Setari Cookie-uri

ce inseamna visele astea...

De la: johanita09, la data 2011-03-20 13:24:37si cred ca raspunsul e tot la mine ...totul se intampla inconstient.am dezamagit persoanele din jurul meu punand pe primul loc iubirea. am mintit,inselat...persoanele cele mai dragi mie ca eu sa pot iubi .si sa fiu iubita. persoanele au fost profund dezamagite ...iar eu sufar pe zi ce trece mai mult...lumea ma judeca aspru...si mereu imi doresc sa nu se fi intamplat,sa dau timpul inapoi.regret...si visele mele cred ca se modeleaza dupa asta...visandu-ma vrajitoare si ca pot schimba orice.


Vezi ce spun Sfintii Parinti despre vise,pe scurt nu le lua in seama ,naluciri ale Satanei!!
turcbazat
Postat pe 2 Aprilie 2011 23:41
eu deseori ma visez picand de pe un bloc inalt..dar va asigur ca astfel de blocnu exista...si pic in gol...si in realitate,in timp ce eu pic,am un gol in stomac.dar in realitate.si cand ma trezesc imi aduc aminte de vis,iar golul din stomac nu dipare,decat a doua noapte cand ma culc..ce inseamna asta? si ma enerveaza
kudika358230
Postat pe 3 Aprilie 2011 09:06
De la: kudika358230, la data 2011-04-03 09:06:01eu deseori ma visez picand de pe un bloc inalt..dar va asigur ca astfel de blocnu exista...si pic in gol...si in realitate,in timp ce eu pic,am un gol in stomac.dar in realitate.si cand ma trezesc imi aduc aminte de vis,iar golul din stomac nu dipare,decat a doua noapte cand ma culc..ce inseamna asta? si ma enerveaza


Golul din stomac nu dispare decat "a doua noapte"?Cred ca ti s-a format si un gol in creieras,efectul viselor il simti imediat dupa trezire nu toata ziua.
Barbie30_
Postat pe 3 Aprilie 2011 11:06
De la: Barbie30_, la data 2011-04-03 11:06:45
De la: kudika358230, la data 2011-04-03 09:06:01eu deseori ma visez picand de pe un bloc inalt..dar va asigur ca astfel de blocnu exista...si pic in gol...si in realitate,in timp ce eu pic,am un gol in stomac.dar in realitate.si cand ma trezesc imi aduc aminte de vis,iar golul din stomac nu dipare,decat a doua noapte cand ma culc..ce inseamna asta? si ma enerveaza


Golul din stomac nu dispare decat "a doua noapte"?Cred ca ti s-a format si un gol in creieras,efectul viselor il simti imediat dupa trezire nu toata ziua.


....si cred ca tine toata viata! Golul din creier.
geo_refinantat
Postat pe 3 Aprilie 2011 11:11
De la: geo_refinantat, la data 2011-04-03 11:11:12
De la: Barbie30_, la data 2011-04-03 11:06:45
De la: kudika358230, la data 2011-04-03 09:06:01eu deseori ma visez picand de pe un bloc inalt..dar va asigur ca astfel de blocnu exista...si pic in gol...si in realitate,in timp ce eu pic,am un gol in stomac.dar in realitate.si cand ma trezesc imi aduc aminte de vis,iar golul din stomac nu dipare,decat a doua noapte cand ma culc..ce inseamna asta? si ma enerveaza


Golul din stomac nu dispare decat "a doua noapte"?Cred ca ti s-a format si un gol in creieras,efectul viselor il simti imediat dupa trezire nu toata ziua.


....si cred ca tine toata viata! Golul din creier.


Neata Geo! Ai si tu dreptate... Ce poza ai...
Barbie30_
Postat pe 3 Aprilie 2011 11:19
De la: Barbie30_, la data 2011-04-03 11:19:23
De la: geo_refinantat, la data 2011-04-03 11:11:12
De la: Barbie30_, la data 2011-04-03 11:06:45
De la: kudika358230, la data 2011-04-03 09:06:01eu deseori ma visez picand de pe un bloc inalt..dar va asigur ca astfel de blocnu exista...si pic in gol...si in realitate,in timp ce eu pic,am un gol in stomac.dar in realitate.si cand ma trezesc imi aduc aminte de vis,iar golul din stomac nu dipare,decat a doua noapte cand ma culc..ce inseamna asta? si ma enerveaza


Golul din stomac nu dispare decat "a doua noapte"?Cred ca ti s-a format si un gol in creieras,efectul viselor il simti imediat dupa trezire nu toata ziua.


....si cred ca tine toata viata! Golul din creier.


Neata Geo! Ai si tu dreptate... Ce poza ai...


M-am gandit sa mai condimentez plictisul din zona.

Buna dimineata barbie.
geo_refinantat
Postat pe 3 Aprilie 2011 11:22
http://www.visele.ro/
poate asta te ajuta:)
ruxiruxi_r
Postat pe 3 Aprilie 2011 11:44
ASTA CU SUPERMAN E TARE...
adinuta_condrea
Postat pe 3 Aprilie 2011 14:12
eu cred doar ca ai o imaginatie foarte bogata
aysel
Postat pe 3 Aprilie 2011 15:13
interesant subiect :) tinant cont ca la mine, de exemplu aproape tot ce visez se implineste :) bn nu toate visele pe care le am ...dar majoritatea se implinesc la un interval de cateva saptamani :|
Feliiii
Postat pe 3 Aprilie 2011 18:36
orice vis are o semnificatie. Daca iti aduci aminte dimineata ce ai visat, incearca sa -ti dai seama in ziua respectiva daca ti se intampla ceva mai deosebit. Eu de exemplu cand visez cutremur, stiu ca nu am o zi tocmai buna.
kudika379830
Postat pe 3 Aprilie 2011 19:09
De la: johanita09, la data 2011-03-20 13:02:00deseori ma visez vrajitoare.si ca pot face orice...si in vis cu puterea mintii pot face tot,exista o tehnica ,pe care in vis am impresia ca o voi retine pentru o vesnicie si cand ma voi trezi voi putea la fel,sa controlez totul cu puterea mintii,dar uit ...bineinteles.

si matura ce zicea???
mitura
Postat pe 3 Aprilie 2011 19:16
De la: mitura, la data 2011-04-03 19:16:17
De la: johanita09, la data 2011-03-20 13:02:00deseori ma visez vrajitoare.si ca pot face orice...si in vis cu puterea mintii pot face tot,exista o tehnica ,pe care in vis am impresia ca o voi retine pentru o vesnicie si cand ma voi trezi voi putea la fel,sa controlez totul cu puterea mintii,dar uit ...bineinteles.

si matura ce zicea???


Era la atelierul de reparatii.
geo_refinantat
Postat pe 3 Aprilie 2011 19:21
Ai grija cum interpretezi visele unele sunt de la domnul altele de la
mysulica
Postat pe 3 Aprilie 2011 20:55
De la: Feliiii, la data 2011-04-03 18:36:26interesant subiect :) tinant cont ca la mine, de exemplu aproape tot ce visez se implineste :) bn nu toate visele pe care le am ...dar majoritatea se implinesc la un interval de cateva saptamani :|


si cam ce visezi tu?
mitura
Postat pe 3 Aprilie 2011 21:01
De la: johanita09, la data 2011-03-20 13:02:00deseori ma visez vrajitoare.si ca pot face orice...si in vis cu puterea mintii pot face tot,exista o tehnica ,pe care in vis am impresia ca o voi retine pentru o vesnicie si cand ma voi trezi voi putea la fel,sa controlez totul cu puterea mintii,dar uit ...bineinteles.


Deseori, cand eram copil, visam ca levitez. Era atat de real, incat simteam prin vis ca ma desprind de pamant. Ma trezeam, ieseam afara din casa, si incercam sa levitez, nu inainte de a anunta pe toata lumea ca voi face asta :) De atunci, datorita faptului ca incercam prea mult sa aduc lumea viselor in cea reala (si fara succes), lumea ma percepe drept o ciudata :) Acum, visez ca sunt la shaworma la Dristor, stau la o coada imensa, ajung in fata, zic: o shaworma cu de toate :). Si ala se uita la mine, rade ca prostu' si zice: n-avem lipie :) :) Si ma trezesc in lacrimi :)
Ionyssa
Postat pe 3 Aprilie 2011 23:35
Poate ai fost vrajitoare intr-o viata anterioara si acum in vise retraiesti ce a fost odata. Ai grija sa nu visezi ca vei fi arsa pe rug :)
valy_gaby94
Postat pe 3 Aprilie 2011 23:43


Doamneee..,.cate .
EKaterina
Postat pe 4 Aprilie 2011 10:33
buna dimineata domnu'geo!
cam ruginit si fara chef.... sau iti faci incalzirea?
kytte
Postat pe 4 Aprilie 2011 11:25
De la: bobocel_adry, la data 2011-04-02 10:54:32vb cu cineva de specialitate k sa te poata lamuri


Cu cineva "de specialitate"?
Unde se studiaza "specialitatea" descifrarii viselor?

Ahh, tocmai am vazut ca scrii "K" in loc de "ca". Ok, lasa, m-am lamurit.
rashela
Postat pe 4 Aprilie 2011 12:01
De la: Ionyssa, la data 2011-04-03 23:35:43
De la: johanita09, la data 2011-03-20 13:02:00deseori ma visez vrajitoare.si ca pot face orice...si in vis cu puterea mintii pot face tot,exista o tehnica ,pe care in vis am impresia ca o voi retine pentru o vesnicie si cand ma voi trezi voi putea la fel,sa controlez totul cu puterea mintii,dar uit ...bineinteles.


Deseori, cand eram copil, visam ca levitez. Era atat de real, incat simteam prin vis ca ma desprind de pamant. Ma trezeam, ieseam afara din casa, si incercam sa levitez, nu inainte de a anunta pe toata lumea ca voi face asta :) De atunci, datorita faptului ca incercam prea mult sa aduc lumea viselor in cea reala (si fara succes), lumea ma percepe drept o ciudata :) Acum, visez ca sunt la shaworma la Dristor, stau la o coada imensa, ajung in fata, zic: o shaworma cu de toate :). Si ala se uita la mine, rade ca prostu' si zice: n-avem lipie :) :) Si ma trezesc in lacrimi :)


O singura data am mancat shaorma de acolo si am stat la aceeasi coada lunga ca cea din visul tau. Acum multi ani se intampla asta. Si cred ca, oricate shaormerii s-ar deschide in Bucuresti si de stai in Buftea, de vrei o shaorma, tot la Dristor te duci s-o iei. :)
Buna rau, ce-i drept! :)
rashela
Postat pe 4 Aprilie 2011 12:05
De la: kytte, la data 2011-04-04 11:25:39buna dimineata domnu'geo!
cam ruginit si fara chef.... sau iti faci incalzirea?


M-ai visat azi noapte?
geo_refinantat
Postat pe 4 Aprilie 2011 12:28
Eu zic sa scrii o carte cu visele tale,sa construiesti o poveste,daca vei avea succes sa nu ma uiti.hihihi
maravigliosa
Postat pe 4 Aprilie 2011 15:36
AI incercat sa cauti simbolistica cuvantului pe google? si eu am vise ciudate
kudika325866
Postat pe 6 Aprilie 2011 22:37
De la: kudika325866, la data 2011-04-06 22:37:20AI incercat sa cauti simbolistica cuvantului pe google? si eu am vise ciudate


Ce fel de vise?
geo_refinantat
Postat pe 6 Aprilie 2011 22:43
De la: johanita09, la data 2011-03-20 13:02:00deseori ma visez vrajitoare.si ca pot face orice...si in vis cu puterea mintii pot face tot,exista o tehnica ,pe care in vis am impresia ca o voi retine pentru o vesnicie si cand ma voi trezi voi putea la fel,sa controlez totul cu puterea mintii,dar uit ...bineinteles.


felicitari ai implinit 5 ani.


apropos: ii dau 1 tigara celui care l impusca pe Coelho si tot valu asta de iprocritate pe care l a creat.
rockk
Postat pe 6 Aprilie 2011 22:51
De la: rockk, la data 2011-04-06 22:51:35
De la: johanita09, la data 2011-03-20 13:02:00deseori ma visez vrajitoare.si ca pot face orice...si in vis cu puterea mintii pot face tot,exista o tehnica ,pe care in vis am impresia ca o voi retine pentru o vesnicie si cand ma voi trezi voi putea la fel,sa controlez totul cu puterea mintii,dar uit ...bineinteles.


felicitari ai implinit 5 ani.


apropos: ii dau 1 tigara celui care l impusca pe Coelho si tot valu asta de iprocritate pe care l a creat.


da-mi mie o pusca si-l impusc a bagat in cap tuturor ca pot face ceva cu neuronul
pickard
Postat pe 6 Aprilie 2011 22:59
visele sunt ca o premonitie.daca stii sa le descifrezi, te pot ajuta sau preveni asupra unor evenimente viitoare din viata de zi cu zi.de ex eu mi-am visat tatal, inconjurat de apa tulbure si maluri ce se surpau.visurile cu apa tulbure se repetau, sub diverse forme.....si cam la o luna, tatal meu a descoperit ca este grav bolnav.a fost operat, de urgenta ,pe cord, iar la 2 zile dupa... s-a dus..apoi....cosmarul continua inca pt mn.imi este imposibil sa accept moartea lui.si de fiecare data in vis imi apare spunand ca traieste,ma priveste in ochii, imi rascoleste sufletul.. deci visele chiar pot prevesti anumite lucruri.sunt o cale de autocunoastere, sunt o introspectie in subconstientului tau.pt mn apa tulbure prevesteste un dezastru, o nenorocire.privind din alta perspectiva, visele sunt un semn k organismul tau este sanatos.vitamina b in corp, duce la vise bogate.creierul spre ex, nu isi inceteaza activitatea pe durata intregii vieti.visele sunt o manifestare a acestei activitati, este ,,munca'' lui in schimbul de noapte.uneori visele sunt ramasite ale unor evenimente, de cele mai multe ori nesemnificative din viata noastra de zi cu zi
kudika047513
Postat pe 8 Aprilie 2011 04:36
apropos de vise....a vazut careva filmul inception cu leo di caprio? va garantez ca merita vazut! am ramas pur si simplu uimita....o maniera originala de a vedea visele.a devenit automat unul dintre cele mai bune filme vazute vreodata
kudika047513
Postat pe 8 Aprilie 2011 04:41
De la: Ionyssa, la data 2011-04-03 23:35:43
De la: johanita09, la data 2011-03-20 13:02:00deseori ma visez vrajitoare.si ca pot face orice...si in vis cu puterea mintii pot face tot,exista o tehnica ,pe care in vis am impresia ca o voi retine pentru o vesnicie si cand ma voi trezi voi putea la fel,sa controlez totul cu puterea mintii,dar uit ...bineinteles.


Deseori, cand eram copil, visam ca levitez. Era atat de real, incat simteam prin vis ca ma desprind de pamant. Ma trezeam, ieseam afara din casa, si incercam sa levitez, nu inainte de a anunta pe toata lumea ca voi face asta :) De atunci, datorita faptului ca incercam prea mult sa aduc lumea viselor in cea reala (si fara succes), lumea ma percepe drept o ciudata :) Acum, visez ca sunt la shaworma la Dristor, stau la o coada imensa, ajung in fata, zic: o shaworma cu de toate :). Si ala se uita la mine, rade ca prostu' si zice: n-avem lipie :) :) Si ma trezesc in lacrimi :)


Crinutu
Postat pe 8 Aprilie 2011 13:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
7sfaturi pentru o viaþa sexualã perfectã . 1 De la: kudika373624 25 Aprilie 2011 15:40
joc KudiLife 5 De la: Boca 16 Iulie 2010 16:51
salut tuturor! 4 De la: healthy010635 28 Iulie 2010 06:27
dragoste conditionata 79 De la: franziska_eu 30 Decembrie 2011 10:00
Nu stiu ce sa cred sii nici nu stiu ce sa fac....va rog sa mi datzi o manutza de ajutor caat de mik sa fie conteaza foarte muult 18 De la: clau19 8 Martie 2012 07:25