Setari Cookie-uri

BUNA TUTUROR! VA ROG MULT SFATUITI-MA!!!

Am cunoscut un baiat coleg de servici, care tocmai iesise din fosta relatie (care a durat aprox 4 ani). Mi-a fost drag de el, mi-a povestit cate ceva despre fosta lui relatie, motivul despartirii fiind ca ea la trimis la alta "la nervi" (ea fiind plecata din oras pe atunci, deci despartirea sa produs prin telefon). Nu a vrut sa incepem o relatie pana nu a vorbit cu fosta prietena fata in fata, dar vorbeam destul de des la tel, online, la servici in pauza. Mi-a spus pe atunci ca nu stie ce va fi intre noi DAR PROBABIL VOM FI IMPREUNA!!
In fine! Sa despartit de fosta lui, ne-am cuplat noi, ne-am distrat (nu am avut relatii sexuale), ieseam impreuna, venea la mine acasa, mergeam la el (statea in chirie singur), gateam la el impreuna cu mai doi colegi de servici casatoriti, si la un moment dat am avut o tentativa de incercare de a o barfi pe fosta lui dupa care ma oprit spunandu-mi "bay femeie taci am zis, tu judeca-te pe tine ptr ceea ce ai facut si las-o pe ea cu greselile ei" a tipat la mine, luandu-i apararea fostei de fata cu ceilalti doi colegi ai nostri!
Dupa faza asta i-am spus ca nu mai vreau sa continuam ptr ca nu stiu ce vreau (ca sa ma scot fata de el si de toti) iar el a fost oarecum surprins, nu se astepta la asta, ca si cand ar fi fost dezamagit de decizia mea.
Dupa un timp el sa impacat cu fosta, ia povestit totul, stie despre ce e vorba, dar a mintit-o in legatura cu anumite aspecte:
1- cu bratara care o avea cadou de la mine, ei ia spus ca si-a cumparat-o el.
2- ca nu mai vorbim noi doi, dar noi vorbeam zilnic la lucru (nu relational, ii ceream sfaturi iar el mi le oferea)
3- ea ma scotea din mess-ul lui, el ma adauga la loc.
4- cand il sunam noaptea imi raspundea de fiecare data, iar fosta si actuala de altfel nu stia!
5- de ziua lui pe mn ma invitat la suc, nu pe actuala, desi atunci erau in "tratative" nu erai chiar impacati
6- cand ea ii cerea s afaca anumite chestii, ca sa-i dovedeasca ca o iubeste, el nu le facea..
Intr-o seara actuala sa luat de mine, intrebandu-ma ce am avut eu de comentat la adresa ei? Eu am mintit-o i-am zis ca nu am incercat sa o barfesc, si recunosc am gresit spunandu-i de bratara care i-am facut-o cadou prietenului ei, si in plus ca nu i-a zis ca am insemnat mai mult ptr pr ei decat ea. Prietenul ei auzind asta mi-a spus sa o las moarta, si sa incetez cu telefoanele, mi-a spus chiar de fata cu ea sa nu-l mai sun...
Intrebarea mea e: chiar am insemnat ceva ptr el asa cum spunea, ca am insemnat amandoua ptr el, sau am avut o relatie doar din razbunarea lui??
Am observat ca nu o minte totusi privind anumite lucruri, dar la unele o minte complet! EI INCA SUNT IMPREUNA, pune poze la avatar cu ei doi, cu noi doi cat am fost nu a pus niciodata!
Ce parere aveti? Am insemnat ceva ptr el sau fosta a fost mereu pe primul loc pentru el?
kudika377785
Postat pe 20 Martie 2011 15:15
PS din auzite am aflat ca relatia noastra a fost o greseala (asa ii spune el iubitei lui) ca nu trebuia sa o asculte cand la trimis la alta, si ca regreta enorm si ca ar face orice sa-i stearga din memorie acele clipe urate ptr ea..bla bla bla..Totusi o poate minti frumos, asa cum a mai mintit-o de nenumarate ori in legatura cu noi doi!!?!?!
kudika377785
Postat pe 20 Martie 2011 15:20
??

mitura
Postat pe 20 Martie 2011 15:24
De la: mitura, la data 2011-03-20 15:24:26 ??



SCUZA-MA TE ROG AM APASAT BUTON GRESIT!!!
kudika377785
Postat pe 20 Martie 2011 15:25
NICI O PARERE? :(((((
kudika377785
Postat pe 20 Martie 2011 15:32
NICI O PARERE? :((((((((((
kudika377785
Postat pe 20 Martie 2011 15:32
Va rog, nu va ia mai mult de 2 minute sa cititi si povestioara mea, e foarte important pentru mine :(( dc sunteti asa rai???
kudika377785
Postat pe 20 Martie 2011 15:41
http:// pierlapatrat.ro/?tag=manta-de-vreme-rea
kudika172000
Postat pe 20 Martie 2011 15:52
aiurea..dar nu ai ce sa faci..cel mai bn e sa nu te mai chinui sa intelegi..si sa-ti vezi de viata ta
kudika174208
Postat pe 26 Martie 2011 22:34
nu te cobora la nivelul lui!!!! plina este lumea de dobitoci de acest gen!!!ce ai fec de ai avea un copil cu el din gresala???? exact asa ar fec ca si acum,,,,barbat de 3lulele 3 surcele...gasesti ca el la fiecare colt....te tine de rezerva pt sti ca ati place de el...daca tu nu renunti ati vei strica viata,,,te va tine in sah permanet.... cautati altul,,intra pe mes vb cu ori cine,uital,nu te mai aruca in relatii orabe,,,, lasa-l dracului....spus pe romaneste...
emilia_motan
Postat pe 27 Martie 2011 09:27
De la: kudika377785, la data 2011-03-20 15:32:02NICI O PARERE? :(((((


Ce parere vrei , fetita?
Ai intrat intr-un rahat mai mare ca tine.
Daca ai avea putina demnitate te-ai retrage frumusel pentru ca el e doar inca o mare scarba masculina care te foloseste in pauzele cu " fosta-actuala".Chiar nu gasiti barbati liberi? E de-a mirarilea, pe de alta parte ei se plang ca nu gasesc femei libere.Dar am impresia ca si pe tine te mananca rau .Lasa-l dreacu' cu fosta si actuala lui si nu te mai baga.

Postat pe 27 Martie 2011 09:36
Buna,stiu f bine ce simti,sunt si eu cu un mincinos si las la fel ca asta de care zici tu.Acest tip de oameni nu merita nimic de la noi,asa vor fi toata viata lor...perversi,lasi,mincinosi,fricosi,imaturi .....niste gunoaie.Nu vei putea niciodata sa i schimbi.Capul sus si ai sa vezi ca soarta ti a rezervat ceva bun,nu te mai injosi ca nu se merita.Stiu ca doare dar fii optimista.
inger_adormit
Postat pe 27 Martie 2011 09:37
Draga mea, ai fost pentru el doar o alinare intr-un moment de restriste. Asa cum ai spus si tu, te-a considerat doar o simpla prietena, colega.
kudika075562
Postat pe 27 Martie 2011 09:39
De la: kudika377785, la data 2011-03-20 15:20:23PS din auzite am aflat ca relatia noastra a fost o greseala (asa ii spune el iubitei lui) ca nu trebuia sa o asculte cand la trimis la alta, si ca regreta enorm si ca ar face orice sa-i stearga din memorie acele clipe urate ptr ea..bla bla bla..Totusi o poate minti frumos, asa cum a mai mintit-o de nenumarate ori in legatura cu noi doi!!?!?!


Alo ! Voi doi nu exista! Exista el+ fosta-actuala si tu= a cincea roata la caruta.
Nu mai insista ca surda pe mormant si cata-ti de drum.Chiar nu va dati seama cand sunteti in plus?

Postat pe 27 Martie 2011 09:39
De la: kudika377785, la data 2011-03-20 15:41:10Va rog, nu va ia mai mult de 2 minute sa cititi si povestioara mea, e foarte important pentru mine :(( dc sunteti asa rai???

la ce roman ai scris clar nu e important
ipahebirowtnod
Postat pe 27 Martie 2011 09:40
De la: kudika377785, la data 2011-03-20 15:20:23PS din auzite am aflat ca relatia noastra a fost o greseala (asa ii spune el iubitei lui) ca nu trebuia sa o asculte cand la trimis la alta, si ca regreta enorm si ca ar face orice sa-i stearga din memorie acele clipe urate ptr ea..bla bla bla..Totusi o poate minti frumos, asa cum a mai mintit-o de nenumarate ori in legatura cu noi doi!!?!?!


"Voi doi" nu a existat,ai fost doar tu si mintea ta creata care a deformat realitatea.Spune sincer,a fost singurul barbat care te-a bagat in seama?
Barbie30_
Postat pe 27 Martie 2011 10:23
probabil pt el nu ai fost decat umarul pe care sa planga, si eu cred ca ai contat pentru el, dar mai mult ca amica , prietena/colega...sincer, cred ca ar fii mult mai bine sa il lasi in pace sa nu te mai gandesti la el sau sa il cauti, baietii chiar asta nu suporta sa fie presati sau intotdeauna cautati, atata timp cat este intr.o relatie , nu trebuie sa iti complici viata cu problemele altora. si gandeste pozitiv:* orice om pe pamantul asta are jumatatea lui;;) si probabi esti tanara ,deci nu dispera:D,
kudika074029
Postat pe 27 Martie 2011 12:31
nu ar trebiu sa te mai intereseze de el dn momentul in care ai inceput sa o barfesti pe fosta si el a strigat pe tine.treci peste sunt barbati la tot coltu si mai multi la un colt comportate cu el ca si cum nu sar fi intamplat nimic absolut nimic si dupa ce iti gasesti un prieten dul la servici la tine aranjeazate fi intodeauna fff bine imbracata si tot timpul bine dispusa ADICA CA SI CUM NU AI AVUT NICIODATA NIMIC CU EL pt ca el un si el o sa regrete
kudika362745
Postat pe 27 Martie 2011 13:01
Eu atat te intreb??? Unde ti-e demnitatea si respectul de sine????
Ce as mai putea comenta???.....lasa-l in sosul si problema lui si mergi inainte. Si zii mersi ca s-a intors la fosta, ca cine stie daca te cuplai cu el, tu erai cea pe care o minta referitor la alta
MayaJaan
Postat pe 27 Martie 2011 17:09
De ce credeti voi ca toti oamenii regreta ce au pierdut doar cand vad fostul-fosta super bine aranjata, imbracata sau mai rau cu altul la brat? Cunosc barbati care zic "traaaamp" [t***a] la o femeie super aranjata si cocheta cu fusta de o palma si decolteu pana la buric, cunosc barbati care prefera femeile in blugi cu bluza de trening in defavoarea celor cu fusta de o palma si tricou mulat sa se vada toate cele..daca si asta al actualei-fostei sau ce-o fi, e acel gen de barbat iti spun eu ca-l va durea fix in partea dorsala de tinuta si eleganta ei (de noua cucerire nu mai zic) e o mare tapenie.. CLAR!!! Doar se va uita ca de aia are ochi, ca toti de altfel, dar atat

prin elegant clar ca nu inseamn sa fii cu fusta deo palma si decolte pana la buric (daca de exemplu ea era aranjata si k lumea si acum k sufera nu mai ii asa )si d c nu sa fie cu altul la brat??? doar nu o sa stea singura culmea ar fi sau de ex sasi gaseasca alt barbat si sa zica ,,nu veni la mine la lucru ca ma vede fostu si etc,, prin concluzie sa se faca k nu la cunoscut si daca el mai ar aduce vorba sa zica k nu stiu despre ce vb si asm

kudika362745
Postat pe 27 Martie 2011 17:40
nu o lua ca pe o jignire, însa un proverb r spune ca ”cine se amesteca-n lãturi îl manâncã porcii”, adica retrage-te cat mai ai timp ca sa nu regreti .Cu oameni de genul celor descrisi de tine (dacã nu cumva tu arunci doar ”nada”) e bine sa NU TE ÎNCURCI.Ai vrut un sfat, iata-l !Mai sunt si alti oamei in jurul tau.
kudika377804
Postat pe 27 Martie 2011 18:27
Lasa-l! Nu stie ce vrea! probabil este si labil psihic.
Nu te merita! Un barbat nehotarat cu care ti-ai rata viata.
Viata este atat de frumoasa! de ce te amarasti singura? de ce te minti in legatura cu o relatie, care nu a existat niciodata (pentru el).

Sunt destui barbati pe lumea asta. Depinde ce iti doresti tu pentru tine.
Eu, in locul tau, as alege sa fiu fericita. Mai bine singura, pentru moment, decat in relatie cu... asa "ceva".
Bafta! Sa fii iubita!
Jaqueline_healthy
Postat pe 8 Aprilie 2011 22:17
Bunã,

Din punctul meu de vedere tu ai fost pentru el doar o aventurã ºi nimic mai mult. Probabil cã el s-a folosit de tine ca sã o uite pe ea ºi acum se simte puþin vinovat atât în faþa ta cât ºi a actualei iubite. Faptul cã vorbeºte frumos cu tine la muncã este strict profesional ºi probabil cã este galant ºi încerca sã nu te faacã sã te simþi prost. Din punctul meu d evedere este lar cã o iubeºte pe ea , dar dupã o relaþie de 4 ani simþea nevoia de o micã schimbare, probabil cã relaþia lor trece printr-o pasã mai proastã, însã gândeºte logic: nu stãtea cu ea 4 ani dacã nu o iubea. Brãþara de la tine a pãstrat-o probabil doar pt cã îi place acel obiect nu pt cã ar avea o simbolistic aparate ... Bãrbaþii nu gândesc atât de profund ca ºi noi femeile , ei sunt uneori mai superficiali :D
Cred cã te simþi prost, însã cam aºa stã situaþia, ei se iubesc, iar tu ai fost o micã escapada pt el, nu ai fãcut altceva decât sã îi demonstrezi lui ce femeie preþioasã are acasã. Uneori uitãm ce avem ºi simþim nevoia sã comparã.

Nu trebuie sã fi tristã pt acest lucru, se putea sã fie ºi mai rãu, dar pe viitor încearcã sã fi mai precautã cu sufleþelul tãu . Sunt sigurã cã eºti o femei care ai ff multe de oferit ºi-þi vei gãsi pe cineva care sã te merite. Nu uita, niciodatã sã nu -þi clãdeºti fericirea pe nefericirea altcuiva .
Mult succes!
cooloana
Postat pe 9 Aprilie 2011 05:26
Despre ce aventura vorbiti? Nici macar n-au avut relatii sexuale. Doar au gatit impreuna, nici acolo singuri ci in compania altor cupluri. I-a fost doar colega de serviciu, un picut de tot amica si cam atat. Cred ca si umar pe care sa-si fi plans amarul, e mult spus.
El n-are nicio vina in povestea asta. Avea o iubita, au luat o pauza, ea a stiut. Si daca ne bagam aiurea in viata unui om, desi ni se spune ca exista altcineva, atunci suportam consecintele.
Scormonim si scormonim in mintea omului, doar, doar gasim ceva sa ne convina. Ce-a vrut de la tine? Nimic. Te-a placut (ca de iubit nu poate fi vorba)? Nici macar. O colega de serviciu cu timp liber si chef sa-i umple singuratatea. Asa cum le spunem noi fetelor pe forum sa iasa cu amicii sa-si aline dorul, asa si el o fi fost sfatuit: iesi si nu sta ca prostul singur in casa. Mare scofala.

Intrebi de ce o minte pe ea in lucruri minore? De ce i-ar amari sufletul inutil? O iubi-o sau nu, cert e ca s-a intors la ea, sunt impreuna si putin ar trebui sa te intereseze restul. Vezi-ti de ale tale si, de mai ia o pauza in relatie, nu mai da fuga sa-l consolezi. Si de vrei sa dormi bine noaptea, nu-l mai tot intreba ce a fost intre voi. Nici macar n-a existat vreodata "noi".
rashela
Postat pe 9 Aprilie 2011 06:43
daca pe prietena lui nu o iubeste de 4 ani, daca o minte si te adauga inapoi in messenger si avrut sa inceapa o relatie cu tine cum s-a despartit de ea imediat, chiar crezi ca simte ceva ptr tine...a fost o tentativa nereusita si atat...da-i pace...asta nu si-a gasit inca jumatatea....va gasi el ac si de cojocul lui, dar sigur nu vei fi tu, si nici actuala....
DayC
Postat pe 9 Aprilie 2011 15:24
De la: scorpio67, la data 2011-03-27 09:36:50
De la: kudika377785, la data 2011-03-20 15:32:02NICI O PARERE? :(((((


Ce parere vrei , fetita?
Ai intrat intr-un rahat mai mare ca tine.
Daca ai avea putina demnitate te-ai retrage frumusel pentru ca el e doar inca o mare scarba masculina care te foloseste in pauzele cu " fosta-actuala".Chiar nu gasiti barbati liberi? E de-a mirarilea, pe de alta parte ei se plang ca nu gasesc femei libere.Dar am impresia ca si pe tine te mananca rau .Lasa-l dreacu' cu fosta si actuala lui si nu te mai baga.
Subscriu
The_Exile
Postat pe 9 Aprilie 2011 15:28
El te-a folosit pe post de manta de vreme rea, nu ti-e clar? De ce-l mai cauti, daca el s-a impacat cu fosta? Iti place sa te umilesti? Daca tu ai avea o relatie cu cineva, ti-ar place sa se bage alta peste tine si sa incerce sa-ti fure iubitul? Dar desigur...barbatii cuplati sunt mai interesanti ca aia singuri. Tipul e politicos ca inca nu te-a injurat pt ca-l suni noaptea sa-l deranjezi cu prostiile tale.
Micaell
Postat pe 9 Aprilie 2011 16:39
buna,
Eu cred ca a stat cu tine sa ii demonstreze fostei-actualei ca se poate duce la alta, cum ai zis si tu ca i-a propus....."alta" erai tu...a fost o strategie sa se razbune pe ea..oricum cred ca stia ca se vor impaca...o relatie de 4 ani nu se termina cu un "dute la alta"..parerea mea...poate asa ti a zis el...poate totusi erau intr o perioada mai dificila si de asta s a intamplat ce s a intamplat! si eu cred ca e mai bn sa il ignori, sa i arati ca nu ti pasa!!
DUMNEZEU A VRUT SA FIE ASA, CA SA TE FEREASCA MAI DEPARTE DE RAUL PE CARE URMA SA-L PRIMESTI!! CAPUL SUS!
broskutza
Postat pe 9 Aprilie 2011 17:25
Despre ce relatie vorbesti, aia nu a fost in nici un caz.Ai fost doar de paravan,ai fost doar bucatareasa si o buna ascultatoare pt.el.EL nu este un adevarat barbat daca s-a comportat asa cu 2femei. Nu stiu cealalta cum accepta asa ceva,dar macar tu nu mai continua sa-l bocesti ca barbati mai gasesti,si respecta-te pe tine ca doar tu esti femeie si femeia reprezinta sexul frumos. Din ceea ce ai facut nu dai dovada de respect fata de tine insuti . Daca tu nu te respecti,atunci ce astepti de la altii?
kudika380923
Postat pe 9 Aprilie 2011 21:35
O parere.....N-are el treaba cu tine....nu stiu ce ai inceput tu sa vorbesti de fosta lui dar nici el n-a fost mai rasarit...Lasa-i in pace sa-si rezolve problemele...Ai sa fii A 3-a persoana din ecuatie si pentru ei dadea cu virgula,eu cred ca inca o iubeste ...si mult inca..Scuza-ma daca te-am intristat dar asta e simpla si umila mea parere ..Meriti ceva mai bun ;)
Lady_Gaga9
Postat pe 9 Aprilie 2011 21:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatii 84 De la: angy90 12 Noiembrie 2011 23:04
Incurcatura mare 19 De la: dragon_fly88 14 Iunie 2010 19:31
Dragoste sau doar o obsesie? 10 De la: yumy 24 August 2010 13:28
ajutoooorrrrrrr!!!!!!! 75 De la: kudika033765 16 Octombrie 2009 19:34
Un alt sfat.. de la prieteni... 22 De la: kudika319806 5 Septembrie 2010 17:31