Setari Cookie-uri

ce inseamna visele astea...

De la: rockk, la data 2011-04-06 22:51:35
De la: johanita09, la data 2011-03-20 13:02:00deseori ma visez vrajitoare.si ca pot face orice...si in vis cu puterea mintii pot face tot,exista o tehnica ,pe care in vis am impresia ca o voi retine pentru o vesnicie si cand ma voi trezi voi putea la fel,sa controlez totul cu puterea mintii,dar uit ...bineinteles.


felicitari ai implinit 5 ani.


apropos: ii dau 1 tigara celui care l impusca pe Coelho si tot valu asta de iprocritate pe care l a creat.


Cred ca va trebui sa te straduiesti mai mult de atat
Crinutu
Postat pe 8 Aprilie 2011 13:42
De la: johanita09, la data 2011-03-20 13:02:00deseori ma visez vrajitoare.si ca pot face orice...si in vis cu puterea mintii pot face tot,exista o tehnica ,pe care in vis am impresia ca o voi retine pentru o vesnicie si cand ma voi trezi voi putea la fel,sa controlez totul cu puterea mintii,dar uit ...bineinteles.



Felicitari !!!
Visele astea ale tale, inseamna exact ceea ce spui. Fi bucuroasa ca nu faci parte din categoria sufletelor cazatoare. Acele suflete au probleme adevarate.
Tu esti un caz fericit. Visul tau, este realitatea sufletului tau... iar iluzia realitatzii, este reprezentata de aceasta lume trecatoare, pe care muritorii o numesc realitate

Continua sa mergi pe calea identitatzii tale si vei descoperii modul prin care , sa-ti folosesti frecventza gandurilor, chiar si in aceasta lume alternativa... "visele devin realitate " pt. cei care descopera ca realitatea, este dincolo de lumea mortilor...
denis_3d25
Postat pe 9 Aprilie 2011 02:50
acestea sint amintiri dintr-o viata anterioara in care intradevar ai fost vrajitoare dar sa stii ca si in viata actuala ai anumite perceptii dar numai ca trebuie sa stii sa ti le pui in valoare
kudika074092
Postat pe 9 Aprilie 2011 21:51
dac vrei sa discutam mai mult despre asta contacteazama la viorica_elisabeta@yahoo.com
kudika074092
Postat pe 9 Aprilie 2011 21:53
si daca te-am visat .... oare ce inseamna?
neata
kytte
Postat pe 11 Aprilie 2011 08:28
De la: kytte, la data 2011-04-11 08:28:37si daca te-am visat .... oare ce inseamna?
neata



Era un banc potrivit pe tema asta.
o enoriasa sufletista si buna, se duce la spovedit.
dupa programul obisnuit de pacate, ca a scuipat in vant, ca a vazut pe nea vasile cum se cotarcea cu tanti juisa, enoriasa spune ca l-a visat pe popa ca o mangaia. popa, foarte serios ii spune " hei fata taichii, stii ca visele se mai implinesc cateodata".
si purcede popa la managaiat si la plimbat mana pe trupu' enoriasei de se curba enoriasa ca un arc in momentu' tragerii.
dupa ceva timp, enoriasa se prezinta iar la raport. acelasi repertoriu cu pacatele zilnice. spre final ii spune popii "parinte, sa stii ca te-am visat ca ma sarutai si faceam d-alea d-alea".
popa intrigat de visul enoriasei ii spune" fata taichii, visele apar sa fie indeplinite". si dai si lupta cu enoriasa de a iesit aia leoarca de transpiratie de la spovedanie, de se uitau babele ce-si asteptau randu', cu jind la popa.
dupa iar un timp, enoriasa se prezinta la popa sa-si verse iara sacul cu pacatenii. popa deja saliva, asteptand finalul povestilor.
popa nerabdator, o to interoga " si ce-ai mai visat?" intrun final , enoriasa se lasa induplecata si ii spune popii " parinte, te-am visat azi noapte!", popa lesinat de placere " si ce-ai visat fata taichii!?" " am visat ca-mi dadeai bani, parinte"
" e, vise taica, vise!"
geo_refinantat
Postat pe 11 Aprilie 2011 10:39
De la: geo_refinantat, la data 2011-04-11 10:39:04
De la: kytte, la data 2011-04-11 08:28:37si daca te-am visat .... oare ce inseamna?
neata



Era un banc potrivit pe tema asta.
o enoriasa sufletista si buna, se duce la spovedit.
dupa programul obisnuit de pacate, ca a scuipat in vant, ca a vazut pe nea vasile cum se cotarcea cu tanti juisa, enoriasa spune ca l-a visat pe popa ca o mangaia. popa, foarte serios ii spune " hei fata taichii, stii ca visele se mai implinesc cateodata".
si purcede popa la managaiat si la plimbat mana pe trupu' enoriasei de se curba enoriasa ca un arc in momentu' tragerii.
dupa ceva timp, enoriasa se prezinta iar la raport. acelasi repertoriu cu pacatele zilnice. spre final ii spune popii "parinte, sa stii ca te-am visat ca ma sarutai si faceam d-alea d-alea".
popa intrigat de visul enoriasei ii spune" fata taichii, visele apar sa fie indeplinite". si dai si lupta cu enoriasa de a iesit aia leoarca de transpiratie de la spovedanie, de se uitau babele ce-si asteptau randu', cu jind la popa.
dupa iar un timp, enoriasa se prezinta la popa sa-si verse iara sacul cu pacatenii. popa deja saliva, asteptand finalul povestilor.
popa nerabdator, o to interoga " si ce-ai mai visat?" intrun final , enoriasa se lasa induplecata si ii spune popii " parinte, te-am visat azi noapte!", popa lesinat de placere " si ce-ai visat fata taichii!?" " am visat ca-mi dadeai bani, parinte"
" e, vise taica, vise!"



da, bun, il stiam!
asadar... sa visam in continuare! :-))
kytte
Postat pe 12 Aprilie 2011 08:31
si ai revenit cu poza care te-a consacrat!
kytte
Postat pe 12 Aprilie 2011 08:32
De la: kytte, la data 2011-04-12 08:32:21si ai revenit cu poza care te-a consacrat!


daca am vazut ca celalalt avatar creaza cosmare..
geo_refinantat
Postat pe 12 Aprilie 2011 08:46
De la: johanita09, la data 2011-03-20 13:02:00deseori ma visez vrajitoare.si ca pot face orice...si in vis cu puterea mintii pot face tot,exista o tehnica ,pe care in vis am impresia ca o voi retine pentru o vesnicie si cand ma voi trezi voi putea la fel,sa controlez totul cu puterea mintii,dar uit ...bineinteles.


Draga mea,sper ca ce-ti voi spune aici iti va fi de folos.In primul rand ce visezi e real.Visele nu sunt decat calatorii constiente sau mai putin constiente in alte planuri,
Visul tau arata ca in trecut,in alta viata,te-ai ocupat de asa ceva.Tot ce facem intr-o viata se inregistreaza undeva anume.In viata urmatoare noi traim unele momente,sentimente etc din trecut.Indiferent ce am facut,important e sa ne obiectivam in prezent ce avem de facut.Se mai numeste destin sau Karma.Faptul ca tu continui de unde ai ramas sunt derulari,scene a ceea ce ai trait atunci si ca ai acces la acel plan.E o mare gratie ca le vezi pentru ca te ajuta sa indrepti unde ai gresit.Mai arata ca ai un mental foarte puternic ce trebuie folosit benefic.Sa fii atenta ce gandesti deoarece gandurile sunt fiinte vii ce influenteaza pe cei din jur.CEEA CE SEMENI AIA VEI CULEGE.Aceste asa zise vise obsesive se rzolva daca faci ceva pentru a arde Karma acumulata ,mai ales daca ai folosito in scopuri de manipulare.De aici si ideea de a contola totul.
Cred ca trebuie sa inveti sa te abandonezi si sa accepti ca pe Dumnezeu nu ai cum sa il controlezi.
Sunt diferite metode de a armoniza destinul si anume orice rugaciune facuta pe o perioada de timp,de 1 luna sau 3,sau sa arzi 7 lumanari 49 de zile,si sa te rogi inainte de a le aprinde sa fie canalizata lumina catre ceea ce vrei sa rezolvi,posturi negre numai cu apa,duminica etc.Succes.
kudika115153
Postat pe 15 Aprilie 2011 11:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Caut prieteni 1 De la: dany_2885 31 Mai 2010 14:38
cadouri pt iubiti/iubite....sugestii?? 65 De la: bebedaiu 8 Mai 2016 01:24
M-am indragostit nebuneste de amantul meu 282 De la: stem_29 20 Februarie 2014 18:50
Cum treci peste moartea mamei? 10 De la: MihaelaI 15 Decembrie 2016 15:27
salut tuturor! 4 De la: healthy010635 28 Iulie 2010 06:27