asta e cea mai mare greseala pe care am facut-o vreodata, dar nu am reusit sa-mi controlez sentimentele, nu imi pun problema de a ramane cu el sau de a continua relatia pentru ca doare prea tare, doare cand ma gandesc la saraca sotie care il asteapta acasa si pe care o minte cica pentru a o feri de suferinta...imi este rusine ca am ajuns sa iubesc din tot sufletul un barbat asa de egoist si nu reusesc sa-mi dau seama de ce mi s-a intamplat tocmai mie..am incercat sa-l parasesc dar ma face sa ma simt foarte vinovata pentru ca el sufera si plange, numai ca de data asta nu mai rezist eu si chiar nu ma mai intereseaza suferinta lui..imi este mila si de sotie pentru ca, vor fi mereu altele in locul meu care vor iesi cu el (uneori banuiesc ca nu se vede doar cu mine si cine stie pe cate mai minte)...ideea e ca mor de durere si nu pot sa cred ca ma aflu intr-o astfel de situatie, imi este frica sa ma gandesc la casatorie pentru ca nu as vrea sa nimeresc un astfel de sot...nu mai am deloc incredere in barbati, poate n-or fi toti la fel dar in momentul asta urasc rasa masculina si ma gandesc serios sa raman singura toata viata


am avut și eu o prietenie cu unu însurat
însã nu pot spune ca toți sunt la fel
deci el nu și-a înșelat nevasta cu mine nu am avut relații sexuale dar ne întâlneam pe ascuns pânã ce a aflat nevastã-sa de mine și a încercat sã-mi distrugã viața neștiind cã de fapt aveam o relație de amiciție foarte strânsã cu bãrbatã-su și nimic altceva
m-a sunat și m-a amenințat multe.........
el nu era acasã ci fãcea niște cursuri l-am sunat și i-am spus
peste câteva minute mã sunã nevastã-sa și își cere iertare
apoi am aflat cã ea era cea care îl înșela cu cine apuca
deci fetelor în lumea asta mai sunt și bãrbați cu bun simț însã puțini acuma
la tine e mai nașpa tu nu ieși bine din relația asta
cãci el te are când are chef și tu nu ai demnitate
dã-i o tigaie în cap și apucã-te de flirtat cu alții dar fãrã sex doar comunicând așa poate gãsești unu mai cuminte
kudika109268
Postat pe 23 Februarie 2010 12:47
daca nu esti "bine" barbatul are numai interese sau ii place sa se afiseze multumiti ca v am dat pontul.DECI atentie.
kudika099473
Postat pe 23 Februarie 2010 16:08
Depinde de fiecare si barbatii si femeile inseala si exceptiile sunt rare. Da-l naibii de bou, chiar nu merita sa te culpabilizezi pentru un astfel de om. Dupa cum ai pus problema pe forum nu vrei sa-l parasesti pentru ca nu vrei sa il ranesti dar pune problema invers, cand o sa se plictiseasca de tine crezi ca o sa ia in considerare ca te raneste si nu esti prima sau ultima pe care o pacaleste.Chiar vrei sa fii tapul ispasitor pentru destramarea unei casnicii, gaseste-ti pe cineva care se te merite.
kudika071994
Postat pe 23 Februarie 2010 18:28
De la: ank1984, la data 2010-02-15 17:14:08ce sa zic..m-am indragostit de un barbat insurat, de altfel asta e cea mai mare greseala pe care am facut-o vreodata, dar nu am reusit sa-mi controlez sentimentele, nu imi pun problema de a ramane cu el sau de a continua relatia pentru ca doare prea tare, doare cand ma gandesc la saraca sotie care il asteapta acasa si pe care o minte cica pentru a o feri de suferinta...imi este rusine ca am ajuns sa iubesc din tot sufletul un barbat asa de egoist si nu reusesc sa-mi dau seama de ce mi s-a intamplat tocmai mie..am incercat sa-l parasesc dar ma face sa ma simt foarte vinovata pentru ca el sufera si plange, numai ca de data asta nu mai rezist eu si chiar nu ma mai intereseaza suferinta lui..imi este mila si de sotie pentru ca, vor fi mereu altele in locul meu care vor iesi cu el (uneori banuiesc ca nu se vede doar cu mine si cine stie pe cate mai minte)...ideea e ca mor de durere si nu pot sa cred ca ma aflu intr-o astfel de situatie, imi este frica sa ma gandesc la casatorie pentru ca nu as vrea sa nimeresc un astfel de sot...nu mai am deloc incredere in barbati, poate n-or fi toti la fel dar in momentul asta urasc rasa masculina si ma gandesc serios sa raman singura toata viata




... auzi, ma apuca plinsul ... ... inca o curvistina care nu mai poate de dorul nevestei amantului ... ... un bou si o proasta ... ''perechea'' perfecta care ''plinge'' prin masina si prin moteluri de 2 lei ca nu s-au gasit mai devreme ... ce sa spun ...

... ai gasit ce ai cautat ... ''experintza'' ... sa vedem daca te mai poti apropia de altii barbati de virsta ta cu aceiasi ''incredere'' ... boul are timp de telenovele dar tu nu cred ca dispui de prea mult ...


marco918
Postat pe 23 Februarie 2010 18:34
draga mea, eu sunt de partea cealalta a baricadei!!!nu vreau sa-ti fac morala , caci morala si etica nu se afla de nici o parte, si nici nu vreau sa -ti descriu suferintele mele.sunt casatorita de 30 de ani, si sotul meu m-a inselat cam mereu, . acum , cand totul e pe net, si adulterul e ., si pot sa-ti spun ca foloseste aceleasi vorbe, aceleasi poezii ( ca e romantic...) aceleasi poze. parca sunt copiate . numai femeile sunt altele....de divortat nu vrea sa divorteze caci barbatii sunt comozi, obisnuiti cu o anumita rutina, (chiar si sentimentala)mie imi pare rau acum ca nu m-am despartit de el cand eram mai tanara, cand puteam sa-mi refac viata(poate...) si cand as fi suferit mai putin (poate). m-am gandit mereu la copil, la dragostea ce i-o purtam si-l iertam mereu....recunosc cinstit ca m-am inselat!acum lucririle sunt mai greu de depasit ,am ajuns si la psiholog caci am momente cand nu ma mai pot ridica din mocirla in care ma scald , fara scapare , parca si fara nici o speranta de viitor.as vrea sa am puterea si posibilitatea sa fug undeva, sa mi regasesc viata, cu micile mele placeri (cartile mele, motanelul meu ghemuit in brate, gradina mea cu mult iubitii mei trandafiri,inceputul unei noi zile care poate aduce ceva frumos si drag...)deci , fereste-te, daca isi inseala nevasta te va insela si pe tine, si astea vin de obicei cand te astepti mai putin.sunt atatia alti barbati dispusi sa inceapa o relatie curata si plina de sperante,dispusi sa-si trateze nevasta asa cum le-ar place si lor sa fie tratati, dispusi sa iubeasca si sa respecte. cauta-i!!!! nu-ti incepe viata cu petice!!!o sa -ti fie greu la inceput, dar cu timpul o sa te feliciti pentru acest gest!!!(chiar te rog sa-mi mai povestesti despre tine)am si eu o fata ,f. departe (fizic vorbind) dar f apropiata sufleteste,( e cea mai apropiata prietena a mea!!!) si ti-am spus toate lucrurile astea imaginandu-mi ca i le spun ei!!!!curaj!!!!!
kudika089375
Postat pe 23 Februarie 2010 21:39
daca vrei sa ramai singurica ai grija cu hormoni...ca ajung la cap
roz5blue6lila7
Postat pe 23 Februarie 2010 22:00
acum vb serios...eu sunt genul de persooana carenu accepta minciuna si inselarea...o data ce un barbat sau o femeie inseala pt mine e dus....si crede-ma chiar daca ei vor sa para extraordinari in sufletul lor au lok multe transformari si nu tocmai benefice...insa lasand filosofia deoparte...parerea mea sincera este s aiti vezi de viata ta....pana la urma vei gasiun barbat care sa te merite...eu am avut o relatie de trei ani jumate si am suportat sa ma insele...si am contstatat ca merit mai mult ...ca sunt femeie....si m-am rugat la Dumnezeu sa fie bine....stii ca este pacat sa urasti...ei bine nu uri.....viata merge mai departe...insa eu cand incep o relatie spunde la inceput ...nu accept sa ma inseli...si daca iubesti cu adevarat oricat ti-ar ascunde lucrul asta sa stii ca se va afla odata si o data......acum am ajuns sa ma casatoresc peste 5 lunisi sunt foarte fericita...si am incredere deplina in viitorul meu sot...insa niciodata nu se stie ce si cum va fi...insa un lucru l-am lamurit foarte clar....si casatorita sa fiu si cu copii...o data inselata ADIO...asa ca dragutza...gandeste-te bine si esti tanara ...viata de abia acum incepe...nu merita sa lasi un idiot...scuze sa iti ia cativa ani din viata asta scurta...te-am pupat...
laura_suflet
Postat pe 24 Februarie 2010 08:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
voi ce a ti face? 7 De la: motzko 21 Mai 2010 15:43
sper sa aveti timp sa cititi :) 57 De la: scorpio67 6 Martie 2011 18:08
Oare chiar vrea ceva serios? 6 De la: kudika_7509 16 Mai 2012 18:02
O iubire mare, dar imposibila. 13 De la: Micaell 15 Septembrie 2011 16:58
probleme adolescentine 12 De la: Barbie30 9 Iulie 2010 19:36